VERENIGINGSMEUWS >NJ BILJARTEN TAFELTENNIS MJTERPEMEllWS Ml O.J.C. PUREE Venray li VENRAY OP DE GROTE STILLE HEIDE Bromfietsverzekering. Rabobank Q 30 jaar geleden Venrays Mannenkoor Dansvereniging „Amusement" St. Pe\^S J.U.M. Haal voor 1 maart het nieuwe plaatje bij de Rabobank. V.B.B. Voor de eindstrijd 4e klas voor het persoonlijk kampioenschap van de V.B.B. hebben zich de volgende spelers geplaatst: P. de Haart, G. v. Daal, J. Poels, W. Janssen, M, Sie- bers, M. Hoevenaars en F. Hendriks. Reserve is E. v. d. Venne. UITSLAGEN K.N.B.B. Helden—VOP 5—2 Inaborg BVOP 2 45 Stand klasse C - 1 - A: Helden 4892 VOP 1, Venray 51—72 Poedelhaters, Venlo 4566 KOT B, Reuver 45—60 KOT A, Reuver 4844 W. v. Venlo 45—50 Alt Blierick, Blerick 4848 't Anker, Venlo 4545 Oude Hoeve, Arcen 4539 Middelijk, Horst 4838 Steyl, Tegelen 4838 Stand Klasse C - 3: Letzte 5 B, Venlo 76-106 Oase, Venlo 7296 OBV, Horst 76—95 Kessel 68—92 VOP 2, Venray 76—92 Toerist, Venlo 72—91 't Anker, Venlo 76—86 Inaborg B, Arcen 72—75 Inaborg A, Arcen 76—75 Koetsiers, Venlo 72—73 Letzte 5 A, Venlo 76—70 De Bascule. Velden 64—38 Persoonlijke kampioenschappen V.B.B. Bij de 4e klasse voorwedstrijden wisten de VOP-deelnemers zich te plaatsen voor de finale. Piet de Haart speelde een algemeen gem. van 2.77 met de hoogste serie van 26. Wim Janssen kwam tot een alge meen gemiddelde van 2.40 met als hoogste serie 17. FINALE NRD. LIMBURGSE SCHOLIERENKAMPIOEN SCHAPPEN Afgelopen zondag werden in Ble rick en Venray de finales verspeeld met de Venrayse winnaar Coninxhof als deelnemer. Onder grote publieke belangstel ling en onder vurige aanmoedigin gen streden deze scholen om twee plaatsen in Culemborg voor de Ne derlandse kampioenschappen. Er werden vaak leuke spannende par tijen gespeeld, maar helaas voor de Coninenhof was de H. Hartschool uit Sevenum net iets beter en deze school plaatste zich dan ook. De uit slag in Venray was: le H. Hartschool, Sevenum 2e Coninxhof, 1 Venray Maar, Mercel van Kuyck, Frank van der Vleuten, Marcel Strolenberg en Rudi van Enckevort, jullie krij gen nog 'n kans om je te plaatsen als reserve. Dus kop op! Donderdag 22 febr. om 20.00 uur repetitie in Almonda voor het ge hele koor. Donderdag 1 maart om 20.00 uur reptitie in Almonda voor het gehele koor. De bestuursvergadering op 26 febr. vervalt en vindt nu plaats op 5 maart. Voor bijzonderheden omtrent de optocht, waaraan alle leden worden verzocht mee te doen, kunt u terecht bij dhr. P. Jeuken, Beethovenstraat 22, tel. 4483. Na de optocht vindt voor de hof- koorleden het tradtionele snertcon- cert plaats bij Vincentius. Afmelden koor uitsluitend bij ad judant H. Gommans, Niessenstraat 7, tel. 2687 of residentie Almonda, tel. 5777. Afmelden hofkoor bij dhr. Jos Philipsen, Helfrichstraat 8, tel. 1053. Donderdag 22 febr.: 19.30 uur rep. harmonieorkest aula Leunseweg; 21.30 uur bestuurs- bespreking. Carnavalszondag 25 febr.: Intocht Prins met aansluitend kin deroptocht. Verzamelen om 14.00 uur schouwburgplein alwaar ver trek om 14.11 uur precies. Géén uniform graag verkleed. Carnavalsmaandag 26 febr.: Grote optocht. Verzamelen om 14.00 uur nabij Het Schuttersveld, alwaar we ons in de optocht in voegen. Donderdag 1 maart: Géén repetitie. Dnoderdag 8 maart: repetitie harmonieorkest in foyer schouwburg St. Anna. Tijdens de ze repetitie zal de film vertoond worden, opgenomen tijdens de pro cessie etc. in juli j.l. b.g.v. 75-jarig bestaan St. Anna. LEERLINGEN OPLEEDIN G^ Vanwege carnaval vervallen alle repetities in de week van 26 febr. t.m. 2 maart. Afspraken over deel name aan optochten a.s. donderdag 22 febr. tijdens jeugdrepetitie. Zie overigens tijden etc. hierboven. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 27 februari geen repetitie. Donderdag 1 maart, 20.30 uur mu- ziekcursus in St. Joseph, Overloon- seweg. Afmeldingen voor deze cur sus bij: dhr. P. Croymans, Spinet straat 14, tel. 1578, Dinsdag 6 maart: 19.30 uur repe titie voor de tenoren om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ur- sulastraat. Indien u verhinderd bent, dan ge lieve u zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 1221 of Mw. W .Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 6159. Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad CAPRICCIO Donderdag 22 febr.: 19.00-20.30 Gezamenlijke repetitie. Zaterdag 24 febr.: 19.45 Gezamenlijke repetitie in de Grote Kerk. Zondag 25 febr.: 10.30 aanwezig zijn in Grote Kerk i.v.m. Camavalsmis. BOJEMA Vrtfdag 23 febr.: 18.45 Gezamenlijke repetiie. SALTARELLO Zaterdag: 19.45 Gezamenlijke repetitie in de Grote "Kerk. Zondag: 10.30 aanwezig in Grote Kerk in verband met Carnavalsviering. Woensdag 28 febr. a.s. geen repe titie. Daarvoor in de plaats onze jaarvergadering; om 20.00 uur in de school „De Essel" aan de Ursula- straat. Op woensdag 7 maart weer nor maal repetitie. Komt U allen; denkt aan ons zondagmorgenconcert op 25 maart in de Schouwburg. Bij verhindering graag uw afmel ding aan mevr. 'v. d. Bekerom, tel. 3332, of aan mevr. Schrooten, tel. THE DEVIL AND THE PRIEST Op zaterdag 24 februari, zaterdags voor Carnaval, zal er in Free Wheel- in 'n te gekke swingavond zijn met over het algemeen iets oudere mu ziek met enkele goede tegenwoor dige hits. Uiteraard komt iedereen verkleed. De disco is in handen van The Devil And The Priest. Naar de namen van de discjockeys wordt de avond naar gemaakt; d.w.z. met enkele - angstwekkende dingen geïnspireerd op vampieren. P.S. Met de Carnaval zijn we van af 14.00 tot 18.00 uur open en van 20.00 tot 1.00 uur. Zondagmiddag 25 februari wordt er van 12.30 tot 14.30 gefrühschopt, uiteraard met gezellige muziek, die verzorgd wordt door de joekskapel: „EFFE WAACHTE" uit Venray. Ze bestaan ongeveer 2 jaar en er zal muziek gemaakt worden door 11 man. Dus wie er om die tijd trek heeft in alcoholische versnaperingen en gezelligheid, kan terecht in O.J.C. Free Wheelin', Hoenderstraat 10, Venray. De prijs om binnen te ko men bedraagt 0,000 (gratis dus). Op vrijdag 23 febr. is er een swin gende kamavals-disco voor de 6e klassen. Deze avond begint om 7 uur en de entree is 1,We verwach ten natuurlijk iedereen verkleed! In verband met de karnaval is er maandag 26 febr., dinsdag 27 febr. en woensdag 28 febr. geen klub. Prettige dagen. Op 23 februari organiseert O.J.C. Puree te Leunen, een Carnavalsbal. De muziek wordt verzorgd door Dis cotheek „Atlantis". Op maandagmorgen 26 februari wordt er een matinee gehouden met een optreden van „Crystal Flas", al om bekend van radio en t.v. Als laatste van het carnavals- programma wordt er op woensdag avond „Herring geschelt" m.t.v. her ringen. Tijdens de afgelopen zaterdag ge houden carnavalsavond van Dans vereniging „Amusement" Venray e.o. werd door oud-prins Theo d'n urste (1978) de nieuwe prins, Mar- tien d'n urste onthuld als prins voor het jaar 1979. Met prins Martin en prinses Ma ria werd de avond tot in de kleine uurtjes op een uiterst gezellige wij ze doorgebracht. DISCO - KARNAVAL - DISCO Beste jongens en meisjes. Eindelijk is het dan zover, dat we weer aan het grote karnaleske feest kunnen gaan beginnen. Ook met karnaval hebben we weer een uit gebreid programma. Zaterdagavond beginnen we met een grandioze disco, natuurlijk met de raad en prinses. Verder zal ook de raad en prinses met de kinder optocht en natuurlijk ook met de grote optocht meedoen. We hopen dat jullie ze allemaal zullen be strooien met serpentine en confetti. Ze zullen zoals vorig jaar weer door onze wijk trekken, zorg daarom dan ook dat u de gevel versierd heeft. Het programma ziet er als volgt uit: Zaterdagavond 19.30 tot 22.00 uur entree 1, oZndag na de optocht tot 18.00 uur gratis. Zondag avond 19.30 tot 22.00 uur entree 1, Maandag 10.00 tot 12.00 uur mati- né; na de optocht tot 18.00 uur gra tis; 's avonds 119.30 tot 22.00 uur entree 1, Dinsdag: 10.00 tot 12.00 uur mati nee; 's avonds 19.30 tot 22.00 u. 1,-. Prettige kamavalsdagen wordt U toegewenst door de jeugdleiding van jeugdklup Den Dissel. Alaaf! Lourdescomité afd. Venray 25 medewerkers/sters van het Lourdes Liefdewerk afd. Venray wa ren maandagavond j.l in een geani meerde vergadering bijeen. Uit het jaaroverzicht bleek, dat het afgelopen seizoen zeer suksesvol is geweest, mede dankzij de diverse akties die op touw werden gezet. Om gezondheidsredenen heeft de heer Heidens het penningmeester schap overgedragen aan de heer G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, tele foon 04780-3575. Verheugend was het dat we op deze avond weer nieuwe medewerk sters mochten begroeten. Tot lid van de kascontrolecommis sie werden gekozen de heren L. Pou- wels uit Ysselsteyn en P. Willems, Venray. Op maandag 7 mei wordt weer een bijeenkomst belegd voor de zie ken en pelgrims, die van 22 - 30 mei a.s. naar Lourdes gaan. Op deze avond zullen wat dia's worden ge draaid en kan men alle inlichtingen verkrijgen die men wenst aangaan de de reis en verblijf in Lourdes. Onze geestelijk adviseur pastoor Geerits, was op deze bijeenkomst niet aanwezig, omdat hij juist op die dag was opgenomen in het St. Rad- boudziekenhuis in Nijmegen, waar hij inmiddels een operatie heeft on dergaan. Wij wensen hem van harte een voorspoedig herstel toe. OPGEVEN LOURDESBEDEVAART Zoals reeds hierboven is aange haald is de Limburgse Bedevaart naar Lourdes van 22 - 30 mei a.s. Evenals verleden jaar, zal de Lour- desttrein ook nu Venray aandoen. Geen gesjouw dus naar Maastricht. De zieken, die dit jaar in aanmer king komen voor een gratis reis, hebben hiervan inmiddels praktisch allemaal bericht gehad. Er hebben zich in totaal op dit moment reeds meer dan 40 mensen laten inschrij ven voor de a.s. bedevaart. Bent U ook van plan om Lourdes te bezoeken, geef U dan zo spoedig mogelijk op bij dhr. G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, tel. 3575. De kos ten bedragen 575,waarvan bij aanmelding 100,dient te worden voldaan en de rest uiterlijk vier we ken voor vertrek naar Lourdes. Als U niet te lang wacht dan kunt U als U dit wilt ingedeeld worden bij de pelgrims uit deze regio in een zelfde hotel. Het voordeel hiervan is dat van daaruit geregeld excursies e.d. worden georganiseerd en men gegroepeerd er op uit trekt. U kunt zich, wanneer U geen ge hoor krijgt bij dhr. Philipsen, ook telefonisch opgeven bij H. Beerkens, Noordsingel 11, tel. 3428, waarna U thuis wordt ingeschreven. Zaterdag 24 febr.: Van 18.00-22.00 uur jeugdbal in de tent van de Jeugdcarnaval. Entree 2,per persoon. Optreden van de eigen joekskapel „Dikke Mik". Diegenen, die toegezegd hebben te helpen, worden om 17.30 uur ver wacht aan de tent. Zondag 25 februari: Vertrek om 13.30 uur vanaf LTS. In uniform. Marjorettes verzame len om 14.30 uur nabij „Eeuwige Lente". Aansluitend volgt kinder optocht. Maandag 26 febr.: Vertrek 13.30 uur vanaf LTS voor optocht. Tenue naar eigen keuze. Dinsdag 27 febr.: Vertrek om 13.30 uur vanaf LTS voor Boerenbruiloft. Majorettes in uniform in verband met het vor men van een ere-haag voor het bordes. Hoi Luitjes. Er zijn enkele veranderingen in jullie exprom gekomen en die zal ik dan meteen even vermelden. 1. De vergadering in Venlo gaat niet door op 23 febr., maar wordt verschoven naar 2 maart. 2. Het kaka is niet van 26-2 tot en met 3-3, maar van 23-2 tot en met 28-2. 3. De stickers bij Jan Kengen zijn op. 4. 3 van de 4 excursies op zondag 25-2 vervallen. Het zijn die van Boe- na, Henk en Gert-Jan. Blijft over de excursie van 'Jan. Het doel van zijn excursie is onbekend (hangt af van weer, stemming en aantal klooi- kunsjes). Hij vertrekt om 8 uur van af de schouwburg. Dat was het wel. Mochten er nog vraagtekentjes zijn, raadpleeg dan je -exprom of dit stukje of een van ons Groeten, Helène. P.S. Nog een keer opdat jullie het niet vergeten: als je mee wilt naar het kaka of de vergadering, neem dan tijdig kontakt op met een van de E.l.'s. O O MERSELO Zo, de karnaval staat voor de deur. Ook wij gaan dit jaar uitbun dig karnaval vieren. We beginnen VRIJDAG met een karnavalsbal voor de jeugd van 12 tot en met 15 jaar. Om 7 uur begin nen we de eerste plaat te draaien. Tot half 11 gaan we door. Het ge beuren vindt plaats onder in het Jeugdhuis. ZATERDAG 24 februari willen we ook de jongeren vanaf 15 jaar een fijne avond brengen. Verkleed of niet verkleed, welkom ben je in alk geval. Om 8 uur beginnen we tot half 1. ZONDAGMIDDAG kan iedereen van 12 tot en met 15 jaar vanaf half 8 de optocht vanuit de hoogte bekij ken. Zo zie je 't eens van de andere kant. Veel kijkplezier. ZONDAGAVOND is er voor de jeugd van 12 t.m. 15 jaar een karna valsbal in JUM. Om half 8 zijn jullie welkom en tot half 11 kun je dan genieten van onze fijne kamavals- krakers. DINSDAGMORGEN organiseren we voor de peuters, kleuters en schooljeugd een groot karnavalsbal onder in de zaal van het Jeugdhuis. Van 10 tot 12 uur kan iedereen van 0 tot 15 jaar komen om te hossen en te springen. DINSDAGAVOND gaan we de karnaval afsluiten met de jeugd van 12 t.m. 15 jaar. Van half 8 tot half 11 kunnen jullie komen. Hopelijk wordt het een fijne karnaval voor de jeugd. m openbare bibliotheek v/enray afd. voor volwassenen Julianasingel 33 - Venray - Tel. 1970 Keuze uit de aanwinsten: J. J. Armes. Jay J. Armes, privé- detective. H. Blum. Opsporing verzocht; op zoek naar nazi's, in Amerika. R. Cavendish. Hellevuur en hemels licht. Mysteries van de droom. G. Pössiger. Angst; hoe herkent en overwint u stress, levensangst, sla peloosheid, depressies, nervositeit, prestatiedwang, faalangst, aller gieën. Raadsels van de geest. D. Rudhayer. Astrologie, aanleg en karakter; een volledige herziening van de astrologische begrippen op grond van wiskunde, philosophie en psychologie. M. Schouten. Werk; vijftig mensen over wat ze nou eigenlijk doen voor de kost en hoe ze daarover denken. H. Wilson. Het IQ van uw kind. C. J. Zwart. Samen leven met het oog op morgen; maatschappelijke ontwikkelingen als opgaaf en uit daging. Regel voor 1 maart Uw bromfietsverzekering bij de Rabobank. U krijgt Uw nieuwe plaatje direkt mee. Klaar terwijl U wacht, gewoon een geld en goede raad binnenwippen! UIT PEEL EN MAAS VAN 26 FEBRUARI 1949 - No. 8 Tijdens de raadsvergadering deel de de voorzitter mede dat de St. Jozef kapel op de Smakt gerestau reerd zal worden. De totale kosten bedragen, 15.000,Het Rijk geeft een subsidie van 2.500,en de ge meente zal een bedrag van 12.500,- aan toevoegen, waarmee de raad ak koord ging. Het was zondag feest op het Veu len, de grote dag waarop de eerste steen van Limburgs eerste nieuwe kerk gelegd werd. Een feestelijke stoet trok naar de grens van het Rectoraat ter verwelkoming van de autoriteiten en om de eerste steen af te halen. In de noodkerk cele breerde Deken W. Berden met asssi- stentie van de heren pastoors van Ysselsteyn en Leunen een plechtig Lof. Na de kerkelijke plechtigheden vertrok de stoet naar de plek waar de kerk gebouwd werd. En daar te midden van profielen en stenen ze gende de Hoog Eerw. Heer Deken de gedenksteen en nadat verschil lenden der aanwezigen hun handte kening op een oorkonde geplaatst hadden en deze ingemetseld was, metselde Deken Berden de eerste steen. Vele aanwezigen namen ook de troffel ter handen en droegen zo, letterlijk en figuurlijk, een steentje bij voor de nieuwe kerk. De firma's de Boer te Cuyk en „Chemical" te Venlo willen twee in dustrieterreinen kopen, resp. groot 3200 en 2000 m2. Burgemeester en wethouders willen wel verkopen voor 0,10 per m^, mits de raad hiervoor toestemming gaf. Deze deed dat graag, mits er maar gebouwd werd. Daar was in het contract in voorzien, aldus de voorzitter. Tijdens de raadsvergadering deel de de voorzitter mede, dat er zoveel geboorten en trouwlustigen komen dat uitbreiding van een ambtenaar van de Burgerlijke Stand dringend nodig is. De heer P. van Lieshout werd de gelukkige. De heer Frans Janssen wenste, ondanks het andere gevoelen van de raad, niet toe te treden als lid van de woningcommissie. Op verzoek van de heer Ant. Vermeulen om ook eens de vrouwen een kans te geven, werd met algemene stemmen mevr. Jansen-van Daal als lid van woning commissie benoemd. Er is vrede in de Vredepeel geko men na meer dan 600 jaar, door juist en verstandig overleg een oplossing is gevonden, die 464 ha. grond ont sluit voor onze landbouwers. In een eenvoudige raadszitting is deze week te Vierlingsbeek, Oploo en Venray, na een simpele uitleg van een com missie-lid de beslissing gevallen zonder veel ophef en zonder fanfa res. Men heeft weten te geven en te nemen en vele commissies en con ferenties zouden hieraan een voor beeld kunnen nemen. De burgerlijke rechten op de Vredepeel zijn als volgt: Door het aangaan van een dading verklaren de gemeentebestu ren van Vierlingsbeek en Oploo c.a. al hun bestaande of vermeende rech- %r, Op de oude kaart, welke ik van Rank Xerox kreeg, staat de Peel aangeduid als volgt: Een groot veen, genaemt de Peel, dewelke afgedeelt is, alsoo dat elk dorp zyn bepalinge weet, soo wel van de Cuyckse, Kes- selse, Hoorense als van de Brabant- sche kant." Op een ancjere kaart, uit de 18de eeuw staat de Peel aangegeven als: Een gebied, dat moeilijk door te gaan is. De Peel strekte zich uit van Nederweert-Leveroy tot voorbij Wanroy, Mill tot Zeeland. Aan de westkant lagen de dorpen Volkel, Boekei, Gemert, Bakel, Deurne, Liessel, Heusden, Asten. Aan de oostkant: Roggel, Meyel, Horst, Venray, Overloon, Sint An- tonis. Wanroy en Mill. Bij al deze dorpen hoorden weer kleinere ge huchten, vaak op de rand van de echte Peel. In Venray zei men niet voor niets: Aachter Mèrsele is de waereld toe- geplakt. De arme boertjes in het hele gebied, hielden, naast enkele koeien en varkens, ook een kudde schapen, die wat wol opleverden, voor baar geld, maar vooral ook mest. Deze was hoog nodig voor de magere zandgrond, waarop wat rog ge, haver, aardappelen en bieten werden verbouwd. Een van de zoons, vaak de zwak ste, werd aangewezen als herder. Elke dag trok de herder met zijn kudde de peel in. De boeren zorg den zelf voor jonge heide, door ieder jaar een stuk in brand te steken van de oude heide. Het jaar daarop was de jonge heide weer uitgescho ten. Oude heide-strulken waren te houtig en hard. Dikwijls ontstonden ruzies tussen de dorpen over het recht om de schapen te laten weiden op een be paald gebied. Aan dit feit is de naam van de „Vredepeel" te danken. Het gebied ,in de hoek tussen het graafschap Kessel, waartoe Venray behoorde, en de dorpen op het staat se hertogdom Brabant gelegen, werd bij een overeenkomst van de graaf en de hertog aangewezen als alge meen weidegebied. Op dit gebied mochten de schapen van alle om- ten van eigendom of mede-eigen dom. alsmede alle zakelijke of per soonlijke rechten dier gemeenten op het gebied van de Vredepeel, gele gen in de gemeente Venray, over te dragen aan de gemeente Venray, zo dat deze laatste gemeente de volle dige en onbezwaarde eigendom van de gehele Vredepeel geniet. liggende dorpen weiden. Een steen gaf de grens van deze „vredepeel" aan. Als jonge man heb ik de peel nog in zijn. ongeschonden staat ge kend. Tussen Merselo en Bakel- Deurne lag een onafzienbare vlakte, slechts doorkruist door de zandweg naar Bakel, „de „Baokelse diek", die dwars door het huidige vliegveld „De Peel" liep en verder de zand weg van Venray langs de huidige autoweg naar Deurne. Aan de eerste zandweg lag de „Ha- zehut" en aan de tweede „De Cra- yenhut". Juist aan de Venrayse kant van de grens tussen staats Brabant en Kessel (Venray) lag de kapel, waar de pastoor van Deurne, die uit zijn kerk verdreven was, de katho lieken trouwde, doopte en verder geestelijke verzorging gaf. Het was een prachtig natuurgebied, maar de groeiende bevolking had cultuurgrond nodig en na de 1ste wereldoorlog werd het gebied Yssel steyn en Kempkensberg ontgonnen, en na de 2de wereldoorlog verdween ook de Vredepeel. Ik heb dit altijd een grote vergis sing gevonden en vind het nog. Een onvervangbaar natuurgebied van 700 ha, wat nooit meer terugkomt. Het zou één groot natuurgebied gevormd hebben met de bossen van Ballon zuil en Testrik (zuid van de autoweg langs de vredepeel). Als ik daar rondfiets of loop. probeer ik terug te denken, hoe het eenmaal was. En dan krabbel ik thuis mijn herinne ringen op papier: de herder met zijn kudde, de schaapskooi, zoals ik er nog enkele gekend heb, het ven, waar eenden zwommen en de kraan vogels en wilde ganzen uit Scandi navië in het najaar neerstreken om te rusten en drinken. Ik herinner me zo veel van de peel: Schaatsen op de Rouwkoele (nu 'n plasje geworden), de drijf jachten eenmaal per jaar, waar ik als jochie mee mocht, zoveelDe plaggenstekers en ook de turfste kers, waar al menige roman over ge schreven is. De spookverhalen, die in de avond uren rond de schouw verteld werden door de mensen aan de rand van de peel, zijn, zover ik weet, in onze streek nooit talrijk geweest; zulks in tegenstelling met de Kempen. De peel is een welvarende streek geworden, dank zij de noeste arbeid van de pioniers, die de peel ontgon nen hebben. En ook dat is goed. Al blijft het verlies van het laat ste stuk, de vredepeel, mij pijn doen. Thfj Min.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 9