Programma Carnavalsfeest Gemeente Venray De Piëlhaas Venray De Hazekeutels Venray De Karklingels Oostrum De Spurriemökke Oirlo Schanseknuppels Castenray Het Knöileke Leunen De Piëlreuze Ysselsteyn De Zagewetters Merselo Het Dartele Veulen Hedsbuule Heide (Wijzigingen uitdrukkelijk voorbehouden) Zaterdag 15.33 uur: Legging Boeremoeskrans bij carna valsmonument in het Mgr. Wijnhovenpark. 16.11 uur: Installatie Z.K.D. Prins Carnaval. Hier bij hebben alleen genodigden toegang. Dit ge beurt in het gemeentehuis. De gasten waaronder Prinsen en Vorsten van de Hazekeutel en kerk dorpen, A.P.K. en Senatoren, worden uiterlijk om 16.00 uur in het gemeentehuis verwacht. 20.11 uur: Hofbal in de foyer van de Schouw burg en zaal Prinsenhof. Om 22.00 uur worden in de Prinsenhof de Bron zien Piëlhaas en de verenigings-onderscheidin- gen uitgereikt. Zondag 11.00 uur: H. Mis voor levende en overleden le den van de Piëlhaas. 12.00 uur Prins en gevolg bezoeken zondagoch tendconcert. 12.22 uur: Beoordeling gevelversiering Veltum 14.11 uur: Inhuldiging Z.K.D. Prins Carnaval door het Venrayse publiek op het bordes van het stadhuis. De gasten trekken daartoe van de schouwburg via Henseniusplein, Poststraat, Ju- lianasingel, Hofstraat naar het stadhuis. Spee ches van de burgemeester en vorst. Aanbieding van de sleutel van de stad door twee Piëlhaes- kes. Troonrede van de Prins. 14.45 uur: Onthulling van het vastelaovendmonu- ment. 15.00 uur: Kinderoptocht. Deelname hiertoe staat open voor alle kinderen tot en met 14 jaar.' Zij kunnen als enkeling, als groep of met wagens deelnemen. De deelnemende kinderen stellen zich om half 3 op in de Eindsetraat, waarbij ze moeten letten op de aanwijzingen van de orde-commissarissen. Route: Schoolstraat, Leeuwstraat, Langstraat, Paterslaan, Patersstraat, Henseniusplein naar de Schouwburg. Aansluitend kinderhossen. Na afloop van de kinderoptocht is er op het plein en de straat voor de Schouwburg groot kinderhosden. Na afloop van de hospartij is de kinderoptocht ten einde. Wij rekenen gaarne op de medewerking van de bewoners van die straten, waarlangs de optocht trekt om géén auto's voor hun woningen te par keren. 16.45 uur: Receptie van Z.K.D. Prins Carnaval in zijn residentie in de foyer van de Schouwburg. De felicitatieregisters liggen vanaf dat moment ter tekening. In de avonduren brengt de Prins en gevolg een bezoek aan de dansgelegenheden. Maandag 14.11 uur: Vastelaovesoptocht. Deelnemers moeten beginnen zich op de Lange- weg en de Helfrrchstraat op te stellen om half 2. Maar komt u dan ook om half 2 en niet om 2 uur! De optocht vertrekt om 14.11 uur van de hoek Langeweg via Merseloseweg naar Bergweg. De kop van de optocht is opgesteld op de Lange weg de rest op de Helfrichstraat. Op de straat zijn nunamers aangegeven, men zoeke dat nummer op. Zij die rriet in het bezit zijn van een meldings- kaart en dus geen nummer hebben, dienen zich op te stellen op de.Langeweg (richting St. Jozef- weg). Het invoegen in de optocht dient alleen te geschieden op aanwijzing van de orde-com missarissen, wier aanwijzingen ook voor de an dere deelnemers bindend zijn. Route: Langeweg, Merseloseweg, Bergweg, Ursulastraat, Bevrijdingsweg, St. Jozefweg, Eindstraat, Schoolstraat, Henseniusplein, Pa tersstraat, Paterslaan, Langstraat, alwaar de op tocht wordt ontbonden. De Raad van XI en de Prinsenwagen staan op gesteld voor Het Schuttersveld. De bewoners van de straten, waardoor de op tocht trekt, worden dringend verzocht, evenals het publiek, voor een ware regen van konfetti en serpentines te zorgen. Deelnemers en publiek houden zich a.u.b aan de aanwijzingen en de instrukties van de orde commissarissen. Zij staan er niet voor hun eigen plezier, maar om anderen, waaronder U, het ple zier te verschaffen van een goed lopende op tocht. Zij zijn te herkennen aan een oranje band. De optocht-commissie heeft de volledige mede werking van het plaatselijk politie-apparaat en er bestaat een bijzonder goede samenwerking. Deelnemers en publiek dienen tijdens het opstel- Hen en tijdens de optocht ook aan de instrukties van de politie gevolg te geven. Na afloop prijsuitreiking in de foyer van de schouwburg. De herinneringsplaquettes worden uitgegeven tegen inlevering van nummerbord en deelnemersbewijs, in of nabij het gemeenschaps huis, ingang Jan Hensenstraat. Wij rekenen gaarne op de medewerking van de bewoners van die straten, waarlangs de optocht trekt, om géén auto's voor hun woning te par keren. In de avonduren prinselijk bezoek aan dansge legenheden len horecabedrijven. Dinsdag 13.15 uur: Vertrek naar schouwburg. 14.11 uur: Grote Boerenbruiloft. Hieraan kan iedereen deelnemen mits verkleed als boer of boerin. Deelnemers moeten in het bezit zijn van een deelnemersbewijs, dat ver krijgbaar is voor 3,- bij Sigarenmagazijn Maan Patersstraat, Sigarenmagazijn Janssen Grote Markt en aan de schouwburg voor het vertrek. Deelnemers mogen gemaskerd zijn. De gasten verzamelen zich uiterlijk kwart over twee in de foyer van de schouwburg. Deze is vanaf half 1 open en er is muziek om te dansen. De orde commissarissen stellen de bruiloftsgasten op, die zich aansluiten achter de wagen met het bruidspaar. Route: Schoolstraat, Marktstraat, Grotestraat, Henseniusplein, Leeuwstraat, Langstraat, Paters laan, Patersstraat, Grotestraat. Wij rekenen gaarne op de medewerking van de bewoners van die straten, waarlangs de optocht trekt, om géén auto's voor hun woning te par keren. 14.33 uur: Plechtige echtverbintenis, van het bruidspaar door de Prins op het bordes van het stadhuis en aanbieding van de pruum- kesweg. Daarna dansen op de Grote Markt. Na de danspartij wordt verder getrokken via de Marktstraat en de Schoolstraat naar de schouw burg, waar het bruidspaar receptie houdt. De bruiloftsgasten (dus zij, die een deelnemersbe wijs hebben) krijgen hier een kop koffie aange boden met worstebrood. Dan volgt de receptie van het bruidspaar. 20.00 uur: Groot bruiloftsbal. In Prinsenhof wordt speciaal voor gehuwden 'n bal met oude muziek gehouden. Prinselijk bezoek aan dansgelegenheden en ho recabedrijven. 24.00 uur: Sluiting op de Grote Markt. Zaterdag 16.11 uur: Installatie Jeugdprins. Na de installatie van Z.K.D. Prins Carnaval op het gemeentehuis, installeert die op zijn beurt onze Jeugdprins. Programma zie De Piëlhaas. Zondag 11.00 uur: Eucharistieviering. 15.18 uur: Kinderoptocht. Na afloop hossen op het Henseniusplein. 17.00 uur: Receptie Jeugdprins. in zaal ,,ln den Engel". 17.30 uur: Aanvang kinderbal in de tent. 19.00 uur: Bezoek Jeugdpjrins met gevolg aan het bal. 21.30 uur. Sluiting kinderbal. Maandag 10.15 uur: Bezoek aan het kinderpaviljoen zie kenhuis door Jeugdprins met gevolg. 10.00-12.00 uur: Kinderbals in de schouwburg en tent. 11.00 uur: Bezoek aan kinderbals door jeugdkar- navalsvereniging. 14.11 uur: Deelname aan de grote carnavals optocht. 17.30 uur: Aanvang Jeugdbal in de tent. 19.00 uur: Bezoek Jeugdkarnavalsvereniging m. Jeugdprins aan het bal. 21.30 uur: Sluiting kinderbals. Dinsdag 10.00 uur: Kindebal in de foyer schouwburg en tent. 14.11 uur: Deelname aan boerenbruiloft. 17.30 uur: Aanvang kinderbal in de tent. 20.00 uur: Bezoek Jeugdprins met gevolg' aan het bal. 21.30 uur: Einde kinderbal en sluiting karnaval 1979. Zaterdag 16.11 uur. Bezoek van Vorst en Prins aan de in stallatie van de Menrayse Prins. 18.00 uur: Gekostumeerd jeugdbal. vanaf 12 tot 16 jaar in zaal café Linders, Half weg. Zondag 10.00 uur: H. Mis met preek van de Vorst. 14.00 uur: Massale optocht. Opstellen optocht op de losplaats. Route: Mgr. Hanssenstraat, Valkenkampstraat, Ooster Thienweg, Van Broekhuizenstraat, Geys- terseweg, Mgr. Hanssenstraat, Hoefslag, Ran- denrade .Ontbinding bij Parochiehuis en prijs uitreiking in residentie. 15.30 uur: Receptie van Jeugdprins en gevolg, in café Vermeulen. Vanaf 20.00 uur: Karnavalsbal in het Parochie huis. Maandag 10.30 uur: Ziekenbezoek ziekenhuis. 's Middags deelname van Prins en gevolg met wagens en muziek aan de optocht in Venray. Wagens en groepen opstellen bij de residentie of op de aangegeven plaats in Venray. 14.00-16.00 uur: Kleuterbal in het Parochiehuis. 18.00-22.00 uur: Gekostumeerd jeugdbal, vanaf 12 jaar in café Linders, Halfweg. Vanaf 20.00 uunKarnavalsbal in het Parochie huis. Dinsdag 10.00-12.00 uur: Kleuterbal in het Parochiehuis. Tevens traktatie kinderen. 13.11 uur: Opstellen boerenbruiloft. Bij de residentie voor het afhalen van het Boe renbruidspaar bij café Halfweg. Route optocht als zondag j.l. In het Parochiehuis de echtver bintenis van het bruidspaar door de Prins. Daar na koffietafel in het Parochiehuis voor de deel nemers aan de Boerenbruiloft. Tevens gelegen heid om het briudspaarte feliciteren. Voor de jeugd is de boerenbruiloft in zaal ,,De Karklingel". 20.00-01.00 uur: Karnavalsbal in 't Parochiehuis. 24.00 uur: Sluiting van de karnaval door de Prins in de residentie. Zaterdag 16.11 uur: Bezoek van Vorst en Prins aan de in stallatie van de Venrayse Prins. 20.30 uur: Bezoek Pastorie door Prins en gevolg. Zondag Afhalen Prins en Jeugdprins door fanfare en fanfarekorps. Receptie. Kinderbal. Jeugdbal. Marjacq. Maandag 13.30 uur: Vertrek naar optocht Venray. Kinderbal. Marjacq. Dinsdag Kinderbal. Marjacq. Zaterdag 16.11 uur: Bezoek van Vorst en Prins aan de in stallatie van de Venrayse Prins. Vanaf 18.30 uur: Jeugdbal, waarop de Jeugd prins bekend gemaakt wordt. De Prins bezoekt dit bal. Zondag 14.00 uur: Optocht. 19.00 uur: Vastelaovesbal in het Gemeenschaps huis. Maandag 16.30-18.30 uur: Gekostumeerd jeugdbal. 19.00 uur: Vastelaovesbal in het Gemeenschaps huis waarna bezoek aan de café's. Dinsdag Van. 11.00 uur tot 12.00 uur zijn de Prins en raad van XI aanwezig in het gemeenschapshuis, waar de schooljeugd getrakteerd wordt en muziek ge maakt wordt. 19.00 uur: Vastelaovesbal in het Gemeenschaps huis. Zaterdag 14.11 uur: Samenkomst van Prins met gevolg in café De Herberg voor trouwbetuiging en over dracht prinstenwagen. 16.11 uur: Bezoek van Vorst en Prins aan de in stallatie van de Venrayse Prins. 20.41 uur: Receptie van Prins, café Martens. Zondag 14.11 uur: Karnavalsoptocht in Leunen. Deze trekt Steegse Peelweg, Vullingsstraat, Booden- straat, Trijnesstraat, van Megenstraat, St. Ca- tharinastraat, Gussénstraat, Albionstraat, Kapel- lerpad. 15.11 uur: Prijsuitreiking prijswinnaars van de mooiste wagens en groepen. 15.45 uur: Bezoek van Prins en gevolg met de jeugdprins aan de zieken in het ziekenhuis. 20.15 uur: Prins en gevolg brengen een bezoek aan een jeugdbal in zaal Martens dat om 18.00 uur begint. 21.15 uur: Prins en gevolg brengen een bezoek aan het karnavalsbal in het gemeenschapshuis. Maandag 13.00 uur: Vertrek van deelnemers aan de kar navalsoptocht in Venray. 20.15 uur: Prins en gevolg brengen een bezoek aan jeugdbal in zaal Martens, dat om 18.00 uur begint. 21.15 uur: Prins en gevolg brengen een bezoek aan het bal in het gemeenschtapshuis. Dinsdag 10.00 uur: Kindertraktatie voor alle kinderen van 0-11 jaar. 13.30 uur: Boerenbruiloft. Prins en gevolg halen bruid en bruidegom af alsmede de getuigen om zich hierna te begeven naar het gemeenschaps huis, waar om 14.00 uur huwelijksvoltrekking. 14.45 uur: Koffietafel in zaal Martens. Aanslui tend om 16.00 uur bezoek van Prins en bruids paar aan café-bar De Steeg. 20.15 uur: Bezoek van Prins en gevolg aan het jeugdbal in zaal Martens waarna om 21.15 uur aan het karnavalsbal in het gemeenschapshuis. 24.00 uur: Sluiting van de karnavalsfeesten in Leunen. Voor de kinderen vanaf 12 jaar tot en met 15 jaar is op zondag, maandag en dinsdag een jeugd- karnavalsbal in zaal Martens te Leunen. Aan vang 18.00 uur, einde 22.00 uur. Zaterdag 16.11 uur: Bezoek van Vorst en Prins aan de in stallatie van de Venrayse Prins. 0.11 uur: Installeren van de Prins in gemeen schapshuis, met opluistering van fanfare en hof kapel. Daarna receptie. Zondag 16.00 uur: Prins en gevolg brengen een bezoek aan de Ysselsteynse zieken in het ziekenhuis. 18.00 uur: Bal in zaal Roelanzia en Gemeen schapshuis. Deze bals worden bezocht door de Prins met gevolg en de hofkapel. Maandag 14.00 uur: Prins en Jeugdprins met hun gevolg doen mee aan de optocht in Venray. 18.00 uur: Bal. in zaal Roelanzia en Gemeen schapshuis. Deze bals worden bezocht door de Prins en zijn gevolg en de hofkapel. Dinsdag 14.11 uur: Optocht. Opstellen bij de LLTB. 18.00 uur: Bal .in zaal Roelanzia en in het ge meenschapshuis. Deze bals worden ook weer bezocht door de Prins en gevolg en de hofkapel. Voor de Ysselsteynse jeugd wordt met de vastel- aovend iedere dag. in het jeugdgebouw De Koel een bal gehouden voor de jeugd van 0-12 jaar, gevolgd door een bal voor de jeugd van 12 jaar en ouder. Zaterdag 16.11 uur: Bezoek van Vorst en Prins aan instal latie van de Vpnrayse Prins. 20.00 uur: Receptie van de Jubileumprins in de Residentie. 20.11 uur: Blaozebal in de zaal met Prins en ge volg. Zondag 13.15" uur: Samenkomst van Prins en Raad van XI en de Fanfare St. Oda bij de Resident „Op den Tommes". 14.00 uur: Opstellen van alle wagens, groepen en schoolkinderen die aan de optocht meerdoen, bij de Boerenbond. 14.22 uur: Vertrek van de optocht. Route: Haag, Grootdorp, Straat, Past. Vercouterenstr., Groot dorp, Coppelenberg, Grootdorp. De fanfare* de drumband en Prinsenwagen zullen zich bij de Residentie aan de optocht aansluiten. 15.11 uur: Serenade aan Prins door de fanfare op plein Boerenbond, toespraak van de Prins, waarna kindertraktatie. 15.33 uur: Klötskesbal in de zaal met de Prins én de Hofkapel. 20.00 uur: Wammessebal in de zaal. Maandag 13.00 uur: Bijeenkomst van de fanfare, de drum band, de Prinsenwagen en andere wagens uiLde buurt die aan de optocht in Rooy meedoen, bij de residentie. 20.00 uur: Poulettenbal in de zaal. Vooral de gehuwden worden op deze avond uit genodigd. Elke avond om 21.30 uur zal de Prins met zijn gevolg naar de residentie gaan, waar volop car navalsstemming zal zijn. Dinsdag 14.00 uur: Bijeenkomst deelnemers Boerenbrul- lef in de Residentie. 14.11 uur: Optocht, waarna huwelijksvoltrekking 20.00 uur: Bruiloftsbal. 01.00 uur: Sluiting m. ceremonie door Vorst Tien Zaterdag 16.1 1uur: Bezoek van Vorst en Prins aan instal latie van de Venrayse Prins. 20.00 uur: Vastelaovesbal in zaal ,,'t Veule". Zondag 14.00 uur: Gekostumeerde voetbalwedstrijd. Maandag 20.00 uur: Vastelaovesbal inzaai ,,'t Veule". Dinsdag 13.33 uur: Kinderoptocht waarna de Prins het jeugdbal voor de kleine Vullekes en Vullinnekes zal openjen. Dit zal duren tot plm. 16.00 uur. Om plm. 20.30 uur wordt een aanvang gemaakt met het groot gekostumeerd boerenbal in de zaal van 't Veule. Zondag 14.11 uur: Carnavalsoptocht. 15.00 uur: Prijsuitreiking. 18.00 uur: Jeugdbal in het jeugdhuis. Maandag 13.00 uur: Vertrek van de Prinsenwagen naar de grote optocht in Venray-kom. 19.00 uur: Jeugdbal in het jeugdhuis.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 8