GEMEENTEPRAAT Stichting Terima Kasih NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting Inspraak voor bewoners Kruisstraat bij inrichting van hun woonstraat Geslaagd Nieuws uit Overloon 38 maal De Kleine Gids Jaarvergadering Venrays Gemengde Zangvereniging «3 >o tx **(■- 1st? O a* )e bewoners en eigenaren van de huizen aan de (ruisstraat zijn door het gemeentebestuur uitgeno- jigd voor het bijwonen van een voorlichtingsavond, velke gehouden wordt op maandag 12 maart a s. (m half acht in de L.O.M. school „Het Groenewolt". )p deze avond zal men op de eerste plaats worden jeinformeerd over de inspraakprocedure, welke de gemeente bij het reconstrueren van de Kruisstraat Deze inspraakprocedure is geheel nieuw in de gemeente Venray. Zij is gebaseerd op de ontwerp-in- spraaknota, welke zojuist gereed gekomen is en in de raadvergade ring van 8 mei a.s. zal worden be handeld. Vooruitlopend op de vaststelling van deze inspraaknota menen burgemeester en wethouders, dat de voorgenomen reconstructie van de Kruisstraat een uitstekend on derwerp is om te dienen als toet sing van hetgeen in de nota wordt voorgesteld. wil gaan volgen en waarover de gemeente met het buurtwerk overleg heeft gehad. Enerzijds zullen dan de bewoners en eigenaren worden geïnformeerd over de problematiek, zoals deze bij d eegmeente bekend is, anderzijds wil het gemeentebestuur graag horen welke wensen en verlangens men zélf heeft met betrekking tot het toekomstige beeld van de Kruisstraat. DE KRUISSTRAAT Vorig jaar hebben de bewoners van het bestemmingsplan „De Wie- in" het gebied omsloten door de (doorgetrokken) Zuidsingel, Leunse- weg, Paterslaan en Langstraat kennis kunnen nemen van de ge- neentelijke bouwplannen in dit ge- >ied. Tijdens de toen gehouden bijeen komst met de bewoners/eigenaren van de woningen in dit gebied werd het duidelijk, dat de bewoners van de Kruisstraat bepaalde en duide lijke wensen hebben met betrekking ;ot de inrichting van deze straat, welke momenteel in een zeer slechte staat verkeert. Nu binnenkort begonnen kan wor den met de „aanpak" van het gehele jebied, wil het gemeentebestuur graag vooraf de bewoners/eige- laren van de huizen in de Kruis straat de gelegenheid geven om aan de hand van een inspraakprocedure jun wensen en verlangens kenbaar te maken. „SCHONE LEI" Bij het begin van de inspraakpro cedure wordt door de gemeente ge bruik gemaakt van een „schone lei". Dat wil zeggen, dat nog niets op pa pier vaststaat. Uiteraard heeft de gemeentelijke stedebouwkundige dienst wel wat gedachten ontwik keld om te kijken wat mogelijk is binnen het raam van de financiële mogelijkheden; maar overigens wil men éérst de wensen van de bewo ners zelf vernemen en deze wensen „vertalen" en nader bestuderen voor dat de definitieve lijnen op papier worden gezet. INSPRAAKPROCEDURE In deze week zullen de bewoners van de Kruisstraat worden be zocht door Jan van Dijk, buurt- werker van de Stichting Samen levingsopbouw (S.S.O.). Hü zal de bewoners al vast de nodige toe lichting en informatie geven op de inspraakprocedure en hun menin gen peilen. Deze mening van de bewoners kunnen als basis dienen voor de voorlichtingsavond, die op maan dag 12 maart 's avonds om half acht wordt gehouden. Ook nk de voorlichtingsavond houdt de buurt- werker contact met de bewoners/ eigenaren. In verschillende groepen zullen de bewoners nog gesprekken met hem hebben. De resultaten van deze ge sprekken worden door Jan van Dijk als een wensenpakket van de bewo ners doorgespeeld naar de gemeente. In de week van 26 tot en met 31 maart hebben de stedebouwkundige en de civieltechnische diensten van de gemeente de gelegenheid deze wensen te vertalen en op papier te zetten. Dan ligt het in de bedoeling op 2 april wéér met de bewoners/eige naren van de woningen aan de Kruisstraat rond de tafel te gaan zitten om het op deze wijze tot stand gekomen schetsplan nog eens te be spreken. Pas daarna zal een defini tief plan voor de Kruisstraat door de gemeente worden opgesteld. WAT IS INSPRAAK? Inspraak wil zeggen: een georga niseerd proces, waarbij de bevol king in een vroegtydig stadium ideeën, belangen en wensen naar voren kan brengen, zodat het ge meentebestuur in staat wordt ge steld een besluit te nemen, dan wel een plan vast te stellen, waar in alle aspecten en belangen ZO GOED MOGELIJK zijn afgewo gen. Inspraak wil dus niet zeggen, dat de naar voren gebrachte wensen en ideeën zonder meer worden overge nomen. Bij de Kruisstraat is het een eer ste pogen van het gemeentebestuur om binnen de spelregels van de in spraakprocedure met open oren te luisteren naar de wensen van de be woners/eigenaren en te proberen binnen het financieel haalbare de wensen zoveel mogelijk te honore ren. Huuraanpassingen in 1979 De datum van de jaarlijkse huur- rerhoging is nu definitief verscho ren naar 1 juli. Het huurstijgings- lercentage voor 1979 staat nog niet rast. De regering heeft een wets voorstel ingediend voor 6% met een maximale verhoging van 10%. Dit inderwerp komt over enkele weken In het parlement aan de orde. Het puntenstelsel aan de hand waarvan huurders en verhuurders ie kwaliteit van een woning kunnen bepalen is voor 1979 slechts op en kele punten gewijzigd. Alleen de onderdelen speelhal, car port en begane grondwoning zijn in redactionele zin aangepast. de waardering van de ligging s een nieuw aspect toegevoegd met betrekking tot de stedelijke voorzie ningen. OVERGANGSREGELING SUBSIDIERING EIGEN WONINGEN Vorig jaar heeft staatssecretaris Irokx aan de Tweede Kamer be loofd een geheel nieuwe regeling te uitwerpen voor het subsidiëren van jen woningen. Gezien het grote ïlang van zo'n regeling wil hij deze irst met de Tweede Kamer bespre- ten. Om een stagnatie in de woning- iproduktie te veroorzaken heeft de [staatssecretaris besloten dat bij de subsidietoekenning voor nieuw te bouwen eigen woningen de bestaan de subsidieregeling voorlopig onge wijzigd blijft. De stichtingskosten- grens is daarby echter wel aange past. De hoogste eerste jaarlijkse bijdrage van 3.000,— kan nu wor den verkregen als de stichtingskos- ten van een woning niet hoger zijn Nieuwe huurwetgeving De Eerste Kamer is dinsdag 16 ja nuari j.l. akkoord gegaan met een tweetal nieuwe wetten op het ge bied van het huurrecht, te weten de Huurprijzenwet woonruimte en de Wet op de huurcommissies. In de eerste wet wordt onder meer be paald, dat huurprijzen geleidelijk aan moeten worden afgestemd op de kwaliteit van de woning. Deze wet geeft ook een duidelijke procedure als huurder en verhuurder het niet met elkaar eens kunnen worden. De tweede wet regelt de taak, samen stelling en werkwijze van de nieu we huurcommissies. Deze commis sies, die de plaats gaan innemen van de huidige huuradviescommissies, kunnen in beginsel bindende uit spraken doen in geschillen over de huurprijs. Het is niet waarschijnhjk, dat de twee wetten voor 1 juli a.s. in werking zullen treden. Het wach ten is nameiyk op de wijzigingen die in het Burgerlijk Wetboek moe ten worden aangebracht ten aanzien van de huurbescherming. Een wets voorstel van het ministerie van jus titie over dit onderwerp ligt momen teel bij de Tweede Kamer. Hoewel dié behandeling aanzienlijk is ver traagd hoopt staatssecretaris Brokx dat de nieuwe wetgeving tegelijk met de jaarlijkse huuraanpassingen op 1 juli van kracht kunnen wor den. dan 120.000— (was 115.000,—). Geen jaarlijkse bijdrage wordt ver leend by stichtingskosten boven 150.000,— (was 145.000,—). De kos- tengrens van de gemeentegarantie is verhoogd van 200.000,tot 225.000,—. De inkomensgrens voor eigen wo ningen in de beschutte sfeer is even eens aangepast. Het inkomen over 1977 mag niet hoger zijn dan 28.000,— (was 26.000,— in 1976). VERWERVTNGSKOSTENGRENS RENTELOZE LENING UIT BEZITSVORMINGSFONDS VERHOOGD Per 1 januari is de verwervings- kostengrens voor de renteloze lening uit het Bezitsvormingsfonds ver hoogd. Aan mensen onder de 35 jaar met een inkomen beneden 39.900,- kan ten behoeve van de aankoop van een eigen woning een renteloze lening ad 2.400,worden verstrekt als de verwervingskosten van een bestaande woning niet meer bedra gen dan 90.000,(was 75.000, of van een nieuwe woning niet meer dan 125.000,— (was 113.000,—). Bespeelbaarheid van sportvelden Tengevolge van de barre weers omstandigheden tydens deze winter periode kunnen de openlucht-sport accommodaties niet worden ge bruikt. Koning Winter heeft de ter reinen en oefenhoeken zodanig in zijn greep, dat de sportbeoefening onverantwoord is. Om eventuele extra beschadigin gen te voorkomen is in het belang van een goede conditionele staat van de sportterreinen besloten, dat met ingang van heden tot nader aankon diging voor ieder gebruik van de sportvelden toestemming moet wor den gevraagd aan de afdeling sport zaken ten gemeentehuize (Tel. 3838, toestel 242). Dit geldt evenwel niet voor de trainingen op de oefenhoe ken. Wijziging gebruiksvoor waarden gemeentelijke sportaccommo daties Met ingang van 1 april a.s. zullen nieuwe gebruiksvoorwaarden ten behoeve van de gemeenteiyke sport accommodaties van kracht worden. De beheerders van alle gemeen- teiyke sportaccommodaties hebben de opdracht gekregen om met in gang van deze datum er op toe te zien, dat streng de hand wordt ge houden aan de naleving van deze nieuwe voorwaarden. Sneeuwruimen t.b.v. de carnavalsoptocht Van de zijde van de gemeente wordt het vriendeiyke ver zoek gericht aan de bewoners van panden, die gelegen zijn aan de route van de carna valsoptocht, hun stoepen zo veel mogeiyk sneeuwvrü te maken. De sneeuw kan dan in de goten worden geschoven. Door de dienst van gemeen tewerken wordt alles in het werk gesteld om de route, waarlangs de carnavalsoptocht a.s. maandag trekt zo veel mo gelijk van sneeuw te ontdoen. Hetzelfde geldt uiteraard ook voor de route waarlangs de jeugdcarnavalsoptocht zon dagmiddag a.s. trekt. Collectekalender in maart In de maand maart zal alleen mo gen worden gecollecteerd ten bate van de rheumabestrijding. Deze lan- delyke actie wordt gehouden in de week van 12 t.m. 18 maart. Alleen voor deze actie is door het gemeentebestuur een vergunning af gegeven. Collecteren buiten de aan gegeven periode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moe ten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat op 22 december 1978 by gedepu teerde staten van Limburg is inge diend het verzoek van Driessen b.v. te Sevenum, om verlening van ver gunning tot het ontgronden van het perceel kadastraal bekend gemeente Venray, sectie H, nr. 2915, gelegen naby de Beekweg. Het verzoek ligt vanaf 20 februari 1979 tot en met 26 februari 1979 voor een ieder ter inzage op de gemeente secretarie afdeling IIID, Maashese- weg 1, kamer 202. Ingevolge het bepaalde in artikel 5, lid 2 van de Verordening op ont grondingen in Limburg kan een ieder binnen dertig dagen na dag tekening van deze bekendmaking schriftelyk bezwaren tegen de in williging van de aanvraag tot ver lening van de vergunning indienen, te richten aan gedeputeerde staten en in te dienen by de gemeente Ven ray. Venray, 16 februari 1979 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter De grote vraagstukken, waar wij vandaag mee te maken hebben, reiken over de landsgrenzen heen. Daarover wordt op Europees niveau beslist zonder dat de kiezer eraan te pas komt. Dat kan niet langer zo. En daarom gaan wij in juni 1979 een keer extra naar de stembus om onze vertegenwoordigers in het Europese parlement aan te wijzen. Kies Europa juni 1979 Geen huisvuil ophaaldienst met carnaval Op maandag 26 en dinsdag 27 fe bruari zal in de gemeente Venray geen huisvuil worden opgehaald. Ook de gemeentelijke stortplaats in het Venrays Broek is op beide dagen gesloten. Gemeentehuis met carnaval gesloten In verband met carnaval is het ge meentehuis op maandag 26 februari en dinsdag 27 februari gesloten. Men kan alleen tussen 11 en 12 uur op de afdeling bevolkingszaken terecht voor het aangeven van geboorten, overlijden en destruktiemateriaal. Sport accommodaties met carnaval gesloten Ook de gemeentelijke sportaccom modaties zullen tijdens de carnavals dagen (zondag, maandag en dinsdag) gesloten zijn. Het overdekte zwembad is op woens dag 28 februari geopend voor het vrij zwemmen. Openstelling van het gemeentehuis Het gemeentehuis, Maashese- weg 1, is op werkdagen ge opend van 9 tot 12 uur. Bo vendien kan men op donder dagmiddag van 16.00 tot 17.30 uur by de afdeling bevolkings zaken terecht voor het afha len van paspoorten, rijbewij zen e.d. Gesprekken met ambtenaren buiten de openingstijden van het gemeentehuis, uitsluitend na telefonisch afspraak, (tel. 04780-3838). SPREEKUREN B. EN W. Burgemeester mr. H. J. M. Defesche maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Wethouder G. H. Schols: maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder mevr. A. P. Rut- ten-Tielen: woensdag van 17.30 tot 18.30 uur. Wethouder Joh. Loonen maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder J. van Oers maandag van 10 tot 11 uur. Wanneer een spreekuur ver- valt wordt dit in de rubriek „Gemeentepraat" bekend ge maakt. Met de burgemeester en de wethouders kan ook telefo nisch een afspraak worden ge maakt via de secretaresse van het college, mevr. M. v. d. Leeuw (tel. 04780-3838 toestel 117). Het postadres van het ge meentehuis luidt: Gemeente Venray Postbus 500 5800 AM Venray. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: H. J. Classens, Castenrayseweg 52, Castenray, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkens- fokkerij en varkensmesterij waar mest en meststoffen worden be waard. Adres inrichting: Castenray seweg, Castenray, kadastraal ge meente Venray sectie R nr. 235. J. Bankers, Bruggenseweg 13, Deurne, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een kalvermes- terij waar mest en meststoffen wor den bewaard. Adres inrichting Meer- loseweg, Oirlo, kadastraal gemeente Venray sectie S nr. 417. J. W. M. Spreeuwenberg, Veu- lenseweg 55, Veulen om vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij en varkensmes terij waar mest en meststoffen wor den bewaard. Adres inrichting Veu- lenseweg 55, Veulen, kadastraal ge meente Venray sectie C nr. 131. A. Romme, Puttenweg 52, Ys- selsteyn om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een varkens fokkerij en varkensmesterij waar mes"! en meststoffen worden be waard. Adres inrichting Puttenweg (ongen.), Ysselsteyn, kadastraal ge meente Venray sectie M nr. 252 (ged.). W. Jansen, Lollebeekweg 29, Castenray, om vergunning ex art. 6a der Hinderwet tot het uitbreiden/ wijzigen van een kalvermesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Lolle beekweg 29, Castenray, kadastraal gemeente Venray sectie P nr. 80. P. M. G. Direks, Smakterveld- weg 8, Venray, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een var kensfokkerij waar mest en meststof fen worden bewaard en waar elek tromotoren worden gebruikt met een vermogen van meer dan 2 pk. Adres inrichting Horsterweg (ongen.), Cas tenray, kadastraal gemeente Venray sectie P nr. 157. A. L. G. Hendrickx, Overbroek- seweg 11, Leunen, om vergunning tot het uitbreiden van een varkens mesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Overbroekseweg 11, Leunen, kadas traal gemeente Venray sectie P nr. 399. Schriftelyke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen by het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt De ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of by gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 14 maart 1979 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maasheseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hii binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht Venray, 23 februari 1979 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. (DANK U WEU Steun het missie- en ontwikke lingswerk van Pater Piet Hoede- maekers s.s.c.c. Riau Archipel Indo nesië. Uw gift komt voor 100*'» ten goe de aan het doel dat U zelf wilt be palen: Voor steun aan Vietnamese vluch telingen (3.000). Voor de bouw van de school (Sun- gai Jodoh. Eiland Batam). Voor opleiding en onderhoud van catechisten. Voor steun aan kleine projecten. De stichting „Terima Kasih" is ze ker niet de enige die een beroep doet op Uw mildheid. Overal in de derde wereld is de nood hoog en de Riau- archipel is niet de enige plek waar hulp dringend nodig is. Wij willen U slechts 'n keuzemogelijkheid bie den. Thans verzorgen pater Piet en twee uit Vietnam uitgewezen pries ters dit enorme gebied. Heel veel eilanden kunnen maar enkele malen per jaar worden bezocht. De daarop gevestigde staties zijn voor het ge loofsleven grotendeels aangewezen op katechisten. De drieduizend Vietnamese vluch telingen op het eiland Bintam waar de hoofdstatie gelegen is, ontvangen voor het allernoodzakelijkste hulp van de V.N. ^Echter een door pater Piet ingericht bureau voor vluchte lingenhulp bij ziekten, kontakten met familie elders, bij geestelijke verzorging enz. vormen een extra fi nanciële belasting. Onder de kleine projekten vallen o.a. hulp bij visserij, watervoorzie ningen, het helpen opzetten van kleine familie-bedrijfjes e.d. Ook het onderwijs wordt geheel verzorgd door de missie. Over de bouw van de school te Sungai Jodoh op het eiland Batam (nog ongeveer 15.000,nodig) berichtten wij reeds uitvoerig in vorige artikelen Helpt U helpen? Noteer dan een van de rekeningnummers. Terima Kasih. (dank U) Rabobank Venray 17.39.13.024; Ned. Cred. Bank Venray 23.47.65.957; Postgiro 3884272; ten name van „Terima Kasih", Schoor 2, Castenray. de tweede kerkenconferentie 1978 - 1980 BENT U OOK AL AAN DE GANG? Je vraagt iemand wat geloven in deze tijd eigenlijk betekent. Je hebt dan kans op 'n paar hakkelende woorden of dat 'n emmer vol uit spraken over je wordt uitgeschud. Beter is 't met 'n groepje beken den de vragen op tafel te brengen uit de brochure „Geroepen tot Hoop". In heel Nederland komt hier mee de Kerken Conferentie op gang. De brochure is te bestellen door storting van 3,op girorekening 291025 van de Horstink postbus 400 Amersfoort, bestelnummer 90.116. Voor informatie over plaatselijke aktiviteiten bij A. Steen, tel. 5430 (tussen 6-7 uur). Op vrijdag 9 februari j.l. slaagden in het St. Elisabethziekenhuis te Venray de volgende leerlingen van de gecombineerde A-opleiding Horst/ Venray voor het diploma Ziekenver pleging-A Ziekenhuis Horst: de dames W. van Nunen, J. Spronk, J. Versoort en M. Vrenken, de heer G. Gerrats. Ziekenhuis Venray: de dames: T. Cremers, M. Janssen, T. van Kempen, N. Philipsen, H. Swarts, R. Verrijdt en M. L. Wijnen en de heer J. Hoex. Afgewezen: geen. OVERLOONS TONEEL Op zondagavond 4 maart zal in de schouwburg van Venray „De Wijze Kater" van Herman Heyermans op gevoerd worden door het „Overloons Toneel". De Kater na de Karnaval dus. Deze opvoering is in de plaats ge komen voor de geplande 21 januari- opvoering, die toen wegens gladheid afgelast werd. Wij nodigen alle toneelliefhebbers uit de regio uit voor een bezoek aan de Schouwburg te Venray. Aanvang der voorstelling 20.15 uur. Voor de achtendertigste keer is thans „De Kleine Gids voor de Ne derlandse sociale verzekering" ver schenen. Deze succesvolle en nuttige uitgave van de Verceniging van Ra den van Arbeid geeft al sinds jaar en dag praktische informatie over bijna alles in de sociale verzekering. Verder zijn enkele hoofdstukjes over Algemene Bijstandswet, Rijksgroeps regeling werkloze werknemers. Wet Sociale Werkvoorziening en het Voorlichtingscentrum Sociale Verze kering opgenomen. Ook vindt men er in een duidelijk schema dat de sociale verzekerings wetten en de daarbij behorende uit voeringsorganen laat zien en een sa menvattend overzicht van de sinds 1 januari j.l. geldende premies en uitkeringsbedragen. Om het geheel te completeren is een adreslijst in het boekje geplaatst dat de adressen vermeldt van alle bij de uitvoering van de sociale ver zekering betrokken instellingen. De gids is voor een gulden ver krijgbaar bij elke Raad van Arbeid. Ook in de Venrayse boekhandels. Wie toezending per post wenst, moet er op rekenen dat de portokosten in rekening worden gebracht. Op 13 februari j.l. hield Ars Mu- slca haar 6e jaarvergadering. De toename van het aantal man nenstemmen heeft gezorgd voor een fraaierestemmenverhouding en een mooie klank. Het koor telt nu 97 leden en is dus behoorlijk groot. Ook is er sinds kort een tweede dirigent. Jan Temme, muziekleraar, heeft zich al aardig bekend gemaakt met 't repertoire en koor. Hoogtepunt van het afgelopen jaar was uiter aard de lustrumviering in de Grote Kerk. Daar werd samen met het T.S.O. en solisten onder andere het Te Deum van Dvorak uitgevoerd voor een zeer goed publiek. Nu het koor bewezen heeft iets dergelijks aan te kunnen, heeft het bestuur zich ten doel gesteld in de toekomst vaker een grote uitvoering op te zetten. Ondanks het grote aantal leden kan de sfeer van saamhorigheid zeer goed genoemd worden. Dit kan al leen wanneer er grote openheid be tracht wordt tussen bestuur en le den en tussen de leden onderling. De inzet van ieder lid moet zijn de ander het gevoel te geven erbij te horen. Het beleid van dirigent en bestuur is er op gericht goede muziek te brengén. Dat zijn niet alleen die lie deren die iedereen al kent maar vooral die liederen die steeds mooier worden naarmate je ze vaker zingt. Het koor is op de eerste plaats een muziekvereniging en onder de repe tities wordt dan ook pittig gewerkt. Het financiële verslag toonde aan dat ook in dit opzicht de vereniging gezond genoemd mag worden. De kontributie behoeft niet te worden verhoogd. De bestuursverkiezingen leverden geen verrassingen op. De president werd met algemene stemmen (op één na) herkozen. Ook de andere aftre denden, dhr. A. Clephas en Mevr. W. Manders-Weyers werden met bij na alle stemmen herkozen. De dirigent. Rob Berben, had zijn geestige toespraak in de symfonie- vorm op gezet Zeer veel familiena men van leden waren tot een huts pot van uitdrukkingen en spreek woorden samengevoegd. De tranen biggelden menigeen over de wangen. In de rondvraag kwamen zaken als subsidie, uniformen, en discipli ne aan de orde. De president stelde dat een koor, dat door haar muziek de mensen weet te ontroeren ook de discipline weet op te brengen om de regie per fect te laten verlopen. Ook het be stuur zal hierop het komende ver enigingsjaar letten. Wat de unifor men betreft zal weer eens een on derzoek onder de leden worden ge houden om wensen te peilen. Diefstal Aangifte werd gedaan van dief stal in de MLK school „De Essel". Ontvreemd werd een gasbrander. Toegang was verkregen door in klimming via de kelder. Kop staart botsing Vanwege gladheid van het weg dek kon de 21-jarige bestuurder van een personenauto L. C. uit Venray zijn auto op de Horsterweg niet meer tijdig tot stilstand brengen achter een stoppende autobus van N.A.O. uit Roermond. Er ontstond een kop- staart-botsing met alleen materiële schade. Tijdens sneeuwval verleende de 27-jarige autobestuurder G. L. uit Venray toen hij vanaf de Kiek- weg de Deumeseweg opreed, geen voorrang aan de over de Deurnese- weg naderende personenauto van de 55-jarige J. P. uit Venray. Ook hier bleef het bij materiële schade. Tegen boom Door het gladde wegdek op de Lammen weg kon de 25-jarige auto bestuurder H. C. zijn auto niet in het goede spoor houden. Voordat hij zijn voertuig onder controle had was die tegen een boom gebotst. De auto werd flink beschadigd, maar de be stuurder liep geen noemenswaardige verwondingen op.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 11