VAMOS A VER n:~ Kijk 'ns hoeveel zaken er dinsdagsmorgens open zijn MEERLO-W AN SS IJ M VIERLINGSBEEK KERKELIJKE DIENSTEN Gemeenschaps viering Venray Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Ysselsteyn Parochie Leunen Parochie Merselo Rectoraat Veulen Uit de gemeenteraad van Rectoraat Vredepeel Rectoraat Heide Rectoraat Smakt Uit de gemeenteraad van van 24 februari tof en met 3 maart Op Carnavalszondag, 25 februari, zal er GEEN Gemeenschapsviering zijn; de voorgangers zijn overbezet op die dag ofwel niet in Venray. Tot ziens dus op zondag 4 maart! Zaterdag 19.00 nederlandse hoog mis, int. Wim v. d. Munckhof en overl. fam. overl .ouders Duykers- Philipsen en zoon Pieter pastoor Joos Arts overl. fam. Hendricx* Peeters. Zondag, achtste zondag door het jaar, Karnavalszondag. 8.00 leesmis, int. jrd. Elisabeth Hendrix en doch ter Truus; 9.30 gregoriaanse hoog mis, int. Wilhelmus Janssen deken Willem Berden Joos Oudenhoven; 11.00 nederlandse hoogmis met me dewerking van het kinderkoor, koor en orkest van pater Falco en hof kapel en de Karnavalsvereniging, in tentie voor de levende en overleden leden van de Karnavalsvereniging. Maandag: 9.00 voor oude stichtin gen voor overleden parochianen. GEEN AVONDMIS. Dinsdag: 9.00 ouders Claessens en kinderen ouders Maes-Janssen ouders v. Kessel-Verseyen en zoon Jan. GEEN AVONDMIS. Woensdag: ASWOENSDAG vosten en onthoudingsdag. Onder alle diens ten ls de aswUding van het askruis- jc. 9.00 overl. fam. Swinkcls-Kelt- jens Anna Behnen; 19.00 overl. fam. Bouten-Verschuren ouders Bistervels-van Meijel en zoon overl. fam. Wennékers. Donderdag: 9.00 mevr. Swinkels- Borghs en overl. fam. Johanna Willems. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. Vanaf 9.00 uur wordt de H. Communie gebracht aan de zieken. 9.00 overl. ouders Schols-Leers; 19.00 fam. Sijben-Coppus jrd. Arnoldina Aben-v. d. Mond overl. ouders An- toon Laurensse-Maessen. Zaterdag: 9.00 ouders Scheffers en zoon Piet overl. fam. Messemaec- kers; 19.00 overl. fam, v. d. Berg- Munninghof ouders Arts-Cornelis- sen Henri Camps. Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.00 u. Is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leidsters: Riet v. d. Steeg en Annemle v. Meijel. De Eucharistieviering van zon dag 11.00 uur wordt mede ver zorgd door leden van de Karna valsvereniging, het koor en or kest onder leiding van Pater Fal co, de hofkapel o.l.v. Herman Stevens en het kinderkoor onder leiding van Jan Stevens. Woensdag is het aswoensdag, be gin van de veertigdagentijd. Al leen aswoensdag en Goede Vrij dag zijn nog verplichte vasten- en onthoudingsdagen, maar de hele vastentijd mag in het teken staan van soberheid en van daadwer kelijke hulpverlening door mee te doen aan de vastenaktie. Vrijdag is de eerste vrijdag van de maand t.e.v. het H. Hart van Jezus. Vanaf 9.00 uur wordt de ziekencommunie rondgebracht. Akolieten: Zaterdag 24 februari: 19.00 uur C. Hendriks en L. Truijen. Zondag 25 februari: 8.00 uur Li lian Stoffels en Susanne Claessens (lezer: Anke Hijl); 9.30 Hans van Gerven en Berend Kroft; 11.00 le den van de Carnavalsvereniging. Misdienaars: Woensdag, vrijdag: 19.00 uur: Hans Arts en Anja van Aalsum. Zondag 25 februari: H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45; 10.15 Hoogmis ge zongen door Crescendo. GEEN AVONDMIS. Woensdag: Aswoensdag, geboden vasten- en onthoudingsdag. Na de Missen wordt het as-kruisje uitge reikt. Vrijdag: 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over de huisgezin nen. Zaterdag: 5.00 gelegenheid om te biechten. 18.30 avondmis als zondag viering. Mededeling: 1. Aswoensdag is geboden vasten- en onthoudingsdag. 2. Zondag a.s. extra kollekte voor de kerk. We hebben veel onkos ten gehad en behoorlijk minder mensen door die vreselijke kou. We doen een beroep op uw be grip en offervaardigheid. Mis-intenties: Zaterdag: 18.30 overl. ouders van Houdt en overl. kinderen en Martien Wijnhoven. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 Marie van Soest-Swinkels en Theo van Soest; 10.15 Frans van Waayen- burg (v.w. de kaartclub); 11.45 Bij een 5(tete verjaardag. GEEN AVONDMIS. Maandag: 8.00 Sjang Ewals en Clarita Romijn-Snijders; 19.00 overl. fam. Spee-Linders. Dinsdag: 8.00 Gertruda Neeteson- Custers cn gelovige zielen (offerbus); 19.00 Pastoor Arts. Woensdag: 8.00 Marie Beclet en tot intentie van een zieke; 19.00 An- toon Camps. Donderdag: 8.00 uit dankbaarheid; 19.00 Giel Kusters en Constant Ro- jer; 19.00 gezinsmis: Wilhelmus Aarts. Zaterdag: 8.00 gelovige zielen (of ferbus) en Selida Virginia Rojer. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Ricky Douwes en Jos Claessens. Zondag: 7.30 Henk en Leo Jansen; 9.00 Willy v. d. Bekerom en Johnny Philipsen; 10.15 René van Hooren en Tony Scholten; 11.45 Pieter Hen driks en Eric Arts. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Alfons Pirlo en Gerard Schoenma kers; 19.00 Geert Claes en Hans Kerst j ens. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Edgar Janssen en Perry Eibers; 19.00 Peter en Martijn Smelt. Zaterdag 24 febr. Euch. viering om 19.00 u. Geen kindercrèche. Mis- intentie: Fam. Lenssen-Geurts. Zondag 25 febr. Gezinsviering om 10.00 u. Kindercrèche aanwezig. Mis- intentie: Fam. van Megen. Woensdag 28 febr.: Euch. viering om 19.00 uur. Misintentie: Dhr. W. van den Munckhof en overleden fa milie. Deze dienst wordt verzorgd door de Zusters en pastors. Iedereen is van harte welkom. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Thijs Arts en voor overl. fa milie Bouten-van Megen en Huberta van Megen. Samen zingen we neder landse liederen. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Anna Stiphout-Jacobs en zoon Leo en voor Adrianus Kuunders en zoon Frans; 9.00 leesmis voor overl. Joos Simons; 10.00 hoogmis voor overl. Petronella Siebers-Willemsen en zoon Guus. Nederlandse gezangen met het kerkelijk zangkoor. 11.30 leesmis voor overl. Harry Schrooten. Het kinderkoor „De Vredesklokjes" zingt enkele liederen. 18.30 avond mis voor overl. ouders Emiel Beer- kens en Görtruda Pelzer. Maandag: 8.00 Geen H. Mis; 19.00 avondmis voor overl. Piet Slits. Dinsdag: 8.00 Geen H, Mis. 19.00 avondmis voor overl. Antonius van Rossum en voor Martinus Jacobs. Woensdag: Aswoensdag. Geboden vasten- en onthoudingsdag. Tijdens de H.H. Missen wordt de as geze gend en na de H.H. Missen wordt het Askruisje uitgedeeld. 8.00 lees mis voor overl. Bennie Thielen en Corry Geurt j ens; 19.00 avondmis voor overl. Hub Emans. Donderdag: 8.00 Geen H. Mis. 19.00 avondmis voor overl. Wim Jeuken en dochter Jo. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart. 8.00 leesmis voor overl. familie Thielen-Hendriks; 14.30 plechtige eucharistieviering uit dankbaarheid bij gelegenheid van het 25-jarig huwelijksfeest van de ouders Kessels-Dommeck; 19.00 uur avondmis voor overl. Francisca Mul- der-Wilmsen. Zaterdag: 8.00 Geen H. Mis. 19.00 avondmis voor overl. Martinus Voer- mans. Mededelingen: 1. A.s. zondag onder de mis van half twaalf kleutercrëche in de kleu terschool vlak by de kerk. Leid ster: Wilma van den Bekerom. 2. De maand maart is toegewijd aan de verering van de H. Jozef. Achter in de kerk staat dan het beeld van St. Jozef (naast het Maria-becld). 3. Begin de vastentijd goed door op Aswoensdag een askruisje te ont vangen! Misdienaars en Akolieten: Opgelet! Zondag: 8.00 E. Franken, Th, Ur- selman; 9.00 R. Smits, A. Schwachö- fer; 10.00 M. Barten, C. v. d. Brand, H. Kusters; 11.30 L. Janssen, J. Ver voort; 18.30 M. Fijneman, W. Hage naars. Maandag, dinsdag, woensdag: 19.00 W. Aben, J. Linskens. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 19.00 Th. Houwen, R. de Vink. Aswoensdag en vrijdag: 8.00 M. Wlllemse, A. Schwachöfer. Zondag 25 febr. a.s. om tien uur kerkdienst in de aula van Den Hoe- bert, predikant is Ds. Heine. Kinderkerk en -oppas. In deze dienst wordt de jaarlijkse voorjaarszendingskollekte gehouden. In Blitterswijck geen dienst. Gaarne tijdige opgave van adres wijziging aan dhr. A. Harms, Mast bos 10, tel. 4722. 24 februari - 4 maart Zaterdag: 19.00 Pierre Jacobs, Jan Hulsman en Martien Moorrees (Da meskoor). Zondag: 8.30 uit dankbaarheid; 10.00 voor de levende en overleden leden van de Karnavalsver. de „Kar- klingel" (Jongerenkoor en de Eiken hofkapel). Maandag: 9.00 Theo Camps en An na Verhoeven. Dinsdag: 9.00 Maria Jioosten- Camps. Woensdag: ASWOENSDAG - Be gin van de VASTENTIJD. 9.00 Toon van Cuijck en overl. ouders; 19.00 Toon Kleuskens vanw. de buurt. Donderdag: 9.00 Theo Camps en Anna Verhoeven (gest. jaard.). Vrijdag: EERSTE VRIJDAG VAN DE MAAND. 9.00 overl. fam. Ven- nekens-Verschuren. Zaterdag: 19.00 familie Stappers en Nel Arts Jan Haegens (Dames koor). Misdienaarsbeurten Zaterdag: 19.00 uur Hans Mulder, Marcel Linskens, Marcel Litjens. Zondag: 8.30 Antoine Janssen, Marcel Derks, Berry en Alex Ouden hoven; 10.00 uur Pieter Verhagen, Davy Moorrees, Eric Jeuken, Alouis Martens. Woensdag: 19.00 Frank en Eddy Drabbels, Antoine Pelzer, Nico Ver- steegen. Maandag, dinsdag, woendsag: 9.00 Robert Claessens en Frank Ver- heijen. Carnavalszondag: Zondag a.s. zal onze Carnavals vereniging met haar hofhouding de hoogmis van 10.00 uur opluisteren. De Prinsen zullen de lezingen ver zorgen, de Jonge Vorst de voorbe den en Gradje Lemmens zal, zoals in zijn tijdperk van Vorst Gradje, de predikatie houden. Onze Eiken hofkapel zal de muzikale omlijsting op zich nemen en ons Jongerenkoor zal de zang verzorgen. We hopen dat velen ook dit gedeelte van het Car- navalsgebeuren zulle'n meemaken, om daarna heerlijk te genieten van het festijn van carnaval. Aswoensdag Woensdag a.s. is het ASWOENS DAG - begin van de Vastentijd. Die dag is het vasten- en onthoudings dag. Er is die dag ook 'n avondmis om 19.00 uur. Zowel na de H. Mis van 9.00 uur als 19.00 uur zal het askruisje worden opgelegd. Laten we hopen dat ook dit jaar weer velen van ons de vastentijd serieus mogen inzetten en de vastentijd mo gen gebruiken als 'n bezinning, *n bezig zijn met God. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis st. jaard. Johan Peters en Ted. Zondag: 8.30 gez. H. Mis st. Hen- ricus Maessen en Catharina Rongen; 10.00 Hoogmis maandd. Jan Nelissen en voor Willem Michels en Wilhel- mina van Osch. Maandag: 10.00 gez. H. Mis uit dankbaarheid. Dinsdag: 10.00 gez. H. Mis st. Mar tin Rongen, Maria Thijssen en Pe tronella Christiaens. Woensdag: Aswoensdag, geboden vasten- en onthoudingsdag. 19.00 u. aswijding en uitdeling van askruis- jes, gevolgd door H. Mis. Donderdag: 19.00 uur H. Uur en eucharistie voor Theod. Heidens, Maria Baeten en Gertrudis Heidens. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan verering H. Hart van Jezus. 15.00 pl. Hoogmis b.g.v. 25-jarig Huwelijksfeest Claes- sens-Voermans; 19.00 gez. H. Mis overleden familie Baeten-Jeurissen. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis mnd. Ber de Rijck. 8e zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 plechtige Carna valsmis voor alle levende en over leden Piëlreuzen en Piëlreuzinnen. Zondag: 8.30 H. Mis voor overl. fam. van Hugten-Gulpen; 10.00 H. Mis voor Willem Jacobs en overl. fam.; 11.30 gest. jgt. voor pastoor Hillebrandt. Maandag: 9.00 weekd. v. Gertru dis Philipsen-Groetelaars. Dinsdag: 9.00 weekd. v. Jan Spreeuwenberg. Woensdag: ASWOENSDAG, 's mor gens geen H. Mis. Om 19.00 Aswij ding en uitreiking van het askruis je, waarna H. Mis. H. Mis voor ge nezing van een zieke. Donderdag: 8.00 H. Mis v. fam. Wismans-Gooren-Droesen. Vrijdag: Eerste vrijdag. 8.00 u. H. Mis v. Fam. Wismans-Droesen-Goo- ren. Zaterdag: 19.00 jgt. voor Petronel la van Well-Thoone. Misdienaars: Zaterdag: John Michels en Willy Hendriks. Zondag: 8.30 Robert Stevens en Francis v. d. Hoff; 10.00 Robert van Ass en Richard Juwett; 11.30 Henny Michels en Rob Koonings. Beste Parochianen. Zaterdag 24 februari is er een plechtige Mis voor alle Piëlreuzen en Piëlreuzinnen. Deze wordt opge luisterd door de Blaaskapel en het grote koor. De voorste banken zijn gereserveerd. En het zangkoor is dan vrij voor iedereen. Hopenlijk zijn velen van U aanwezig om op een mooie manier de echte Carna valsdagen te beginnen. Op maandag en dinsdag zullen de H. Missen niet om 8 uur maar om 9 uur zijn. Woensdag is het Aswoensdag. Dan is er 's morgens geen H. Mis, maar 's avonds om 19.00 uur met uitrei king van askruisjes. Mogen wij dan ook velen van U ontmoeten in deze viering. Het is een mooi begin van de Vastentijd. Het is woensdag ook vasten en onthouding. Carnaval. Achtste zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Ism. v. Willem Bal overl. fam. Willems-Loonen. Zondag: 8.00 lsm. v. Jan v. Meijel, echtgen. en overl. kinderen Henri Martens-Smedts; 10.00 hgm. als jrd. v. Piet Jacobs-van Cruchten; 11.15 lsm. v. Antoon Verheijen. Maandag: 7.30 lsm. voor Jozef As- selberghs (8); 8.00 lsm. v. overl. fam. Leijssen-v. d. Wallen. Dinsdag: 7.30 weekd. v. Harry As- selberghs; 8.00 lsm. v. Henricus Bomm, echtgen. en Johanna Beclet. Woensdag: Aswoensdag. Vasten- en onthoudingsdag. Na alle H. Mis sen wordt 't askruisje uitgedeeld. 7.30 lsm. v. Harry Asselberghs (v.w. fam.); 8.00 gest. jrd. v. Peter Joh. Goumans, echtgen. en Mathijs Gou- mans; 18.30 lsm. v. Teng Manders Petronella Vogelsangs-Smits en Harry Cupppen; 19.15 (kwart na ze ven) lsm. v. Piet Vullings (vanw. Co- media) overl. fam. Litjens-Claes- sens. Donderdag: 18.00 maandd. v. An na M. de Bruijni-Nellen Henri Martens-Smedts; 18.30 gest. jrd. v. Frans Voermans, echtgen. en Gerard Jenniskens; 19.00 lsm. v. overl. ou ders van Hees-Voesten; 19.30 weekd. v. Maria Loonen-Scheffers. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart. 7.30 lsm. v. fam. Loonen-v. Rens; 18.00 gest. jrd. voor Maria Litjens- Smits; 18.30 maandd. v. Herman van Leipsig; 19.00 maandd. v. Eduard en Stans Dietz Jan van Meijel, echt gen. en overl. kinderen; 19.30 lsm. v. Peter Goumans en echtgenote. Zaterdag: 19.00 gest. jrd. v. Theo dora Berkers-Schwachöfer overl.' fam. Litjens-Geurts. Misdienaars: 18.30 Al Janssen; 19.00 (óf 19.15) Jan Janssen. Akolieten: 8.00 Jan Janssen; 10.00 P. Verstappen, F. van Bavel en A. Reintjes; 11.15 R. en H. Cornelissen. Parochievergadering: Deze wordt gehouden op donderdag 8 maart om 20.00 uur in het gemeenschapshuis. Gedoopt: Pijpers Jil. 8ste zondag door het jaar. 25 febr. Zaterdag: 19.00 Hoogmis voor' overl. ouders Eyssen-Voncken. Zondag: 8.30 H. Mis voor overl. fam. Janssen-Arts;' 10.00 Hoogmis best. jgt. voor Sjang v. Dijck; 11.30 H. Mis voor overl. fam. Engels. Maandag: 9.00 gez. H. Mis 'voor le den en overl. leden van de Hand boogschutterij St. Hubertus. Dinsdag: 9.00 gest. jgt, voor Wil lem Claessens en overl. fam. Aswoensdag: 8.00 gest. jgt. voor Herman Zegers, echtgenote en kin deren; 19.00 gest. jgt. voor Lamber- tus van Meyel en Laurentia Noyen. Na de Ha Missen uitdeling van as- askruisjes. Donderdag: 8.00 gest. jgt. voor Pe tronella Zanders. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.30 Schoolmis t.e.v. H. Hart voor hen die geofferd hebben. Zaterdag: 19.0 Hoogmis uit dank baarheid b.g.v. 80ste verjaardag. Misdienaars: zondag 8.30 en door de week: T, Engels - J, Eyssen; 10.00 en aswoensdag 19.00 P. Jacobs - P. Kessels; 11.30 I. van Helden - M. Michels. Kollektanten: zaterdag: Hendrix; zondag 8.30 v. Cuijck; 10.00 Ewals; 11.30 J. v. Hoof. Zondag 25 febr.: 8e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. v. zal. Grad de Lauw v.w. de kaart club. Vastenavond zondag. Zondag: 9.45 Hgm. voor overl. ou ders Kunen-van Rens; 11.15 Hgm. voor zal. Rector Em. Verbugt. Op vastenavond maandag, dins dag, woensdag: H. Missen om 9 uur. Maandag: 9 uur H. Mis tot bijz. int. fam. Weys-Houben. Dinsdag: 9 uur H. Mis zal. Lamb, van Ooi en overl. fam. Woensdag: 9 uur H. Mis voor goe de oplossing fam. A.; 's avonds om 7 uur voor levende en overl. leden carnavalsvereniging. Uitdeling van askruisjes. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Gerard Houben en echtgenote. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd H. Hart. 8 uur bijz. Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 uur H. Mis ter ere van H. Hart. H. Mis voor priesterroepingen; 's avonds om 7 uur Hgm. zal. Wil- helmina Classens en echtg. Akolieten voor 25 februari: Jan Thissen, Joh. Fleurkens, Sj. Clas sens. Misdienaars: Janssen, van der Ligt. Een voorstel van B. en W, om het bedrag per leerling als bedoeld in artikel 101 van de L.O. wet vast te stellen op 380,zijnde een bedrag van 347,exploitatievergoeding en Zaterdag 24 febr. 19.30 avondmis v. d. overledenen van fam. Bloe- men-Brienen. Zondag: 10 u. hoogmis tot bijz. int. Maandag: 9 u. H. Mis v. d. ziele- rust van Hendrika Vullings-Jansen. Dinsdag: 9 u. H. Mis v. overleden ouders Poels-Geurts en dochter. Woensdag: ASWOENSDAG (Vas ten en onthouding). 8 u. Aswijding en H. Mis v. overleden ouders Muij- sers-v. d. Sterren; 19.30 Aswijding en H. Mis voor de zielerust van Pe tronella Sanders. Donderdag: 8 u. H. Mis v. d. zie lerust van Ben Coolen. Vrijdag: EERSTE VRIJDAG: 8.45 gez. H. Mis t.e.v. H. Hart, v. d. zie lerust van Maria Hakvoort en Thea van Bakel Zaterdag: 1930 avondmis voor de zielerust van Maria Janssen-Tim- mermans. Achtste zondag door het jaar. 25 februari 1979. Zondag: 8 uur H. Mis voor het rec toraat; 10 uur Hoogmis: jaargetijde voor Betje Ewals-Fleuren. Akolie ten: Martien Poels en Riek Gielens. Misdienaars van de week: Twan- ny Swinkels en Mark Koonings. Maandag: 8 uur H. Mis voor Gina Droesen. Dinsdag: 8 uur H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Woensdag: Aswoensdag, vasten- en onthoudingsdag. 8.45 H. Mis voor Wilhelmus Voesten. Onder de H. Mis wijding en uitdeling van de as; 19.30 Avondmis voor Sjef Willems. Onder de H. Mis wijding en uitdeling van de as. Donderdag: 8 uur H. Mis voor Ja- coba Michels-Jacobs. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.45 H. Mis voor de overle den familieleden Geurts-Gellings. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Toon Huisman v.w. zijn vrienden. Zaterdag 24 febr. 19.00 Avondvie ring uit dankbaarheid en voor Jan Logtens. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees v.b.i.; 10.00 Hoogmis voor éen over ledene. Deze dienst zal worden op geluisterd door Fanfare en Karna valsvereniging. Maandag: 8.45 H. Mis voor de. overledenen van de Karrnèl 'en fam. Bonants. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor Lam bert Hofmans. Woensdag: 8.45 H. Mis in de Jo zefkapel voor fam. Eyers-Koenen. Donderdag 1 maart, maandag van de H. Jozef; iedere dag om'8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef in de Jozef kapel. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. het H. Hart. Eerste vrijdag zieken kommu- nie. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo es Carnaval: a las once y cuarto Misa en nuestra capilla, Overloonseweg 2 por el des- canso eterno del hermano del Padre Juan que, el lunes pasado, de re- pente, ha fallecido en Elsloo en la edad de 56 anos. Después de la Misa reunion en la salita donde estan a su disposición bastantes revistas y diarios. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES Las elecciones del domingo pasado en El Centro han nombrado al Sr D Erminio ALVAREZ Presidente y e.o. a los siguientes vocales: los Srs DD Nicolas Vegas Sanchez, Antonio Ruiz, Antonio Sanchez y a seis#mas: la lista completa con las funciones se publicara en el siguiente numero de Noticas de LIS. Felicidades ya a todos los nombrados. El.jueves el dia 1. de marzo tendrèn lugar en Es- paria las elecciones generales y el dia 3 de abril las municipales. Hasta la vista! Wij verhuren tekenfilms voor uw kinderfeestjes 33,administratiekosten, haalde niét de eindstreep. Wel echter het voorstel van het raadslid Huren kamp, die het bedrag per leerling wilde vastgesteld zien op 406, all in. De heer Hurenkamp kon niet be grijpen waarom die vergoeding in Meerlo-Wanssum zoveel lager moet liggen dan bij de omliggende ge meenten. Ook het college van b. en w. had in zijn wekelijkse vergadering over die vergoeding gesproken, maar geen mogelijkheid gezien met een ander voorstel te komen. De heer Weichs de Wenne wilde over deze vergoeding gaarne een ge degen onderzoek ingesteld zien, maar dat kon niet, omdat de vast stelling vóór 1 maart moet plaats vinden. Het voorstel van de heer Huren kamp werd met 9 stemmen voor aangenomen. Burgemeester Dittrich beloofde de raad te berichten wat hij ten aanzien van het voorstel zal gaan doen. Hij feliciteerde in de kof fiepauze de heer Hurenkamp met zijn succes. Het bleek namelijk dat het de eerste keer is geweest dat drs. Dittrich als burgemeestter op een zo overduidelijke manier „het verloren had" van de raad. DE AGENDA -ft De leden van de vrijwillige brandweer van Meerlo-Wanssum zullen voortaan worden opgeroepen middels „piepers". De raad had geen bezwaar tegen beschikbaarstelling van het hiervoor gevraagde krediet van in totaal 9.098, ■ft Geystereri kreeg de gevraagd medewerking in de bouw van eei klokketoren. Deze is nodig om de monumentale klok daarin te plaat sen, welke nu in een provisorische klokkestoel hangt. Daarmede zou dan een wens van de inwoners van Geysteren in vervulling kunnen gaan. Tevens wil de Geysterse ge meenschap uit stukken brons, wel ke gevonden zijn in Geysteren van een vroegere klok, een nieuwe laten gieten. De totale operatie zal een: bedrag vergen van 90.000,een groot bedrag voor die kleine ge meenschap. Maar al lang voert die gemeenschap akties en heeft het plan aangemeld bij de Heidemy in het kader van de aktie „kern waar pit in zit". De raad voteerde nu een bedrag van 18.540,door de in geving dat in een dorp als Geyste ren de kerkgemeenschap een belang rijke plaats inneemt in het maat-, schappelijk leven. Dat rechtvaardigt Le het dat van gemeentewege subsidie wordt verleend. -ft Het instituut sportgeneeskunde Limburg kreeg de gevraagde mede werking van 6 cent per inwoner. -ft De openbare verlichting te Blit-I terswijck kan worden aangepast en j de raad voteerde hiervoor een be drag van 27.600, -ft Het bestemmingsplan „Op de Hei" te Wanssum werd vastgesteld, j Zodra het college nadere gegevens van G.S. binnen heeft zal de raad worden geïnformeerd. Zeker is dat daar geen socale woningbouw zal' worden gepleegd. Planologisch is het niet verantwoord dat er meer dan volgens het boekje wordt gebouwd. De lijst van woningzoekenden is niet zo groot dat aan de noodklok moet worden getrokken. Dat er in Wans sum leegstand bij woningen valt te bespeuren, is het college bekend. Ondanks de zeer slechte weers omstandigheden kwam de raad der gemeente Vierlingsbeek iri voltalli ge zitting bijeen. Voor de aanvang sprak de raads voorzitter woorden van gelukwens aan het adres van de voorzitter van de Overloonse raadsfraktie voor zijn benoeming tot burgemeester van het Maasdorp Lith. Drs. v. d.Berg zal nu kunnen ervaren dat het gemak kelijker is vragen te stellen dan die vragen te beantwoorden, aldus de voorzitter. Ook mevr. Monné-Sluys sprak woorden van gelukwens, terwijl de heer Litjens namens de Maaskantse fraktie dat deed. Hij vond het jam mer een goed raadslidte verliezen, maar was trots dat van de.yierlings- beekse raad een van de leden tot het ambt van burgemeester was ge kozen. Drs. v. d. Berg dankte voor de gelukwensen en voor de goede sfeer welke er steeds in de raad was ge weest, welke zijn taak als raadslid had vergemakkelijkt. -ft De dorpsraad Smakt-Holthees was niet te spreken over de woor den welke de raadsvoorzitter in de vorige vergadering over de dorps raad had gezegd. De dorpsraad, be mand met idealisten die zich willen inzetten voor een meer en beter leef bare gemeenschap, hadden uit de krant moeten vernemen dat de raadsvoorzitter gezegd zou hebben „dat een dorpsraad maar wat kletst over zaken waarvan ze geen verstand heeft". Met name het raadslid Koop- mans nam die uitspraak hoog op. Wethouder v. d. Pas had met de instelling van een dorpsraad geen moeite, als deze hun problemen zou den bespreken met de gekozen raadsleden in die dorpen. Wethouder Ronnes had bewonde ring voor de inzet van de leden van de dorpsraad, maar kon geen enke le medewerking toezeggen. Toen de heer Koopmans wees op eerder gedane uitspraken van wet houder v. d. Pas, mengde de voorzit ter zich weer tot de heer Koopmans, met de vermaning dat hij maar bleef doordrammen. En de raadsvoorzit ter vervolgde: „wij hebben die dorpsraad nooit ingesteld, wij heb ben daar nooit om gevraagd. Ook hebben wij die nooit aangemoedigd en het is uit het oogpunt van open baar fatsoen ongewoon dat men over zaken praat waarvoor men niet deskundig is. Dorpsraden zijn een groep mensen en in dit kader wil het college wel een gesprek hebben, net zoals men met een andere vereni ging een gesprek kan hebben. Dat Venray een andere instelling heeft ten opzichte van een dorpsraad is hun zaak, wij zijn hier niet in Ven ray, maar in Vierlingsbeek." De heer Koopmans kondigde aan op een volgende vergadering met een voorstel te komen om een uit spraak hierover te verkrijgen van de raad. -ft Nu de directie van de Zuid Oos- ter te kennen heeft gegeven de con- f0' cessie Overloon-Venray te willen be- w' eindigen, werd aan het college ge- vraagd al het mogelijke te doen om voor de buurtbus Overloon-Venray de de hoogste prioriteit te krijgen. Alle argumenten zullen worden aan- 8r gedragen, zo beloofde de raadsvoor- na zitter. sti de ■ft Geen bezwaar had de raad te- ai gen de aankoop van een perceeltje 'e bosgrond te Holthees ter grootte van 26.80 aren. Dan zal op dat terrein het Open Ontmoetingscentrum kun nen worden gerealiseerd. De ge meente' Venray gaf reeds eerder voor die bouw een bedrag van f 50.000,-. Eenzelfde.bedrag gaf nu ook de ge meente Vierlingsbeek, terwijl het mi nisterie yan CRM een maximum bedrag, van 30,000,777 in het voor-,, uitzicht heeft gesteld. Wel moet dan voor 1 november de eindafrekening binnen zijn. Maar daar zal aan wor den gewerkt. -ft Zoals in elke gemeenteraad moest ook de raad van Vierlingsbeek in het kader van het Woonwagen schap een standplaats aanwijzen. Er d' is beslist nog geen zekerheid of Vier- jfc lingsbeek dat sub-kampje zal moe- ten stichten, wel een plaatsbepaling, geven. [p, Het college had voorgesteld eem stuk grond gelegen langs de Provin ciale weg Vierlingsbeek-Venray als is eerste en als reserveplaats een stuk bi grond gelegen langs de Stevens- beekseweg. Met die beide plaatsen had de raad moeite, ook omdat er ongerustheid was ontstaan bij voor tijdige publikatie in een streekblad. Dat was dan ook oorzaak dat de publieke tribune volledig bezet was met verontruste buurtbewoners van beide plekken. Na fraktieberaad bracht de frak-: tie Overloon twee percelen in, wel ke gelegen zijn ongeveer ter hoogte van de kruising van de Holthesedijk: en Vierlingsbeekseweg. De Maas kantse fraktie zal binnen 14 dagen een perceel gelegen te Vierlingsbeek 1 aanwijzen. Aan het college zal dan worden: overgelaten welke percelen zij bij het Woonwagenschap zal inbrengen,! Welk krijgt de raad dan in de vol gende vergadering te horen. -ft Een krediet van 40.297,werd beschikbaar gesteld voor de aanleg' van riolering ten behoeve van het bungalowpark de Vers. Voor dat projekt heeft het ministerie van Economische Zaken een subsidie toe gezegd van 28.447, -ft In de volgende vergadering zal de raad een voorstel krijgen over wat gedaan zal worden met de schuld welke de voetbalvereniging Volharding nog heeft, in verband met de aanleg van de verlichtings installatie. De heer Aerts, nestor van de raad, pleitte voor een kwijtschei-1 ding van deze schuld ad 7.000,—, omdat dan Volharding enigermate gelijk werd bedeeld als SSS. -ft In die vergadering zal ook be handeld worden wat er met de geld lening Stichting Jeugdbelangen te Vierlingsbeek zal gebeuren. FONTEIN DELICATESSEN CLAESSENS BAKKERIJ COENEN SLAGERIJ SCHOLTEN VAN DEN MUNCKHOF CHOCOLATERIE LUCASSEN ALBERT HEIJN DE GRUYTER STOMERIJ OPTIMA Poststraat 4. tel. 2045 Grotestraat 12. tel. 1864 Hofstraat 5, tel. 2828 Grotestraat 23, tel. 1488 Grotestraat 28. tel. 2727 Grotestraat 21, tel. 2313 Grotemarkt 8, tel. 1389 Grotemarkt 5, tel. 2391 Poststraat 6, tel. 2025 SANTECREAM HEMA LECTUURHAL JANSSEN-CLEVERS HENK SMITS ELECTRO JACOBS TOOLSHOP J. THEUWS Grotestraat 5a. tel. 5168 Grotestraat 14. tel. 3134 Grotestraat 1a, tel. 5357 Henseniusstraat 8, tel. 1513 Schoolstraat 26. tel. 6555 Schoolstraat 3a, tel. 4513 Paterslaan 7, tel. 7708 Merseloseweg 6. Iel. 1523 dinsdags gehele dag open

Peel en Maas | 1979 | | pagina 10