Stichting Terima Kasih GEMEENTEPRAAT Bierbrouwerij De Gouden Leeuw staon ze dan Wijziging baatbelasting riolering in Merselo BOEREBRULLEFT Aanleg centrale antenne Gevonden voorwerpen Kinderopvang te Venray Onteigening t.b.v. doortrekking Noord-en Oostsingel Fanfare uit Maashees levert strijd voor wimpel Beëdigd tolk Aanvraag urgentie verklaring voor uitbreiding Coninxhof De Graafschap tegen S.V.Venray Cursus voor diabetici Wij verhuren tekenfilms voor uw kinderfeestjes kegelen DE MOLEN ELECTRONIC HOBBYSHOP Carnavals pakjes Vorig jaar april is de Verordening op de heffing en invordering van een baatbelasting aanleg riolering in Merselo vastgesteld. Er is toen van uitgegaan, dat uit sluitend gebouwde eigendommen be last zouden worden. De verordening is namelijk zodanig geredigeerd, dat na de datum van invoering van de- ze belasting opgerichte of nog op te richten gebouwen nog voor het res tant van de looptijd -belast kunnen worden. Hiertegen bestaan bij de provinciale en rijksoverheden be zwaren. Het risico, dat de verordening dus de vereiste koninklijke goedkeuring niet verkrijgt, is aanwezig. B. en w. menen het daarop niet aan mogen laten komen. Wanneer namelijk bedoelde goedkeuring ont houden zou worden, dan zou elke mogelijkheid tot kostenverhaal uit gesloten zijn. Een nieuwe verordening kan dan ook niet meer vastgesteld worden; want dat moet gebeurd zijn binnen een jaar nadat het betreffende werk voltooid of in gebruik genomen is. Zoals uit het vorenstaande al blijkt, waren b. en w. er voorstan ders van ongebouwde eigendbmmen eerst dan te belasten als er op ge bouwd was. Dan staat naar hun me ning onomstotelijk vast, dat een per ceel door de aanleg van een riole ring is gebaat. Nu deze methode niet toegepast kan worden acht het ge meentebestuur het niet billijk onge bouwde eigendommen, waarop ge bouwd kan worden, buiten de belas tingheffing te laten. Daarvandaan stellen zij voor, alle gebouwde zowel als ongebouwde onroerende goede ren te belasten. Wel zal een uitzon dering gemaakt worden voor onge bouwde eiogendommen, waarop niet gebouwd kan worden ingevolge de gebouwde bouwvoorschriften. (DANK U WEL) Steun het missie- en ontwikke lingswerk van Pater Piet Hoede- maekers s.s.c.c. Riau Archipel Indo nesië. Uw gift komt voor 100®/# ten goe de aan het doel dat U zelf wilt be palen: Voor steun aan Vietnamese vluch telingen (3.000). Voor de bouw van de school (Sun- gai Jodoh Eland Batam). Voor opleiding en onderhoud van catechisten. Voor steun aan kleine projecten. Rabobank Venray 17.39.13.024; Ned. Cred. Bank Venray 23.47.65.957 Postgiro 3884272; ten name van „Terima Kasih", Schoor 2, Castenray. I IN YSSELSTEYN f aan 'e Zondag a.s. staat Ysselsteyn weer het teken van de traditionele boe- nbruiloft. Tijdens deze karnava- ^IC^ske plechtigheid zal het bruids- lar Lucie Jansen en Frans Tonnair, it 2 weken geleden tijdens een de foots opgezette bonte avond aan mdi it publiek werd voorgesteld en in ondertrouw ging, in de onecht >rden verbonden. vrij bruiloftsstoet met diverse rij- te igen en boerenkarren, getrokken lieijoor prachtig opgetuigde paarden, om 13.30 uur vertrekken bij café an Dijck. In optocht zal de bruid bruidegom worden afgehaald, -—ma men naar het Lovinckplein V rekt waarop een kiosk de trouw- w echtigheid zal plaatsvinden ^nwezigheid van Prins Henk I met raad van elf en de onechte fami- en ouders van het bruidspaar. Hierna trekt het bruidspaar met in gevolg naar het gemeenschaps- |Jeu nis voor het nuttigen van het brui- >n iftsmaal. Aansluitend hierop is er 's avonds groot boerenbal met het orkest ■btjDelight". De boerenbruiloft, welke jaarlijks torganiseerd wordt door een vast liepmité in samenwerking met een laatselijke vereniging, dit jaar de te mdboogschutterij „Ons Genoegen" d 11 wg zich' verheugen in een steeds voll tijgende belangstelling. Het is het ^ynkijken dan ook zeker waard. Ysselsteyn hoopt dan ook op de 'tól ledewerking van de wei-echte 'eergoden. er is 'n verreke te winne Ow kartje kunde sture of ien de bus stoppe beej de volgende adresse: Serenadestraot 19, Brukske; Eligiusweg 37, Veltum Beatrixstraot 16, ien ut midde van Rooy. t, L< Beste piëlhaasjes en Piëlhazinne- 25 februari is het weer carnaval, net zoals voorgaande jaren wordt akkl dit ^aar weer een kinder- ke tocht voor jullie georganiseerd. ,r hopen dat jullie weer allemaal W( en enthousiast mee doen als de vo- lenfekeer- kunt je inschrijven op zondag 11 zondag 18 februari in jongeren- Free Wheelin', Hoender- 10 te Venray. Als je nog niet weet wat je wilt maken, of je dat moet doen, er is iemand 0 die je gerust om raad kunt agen In Free Wheelin' wordt op dagen ook bekend gemaakt hoe de optocht begint, waar je je opstellen enz. enz. ben Pkd Na afloop van de optocht is er een J~* hosfestijn met muziek op het 'l enseniuspleïn, tenmniste, als het weer is. Anders verhuist de zaak naar zaal „In den Engel", is ook de prijsuitreiking. het belooft weer een dol en dwaze boel te worden deze Doe dus allemaal mee. :KKDe organisatie is dit jaar weer in ollei t of inden van jeugdcarnavalsvereni- 0 „De Hazekeutel". Piëlhaze en piëlhazinnekes, Rooy- se minse. Wej géve ow enne goeie raod. Zuuk de echte Mia en Henk d'r uut, schrief ut nummer op en kartje en stop dat vur 24 fibbrewarie ien de bus bej iën van onderstaonde adresse, want der velt en verreke mit te verdiene. Zurreg dat ge allemaol op 25 fib brewarie en pletskes wet te viende ien de foyer van ós Beejekurf. Daor zulle ien ut zondagochtendconcert de echte Mia en Henk an ollie wurre vurgesteld en daornao zulle zej ut verreke ovverhandige an den enni- ge echter winnaar of winnares. De boerebrulleftscommissie van Gr ad den gementewerker en de van Tjeu van Peter uut Os- 't Boerebrulleftspaar van 1979. jroke 3ej elkaar gebrocht dur de Foe- weg. pot. de Flierefluit en de Hommel, der vur zörrege dat gillie dit emd J wer allemol en goei boerebrul- rnielj t kunt mit make en b: n ollie vast en bitje wakker te vur de brulleft hebbe wej geintje uutgehaalt. Want ge zult gezien hebbe dat dees foto's 'erkiie gans kloppen, de 1 Wie is now Mia? en wie is now werd ink? tafel iet I van gen. ïtjej sn d( iproji ;den vera As ge zonne gemiddelde krante- fzer ziet (ge wet wel, 3 kwartier r dag) en nie alles wat der ien i brievebus gestopt wert, metiën ij ut alt papier smiet, mot ut gaar e moeiluk zien um d'r aachter te rome. NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting Geen spreekuur wethouder Rutten Wethouder Mevr. A. P. Rutten- Tielen zal op woensdag 14 februari a.s. geen spreekuur houden. Voor spoedgevallen kan men een telefonische afspraak maken met Mevr. van der Leeuw (secretaresse). Getracht zal dan worden op donder dag of vrijdag tot een afspraak te komen. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat zij voornemens zijn aan de raad dezer gemeente het voorstel te doen tot onttrekking aan het open baar verkeer van een gedeelte van het bospad, genaamd Kleindorpweg, gelegen ten zuiden van de Beekweg, met een oppervlakte van 4.325 m2, deel uitmakende van het perceel kadastraal bekend gemeente Venray sectie H nr. 2946. Het betreffende voorstel ligt met de daarbij behorende tekening nr. 6153, waarop het aan het openbaar verkeer te onttrekken gedeelte van het bospad staat aangegeven, met ingang van 12 februari 1979 gedu rende één maand op de gemeente secretarie afdeling III D, kamer 204, ter inzage. Belanghebbenden kunnen gedu rende genoemde termijn bezwaren tegen het voorstel indienen bij de ge meenteraad. Venray, 8 februari 1979 Burgemeester en wethouders van Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Problematiek rond huisvuilverwerking in gemeenteraad Dinsdag 13 februari a.s. zal een openbare raadsvergadering wor den gewijd aan de problematiek rond de huisvuilverwerking. Tij dens de algemene beschouwingen bü de begrotingsbehandeling werd besloten dit onderwerp in een aparte bijeenkomst van de raad te bespreken. De bespreking zal gaan over de volgende onderwerpen: de stand van zaken met betrek king tot het onderzoek naar de ziekteverschijnselen bij de koeien van de heer A. van Dijck; vervangende stortmogelijkheid en afbouw van de stortplaats Ven- ray's Broek; liquidatie van de vloeivelden. De vergadering wordt gehouden in de kantine van het gemeentehuis en begint om zeven uur. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Bekendmaking jachtwet De burgemeester van Venray, hoofd van de plaatselijke politie in de zin van de Jachtwet, maakt be kend dat op 31 maart 1979 de geldig heid van de jachtakten afloopt. Om de geweren door een jacht akte gedekt te houden dienen hou ders van een jachtakte vóór 1 maart 1979 een nieuwe akte voor het jacht seizoen 1979/1980 aan te vragen. Het aanvraagformulier heeft dit jaar opnieuw wijzigingen ondergaan. Het formulier (in duplo) is vanaf heden kosteloos verkrijgbaar bij de afdeling openbare orde en veilig heid ten gemeentehuize (kamer 119). Venray, 8 februari 1979 Commissie voor cultuur vergadert maandag a.s. Op maandag 12 februari a.s. komt de commissie voor cultuur in open bare vergadering bijeen. Deze bij eenkomst, welke om 16.30 uur be gint, wordt gehouden in kamer 122 van het gemeentehuis. De commissieleden zullen hun in de vorige vergadering begonnen be spreking over de bibliotheeknota voortzetten. Daarna volgt een alge mene gedachtenwisseling over de taak van de commissie en de zaken, welke in de commissie dienen te worden besproken. y-k«4i h: Sporthal „E WOENSDAG 21 FEBRUARI 1979 Aktiviteit: Toelichting: Vanaf de start zullen brandende fakkels bezocht moeten worden volgens een route door Ven- ray-kom. Plaats: Venray- Start en finish: Sporlhal „De Wet- teling". Startmogelijkheid: vanaf 19.00 - 20.00 uur. Deelnamekosten: 1,per per soon. Bijzonderheden: aanmelden voor de start tot 20.00 uur; deelname zowel individueel als ook in groepsverband. deelname volgens eigen tempo. Het college van b. en w. heeft aan Edsas b.v. te Horst opdracht gegeven voor de aanleg van een centrale antenne-inrichting in het bestemminsgplan Veltum II ten be hoeve van 57 woningen in het plan- deel Westeinde. Tevens is de opdracht verstrekt voor de aanleg van de gehele z.g. trunkline (hoofdader naar de cen trale antenne van de woningbouw vereniging in Veltum I) ten behoeve van de te bouwen woningen in Ku- lut II en Westeinde. Door de aanleg van de trunkline is het mogelijk straks zowel de wo ningen in Veltum I als in Veltum II met één centrale antenne ontvangst- mast te bedienen. Inbreker op hetërdaad betrapt Bij thuiskomst van de familie F., wonende aan de Oude Oostrumse- weg zag men juist dat twee onbe kende mannen hun woning aan de rechterzijde hadden verlaten. Ven- rays politie welke snel ter plaatse was, kon een van de twee onbeken den na een achtervolging aanhou den: de 29-jarige M. v. d. S. uit Rheden. Het gelukte de politie niet, ondanks een grootscheepse zoek- aktie de tweede man aan te houden. In de woning van de fam. F. werd zover kon worden nagegaan, niets vermist. Het vermoeden is gerecht vaardigd dat het tweetal net binnen is geweest en gestoord is geworden door de thuiskomst. Na aanvankelijk in verzekerde be waring te zijn gesteld is v. d. S. la ter, na aanzegging van procesverbaal huiswaarts gezonden. in de week van 29 jan. t.m. 5 febr. 2 Bankbiljetten van 10,1 por- temonnaie, kleur bruin, inhoud geld; 1 portemonnaie, kleur rood, in- |houd geld; 1 gouden broche met letter H; 1 zwart etui met sleutels; 1 zwart etui met 4 sleutels waar onder autosleutels; 1 fietsensleutel- tje. Inlichtingen hierover op het poli tiebureau te Venray, Wilhelmina- straat 15 tijdens de kantooruren. In Venray is een werkgroep sa mengesteld die de bedoeling heeft in Venray een kinderopvang op te zet ten. Daar een centrale kinderopvang voorlopig geen haalbare kaart is, heeft men gekozen voor een kinder opvang in particuliere woningen, dat wil zeggen „gastgezinnen". Een der-, gelijke kinderopvang heeft als voor delen: Vooral kleine kinderen zullen zich er beter geborgen voelen dan in een groot instituut. Er kan een kleine vaste groep komen, zodat een goed kontakt mogelijk is. Wilt u zich aanmelden als gast gezin of zou u meer informatie wil len hebben, dan kunt zich wenden tot het Buurtwerk te Venray t.a.v. Toos Custers (telefoon 3730). Bij koninklijk besluit van 23 ja nuari heeft de Kroon goedkeuring gehecht aan het raadsbesluit van 25 april van het vorig jaar tot ont eigening van gronden in verband met de doortrekking van de Noord singel en de Oostsingel. De Kroon heeft bepaald, dat „in het publiek belang en ten name van de gemeen te Venray" de voor de doortrekking van Oostsingel en Noordsingel, met bijkomende werken, nodige gronden „ten algemenen nutte" onteigend kunnen worden. De te onteigenen gronden zijn gelegen in het oostelijk deel van het bestemmingsplan Land- weert en in het westelijk deel van het bestemmingsplan Burggraaf. Deze onteigening is volgens de kor te procedure gevoerd. Na het nemen van het raadsbesluit op 25 april j.l. werd op 18 november door Gedepu teerde Staten in Venray een hoor zitting gehouden, waarop overigens niemand van degenen, die bezwaren hadden gemaakt, is verschenen. In tussen heeft de gemeente al de meeste gronden, waarvoor het ont- eigeningsbesluit geldt, in eigendom verworven. Nog steeds wordt ge tracht de resterende gronden vol gens de normale aankoopprocedure te verkrijgen. Vliegactiviteiten op vliegbasis „De Peel" Naar het zich nu Iaat aanzien zal in de loop van dit jaar het aan tal vliegactiviteiten op de slapen de luchtmachtbasis „De Peel" te Vredepecl groter zyn dan andere jaren. Dit houdt verband met re paratiewerkzaamheden aan de hoofdstartbanen van de bases Leeuwarden en Volkel in resp. de eerste en tweede helft van het jaar. Deze werkzaamheden maken de tydclUke verplaatsing van een aantal squadrons binnen de Ko ninklijke Luchtmacht noodzake lijk. De slapende basis in Vredepeel fungeert ip dergelijke situaties als reservebasis. Ook nu weer zal het 306 - fotoverkenningssquadron van Volkel op „De Peel" worden gesta tioneerd. Volgens de plannen zal deze basis geactiveerd worden van 1 april tot 10 mei en van 20 augustus tot 30 no vember. In deze perioden zal in het algemeen een normaal oefenpro gramma worden gevlogen, hetgeen betekent, dat mogelijk eens per week vliegactiviteiten in de avond uren zullen plaatsvinden. De fanfare St. Cecilia uit Maas hees leeft toe naar de Brabantse kampioenschappen in de tweede af deling, die a.s. zondag 11 februari in Rosmalen worden gehouden. Het recht op deelname hieraan is ver kregen doordat men op de onlangs gehouden concoursen ere-plaatsen behaalde. Samen met de fanfare uit Boekei, eveneens uitkomend voor de Bos sche Bond en de fanfare uit Putten zal gestreden worden om de wimpel. Voor het kampioenschap worden drie nummers, twee keuze-stukken en één verplicht stuk, ingestudeerd. Op de dag van het kampioenschap kiest de jury twee nummers welke gespeeld moeten worden. De fanfare uit Maashees zal er al les aan doen deze wimpel mee naar huis te nemen. Dit zou een prachtig begin zijn van het 60-jarig jubileum. Tijdens de feestweek ter gelegenheid hiervan in mei a.s. zouden dan de inwoners van Maashees deze bege renswaardige wimpel kunnen be wonderen. De heer Erdouan Cardici, Foxtrot straat 15. alhier, is door de recht bank te Roermond officieel beëdigd als tolk voor zijn Turkse landgeno ten. Hiermee is hij de enigste in de provincie Limburg, die deze erken ning kreeg. De heer Cardici is sinds 1964 in Venray en werkzaam in het psychia trisch centrum St. Servatius. Behalve voor de Castenrayse school zijn ook de uitbreidingsplan nen voor de basisschool Coninxhof in Veltum door de bezuinigingsmaat regelen van de minister op de tocht komen te staan. Voor deze school bestaan verge vorderde plannen voor de bouw van twee permanente lokalen. Deze lo kalen zijn noodzakelijk om het hui dige leerlingenbestand te kunnen opvangen, terwijl zij ook in de toe komst bij een gestabiliseerd leer lingenaanbod noodzakelijk zijn. Omdat sinds 1 januari j.l. door de minister een door hem afgegeven verklaring van goedkeuring noodza kelijk is gesteld, heeft het college van b. en w. een dringend beroep gedaan op de minister deze verkla ring zo snel mogelijk te verlenen. A.s. zaterdagmiddag om 2.00 uur speelt Venray 1 een wedstrijd tegen de Doetinchemse eerste divislcclub De Graafschap. Deze wedstrijd wordt gespeeld op het buitenterrein van het C.I.O.S te Sittard. De Graaf schap heeft aldaar haar trainings kamp opgeslagen en heeft SV Ven ray uitgenodigd voor een oefenwed strijd. A.s. zondag spelen SV Venray l en 2 oefenwedstrijden te Aarle-Rix- tel. Deze wedstrijden beginnen om half drie. Het Groene Kruis Venray geeft gëlcgenheid voor diabetici alsmede een van hun huisgenoten de moge lijkheid een voorlichtingsbijeen komst te bezoeken. Tijdens deze bijeenkomsten zal een arts, een districtsverplcegkundige en een diëtist uitleg geven over de ziekte Diabetes Mellitus en over de nazorg van deze ziekte. Er z(jn diverse bijeenkomsten: Woensdag 7 en 14 maart, des na middags van 14.00 tot 17.0 Ouur. Donderdag 15 en 22 maart 's avonds van 19.30 tot 22.00 uur, telkenmale in „de Clockert". Aanmelden voor deze bijeenkoms ten voor 15 februari, tel. 04780-1269. Volgens de berichten in Peel en Maas en het Dagblad voor Noord Limburg hebben b. en w. van Ven ray op verzoek van de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray een verzoek aan de Monumentenraad ge richt, om de voormalige bierbrouwe rij „De Gouden Leeuw" op de lijst van monumenten te plaatsen. Aangezien in beide bladen slechts een gedeelte van de brouwerij te zien was en het brouwershuis geheel ontbrak, heb ik van het geheel een tekening gemaakt. Want voor ons. Venrayers, horen die bij elkaar. Het 100 jaar oude gebouw is de laatste 30 jaar als pakhuis gebruikt, en ziet er daarom wat verwaarloosd uit. Het is te hopen, dat b. en w. suc ces hebben. Thij Min. WIJ KOPEN ZATERDAG van 2-3 uur onderstaande vogels: kanaries man lichte kl. 9,- p. st. popjes 4,- p.st. diep rood pigment man 10,- p. st. popjes 5,- p. st. grasparkieten 3.- p. st. ze- bravinken 6.- p. p. valkpar kieten 9.- p. st. witte valk parkieten 25.- p. st. dia mantduifjes 5.- p. st. Vogels brengen H. Dennissen, Smakterweg 5 Venray WITTE GARDEROBE-HANGKASTEN 60 cm breed, nu 157,- Ook leverbaar in 80 cm Keukencentrum FRANSSEN Westsingel 54 - Venray tel. 04780-2851 FABRIEKSVERKOOP Leren en suède dames-, heren- en klnderjassen vanaf 98, Lange leren en suède jassen vanaf 198,- Ook extra grote maten nieuwe leren broeken en motorkleding John Travolta jacks Dankers Willemprrnse- straat 190 Helmond tel. 04920-22923-34374 W^ VAN SOEST Kom ook eens een partijtje BIJ CALIMERO Langstraat 10 Venray Automaterialen L.P.G. Gasinstallaties Voor elk type auto uit voorraad leverbaar o.a.: Lavato, Bedini, Tartarini Renzo-Landi Landi-Hartog Marini, Beam PANNINGEN WIETELWEG 13. 04760-2985 VENRAY PR. BERNHARDSTRAAT 12 04780-2529 HOFSTRAAT VENRAY Sennheiser microfoons en hoofdtelefoons VAN GROOTEL VENRAY Stationsweg 21 04780-3553 Een leuke sortering is bij JEUGDMODE Hofstraat 2 - Venray 6UHO.QoMOtnlttUW

Peel en Maas | 1979 | | pagina 9