VERElfilCSNIEllWS >NJ tummers Jazz-café Venray IN Carnavalszitting Castenray AQUARIUMTENTOONSTEUING Werkcomitee K.B.O. - Venray bestaat 5 jaar Venrays Mannenkoor Pierotten nieuws J.U.M. Wijkraad Veltum installatiebedrijven b.v. Ruilbeurs Vrouwenkontakt Brukske Verenigingsnieuws uiterlijk dinsdag 12 u. inleveren. Limburgse Katholieke INVALIDENBOND Beweging Werkende Jongeren O.L. Vrouwe Gilde Holthees St. Theobaldusgilde Overloon Op de le plaats 'n proficiat voor onze Prins Wim het z'n adjudanten Hans en Michel. U ziet de bassen zijn goed vertegenwoordigd! Donderdag 1 febr. om 20.00 uur repetitie voor 't gehele koor in Al- jnonda. Donderdag 8 febr. om 20.00 repe titie voor 't gehele koor. Vrijdag en zaterdag 2 en 3 febr. en zondagmiddag 4 febr. optreden van 't Hofkoor tijdens Circus Mök. Verzamelen vrijdag en zaterdag om 20.30 u. in kapsalon Leo Nooyen voor 't schminken. Zondag verzame len om 14.30 uur op dezelfde plaats. Zaterdag 10 febr. weer optreden tijdens circus Mök verzamelen op dezelfde tijd en plaats als zaterdag 2 febr. Afmelden uitsluitend bij adjudant Gommans, Niessenstraat 7, tel. 2687 of residentie Almonda, tel. 5777. 5777. Afmelden Hofkoor bij dhr. Jos Philipsen, Helfrichstraat 8, tel. 1053. Vrydag 2 febr.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Zondag 4 febr.: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk voor het hele koor. Maandag 5 febr.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. Dinsdag 6 febr.: 18.30 Repetitie voor de sopranen. Vrijdag 9 febr.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. Buys, tel. 1091. Rjjbeurten Blitterswyck-Venray v.v. vrijdag 2 febi*. Dhr. Fijneman zondag 4 febr. dhr. Megens maandag 5 febr. dhr. Jansen vrijdag 9 febr. dhr. Wijanads. Op zaterdag 17 febr. wordt weder om de jaarlijkse carnavalsavond ge houden voor alle leden van ons koor en de gidsen en de kabouters in de zaal van café Halfweg. Aanvang van deze avond wordt t.z.t. bekend ge maakt. Zaterdag 3 febr. zingen we om 19.00 uur tijdens de avondmis in de Vredeskerk. Boven bij het orgel; geen uniform. Woensdag 7 febr. om 20.00 uur re petitie voor het hele koor, in de school „De Essel" aan de Ursula- straat. Als U bent verhinderd, graag uw afmelding aan mevr. Schrooten, tel. 3309, of aan mevr. v. d. Bekerom, tel. 3332. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 6 februari, 19.30 uur repe titie voor de bassen, om 20.00 uur voor het hele koor, in de Essel, Ur- sulastraat. Donderdag 8 februari, 20.30 uur muziekcursus in St. Joseph, Over- loonseweg. Afmeldingen voor deze cursus bij: dhr. P. Croymans, Spi netstraat 14, tel. 1578. Dinsdag 13 februari, 20.00 uur jaarvergadering in zaal „In den En gel", Poststraat. Indien U verhinderd bent, dan ge lieve u zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranje straat 7, tel. 6159. Op donderdag 8 februari a.s. houdt de Fotoclub Venray een studie-werk- avond met als onderwerp portret ten. Deze avond vindt plaats onder leiding van Wim Hoeijmakers. De avond wordt gehouden in het nieu we clublokaal (oud Lyceum), ingang St. Antoniusstraat. Aanvang 20.00 u. De leden worden verzocht hun camera en statief mee te nemen. Ook belangstellenden zijn op deze avond van harte welkom. Hallo NJN-ers. 't Wordt weer een kort stukje. De excursies die dadelijk volgen zijn voor zondag 4 februari en vertrek ken om 8 uur van het Schouwburg plein. Nou daar gaat ie dan: 1. Boena houdt een Sovontelling in zijn blok. 2. Gert-Jan gaat naar de Maasheg gen en de stuw bij Sambeek. Hij wil hier meer een fietsexcursie van maken. 3. Jan gaat naar de Griendtsveense Peel. Dit wordt een vogelexcur sie. 4. Henk Nou, dit waren de excursies, groeten, Helène. de „CAPRICCIO" Donderdag 1 febr.: 19.00 gez. repetitie. Zaterdag 3 febr.: 18.30 aanwezig zijn in kerk Bruks- ke. Zondag 4 febr.: 11.15 gez. repetitie. „BOJEMA" Vrijdag 2 febr.: 18.45 gez. repetitie. „SALTARELLO" Zaterdag 3 febr.: 18.30 aanwezig zijn in kerk Bruks- ke. Afmelden koor: uitsluitend per te lefoon bij Dorien Reynders 1327; orkest: Pater Falco 5855. Vrijdag 2 febr. '79: Prinsenbal („Den Kerkdijk"). Junioren en Dansmarichen 18.45 u. aanwezig zijn. Vrijdag 2 febr. '79: Circus Mök. Senioren 19.30 u. aanwezig zijn in Schouwburg Venray. Zaterdag 3 febr. '79: Circus Mök. Senioren zelfde tijd aanwezig zijn in Schouwburg Venray. Zondag 4 febr. '79: Circus Mök. Senioren 13.30 uur aanwezig zijn in Schouwburg Venray. Dinsdag 6 febr. '79: Repetities (Den Kerkdijk): Junioren 19.00 - 20.30 uur; Senioren 20.15 - 21.30 uur. <iQ MERSELO Vrijdag 2 februari: Vanavond houden we voor ieder een van 12 t.m. 15 jaar een spellen- kompetitie. Als jullie om 7 uur aan wezig zijn kunnen we alle spellen op ons gemak afwerken. We gaan door tot 10 uur. Zaterdag 3 februari: Vanavond willen we het op JUM weer gezellig maken. Iedereen van af 15 jaar is welkom. We openen JUM om 8 uur en tot half 1 kun nen jullie genieten van de muziek en een natje en droogje. Tot zaterdag dus. Voor degene die het nog niet we ten: de danscursus begint zaterdag om 4 uur voor beginners en om 5 uur voor gevorderden. Veel dans plezier. Groetjes, de leiding. Onder het motto van Prins Wim den Twedde „We gaon d'r lekker tigge an", wordt er op 10 februari een groot verkleed Veltums karna- valsbal gehouden. Iedereen is wel kom in café-restaurant Vlakwater. Aanvang 20.11 uur. Toegang gratis. De muziek wordt verzorgd door de heer van Sinten. De wijkraad. GEVELVERSIERING IN VELTUM De gevelkemissie uit Veltum vraagt weer aan iedere bewoner om met karnaval de gevel flink te ver sieren. Ook dit jaar zijn er leuke prijzen beschikbaar die uitgereikt worden door Prins Wim den Twed de. De gevelkemissie Op 7 en 8 februari zullen in Cas tenray de carnavalszittingen worden gehouden. Beide avonden beginnen om 20.00 uur. Aan deze avonden werken mee Sjef Habets, Harry De- lissen, Karei Fiddelers, Wiel Zeelen, Wiel Knapen en Pierre Knoops. Als allerjongste artiest zal Marion Dinghs uit Castenray voor het voet licht verschijnen. De muzikale om lijsting zal worden verzorgd door Joekskapel Bout-Maf uit 't Ven in Venlo. De kaartverkoop vindt plaats za terdagavond a.s. in café van Rhee en zondagmorgen in café Hesen. hour descomité afd. Venray Zoals we reeds eerder meldden, zal de Limburgse Bedevaart naar Lourdes dit jaar gehouden worden van 22 t.m. 30 mei. Om zoveel mo gelijk Venrayers in eenzelfde hotel onder te kunnen brengen, kan men zich vanaf heden opgeven bij dhr. L. Heidens, Nieuwlandstraat 28, tel. 2364. Dit geldt uitsluitend voor be talende pelgrims. Ook dit jaar zal de Lourdes-trein weer Venray aandoen, zodat men van hiertuit rechtstreeks in de Lour des-trein kan stappen. Een service, die verleden jaar bijzonder op prijs werd gesteld. De datum voor opgave bij dhr. L. Heidens sluit op 25 februari. Na die datum kan niet meer worden inge staan voor een door U gewenst ho tel. daar deze dan mogelijk zijn vol geboekt. Wel kan men zich na. ge noemde datum nog rechtstreeks op- géven bij de direktie van de Lim burgse Bedevaart te Maastricht. Alle gewenste inlichtingen over deze voorjaars bedevaart kunt U verkrijgen bij dhr. L. Heidens. Op maandag 19 februari a.s. houdt de afd. Venray van het Lourdes Liefdewerk haar jaarlijkse bijeen komst voor al haar medewerkers/ sters in het parochiezaaltje van de Vredeskerk, aanvang 20.00 uur. Men ontvangt nog een persoonlijke uit nodiging met agenda. Reserveer deze avond. In de maand mei zal een voor lichtingsavond belegd worden voor allen die de a.s. bedevaart naar Lourdes meemaken. Verleden jaar werd dit voor de eerste maal gedaan en toen is gebleken dat dit zeer nut tig is. Vele tips konden worden ge geven, zowel wat betreft hospitaal- zieken als hotelzieken en pelgrims. T.z.i. komen we hier nog nader op terug. THE TAPES De groep is in het najaar van 1977 opgericht. Na een half jaar ploete ren vond in maart '78 de eerste openbare voorstelling plaats. De re- akties zoals „heel goed" en „ga zo door" waren niet van de lucht! En in november '78 lag hun eerste L.P. in de platenwinkel. Deze L.P. heet „You just can't sleep". Het geheel heeft een swingend, new wave karakter. Zeker is dat het repertoire van de Tapes (uitsluitend eigen materiaal) dendert als een trein, hecht en ruig is, maar ook rijk aan melodielijnen en verrassingen. De sound van de Tapes is kortom onweerstaanbaar. In de teksten van de Tapes blijft geen aspekt van het moderne leven onvermeld: behan deld worden o.a. angst, onzekerheid, liefde, techniek en toekomst. Een konsert van de Tapes is een prima ervaring, zowel muzikaal als visueel. The Tapes staan garant voor an derhalf uur swingende muziek in een eigentijdse presentatie. Zondag 4 februari 9 uur. Entree 3,-. THE SAVOY JAZZMEN The Savoy Jazzmen werd gefor meerd in de herfst van 1962 en heeft in de loop der jaren met diverse be zettingen gespeeld. De band heeft in een later stadium steeds meer vo- kale nummers aan haar repertoire toegevoegd. Niet alleen de dixie- Een van de vele verenigingen die Venray rijk is, is de Aquariumver eniging van Venray en Omstreken A.V.E.O. Het is niet zo'n grote ver eniging, timmert ook niet zoveel aan de weg en is daarom bij veel men sen een onbekende. Ruim vijf jaar geleden werd door een aantal kennissen besloten het „ieder voor zich"-principe te verla ten. In clubverband konden immers meer liefhebbers lief en leed uitwis- selien. Men kon dan leren van el- kaars problemen. Het werd gemak kelijker om bij elkaar binnen te stappen om te zien wat een ander zoal aan vissen en planten in zijn „bak" had. Tegelijkertijd werd men lid van de Nederlandse Bond „Aqua Terra", waardoor men maandelijks informatie ontving over tal van za ken, zoals: de inrichting van een aquarium, vissoorten, plantensoor ten, ziekten en hun bestrijding enz. Ook was het vanaf dat moment mo gelijk aan keuringen mee te doen, zodat men zich kon meten met lief hebbers uit geheel Midden en Noord Limburg. Dat dit laatste niet zonder sukses gebeurde, mag blijken uit het feit dat AVEO het afgelopen jaar als 2e eindigde achter aquariumvcreni- ging „Het Waterleven" uit Helden, maar vóór 13 andere verenigingen Drie van onze leden wisten zich hier te plaatsen als 6e, 8e en 10e. Het distriktskampiocnschap ging ons met één punt verschil de neus voor bij. Inmiddels vierde AVEO haar eer ste lustrum. Om aan dit feit enige ruchtbaarheid te geven en- ook iets meer dan voorheen naar buiten te treden, is besloten tot het organi seren van een tentoonstelling. Dit gebeurt in samenwerking met lera ren en leerlingen van de scholenge meenschap Marianum van 14 t.m. 22 april in de aula van het oude gym nasium aan de Leunseweg. Hierbij wordt dankbaar gebruik gemaakt van de medewerking van Venrayse winkeliers en het bedrijfsleven. Te zien zullen zijn aquaria van eigen leden, alsmede inzendingen van verenigingen uit het distrikt Midden- en Noord-Limburg. De ope ning zal plaats hebben op zaterdag 14 april om 14.00 uur. Verder zijn de o nu o venray langstraat 1 04780-3040 elektrotechnische installaties meet- en regeltechnische installaties levering van installatiemateriaal voor industrie, utiliteit en parlikulieren. t-crenieri venray maakt deel uit van tgmmera-cremera inatallatiebednjven b.v. vettig-ngen te maattneht. roermond, holden-pannineen en venray. openingstijden op zaterdagen en zon dagen van 10.00 - 22.00 uur, op werkdagen van 14.00 - 22.00 uur. Wij hopen dat vele Venrayers de weg naar deze voor Venray unieke tentoonstelling zullen weten te vin den. Zondag 4 februari kan er weer geruild worden op onze maande lijkse ruilbeurs in de zaal van Ho tel De Burggraaf te Venray. Wat wordt er zoal geruild: mun ten, postzegels, sigarenbandjes, an sichtkaarten, stickers enz. enz. De toegang is gratis en de beurs is van 10.00 t.m. 13 00 uur. Verzamelvereniging „Venrode". Door het barre winterweer waren wij genoodzaakt de voorlichting over macrobiotisch eten van Mieke Beer- kens te verschuiven naar donderdag 15 maart half tien. Dinsdag 6 en donderdag 8 februari a.s., organiseren wij een hollandse morgen. Wij serveren dan een hol landse rijsttafel, waarbij de Suri naamse vrouwe* onze speciale gas ten zijn. Zoals g^voonlijk om half 10 in ons noodwijkgebouw naast de openbare school „de Flierefluit". De kosten zijn 2, land,, maar ook country, blues en Latin-American wordt met groot vakmanschap geïnterpreteerd. Het opmerkelijke van „Te Savoy" is de vocale benadering van de dixieland. Een groot aantal nummers wordt twee, drie en zelf vier-stemmig ge zongen. The lead-trompet wordt bespeeld door Frits de Jong, die tevens mana ger van het orkest is. Zijn broer Karei is de klarinettist, zanger en leider. Banjo en gitaar behoren tot zijn neveninstrumenten. De trombo ne wordt op meesterlijke wijze be speeld door Arie van der Hoef, die als bij-instrumenten contra-bas en banjo voor zijn rekening neemt. Ook vocaal staat hij zijn mannetje. Af komstig uit het caraïbische gebied is de banjo-speler Sed Ignacio. Vooral in de blues en Zuid-Amerikaanse muziek is Sed gespecialiseerd. Met zijn 12-jarige ervaring bij „The Sa voy" komen we bij bassist Gert Reyntjes. In deze 12 jaren heeft hij met zijn basspel het orkest voor treffelijk gesteund. De gitaar be- bespeelt hij met Zuid-Amerikaanse muziek, die hij ook vokaal, samen met Sed, voor zijn rekening neemt. Grote aanwinst voor The Savoy is slagwerker Jac. Bogers. Hij is zo er varen dat geen enkel ritme hem vreemd is, dit geldt ook voor zijn vokale kwaliteiten. Samenvattend: de originaliteit, spontaniteit en het professionele ka rakter, garanderen een avond met een happy sound, happy peoplè! Tot ziens op zaterdag 3 februari aanstaande om 21.00 uur in het Jazz café van O.J.C. Free Wheelin' te Venray. Entree is 3.50. s. Leden van de Invalidenbond Af deling Venray en Horst hebben in het Leunse gemeenschapshuis geno ten van een zeer goed geslaagde car navalsavond, welke verzorgd werd door carnavalsvereniging ,.'t Knöl- leke" uit Leunen, geassisteerd door carnavalsvereniging „Het Dartele Veulen". Tot de gasten behoorden ook het carnavalsgezelschap „Den Dreumel" uit Horst, vergezeld van de Dans- marietjes Gertie en Irma Zanders. Verder werd deze avond gevuld door diverse artiesten. Zo werd de ze avond begonnen met de buut als „Postbode" en de „Ping Pong club" uit Venray onder leiding van dhr. Huub Thijssen. Verder mevr. Verlin den met zang. Voor de vlotte stemmingsmuziek zorgen evenals vorige jaren de blaaskapel uit Leunen. Ook werd er over en weer onder scheidingen uitgereikt. Als altijd verzorgden de dames van de Raad van Elf de gebruikelijke loterij ter bestrijding van de onkosten. Namens bestuur en leden dankten de voorzitters allen die er toe heb ben bijgedragen deze avond te doen slagen. KWJ, WAT IS DAT? De KWJ is een beweging van wer kende jongeren. Op vele manieren zijn werkende of werkloze jongeren bij de KWJ betrokken. Gewoon om dat het gezellig is, maar ook om din gen die niet bevallen proberen te veranderen. Op deze wijze komen zeer veel jongeren bij de KWJ bij elkaar. De KWJ kent 26 „distrikts- kantoren". Bij elk van de 26 horen aktieve jongerengroepen en afdelin gen. Je kunt hier altijd terecht: Want de KWJ is er ook voor jou! Wil je weten wat we allemaal doen? Nou, we knokken voor hoger loon, tegen saai en gevaarlijk werk, dat meer jongeren aan het werk komen, dat we beter kunnen wonen enz. enz. Daarom kunnen alle jongeren die aktief met ons mee willen doen zich bij ons aansluiten en/of steunlid worden. Samen staan we sterker! Wil je meer weten? Kom eens bij ons aanwippen! m openbare bibliotheek venray Julianasingel 33 - Venray - Tel. 1970 Afdeling voor volwassenen Keuze uit de nieuwe aanwinsten: L. Garfield. De avonturen van Jack Holborn. D. Hammett. Bloedrode oogst (det) M. Hardwick. De familie Bellamy (fam) S. Hassel. Pantsers des doods (oorl) M. Horbach. Virginia, de kleine leeuwin, (hist) W. Huygen. Op schootsafstand. S. King. Bezet stad (griez) H. Kresslng. De kokende dictator (fam) M. Lodi. Het beleg (hist) M. van Looi. De molen der wraak Het oude O.L. Vrouwe Gilde uit Holthees zal a.s. zondag 4 februari haar jaarlijkse patroonheilige vie ren. Om half negen 's morgens zul len de gildebroeders, met voor het eerst haar eigen tamboerkorps, ver zamelen in het Gildehuis voor de af mars naar de kapel van O.L. Vrouw van Zeven Smarten te Holthees waar om 9 uur de H. Mis zal zijn voor de overleden leden van 't Gil de. Onder de H. Mis zullen de tam boers en de vendeliers hun mede werking verlenen. Na de H. Mis zal men weer af marcheren vooraf gegaan door het 18 man sterke tamboerkorps van 't Gilde en de wapperende vendels naar het Gildehuis, waar deze feest dag nog enkele uren onder de Gil debroeders doorgebracht zal wor den. Het tamboerkorps is nog zonder uniformen, maar door hard werken van *t bestuur en dames van de gil debroeders, zullen deze half mei en ook voor de vendeliers klaar zijn. U ziet. er ik veel aktiviteit in 't Gilde, zeker omdat het bestuur nog meer nieuwe plannen in petto heeft. St. Theobaldusgilde sloot jaar af met nadelig saldo Afgelopen maandag hield het St. Theobaldusgilde in het Gildehuis de algemene jaarvergadering. Hoogtepunt in 1978 was wel de aanbieding van de nieuwe unifor men geweest. Uit het jaarverslag van de sekretaris-penningmeester bleek dat het afgelopen jaar een zeer druk jaar was geweest van ver schillende aktiviteiten en allen kon den geslaagd worden genoemd. Ook de papieraktie. want men had 99.500 kg papier in 1978 opgehaald. Als nieuwe leden werden aange nomen H. Delauw, A. Cornelissen, M. Cornelissen en M. v. d. Bekerom. De heer van de Bekerom zal gaan fungeren als de nieuwe tamboer- maitre van de drumband. De sekretaris bracht een lang en uitgebreid jaarverslag naar voren waarvoor de voorzitter hem dank bracht en beloond werd met een ap- laus vanuit de zaal. Het voorstel van de kontributie- verhoging werd aangenomen, evenzo de kontributieverhoging van de drumband. De kontributie voor het Gilde zal 35,gaan bedragen en voor de drumband 15.per jaar. Vanaf de derde onder de 16 jaar zal dit ƒ7,50 bedragen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer A. Meijer weer met akklamatie herkozen. Daar de heer Fr. Janssen niet meer herkiesbaar was, werd in zijn plaats z'n zoon P. Janssen ge kozen. Ook Pastoor der Kinderen richtte een kort woordje tot het Gilde. Bij de mededelingen werd de medewerking gevraagd voor de ko mende donateursaktie die zo spoedig mogelijk afgewerkt zou worden. Tijdens de karnaval zouden er 4 dagen gekiend worden in het Gilde huis. Op 18 febr. zal er een varkenscon cours worden georganiseerd mits de weersomstandigheden dit toelaten. Verder werd de medewerking ge vraagd. van ledereen om de spullen die gewassen moeten worden om die ook steeds in te leveren. Op 10 febr. zal de eerstvolgende papieraktie weer plaats vinden. In 1979 zullen er ook twee gilde- broeders hun 50-jarig huwelijksfeest vieren en wel M. Janssen op 6 april en Th. Voesten op 20 april. Ook het fancy-fair zal in 1979 te rug kereh, evenals het zuilen ver schieten, schietconcours en het ko- ningschieten. Verder werden de ko mende gilde dagen weer besproken. PEEL EN MAAS uw krant De letters K.B.O. staan voor Kleu ter- en Basisonderwijs. Het werk comitee is vijf jaren geleden door de besturen van kleuter- en basisscho len in het leven geroepen om een aantal zaken van gemeenschappelijk belang met elkaar te bespicken. Naast vertegenwoordigers van de besturen bestond het werkcomitee verder uit vertegenwoordigers van de hoofden van basis- en kleuter scholen. In een later stadium zijn ook vertegenwoordigers van ouder- comitee's deel gaan uitmaken van het werkcomitee. Verder nemen de inspekteur van kleur- en lager on derwijs, alsmede de gemeente deel aan de vergaderingen. Gedurende bijna 4 jaren was De ken Theunissen voorzitter, waarna hij werd opgevolgd door dhr. H. Knol. Vanaf het begin tot heden vervult dhr. J. Raedts, hoofd van Coninxhof, het sekretariaat. De hoofden van scholen komen bijna maandelijks bij elkaar, de be sturen eens in de drie maanden om de punten, besproken in het werk comitee, verder uit te werken. Voor de vertegenwoordigers zijn dit de achterbannen. Het werkcomitee is geen officieel orgaan. Het is veel meer een plat vorm gebleken, waaraan besturen en schoolhoofden adviezen vroegen of waaraan gevraagd werd initiatieven te ontwikkelen omtrent algemene zaken. Punten, die in de loop der jaren aan de orde geweest zijn, zijn de volgende: De komst van vakleerkrachten voor gymnastiek; komen tot een gelijk bedrag voor ouderbijdrage voor kleuterscholen; behoud van schoolbibliotheken; ekstra leerkrachten voor kinde ren van buitenlanders; regeling van vakanties en vrije dagen onderhoud van schooltuinen; bi-cultureel onderwijs; verzekeringen; vragen m.b.t. schooltandverzor- ging; gelden voor oudercomitee's; telefoons in gymzalen; het zwemonderwijs; het rapport over muziekonderwijs en de komst van de muziekconsu- lent voor het lager onderwijs: het onderwijs in de kleine kernen, waartoe inmiddels een werkgroep een concept-rapport heeft samenge steld; de ouderparticipatie; het vertrek van de distriktskate- geet; reklame via scholen beperken tot niet-commerciële doeleinden; bespreking van circulaires van het ministerie van onderwijs; het rapport kleuter- en basis onderwijs in Venray-kom; de onderwijsbegeleidingsdienst. In de laatste jaren voltrekken zich diverse veranderingen in het onder wijs. Op verschillende terreinen vin den eksperimenten plaats. Lag in de eerste jaren vooral de nadruk op de zorg voor voorzieningen, in de laat ste jaren komen diverse ontwikke lingen ter sprake. Al eerder is de ouderpartipatie genoemd. Momen teel zijn het de volgende punten, die de aandacht vragen: personeelsbeleid integratie van kleuteronderwijs en lager onderwijs; het educatief werk; de relatie van bibliotheekwerk en onderwijs; vragen m.b.t. het godsdienstonder wijs. Ook is inmiddels gebleken, dat het vaststellen van een vakantieroos- ter geen eenvoudige zaak meer Is. Steeds meer scholen worden ge- konfronteerd met onders, die op wintersport willen met de kinde ren, of op andere tUden, b()v. tij dens de carnavalsweek, een twee de vakantie willen nemen. Omdat mogelijk een aantal van genoemde ontwikkelingen meer mensen zal interesseren, dan de oudercomitee's, de teams en de be sturen. die alle een verslag krijgen van de vergadering van het werk comitee. zal in het vervolg via de pers verslag gedaan worden van besproken punten. Overigens zal het werkcomitee op dinsdag om 19.30 uur in het gemeen tehuis vergaderen met alle verte genwoordigers van schoolbesturen.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 9