Dit weekend opening en openhuis van De Keg Carnavals agenda Matrassen so/honu 89,- Gevonden voorwerpen VENRAY AGENDA Stichting Terima Kasih thomass^Ul Gemeente helpt dieren bescherming 30 jaar geleden platanen op terrein f toekomstig politiebureau Buurtbusproject Geslaagd Nieuwe bedrijfsleider zwembad Langslepende kwestie afgedaan Stormschade aan populieren in Merselo Aanvraag urgentieverklaring voor verbouw school Castenray Programma wijzigingen in de Venrayse streekschouwburg PEEL EN MAAS 90/190 NU 99,- 120 190 NU 135,- 130/190 NU 145,- 'Rookbeperking' tijdens commis sievergadering Tijdens de vergadering van de commissie van sociale za ken. maatschappelijk werk en volksgezondheid werd door mevr. H. Poels-Peters voor gesteld het roken tijdens deze commissievergadering te be perken c.q. te laten. Er werden al discuusiërende over dit voorstel verschillende J mogelijkheden geopperd. Zo werd gedacht aan het niet- roken gedurende de eerste an derhalf uur of het inlassen van een z.g. rookpauze. Van de rokers werd enige zelfdiscipline gevraagd om het roken te beperken maar even eens werd van de niet-rokers enige tolerantie gevraagd voor het geval een roker behoefte had aan een „rokertje". Uiteindelijk werd besloten tijdens de commissievergade ringen het eerste anderhalf uur NIET te roken en op dit punt kon iedereen, roker en niet-roker, zich vinden. In oktober van het vorig jaar be- A oot het college van b. en w. om A mwege de hoge kosten af te zien A an het herplanten van de negen atanen, die moeten verdwijnen in srband met de voorgenomen bouw Aw het nieuwe politiebureau aan e Leunseweg. Wel zal 'n evengroot ^fcntal nieuwe platanen met zo groot ogelijke afmetingen worden her mant. Boomchirurgen hebben on- 'A erzocht wat zal moeten worden gedaan om de overgebleven plata nen te behouden. Ondanks de goede gezondheidstoestand van de bomen, het noodzakelijk om ingerotte tak- ommels uit te snijden dn te behan- elen, evenals oppervlakkige won- li en aan de stamvoet en stam. Ver- er is het noodzakelijk om alle bo- len op het terrein te helpen zich n erder te ontwikkelen door de bo- en te voeden. Het college van b. en w. kan er ee akkoord gaan, dat hiervoor een edrag wordt besteed van 33.655,-. de week van 15 t.m. 21 jan. 1979 In een brief aan het college van Gedeputeerde Staten hebben b. en w. van Venray voorgesteld als buurtbusexperiment bij de minister van verkeer en waterstaat voor te dragen de projecten Vredepeel-Mer- selo-Venray en Overloon-Holthees- Smakt-Maashees-Venray. Het college van G.S. heeft inmid dels bericht, dat het de minister van verkeer en waterstaat heeft geadvi seerd het project Vredepeel-Merselo als buurtbusexperiment aan te mer ken. Tevens hebben G.S. meegedeeld, dat, indien en zodra de minister overgaat tot aanwijzing van dit buurtbusproject, zij het initiatief tot de invoering ter hand zullen nemen. Geslaagd voor het artsexamen te Nijmegen de heer P. H. M. Pop, Aan de lerarenopleiding te Tilburg slaagde de heer Harold Dommeck in de vakken scheikunde en biolo gie. Vernielingen Op de meest ergerlijke wijze heb ben een stel vandalen huisgehouden in de kleuterschool aan de Beuken laan. Twee brandblussers werden leeg gespoten over het lesmateriaal, over de stoelen en bankjes van de kleuters. Toen de leidsters die chaos zagen leek het wel of het in de lo kalen had gesneeuwd. Leidsters en de opgetrommelde ouders hebben al het mogelijke gedaan om de lokalen schoon te maken. De kleuters had den wel een dagje extra vrij. Niet alleen in deze zaak vraagt de politie of er getuigen zijn geweest, ook in de volgende zaak vraagt de politie de medewerking van het pu bliek. Een aantal jonge boompjes, geplant langs de Zuidsingel, ter hoogte van de sporthal, waren af gebroken en de takken op de rij baan gegooid, waar ze een gevaar vormden voor de automobilisten. Andere vandalen zijn bezig ge weest in de Ouverturestraat en Cho- pinstraat, waar geparkeerde auto's met een scherp voorwerp werden bekrast. Er waren o.a. X-tekens aangebracht. Een ruit van de blokhut van de jeugd aan de hoek van de Kemp- weg-Westsingel was vernield. Dat medewerking van het publiek tot aanhouding van daders van ver nielingen kan leiden, bleek toen in de nacht van zaterdag op zondag te half drie een 23-jarige jongeman uit Venray het leuk vond tegen een geparkeerde auto schoppen, zo hard dat in het autoportier een deuk ont stond. Een getuige gaf zijn bevin dingen door aan een in de buurt surveillerende politiepatrouille en deze kon de vernieler aanhouden en overbrengen naar het politiebureau. Na verhoor en aanzegging dat pro cesverbaal zal worden opgemaakt werd deze jongeman huiswaarts ge zonden. de week van 22 t.m. 28 jan. 1979 rijze poedel, zilveren dameshor- ronde kast met blauwe wijzer- 1 huissleutel nr. 70; autosleu- stuks aan ring opschrift Silca 100; autosleutels 4 stuks op- Mister Minit RT8 en sleutel opschrift Renauly 70223 - 123 twee grite sleutels, verdere inlichtingen kan zich vervoegen aan het bureau eentepolitie Venray, tijdens kan- op Wilhelminastraat 15. Vandaag, vrijdag, zal oud-minister J. van Kemenade, officieel de nieu we Openbare Basis- en Kleuter school „De Keg" aan de Blauwver verstraat openen. Deze opening be gint om half drie, waarna aanslui tend de uitslag bekend zal worden gemaakt van de prijsvraag „De school in het jaar 2000", uitgeschre ven door het Aannemingsbedrijf J. P. A. Nelissen, dat deze school bouwde, en waarvoor vele inzendin gen binnen kwamen. Om het publiek meer bekendheid te geven met de school, als gebouw én onderwijsinstelling, wordt er za terdag en zondag open huis gehou den, resp. van 13.00 tot 16.00 uur op zaterdag en van 11.00 tot 15.00 uur op zondag. Geïnteresseerden kun nen desgewenst informatie krijgen over de wijze waarop deze school haar kinderen voorbereidt op de he dendaagse maatschappij. Het onder wijzend team zal dan ook op deze dagen hiervoor aanwezig zijn. De Openbare School „De Keg" be gon in 1973 in een noodgebouw met deze voor Venray nieuwe vorm van onderwijs, welke als een „keg/wig" tussen het katholieke en protestant se onderwijs „gedreven" werd. Be gon men destijds met 2 groepen van leerlingen, nu zijn er 3 groepen voor het basisonderwijs en 2 groepen voor het kleuteronderwijs. Totaal 82 basisleerlingen en 25 kleuters. Begin mei vorig jaar begon de fa. Nelissen aan de nieuwbouw van de voor haar 50e school, welke in een vrij korte tijd gerealiseerd werd. Op 16 oktober kon de nieuwbouw na melijk al betrokken worden. Zowel in de voorbereidingsperiode als in het bouwteam werden de ouders bewust betrokken. We spraken hierboven al van „groepen" leerlingen. De kinderen zijn op deze school namelijk niet in gedeeld naar hun leeftijd er is dus ook geen eerste tot en met zesde klas. Bewust werd gekozen voor ge mengde groepen van kinderen van verschillende leeftijd. Als redenen hiervoor, voert men aan dat in het gezin en in het kontakt met vriend jes ook niet naar leeftijd gegroe peerd wordt. Bovendien ontstaat nu de mogelijkheid dat de oudere kin deren de jongeren helpen. Het bete kent ook, dat bij het begin van een nieuw schooljaar maar een gedeelte van een groep nieuwelingen zijn. Bepaalde gegroeide gewoontes en gebruiken binnen de groep kunnen dan door de „oude" leerlingen aan de nieuwe worden doorgegeven. Dit gemengde groepsverband wordt in de praktijk echter wel doorbro ken als men de kinderen een bepaal de techniek wil leren. De leerlingen worden dan namelijk op grond van hun vorderingen in een bepaald vak, bij elkaar geplaatst. Dat noemt men dan niveaugroepen. Zulks vindt vooral plaats bij schrijven, rekenen, lezen en gymnastiek. Enfin, wie geïnteresseerd is in de ze vorm van onderwijs kan dus za terdag en zondag terecht, op de bo ven vermelde uren, als er „open huis" gehouden wordt. Op 1 april a.s. zal de heer G. Mo- bers, bedrijfsleider van het gemeen telijke combibad worden gepensio neerd (bereiken 65-jarige leeftijd). Tot zijn opvolger is benoemd de heer J. Emons uit Breda. Door een uitspraak van de Kroon is definitief een einde gekomen aan een kwestie, welke ongeveer twin tig jaar heeft gespeeld tussen de ge meente Venray en Musexport Ltd te Toronto. In 1964 werd door deze muziek- exportfirma grond aangekocht in Merselo tussen Testrik en Groot dorp met de bedoeling daarop een aantal villa's te bouwen. Toen in 1967 de vroegere z.g. villabouwbepaling in het plan bui tengebied werd ingetrokken, ging Musexport bij de gemeenteraad in beroep. Zonder succes overigens. In de loop der jaren werd bij her haling getracht, eveneens zonder succes, om toch toestemming voor de villabouw te krijgen. In juli 1975 claimde Musexport bij de gemeente een schadevergoeding van 1.253.365,Deze claim werd door de gemeenteraad afgewezen, waarna Musexport bij de Kroon in beroep ging. Bij koninklijk besluit van 30 de cember 1978 werd het beroep onge grond verklaard. Tengevolge van een storm op 13 december j.l. is in Merselo een po pulier omgewaaid, welke schade heeft aangericht aan een aan de Schaapskuil staande bungalow. Uit het onderzoek is gebleken, dat de boom in vroeger tijden te lijden heeft gehad van vuurtje sto ken door kinderen. Omdat de boom nog al hard groeide, is de schade- plek overgroeid, maar de inrotting van binnenuit bleef verder gaan. Intussen is het wenselijk gebleken om nog vijf populieren te vellen om te voof-komen, dat deze ook zouden kunnen omwaaien. Momenteel wordt bestudeerd of de populieren, die ffcr plaatse nog staan, ook op te ruimen en even tueel te vervangen door een andere bomensoort. Als gevolg van het besluit van de minister (eind vorig jaar genomen) dat in het vervolg toestemming van de minister van onderwijs en weten schappen moet komen voor de nieuwbouw en verbouwing van kleuter- en basisscholen, zijn de verbouwingsplannen voor de Cas- tenrayse school op de tocht komen te staan. Daarom heeft het college van b. en w. aan de minister verzocht een verklaring van goedkeuring te geven voor het uitvoeren van deze ver bouwplannen. In de brief aan de minister wordt gesteld, dat het onderwijs ter plaat se onvoldoende tot zijn recht kan komen als gevolg van een aantal te kortkomingen, welke de basisschool vertoont. Er wordt op gewezen, dat het uit onderwijskundig oogpunt zeer ge wenst is de kleuter- en basisschool onder één dak te hebben. Vandaar dat gekozen is voor een renovatie plan, dat voldoet aan de eisen, zo als deze zijn gesteld door het school bestuur, het schoolteam en de in spectie. Gelet op de zorgvuldigheid waar mee te werk is gegaan, meent het college, dat er gesproken kan wor den van een weloverwogen oplos sing. Aan de minister wordt meege deeld, dat de dichtsbijzijnde basis school 3 km verder, in Oirlo, is ge legen en dat niet kan worden aan genomen, dat deze school het leer lingenaanbod vanuit Castenray kan opvangen. Gezien deze argumenten wordt de minister met klem gevraagd de ver klaring van goedkeuring af te geven. Bruine portemonnaie met druk- noop inhoud 10,sleutel beves- aan wit label opschrift sleutel 948 L; zwarte hond bastaard; Hedder zwart met bruine po- gouden dames polshorloge met bandje; balpoint waarde Vernieling en poging tot doodslag De 36-jarige Wanssummer C. C. zal het vermoedelijk nog lang heu gen dat hij ruzie maakte in een Venrays cafetaria, daarna vernielin gen aanrichtte en vervolgens de echtgenote van de cafetaria-houder naar de keel greep. Venrayse poli tiemannen hadden nogal enige moei te om die Wanssummer aan te hou den en over te brengen naar het bu reau en hem aldaar in te sluiten. Procesverbaal werd hem aangezegd terzake vernieling en poging tot doodslag. Dank zij de medewerking van het gemeentebestuur heeft de afdeling Venray van de Dierenbescherming 4 ha sprui ten kunnen aankopen. De spruiten zijn door de vorst niet meer voor menselijke consumptie geschikt, maar voor het bijvoederen van het wild en met name het grof wild zijn deze nog uitermate geschikt. De Dierenbescher ming heeft op diverse plaat sen wildvoederplaatsen aan gelegd. Daarnaast heeft de gemeente het mogelijk ge maakt dat graan en voeder kon worden aangekocht. Ook de Venrayse meelhandelaren hebben voederschenkingen toe gezegd Door het winterse weer, maar ook door verandering van première-data, zijn er dit seizoen meer programma- wijzigingen dan normaal. Voor de goede orde sommen wij deze wijzi gingen op. Zaterdag 17 februari: HET NA TIONALE BALLET. Hier zijn pro blemen met de bezetting. Om deze reden is besloten het programma om te zetten, temeer daar Het Nationale Ballet uitsluitend met een perfekt programma wil optreden. Het ballet „Midzomernachtsdroom" komt te vervallen .Dit 55 min. durende bal let wordt nu vervangen door twee uitstekende balletten, nl.. LES SYL- PHIDES op muziek van Chopin in een choreografie van Michail Fo- kine. Dit 25 min. durende ballet wordt begeleid door het Nederlands Balletorkest. De première van dit ballet is twee dagen eerder in Am sterdam. Het tweede ballet is SE RENADE op muziek van Tsjaikofs- ky. Dit 30 min. durende ballet is van George Balanchine en wordt eveneens begeleid door het Neder lands Balletorkest. Zowel FOKINE als BALANCHINE zijn top-choreo- grafen en de uitvoerenden worden gezocht in de top-solisten van Het Nationale Ballet. Daarnaast wordt het programma nog aangevuld met twee kortere bal letten, n.l. PAS DE DEUX uit „Le Corsaire", dit is een van de topbal- letten van Het Nationale Balelt, en WERELDSTAD van Gort Jooss. Ook hier gaat het om hoogtepunten uit de balletgeschiedenis. Al met al een uitzonderlijk programma. Toch is het mogelijk dat sommige bezoekers die gekozen hebben voor „Midzomer nachtsdroom" eventueel willen rui len voor een andere voorstelling en dat kan uiteraard altijd. Wacht daar niet al te lang mee, want de belang stelling is ook voor dit gewijzigde programma overweldigend, zodat men uw kaarten makkelijk kan doorverkopen. Zondag 4 maart a.s. wordt de door ijzel uitgestelde voorstelling „DE WIJZE KATER" van het Overloons Toneel gespeeld. Vrijdag 23 en zaterdag 24 maart TOON HERMANS. Deze data zijn in de plaats gekomen van de uitge stelde data in november. Beide voor stellingen zijn uitverkocht. Zaterdag 21 april MIEL COOLS. Deze datum is gewijzigd, omdat oor spronkelijke datum (24 maart) moest worden vrijgemaakt voor Toon Her mans. Dinsdag 17 april SWINGPOP. De ze datum is in de plaats gekomen voor de eveneens vanwege ijzel uit gestelde voorstelling van 23 januari. VAN 5 FEBRUARI 1949 - No. 5 Donderdag 3 februari ontstond brand in het woonhuis en stalling van de heer Cox aan het Steegs- broek. De brandweer was spoedig ter plaatse maar kon wegens gebrek aan water niet verhinderen dat alles totaal afbrandde. Vrijdag bracht de gezant van Hon garije een bezoek aan het Duitse kerkhof te Ysselsteyn. Het monu ment voor de gevallen Duitsers uit de oorlog 1914-1918 dat in Maas tricht stond, wordt vandaar overge bracht naar het Duitse kerkhof te Ysselsteyn. Te Oostrum werd aanbesteed het bouwen van een woning met café voor de heer L. Linders aldaar. Er waren 12 inschrijvingsbiljetten in geleverd. Hoogste 41.500,—. Laag ste P. Volleberg zn. te Venray 34.995,—. Begroting 33.649,—. Zondag 6 februari herdenken twee leden van de Schutterij St. Anna hun 40-jarig lidmaatschap. Het zijn de heren H. Odenhoven en M. Jans- Beken. Ter gelegenheid van dit feit zal des morgens om 8 uur in de pa rochiekerk een H. Mis worden op gedragen, waarbij alle leden in uni form aanwezig zullen zijn. De Stille Omgang te Amsterdam zal dit jaar voor Noord-Limburg ge houden worden in de nacht van 19 op 20 maart. In die nacht zullen te Amsterdam 50 extra treinen binnen lopen, waarvan twee uit Noord-Lim burg. Mgr. Hanssen, die vorig jaar met Zuid-Limburg de Stille Omgang meemaakte, zal dit jaar met Noord- Limburg meegaan. Met ingang van 1 februari is de beperking op het electriciteitsver- bruik opgeheven. Het verbod ten opzichte van reclame verlichting blijft voorlopig gehandhaafd. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken. Lankveld. van Thiol, de Muinck Keizer en Wittgen A. P. O. FRANKEN. arts Allegrostraat 43 - Tel. 2824 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Vercauteren en De Vocht D. VERCAUTEREN, arte Menseloseweg 33 tel. 2200 Voor eigen patiënten: Dr. F. SCHMEETZ Praktijkadres: Akkcrweg 18, tel. 5900 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uui 'smiddags van 17-18 uur ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venrav-Meerlo-Wanssum Mevr. Zr. C. Heldens-Flinsenberg telefoon 04780 - 1269 WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK DE MONNIKSKAP hoek Paterslaan.-Patersstraat ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Helnen Merseloseweg 23. Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tiggeloven-KaUpers Florishof 23 Venray telefoon 04780-2411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clocked, volgens afspraak KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 Vrijdag 2 februari: te Venray Circus Mök Zaterdag 3 februari: te Venray Circus Mök te Merselo Prinsenbal. te Oostrum afscheidsreceptie Vorst Gradje. te Castenray Jeugdprinsenbal. Woensdag 7 februari: te Castenray zitting. Donderdag 8 februari: te Castenray zitting. Zondag 4 februari: te Venray Circus Mök (voor bejaarden en invaliden) Vrijdag 9 februari: te Oostrum Jeugd prinsenbal Zaterdag 10 februari: te Venray Circus Mök te Oirlo Aldewieverbal. te Oostrum Aldewieverbal. Vrijdag 16 februari: te Castenray Aldewieverbal. Zaterdag 17 februari: te Venray Vorstenhal. Prinsenhof, te Oostrum receptie Prins Carna val. te Merselo Aldewieverbal. Zondag 18 februari: te Venray uitreiking Aid Prinse- plak '19. Zaterdag 24 februari: te Venray Hofbal met uitreiking verenigingsmedailles en Bronzen Piëlhaas. te Merselo Receptie 22e Prins. Kosteloze opgaven voor deze ru briek uit kom en kerkdorpen s.v.p. zo spoedig mogelijk opgeven aan het bureau van dit blad. (DANK U WEU Steun het missie- en ontwikke lingswerk van Pater Piet Hoede- maekers s.s.c.c. Riau Archipel Indo nesië. Uw gift komt voor 100*-'o ten goe de aan het doel dat U zelf wilt be palen: Voor steun aan Vietnamese vluch telingen (3.000). Voor de bouw van de school (Sun- gai Jodoh Eland Batam). Voor opleiding en onderhoud van catechisten. Voor steun aan kleine projecten. Rabobank Venray 17.39.13.024; Ned. Cred. Bank Venray 23.47.65.957; Postgiro 3884272; ten name van „Terima Kasih", Schoor 2, Castenray. uw Venrays weekblad

Peel en Maas | 1979 | | pagina 5