2e Kerkenkonferentie in Limburg van start ZAALSPORTEN FLINK IN OPMARS VAMOSAVE KERKELIJKE DIENSTEN PEUGEOT SERVICE! OMDAT WE v V WETEN WAT EEN PEUGEOT-RIJDER TOEKOMT. Rectoraat Smakt Autobedrijf G.H.V.b.v. Gemeenschaps viering Venray Jongerenviering Venray Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Ysselsfeyn Parochie Leunen Parochie Merselo Rectoraat Vredepee! Rectoraat Veulen Rectoraat Heide van 3 tot en met 10 februari Donderdag: 8 uur H. Mis tot int. van de familie Spee-Michels. Vrijdag: 8 uur H. Mis voor de overleden familieleden Claes-Derikx. Zaterdag: 8 uur Geen H. Mis; 19.30 Avondmis voor Toon Huisman v.w. zijn vrienden. Zaterdag 3 febr. 19.00 Avondvie ring uit dankbaarheid. Zondag: 9.00 H. Mis te Holthees voor de levende en overleden leden van det O.L.V. Gilde; 10 00 Hoogmis voor overleden ouders Philipsen. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor gene zing van een ernstige zieke. Woensdag: 8.45 H. Mis in de Jozef kapel voor pater Ludovicus Ritzen en overleden fam. Evers-Koenen. Donderdag: 8.45 H. Mis voor Loui sa Waps-Verweer. Vrijdag: 8.45 H, Mis t.e.v. het Hei lig Hart en uit dankbaarheid. NOTICIAS, RELIGIOSAS El domingo próximo se celebr la fiesta de la Purificación de Nu tra Senora; después de la bened ción de la vela sMisa con cantos platica en Castellano en nuestra pilla, Overloonseweg 2, a las once cuarto. Luego reunión en la sali del convento. Ha nacido Boy (Al jandro, Tiago), hijo de Manuel mirez y Willeke Verhoeven; tiempo se les anunciara la fecha de] Bautizo; ahora ya felicidades. Haste la vista! NOTICIAS CULTURALES A lado de lo que ya se ha publi- cado varias veces (Teatro Los Emi- grados en Eindhoven; cine espanol, cursos, centro, ensenanza bicultural) no hay nada especial esta semana sino la urgencia de colleborar todos en lo que es para todos. Hasta la vista! Stationsweg 183 Venray Tel. 04780-1154 Openingstijden ma t/m vrij: 9.00-18.00 za: 10 00-17.00 uur Aanstaande zondag, 4 februari, is er om HALF ELF in de aula van de Levensschool, Bevrijdingsweg 2a, weer een eucharistische tafel viering voor jongeren van 16 jaar en ouder. Voorganger: Ton van Vliet. Aanstaande zaterdag, 3 februari, is er om ZEVEN UUR in de aula van de Levensschool, Bevrijdingsweg 2a, weer een Jongerenviering van 12- tot 16-jarigen. Thema: Verborgen lei ders. "Voorganger: B. v. Bronkhorst. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. ouders Coenen-Houtackers overl. fam. v. d. Berg-Munninghof Teng Willems vwg. buurt (kinder koor). Zondag: 5e zondag door het jaar. 8.00 bijzondere intentie (H.); 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. pastoor Joos Arts Johan Wijnhoven en overl. fam.; 11.00 nederlandse hoog mis int. jrd. Jac. Reijnders Piet Hanssen Jan Aerts vwg. de buurt. Maandag: H. Agatha maagd en martelares. 9.00 voor oude stichtin gen Peter H. Janssen en dochter Leonarda prof. A. v. Dijck en ouders Verdijk-Voesten, dochter Di- na, schoonzoons en kleinzoon Harrie; 19.00 Martinus W. Wijnhoven en Maria Roelofs Bill v. d. Werken ouders Bouten-van Megen en Hu- berta van Megen. Dinsdag: H.H, Paulus Miki en ge zellen, martelaren. 9.00 Mathijs Smits en Theodora Poels Peter Wagemans en Gertruda Geurtjens; 15.00 25-jarig huwelijk van Kessel- Lindcrs en overl. ouders Linders- van Herpen; 19.00 Francisca H. v. d. Munckhof Gerard Pouwels jrd. Constant Pijls. Woensdag: 9.00 Math. Goumans; 19.00 Wim van den Munckhof en overl. fam. Jacob en Anna Gos- sens ouders Kronenberg-Clancette en zoon Lambert. Donderdag: 9.00 overl. ouders Schols-Leers overl. parochianen. Vrijdag: 9.00 Harrie Verhofstad Antoon van Osch; 19.00 Maria Wis- mans-Geelen ouders Kleuskens- Achten. Zaterdag: 9.00 ouders Neeteson- Custers overl. fam. Schreinema- cher; 19.00 jrd. Mina Vermeulen- Janssen ouders Geurtjens-Verma- zeren Constant Pijls. Mededeling: Zondag onder de mis van 11.00 NAAST de oorspronkelijke zaalspor ten zoals bijvoorbeeld basketball zijn na de tweede wereldoorlog nieuwe zaalsporten gecreëerd, die anders dan basketball zijn afgeleid van veldspor- ten, Zaalhandbal is daar een duidelijk voorbeeld van. Aan de geboorte van dit spel liggen ongetwijfeld ook klima tologische omstandigheden ten grondslag. Gedurende de winter maanden liggen de handbalvelden er veelal erg pover bij en regenval of vorst en sneeuw nopen de spelers soms vele maanden tot 'werkloosheid' en door een dergelijke langdurige onderbreking van de competitie gin gen conditie en vorm van de spelers er uiteraard niet op vooruit. Zeker in landen met een wisselend klimaat kampte de handbalsport iedere winter weer met dit probleem en het is geenszins toevallig dat de zaalhand balsport dan ook ontstond in de Scandinavische landen (Denemarken en Zweden), waar de weersomstan digheden gedurende de wintermaan den doorgaans nog slechter zijn dan bij ons. Was zaalhandbal dus aanvankelijk een sport, die in het winterseizoen door de uur is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leid sters: Annie en Louise Driessen. in het yveekend van 3/4 februari wofdt in de kollcktc een extra gave gevraagd voor de Memisa, de medische missie aktie. Op me disch gebied kan er nog heel veel hulp geboden worden, wanneer er voldoende middelen zijn. Akolieten: Zaterdag: 19.00 M. v. Pelt en W. Bistervels. Zondag: 8 u. Lilian Stoffels en Susanne Claessens; lezer: Marij Janssen; 9.30 Mary Pelzer en Henny Fassotte; 11 u, T. Huggers en Rutger Janssen. Misdienaars: Maandag, dinsdag: 19.00 Eric van Gerven en Jolanda Beerkens. Woensdag, vrijdag: 19.00 Mariëlle van Hoof en Petran Poels. Dinsdag: 15.00 Yvonne v. Gerven en Erik Wekking. Zondag 4 femr. H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45; Hoogmis 10.15 gezongen door de Zangers van St. Frans; 18.00 avondmis. Vrijdag: 5.00 gelegenheid om te biechten. 18.30 avondmis als zon dagsviering. Mededeling: Zaterdag: 18.30 overl. ouders Ars- Tonen. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 Johannes Wijnhoven; 10.15 jgt. Gerardus Verstegen, Anna Maria Janssen; 11.45 overl. ouders Theuve- net; 18.00 Teng Stevens. Maandag: 8.00 Catharina Brent- jens-Janssen; 19.00 Johanna Smedts- Jeuken (v.w. de buurt). Dinsdag: 8.00 Drika Eibers-Hen driks en Virginia Rojer; 19.00 Wim van den Munckhof en overl. fam. Woensdag: 8.00 Cecilia Sedee-Pas- teuning en Constant Rojer; 19.00 Di- na van Lankveld-Crommenacker (derde orde). Donderdag; 8.00 Marie Beclet en Giel Kusters; 19.00 Pieter Ars (v.w. de buurt). Vrijdag: 8.00 Gertruda Neeteson- Custers en overl. fam.; 19.00 Gezins mis, overl. fam. Dechnar-Sijbers en Vermeulen-Dijkmans. Zaterdag: 18.00 Sjang Ewals en Antoinetta Rammelman-Elsevier. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 René van Hooren en Tony Scholten. Zondag: 7.30 Johnny Philipsen en Eric Arts; 9.00 Ricky Douwes en Jos Claessens; 10.15 Tenk en Leo Jan sen; 11.45 Pieter Hendriks en Willy v. d, Bekerom; 18.00 Geert Claes en Marcel Philipsen. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 veldhandballers werd beoefend, aldra ging zaalhandbal een eigen leven leiden en overvleugelde ze het veld- handbal in alle opzichten. Talloze zaalhandballers in ons land hebben nog nooit handbal op het veld ge speeld en zouden daar ook weinig voor voelen Mede door de kleine ruimte is zaalhandbal een veel dyna mischer spel dan veldhandbal. Het spel biedt een enorme afwisseling van offensieve en defensieve acties, het wordt in een zeer hoog tempo ge speeld, veelal valt er spectaculair keeperswerk en een oogstrelende bal vaardigheid te genieten, waardoor dit spel ook grote belangstelling van het publiek geniet. Dat verhoogt de at tractie van zaalhandbal nog aanzien lijk. De spelers vinden het uiteraard opwindend om voor volle tribunes te spelen, HOCKEY EN KORFBAL OOK zaalhockey, dat in tegenstelling tot zaalhandbal niet met zeventallen doch met zestallen wordt gespeeld, is een jonge zaalsport, die het bij spelers en publiek goed doet. De opzet van dit spel is dezelfde als bij veldhockey, maar een veldhockyer moet zich wel omschakelen om zaalhockey goed te kunnen spelen, want de harde vloer ondergrond maakt het de spelers erg moeilijk de springerige bal goed onder controle te houden. Er wordt van de spelers dan ook een grote technische vaardigheid gevergd om op een be trekkelijk klein speelvlak hun tech nische vaardigheid te etaleren. Zaal hockey wordt nu een jaar of twaalf in Nederland beoefend, het is niet zo populair geworden als zaalhandbal, maar het kan niettemin als een vol waardige sport worden beschouwd. Ook microkorfbal is afgeleid van een veldsport. -Aanvankelijk was het een oefenspel voor veldkorfballors, die gedurende de wintermaanden hun sport niet konden beoefenen en daar om in de zaal hun technische vaardig- Edgar Janssen en Perry Eibers; 19.00 Hans Kerstjens en Marcel Philip sen. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Alfons Pirlo en Gerard Schoenma kers; 19.00 Peter en Martijn Smelt. Zaterdag 3 febr. Euch. viering om 19.00 u. met medewerking van het jongerenkoor Capriccio o.l.v. Pater Falco Frank. Geen kindercrèche. Misintentie: uit dankbaarheid. Zondag 4 febr. Euch. viering om 10.00 uur. Kindercrèche aanwezig. Misintentie: Fam. van Megen. Woensdag 7 febr.: Euch. viering om 19.00. Misintentie: fam, van den Munckhof, Deze dienst wordt ver zorgd door de pastors en zusters. Iedereen is van harte welkom. Vijfde zondag door het jaar. MEMISA-ZONDAG. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Antoon Pelzer (Kusters - Til burg), Het dameskoor „Venrode" zal in deze mis zingen. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Hein Arts; 9.00 leesmis uit dank baarheid (F. en L.); 10.00 hoogmis voor overl. Martinus Voermans (Joos en Elly); 11.30 leesmis voor overl. ouders Jans-Gerits; 18.30 avondmis voor overl. ouders Knechten-Bos man en voor Petronella Siebers- Wilmsen en zoon Guus. Maandag: H. Agatha, maagd en martelares. 8.00 leesmis uit dank baarheid (v. mevr. S.); 19.00 avond mis voor overl. Martinus Jacobs. Dinsdag: H.H. Paulus Miki en ge zellen, martelaren, 8.00 leesmis voor overl. Jacobus Versteegen; 19.00 u. avondmis voor overl. Martinus Voermans (oude buurt). Woensdag: 8.00 leesmis tot voor spoedige beterschap en tot zekere intentie; 19.00 avondmis voor overl. Cornelis Matthijssen. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Thijs Arts; 19.00 avondmis als jaar getijde voor overl. Antoon Willems. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Antonius van Rossum; 19.00 avond mis voor overl. familie Min-Ver- meulen. Zaterdag: H. Scholastica, maagd. 8.00 leesmis tot voorspoedige beter schap en voor zegen in een gezin. 19.00 avondmis voor overl. Gertruda Madou-Klaassen en voor Nout Cre- mers. Mededelingen: 1. A.s. zondag: MEMISA-ZONDAG wordt uw bijdrage gevraagd voor de Medische verzorging van de zieken in de missielanden. Graag bevelen wij deze kollekte voor de arme en zieke medemens bij u aan. 2. Na de H.H. Missen in dit week end wordt voor degenen die dit wensen de Blasius-zegen uitge deeld. 3. Na de H.H. Missen zijn er in de sacristie gewijde kaarsen ver heid en conditie op peil probeerden te houden. Maar inmiddels is micro korfbal in ons land uitgegroeid tot een geheel zelfstandige zaalsport, die ook mensen trekt, die voor veldkorfbal minder geporteerd zijn. De essentie van de zaalsport is natuur lijk dezelfde als bij veldkorfbal: doel punten maken door de bal in de korf van je tegenstander te gooien. Maar er zijn ook verschillen. Terwijl bij veldkorfbal met twaalftallen wordt ge speeld, gebeurt dat bij microkorfbal met achttallen. Verder is natuurlijk het speelveld bij microkorfbal kleiner, wat meer dynamiek in het spel brengt, en het belangrijkste verschil is dan bij microkorfbal het speelveld iri' twee vakken is verdeeld, terwijl dat bij veldkorfbal drié vakken zijn. Het mid denvak ontbreekt dus en dat heeft tot gevolg dat er meer snelheid wordt ontwikkeld, wat micro-korfbal ook voor de toeschouwers interessanter maakt. ZAALVOETBAL TENSLOTTE is ook de groeiende populariteit van zaalvoetbal een op vallend feit in het Nederlandse sport gebeuren. Nee, veldvoetbal is door zaalvoetbal niet verdrongen en we zien dat ook niet zo gauw qebeuren maar anderzijds is deze zaalsport toch meer dan alleen maar een gezellige bezigheid die in barre wintertijden wordt beoefend wanneer de voetbal velden er nat of bevroren bij liggen. In de eerste plaats is zaalvoetbal een ideale training voor veldvoetballers, die op een kleiner speelvlak nu vooral hun technisch kunnen moeten aan spreken. In de tweede plaats kunnen oudere voetballers, wier techniek nog uitstekend is maar wier conditie niet meer toereikend is om op top niveau veldvoetbal beoefenen, als zaalvoet baller nog heel wat jaartjes mee. In de derde plaats is zaalvoetbal een ideale oefenmogelijkheid voor jonge voetbal lertjes om technische vaardigheid, zelfbeheersing en speloverzicht op te doen. Kortom, zaalvoetbal moge dan meer dan de andere jonge zaalsporten met de moederveldsport verweven zijn, het spel bezit voldoende speci fieke trekken om spelers èn publiek te boeien. De hoge kijkdichtheid van de NCRV-zaalvoetbaluitzendingen is ze ker niet toevallig! boekhandel van den munckhof is ooh dinsdags de gehele dag geopend krügbaar (gewyd op Maria Licht mis). (4. A.s. zondag onder de mis van half twaalf klcutercrêche in de kleuterschool vlak bU de kerk. Leidsters: mej. Wilma van Osch cn Jacqueline Vollenberg. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 J. Ingenpas, E. Fran ken; 9.00 R. Smits, J. Vervoort; 10.00 Jos Jacobs, H. Kusters, H. Litjens; 11.30 A. Teffer, L. Janssen; 18.30 C. Lankveld, M. Lenssen. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 J. Vervoort, A. Schwachöfer; 19.00 M. Fijneman, F. Peeters. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 P. Maas, W. Hagenaars; 19.00 L. Janssen, C. de Bruyn. Zondag 4 februari a.s. om tien uur jeugddienst in de aula van Den Hoe- bert; predikant is ds. J. Heine. De extra-kollekte is voor het We- relddiakonaat, in samenwerking van de Hervormde en de Gereformeerde Kerken. Gaarne tijdige opgave van Uw adreswijziging aan de heer A. Harms, Mastbos 10 te Venray, tel. 4722. 3-11 februari Zaterdag: 19.00 Theodorus van Arsen Toon Kleuskens (Dames koor). Zondag: 8.30 Pieter Hendricus Janssen; 10.00 jaardienst Martien Moorrees gest. jaard. overl, ouders Hendrix-Geurts Maria Joosten- Camps (Herenkoor). Maandag: 9.00 gest. jaard. Frans Poels en echtgenote. Dinsdag: 9.00 Johanna Achten. Woensdag: 9.00 tot intentie Ver- meulen-Moorrees. Donderdag: 9.00 Toon van Cuijck en Anna Verhoeven; 14.00 uit dank baarheid bij 25-jarig huwelijk Brug- geman-Poels (Dameskoor); 15.00 liur voor het bruidspaar van Bracht- Troisfontaine (Dameskoor). Zaterdag: 19.00 Toon Kleuskens (vanw. de buurt) (Kinderkoor). Misdienaarsbeurten Zaterdag: 19.00 Frank en Eddy Drabbels, Nico Versteegen, Twan Camps. Zondag: 8.30 Antoine Janssen, Marcel Derks, Frank Verheijen, Jan Peeters; 10.00 Gerard Verbruggen, Marcel Litjens, Davy Moorrees, Alouis Martens. Vrijdag: 14.00 Pieter Verhagen, Eric Jeuken; 15.00 Gerard Verbrug gen, Berry Oudenhoven. Maria Lichtmis. Zaterdag. 19.00 £ez. H. Mis mncf. Ber de Rijck en voor Mathias Beurs- kens en Johanna de Mulder. Zondag: 8.30 gez. H. Mis St.. Ge rard Kemmelings en Petronella Wil- helmina Ewals; 10.00 Hoogmis mnd. Antoon Arts en voor Gertruda Poels. Na de H. Missen van zaterdag en zondag H. Blasiuszegen. Maandag: 19.00 gez. H. Mis st. Joh. Verstegen en Johanna Cleophas. Dinsdag: 8.00 H. Mis. Woensdag: 19.00 gez. H. Mis Wil lem Opheij en Petronella Nooyen. Donderdag: 19.00 gez. H. Mis st. Jacob Bots, Maria Dings en Anna van Arcen. Vrijdag: 19.00 H. Mis Martinus v. Rijswijck en Gertruda v. d. Ven. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis Piet Rongen namens neven en nichten, familie Strijbos-Cleven. Zaterdag en zondag tijdens de H. Missen memisa collecte. van 4-11 februari 1979 Zaterdag: 19.00 H. Mis voor Peter Johannes Philipsen. Zondag: 8.30 H. Mis voor Peter Joh. v. d. Sterren en Gertruda Si mons; 10.00 gest. jgt. v. Willem Ver heijen, Albert Verheijen, Petronella Verheijen-Peeters; 11.30 jgt. v. Har rie Vergeldt. Maandag: 8.00 H. Mis v. 'n over ledene. Dinsdag: 8.00 maandd. v. H. v. d. Wei j er. Woensdag: 8.00 H. Mis v. Jacob Arts. Donderdag: 8.00 maandd. v. Gon- da Baghus. Vrijdag: 8.00 H. Mis v. Petronella Stiphout-Poels; 14.00 Huwelijksmis v. Piet Peeters en Cobie de Boer. Zaterdag: 19.00 H. Mis v. Gerar dus Coenen en overl. ouders Coenen- Kamps en Spreeuwenberg-Kemme- lings. Misdienaars: Zaterdag: Robert Stevens en Fran cis v, d. Hoff. Zondag: 8.3 ORobert v. Ass en Ri chard Juwett; 10.00 Henny Michels en Rob Koonings; 11.30 John Mi chels en Willy Hendriks. Mededeling: Beste Parochianen, het komende weekend, 3 en 4 februari is er een extra collecte voor de MEMISA, de medische missie actie, die ontzettend veel werk doet voor de gezondheids zorg in de missies. Maar zonder on ze hulp is het onmogelijk om aan de talloze verzoeken om hulp te vol doen. En met weinig kunnen ze al veel doen! Voor 25,kan men bij voorbeeld bij een melaatse de ziek te tot stilstand brengen. En voor 100,schenkt men al een com pleet ziekenhuisbed. Help onze mis sionarissen helpen waar nood is! Laat uw hart spreken en laat zien wat hun gezondheid U waard is. De misisonarissen rekenen op ons, en vooral de mensen die aan hun zor gen zijn toevertrouwd. Namens hen allen heel hartelijk dank. Als het even kan, maak er dan een flinke collecte van! Vyfde zondag door het jaar. Eer ste zondag van de maand, bijzonde re kollekte voor onze eigen kerk. De lange en strenge winter zorgt voor extra hoge stookkosten; helpt deze mee te lenigen! Zaterdag: 19.00 Ism. v. Johanna v. Kempen-Lochtens Jan van Meijel, echtgenote en overl. kinderen. Zondag: 8.00 Ism. v. Harry Mar tens, echtgenote, dochter Petronella en kleinzoon Harry; 10.00 hgm. voor overl. ouders Reintjes-Hesen; 11.15 lsm. v. Antoon Martens en echtge note overl. fam. v. Bavel-v. Nieu- wenhoven. Maandag: 18.00 lsm. v. Jozef As- selberghs; 18.30 lsm. v. fam. Loonen- van Rens; 19.00 lsm. v. Antoon Ver heijen; 19.30 lsm. v. Peter Gou mans en echtgenote. Dinsdag: 18.00 weekd. v. Harry Asselberghs; 18.30 lsm. v. Jan van Meijel, echtgenote en overl. kinde ren Henri Martens-Smedts; 19.00 lsm. v. Gerard van Dijck; 19.30 weekd. v. Maria Loonen-Scheffers. Woensdag: 18.30 lsm. v. Harry As selberghs (vanw. fam.); 19.00 lsm. v. Ant. en Bern. Loonen, beide echt genotes en Johanna Verheijen-Loo- nen; 19.30 weekd. v. Piet Vullings. Donderdag: 18.00 lsm. v. Anna M. de Bruijni-Nellen gest. jrd. v. Mar tinus Peeters, beide echtgen. en overl. fam.; 18.30 lsm. v. Frans Ver- koeijen; 19.00 lsm. v. overl. ouders van Hees-Voesten. Vrijdag: 18.30 lsm, v. Elly Loonen en Elly van Berlo; 19.00 lsm. v. Eduard en Stans Dietz gest. jrd. v. Willem Wismans en Anna Maria Custers. Zaterdag: 19.00 lsm .v. Gerrit Bou ten en overl. fam. Mathijs Litjens en echtgenote. Misdienaars: 18.30 Alex Janssen; 19.00 Jan Janssen. Akolieten: 8.00 W. v. Meijel; 10.00 H. v. Rhee, J. Duijkers en G. Voer mans; 11.15 R. en H. Cornelissen. Memisa: In dit weekend is er na alle H. Missen een kerkdeurkollekte voor de Memisa: de medische missie aktie. 5e zondag door het jaar. 4 febr. Eerste zondag van de maand - bijzondere kollekte voor onze kerk. Zaterdag: 19.00 Hgmis v. Johan v. Keysteren. Zondag: 8.30 H. Mis voor de pa rochie; 10.00 Hoogmis voor Harrie Versteegen; 11.30 H. Mis voor Pierre Zwitserlood. Maandag: 8.00 gez. H. Mis voor Henrica v. Rijswijck-Custers. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis voor Pe tronella Zanders. Woensdag: 8.00 gest. jgt. voor An tonius Wismans en Maria Michels. Donderdag: 8.00 gest. jgt. voor Henricus van Helden. Vrijdag: 8.30 Schoolmis, gest. jgt. voor Willem van Rijswijck en Hele na Litjens. Zaterdag: 19.00 Hoogmis v. overl. fam. Gellings en v. d. Elzen. Misdienaars: zondag 8.30 en door de week: P. Jacobs - P. Kessels; 10.00 I, van Helden - M. Michels; 11.30 T. Janssen - M. Kessels. Kollektanten: zaterdag J. v. Hoof; zondag 8.30 v. Cuijck; 10.00 Emonts; 11.30 Arts. Zaterdag 3 febr. '79: 19.30 avond mis tot int. van fam. Marcellis- Dinghs. KOLLEKTE voor de MEMISA (medische missie-aktie). Zondag: 10 u. hoogmis tot behoud van het R.K. Geloof in ons land. Door de week H. Mis 8 uur. Maandag: voor overleden ouders Poels-Geurts en dochter. Dinsdag: tot int. van fam. Claes- sens-v. d. Weijer. Woensdag: v. d. overledenen van fam. van Kasteren-Jacobs. Donderdag: tot int. van fam. Len- kens-Ermens. Vrijdag: v. d. zielerust van over ledenen. Zaterdag: 19.30 avondmis uit dank baarheid. Zondag 4 febr. 5e zondag door het jaar. Memisa-zondag. Zaterdagavond 7 uur Hgm. overl. fam. Jansen-Derrix. Vanaf vandaag zondags H. Missen om 9.45 Hoogmis en 11.15 uur! Zondag: 9.45 Hgm. gest. jgt. Ma thijs Geurts en beide echtg.; 11.15 H. Mis uit dankbaarheid v. R. Maandag: 8 uur lsm. v. lev. en overl. fam. de Lauw. Dinsdag: 8 uur lsm. zal. Jan van den Aker. Woensdag: 8 uur lsm. overl. fam. Willems-Hesen-v. Lin. Donderdag: 8 uur lsm. tot bijz. in tentie fam. Houben; om 3 uur pl. Hgm. en inzegening huwelijk van bruidspaar Ant. Brouwers en Elly Kusters. Vrijdag: 8 uur lsm. tot bijz. int. fam. Burgers. Zaterdag: 7 uur Hgm. afgest. fam. J enneskens-Poels Akolieten voor zondag 4 febr.: Guus Geurts, G. v. d Ligt, Ger Tim mermans; om 11.15 en door de week Janssen, v d. Ligt. Memisa-kollekte is kollekte voor medische missie aktie. Vijfde zondag door het jaar, 4 febr. Zondag: 8 uur H. Mis voor Betje Ewals-Fleuren; 9 uur H. Mis t.z.i. Misdienaars van de week: Geert Koonings en Johnny van Kempen. Er is vandaag kerkdeurkollekte voor de Memisa. Maandag: H. Agatha, maagd en martelares. 8 uur H. Mis voor Gina Droesen. Dinsdag: H.H. Paulus Miki en ge zellen, martelaren. 8 uur H. Mis t.z.i. Woensdag: 8 uur H. Mis voor Ja- coba Michels-Jacobs. NIEUWE INJECTIE AAN DE OECUMENE TEN DIENSTE VAN GELOOF EN SAMENLEVING „De tijd van de interesse in de oecumene is voorbij", merkte on langs een van de pioniers van de oecumenische beweging in Limburg op. Ik heb geantwoord: „De echte oecumene gaat nu pas juist aanbre ken. Voor hem die het zien wil. Een van die tekenen is de zojuist gestarte kerkenkonferentie. De oecu menische beweging is in een nieuw vaarwater terecht gekomen. Stond de oecumene voorheen nogal sterk in het teken van wederzijdse infor matie, nieuwsgierigheid in eikaars geloofs- en denkwereld, de sterke krisis binnen de kerken zelf hebben de gelovige gemeenschappen op zich zelf terug geworpen. Alle energie werd gestoken in het doppen 'van eigen boontjes. Oecumene bleek een luxe te zijn voor nógal wat beleids mensen en je kunt je afvragen of de oecumene wel echt tot de gewone gelovigen is doorgedrongen? Of zou het misschien kunnen dat juist zij steeds volop, informeel aan oecume ne gedaan hebben? Het allerdaagse leven met zijn vele problemen bracht mensen van allerlei confessies samen om er ge woon aan te gaan staan, met respect voor ieders verscheidenheid en eigenheden. Hebben de officiële ker ken misschien van hen geleerd, ge tuige de opzet van de tweede ker kenkonferentie? Wat is de tweede kerkenkonferen tie? Naar aanleiding van het bezoek van het Centraal Comité van de We reldraad van Kerken aan Nederland in 1972, werd er door de Nederland se Raad van Kerken een eerste lan delijke Kerkenkonferentie georgani seerd: een bijeenkomst van beleids mensen op hoog niveau, die in 1974 in Lunteren plaats vond. Daar werd de grondslag gelegd voor een ver volg dat meer zou plaats vinden in de gemeenten en parochies, overal in het land. Het zou een proces van verbreding en verdieping van de oecumene in Nederland moeten wor den. De oecumene mag niet alleen beperkt blijven tot oecumenisch ge- interesseerden (oecumenische ge spreksgroepen en raden van kerken), maar beoogt een proces waaraan al lerlei leden van parochies en ge meenten deelnemen. VERBREDING VAN DE OECUMENE Ook degenen die betrokken zijn in verenigingen, jongerengroepen, missiegroepen etc. In deze zin be oogt men een verbreding van de oecumene. VERDIEPING VAN DE OECUMENE Deze verdieping probeert men te realiseren door de al op gang zijnde projekten „Rekenschap van de hoop die in ons is" en „Nieuwe levens stijl" met elkaar te verbinden. Ge loven vraagt om maatschappelijke verantwoording. Belangrijk en inte ressant is in dit kader het onder deel van de zgn. spiegelbezoeken: het ontmoeten van groepen en per sonen uit ander maatschappelijk en religieus milieu, b.v. gèstarbeiders, vrouwencafé's, wereldwinkels enz. Doel hiervan is het leren „kennen" van eigen samenleving om daarin je eigen christelijke levenshouding te ontdekken. Kortom het gaat er in de Kerken konferentie om, christenen bijeen ie de tweede kerkenconferentie 1978 - 1980 brengen die over de kerkgrenzen heen op zoek gaan naar de eigen tijdse opgave van hun christen-zijn en die daarbij in onderling gesprek zoeken naar de wortels van hun ge loof in God en Jezus Christus en naar de konsekwenties in de oecu mene wordt daarmee duidelijk ver legd naar de samenleving en de christelijke opstelling daarin. TWEE RONDEN: De kerkenkonferentie bestaat uit 2 ronden: het eerste jaar (1978-'79) uit aktiviteiten binnen de eigen kerken en groepen: tijdens een 4- tal avonden vindt bezinning plaats op eigen geloof, betrokkenheid op andere kerken en op de samen leving. Het tweede halve jaar wordt besteed aan de zgn. spiegelbezoeken. Dit eerste jaar wordt afgesloten met een regionale kerkdag en landelijke beleidsevaluatie. In het tweede jaar (1979-'80) vindt er een interkerkelijk oecumenisch beraad plaats in de di verse regio's. Men hoopt op nieuwe plaatselijke oecumenische initiatie ven en aktiviteiten op grond van de ervaringen van het eerste jaar, die vertaald zulen worden in het beleid naar de verschillende kerken en raden van kerken toe. LIMBURG In deze provincie is een provin ciale stuurgroep opgericht met ver tegenwoordigers -uit alle regio's. In de meeste regio's zijn plaatselijke stuurgroepen geformeerd die de ker kenkonferentie willen aantrekken. Deze regio's zijn: Venlo/Venray, Roermond, Geleen, Heerlen, Maas tricht en Brunssum/Hoensbroek. Het proces komt pas langzaam op gang, met name binnen de katholieke ge meenschap. De groepen die reeds van start zijn gegaan, blijken ge boeid te worden door de opzet van de konferentie en het gebeuren on derling. De eerste eryaringen lijken te wijzen op een goed afgewogen programma, dat juist vrijblijvende oecumene wil voorkomen en mikt op een oecumenisch engagement. De Raad van Kerken heeft een kleine handleiding uitgegeven: „Ge roepen tot hoop" en is 3,te bestellen bij De Horstink, postbus 400 in Amersfoort. Bent u geïnteresseerd, en zou U nog een gesprekscycllus willen star ten in uw eigen omgeving, dan zal dat initiatief met vreugde Ontvangen worden. Voor reakties en vragen kunt U zich wensen tot de heer H. Kouse maker, tel. 04786-201 en mej. A. ZAALHANDBAL, MICROKORFBAL EN DERGELIJKE SLAAN AAN BIJ HET PUBLIEK DE NCRV brengt ook dit winterseizoen weer diverse attractieve zaal voetbal-wedstrijden op het televisiescherm en deze uitzendingen zullen ongetwijfeld bijdragen tot een verdere popularisering van deze zaal sport. Het gaat trouwens toch goed met de zaalsporten in Nederland. En dan vooral met die zaalsporten, die zijn afgeleid van veldsporten. Zowel van de zijde van actieve als van passieve sportliefhebbers is er grote belangstelling te bespeuren voor sporten als zaalhandbal, zaalhockey, microkorfbal en zaalvoetbal. In sommige gevallen blijkt de zaalsport de veldsport zelfs te verdringen en de grote publieke be langstelling die er voor de jonge zaalsporten bestaat betekent voor spelers en clubbestuurderen een extra stimulans. SOMS DE VELDSPORTEN VERDRONGEN

Peel en Maas | 1979 | | pagina 10