Carnavals agenda 'OPENBARING' VAN HET RECREATIEGEBIED VLAKWATER VAKATURE- BANK Gevonden voorwerpen AGENDA 2 10 jaar huttersveld PEN HUIS Vastelaoves OPTOCHT Aanleg dorpsplein in Oostrum ,Pa" Janssen gehuldigd Voorziening voor blinden bij verkeerslichten Overlast door vrachtverkeer Instelling stuurgroep volkshuisvesting In Memoriam SJEF JACOBS Parochie Oostrum Uit de gemeente raad van VIERLINGSBEEK •gin februari zal het 10 jaar ge- zijn. dat de eerste bewoners intrek namen in het verzor- itehuis van Het Schuttersveld, tóewel het niet de bedoeling is dit op uitbundige wijze te herden- n. zal er toch „binnenshuis" enige ndacht aan worden geschonken, m deze gelegenheid wordt boven- gebruik gemaakt om een open te organiseren. Jewoncrs en personeel van Het huttersveld willen op zondag 28 luari a.s. tussen half drie en half graag iedereen ontvangen, die ns een kijkje wil komen nemen, n aantal bewoners heeft zich be- d verklaard hun kamer of hun t aan belangstellenden te laten n: personeel zal beschikbaar zijn het bezichtigen, bijvoorbeeld van keuken. In de rekreatiezaal kan en samen met bewoners en mede- irkenden genieten van een heer- Ie kopje koffie. Iedereen is van harte welkom. Op eerste plaats is wel gedacht aan genen, die Het Schuttersveld nog oit van binnen hebben gezien: i hen in de gelegenheid te stellen nnis te nemen van het leven en irken in een bejaardencentrum. Ze komen er weer aan, de vastel- jvesdagen. Is heta pakje al klaar moet U nog beginnen? U gaat toch zeker ook mee in de jtocht, het hoogtepunt van de vas- laovend? Wij van de optochtcommissie zijn lang bezig om te proberen er een ooie optocht van te maken, wij innen dat echter niet zonder uw lilp. Ga eens gezellig bij elkaar zit- en denk er eens over na, hoe in de optocht mee- zou kunnen :ken. Als U dat één keer hebt ge- an, weet U wat U al die tijd ge- iist hebt. Vanaf zondag 28 jan. a.s. zitten ij iedere zondag van 11.30 tot 13.00 jr in café „Het Hert" op de Markt, kunt zich dan als deelnemer laten schrijven. Weet U niets, dan kun- •n wij U misschien een eindje op eg helpen. Laten wij er met z'n allen een ooie stoet van maken, zodat de :nden mensen uit de hele omge- ng enkele uren kunnen genieten wat er geboden wordt. Tot ziens in café „Het Hert" op de arkt. jen i de F erpt it d' Jln samenwerking tussen de dorps- aad van Oostrum, de stedebouw- ifmdige afdeling van de gemeente de plantsoenendienst zijn de ont- itekeningen voor de aanleg van dorpsplein Oostrum tot stand ge- jjmen. Het plein, zoals dit gedacht is, zal >or een groot gedeelte bestaan uit Tin grasveld, waarop het mogelijk loet zijn om ook de jaarlijkse ker- is te doen plaatsvinden. Verder ordt het plein op een „brinkachtig" andoende wijze beplant met bomen, e een groot formaat moeten kun- bereiken. Hieronder zal een lagbeplanting voor bescherming —lorden aangebracht. Het parkeerterrein ,dat ten zui- ;n van het gemeenschapshuis is aprojekteerd, kan nog niet worden ingelegd omdat ter plaatse nog in tijdelijk schoolgebouw aanwezig Wél zal worden aangelegd het an west naar oost (van Watermo- nstraat naar kerk) lopende pad. ussen de basisschool en Vlasakker alien speelterreintjes worden aan- elegd. De kosten worden geraamd op 48.600,—. Nu het college zich in zijn alge- leenheid met de plannen heeft kun- en verenigen zal de commissie voor penbare werken om advies worden evraagd waarna een voorstel aan raad zal worden gedaan voor de Itvoering van het plan geld be- ihikbaar te stellen. „Pa" Janssen, hoofdagent bij de fenrayse gemeente-politie, heeft be- list niet te klagen gehad over be- ingstelling bij zijn veertigjarig ienstjubileum. Bij de officiële hul- liging, vrijdagmiddag in het ge- neentehuis, was bijna het voltallige fenrayse politiepersoneel aanwezig, laar ook de „oud-gedienden" gaven loor hun aanwezigheid blijk van un belangstelling. Zo waren daar inspecteur Tijmensen, adjudant Geysers, hoofdagent De Bruin en uit teerssen de voormalige groepscom mandant van de Rijkspolitie groep fenray, adjudant Sinke. de officiële huldiging spraken urgemeester Defesche en korpschef J te Bruijn hartelijke woorden van elukwens. Eens te meer werd de ^aderlijke instelling van de jubilaris belicht, die onder alle omstandighe- «de menselijke kanten van een k bekijkt. Natuurlijk werd Mevr. anssen ook in deze huldiging be rokken. Tijderjs de receptie, later op de vond, in café Martens te Leunen, leek overduidelijk, welke plaats de Ubilaris in de Venrayse én Leunse emeenschap heeft ingenomen. Zeer, ïer velen kwamen er deze sympa- lieke politieman feliciteren. En 'enrays Mannenkoor deed dit mid- els een muzikale hulde, waarbij oorzitter Theo van Dijk de geluk- vensen overbracht. drie maanden resten „Pa" anssen van zijn funktioneel leef- ijdsontslag, en het zij hem van har- I e gegund nog lang van zijn pen noen te mogen genieten. De minister van verkeer en water staat heeft in een brief aan de ge meenten aangedrongen op uniforme ring van de z.g. akoestische signa lering ten behoeve van blinden bij verkeerslichteninstallaties. Zoals bekend zijn de onlangs in Venray geplaatste installaties voor zien van een zoemersysteem ten be hoeve van blinden. De voorkeur van de minister gaat uit naar het z.g. ratel-tikker-sys- teem. Het college ziet het nut in van een gelijk systeem voor het gehele land en zal daarom tot vervanging overgaan gelijk met de plaatsing van de verkeerslichten op de toekoms tige kruispunten Oostsingel-Stations weg en Noordsingel-Oostsingel. Dit zal volgens de planning in het voor jaar 1980 gebeuren. Bewoners van de Beek in Merselo hebben het gemeentebestuur gewe zen op de onveiligheid op het gedeel te van de Beek. gelegen tussen de Beekweg en de Beek ter hoogte van hun buurtschap. Dit weggedeelte wordt veelvuldig gebruikt door vrachtwagens van het eveneens aan deze weg gelegen grond- en waterwerkbedrijf. In de brief wordt gewezen op de geringe breedte en het landelijke ka rakter van deze weg, die direct langs de woonhuizen loopt en niet voorzien is van trottoirs. Tevens wordt de nadruk gelegd op de on veiligheid voor hun spelende kin deren. Naar aanleiding van deze brief heeft het college van b. en w. aan gedeputeerde staten voorgesteld voor de westelijke tak van de Beek zodanige verkeersmaatregelen te treffen, dat zwaar vrachtverkeer ge weerd wordt. Het college van burgemeester en wethouders heeft zich nader beraden over de instelling van een stuur groep volkshuisvesting, die zich met de woningbouw in algemene zin zal gaan bezighouden. Deze stuurgroep zou er toe moe ten bijdragen, dat essentiële zaken met betrekking tot de woningbouw goed op elkaar worden afgestemd. Zij zal derhalve een initiërende, sig nalerende en stimulerende taak die nen te krijgen bij belangrijke zaken zoals b.v. bepalen/analyseren van de woningbehoefte; het opstellen van een woningbouwprogramma; evalu atie en bijsturing van de woningbe hoefte en/of woningbouwprogramma en het afstemmen van bestemmings plannen op het gewenste bouwpro gramma. Bij het benoemen van de stuur groepleden denkt het college o.m. aan aanwijzing via de rayoncom missie van een vertegenwoordiger van de kerkdorpen, aan het toeken nen van een permanente zetel aan personen uit de sectoren „jongeren" en „bejaarden" in overleg met de fungerende stuurgroep „Alleenstaan den en tweepersoonhuishoudens". Overige „belangengroepen", zoals buitenlandse werknemers etc. kun nen ad hoc in het werk van de stuur groep worden ingeschakeld In de voorgestelde constellatie zou aan de nieuwe stuurgroep voorlopig een levensduur van twee jaar die nen te worden toegekend. De volgendwe stap van het col lege zal het benoemen van de leden zijn wanneer de voordrachten door de verschillende groeperingen zijn opgesteld. Gewonden bij botsingen Zaterdagmiddag vond een ver keersongeval plaats op de Putten- weg te Ysselsteyn. De personenauto bestuurd door de 21-jarige M. K. uit Venray reed in de richting America. Door het spiegelgladde wegdek kon de bestuurder zijn auto niet in het juiste spoor houden, geraakte in een slip en botste tegen een boom. De auto werd geheel vernield, de be stuurder moest met o.a. een lichte hersenschudding naar het zieken huis worden vervoerd terwijl de naast hem zittende 18-jarige mej. A. S. uit Venray ook een hersenschud ding opliep zodat ze eveneens naar het ziekenhuis moest worden ver voerd. Op de Venloseweg geraakte de personenauto, bestuurd door de 49- jarige N. P uit Venlo in een slip en voordat de bestuurder de auto onder controle kon hebben gebracht, kwam de auto in een rechts van de weg gelegen greppel tot stilstand. Met medewerking van Venrays brand weerlieden konden de inzittenden uit de auto worden gehaald. De echtgenote van de bestuurder liep dusdanige verwondingen op dat zij in het Venrayse ziekenhuis moest worden opgenomen. De andere drie gewonden konden na in het zieken huis behandeld te zijn, naar huis worden vervoerd. Bromfietser gaf onj'uist adres op Een onbekend gebleven bromfiet ser reed over het naast de Oostsin gel gelegen fietspad, in de richting Zuidsingel. Nabij de Pr. Bernhard- straat raakte de bormfietser in een slip en botste tegen de stilstaande fietser H. P. uit Venray. De brom fietser gaf een adres op voor rege ling van de schade maar op het op gegeven adres blijkt de bromfietser onbekend te zijn. Geen rijbewijs en niet verzekerd De 22-jarige autobestuurder H. C. reed over de Vivaldistraat. Bij de T-splitsing aldaar geraakte de door hem bestuurde auto in een slip. en voordat hij de auto tot stilstand kon brengen, botste deze tegen de ge parkeerde auto van M K. uit Ven ray. De politie ontdekte dat H. C. niet in het bezit was van een rij bewijs en dat de auto niet verzekerd was. VERNIELING dronkenschap en verzet Terzake vernieling van een ruit. in staat van dronkenschap de orde verstoren, en verzet tegen de politie werd procesverbaal opgemaakt te gen de 40-jarige Th. V. uit Overloon en de 27-jarige mej. J. S. uit Ven ray. Tegen boom In de bocht van de Merselose- weg nabij Den Dril geraakte de per sonenauto, bestuurd door de 20-ja- rige F. F. uit Venray in een slip. De auto kon niet meer onder controle worden gebracht en ramde een langs de weg staande boom. De boom knapte af en de auto liep schade op. Eveneens on de Merseloseweg week in een bocht de 21-iariee be- Huurder van een landbouwwerktuig B. H. uit Merselo onvoldoende naar rechts uit en kwam daardoor in bot sing met de linkerzijde van de per sonenauto, bestuurd door de 26-ja- rige J. Z. uit Venray. Botsingen De 3I-jarige bestuurder van een personenauto T. C. uit Horst reed over de Deken Thielenstraat. Achter hem reed een personenauto, bestuurd door de 21-iariee H, B. uit Venrav. De eerste bestuurder reed naar de rechterziide van de weg en stopte. De tweede bestuurder wilde links langs het gestopte voertuig voorbij gaan. maar door de gladheid van het wegdek gelukte dat niet en zijn auto schoof tegen de eerste auto op. Gevolg lichte materiële schade. Op de kruising Overbroekse- weg-Horsterweg verleende de 24-ja- rige bestuurder van een personen auto, J. H. uit Horst, geen voorrang aan de personenauto van J. J. uit Venray. welke over de Horsterweg naderde. Het bleef bij deze botsing bij zware materiële schade. Op de Rondweg van het Bmks- ke reed een Volkswagen, bestuurd door de 26-jarige M. R. uit Venray tegen de stilstaande vrachtauto van de firma C. uit Horst. Na de aan rijding reed de bestuurder van de Voukswagen per fiets weg, omdat hij de bus van het personeelsvervoer nog moest halen. Op het winkelcentrum Brukske slipten de auto van de PTT-bestuur- der M. uit Eindhoven en de perso nenauto bestuurd door v. d. V, uit Venray. Beiden botsten tegen el kaar. Op de Overloonseweg schoven door de gladheid de personenauto's bestuurd door C. v. D. en J. uit Venray bij de inrit van St. Jozef te gen elkaar. De 24-jarige G B. uit Venray wilde de door hem bestuurde auto achteruitzetten, maar mogelijk door ijsvorming botste zijn auto tegen de geparkeerde auto van A. A. uit Venray. Dat gebeurde bij de par keerplaats bij Torro. De 32-jarige L. C. uit Venray wilde met haar auto vanuit de par keerstand aan de Deken Thielen straat weer aan het verkeer deel nemen. Maar bij dat wegrijden schoof haar auto door het gladde wegdek tegen de geparkeerde auto van de 27-jarige J. T. uit Venray. Ook hier alléén wat lichte schade. Vrijdagavond omstreeks 7 uur ontdekte de 45-jarige bestuurder van een personenauto W. M. uit Venray dat de door hem op de par keerplaats van het Henseniusplein achtergelaten auto beschadigd was. Hij was hooguit een kwartiertje weg geweest. Van de dader geen spoor. Drank in bestuurders Een bestuurder van een personen auto kreeg na pijpje blazen en het ondergaan van de bloedproef proces verbaal aangezegd, terwijl een an dere bestuurder na het pijpje blazen een rijverbod kreeg opgelegd. Tegen lichtmast Tengevolge van de gladheid van het wegdek kon de 27-jarige be stuurder van een personenauto, G. J. uit Venray, de bocht naar rechts op Mackenhof niet nemen. De auto schoof rechtdoor en botste tegen een lichtmast. Auto en lichtmast werden beschadigd. Mos ik vurrige wéék mienen ólde vriend Giel Kusters ien ozze krênt gedènke, noow vuul ik ut mien plicht wer ennen echten Venrodse mins beei zien hingaon nog vur 't lést nor vurre te schuve, Ik ken Sjef natuurluk al zo lang, as ik meei kan herinnere. Sjef kwaam uut 'n femilie, zo as Fr veul ien Rooi worre; straot arm, opge- gruïd ien 'n huuske an de bute-kant van 't dörp. Zo veul van dit sort kiender krege zo wennig kanse ien 't léve. Zo hed Sjef altied an d'n on derkant van de samelèving gestaon: hard werke en wennig verdienc. Mer as ge now dénkt, dat Sjef nie tevreje was. dan vergiste oow. Ik dénk nie. dat iemus oeit Sjef hed huuëre klage of knójje en dat kwaam dur zien Drieka. Want wen nig mansluu zun zo veul, zo iërluk ien alle eenvoud, van hun vrouw gehalde hebbe. as Sjef van zien Drieka hiel. Ik zaag Sjef nao veul jaore terug, mit zien karke en bes- sum dur de straote van Rooi trekke of de mernt vège van koeflaje en perdsmöp. En 'n sigaar ien de mönd, dat huuërde beei hum. Aachter an de Kuluut wonde Drieka en Sjef ien 't witte huuske, wor heei van alles verzameld haai: aide kroewagus, 'n korte kar, roeëmetöte en zoë op 't erf. Sjef wier nao veule jaore bes- seme en vuul beei-en besseme. ge- pensioeniërd. Zien huuske is aafge- broke en de kiender, 12 stuks, worre 't huus uut en Drieka en Sjef kwame ien 't bejaordehuus. Drieka sukkelde en mos verzorgd werre. „Ik heb ut mien léve nie zo goed gehad; ze zien allemol zo goed vur ós. Mèster, wat zien we arm gewist mit zo veul kiender; duk heb ik ète gehald beei de paoters, mer noeit hed iën van mien kiender dat hoeve doen; ik heb ut altied ègus gehald." Hoe duk hebbe Sjef en ik nie mit mekaar geprot de léste jaore. Sjef stónd ien zien höfke, dat heei van mienen buurman haai gekrege. Dor haai Sjef op zien manier enne lust hof angeleed: 'n aafdakske, veul bloeme, stuul, alles vur Drieka. Ien de lente en zommer zage we mekaar duk hiël vroeg ien de mer- rege, as Rooi nog sliep. Ik ien 't park, Sjef ien zien höfke, an wers- kante van de pindraod. En 's mid dags zagde ze nevve mekaar zitte: Drieka en Sjef,' 't invalide-wagentje d'r nève. „We hebbe veul van mekaar ge halde, wor Drieka, anders han we nie zovveul kiendjes gekrege." Mer op enne kiër zaag ik Sjef stil ston kieke. „Morge, Sjef, is t'r wat?" „Ik zie zo bang, dat ik mien Drieka verlies, mèster, en zonder Drie kaWiër kwaam Sjef nie; as 'n kiend bokte heei zien diep vedriet en angst uut. Drieka hemelde en vanaaf den dag haai 't léve vur Sjef genne zin mer. Heei zeui en mos nor zien Drieka en heileg ovvertuugd, dat ze mekaar ien d'n hemel terug zun zien, is Sjef gestörve. In groët vertrouwe op God en op de vurspraak van Drieka. Miër dan 50 jaor han ze alles ge- dèèld: hun liefde, hun èrmoei en ge luk. Dizze doeëd-simpele mins geft os allemol 'n vurbeeld van wat Von del dichtte: „Waar werd oprechter trouw dan tussen man en vrouw ter wereld ooit gevonden." Zalig zijn de eenvoudigen van hart; en dat worre Drieka en Sjef. Thij Min. GEEN SPREEKUUR Wethouder mevr. Rutten-Thielen zal a.s. woensdag 31 januari geen spreekuur houden. 27 januari - 4 februari Zaterdag: 19.00 Frans Muyres en Maria Dupont Pieter Hendricus Janssen Jan Haegens (Jongeren koor). Zondag: 8.30 overl. fam. Stappers en Nel Arts; 10.00 overl. ouders en familie Kleuskens-Thoone (heren koor). Maandag: 9.00 Johanna Achten. Dinsdag: 9.00 gest. jaard. Elisa beth Thuyls. Woensdag: 9.00 Toon van Cuijck en overl. ouders. Donderdag: 9.00 Theo Camps en Anna Verhoeven. Vrijdag: EERSTE VRIJDAG VAN DE MAAND. 9 .00 uit dankbaarheid. Zaterdag: 19.00 Theodorus van Arsen Toon Kleuskens (Dames koor). Misdienaarsbcurtcn: Zaterdag: 19.00 Robert Claessens, Marcel Linders, Hans Mulder, Mar cel Janssen. Zondag: 8.30 Marcel Linskens, Marcel Derks, Antoine Janssen, Rob- by Raaymakers. Zondag 10.00 Antoine Pelzer, Ber ry en Alex Oudenhoven, Nico Ver- steegen. Uit de vrijdag gehouden raadsver gadering van de gemeente Vierlings beek noteerden wij voor onze lezers de volgende onderwerpen: Mede op advies van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten zal aan drie woningbouwers in deze gemeente het betaalde bedrag we gens ..uitwegvergunning" worden terugbetaald. De bedragen varieer den van 3100— tot 5500,—. Het college hoopt wel, met de financiële commissie, dat de gerestitueerde be dragen ten gunste zouden komen van de kopers, en niet van de bouwers. Voor de Overloonse uitbrei dingsplannen De Kleffen en De Prit- ter werden de grond-kavelprijzen vastgesteld. Deze bedragen 61, tot 64,per m2. Op het Overloonse Sportpark De Raay schijnt geen zegen te rus ten. Reeds te dikwijls zijn er finan ciële problemen gerezen. Zo ook nu weer. 'Gedeputeerde Staten weigerde goedkeuring va neen post ad 15.000 zijnde een vergoeding van gemaakte uren door de leden van SSS '18. Nu het sportpark gereed is en de uit eindelijke prijzen bekend zijn, blijkt er een tekort van 7858,terwijl bovendien het buiten-voegwerk nog dient te geschieden, en dat kost f 4.090,De Maaskantse fraktie stelde dat men deze tekorten in de huurprijzen zou moeten verrekenen terwijl de Overloonse fraktie ook na schorsing voor fraktieberaad meende dat de sportverenigingen niet de dupe zouden mogen worden. Ook in het college-zelf bleek geen eenstemmigheid. Uiteindelijk werd over deze zaak gestemd en de uit slag was 7 tegen 6. Dat betekent dat zowel de voetbalvereniging als de tennisclub nu resp. f 420,en 210,méér per jaar moeten be talen. De totale huurkosten voor de ze verenigingen zijn nu resp. 12.056,— en 6.725,—. Op een desbetreffende vraag, of er in de kantine van dit sportpark nu al twee radiatoren kapot gevro ren waren, werd geen bevestigend antwoord gegeven. De wethouder had wel zoiets bij geruchten verno men Vanwege de bezuinigingen via Bestek 91 is het nog lang niet zeker dat de Rondweg in Overloon gere construeerd zal worden. Men pro beert nog op andere manieren aan geld te komen, maar de vooruitzich ten zijn niet gunstig. Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 januari 1979 tot en met 23 januari 1979 werden 398 vakatures opgenomen in de vakaturebank; op 24 januari 1979 was in 50 vakatures voorzien, zodat er thans nog 348 plaatsen vakant zijn, waarvan 172 buiten het rayon Venray. Hier volgt een greep uit de vaka tures in het rayon Venray: in de bouwsektor en aanverwan te sektoren: metselaars, (leerling)voeger, (leerling)timmerlieden, machinaal houtbewerkers, opperlieden, grondwerkers, kraanmachinist, (lee'rling)dakdekkcrs. leerling schilder, le tekenaar, bouwkun dig calculator, bouwkundig op zichter-calculator. In de metaalscktor: gereedschapmaker, automonteur, c.v.-monteur, service-monteur, onderhoudsmedewerker, slijper/ polijster, draaier, profiëlwalsers. machinebedienden, richter, in- dustrielakspuiters, galvaniseur, lassers, tekenaar, montagemede werkers. in de dienstensektor: (medisch) secretaresse, mede werkster typekamer, stenotypiste, commercieel medewerk(st)er, in koper, showroom verkoper, ver koopster. chefslager, koks, (leer- ling)verpleegkundigen-B, anesthe- sie-assistent(e), bejaardenver zorgster, vorminkswerk(st)er, rij- instrukteur/trice, parttime bus chauffeur, heftruckchauffeurs. overigen: produktiemedewerkers, parttime schoonmaakster, lader/losser, tuindersknechten, champignon- kwekersknecht. De vakatures worden snel bezet! Een vakature van vandaag kan mor gen reeds voorzien zijn. Kom U daarom zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebestand. De vakaturebank is geopend, iede re werkdag, 's morgens van 08.15 tot 12.30 uur en 's middags van 13.45 tot 17.00 uur. in de week van 15 t.m. 22 jan. 1979 1 Duitse herder, zwart met bruine poten; 1 gouden dames polshorloge met zwart lederen bandje; 1 doublé dameshorloge; 1 donkerbruin bont- swaltje; 1 bruine portemonnaie met inhoud geld; 1 sleutel met witte la bel; 1 balpointpen. Voor inlichtingen kan men zich wenden tijdens kantooruren aan de Wilhelminastraat no. 15 te Venray. openbare bibliotheek m v/Qnray afd. voor volwassenen Julianasingel 33 - Venray - Tel. 1970 Keuze uit de aanwinsten: C. Cookson. Mary Ann, een meisje met moed (fam) G. Cravens .De zwarte dood. (thril) Utta Danella. Een meisje van stand. D. Dreuz. Vuur aan de horizon (fam, hist) D. Eisenberg. Het uraniumschip (av) A. Ferwerda-van den Berg. De laat ste haven (prot) G. Markstein. Tara. M. Spillane. Een graf vol gaten, (thril) Jack Vance. Blauwe weerld (sf) P. Wentworth. Het stille water (det) ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de pahénten van de huisartsen Bloemen, Franken. Lankvoid. van Thiel. De Mumck Keizer. Wittgen en Smeetz Dr. WITTGEN Langstraat 76 - telefoon 6082 Weekenddienst voor de potiènten von de huijortsen Beckers. Corver, Vercauteren en De Vocht J. BECKERS, arts Julianasingel 11. tel. 3700 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'srniddags van 17-18 uur ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Ven ra v-Meerlo-Wa nusum Me). Zr. M. VERHEIJEN telefoon 04780 - 1269 WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK ST. ODA hoek Schoolstraat-Passage ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Heln«'n Merseloseweg 23. Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tiggeloven-Ku(jper* Florishof 23 Venray telefoon 04780-2411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert. volgens afspraak KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 Zaterdag 27 januari: te Venray Prinseproklematie te Leunen Prinseproklematie te Oirlo Prinsenproklcmatie. te Oostrum Prinsenbal. te Castenray receptie Prins. Vrijdag 2 februari: te Venray Circus Mök Zaterdag 3 februari: te Venray Circus Mök te Oostrum afscheidsreceptie Vorst Gradje. te Castenray Jeugdprinsenbal. Woensdag 7 februari: te Castenray zitting. Donderdag 8 februari: te Castenray zitting, te Merselo Prinsenbal. Zondag 4 februari: te Venray Circus Mök (voor bejaarden en invaliden) Vrijdag 9 februari: tc Oostrum Jeugd prinsenbal Zaterdag 10 februari: te Venray Circus Mök te Oirlo Aldewieverbal. te Oostrum Aldewieverbal. Vrijdag 16 februari: te Castenray Aldewieverbal. Zaterdag 17 februari: te Oostrum receptie Prins Carna val. te Merselo Aldewieverbal. Zondag 18 februari: te Venray uitreiking Aid Prinse- plak '19. Zaterdag 24 februari: tc Venray Hofbal met uitreiking verenigingsmedailles en Bronzen Piëlhaas. te Merselo Receptie 22e Prins. Kosteloze opgaven voor deze ru briek uit kom en kerkdorpen s.v.p. zo spoedig mogelijk opgeven aan het bureau van dit blad. (vervolg van voorpagina) op de padenstructuur in de aangren zende zóne waarin het accent is ge legd op het meer intensieve gebruik (het terrein van de voormalige cam ping). In laatstgenoemde zóne, bij bena dering de zuidelijke helft van het Vlakwater, is weer een aantal deel gebieden onderscheiden: Een gebied waarin speel- en pick nickweiden van verschillende om vang zyn gepland. Het voorstel is deze ruimten strak te begrenzen door opgaande beplan ting, die tevens een afzettende wer king zal moeten hebben om het be schuttende effect te kunnen behou den. De gebouwde voorzieningen beperken zich tot de reeds aanwezi ge toilet- en wasgelegenheden: een bescheiden aanvulling in de vorm van picknicktafels, banken e.d. is hier zeker op zijn plaats. Een gebied waarin kunstmatige voorzieningen met een overwe gend kleinschalig karakter het re creatieve gebruik bepalen: kin derboerderij. binnenspeelruimte met eventueel bescheiden horeca functie („de Perdstal"). trimbaan, speelwerktuigen, doolhof e.d. In de planopzet voor dit deelge bied is gestreefd naar een zodanige verstrengeling van functies, dat een positieve wederzijdse beïnvloeding bevorderd wordt. Aansluitend aan de „Perdstal" is in de richting van de huidige speeltuin een terras ge projecteerd. Van hieruit is toezicht mogelijk van ouders en begeleiders op de speelse verrichtingen van hun kroost waarvoor in de directe na bijheid voorzieningen zijn gecreëerd. zoals een waterbad, zandbak e.d. Verder verwijderd van dit toe- zichtspunt zijn meer avontuurlijke speelwerktuigen voor oudere kinde ren gepland, zoals het „boomhutten- terrein" en de „fietstrial-cross". Laatstgenoemde crossbaan voor fietsen is geprojecteerd in de nabij heid van de openbare weg orh poli tionele controle op lawaaiig misbruik door bromfietsen te vergemakke lijken. Het trimparcours en de cooper- baan, waarop de sportieve recreant zijn lichambelijke conditie kan ver beteren en testen, zijn opgenomen in de overgangszone tussen de speel tuin, het wandelgebied en de speel- en picknickweiden. Deze overgangs zone wordt mede vorm gegeven door een doolhof, waarbij de be staande beplanting een belangrijke rol toebedeeld krijgt. Voor de aan wezige jenerbessen zullen de groei - omstandigheden verbeterd kunnen worden. In het doolhof is een uit kijktoren opgenomen van waaruit het Vlakwater en aangrenzende ge bieden te overzien zijn. Ter plaatse van de vakantiehuis jes is een kinderboerderij gepro- jeeteerd. De introductie van dieren in het gebied speelt zowel In re creatief als in educatief opzicht een belangrijke rol. De heemtuin, waarin een verza meling van regionaal voorkomende kruiden en oorspronkelijke land bouwgewassen opgenomen kunnen worden dient ter versterking van het educatief aspect en is opgeno men in het uitloopgebied van de kin derboerderij. Aansluitend is een waterzone ge pland, deels om de aantrekkings kracht van het geheel te verhogen, deels om meer verschillende dier soorten te kunnen herbergen. Voorts verdient het aanbeveling om enkele daarvoor geschikt te achten dieren (schapen e.d.) in te schakelen bij het beheer van de heide-achtige en gra zige vlakten. Voor dit deel is een doorgang naar het noordelijk aan sluitende wandelgebied ontworpen. Voorts is in dit deelgebied plaats ingeruimd voor een zgn. „balrol- spel", waarbij een of meerdere personen een kunststofbal met een middelijn van 2,5 a 3 m via aller lei hindernissen kunnen voortrol len. Bij de bouw van kunstmatige ele menten, zoals picknicksets, speel werktuigen en schuilhutten, gaan de gedachten uit naar het gebruik van natuurlijke materialen als hout, touw e.d. om in te spelen op de land schappelijke eigenschappen van het terrein en ter duidelijke onderschei ding van de veelal kunstmatige bin nenstedelijke recreatievoorzieningen. DE NADERE UITWERKING Het spreekt vanzelf dat boven beschreven denkbeelden nadere uit werking behoeven om tot bestek- klare plannen te komen. Over de fa sering van de uitwerking van meer gedetailleerde plannen, de uitvoe ring daarvan en het uiteindelijke beheer van het terrein is nader over leg gewenst. Wel is een eerste aanzet tot uit werking gegeven voor het speeltuin- gebied om zo snel mogelijk het re creatieve gebruik van dit gedeelte te kunnen reactiveren. HOE DENKEN DE COMMISSIELEDEN OVER DIT PLAN? De beide commissies, welke maan dag j.l. met dit plan geconfronteerd werden, hadden uiteraard qua opzet niets dan lof. Men was er zich ter dege van bewust dat dit plan niet van vandaag op morgen gerealiseerd kan worden, maar dat men toch ze ker met een jaar of tien rekening moet houden. „We gaan Iets reali seren voor het nageslacht", was een van de opmerkingen die gemaakt werden. Uiteraard is het natuurlijk mogelijk nu reeds een aanzet te ge ven aan het uiteindelijke plan, door die onderdelen te realiseren welke met de aanwezige voorzieningen mogelijk zijn, dan wel, welke niet veel geld kosten. De financiële kant van het geheel vormt de grote problematiek. Men zal proberen middels subsidies voor en na gedeelten te realiseren. Daar voor is weer een fasering van het gehele plan nodig. Omtrent de handhaving van een gesloten St. Odapark en daarbij de afsluiting van de aangrenzende zandverstuiving, was men niet al te best te spreken. Het Odapark wil men wel voor educatieve doeleinden openstellen, zoals b.v. scholen en groepen en eventueel geïnteresseer de indlviduelen; maar niet van „Jan en alleman". Op de zandverstuiving wil men de natuur zijn gang laten gaan, eventueel geholpen door aan plantingen. Het gemis van deze zandvlakte voor de jeugd, wordt vergoed door de zandverstuiving tussen het zwembad en de tennis baan. De kinderboerderij vonden enkele commisiseleden een moeilijke zaak. De ervaring elders leert dat er veel door vandalisme vernield wordt en dat kindervreugd hier dikwijls ver andert in kinderleed. Een picknick-zone in het plan vond men wat overdreven. Er zijn in de gemeente Venray voldoende plaatsen waar men dit kan doen, zonder dat zulks collectief moet ge beuren. De langgerekte waterpartij krijgt een kunst-bodem, zodat het water niet weg zakt in dc grond. Het wa terpeil wordt maximaal 50 cm., zo dat er hooguit „pootje baden" voor de jeugd in zit. Dagrecreatie zal worden toege staan op de daarvoor bestemde ruimte, met tenten etc.. maar 's nachts is het inpakken geblazen. De ruiters van de nabij gelegen manege zullen andere wegen moeten zoeken voor hun vertier, want het ligt niet in de bedoeling in dit re creatiegebied ruiterpaden aan te leg gen. Er wordt te veel vernieling ge vreesd. Overigens was men het er ook wel mee eens. dat de ontsluiting van dit gebied een zekere vernieling met zich zal brengen. TY>ezicht én begrip van de recreant zullen dat echter zoveel mogelijk moeten voorkomen. Het totale plan, 75 ha groot, is nog niet geheel in eigendom van de ge meente. Het ligt echter nog niet In de bedoeling nu reeds met aankoop van de ontbrekende percelen te be ginnen. Bij de fase-gewijze uitwer king zal die aankoop t.z.t. aan de orde komen. Afijn, wat de commissieleden be treft mogen de ontwerpers hun plannen verder gaan uitwerken en mag de gemeente een bestemmings plan voor dit gebied gereed maken.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3