GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting DINSDAG A.S. OPENBARE VERGADERING VAN DE RAAD Sneeuw- en ijs-ruimen Herzien bestemmingsplan Veltum II ligt nu op de gemeente ter inzage Horeca-Ondernemers SLUITINGSUUR De aandacht wordt erop gevestigd, dat de gemeenteraad weliswaar on langs het algemeen sluitingsuur voor horecabedrijven op 02.00 uur heeft vastgesteld, doch dat dit sluitings uur nog niet van kracht is. Dat wil dus zeggen, dat voor ver lenging van sluitingsuur van 01.00 tot 02.00 uur nog steeds een onthef fing is vereist (aan te vragen op de gebruikelijke wijze). Het nieuwe sluitingsuur van 02.00 uur zal eerst van kracht worden, zodra een daarmede verband hou dende verordening de vereiste goed keuring heeft verkregen, hetgeen dan ter openbare kennis zal worden gebracht. Tot dan dient dus nog op de gebruikelijke wijze ontheffing te worden aangevraagd. Bij deze gelegenheid zij er dan nog op gewezen, dat tijdens de car navalsdagen, 24. 25 en 26 februari 1979 wèl een algemeen sluitingsuur van C2.00 uur geldt. OPENBARE KENNISGEVING Brugemeester en wethouders van Venraymak en hierbij, bekend, dat op de gemeentesecretarie, Maashese- weg 1, kamer 119, voor een ieder ter lezing is neergelegd het besluit van de raad van de gemeente Venray, d.d. 28 november 1978, nr. R 97, tot vaststelling van een verordening (vrijstellingsverordening) als bedoeld in artikel 9, lid 2, van de Winkel sluitingswet 1976. Deze verordening is door de staats secretaris van economische zaken goedgekeurd bij besluit d.d. 2 janua ri 1979, nr. 778/WSW/1920, en treedt in werking op l februari 1979. Venray, 26 januari 1979 Burgemeester en wethouders voor noemd. mr H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. trekking op de bouw bijzondere kleuterscholen. Het beschikbaarstellen van een krediet voor het aanschaffen van instrumenten en meubilair t.b.v. de muziekschool. Het gaat hier om een bedrag van 47.622,dat nodig is voor instru mentarium en meubilair, nu de ver bouwing van het gemeentehuis tot muziekschool een feit is. Wijziging van de rechtspositie regeling van het gemeentepersoneel. Naar aanleiding van een brief van de minister krijgt het overheidsper soneel een uitkering van 0,34°/o van het huidige salarisniveau in verband met de nacalculatie- van de trend Het instellen van een gemeen- 1978. tevlag. Omdat Venray nog steeds geen eigen gemeentevlag voert de thans gebruikte is een niet-officiële z.g. defileervlag is contact opge nomen met de Stichting voor Balis- tiek en Heraldiek en de Hoge Raad van Adel. Op advies van beide in stellingen is thans een vlag ontwor pen, welke voor de eerste keer zal worden gehesen tijdens de officiële opening van het gemeentehuis ko mende zomer. De officiële beschrijving luidt: „De broeking van twee banen, wit en blauw, de vlucht van twee banen, blauw en wit en over de scheiding van broeking en vlucht twee ge kruiste sleutels, de baard omhoog en naar buiten gewend, die op de witte velden zwart en die op de blauwe velden wit". „De broeking" is het gedeelte aan de zijde van de vlaggenmast, „de vlucht" is het uitwapperende gedeel te. De kleuren wit en blauw zijn de kleuren, die overwegend in het ge meentewapen voorkomen. Verkoop kavel bouwgrond in het bestemmingsplan Oostrum-Zuid aan de heer P. W. M. Gloudemans; in het bestemmingsplan Veulen aan de heer M. H. M. Classens. Verlenging machtiging tot aan koop van gronden en opstallen ten behoeve van de uitvoering van het centrumplan. Dit betreft het machtigen door de raad van het college van b. en w. om ter wille van de snelheid deze handelingen te verrichten. Verkoop van bouwkavels in het bestemmingsplan Leunen aan de he ren J. G. W. Reintjes en H. P. J. Voermans. Aankoop grond in het bestem mingsplan „De Wieën" van de Staat der Nederlanden. Het gaat hier over ca. 3190 m2, gelegen achter de marechaussee kazerne. De grond is nodig voor de bouw, welke langs de Zuidsingel door de Wilma zullen worden ge bouwd. Ruiling van onroerende goede ren met de heer P. J. Gerrits. Ten behoeve van de doortrekking van de Oostsingel heeft de gemeente het pand Stationsweg 53 met bijbe horende grond nodig. De heer Ger rits is bereid te ruilen tegen een aan de Stationsweg gelegen bouw terrein met een financiële toegift door de gemeente. Verder zal tijdens deze verga dering het voorstel tot wijziging van bouwverordening aan de orde wor den gesteld. Dinsdagavond 30 januari a.s. om zeven uur wordt in de kantine van het gemeentehuis de maandelijkse openbare raadsvergadering gehou den. Na afloop kunnen de belang stellende burgers, zoals gewoonlijk, met het college van b. en w. en de raadsleden in discussie treden over de deze avond behandelde onder werpen. De uit vijfentwintig punten be staande agenda vermeldt de volgen de punten: Wijziging „Verordening gelde lijke voorzieningen raads- en com missieleden." Ingevolge een beschikking van de minister van binnenlandse zaken kan de vergoeding voor de werk zaamheden van de raadsleden wor den vastgesteld op 10.428,(thans 9.906,en de tegemoetkoming in de kosten op 1.671,(thans 1.605,—). Het presentiegeld voor het bij wonen van commissievergaderingen door niet-raadsleden kan worden vastgesteld op 82,(thans 78, per vergadering. Aanpassing regeling gebruik, beheer en exploitatie van de sport parken op de kerkdorpen. Deze aanpassing houdt in, dat de sportstichtingen iets meer geld zul len ontvangen om het bestaan van exploitatietekorten te voorkomen. Tevens zal een afschrijvingstermijn voor materialen, zoals doelnetten, doelen etc. worden doorgevoerd. Beroep van J. H. Bergkamp te gen niet-ontvankeljjk verklaring bouwvergunningsaanvraag. In verband met het feit, dat de bouwaanvraagstukken voor de aan leg van een zwembad bij hotel Al- monda niet voldoen aan de daaraan te stellen eisen, wordt de raad voor gesteld het beroep ongegrond te ver klaren. Vaststelling exploitatie-opzet voor het bestemmingsplan „De Wie ën". Deze heeft betrekking op het reeds uitgegeven terrein voor de LOM- school en de ca. 55 door Wilma te bouwen woningen aan de Zuidsingel, de aan de woningbouwvereniging uit te geven grond voor de bouw van 80 woningen voor alleenstaan den en bejaarden en 10 premiecor poratiewoningen in de omgeving van de St. Antoniusstraat; een ter rein ter grootte van 4500 m2 aan de Leunseweg voor de bouw van het politiebureau en de voor de verdere toekomst nog geprojecteerde wo ningbouw aan de verbindingsweg tussen Kruisstraat en Langstraat. Vaststelling herziene exploita tie-opzetten voor de bestemmings plannen Oostrum, Oirlo, Castenray, Leunen, Ysselsteyn, Merselo en Hei de. Het verlenen van medewerking voor de eerste aanschaf van tuinge reedschap t.b.v. de kleuterschool te Heide. Het verlenen van medewerking voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen en schoolbehoeften voor de basisschool te Heide. Het verlenen van medewerking voor het aanschaffen van een Orff- instrumentarium t.b.v. de Hensenius- school. Nadere vaststelling van de ex ploitatievergoeding over het jaar 1975 Lb.v. de basisschool te Veulen. Het beschikbaarstellen van gelden voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen t.b.v. de ba sisschool „De Keg". Dit houdt verband met de uitbrei ding van het aantal leerlingen en de inrichting van de nieuwe school. Het verlenen van medewerking voor het aanschaffen van meubilair, vloerbedekking en een koelkast t.b.v. de b.o. school „De Essel". Het verlenen van medewerking voor dakherstel van de scholen Co- ninxhof en St. Lucia. Herstel is nodig omdat er in de constructie van de daken rotvorming voorkomt waardoor niet meer te re pareren lekkages voorkomen. Vaststelling van de gebouwen vergoeding over 1972 en 1973, als mede het verlenen van een voor schot over 1978. De gebouwenvergoeding heeft be- BEKENDMAKING Motocross Heide De burgemeester van Venray, be schikkende op het verzoek van 13 november 1978 van het bestuur van de motorcrossvereniging „Janslust", p a rector M. Cox. Heidseweg 18 te Heide-Venray, tot het houden van motocrosswedst rijden op zondag 4 februari 1979 op een op particulier terrein gelegen circuit ten noorden van de Deurneseweg, als aangegeven op een ingetekende kaart; gelet op artikel 46 van de Alge mene Politieverordening Venray; mede gelet op de overige van toe passing zijnde bepalingen van ge noemde verordening; besluit: aan het bestuur van de motocross- vereniging „Janslust" voornoemd, alsmede aan de deelnemers aan ge noemde wedstrijden, vergunning te verlenen tot het houden van onder scheidenlijk deelnemen aan motor- terreinwedstrijden op zondag 4 febr. 1979 van 10.00 tot 18.00 uur, onder de volgende voorwaarden: 1. de vergunninghouder, de deelne mers aan de wedstrijden en de personen, die bij de regeling en de controle betrokken zijn, wor den door de vergunning in gener lei opzicht ontheven van hun aansprakelijkheid ten aanzien van enig wettelijk voorschrift; 2. de onder 1 genoemde personen zorgen voor naleving van de voorschriften, welke in het be lang van de veiligheid en de openbare orde door de daartoe bevoegde ambtenaren in verband met de wedstrijden worden ge geven; 3. in de bochten van het circuit dienen ter bescherming van het publiek en de deelnemers aan de wedstrijden pakken stro of ande re doeltreffende voorzieningen te worden aangebracht; 4. ter bescherming van het publiek moet tijdens de wedstrijden langs het circuit een deugdelijke afras tering zijn aangebracht; 5. door of vanwege de houder der ontheffing moeten maatregelen zijn getroffen ter voorkoming van deelneming aan de wedstrijden zonder dat de burgerrechtelijke aansprakelijkheid voor de scha de waartoe het gebruik van een motorvoertuig tijdens de wed strijden aanleiding kan geven, is gedekt door een verzekering overeenkomstig de Wet Aanspra kelijkheidsverzekering Motorrij tuigen. welke verzekering mede de aansprakelijkheid van dege nen die de wedstrijden organise ren dekt. 6. tijdens de officiële trainingen en wedstrijden worden de bepalin gen van het Motorsport Regle ment van de K.N.M.V., voor zo ver van toepassing op motocros- ses, nageleefd. Venray, 26 januari 1979 De burgemeester voornoemd, mr. H. J. M. Defesche. BEKENDMAKING De burgemeester van Venray maakt bekend, dat burgemeester en wethouders van Venray voornemens zijn, met toepassing van de artike len 50, lid 8, van de Woningwet en 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vooruitlopend op een in voorbereiding zijnde planherziening van het bestemmingsplan ,aan Auto bedrijf Van Haren te Venray bouw vergunning te verlenen voor het uit breiden van een bestaand autobe drijf, het bouwen van een nieuw autobedrijf en het verplaatsen van een tankstation op de hoek Maas- heseweg door te trekken Noordsin gel te Venray. Het plan ligt ingaande 29 januari a.s. gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecre tarie, afdeling ruimelijke ordening, kamer 202; gedurende voornoemde termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk bezwaren indienen bij burgemeester en wethouders. Venray, 26 januari 1979 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche. Nu de winter in alle hevigheid is toegeslagen met sneeuw, ys en ijzel 'willen wij nog eens herinneren aan de verplichting, die alle inwoners van Venray hebben ingevolge be palingen in de Algemene Politiever ordening. Hierin staat, dat iedereen ver plicht is een uur na sneeuwval het trottoir voor de woning sneeuwvrij te maken. Dat geldt natuurlijk niet alleen bij sneeuwval, maar ook als het geijzeld heeft. Eigenlijk zou het vanzelfsprekend moeten zijn, dat men de trottoirs begaanbaar houdt. In feite is het een zaak van normale burgerzin. Vooral nu de wegen vrijwel onbegaanbaar zijn moeten velen gebruik maken van de trottoirs. Niet alleen u zelf, maar ook uw buurman en buur vrouw, de postbode, de krantenjon gen en de leveranciers. Laten we in deze barre dagen ook eens denken aan bejaarden en ge- brekkigen die zo moeilijk naar bui ten kunnen. Een mooie daad van NIET ZO burgerhulp en burgerzin zou zijn, wanneer men voor deze groep men sen de boodschappen doet en voor hun woning de stoep sneeuw- en ijsvrij houdt. De dienst van gemeentewerken doet wat zij kan om de wegen be gaanbaar te houden al begint de zout voorraad danig te krimpen. Voorlopig probeert men de gladheid te bestrijden met zand, vermengd met kalizout, terwijl met man en macht gewerkt wordt aan het open maken van de straatkolken. Overi gens is dit ook iets, waarmee de in woners enige „zelfwerkzaamheid" aan de dag kunnen leggen. Wanneer men er nu voor zorgt, dat de straatkolken open zijn, zal men straks bij invallende dooi geen last hebben van wateroverlast op straat en trottoirs. Tenslotte is er het vriendelijke verzoek om de man, belast met de gladheidsbestrijding niet recht streeks te benaderen. Hij en zijn mannen doen wat zij kunnen en dat is in deze winterse dagen heel wat! MAAR ZO Plandeel Westeinde naar wensen van de Kroon aangepast Vanaf 24 januari ligt ten gemeentehuize gedurende een maand de eerste herziening van het bestemmingsplan Veltum II ter in zage. Deze eerste herziening heeft betrekking op het omstreden gedeelte ..Westeinde", waarvan de Kroon bij Koninklijk Besluit van 10 mei 1978 een uitspraak heeft gedaan. Het resultaat van deze herziening, waarbij naar de letter en de geest ruimschoots aan de Kroonbeslissing is voldaan, is, dat het plandeel „Westeinde" in plaats van de oorspronkelijke 156 ka vels, uiteindelijk 144 kavels telt. Zoals bekend mag worden ver- ïdersteld na alles wat zich rondom et plandeel „Westeinde" heeft af- espeeld. oordeelde de Kroon, dat uit •n oogpunt van natuurbehoud een ■deelte van het plan zodanig zou oeten worden verkaveld, dat de eest waardevolle terreingedeelten iraarop de beschermde jeneverbes- ruiken voorkomen) zoveel mogelijk ïaangetast blijven en dat de maten in dit centrale groene middenge- ied ruimer worden genomen, ten- inde het risico van betreding van e meest waardevolle terreingedeel- ;n te beperken. Volgens de Kroon ient te worden uitgegaan van een linimummaat van 50 meter. RUIMSCHOOTS VOLDAAN In het herziene plan wordt door e gemeente ruimschoots aan de isen van het Koninklijk besluit vol- Aan de gevraagde minder inten- ieve verkaveling van het bewuste jebied is tegemoetgekomen door het aten vervallen van een aantal van in totaal 28 door het Koninklijk Jesluit getroffen kavels en het ver schuiven van een aantal andere tot tuiten de z.g. „pijngrens". Dit werd igelijk door de wat wijdere om- rek van het gebied bij de herzie- ling te betrekken. rieert van ca. 55 meter tot 115 me ter .tegen voorheen van ca. 25 meter tot 75 meter. Op basis van de aangetroffen fei telijke situatie is een wat ruimere begrenzing aangehouden als door de Kroonlijn aangegeven. Hierdoor kunnen de door de Kroon bedoelde te beschermen waarden daadwer kelijk worden ontzien. Bovendien is langs de zuidzijde van het midden gebied niet de grens van de bomen, maar de kruinlijn van de houtop stand als grens aangehouden, waar door nog meer van het groen wordt behouden. KARPATENLAAN Aan de oostzijde van het midden gebied is verder de Karpatenlaan, voor wat betreft het gedeelte tus sen de Hardeweg en de Kulutweg, ongeveer 20 meter in oostelijke rich ting verschoven tot op de daar aan wezige zandweg. Het op een gedeelte van de oude projectie van de Karpatenlaan aan wezige in de groeninventarisatie als „rijk" gewaardeerde bos kan daardoor tot een gelijke maat extra worden toegevoegd aan het groen van Westeinde en aldus verdergaand worden behouden, zoals door de Kroon wordt verlangd. dacht, thans voor dat doel niet meer nodig zal zijn. NOORD-OOSTELIJKE WOONVLEK Binnen het door de Kroon als min der intensief te verkavelen aange geven gebied blijft alleen de uitlo per naar de Karpatenlaan van de noord-oostelijke woonvlek van West einde, ongeveer als voorheen, een zestal kavels bevatten. Deze zijn ge projecteerd op de beide open plek ken langs de Hardeweg waar vroe ger enkele noodwoningen hebben gestaan en op het daartussen gele gen (in de groeninventarisatie als „matig" gewaardeerde) groen. Het behoud van deze noord-ooste lijke woonvlek achten de stede- bouwfcundigen nodig om de onder linge samenhang in het geheel van de woonwijk te behouden. Het hand haven van deze zes kavels op de daarvoor in aanmerking komende gronden draagt er verder toe bij, dat het verlies aan verkoopbare gronden dat anders 22 kavels zou hebben bedragen, nu tot 16 kavels wordt be perkt. ONTSLUITINGSWEG VERLEGD In afwijking van het vroegere plan is thans de eenzijdig b bouwde ontsluitingsweg ter plaat se van zes woningen in de noord oostelijke woonvlek naar het mid- dengroen gekeerd in plaats van naar de Hardewegzüde. Dit is gedaan om het middengroen ter plaatse wat zelfstandiger te maken ten opzichte van de wonin gen, zoals nu ook het geval is by de zuidelijke woonvlek, waar eveneens eenzijdige bebouwing voorkomt, nu daar alle kavels in het bos zijn weggelaten. Als gevolg van dat opgeven en verschuiven van bouwkavels blijven Ie bedolede meest waardevolle ter- eingedeelten geheel onaangetast en rordt een breedte van het groene niddengebied verkregen, welke va- Deze verschuiving van 'het tracé van de Karpatenlaan is tevens mo gelijk geworden omdat een in het (aansluitende) plandeel Hardeweg opgenomen bestemming, waar aan vankelijk scholenbouw werd ge- De gewijzigde ligging van deze ontsluitingsweg draagt tevens bjj tot de woonrust achter de wonin gen tussen Westeinde en het aan de andere zjjde van de Hardeweg gelegen Bergkwartier. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: J. Pubben. Endepocl 2a. Mer selo. om vergunning tot het uitbrei den van een pluimveehouderij waar mest en meststoffen worden be waard. Adres inrichting Endepoel 2a Merselo, kadastraal gemeente Ven ray, sectie H 2 nrs. 840 841. A. van Tilburg. Zwartwater 3, Vredepeel om vergunning ex art. 6a der Hinderwet tot het uitbreiden/ wijzigen van een varkensfokkerij en varkensmesterij waar mest en mest stoffen worden bewaard. Adres in richting Zwartwater 3, Vredepeel, kadastraal gemeente Venray sectie H nrs. 2739 3205 3206. P. van Osch. Weverslo 3. Mer selo om vergunning tot het uitbrei den en wijzigen van een varkensfok kerij waar mest en meststoffen wor den bewaard. Adres inrichting We verslo 3. Merselo. kadastraal ge meente Venray sectie B nr. 3306. G. J. Goor en, Gunhoekweg 10. Oirlo om vergunning ex art. 6a der Hinderwet tot het uitbreiden wijzl- gen van een varkensfokkerij waar mest en meststoffen worden be waard. Adres inrichting Gunhoek weg 10, Oirlo, kadastraal gemeente Venray sectie S nr. 108. A. M. Drüggen. Lollebeekweg 26. Castenray om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkens fokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting Lollebeekweg 26, Castenray. kadas traal gemeente Venray sectie P nr. 153. De heer Kwok„ Haammaker- straat 222 Venray om vergunning tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een inrichting (chinees-indisch restau rant) bestemd tot het bakken van voedings- en genotmiddelen in oliën en vetten. Adres inrichting: Winkel centrum Veltumse Kleffen 56a, ka dastraal gemeente Venray sectie L nr. 1967 (ged.). Grond- en Waterwerken Ver meulen b.v., Beek 4. Merselo. om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een inrichting (machine- loods met werkplaats) waar elektro motoren worden gebezigd met een gezamenlijk vermogen van meer dan 2 pk. Adres inrichting: Beek 4. Mer selo, kadastraal gemeente Venray, sectie B nr. 2046-3275. H. Spreeuwenberg, Peel weg 13, Ysselsteyn, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkens fokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard Adres inrichting Peelweg 13. Ysselsteyn. kadastraal gemeente Venray sectie E nr. 3113. J. Dobbe, Kempkensberg 1, Ys selsteyn om vergunning ex art. 6a der Hinderwet tot het uitbreiden/ wijzigen van een rundveehouderij en varkensfokkerij waar mest en mest stoffen worden bewaard. Adres in richting Kempkensberg 1, Yssel steyn, kadastraal gemeente Venray sectie H nr.s 2753 2754. G. van Kempen, Steegse Peel weg 45, Leunen om vergunning ex art. 6a der Hinderwet tot het uit breiden/wijzigen van een kippen- houderij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Steegse Peelweg 45. Leunen, kadas traal gemeente Venray sectie N nrs. 995-2696 (ged.) 312 (ged.). C. Nellissen. Stationsweg 133, Venray om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een landbouw bedrijf met een reparatiewerkplaats voor landbouwmachines, waar elek tromotoren worden gebezigd met een gezamenlijk vermogen van meer dan 2 pk. Adres inrichting Stations weg 133, kadastraal gemeente Ven ray sectie T nr. 805. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 14 februari 1979 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maasheseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hééft inge bracht. Venray. 26 januari 1979 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mr. H.J.M. Defesche. burgemeester J.M Poels, secretaris.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 11