VAMOS A VER GEMEENTEPRAAT |De toekomst van de scholen in Venrays kleine kernen KERKELIJKE DIENSTEN Verbeteringen bij bushalte Haammakerstraat Gemeenschaps viering Venray Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Smakt NOTITIES EN MEDEDELINGEN VN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schüttc. Bureau V oorlichling I „Hoorzitting" over |/ief Fietspadenplan len donderdagavond (18 jan.) om ||f acht wordt in de foyer van de louwburg een „hoorzitting" gehou- over het onlangs verschenen Ispadenplan voor de gemeente iray. In dit fietspadenplan wordt beeld geschetst van de te ne- i maatregelen in de komende ja- i de positie van de fietser in verkeer te verbeteren en te~ver- (delijken en betekent een richt er voor de te nemen beslissingen. [De verkeersdeskundige van de ge- lente en de leden van de werk- >ep die het Fietspadenplan heb- l opgesteld zullen met het college l b. en w. deze avond nadere uit- r van en toelichting op het plan ren, waarna ieder in de gelegen- 1 wordt gesteld mee te discus- ren over de inhoud van het plan. wordt voor deze avond op een ^Jote belangstelling gerekend. WAgrarische commissie Mvergadert maandag commissie voor agrarische aan- jegenheden komt maandag 22 ja- jari a.s. 's middags om twee uur in inbare vergadering bijeen in ka ler 201 ten gemeentehuize. Aan de orde komen de volgende jnten: ^^^>rerzoek van de heer Franken, ^^fenpkensberg te Ysselsteyn om ^^Brname van pacht van 1.93.98 ha., egen in Kempkensberg, thans nog pacht bij de heer P. van Osch te yerslo. ■iTerzoek van de heer J. M. van Cuijck te Merselo om overschrijving van de bij hem in pacht zijnde gron den op naam van zijn zoon C. H. J. M. van Cuijck, i.v.m. overname van het bedrijf. Verzoek van de heer H. J. J. Wil- lems te Weverslo om overschijving van de bij hem in pacht zijnde land bouwgrond ter grootte van 1.40.54 ha., gelegen te Kempkensberg op naam van zijn zoon P. S. M. Willems. Verzoek van de heer A. Stiphout te Venray om van de gemeente te mogen gebruiken een gedeelte grond, gelegen aan de Spurkterweg ter grootte van 0.89.70 ha. Diverse verzoeken zijn ingekomen om van de gemeente te jnogen pach ten, danwel in gebruik nemen van de gronden, welke onlangs door de gemeente zijn aangekocht van de Zusters van de Goddelijke Voorzie nigheid te Venray. Gecombineerde commissievergadering op maandag a.s. De commissie voor onderwijs, vor mingswerk en recreatie ên de com missie vodT- ruimtelijke ordening en volkshuisvesting komen maandag 22 januari a.s. om zeven uur in de kan tine van het gemeentehuis in open bare vergadering bijeen. Besloten zullen worden het voor ontwerp-basisplan voor de open luchtrecreatie in Noord Limburg en een ontwerp-plan voor het recreatie gebied Vlakwater. De heren Van de Brink en Thijs- sen van de Werkplaats voor milieu bouw en de leden van de werkgroep Groen en Recreatie zijn tevens voor deze gecombineerde commissiever gadering uitgenodigd. leefbaarheid van het kleine brp wordt het meeste bepaald door mate, waarin het dorp door de foners als gemeenschap wordt er- ren. De gemeenschapszin bestaat de gratie van gemeenschappelijke jtiviteiten. De gemeenschappelijke [tiviteiten liggen vooral in de sfeer het verenigingsleven en rondom I eigen school. [Toen in 1975 dan ook in de dorpen i Venray een leefbaarheidsonder- tak werd gehouden, werd hierin Tc aandacht besteed aan het onder- In 1976 zijn de resultaten van p onderzoeken gepubliceerd. Voor ichoolbesturen, teams en ouder- fiiité's zijn deze resultaten aanlei- Ing geweest om, met het oog op de pkomst van de school in het dorp, erop verder met elkaar van ge- jhten te wisselen op een vergade- S van het werkcomité Kleuter- en londerwijs. fin november 1977 werd besloten i een nota samen te stellen. Voor i benodigde cijferwerk werd me iwerking ondervonden van de af- iling onderzoek en planning van de ine en te. jOp woensdag 31 januari zal deze besproken worden in oen al- [nene vergadering van besturen, en oudercomissies van Vrede- eel, Merselo, Heide, Veulen, Casten- r en Smakt-Holthees, die aan de :andkoming van de nota hebben idragen. Iveral is er sprake van terugloop 1 aantal leerlingen. In de dorpen dit proces nog eens versneld door Jerkingen in de woningbouw, met me woningwetwoningen voor de [nge gezinnen. In Vredepeel heeft 1 al geleid tot opheffing van de juter school. ;emeen is ook de teruggang van aantal leerkrachten in de ko lde jaren; ondanks het feit, dat in de afgelopen week de scho- van het ministerie een schrijven iben ontvangen, die het de scho- mogelijk maakt om met minder eerlingen, dan tot nu toe het geval teas, hetzelfde aantal leerkrachten te behouden. In de nota staan per dorp de prog- is vermeld van het aantal leer achtige kinderen in de komende ja- Daaruit blijkt dat voor hét chooljaar 1983-1984 in de zes ge- loemde kerkdorpen het huidige aan- al leerlingen in het basisonderwijs 'an 616 zal zijn teruggelopen tot 356. De werkgroep, die aan de nota leeft gewerkt, is van mening, dat ipheffing van een school pas over wogen moet worden, wanneer het inderwijskundig niet meer verant- 1 voord is. Juist in onderwijskundig ipzicht is er in het onderwijs nogal wat aan het veranderen. In de nota wordt hier veel aandacht aan be- - fteed en wordt melding gemaakt an de voordelen hierbij voor een kleine school in een dorp. Voor het Hdervangen van enkele nadelen 'orden enkele voorstellen gedaan. dit opzicht is de nota ook een 'erkprogramma voor de scholen in e komende jaren. Een belangrijk jaartal is in dit erband 1983, het jaar, waarin de teuwe wet op het basisonderwijs an kracht zal gaan worden. Dan illen de kleuterschool en de lagere ïhool samen de nieuwe basisschool san vormen. Het voorstel is dan bk van de werkgroep, dat tot die datum geen school wordt opgeheven om in alle rust de onderwijskundige vernieuwingen gestalte te kunnen geven. Deze tijd kan tevens gebruikt worden om de resultaten van diverse studies, die momenteel gaande zijn m.b.t. de kleine scholen, af te wach ten. 10. Voorts is er het voorstel om een permanente werkgroep in het leven te roepen. Deze werkgroep zal nauw gezet de landelijke ontwikkelingen m.b.t. de kleine scholen moeten vol gen, maar ook enkele suggesties tot samenwerking tussen scholen verder uit kunnen werken. Wat betreft de „onderwijskundige ontwikkelingen", noemt de nota o m. 1. de integratie van hét kleuter- en lager onderwijs; 2. het werken in groep van leerlin gen van hetzelfde niveau (hori zontale differentiatie) en groepen met leerlingen van verschillende niveau's (verticale defferentiatie). 3. de individualisering van het on derwijs het geven van onder wijs aanpassen aan niveau van de leerlingen i.p.v. op het ..ge middelde" van een groep leerlin gen); 4. het onderwijs aansluiten op be langstellingskernen van kinderen, veelal via projekten, en integratie van vakken; 5. het samenspel tussen school - ge zin - gemeenschap; kinderen le ren niet alleen op school, maar ook buiten school: in gezin, in verenigingen, etc. Een goed sa menspel is dan ook van belang voor de onderwijskansen voor de kinderen. De school is dan ook geen eilandje, waarop kinderen worden onderwezen, maar eerder een centraal punt. Naar aanleiding van een door de gemeente aan de Zuid-Ooster Auto busdiensten geschreven brief over de bezwaren tegen en de gevaren van lage wachttijden van bussen op de Haammakerstraat, is men in ge zamenlijk overleg tot een oplossing gekomen. Zoals bekend ontstaat ter plaatse waar de bus een wachttijd van on geveer 22 minuten heeft neerslag van oliën en vetten op de rijbaan, waardoor de verkeersveiligheid in gevaar komt. Besloten is, dat de ge meente een noodvoorziening aanlegt in de berm van de Weg in den Berg tussen de Veltumse Kleffen en de Haammakerstraat, waarop een (pro visorische) bushalte kan worden aan gelegd. De Zuid-Ooster maakt van de hal te Haammakerstraat een uitstaphal- te en verplaatst het eindpunt naar de door de gemeente aan te leggen provisorische bushalte aan de Weg in den Berg, welke als opstaphalte gaat fungeren. Overigens laat de gemeente met deze oplossing het mes van twee kanten snijden omdat een proviso risch verharde berm mede kan wor den gebruikt voor het langdurig par keren van vrachtauto's. Commissie sociale zaken c.a. vergadert donderdag a.s. Op donderdag 25 januari a.s. 's mid dags om vijf uur vergadert de com missie voor sociale zaken, volksge zondheid en maatschappelijk werk. Tijdens deze in het gemeentehuis te houden openbare vergadering ko men de volgende punten aan de orde. Mondelinge beantwoording van een aantal door de heer Steenbekkers gestelde vragen. Deze hebben be trekking op de nota van aanbieding en begroting 1979 van de gemeente, het jaarverslag C.A.D. en de nota preventiebeleid problematisch drug gebruik. Verder zal worden gesproken over de nota gezondheidszorg plus het jaarverslag van de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid in Lim burg. Tenslotte zal de commissie het col lege van b. en w. moeten adviseren over de formering van het college van bijstand, waartoe straks de ge meenteraad moet besluiten. Twee commissies voor verkeer? Er blijkt verwarring te zijn ont staan als gevolg van een publikatie over de Commissie voor verkeer van de wijkraad Brukske. Dit zou de veronderstelling wekken als zouden er twee commissies voor verkeer in de gemeente Venray werkzaam zijn. Er dient onderscheid te worden gemaakt tussen de (gemeentelijke) commissie voor verkeer en de ver- keerscommissie van de wijkraad Brukske. De gemeentelijke commissie voor verkeer is een commissie van advies en bijstand aan het college van bur gemeester en wethouders. Hierin hebben raadsleden zitting alsmede een viertal aan de commissie toege voegde niet-raadsleden. Deze com missie is door de gemeenteraad be noemd. De commissie voor verkeer van de wijkraad Brukske is een particuliere commissie, welke bestaat uit geïnte resseerde burgers uit de woonwijk Brukske. Deze commissie houdt zich derhalve alleen bezig met de ver keersproblematiek in de eigen woon wijk en speelt deze door naar het gemeentebestuur. Bekendmaking De burgemeester van Venray maakt bekend dat op dinsdag 30 ja nuari 1979, te 14.30 uur in Gemeen schapshuis De Staay, Witherenstraat 68 te Blerick een openbare vergade ring van de Raad van het Gewest Noord Limburg zal plaats vinden. Venray, 15 januari 1979 De burgemeester voornoemd, Mr. H. J. M. Defesche. Bekendmaking De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat ingaande 24 januari 1979, gedurende één maand ,ter gemeentesecretarie, Vifdeling ruimtelijke ordening, ka mer 202, voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van de le herzie ning van het bestemmingsplan „Vel- tum II" met de daarvan deel uitma kende gebruiksvoorschriften en de bijbehorende toelichting. Gedurende bovengenoemde ter mijn kan een ieder schriftelijk be zwaren tegen het ontwerp indienen bij de gemeenteraad. Venray, 19 januari 1979. De burgemeester voornoemd, mr. H. J. M. Defesche. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend, dat zij bij hun besluit van 10 januari 1979 nr, 56, waarbij in verband met de aanleg van de riolering aan de Smakterweg vanaf vloeivelden tot aan de Spurkterdijk besloten is met ingang van 15 januari 1979 tot 1 maart 1979 of zoveel langer of kor ter als in verband met de werkzaam heden mogelijk dan wel noodzakelijk is: I. door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens de Smakterweg vanaf de vloeivelden tot aan de Spurkterdijk af te sluiten voor alle verkeer behalve voetgan gers; II. voor zover genoemde werk zaamheden dit toelaten en de veilig heid van personen of goederen niet in gevaar wordt gebracht ontheffing te verlenen van de onder I genoem de verkeersmaatregelen ten behoeve van bestuurders van motorvoertui gen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de on der I vermelde weg en de woning of het bedrijf niet langs een an dere weg met het door hen be stuurde motorvoertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig besturen in opdracht of met toe stemming van de onder a. ver melde personen en onder aan die personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aanneme lijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dat de onder I genoemde verkeersmaatregel geldt, gebruik moeten maken van de onder I vermelde weg voor het laden of lossen van goederen met het door hen bestuurde motor voertuig en deze aktiviteiten niet of bezwaarlijk op andere wijze kunnen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is beroep aantekenen. Het beroep schrift wordt aan de Koningin ge richt en ingediend bij de Commissa ris van de Koningin. Venray, 12 januari 1979 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Bekendmaking Het ministerie van economische zaken heeft geen bezwaar tegen ver hoging van de tarieven voor het storten van vuil op de gemeentelijke stortplaatsen met ongeveer 3Vï°/o ten opzichte van 1978. Met ingang van 1 maart 1979 zul len daarom de volgende tarieven gel den: Indien het storten geschiedt door middel van: a. een vrachtauto met aan hanger 30,75 b. een vrachtauto met een laad vermogen van 3 ton of meer, al dan niet met container 16,75 c. een vrachtauto met een laad vermogen tot 3 ton 11,50 d. een tractor met aanhang wagen 11,50 e. een paard met kar of wagen f 11,50 f. een bestelwagen of een per sonenauto met aanhanger 7, g. een personenauto 2, De hiervoor onder de letters a tot en met f genoemde tarieven bedra gen 2,minder indien die vooraf bij de kassier van de gemeente be taald zijn. Venray, 16 januari 1979 Burgemeester en wethouders van Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. van 20 tot en met 27 januari Aanstaande zondag, 21 januari, is er om HALF ELF in de aula van de Levensschool, Bevrijdingsweg 2a, weer een eucharistische tafelviering voor jongeren van 16 jaar en ouder. Voorganger: Ben van Bronkhorst. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. opa Dijkmans overl. fam. Bouten-Verschuren Teng Willems vwg. buurt Miet Vorst-Ummels Huub Sanders en zoon Joep. Zondag, derde zondag door het jaar. 8.00 leesmis, int. overl. kinde ren v .d. Boogaard; 9.30 gregoriaan se hoogmis, int. Joos Arts; 11.00 ne derlandse hoogmis (kinderkoor), int. Gerrit Gossens Anna en Sjang Zee- gers. Maandag: 9 00 voor oude stichtin gen Cato Gommans; 18.00 voor le vende en overleden leden Handboog schutterij Diana; 19.00 overl. ouders Duykers-Philipsen en zoon Pieter overl. fam. Willems-Janssen. Dinsdag: 9.00 Martin Wismans, echtgenote en Maria Wismans; 19.00 Christina Vermeulen-Albers Chris Jacobs uit dankbaarheid 45-jarig huwelijk. Woensdag: H. Franciscus van Sa- les. 9.00 fam. Leonard van Dijck- Jeniskens en zoon; 19.00 ouders Kleuskens-Achten ouders v. Uden- v. d. Broek. Donderdag: Bekering van de hei lige apostel Paulus. 9.00 overleden parochianen (Allerzielenkollekte). Vrijdag: H.H. Timoteiis en Titus, bisschoppen. 9.00 echtpaar Lagerberg en ouders; 19.00 Henriëtte Janssen- Bongaerts. Zaterdag: 9.00 Antoon van Osch Louis Custers Herman Coopmans en ouders; 19.00 Wim van den Munckhof en overl. fam. overl. ouders Verstraelen-van Meijel Els Kelders. Mededeling: Zondag onder de mis van 11.00 uur is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leid sters: Lisette Weijers en Riet v. d. Steeg. Dinsdag: 23 januari staat de ka pelwagen van Oostpriesterhulp van 9.30 tot 11.00 uur op de Gro te Markt. U kunt met uw gaven (kleding, levensmiddelen of geld) het werk voor vluchtelingen steu nen. Akolieten: Zaterdag 20 januari: 19.00 C. Hen driks en Rudger Janssen. Zondag 21 januari: 8.00 Nard Kro nenberg en Leon Nelissen (lezer: J. Wekking); 9.30 Kees v. d. Helm en John van Bers; 11.00 Jacqueline Clephas en W. Bistervels. Misdienaars: Maandag, dinsdag: 19.00 uur Rudy Manders en Corine van Hoof. Woensdag, vrijdage 19.00 uur Noud Hermans en Desiré v. d. Boom. Zondag 21 jan. H. Missen: 7.30. 9.00, 11.45; Hoogmis 10.15 gezongen door de Zangers van St. Frans: 18.00 uur avondmis. Vrijdag: 15.00 gez. H. Mis bij ge legenheid van het 25-jarig huwelijk van Hanen-Linders; 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 5.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zondag viering. Mededelingen: 1. Dinsdag 23 jan. staat de Kapel wagen van Oost-priesterhulp op ons kerkplein van 13.30 tot 15.00 om goed bruikbare kleren, eet waren, wol. enz. in ontvangst te nemen voor de mensen die daar groot gebrek aan hebben. 2. Kerkbalans! Doe ik mee met de gezinsbijdrage in mijn parochie? Voldoende? Moet ik wat omhoog? Doe ik niet mee? Waarom eigen lijk niet? Ik behoor toch ook bij de gemeenschap, moet ik die dan ook niet steunen? Mis-intenties: Zaterdag. 18.30 overl. fam. Ars- Toonen. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 Theo van Soest; 10.15 Gerardus Hoeijmakers en Antoon Opheg; 11.45 G.erardus van Leuken en zoon Har ry; 18.00 Maria Poels-Litjens. Maandag: 8.00 Jac van Beesel en Petronella Cortenbach; 19.00 Johan na Gertruda Smeds-Jeuken (v.w. de buurt). Dinsdag: 8.00 Sjeng Ewals; 19.00 Gerardus Koppes en overl fam. Woensdag: 8.00 Gertruda Neete- son-Custers; 19.00 fam. Lucassen- Maassen en P. Florentius. Donderdag: 8.00 Marie Beclet; 19.00 Pieter Ars v.w. de buurt. Vrijdag: 8.00 Cecilia Sedee-Pas- teuning; 19.00 Gezinsmis en fam. Wijnen-Wijnhoven; 15.00 gez. H. Mis bij gelegenheid van een 25-jarig hu welijk Hanen-Willems. Zaterdag: 8.00 Antoon Luijpers. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Willy v. d. Beke- rom en Johnny Smits. Zondag: 7.30 Henk en Leo Jansen; 9.00 Pieter Hendriks en Johnny Phi- lipsen; 10.15 René van Hooren en Tony Scholten; 11.45 Ricky Douwes en Jos Claessens; 18.00 Peter en Martijn Smelt. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Arnoud Verhaeg en Hans van Gee- nen; 19.00 Peter en Martijn Smelt. Dindsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Alfons Pirlo en Gerard Schoenma kers; 19.00 Marcel Philipsen en Jac. Smetsers. Zaterdag 20 jan. Euch. viering om 19.00 u. Geen kindercrèche Mis- intentie: Fam. Toonen. Zondag 21 jan.: Euch. viering om 10.00 u. Kindercrèche aanwezig, Mis- intentie: Dhr. T. Thuyls en Dhr. J. P. van Leeuwen. Woensdag 24 jan.: Euch. viering om 19.00 u. Misintentie: overl, fam. Huisman-van Soest en Adrianus Au- gustinus Taminiau. Deze dienst wordt verzorgd door de zusters en pastors. Iedereen is van harte wel kom. Derde zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Bert Sanders. Zang met het dameskoor „Venrode". Zondag: 8.00 leesmis uit dank baarheid (L.)9.00 leesmis voor overl. Antoon Pelzer (fam. Kusters, Tilburg); 10.00 hoogmis voor overl. Petronella Siebers-Willemsen en zoon Guus en voor de overl. familie Maassen-Swaghoven. Nederlandse gezangen met 't kerkelijk zangkoor. 11.30 leesmis voor overl. Maria van Gerven-Cuppen; 18.30 avondmis v. overl. familie Vullings-Thuijls en van Gestel-van der Linden. Maandag: 8.00 leesmis voor alle overledenen van de parochie, (kol- lekte Allerzielen); 19 00 avondmis voor overl. ouders Lucassen-Janssen. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. fam. van Rossum-Jansen; 19.00 uur avondmis voor overl. Francisca Mul- der-Wilmsen. Woensdag: H. Francisca' van Sales, bisschop en kerkleraar. 8-00 leesmis voor overl. Corry den Holder-Eijk- hout (buurt); 19.00 avondmis voor overl. Martinus Voermans. Donderdag: Bekering van de hei lige apostel Paulus. 8.00 leesmis voor overl. ouders Hendriks-Seijkens; 19.00 avondmis voor overl. Bér Phi lipsen. Vrijdag: H.H. Timoteüs en Titus, bisschoppen. 8.00 leesmis voor overl. Piet Lommen; 19.00 avondmis voor overl. ouders Emiel Beerkens en Gertruda Pelzer. Zaterdag: 8.00 leesmis uit dank baarheid; 19.00 avondmis voor overl. ouders v. d. Heuvel-Dommeck, Mededelingen: 1. Zondag onder de mis van half 12 kleutercrêche in de kleuterschool vlak bü de kerk. Leidster: mej. Wil ma v. d. Bekerom. 2. De kapelwagen van de Kerk in Nood staat a.s. dinsdag 23 jan. op de parkeerplaats aan de Whistlerstraat van half twaalf tot 1 uur. Zie voor verdere gegevens elders in dit blad. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 J. Ingenpas, E. Fran ken; 9 00 L. Janssen, R. Smits; 10.00 J. Jacobs. H. Kusters. H. Litjens; 11.30 A. Teffef. T. van Soest; 18-30 M. Fijneman, M. Lenssen. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 S. Fijneman, W. Hagenaars; 19.00 T. Lucassen, W. Aben. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 H. Geerkens. F. Pceters; 19.00 R. Aben, A. Vercauteren. In verband net de Gebedsweek voor de Eenheid der Christenen zal zondag 21 januari a.s. de kerkdienst in de aula van Den Hoebert worden geleid door Pater W. Barnhoorn en Ds. J. Heine, aanvang tien uur. Tevens bevestiging van nieuwe ambtsdragers. De extra-kollekte is bestemd voor het diakonaatsprojekt. In Blittorswijck geen dienst. Kerkelijk bureau voor adreswijzi gingen: Dhr. A. Harms, Mastbos no. Zaterdag: 19.00 overl. ouders Jen- neskens-Gielens Sjeng Potten Mina Tacken-Janssen, Pieter Hen- dricus Janssen en Toon Kleuskens (vanw. de Bejaardenvereniging) Da meskoor. Zondag: 8.30 uit dankbaarheid; 10.00 overl. fam. Claessens (Heren koor). Maandag: 9.00 Mevr. Hulsman, Meta en Jan Hulsman. Dinsdag: 9.00 Toon Kleuskens. Woensdag: 9.00 tot intentie Ver- meulen-Moorrees. Donderdag: 9.00 overl. fam. Ven- nekens-Verschuren. Vrijdag: 9.00 Toon van Cuijck en overl. ouders. Zaterdag: 19.00 Frans Muyres en Maria Dupont Pieter Hendricus Janssen (Jongerenkoor). Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Nico Verstcegen. aJn Peeters, Frank Drabbels, Eddy Drabbels. Zondag: 8.30 Antoine Janssen, Marcel Derks, Frank Verheijen, Twan Camps; 10.00 Pieter Verhagen. Davy Moorrees, Louis Martens, Eric Jeuken. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis Ted Peters en voor Johan Peters, mnd. Sef Direks en voor Piet Muijzers. Zondag: 8.30 H. Mis t.e.v. St. Ma- chutus tot zekere intentie; 10.00 uur Hoogmis maandd. Grad Schoeber; jaard. Martien Rongen en voor Wim Steeghs. Maandag: 19.00 H Mis, Martinus van Rijswijck en Gertruda v, d. Ven. Dinsdag: 8.00 H. Mis. Woensdag: 8.00 H. Mis. Donderdag: 8.00 H. Mis. Vrijdag: 8.00 H. Mis. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis Piet Rongen namens nichten en neven; familie Strijbos£Cleven. Kerkbalans '79 verantwoord. On der dit motto wordt dit jaar 1979 de gezinsbjjdrage-aktie gevoerd U hebt of krijgt de komende dagen een schrijven hierover thuis bezorgd van het Kerkbestuur. Wij vrager! U de gezinsbijdrage-aktie in 1979 daad werkelijk te steunen. Deed U mee In het verleden? Zo ja. hartelijk be dank; zo neen, begin dan nu! Zondag: 19.00 lms v. Frans Ver- koeijen overl. fam. Geurts-Litjens. Zondag: 8.0 Ism. v. Jan v. Meijel, echtgenote en overl. kinderen Hen- rit Martens-Smedts; 10.00 hgm. als gest. jd. v. overl. ouders Heesen- Verdellen; 11.15 lsm. v. José Tim mermans, Jacq Vervuurt en overl. fam. Maandag: 18.00 weekd. v. Harry Asselberghs; 18.30 lsm. uit dankbaar heid (J.); 19.00 lsm. v. Maria Achten- van Dijck en overl. ouders; 19,30 lsm. v. Harry Mariens en Gertruda Kus ters. Dinsdag: 18.00 lsm. v. Jozef Assel berghs; 18.30 lsm. v. Jan v. Meijel, echtgenote en overl. kinderen Hen ri Martens-Smedts; 19.00 gest. jd. v. Martinus v. d. Berg en Johanna v. d. Pasch; 19.30 weekd. v. Maria Loo- nen-Scheffers. Woensdag: 18.30 lsm. v. Ine Jans sen; 19.C0 gest. jrd. v. Anna M de Bruijni-Nellen Willem de Haan, echtgenote en overl. kinderen; 19.30 lsm. v. Piet Vullings (vanw. de buurt). Donderdag: 19.00 lsm. v. Theodo- rus Pouwels. Vrijdag: 18.30 lsm. v. Harry Assel berghs (vanw. de buurt); 19.00 lsm. v. Gerard Jenniskens-Vissers. Zaterdag: 19.00 lsm. v. Herman Voesten en echtgenote Antonis Weijs-Jacobs. Misdienaars: 18.30 Th. v. Kempen; 19.00 W. van Meijel. Akolieten: 8.00 J. Janssen; 10.00 R. Duijkers, H. v. Rhee en G. Voer mans; 11.15 R. en H. Cornelissen. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor Jan Jaspers. Zondag: 8.30 H. Mis voor Peter Joh. v. d. Sterren en Gertruda Si mons; 10.00 gest. jgt. v. Petrus Mul ders en Maria Mulders-Thissen; 11.30 jgt. v. Jac. Emonts. Maandag: 8.00 maandd. v. H. v.d. Weijer. Dinsdag: 8.00 maandd. v. Martin Hendriks. Woensdag 8.00 maandd. v. Hen- drica Vullings-Janssen. Donderdag: 8.00 H. Mis v. overl. fam. Geurts-Peters. Vrijdag: 8.00 H. Mis v. Wilhelm Spreeuwenberg. Zaterdag: 19.00 H. Mis v. overl. fam. Arts-Theunissen. Misdienaars: Zaterdag: Henny Michels en Rob Koonings. Zondag: 8.30 John Michels en Wil ly Hendriks; 10.00 Robert Stevens en Francis v. d. Hoff; 11.30 Robert van Ass en Richard Juwett. Mededeling: Donderdag 25 januari komt de ka pelwagen van de Oostpriesterhulp van 9.30 tot 11.00 uur. Hij staat bij de kerk. Wij bevelen uw bijdrage ten zeerste aan, hetzij in natura of financieel. 3e zondag door het jaar. 21 jan. '79 Zaterdag: 19.00 Hoogmis v. Johan van Keystcren v.w. vrienden. Zondag: 8.30 H. Mis voor overl. fam Janssen-Arts; 10.00 Hoogmis v. overl ouders Noyen-Arts; 1130 H. H. Mis voor Petronella van Meycl- Direckx. Maandag: 8.00 gest. jgt. voor An toon van Dijck. Maria Cath. Vergeld en kind. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis voor Jan M. Gielen en overl. kind. Woensdag: 8.00 gez. H. Mis voor Henk van Meyel. Donderdag: 8.00 gez. H. Mis voor overl. fam. van Rijswijck-Klaassen. Vrijdag: 8.45 Schoolmis, gez. H. Mis voor Johan van Keysteren. Zaterdag: 19.00 Hoogmis gest. jgt. voor Johanna van Osch-Janssen. Misdienaars: zondag 8 30 en door de week: T. Janssen - M. Kessels; 10.00 T. Engels - J Eyssen; 11.30 P. Jacobs - P. Kessels. Kollektanten: zaterdag Hendrix; zondag: 8.30 v. Cuijck; 10.00 Ewals; 11.30 J. v. Hoof. Zaterdag 20 Jan.: 19.30 avondmis voor de zielerust van T. Bolden. Zondag: 10 u. hoogmis tot int. van Z.H. de Paus. Door de week H. Mis 8 uur. Maandag: voor overleden ouders Janssen-Timmermans. Dinsdag: t.b.i Woensdag: t.b.i. Donderdag: v. d. zielerust van Ma ria van Hakvoort. Vrijdag: t.Lv. fam. Huijs-van En- ckevort. Zaterdag: 19.30 avondmis t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand tot int. van fam. Peeters-Jans- sen. Zondag 21 jan.: 3e zondag door 't jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. zal. Ger. Hendrix en echtg. Zondag: 8.30 lsm. jgt. zal. Truus Arts-Hagens; 10 uur Hgm. uit dank voor genezing van zieke; 11.30 lsm. zal. Jan van den Aker. Maandag: 8 uur lsm. tot bijz. int. v. K. Dinsdag: 8 uur lsm. afgest. fam. Mulders-van Kempen. Woensdag: 8 uur lsm. overl. Joh. Broekmans echtg. en overl. fam. Donderdag: 8 uur lsm. afgest. fam. Drabbels-Klaassen-v. Meyel. Vrijdag: 8 uur lsm. ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand tot bijz. intentie fam. v. W. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. v. zal. Broeder Servatius Nabuurs. Akolieten voor 21 jan.: Jan This- sen. Joh. Fleurkens, Sj. Classens. Misdienaars: Jacobs - v. Dongen; 11.30 Geurts - Classens. Derde zondag door het jaar. 21 Jan. Zondag: 8 uur H. Mis voor Maria Michels en dochter Truus; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Akolie ten: Naud Gielens van de Spiekert en Jan Janssen van de Heideweg. Misdienaars van de week: Twanny Poels en Patric Vollenberg. Maandag: 8 uur H. Mis t.z.i. Dinsdag :8 uur H. Mis voor Wim Derikx en overleden familieleden Derikx-Voesten. Woensdag: H. Franciscus van Sa- les, bisschop en kerkleraar. 8 uur H. Mis voor Gina Droesen. Donderdag: Bekering van de hei lige apostel Paulus. 8 uur H. Mis tot bijz. int. Vrijdag: H.H.. Timoteüs en Titus, bisschoppen. 8 uur H. Mis tot int. van de familie Spee-Michels. Zaterdag: 8 uur GEEN H. Mis; 19.30 Avondmis voor Toon Huisman v.w. zijn vrienden. Zaterdag 20 jan.: 19.00 Avondvie ring voor overl. fam. Verstegcn- Kuypers. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Antoon Linssen; 10.00 Hoogmis uit dankbaarheid en t.z i. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel. Dinsdag: 845 H. Mis voor gene zing van een ernstige zieke. Woensdag: 8 45 H. Mis in de Jozef kapel t.e.v. de H. Jozef tot int. van Theo van Soest en pater Ludovicus. Donderdag: 8.45 H. Mis voor An toon Huisman. Vrijdag: 8.45 H. Mis ter ere van het Heilig Hart en uit dankbaarheid. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo es el domingo de las oraciones por la reunion de todas las iglesias cristlanas: a las once y cuarto Misa con müsica y plética en Castellano. Dcspués de la Misa reunión en la salita del con- vento. Overloonseweg 2. Venray: es- tén bastantes revistas y diarios. Has- ta la vista. NOTICIAS CULTURALES El dia 21 (domingo) de Enero a las 7 de la nochc cn el Centro (ya aca- bado y pintado) pelicuia espanola: Si Kulano fucra Mcngano por Perez y Gracita Morales. La Compania Tirso de Molina, durante su gira por Holanda, representari el domingo cl dia 28 de Enero en Eindhoven en Philips Ontspanningscentrum la obra de Slawomir Mrozck LOS EMIGRA- DOS (entrada: 3 florines; tel. 040- 734300). Se han publicado los reale* decre- tos por los que se concedcn pensiones y se regula la tramitación de los ex- pedientes de concesión de las mismas a los familiares de los espanoles fal- lecidos como consecuencia de la guerra de 1936 - 1939. Hasta la vista!

Peel en Maas | 1979 | | pagina 11