VERENIGINGSNIEUWS Vakantie VENRAY Rabobank O te Leunen TiERPENIEUWS Zondagochtend concert 30 jaar geleden Streekkampioenen- dag voor Postdui- venliefhebbers te Venray Venrays Mannenkoor ïpg heden vrijdag in Free Wheelin J.V.M. K.V.V. Venray Nieuwe dirigent voor Fanfare St. Oda Merselo Jehova's Getuigen F.C. De Peelhaas suksesvol Avond- Wielerzesdaagse Venray 1979 Nieuws uit Overloon ...Boek snel voor het beste eruit is! Op zondag 7 januari 1979 zal om 4.C0 uur voor de 14e keer de Streek- ampioenendag voor Noord Limburg n Oost Brabant officieel worden eopend door de burgemeester van enray. Het evenement vindt plaats in de irachtige kantine van Metaalwaren- ïbriek Inalfa bv aan de Maashese- reg en duurt tot 18.00 uur. Er worden ruim 600 postduiven Jentoongesteld van liefhebbers die illen één of meer kampioenschappen n 1978 wisten te bemachtigen. Bo- ;nba endien is er een verenigingsten- oonstclling, waaraan vele clubs uit i. alle streek deelnemen. Alle bezoekers, voorgaande jaren 00 a 1.000 mensen, wordt een gra- is entree geboden. Tevens wordt rien in de gelegenheid gesteld, deel fan e nemen aan een bliksemloterij, een atalogus te betrekken waarop zelfs end lo® Pr^zen worden verloot, en om en bon te kopen van enkele zeer j oed spelende liefhebbers. Vanzelfsprekend is er volop ge- egenheid om, onder het gehot van dan en drankje en een hapje, kennis te ïaken met alle bekende duivenlief- "fiebbers uit de omgeving. Carnavalsvereniging ,,'t Knölleke" iresenteert op vrijdag 12 en zaterdag J januari haar zittingsavonden, .anvang 20.00 uur in het Gemeen- chapshuis te Leunen. Voor vrijdag 12 januari zijn er nog ^"kaarten verkrijgbaar a 7.50 p.p. j Voorverkoop adres: Boodenstraat *J0, tel. 3164, Leunen of een uur voor nvangstijd in de zaal. Donderdag 4 januari om 20,00 uur epetitie in „de Bruggraaf". Zaterdag 6 jan. feestavond in de chouwburg, aanvang 20.00 uur. Op eze avond zullen 4 leden uit ons en) o°r gehuldigd worden. Alle leden iet dames worden dan ook op deze vond verwacht. Zondag 7 jan. repetitie voor 't hof- oor van 11-12 uur in Prinsenhof. Donderdag 11 jan, is de repetitie reer in Almonda. Aanvang 20.00 u. oor 't gehele koor. zef Afmelden Hofkoor bij dhr. Jos. hilipsen, Helfrichstraat 8, tel. 1053. Afmelden koor bij dhr. H. Gom- ïans, Niessenstraat 7, tel. 2687. J onderdag 4 jan.: 19.30 uur rep. harmonieorkest aula Leunseweg. 'rijdag 5 jan.: 18 00 uur bijeenkomst parkeerter rein gemeentehuis Maasheseweg, voor serenade, onderdag 11 jan.: 19.30 uur rep. harmonieorkest aula Leunseweg. LEERLINGENOPLEIDING onderdag: 18.30 uur jeugdorkest o.l.v. Bruno Lucassen en J. Verstegen in Co- ninxhof. faandag: 16.30 uur klarinetten o.l.v. Jo van HEls; 18.00 uur klarinetten o.l.v. Jo van Els; 19.00 uur klarinetten le groep o.l.v. Ben Lucassen; 19.30 uur klarinetten 2e groep o.l.v. Ben Lucassen. d< trJ insdag: I0S 16.30 uur koperinstrumenten o.l.v. Jan Versteegen. Saxofoons zelfde tijd bij Gerrit Lucassen in Coninxhof. Individuele repetities o.l.v. Doris van den Broek. Afmelden harmonieorkest uitslui- tnd tot donderdag 19.00 uur bij de la :cretaris, telefoon 1225. Afmelden jeugdopleiding bij de de eer Raedts, tel. 2803. Pierotten nieuws RUILBEURS TE VENRAY Zondag 7 januari a.s. starten wij weer met onze eerste ruilbeurs voor 1979. Deze wordt gehouden in zaal hotel „De Burggraaf. Wat kan men zoal ruilen: munten, postzegels, sigarenbandjes, ansicht kaarten, speelkaarten, stickers, luci fersmerken, oude boeken enz. Toon uw belangstelling, de toe gang is gratis en de beurs is van 10.00 tot en met 13.00 uur. Verzamelaarsvèreninging „Venrode" ïinsdag 9 jan. 1979: i Repetities op St. Anna: j Junioren 19.00 - 20.30 uur; 1 Senioren 20.15 - 21.30 uur. Woensdag 10 jan. '79: 1 wordt nader medegedeeld. Lour descomité afd. Venray Goed nieuws in het nieuwe jaar. Dankzij de medewerking van al onze kolport rices teurs is de opbrengst van de kaartverkoop in 1978 weer geweldig geweest. Er kunnen n.l. op 22 mei 1979 weer 22 zieken gratis naar Lourdes. Dat we dit grote aan tal wéér kunnen bekostigen danken wij ook voor een groot deel aan de bloemenaktie, die wij afgelopen jaar mochten houden. Zou dit in de toekomst niet meer het geval zijn, dan betekent dat een flinke aderlating, wat uiteraard ten koste zal moeten gaan van de zieken. De wachtlijst is lang, maar 22 ge lukkigen zullen op het einde van de ze maand worden bezocht om het een en ander te bespreken over de a.s. Lourdes-reis. Tot slot héél hartelijk dank aan al onze medewerkers, die zich zo in tens hebben ingezet voor het Lour des Liefdewerk. Wij wensen U allen veel voorspoed en gezondheid in '79 en hopen ook het komende seizoen weer op U allen te mogen rekenen. jeugdnatuurwacht SPEURTOCHT AFGELAST Vanzelfsprekend is de speurtocht op zondag j.l. niet doorgegaan. De weersomstandigheden waren te bal en boos om op dat tijdstip een lange wandeltocht te houden. We hopen echter dat de weersom- omstandigheden a.s. zondag 7 januari redelijk genoeg zijn om dan de ge plande speurtocht te houden. De startplaats a.s. zondag is weer de parkeerplaats bij het restaurant „Vlakwater" aan de Kempweg. De startijd hebben we verplaatst naar 2 uur namiddag! Wellicht schijnt er dan een lekker middagzonnetje, zo dat het toch een mooie wandeling (in de sneeuw?) kan zijn. Dus: tot zondagmiddag om 2 uur! Wat betreft de filmvoorstelling is nog niet alles geregeld, iviaar hier over volgen tijdig de nodige mede delingen! In deze koude vergeten we onze gevleugelde vrienden natuurlijk niet! Zeker nu er sneeuw ligt, kunnen de vogels zelf erg moeilijk aan voedsel komen. Maak daarom een stukje grond sneeuwvrij en leg daar wat brood neer. Nog beter is het een voedselplankje te maken! Ook een snoertje met pinda's zal vele vogels lokken. Tot slot: vergeet je hyacint niet. Wellicht is de „neus" ondertussen zo'n tien centimeter lang. Dan kun je de hyacint in het licht gaan zet ten en naar een warmere plek in huis brengen! Alle dames van „Venrode" een ge lukkig 1979 toegewenst, gezondheid voor u en uw gezin, en met veel zanggenot! Laten we op de ingeslagen weg voortgaan. De laatste maand hebben we diverse concerten gegeven en ve le diensten in de kerk opgeluisterd. U hebt het goed gedaan, dames. Mo ge ook 1979 voor ons koor een vruchtbaar en plezierig jaar worden. Ook de verjaardag van de dirigent hebt U, tesamen met de M.G.V. uit Goch tot een waar feest gemaakt. Daarvoor alsnog heel veel dank! Maar het leven gaat verder. Zon dag 7 jan. a.s. zingen we om 10.00 u. de hoogmis in het ziekenhuis Wilt U tijdig aanwezig zijn; in uniform. Woensdag 10 jan. om 20.00 uur re petitie voor het hele koor in de school „De Essel" aan de Urrulastr. Als U bent vehinderd, graag uw af melding aan Mevr. Schrooten, tel. 3309, of aan mevr. v. d. Bekerom, tel. 3332. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Donderdag 4 januari: 20.00 uur Kerstconcert in Het Schuttersveld. Dinsdag 9 januari, 19.30 uur stem test aspirant-leden; 20.00 uur repe titie voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Bij verhindering gelieve u zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolk- weg, tel. 1221 of Mw. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 6159. Heden vrijdag 5 januari optreden in Free Wheelin van „Volume Two". In twee seizoenen van intensief spe len en hard werken heeft de Jazz formatie VOLUME TWO zich een niet weg te cijferen positie op de va derlandse jazz scene verschaft. Voor gitarist Klaus Fenter. vibrafonist Ben Gerritsen en bassist Peter Krij- nen was de entree van drummer Lex Cohen in de groep, in mei 1977, een beslissend moment. Sindsdien is VO LUME TWO sterk geëvolueerd naar muzikale volwassenheid. Nu is de groep een hechte eenheid: prima in gespeeld, blindelings op elkaar rea gerend, genuanceerd musicerend. En in trek op steeds meer podia. Dit zijn de vier groepsleden: Klaus Flenter, gitaar; Ben Gerrit sen, vibrafoon; Peter Krijnen, bas gitaar, elektrische bas; Lex Cohen, drums. VOLUME TWO is muzikaal sterk in beweging. De „sound" van de groep gebaseerd op de harmoni sche en melodische interaktie van gitaar en vibrafoon is verder uit gegroeid tot direkte herkenbaarheid. Het gespeelde materiaal komt steeds meer uit eigen koker; invloeden uit 25 jaar jazz-traditie worden daar naast in VOLUM TWO's muziek ge ïntegreerd. Die varieert qua stem ming van adembenemend-subtiel tot tomeloos-overkokend. Ook de jazz- rock komt vaak in hun werk naar voren. Professionalisme en solide swing zijn wezenskenmerken. De landelijke erkenning voor de kapaciteiten van de groep is fors toegenomen. Gespecialiseerde podia als jazzclubs en jongerencentra vor men nog steeds de hoofdmoot, samen met jazzfestivals en andere gerichte manifestaties. VOLUME TWO is, voor wat be treft zijn aantrekkingskracht van publiek, sterk veelzijdig: zowel het oudere als jongere publiek zijn wild enthousiast over hen. Dus, wat we maar duidelijk wil len maken deze groep is een groot publiek waard. 5 januari a.s. in O.J.C. Free Wheelin'. Hoenderstraat 10. Venray. FOTOCLUB - VENRAY De Amateur Fotografen Vereni ging Venray, beter bekend onder de naam Fotoclub Venray, exposeert van 7 t.m. 17 januari in de foyer van het cultureel centrum „De Beeje- kurf" Henseniusplein te Venray. Dit is de eerste fteer sinds lange tijd dat de fotoclub weer middels een expositie naar buiten treedt. Mede door het feit dat men in het verleden veel problemen gehad heeft met het zoeken naar een geschikt vereniginglokaal. Begonnen met een vrij kleine clubruimte in het voor malige hotel de Keizer in de Paters- straat is men via het voormalige ho tel Kemps en een kelderruimte van de schouwburg, terecht gekomen in de kantine van Gereedschapstech niek Venray van de heer Leo Her mus, zelf ook een foto-fanaticus. Op het moment gaat men weder om verkassen. Met nog een drietal andere Venrayse clubs heeft de foto club beslag weten te leggen op een grote ruimte in het voormalige ly ceum aan de Leunseweg. Er wordt op dit moment hard gewerkt om deze lokaliteit zo gauw mogelijk als volledig verenigingslokaal in ge bruik te kunnen gaan nemen. Toch hebben de leden ditmaal gemeend, ondanks de drukke werk zaamheden, te moeten gaan expose ren. Men vond enkele bekende Lim burgse amateurfotografen met name Piet Heynen, Jan van Soest en Ad Smetsers bereids als gast-exposan- ten op te treden. De exposities is geopend op werk dagen van 9.00 - 12.00 uur en van 14.00-17.00 uur, in 't weekeinde van 14.00 - 17.00 uur. Verder nog een klein bericht voor de leden, ze worden verzocht hun foto's voor de expositie in te leve ren op de extra clubavond welke op 4 januari a.s. in het nieuwe club lokaal, ingang St. Antoniusstraat. Aanvang 20.00 uur. Zij die deze avond verhinderd zijn kunnen hun foto's bij een van de bestuursleden afgeven. MERSELO Vrijdag 5 januari: Beste jongens en meisjes van 12 tot en met 15 jaar. Dit nieuwe jaar beginnen we met een avondje disco- muziek. Denken jullie ook aan de nieuwe lidmaatschapskaarten. Deze kosten voor het le halfjaar van 1979 5,-. Zaterdag 6 januari: Vanavond zijn we geopend van 8 uur tot half 1 voor iedereen van 15 jaar en ouder. De lidmaatschaps kaarten voor deze groep kosten 2,50. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dames, woensdag 10 jan. ledenver gadering met voorlichting door het bedrijfschap slagersbedrijf. Allen harteijk welkom. Zaterdagavond 6 januari zal er in zaal Arts een concert gegeven wor den door Fanfare en Tamboerkorps „St. Oda". Tijdens dit concert zal dhr. Piet Joris de leiding overdra gen aan zijn opvolger dhr. Wout Weijmans. In 1969 volgde dhr. Joris dhr. Arts op als dirigent van St. Oda. In deze periode werd tweemaal een eerste prijs behaald op concours in de afdeling Uitmuntendheid en de wimpel van het Peeltoernooi. Dhr. Weijmans zal de derde diri gent zijn gedurende de 60 jaar, dat St. Oda bestaat. Hij is op 12 decem ber 1955 geboren in Venlo. Na de Havo-opleiding volgde hij het Con servatorium in Maastricht, bij o.m. dhr. Cardous en dhr. Koekelkoren. Onlangs is hij met fanfare St. Oda geslaagd voor Hafa-directie. Andere muziekverenigingen waarover dhr, Weijmans de direktie voert zijn die van Grashoek, sinds november 1976 en Baarlo sinds februari 1977. De belangrijkste taak waarvoor de nieuwe dirigent en de fanfare zich in 1979 gesteld zien, zal het concours in het najaar zijn. „Wij zijn thans ver gevorderd in de tijd van het einde en we hebben daarom meer dan ooit elkanders aanmoediging nodig. Het voornaam ste doel van deze nieuwe congreshal is juist elkaar aan te moedigen". Dit zei kortgeleden de heer Grant Sui ter uit New York, internationaal se cretaris van het Wachttorengenoot schap tot de 1044 toehoorders tijdens de officiële inwijding van de tweede congreshal van Jehovah's Getuigen in Nederland te Heerenveen. De eer ste is sinds enkele jaren in Benne- kom in gebruik. De heer Suiter, die sprak van de enorme groei van het aantal getui gen en van hun accommodaties als congreshallen en bijkantoren over de gehele wereld, noemde deze ex pansie een duidelijk deel van het te ken dat de eindtijd kenmerkt -en waardoor slechts weinig mensen op gelet wordt. Ook de heer G. W. Ca- ron uit Amsterdam wees in zijn in leiding „Het is nu de tijd voor ex pansie" op de grote predikingsakti- viteit en de noodzaak hiervan. „De ze nieuwe hal is duidelijker dan ooit een signaal voor deze omgeving, ter wijl de opening een stap vooruit be tekent in Gods organisatie", zo zei hij. De heer R. van der Meij, onder wiens leiding het complex dat an derhalf miljoen heeft gekost en waar 852 zitplaatsen uit te breiden met 200 aanwezig zijn, vorm en ge stalte kreeg, richtte zich in zijn „Bouwmemoires" om te beginnen tot de vele vrijwilligers, die 90.000 werkuren schonken. Hij gewaagde ook nog van de bewondering van de talloze buurtbewoners en het ge meentebestuur die graag van de ge legenheid gebruik hadden gemaakt om de nieuwe congreshal te bezich tigen. Het ligt in de bedoeling dat de Jehovah's Getuigen uit de gemeente Venray op 31 maart en 1 april 1979 naar Bennekom gaat voor hun half jaarlijkse kringvergadering. De toch al zo'n kleine tien jaar bestaande voetbalclub „Café de Peel haas" aan de Eindstraat te Venray, was afgelopen jaar goed op dreef in haar wedstrijden. Er werden onder de altijd attente kasteleinvrouw ve le en goede wedstrijden georgani seerd, terwijl coach A. v d. Broek het team tot goede prestaties leidde. Er werden in 1978 32 wedstrijden gespeeld (buiten de toernooien) 25 keer werd er gewonnen, 5 x gelijk gespeeld en slechts 2x verloren. Er werden 144 doelpunten gescoord, ter wijl de tegenpartij slechts 32x kon tegenscoren. Dit spreekt toch wel voor de kwaliteit van de al tien jaar keepende Jan Vermeulen. Op toer nooien werden 2 eerste plaatsen be haald en verschillende tweede en derde plaatsen. Topscorers werden A. Strijbosch en L. van Zwamen met ieder 22 doel punten; 3e H. Mulder met 17; 4e H. Vollenberg en Th. Strijbosch met elk 15 treffers, terwijl middenvelder P. Vermeulen er ook nog 10 inknalde. Programa zondagochtendconcert op zondag 7 jan. 1979 om 11.30 uur in de foyer van de schouwburg. Gemengde Zangvereniging „LO- GEKO" uit Overloon brengt de vol gende werken: 1. Whispering hope - Hawthorne Bew. Browne 2. Pan Schrit Vorbei - Lüderitz 3. Du Hirte Israels - Bortnianski 4. Praise the Lord, O my Soul - R. Smart, piano J. v. d. Berg 5. Judex - P. Potgieser 6. Long Time ago - Bew. J. Verhoef 7. Slavenkoor - G. Verdi 8. King all-glorious - G. M. Vail piano J. v. d. Berg Fanfare „St. Cecilia" uit Maashees brengt het volgende programma ten gehore, onder leiding van dirigent Jos Rijken: 1. Graf Waldersee, mars van Jos Rijken 2. Litle suite, Jack Harvey 3. Musiue a la Carte, Willy Hautvast 4. Le Premeri Jeu, Henk v. Lijn- schooten 5. Over and out, Randy Peck openbare bibliotheek v/enray Afdeling voor volwassenen Julianasingel 33 - Venray - Tel. 1970 Keuze uit de aanwinsten: Craig, E. P.s. u begreipt me toch niet Garden, N. Weerwolven en vampiers Guérard, M. De originele rechten van Michel Guérard. Lamontagne, M. De natuur in huis. Landwehr, J. Wilde orchideeën van Europa. 2 dln. Leeflang, Th. Mij Tarzan, jij Jane, ruwe bolster, blanke pit. Perrin, E. Vrouwen die voor vrou wen kiezen. Politieke economie van de huishou delijke arbeid. Raspoetin, M. en P. Barham. Gri- gorij Nowitsj alias Raspoetin. Wood. Bernard. De eerste mensen. Na 1 januari is de bibliotheek op zaterdag gesloten. Drum- en showband Venray orga niseert in maart a.s. een groot opge zette wielerzesdaagse. Deze zal plaatsvinden van 26 maart t.m. 31 maart in de feestelijk verwarmde Z.O. bushal te Venray. Het organisatie-komité dat al reeds enkele maanden met de voorberei dingen bezig is, zal in de loop van deze en volgende week diverse be drijven, particulieren en instellingen bezoeken. Zij hebben alles in het werk gesteld om het voor iedereen zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Sponsors, renners en adverteerders kunnen nu reeds telfonisch inlich tingen verkrijgen of reserveren door 5435 in Leunen te bellen. Deze eerste avond-wielcrzesdaag- se zal ook een groot aantal promir nenten-ritlen inhouden. De organi satie is ervan overtuigd dat deze wielerzesdaagse met ieders mede werking zal slagen en in Venray weer iets zal herleven met dit wie lerspektakel. E.H.B.O. Op maandag 8 januari a.s. zal Dr. R. J A. Vroom, hartcardioloog, ver bonden aan het St. Lambertuszie- kenhuis te Helmond, een avond ko men verzorgen. Deze avond zal als hoofdthema het onderwerp Hart. Hartinfarct en Hartmassage hebben- Wij als EHBO afd. Overloon ho pen dat alle leden en geïnteresseer den zullen komen kijken en luiste ren naar de interessante woorden van Dr. Vroom. Aanvang 20.00 uur in Hotel Deriet, aan het Museumplein te Overloon. BUURTVERENIGING „DE PRITTER" Op zondag 7 januari 1979 om 18.30 uur organiseert buurtvereniging „De Pritter" uit Overloon een kerstboom verbranding op het open terrein op „de Pritter. Dit gebeuren is voor heel Overloon. Tegen inlevering van 1 kerstboom wordt 1 lot uitgereikt. Ook zal er een kerstverhaal worden voorgele zen. PAROCHIE STATISTIEK Tijdens de diensten in de kerk van zondag 31 dec. en nieuwjaarsdag ft de pastoor een overzicht van het af gelopen jaar: Er werder. in 1978 41 kinderen geborer- 20 huwelijken ge sloten; er stierven 27 personen. Wat het kerkbezoek betreft: dit is iets gestegen; met de kerstdagen bezoch ten niet minder dan 23C0 ge' vigen de verschillende diensten. Wat de fi nanciële kant betreft, hierover was de pastoor tevreden, vooral wat be treft de gezinsbijdrage. Toch vond de parochieherder het jammer dat er nog enkele gezinnen niet mee doen, en anderen wel het inteken- biljet invullen, maar verder niets. En weer anderen houden het in- tekenbiljet te lang ingevuld in de zak. Al bij al geen slecht jaar. wat de financiële kant betreft. Wel komt er in dit jaar nog al wat extra on derhoud aan de kerk en wel onge veer 23.000 - 25.000.—. Dus de gezinsbijdrage is hard nodig. Ook werd de samenstelling van het kerk bestuur enigszins gewijzigd. Er kwam een nieuw kerkbestuurslid, de heer Jac. Wijnheymer. Deze kwam in de plaats van het afgetredene lid de heer Jo Kok, die zich niet meer herkiesbaar had gesteld. JAARVERGADERING S.S.S. '18 S.S.S. '18 hield de algemene jaar vergadering in de kantine van het sportpark ,fcDe Raay". Het hoofddoel van deze vergadering was: behande ling van het nieuwe verenigings recht. Hiervoor was aan alle leden vooraf een (model statuten) toege zonden, zodat e.e.a. vlot kon worden afgewerkt. Na enkele wijzigingen en aanvulling, o.a. stemrecht vanaf 16 jaar, werd besloten de nieuwe sta tuten te aanvaarden. Het bestuursvoorstel betreffende toehoorders werd door de vergade ring weggestemd. Voor het nieuwe voetbalseizoen zal SSS '18 voor haar le en 2e elftal een nederlaag-toer nooi organiseren en wel in de maand augustus c.k. Ook werd besloten deel te nemen aan een wieier 3- daagse, te organiseren door het Overloons Wielercomité en wel op 24, 25 en 27 jan. a.s. Er zal worden deelgenomen door 2 heren- en een damesploeg. Hierna volgden enkele mededelin gen waaronder parkeerverbod op 't sportpark, aangezien er voldende parkeergelegenheid is in de nabij heid; sportkeuring; kontributiebeta- ling vóór 15 jan a.s. Er zal een feest avond worden gehouden voor mede werkers én -werksters aan het tot stand komen van de nieuwe club accommodatie (vermoedelijk is dat in maart a.s.). Tot slot dankte de voorzitter de aanwezige leden voor hun trouwe opkomst, wenste hij iedereen na mens het bestuur een voorspoedig 1979 toe. OPBRENGST KOLLEKTE Dc opbrengst van dc nationale kollekte voor het geestelijk en licha melijk gehandicapte kind heeft in onze parochie opgebracht 1.159.16. LIEDJESAVOND Zaterdag 6 januari liedjesavond in het Gemeenschapshuis. Deze wordt georganiseerd door de fanfare „Vriendenkring". Op deze avond wordt de Overloonse Carnavalsschla ger 1979 gekozen. Tevens worden de winnende loten getrokken van de jaarlijkse loterij ten bate van fan fare Vriendenkring. Vrijdag 12 jan. informatieavond over de bouw van karnavaiswagens. Aangezien de kamavalsvercniging dit jaar 25 jaar bestaat, verwachten wij een groot aantal bouwers. VAN 8 JANUARI 1949 - No. 1 Door het Kerkbestuur van St. Pe trus Banden zal -getracht worden vergoeding te krijgen voor het her stel van de oorlogsschade aan de grafmonumenten op het kerkhof. De genen die nog geen opgave hebben gedaan en ingediend bij de Schade- Enquête Commissie, kunnen zich vervoegen bij de opzichter van dc kerk. Oorlogsgetrof lenen gelieven hun Schade-Enquêtekaart mede te brengen. Indien de schade reeds her steld is, dan rekeningen ter inzage meebrengen. Venray zal waterleiding krijgen, daar de Midden- en Noord-Lim burgse Waterleiding Maatschappij aan een firma uit Heemstede op dracht heeft gegeven lot het leggen van het buitennet ten behoeve van de drinkwatervoorziening alhier. De bouw van het pompstation aan het Veulen is al ver gevorderd, zodat men verwacht, dat ook Venrav bin nen niet al te lange tijd van de wa tervoorziening kan profiteren. Loop der bevolking te Venray in het jaar 1948 op 31 december: 8733 mannen; 8285 vrouwen; totaal 17018. Aantal huwelijken in 1948: 131. Dit jaar zal het 250 jaren geleden zijn. dat de oude St. Jozefkapel op dc Smakt, in gebruik werd genomen. Ongetwijfeld zal dit feit in maart a.s. feestelijk herdacht worden. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat het ontwerp plan van uitbreiding in on derdelen voor het terrein gelegen tussen de Oude Oostrumseweg. het Smaalpedje, de Stationsweg en de Oostsingcl in deze gemeente, in uit voerige kaarten is uitgewerkt; gedu rende vier weken ter gemeenesecre- tarie afdeling I voor ieder ter inzage ligt. Gedurende deze termijn kun nen belanghebbenden bij de ge meenteraad bezwaren indienen. Het bericht, dat het Arbeidsbureau binnen enkele weken verhuizen gaat, naar het gebouw van de Wederop bouw aan de Merseloseweg. wettigt de verwachting, dat het officiële We- dcropbouwbureau zijn langste tijd heeft bestaan en weldra een tak van dienst van de Gemeente gaat wor den. Bevestiging hiervan is nog niet te krijgen maar 't gaat toch de goe de kant op. Wc worden weer wat baas in eigen huis. Huurders van plaatsen in de Pa terskerk worden er aan herinnerd, dat maandag 10 januari de termijn verloopt voor het afdragen der gel den. Zij die na deze datum hun huur niet hebben betaald, wordt geacht geen belang meer te stellen in hun plaats. De opengekomen plaatsen zullen aan anderen worden ver huurd. In Boxmeer was grote herrie, die zich niet uite in een kloppartij, maar in felle en harde woorden, daar de Verkoop Vereniging Venray zich zon der meer had aangesloten bij de slachtcentrale „Limco". geld en goede raad

Peel en Maas | 1979 | | pagina 5