V Carnavals agenda n AGENDA GEMEENTEPRAAT V I; enray bereidt zich voor op de mini- zeskamp LS JUBILEA FRITURE VELTUM SCHOLENBOUW IN VIERLINGSBEEK J i het kun» rvolle >erde- n uit- I Wij Zoals bekend heeft Venray zich tngcmeld als een Limburgse ge- eente. die wil deelnemen aan het waalf provinciënspel, dat in mei s. in Utrecht wordt opgevoerd bij ■legenheid van de vierhonderdste .'rjaardag van de Unie van Utrecht, i 1579 werd n.l. te Utrecht de ondslag van de Nederlandse Staat legd. Met haar ervaring uit de jaren 171 1972 bij de N.C.R.V. televisie- telen ..Zeskamp" en „Spel zonder •engen" heeft Venray gemeend zich s kandidaat voor dit spel te mogen igeven. Gebleken is echter, dat ook Limburgse gemeenten Venlo, laasbree en Geleen zich als Lim- urgse kandidaat hebben opgegeven. In overleg met de organisatoren an het Twaalf Provinciënspel en de I.CR.V. is nu besloten, dat de vier .imburgse kandidaten onderling ouden uitmaken wie uiteindelijk de irovincie in Utrecht zal vertegen- roordigen. Dit gebeurt nu zaterdag 13 janu- ri a.s. door middel van een Zes- ampspel in de sporthal van Grub- ienvorst.De winnaar van deze Zes- amp zal dan in mei deelnemen aan et t.v.-spel in Utrecht. Intussen heeft het voormalige be tuur van Zeskamp Venray zich met 11e energie op de voorbereidingen eworpen. Een in dit blad geplaatste proep heeft tot resultaat gehad, dat in veertigtal jongensen meisjes zich ebben aangemeld voor deelname in het spel. De Venrayse organisatoren staan u voor de moeilijke taak een keu- te doen uit het grote aantal aan leidingen, waaronder enkele leden an de voormalige Zeskampploeg. Zondagavond zal de officiële keu- e worden gedaan. De selectie zal an 's avonds om acht uur plaats inden in de sporthal ,.De Wette- ing". Deelname aap het spel in Irubbenvorst betekent niet, dat men ok geselecteerd is voor eventuele eelname aan het t.v.-spel in Itrecht. Over de mogelijkheid aanwezig te ijn bij mini-zeskamp in Grubben- •orst op zaterdag 13 januari a.s. vol len nog nadere mededelingen. -f Morgen, zaterdagavond, houdt het 'enrays Mannenkoor een feestavond t de schouwburg. Tijdens deze bij enkomst zullen 4 jubilarissen van it koor gehuldigd worden, waar- nder de heer Fons Baltussen uit ieysteren die 40 jaar lid is van het lannenkoor en bovendien 60 jaar d van het kerkkoor te Geysteren. Onderkomen voor jongeren uit de wijk Noord-West Op de nieuwjaarsreceptie ten ge- neentehuize, hebben een 35-tal jon- ;eren uit de wijk Noord-West (Des- telke) bij hun schriftelijke beste wensen voor het nieuwe jaar, nog [ens de aandacht van de burgemees ter gevraagd voor de jeugd van deze 'ijk. Deze groep jongeren fracht name- ijk al geruime tijd een pand te krij- en voor het opzetten van hun- ak- iviteiten. Hun gedachten in deze ijn b.v. al eens uitgegaan naar een eegkomende woning in het z.g. Wit- Jesselke. Zij vragen aan de burgemeester nedewerking om in 't nieuwe jaar e komen tot het verkrijgen van een :igen onderkomen. Dat men zelfs in een jaaroverzicht I ïog fouten kan maken, bleek vorige week, toen wij in onze kleine foto- eportage gewaagden van „de fri- urekraam aan de Veltumse Kleffen loot na veel geharrewar de gamme- e deur". De heer Strijbosch, exploi- ant van deze friturekraam, wees >ns er namelijk op, dat zijn zaak be- list niet defintief gesloten is. In het erleden was zijn zaak meerdere nalen het doelwit van inbrekers en rernielers. Op 31 augustus van het 'orig jaar werd er voor de negende teer ingebroken. Alles werd toen stierlijk en figuurlijk kapot gesia ën en vernield. Diepvriezers ;oelkasten werden opengezet en uit- tet stopcontact getrokken; 55 kg fri es en talrijke snacks waren waren loor de zaak gegooid en van de ma- gazijnrekken getrokken. Schade ruim 16.0C0,Tot op de dag van van- jaag is het de Venrayse politie niet gelukt de dader(s) van de eerste tot ïn met de negende inbraak te vin- len? De heer Strijbosch vertelt ons ver der, dat hij daarna, in afwachting ran een meer definitieve vestiging 3c verkoop stop gezet heeft. Een de- ïnitieve vestiging zag hij b.v. op de toek Veltumse KleffenBlauwver- 'erstraat, maar daar kon het ge- neentebestuur geen toestemming voor geven. Trouwens, een definitieve vestiging heeft hij destijds reeds gevraagd ii het Winkelcentrum Veltum, maar dat werd hem toen geweigerd, ter wijl 5 weken later een dergelijke laak er wel gevestigd werd. Ook een aanvrage om zich in Brukske te mo gen vestigen werd van hogerhand afgewezen. Nu wil de gemeente hem wel een tijdelijke vestigingsvergun ning geven voor Landweert, maar juist dat tijdelijke is voor de heer Strijbosch een onverteerbare zaak. De gehele problematiek is inmiddels aanhangig gemaakt bij: de Raad van Staten te Den Haag, de Minister van Economische Zaken, het Gerechtshof te Roermond, het Hoge Gerechtshof te Den Bosch en bij de Limburgse Organisatie van Zelfstandige Onder nemers. Op een uitspraak van deze instanties is hij nu wachtende, maar [hij heeft een goede hoop, dat hij bin- jnen niet al te lange tijd zijn Veltum se klanten weer kan bedienen vanuit leen nieuwe zaak. Verkeersongelukken Op de Overloonseweg botste door onverklaarbare oorzaak de per sonenauto, bestuurd door de 40-ja- rige mevr. S.-S. uit Overloon tegen een rechts van de weg geparkeerde auto van de 29-jarige F. S. uit Ven ray. Het bleef bij materiële schade. De 23-jarige autobestuurder M. B. uit Horst reed in een bocht van de Hoenderstraat te veel naar links en kwam in botsing met de tege moetkomende auto bestuurd door de 29-jarige P. uit Venray. Ook hier al leen materiële schade. Op de kruising Paterslaan Oude Oostrumseweg verleende de 65-jarige autobestuurder M. uit Den Haag. toen hij -vanaf de Leunseweg de kruising opreed, geen voorrang aan een over die voorrangsweg rij dende personenauto, bestuurd dooi de 58-jarige W. uit Venray. Ook hier bleef het bij materiële schade. Op de Venloseweg haalde de bestuurder van een personenauto, naar later bleek L. B. uit Grubben- vorst zonder verlichting een vracht auto in, terwijl het half negen in de avond was. Deze auto raakte bij die inhaalmanoeuvre de tegemoet - komende personenauto van E. uit Meerlo-Wanssum, maar reed na die botsing gewoon door. Hij kon echter worden achterhaald. Gewonden botsing De 44-jarige bestuurder van een personenauto, J W. uit Venray. reed vanaf een uitrit de Horsterweg op. maar zag te laat een uit de richting Leunen komende persortenauto be stuurd door de 28-jarige H. V. uit Wanssum. Gevolg botsing waarbij beide auto's totaal werden vernield. Drie personen werden zodanig ge wond dat ze naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht, t.w. de bestuurder H. V. uit Wanssum, maar deze kon na behandeld te zijn naar huis worden vervoerd. Twee inzittende de 13-jarige G. V. uit Bergen en de 15-jarige J. W. moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. De 31-jarige bestuurder van een personenauto F. N. uit Loenen, ver leende op de kruising Zuidsingel Leunseweg geen voorrang aan de personenauto, bestuurd door de 52- jarige C. B. uit Venray. Een 20-jari- ge vrouwelijke passagiere werd bij de ontstane botsing gewond, maar bij onderzoek in het ziekenhuis ble ken de verwondingen toch mee te vallen zodat ze naar huis kon wor den vervoerd. Drankgebruik In de nacht van vrijdag op za terdag werd alhier een 32-jarige in woner van Overloon dronken op de fiets aangetroffen. Overgebracht naar het bureau weigerde hij de bloed proef. Ter ontnuchtering werd hij ingesloten en later huiswaarts ge zonden, uiteraard met de mededeling dat de nodige processenverbaal te gen hem zullen worden opgemaakt. In dezelfde nacht werd aan een 23-jarige autobestuurder uit Sam- beek en zaterdagavond aan een 40- jarige autobestuurder uit Venray wegens geconstateerd gebruik van alcohol een rijverbod opgelegd. In de nacht van zaterdag op zondag werd een 32-jarige autobe stuurder uit' Venray onder zodanige invloed van alcoholhoudende drank aangetroffen dat na de blaastest de bloedproef moest volgen. Met de aanzegging dat procesverbaal zal worden opgemaakt werd hij, uiter aard met achterlating van de auto, huiswaarts gezonden. Slipgevallen Op oudejaarsdag geraakte een auotbestuurder op de Maasheseweg in een slip en voordat hij zijn auto weer onder controle had, werd een verkeerspaal geramd. Op 1 januari sneuvelde onder dezelfde omstandigheden een ver keersbord aan de Leunseweg. Maar het bleef in beide gevallen bij ma teriële schade. Geen visitekaartje achtergelaten Op de parkeerplaats bij het Henseniusplein werd de geparkeerde auto van de 55-jarige Venrayer F. L. beschadigd aangetroffen. Bij de parkeerplaats aan de Bongerdstraat werd de personen auto van de 46-jarige P. v. L. uit Venray eveneens met schade aange troffen. Aan de Vullingstraat werd de geparkeerde auto van de 31-jarige A. v. d. W. ook beschadigd aange troffen. In alle drie gevallen von den de eigenaars geen visitekaartje van de veroorzakers; naar hun iden titeit stelt de politie een onderzoek in. Inbraak auto Onbevoegden hadden met bruut geweld zich toegang verschaft tot een aan de Paterslaan geparkeerde auto van H. C. uit Venray. De auto was doorzocht en een diplomaten- koffer was verdwenen, maar werd later in de struiken in de buurt te ruggevonden. Er werd niets uit dat koffer vermist. De auto van K. werd eveneens opengebroken. Uit die auto werden gestolen 20 cassettebandjes, 1 casset terecorder en een paar gymschoe- Binnenbrandje In een woning aan de Adelbert- weg ontstond Nieuwjaarsdag brand in de kinderkamer. Een kind had een kaars ontstoken welke daarna was omgevallen waardoor de brand was ontstaan. Het kind had de ka mer verlaten, maar mede dank zij de snelle ontdekking en de snel ter plaatse zijnde brandweer kon de schade beperkt worden gehouden. DALEND INWONERSAANTAL Volgens voorlopige cijfers is het in wonersaantal van onze gemeente in het afgelopen jaar gedaald met 115. Als oorzaak moet men ongetwijfeld de stagnatie in de woningbouw aan wijzen. Een lijst van ruim 250 wo ningzoekenden spreekt voor zichzelf Door deze daling is het aantal inwo ners nu teruggezakt op 32762. Vrijspraak voor Venraynaar „Vrijspraak", zo luidde de uit spraak van de rechtbank in Roer mond voor F. J. M. A. uit Venray. Deze zou in de ochtenduren van 10 juni vorig jaar met zijn auto zijn in gereden op kastelein P. D. te Veu len, volgens D. met de bedoeling hem van 't leven te beroven. Volgens D. zou deze situatie zijn ontstaan toen er bij het afrekenen werd verklaard dat er te veel con sumpties zouden zijn bijgeschreven, de welke niet betaald werden. Beiden zijn toen naar buiten ge gaan om het pleit te beslechten. In Roermond is niet duidelijk geworden wat er zich allemaal heeft afge speeld.. Volgens verdachte en zijn als ge tuige opgeroepen vriendin, zou de kastelein met een biljartkeu ge dreigd en de nodige schade hebben toegebracht aan de auto van A.; de ze zou toen zijn weggereden öm aan gifte te doen bij de politie. Omdat de uiteenzettingen van D. en zijn getuige niet met elkaar over een stemden, kon de officier van jus titie mr. W. Uiterwaal, niets anders doen dan vrijspraak te eisen. De advocaat van A., die de hele zaak zag als een misselijk opge schroefde ordinaire kroegenruzie, vroeg eveneens vrijspraak. Op 27 dec. j.l. was de rechter het hele maal met deze heren eens. Vernielingen De 34-jarige H. L. deed aan gifte van vernieling van de buiten spiegel van zijn aan de Pr. Hendrik straat geparkeerde auto. H. B. deed aangifte van ver nieling van de voorruit van zijn ge parkeerde personenauto. De 25-jarige H S. défed aangifte van vernieling van het tochtraampje van zijn auto welke op het Hense niusplein stond geparkerd. De eige naar lag in de auto te slapen. De da der ging aan de haal en kon tot op heden niet worden achterhaald. Een in de Poststraat geparkeer de auto var\ J. v". d. M. uit Venray werd door onbekenden met een af- bijtmiddel bewerkt waardoor schade werd toegebracht aan dak, motorkap en kofferdeksel. Rond nieuwjaar werden brie venbussen van de paal gerukt op de Sanshofstraat en op de Mozartstraat. De winkelruit van N. in de Grotestraat was vernield door onbe kenden. Weer twee illegale Chinezen aangehouden Had de politie vorige week nog enige moeite bij de aanhouding van een in Venray illegaal verblijvende Chinees, omdat deze wist te ont vluchten, later kon hij toch worden aangehouden. De tweede illegaal verblijvende Chinees kon gemakke lijker worden aangehouden. Het tweetal is naar Schiphol gebracht om vandaar uit te worden uitgewe zen. Diefstal Mej. B. C. uit Herten deed aan gifte van diefstal van haar handtas uit de geparkeerde auto van haar zwager. De auto was niet afgesloten. In de tas bevonden zich naast be scheiden ook een portemonnaie met 35 gulden. Aangifte werd gedaan van diefstal van 400 gulden en enkele sleutels uit een jas in de „Brak". Op 16 december j.l. werd een Juncker damesfiets ontvreemd en deze fiets werd later teruggevonden op de Grote Markt. Het gelukte de politie de fietsendief aan te houden, voordat er aangifte van diefstal van die fiets had plaatsgevonden. Mid dels een oproep in een krant heeft de eigenaresse zich bij de politie ge meld en ze heeft haar fiets terugge kregen. De fietsendief kreeg uiter aard procesverbaal aangezegd. Op de bergingsvijver in het Bruks ke werden woensdag de eerste Ven rayse ijswedstrijden georganiseerd door het Comité Recreatiesport Ven ray. Er was voor deze wedstrijden een zeer behoorlijke deelname en belangstelling. Georganiseerd waren een 4-tal wedstrijdonderdelen met verschillende categorieën, t.w. hard rijden. slalomrijden prikslee-races. De namen van de winnaars zullen we volgende week in dit blad publi ceren. Op de foto een der deelne mers aan de prikslee-races, verbeten zijn best doende om bij de eersten te komen. Waarschuwing Nu de ijsbaan bij de overstort aan het Brukske weer geopend is, wordt eenieder er nogmaals aan herinnerd dat het ten strengste verboden is om ter bereiking van deze ijsbaan, de autoweg ter plaatse over te steken. De autoweg is grotendeel vrij van sneeuw en het verkeer rijdt daar weer met hogere snelheid. Ongeval len züllen niet uitblijven als men zich niet aan deze waarschuwing houdt Behalve kinderen maken ook som mige ouders zich schuldig aan het oversteken van de autoweg. Geef als ouder in ieder geval een goed voor beeld aan uw kinderen. GEVONDEN in de week van 11 t.m. 17 dec. 1978 1 Duitse of Mechelse herder, zwart met lichte kop; 2 b.b. van 10,1 Dames polshorloge, merk Pontiac, met zwarte kunstlederen armband; 1 zwart etuitje met 1 sleuteltje merk Silca; 1 rode bromfietshelm; 1 vuil nisemmer. Week van 18 t.m. 24 december: 1 zwart gehaakte omslagdoek in driehoekvorm; 1 lichtbeige bontpels je; 1 bruine kinderportemonnaie, in houd enig geld en de naam Conny Broers; 1 knipbeurs, inhoud geld en 1 sleutel; 1 bruin etuitje met huis sleutels; 1 witte sprei; 1 groene brie venbus. met de naam Lambert van den Berg en No. 1. Inlichtingen politiebureau Wilhel- minastraat. Wateroverlast Bij de politie kwamen enkele mel dingen binnen van wateroverlast in woningen waar, kennelijk bij afwe zigheid van de bewoners, de water leiding door bevriezing was ge sprongen. Bestek '81 merkbaar Vrijdagavond kwam de raad van de gemeente Vierlingsbeek bijeen in een spoedeisende zitting om een be drag beschikbaar te stellen van 1.840.000,voor de bouw van een nieuwe lagere school te Vierlings beek omvattende 8 schoollokalen en gemeenschapsruimten. In zijn toelichting op het spoed eisende karakter van de bijeenkomst steld de raadsvoorziter. de heer van Heusden, dat een schrijven van de staatssecretaris van binnenlandse za ken aanleiding was geweest om de laad bijeen te roepen. Vanaf 1 ja nuari 1979, zo stelde de staatssecre taris. is voor uitvoering van nieuw bouw goedkeuring vereist van het ministerie van binnenlandse zaken. Wettelijke maatregelen worden dan van kracht om leegstand van onder- wijslokalen tegen te gaan. In 1976 waren er dat in Nederland 13.000 en verwacht wordt, dat in 1983 het er 26.000 zullen zijn. Om het gevaar van een lange lij densweg te bekorten en mede omdat op 17 augustus 1978 de raad van de gemeente Vierlingsbeek reeds het principe-besluit nad genomen voor de bouw van een nieuwe lagere school te Vierlingsbeek, was nu spoed gezet achter de lopende proce dure. Architect de Vries uit Venray heeft inmiddels opdracht gekregen; terwijl taxateurs, zowel van de ge meente als van het schoolbestuur zich over de grond hadden gebogen. Als de ministeriële maatregelen na 1 januari 1979 van kracht worden, zal er ook een overzicht van de be staande lokalen moeten worden ver strekt; lokalen welke op redelijke afstand van bestaande scholen staan. De inrichting van de scholen zullen ook niet meer worden vergoed. Om dus geen vertraging in de bouw te krijgen, raadde de raadsvoorzitter aan nu een besluit te nemen. Na schorsing voor fraktieberaad was de woordvoerder van de Maas- kantse fraktie van mening dat het mogelijk beter was het bedrag op te voeren tot 2 miljoen. Ook de heer van den Berg van de Overloonse fraktie vond geen bezwaren, omdat de raad in augustus a heeft gezegd en nu b zal moeten zeggen. De raadsvoorzitter was verheugd over de eensgezindheid van de raad en hoopte met de raad dat de de pendance van de kleuterschool in Vortum-Mullem behouden zal blij ven, ook na de stichting van de nieu we school. De oude school komt ten goede aan het gemeentebestuur, de grond aan het schoolbestuur. Nu de financieringsmiddelen ont breken zal een lening moeten wor den afgesloten maar er is nog een bedrag van anderhalf miljoen goed kope lening beschikbaar. Mocht blij ken dat het bedrag als alle cijfers binnen zijn te laag blijkt, dan is de raad bereid een aanvullend krediet beschikbaar te stellen, zo kwam dui delijk naar voren. De raadsvoor/iter was het niet een met Mevr. Monné. dat de raad lichtzinnig een krediet beschikbaar moet stellen, zonder een begroting. De raad had geen behoefte aan hoofdelijke stemming en besloot tot beschikbaarstelling van het genoem de bedrag. Men hoopte dat de ande re instanties ook met dezelfde spoed zouden besluiten, als de raad dat nu had gedaan. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken. Lankveld. van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen E. DE MUINCK-KEYZER Mgr. Nolensstraat 4 tel. 4480 Weekenddienst voor de patiënten von de huisortsen Beckers. Ccrver. Vercauteren en De Vocht Dr. DE VOCHT Henscniusstraat telefoon 1878 Voor eigen patiënten: Dr. F. SCHMEETZ Praktijkadres: Akkerweg 18, tel. 5900 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uui 'srniddags van 17-18 uur ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venra v-Meerlo-w» rwum Zr. VAN RENS-BIEMANS telefoon 04780 - 1269 WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK DE MONNIKSKAP hoek Paterslaan-Patersstraat ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 AUTO-HULPDIENST Alarm nr. tel. 04780 - 4571 Zaterdag 6 januari: te Ysselsteyn aftreden oude Prins en installatie nieuwe Prins. Vrijdag 12 januari: te Leunen zittingsavond. Zaterdag 13 januari: te Leunen zittingsavond. Maandag 15 januari: te Oostrum zittingsavond. Zaterdag 27 januari: te Venray Prinseproklematie te Oostrum Prinsenbal. Vrijdag 2 februari: te Venray Circus Mok Zaterdag 3 februari: te Venray Circus Mök te Oostrum afscheidsreceptie Vorst G radje. Zondag 4 februari: te Venray Circus Mök (voor bejaarden en invaliden) Vrijdag 9 februari: te Oostrum Jeugd prinsenbal Zaterdag 10 februari: te Venray Circus Mök te Oostrum Aldewieverbal. Zaterdag 17 februari: te Oostrum receptie Prins Carna val. Kosteloze opgaven voor deze ru briek uit kom en kerkdorpen s.v.p. zo spoedig mogelijk opgeven aan het bureau van dit blad. NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte. Bureau Voorlichting OPHALEN CADAVERS In verband met de slechte weers omstandigheden en het onbegaan baar zijn van vele wegen, heeft het destructiebedrijf Son besloten tot het invoeren van een tijdelijke regeling. Tot nader aankondiging zullen de kleine cadavers niet meer aan huis worden opgehaald. Alleen de cada vers van paarden en koeien alsmede tonnen met pluimvee worden door de wagen van het destructiebedrijf aan het bedrijf opgehaald. Als tijdelijke regeling geldt, dat men zelf de kleine cadavers op een drietal punten kan brengen n.l. te YSSELSTEYN: bij de loods van de L.L.T.BL Peter Janssen weg 11, op werkdagen tussen 8 en 10 uur; te LEUNEN: bij de tuinbouwloods, Veulenseweg 4, op werkdagen tus sen 10.30 en 12.30 uur; STORTPLAATS VENRAYS BROEK: op werkdagen tussen 13.00 en 16.00 u. Degenen, die cadavers naar deze centrale plaatsen brengen moeten dit wel tevoren ten gemeentehuize mel den. Deze regeling is woensdag j.l. in gegaan. Kerstboomverbranding een week uitgesteld In verband met de barre weers omstandigheden is de voor woensdag j.l. geplande kerstboomverbranding uitgesteld tot volgende week woens dag. De organiserende politie en brand weer vond het niet verantwoord de jeugd over de voor het verkeer bij na onbegaanbare wegen met kerst bomen op pad te laten gaan. Van daar, dat tot uitstel is besloten in de hoop, dat het volgende week beter weer is. De bomen moeten om vier uur op „brandplaats" worden ingeleverd waarna er om zes uur de vlam in wordt gebracht. Collectekalender Voor de maand januari zijn door het gemeentebestuur geen vergun ningen verleend voor het houden van een collecte. Voor het inzamelen van kleding en houdbare levensmiddelen is vergun ning verleend aan de Stichting Kerk in Nood te Vught, die op 23, 24 en 25 januari standplaats met een ka pelwagen inneemt op diverse punten in Venray en de kerkdorpen. Aanvragen van paspoorten Hoewel het weer er op het ogen blik niet naar is om aan vakantie te denken, doet men er toch wel goed aa nu reeds een paspoort aan te vra gen en daarmee niet te wachten tot april of later. Nu kan men vlot wor den geholpen, terwijl men straks de kans heeft op grote drukte en ver traging bij de afgifte. Bovendien worden de passen na april vijf gulden duurder. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens medewer king te verlenen aan een bouwplan voor twee woningen aan de St. An- toniusstraat te Venray. Het bouwplan ligt met ingang van 8 januari 1979 gedurende veertien dagen voor iedereen ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening, ka mer 202 van het gemeentehuis. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bezwaren tegen het bouwplan worden ingediend bij bur gemeester en wethouders voor noemd. Venray, 5 januari 1979. Nieuwe standplaatsen op de wekelijkse markt Burgemeester en wethouders heb ben een drietal nieuwe standplaat sen op de wekelijkse markt toege kend. Op het Henseniusplein zal de heer P. L'Espoir uit Obbicht een stand plaats innemen met b.h.'s en corset- terieën. Op de Grote Markt neemt de heer P. Reinieren uit Venray een stand plaats in met rietwaren (wasman den, stoelen, overpotten enz.). Eveneens op de Grote Markt neemt de heer J. Guinelly uit Nijmegen een standplaats in voor de verkoop van gebruikte boeken en tijdschrif ten. AGENDA In de komende week worden ten gemeentehuize de volgende openbare vergaderingen gehouden: Donderdag 4 januari: Commissie voor Ruimtelijke orde ning en volkshuisvesting. Aan vang 19 uur. Maandag 8 januari: Commissie voor cultuur. Aan vang 16.30 uur. (bezoek aan bi bliotheek) en omstreeks 17.30 uur discussie ten gemeentehuize. Commissie voor openbare werken. Aanvang 18.30 uur. Dinsdag 9 januari: Openbare informatieve raadsver gadering. Aanvang 19.00 uur. Commissie voor cultuur vergadert maandag a.s. Op maandag 8 januari om 16.30 uur vergadert de commissie voor cultuur in het openbaar in het ge meentehuis. Het eerste uur zal de commissie een bezoek brengen aan de openbare bibliotheek om daarna omstreeks 17.30 uur verder te discussiëren over de onlangs verschenen Biblio theeknota. Verder zal de commissie zich bezig houden met een discussie over het subsidiëren van culturele organisa ties. Informatieve openbare vergadering van de raad De gemeenteraad komt a.s. dins dag 9 januari 's avonds om zeven uur bij elkaar in een informatieve openbare vergadering. Op de eerste plaats zal het nieuw benoemde raadslid mevr. G. J. M. Huijs-van Enckevort worden beëdigd als op volger van het onlangs overleden raadslid, de heer Joh. van Keijste- ren. Zij zal deel uitmaken van de kerkdorpenfractie. Tijdens deze vergadering zal wor den gediscussieerd over een woning bouwprogramma voor alleenstaan den en tweepersoonhuishoudens en over de stand van zaken met betrek king tot de woningbouw in de ge meente Venray. Openbare vergadering commissie openbare werken Op maandag 8 januari a.s. komt de commissie voor openbare wer ken in openbare vergadering by- een ten gemeentehuize ter afhan deling van een uit elf punten be staande agenda. Deze vergadering begint om 18.30 uur. De agenda vermeldt o.m. de vol gende punten waarover advies moet worden uitgebracht aan het college van b. en w.: Aankoop grond ten behoeve van het bestemmingsplan „De Wie- ën". Deze grond is eigendom van de Staat der Nederlanden en beslaat een oppervlakte van 0.31.90 ha. De grond is nodig voor de bouw van het woningencomplex, dat langs de Zuidsingel wordt gebouwd door Wil- ma Weert. Verkoop bouwkavel ter groot te van ca. 540 m2 in het bestem mingsplan Veulen aan de heer M. H. M. Classens; Verkoop bouwkavel ter grootte van ca. 540 m2 in het bestemmings plan Leunen aan de heer J. G. W. Reintjes te Leunen; Verkoop bouwkavel ter grootte van ca. 570 m2 in het bestemmings plan Leunen aan de heer H. P. J. Voermans te Leunen; Verlenging delagatiebesluït aan kopen in Centrumplan. Evenals vo rige jaren wordt verlenging gevraagd van het delegatiebesluit, waarbij b. en w. worden gemachtigd gronden in het bestemmingsplan centrum te Venray aan te kopen; Het beschikbaarstellen van een bedrag van 37.000.— ten behoeve van de mechanisering van de schoon maak overdekte sportaccommoda ties; Herinrichting van het Hense niusplein. Ten behoeve van de uitvoering van een inrichtingsplan voor het Henseniusplein zal ten laste van de gemeente, naast een rijkssubsidie en een bijdrage van de betrokken win keliers, rond 250.000,overblijven.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3