VERENIGINGSNIEUWS 0 ee Kies uw zon bij de ABN. ABN Bank EliTERPENIElIWS O.J.C. DE BRAK K.W.J. O.J.C. IDUNA O.J.C. PUREE (3- Venray fjj Ven rays Ji1^ Mannenkoor Pierotten nieuws s\x/yi°n£eren,loor J.U.M. Opnieuw sukses voor de „Pierottengarde" Kath. Vrouwengilde K.V.V. Venray AVOEDINGS BO\J[XN FNV Limburgse Katholieke INVALIDENBOND Poppenaktie D '66 Sub. Regio Venray Nieuws van de WERELDWINKEL Rikken in Leunen ebberink Kemmere-koor Geysteren Nieuws uit Overloon St. Theobaldusgilde Overloon Behulpzaam vertrekpunt voor uw vakantie. St. Pe\^S lüonderdag 14 dec.: om 20.00 uur •petitie in Almonda. (Zaterdag 16 dec. kerstconcert met gezamenlijke Venrayse koren in schouwburg, aanvang 20.00 uur. «melen om 19.30 uur in Almon- t voor 'n inzingen. Uiteraard in Jniform. (Zondag 17 dec. om 11.30 uur "erstconcert in de schouwburg, ïrzamelen in uniform om 11.15 u. j de schouwburg. |De hofkoorrepetitie komt te ver- allen. (Donderdag 21 dec. om 20.00 uur jetitie voor 't gehele koor. Zondag 24 dec. van 11-12 uur _>etitie Hofkoor in Almonda. Zaterdag 6 jan. vrij houden voor i feestavond. (Leden, denkt u nog aan het ver melen van oud papier. Dus vlug |tren naar de container achter gara- t van Ham. (Afmelden voor 't Hofkoor bij dhr Philipsen, Helfrichstraat 8, tel. 3. (Afmelden Mannenkoor bij dhr. H Tommans, Niessenstraat 7, tel. 5777. jnderdag 14 dec.: geen repetitie, londerdag 21 dec.: repetitie harmonieorkest in aula (Leunseweg, 19.30 uur. Na de pau- ze bespreking met bestuur. LEERLINGENOPLEIDING tnderdag: 118.30 uur jeugdorkest o.l.v. Bruno Lucassen en J. Verstegen in Co- ninxhof. laandag: 116.30 uur klarinetten o.l.v. Jo van I Els; 118.00 uur klarinetten o.l.v. Jo van I Els; I 19.00 uur klarinetten le groep o.l.v. I Ben Lucassen; 1 19 30 uur klarinetten 2e groep o.l.v. I Ben Lucassen. dag: 116.30 uur koperinstrumenten o.l.v. Jan Versteegen. 1 Saxofoons zelfde tijd bij Gerrit I Lucassen in Coninxhof. Woensdag: I Individuele repetities o.l.v. Doris I van den Broek. Afmelden harmonieorkest uitslui- tot donderdag 19.00 uur bij de :retaris, telefoon 1225; daarna senhof tel. 1671. Afmelden jeugdopleiding bij de leer Raedts, tel. 2803. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Zaterdag 16 december: 20.00 Kerst- rcmcert met de gezamenlijke koren van Venray, in de schouwburg. Zondag 17 december: 11.30 uur iveneens Kerstcohcert in de schouw- 'urg. Dinsdag 19 december: 20.30 uur epetitie voor het hele koor in Sint Inna. Donderdag 21 december: 21.30 uur fluziekcursus in St. Joseph. Zaterdag 23 december: 20.00 uur Cerstconcert in het St. Elisabeth- öekenhuis. Ingang verpleegstersflat. Dinsdag 26 december: 9.30 uur op- uistering Eucharistieviering St. An- Donderdag 28 december: geen mu- riekcursus. Zaterdag 30 december: 14.30 uur Kerstconcert in de Kruuze. Dinsdag 2 januari: geen repetitie. Donderdag 4 januari: 20.00 uur Kerstconcert in 't Schuttersveld. Bij verhindering gelieve u zich af te melden bijdhr. J. Steijlen, Kolk- 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 6159. (fc DT „CAPRICCIO" tnderdag 14 dec.: 19.00-20.30 uur gezamenlijke repe titie. Zaterdag 16 dec.: 17.00 Generale repetitie in aula. indag 17 dec.: 11.00 2e generale repetitie in 216, brood meenemen; 12.00 uur vertrek naar Lommei. „BOJEMA" (Vrijdag 15 dec.: 18.45 uur. gezamenlijke repetitie. „SALTARELLO" f Zaterdag 16 dec.: 19.00 uur gezamenlijke repetitie. Dinsdag 19 december, repetities: Junioren 19.00 - 20.30 uur; Senioren 20.15 - 21.30 uur. Junioren - Senioren: zorg a.s. zon dag 17 dec. op tijd aanwezig te zijn voor het Dansgardetoernooi op St. Anna. Veel succes. VREDESKERK VENRAY Het jongerenkoor „Chrisko" is al enige tijd hard aan 't repeteren voor de a.s. kerstviering. We zitten echter met een pro bleem, n.l. dat we nog steeds zon der jongens zitten. We hebben wel de beschikking over enkele jongens die de missen meezingen, maar de repetities door omstandigheden niet kunnen bijwonen. Er zijn natuurlijk ook nog steeds meisjes welkom. De repetities zijn op de woens dagavonden van half 7 tot half 8 in het parochiezaaltje van de Vredes- kerk. Kom gerust eens een keer luiste ren en als je het dan bevalt, laat je dan inschrijven. Wij hopen dat het er velen zullen zijn. <JQ MERSELO Vrydag 15 december: Vanavond zijn wij gesloten in ver band met het jaarlijkse uitstapje van bestuur en leiding. Volgende week vrijdag staan we weer yan 7 tot 10 uur voor jullie klaar. Zaterdag 16 december: Vandaag zijn we weer geopend op de normale tijden, dus van 8 tot 12 uur kun je bij ons terecht voor een gezellig praatje, 'n leuk muziekje en een lekker drankje. Zondag 17 dec.: van 2-6 uur: vlooienmarkt. Deel van opbrengst t.b.v. financiering nieuw gebouw. Zondag 24 dec.: 16.30 film; 's avonds rustige avond. Maandag 25 dec.: 20.30 uur: Ballen bal. Breng bal mee!! Dinsdag 26 dec.: 20.30 Gekostumeerd bal. Iedereen verkleedt zich als bekend figuur. (Kojak, Napoleon, B.B.). Woensdag 27 dec.: Reggae-avond, met rumbonen. Donderdag 28 dec.: 20.30 Sessie, installatie aanwezig. Vrijdag 29 dec.: Pullen-avond, met gouwe ouwe. Zaterdag 30 dec.: 16.00 Speurtocht. Na afloop erw tensoep. Zondag 31 dec.: Ouwejaarsavond: Amerikaanse fuif. Maandag 1 jan. '79: Spatshoppen. 's Avonds: verrassing. BEWEGING VAN WERKENDE JONGEREN In café-restaurant 't Hert, Markt straat, wordt heden donderdag avond om 20.00 uur een film ge draaid voor o.m. de werkende jeugd. De film is getiteld „Baas in eigen fabriek" en de toegangsprijs is 1,-. „Baas in eigen fabriek" is een 90 minuten durende kleurenfilm, be handelende een werknemersopstand tegen: de onrechtvaardigheid van elke dag; het dure leven; de ver moeidheid; de regelmaat van de fa briek. Een opstand met een fa- brieksbezetting; de strijd die de werknemers bijeen brengt; de sta kingspiketten waar vreugden en zorgen gedeeld worden; maar ook de ogenblikken van ontspanning waarin gedanst en gezongen wordt. Op zondag 16 december vindt er in het open jongeren centrum IDU NA te Oostrum een concert plaats met de groep ,,'T LUIAERDSGILD". Deze volksmuziekgroep bestaat sinds 1975 en speelt zowel traditionele als ook meer recente volksmuziek uit Ierland, Schotland, Amerika, Enge land, Vlaanderen en Nederland. De liederen en dansen die deze groep brengt zijn in het algemeen vrolijk en uitbundig van aard en inhoud. Het concert vindt plaats in de Oude Watermolen te Oostrum en zal om 20.00 uur beginnen. Zaterdag 16 dec. om 20.00 uur kerstconcert in de schouwburg, te- samen met de andere Venrayse ko ren. In uniform. Zondag 17 dec. om 11.30 uur kerst concert in de schouwburg. In uni form. Woensdag 20 dec. om 20.00 uur kerstconcert in de Ruif te Oirlo, voor de Gemeentepolitie van Ven ray. In uniform. Hierna in de school „De Essel" on ze koor-kerstviering. Maandag 25 dec. (Eerste Kerst dag) om 11.30 uur in de Vredeskerk. We zingen dan meerstemmige kerst liederen tijdens de Mis. In uniform. Woensdag 27 dec. is er geen repe titie. Als U bent verhinderd, graag uw afmelding aan Mevr. Schrooten, tel. 3309, of aan Mevr. v. d. Bekerom, tel. 3332. Op het j.l. zaterdag gehouden kwalificatie-toernooi voor Garde- dansen en Show-dansen hetwelk gehouden werd in Nijmegen, hebben de Pierotten zeer goede resultaten geboekt. Zowel in de categorie Garde-dan sen alsmede in het categorie Show- dansen wisten zij zich te kwalifi ceren voor de Europese kampioen schappen, die niet in Tongeren maar in Genk (België) gehouden worden op 13 maart a.s. Voorwaar zeer goede resultaten waarmee wij zeer gaarne de Garde en haar trainster Finny Houben-van Rens complimenteren. Wij wensen de Pierotten-Garde op het 2e internationale dansgardetoer nooi in St. Anna op zondag 17 dec even veel sukses toe. secr.: N. de Graaf-Wünen Mastbos 2, Venray Tel. 04780-2879 Hierbij nodigen wij onze leden van uit voor onze Kerstavond, die zal worden gehouden in restaurant „Vlakwater", Kempweg 163 op maandag 18 december a.s. Deze avond zal ongeveer als volgt verlo pen: 19.00 uur. samenkomst in restau rant Vlakwater. 19.15 uur: eigentijds kerstspel van Manuel Straub, getiteld: „Stille Nacht". Dit kerstspel zal worden op gevoerd door 8 dames van de Ne derlandse Christelijke Vrouwenbond afd. Venray. 20.30: diner, voorafgegaan door het drinken van een apéritief. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dames, woensdag 20 dec. vieren we onze kerstavond met medewer king van Kapelaan Breuren. Allen hartelijk welkom, O.J.C. Puree Leunen organiseert zaterdag 16 dec. de rockgroep „Mil- lionairs". Aanvang 9 uur. Entree 3,—. Aan alle werknemers in de agra rische sectoren. Hierbij nodigen wij u uit voor een bijeenkomst voor alle werknemers in de agrarische sectoren. Indien u werkzaam bent in loonbedrijven, champignonkwekerij, hoveniers, de pluimveehouderij en boomkwekerij enz. enz. nodigen wij u van harte uit om naar deze bijeenkomst te komen, dan kunt u meer te weten komen over uw rechten en plichten als werknemer. Op deze avond zal o.a. gesproken worden over vakantietoeslag, va kantiebonnen, div. toeslagen, ver vroegde uittreding enz. enz. Mocht u op deze avond verhinderd zijn en wilt u toch meer weten, geef dan bericht aan Voedingsbonden F.N.V., p.a. P. Smits, Ravelstraat 2, 5802 JA Venray. Tot slot: deze avond is ook voor ongeorganiseerde werknemers. Deze avond wordt gehouden ©p maandag 18 december a.s. in café 't Hert, Grote Markt te Venray, aan vang 20.00 uur. Namen van de poppen van de aktie 1978: 1. Sjan G. Th. Bongers, Beek 7, Merselo 2. Truus W. Michels, Daland 4, Merselo 3. Nora F. Linders, Endepoel 2, Merselo 4. Ida Verstegen, Daland 1, Merselo 5. Catrien Marcellis, Grootdorp 8, Merselo 6. Oda M. Linders, Kolkweg 2b, Venray 7. Linda H. Gellings, Coppelenberg 19, Merselo 8. Anja Carmen Lit j ens, Mgr. Hanssen- straat 3, Oostrum 9. Andrea Hanny Janssen, Albionstraat 53, Leunen 10. Silvia Linders, Buntweg 4, Ysselsteyn Extra pop: J. v. Rijswijck, Endepoel 4, Merselo. De prijsbepaling heeft plaats gehad in het gemeentehuis, Maas- heseweg 1, Venray, ten overstaan van twee bestuursleden van de afd. Venray van de Limb. Kath. Invali- denbond, t.w. Johannes P. van den Biggelaar en Franciscus Th. Flin- senberg en ambtenaar van de afde ling openbare orde en veiligheid van de gemeente, Eduard L. H. M. Rouwet, op dinsdag 5 december '78. Tijdens de openbare ledenverga dering van de D '66 Sub Regio Ven ray is een werkgroep gemeente politiek Venray opgericht d.d. 11 de cember 1978. De bedoeling van deze werkgroep is het kritisch volgen van de ge meenteraad aan de hand van de agenda en het komen tot standpunt bepaling m.b.t. de aan de orde zijn de onderwerpen. Deze werkgroep komt op 8 jan. '79 om 20.00 uur voor 't eerst bijeen bij G. Cuypers, de Hoge Beek 20, Ven ray. Wilt u meedoen en bent U geïnte- reseerd in de standpunten en me ningsvorming van D '66, neem dan kontakt op met Mevr. G. Cuypers, tel. 4101. Zoals de laatste jaren een ge woonte is geworden, werd ook nu weer een z.g. Caeciliafeest gehouden voor de leden van het korps. In de middag werd een kwis ge houden over de kennis van Venray naar aanleiding van eigen ge maakte dia's en 's avonds was er een gezellig samenzijn waarbij de muziek werd verzorgd door „The Serjo's". Aan het begin van de avond ver welkomde de voorzitter de vele aan wezigen, waaronder ook de Be schermvrouwe Mevrouw Stevens- Hei nen die vervolgens het woord nam en zei verheugd te zijn over de vorderingen van het korps in het bijzonder die van de leerlingen. Als stimulans stelde zij enige trompet ten beschikbaar, welk gebaar onder luid applaus werd geaccepteerd. Het Oudercomité dat de weke lijkse kienavond organiseert stel de er prijs op de geste van de Be schermvrouwe te volgen en bood ook een muziekinstrument aan. Geen wonder dat mede hierdoor deze avond zeer geslaagd is. Wegens vertrek van één van de bestuursleden was een tusesentijdse bestuursverkiezing noodzakelijk. Uit diverse kandidaten werd met over grote meerderheid verkozen de heer W. van Lieshout, behorend tot de afdeling tamboers. Op donderdag 21 en vrijdag 22 dec. is de Wereldwinkel 's avonds geopend van 7-9 uur. U kunt dan bij ons binnenlopen om informatie en produkten uit de derde wereld bekijken of te kopen; en om een kopje zuivere koffie te drinken. Tevens zullen op deze avond en kele van onze medewerkers zakjes met koffiebonen uitdelen in de Gro testraat. Door middel van deze kerstgift uit de derde wereld, wil len wij duidelijk maken dat er een ongelijke verdeling is in de wereld. De hardwerkende arbeider op de koffieplantage ontvangt een schraal loon en de kleine koffieboer ont vangt te weinig geld voor zijn bo nen. Wel een dikke beurs hebben de grootgrondbezitters daar en de eigenaars van westerse bedrijven die de ruwe bonen verder verwer ken tot koffie. De koffiebonen die wij uitdelen komen van coöperaties van boeren uit de derde werld. De boeren die deze koffie verbouwen en de arbei ders die deze koffie plukken zijn wegverzekerd van een rechtvaardig loon. Deze koffie wordt rechtstreeks uit Tanzania en Guatemala geïm porteerd, zonder tussenhandel, spe culant of koffiebeurs, waardoor de opbrengst van deze koffie meer ten goede komt aan hen die er in der de wereld hard voor werken. Meer informatie kunnen we u geven in de winkel. Komt u eens langs? Adres: Marktstraat 8 (t.o. Ebberink). WIJKRAAD NOORD WEST Beste bewoners van N.W. Zoals iedere maand is er weer op vrijdag a.s. 15 december een gezel lige dansavond voor de mensen van 18 jaar en ouder. Deze begint om 8 uur. Wie is er op deze avond nog niet geAreest. U? Kom dan ook eens. het is er gezellig. Dus tot vrijdag avond in 't wijkgebouw den Hoen der aan de Ursulastraat. WIJKBLAD Jullie hebben vorige week 't wijk- blad ontvangen. Door 'n fout waren enkele blaadjes verkeerd in de sten cilmachine gelegd, waardoor som mige blaadjes op de kop lagen. Hier voor onze verontschuldiging. Wie wil er a.u.b. nog mee helpen met dit wijkblad. Doe dan even een brief in de brievenbus met naam en adres: p.a. Ursulastraat 2, wijkge bouw „den Hoender". Hoi allemaal. Ik begin ook nu maar weer met de excursies te vermelden en dan zijn er gelijk twee wijzigingen in jullie exprom. Alles wat ik nu schrijf geldt dus voor a.s. zondag 17 december. Daar gaat ie dan: 1. le wijziging. Boena houdt géén excursie, omdat hij dan in Wage- ningen zit. In jullie exprom stond trouwens toch al dat deze excursie niet zeker was. Nou die gaat dan bij deze helemaal niet door. 2. 2e wijziging. In jullie exprom staat dat Jan géén excursie houdt. Dat is fout, want hij houdt er wel een. Deze vertrekt pas om 1 uur 's middags en duurt maar een paar uurtjes. Z'n excursiegebied is de vloeivelden en de Spurkt. Hij gaat daar een onderzoekje doen en was meten en tekenen. Iemand heeft dan boekjes en gidsen nodig. Een kijker is voor de liefhebers wel aan te raden. Laarzen verplicht. 3. Henk z'n excursie gaat gewoon door naar Castenray voor vogels en paddestoelen. 8.00 uur. 4. Gert-Jan géén excursie. Zo, dat waren de excursies voor deze week dan weer. Verder kan ik nog vermelden dat ze verleden week o.a. gezien hebben: blauwe kieken dief en ijsvogel in 't Loobeekdal en kleine zwanen tussen de Maasheg gen. Ook nog een heuglijk nieuwtje: Binnenkort gaan we knotten (waar schijnlijk in januari) in het Maas- heggenlandschap. Meer hierover lees je t.z.t. in de Juniperus. Ajuus en tot de volgende keer. Helène. De rikavond van 11 december, ge houden in café P. Mariens bracht het volgende resultaat: 1. 491 p. dhr. Ponjée Venray 2. 490 p. dhr. B. Buyssen, Leunen 3. 485 p. Dhr. Custers, Oirlo 4. 468 p. mevr. Simons, Venray Middelprijs: 376 p. dhr. Smals, Ven ray. Hiermede willen we tevens de kastelein van harte bedanken voor de gastvrijheid die hij ons geboden heeft met onze rikavonden en de middelprijs die hij ons altijd be schikbaar stelde. De volgende rikavond die zal ge houden worden op maandag 18 de cember in café-bar de Steeg, aan vang 20.00 uur. Houd deze avond vrij en kom ook eens een avond kaarten. U hebt een avond ontspanning en U steunt ook nog de voetbalclub. Tot maandag 18 december. openbare bibliotheek v/enray afdeling voor volwassenen Julianasingel 33 - Venray - Tel. 1970 Keuze uit de aanwinsten: A. C. Baantjer, De Cock en de naakte juffer (det.). S. Barstow. Een razende stilte (psych). A. M. Ekert-Rotholz. Papapver in de bergen. M. 't Hart. Mammoet op zondag ((verh G. Krol. Halte opgeheven; en andere verhalen, (verh.). E. McGhee. Het Chinese ultimatum (thril). V. Nabokov, Het ware leven van Sebastiaan Knight. Jean Plaidy. Hendrik VII en Catha- rina van Aragon. (hist). D. Pope. Golven van hartstocht (zee) R. Rhodes. Het Styx-complex (thril) Na 1 januari 1979 is de bibliotheek op zaterdag GESLOTEN. Hoek Marktstraat-Schoolstraat Het Kemmere-koor in Geysteren zingt in de Nachtmis in de parochie kerk de Messe Sainte Cécile van Gounod; de sopraan-solo's worden gezongen door Marie-Cécile Moer dijk; Jan Gruithuizen begeleidt, Men dient een kwartier voor midder nacht in de kerk te zijn; alléén voor de Bejaarden worden de eerste drie banken gereserveerd. „OVERLOONS TONEEL" Om technische redenen heeft het Overloons toneel besloten de pre mière van haar seizoen produktie „de Wijze Kater" van Herman Heijerman een maand op te schui ven. En wel van 16 en 17 dec. naar zaterdag 13 en zondag 14 jan. 1979. De huis aan huls kaarten verkoop zal hierdoor ook verschuiven en wel naar de eerste week van januari. De voorstelling op 21 Jan. in de schouw burg te Venray blijft gehandhaafd. FANFARE „VRIENDENKRING- GEEFT CONCERT TE AALST Fanfare „Vriendenkring" gaat op zondag 17 dec. een concert verzor gen te Aalst (N.-Br Het is een ju bileumconcert. dat verzorgd wordt met de harmonieën van Aalst en Veldhoven onder direktie van de heer F. Schorer, gezamenlijk gaan uitvoeren. Dit concert vindt plaats in de kerk te Aalst. Aanvang 16 00 uur. Supporters zijn van harte wel kom a.s. zondag in Aalst KERSTAVOND VOOR ALLE BEJAARDEN TE VIERLINGSBEEK De raad voor het bejaardenwerk heeft ook dit jaar weer een voorbe reiding op het Kerstgebeuren ge organiseerd. De avond zal er onge veer als volgt gaan uitzien: Na de opening door mevr. Monnée-Sluis uit Overloon, zal pastoor Gerris uit Maashees een kerstgedachte uitspre ken. Daarna zullen de bejaarden uit Overloon en Vierlingsbeek enkele gezangen verzorgen, afgewisseld met voordrachten .Na de pauze zal er 'n- lichtspel verzorgd worden door de leerlingen van de lagere school uit Rijckevoort. Deze avond zal worden gehouden op 14 dec. a.s. in Hotel De Wildeman te Vierlnigsbeek. ATTENTIE Bij de laatste inzameling van het oud-papier is gebleken dat op ver schillende plaatsen in het dorp het papier niet op tijd aan de weg stond. Men had de route al gehad toen men naderhand het papier buiten ging zetten. We hebben dit toen als nog opgehaald, maar hier kunnen we niet meer aan beginen om de route dubbel te gaan rijden. We pro beren nog steeds om het in een za terdag af te werken. We beginnen 's morgens om 10 uur en in de buitenwijken al om half 10, zorg dan ook dat het papier buiten staat. Als dit voor sommigen nog te vroeg is, mag men het ook gerust vrijdagsavonds al buiten zetten, U bent dan zeker op tijd. Mocht U het desondanks toch ver geten zijn, de papiercontainer staat bij het Gildehuis waar U terecht kunt tot 12.00 uur. Zet het s.v.p. ook aan de weg en niet achter een hekje of muurtje, zodat het ook makkelijk te zien is. Goed verpakt of gebundeld, vodden graag apart verpakt. En geen plas tic er tussen door of ander mate riaal wat geen papier is. Voor uw medewerking zeggen wij U dank. Venray, Julianasingel 36a, telefoon (04780) 2565

Peel en Maas | 1978 | | pagina 13