GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau oorlichling nbaj ken| elde bet Me MOEILIJKHEDEN BIJ OPHALEN VAN HUISVUIL laatste tijd worden bij herhaling overtredingen gekonstateerd de bepalingen, welke gelden voor het ophalen van huisvuil, m maar eens een paar voorbeelden te noemen van de overtredin- en, welke in één week zijn gekonstateerd: ,H Bij de flats aan de Kiosk in het 1 ukske wordt huisvuil buitengezet dagen, dat de vuilniswagen niet is komt. he ig: c Hierdoor ondervinden niet alleen gemeente, maar ook de bewoners Jerlast omdat loslopende honden en ,r tten ruimschoots de gelegenheid gen de vuilniszakken open te krab- i, met alle gevolgen vandien. leg van ijft .den Hetzelfde euvel wordt ook gekon- bij de flats in Veltum, waar gemeente terwille van orde en net- J rond de flats tweemaal per week ivuil ophaalt. leer dan eens is hier gekonsta- ird, dat volle vuilniszakken zonder »er van hoge etages naar beneden irden gegooid. De gemeente ruimt de rommel wel 7 ai ?bra op Het is zelfs al voorgekomen, dat be- tiners van andere woonwijken door week hier hun vuilniszakken neer- en Dat is natuurlijk, niet de be- eling. Waar de vuilnisophaaldienst zo ruim bij het meenemen van grof vuil, is onbegrijpelijk, dat bij herhaling de matrassen, wasmachines en an- grof vuil in de gemeentelijke groen- I planting langs de wegen (in de be- uwde kom zelfs) worden aangetrof- ^fee politie heeft intussen al diverse balen opgemaakt wegens het over- den van de bepalingen welke gel voor het ophalen van huisvuil. )mdat voorkomen nog altijd beter genezen is, laten we hieronder eens de spelregels volgen. e extra service van de gemeente tweemaal huisvuil per week op te in bij de Veltumse flats geldt AL- :N voor deze flats. Er wordt een dringend beroep ge daan op de medewerking van allen opdat de gemeente niet genoodzaakt wordt tot straffere maatregelen over te gaan. BEPALINGEN 1. Het vuil mag niet vóór 07.00 uur (v.m.) aan de weg geplaatst wor den. Het vuil mag niet na zonson dergang aan de weg staan. 2. Het aan te bieden vuil dient vóór het gebouw of een gedeelte van het gebouw, waarvan het afkomstig is, geplaatst te worden op het trottoir aan de rand van de rijweg. Indien er geen trottoir ligt dient het vuil aan de rand van de rijweg geplaatst te worden. 3. Het huisvuil moet aangeboden worden in plastic zakken met KO- MO keurmerk. Per keer mogen niet meer dan 4 zakken huisvuil worden aangeboden. 4. De zakken moeten goed dichtge bonden zijn en mogen niet zwaar der wegen dan 25 kg per stuk. 5. GROFVUIL a. Grofvuil mag aangeboden wor den in stevige zakken of goed gebundeld in hanteerbare afme tingen b. De afmeting van het aangeboden grofvuil mag per stuk niet gro ter zijn dan een vierde kubieke meter. c. Per keer mag totaal een halve kubieke meter aan grofvuil wor den aangeboden. d. Een grofvuil-pakket mag normaal niet meer dan 25 kg wegen. e. Als grofvuil mag géén puin of afbraakmaterialen worden aange boden. anslagen onroerendgoed-belasting worden verzonden fan de rijksbelastingdienst is be lt ontvangen dat op 5 december 6500 aanslagen in de onroerend- ed belasting van de gemeente Ven- zullen worden verzonden. Het to- aantal op te leggen aanslagen echter tussen de 9000 en 10.000 |en, zodat ook na die datum nog het en ander te verwachten is. )e door de gemeente verzamelde jevens voor de aanslagregeling zijn een computerbestand opgenomen ook via een computer aan de rijks- astingdienst doorgegeven. Ondanks zorgvudige voorbereiding en een insieve controle is het niet uitgeslo- dat hier of daar toch nog fouten en voorkomen. In één geval is bij- irbeeld al gekonstateerd, dat de basis voor de berekening dienende inomische waarde van een pand te hoog in het bestand is terecht ;omen. De betreffende eigenaar- voner krijgt daarom een aanslag, 10X het bedrag aangeeft, dat hij enlijk zou moeten betalen. Hij is irvan reeds op de hoogte gesteld, rstel van deze fout is pas mogelijk dat de aanslagen zullen zijn ver- ndien Iemand, die een aanslag ont- igt, veronderstelt, dat er iets mis is, kan hij zich het beste in verbin- g stellen met de afdeling belastin- i van het gemeentehuis (telefoon 80-3838, toestel 250 of 249). de aanslagen is een foldertje in sloten, waarop een toelichting op de luwe belasting wordt gegeven. )e voor de berekening van de be- tingbedragen van belang zijnde ge- reris zijn op de aanslagbiljetten ver- Vaarvoor komen de nieuwe belastin- in de plaats? ilet ingang van 1 januari 1978 zijn onze gemeente de volgende belas gen afgeschaft: .de personele belasting met opcen ten; de grondbelasting met opcenten; de straat- en rioolbelasting; de precariorechten voor zover be treft de inritten; de vermakelijkheidsbelasting. Wat wordt belast? De onroerend-goed belasting (OGB) irden geheven van alle gebouwde ei- ndommen, die in de gemeente Ven- liggen. Tot de gebouwde eigen- mmen worden ook gerekend eventu- aanwezige gebouwde en onge- uwde aanhorigheden. Bij een boer- rij behoren meestal schuren en een bij een woning een bergplaats of rage en tuin, enz. Wie moet er betalen? Er worden 2 belastingen geheven, melijk van: de gebruiker en de „zakelijk gerechtigde" (dat is meestal de eigenaar). De toestand op 1 januari 1978 is or het gehele jaar beslissend. Als voorbeeld een huurder van een wo- ig op 2 januari 1978 die woning verlaat dan moet hij daarvoor toch over het hele jaar belasting betalen. Hetzelfde geldt voor de eigenaar van een onroerend goed. Met eigendomsovergang na 1 janua ri 1978 wordt pas met ingang van 1 januari 1979 rekening gehouden. Voor verrekening van deze belasting tussen de oude en de nieuwe eigenaar zal de notaris, die de akte van eigen- doms-overdracht opmaakt, meestal wel zorgen. Dubbele aanslag. De eigenaar, die zijn onroerend goed zelf gebruikt, wordt aangeslagen als eigenaar en gebruiker. Beide aan slagen zijn op één aanslagbiljet ver meld. Hoe wordt het belastingbedrag be rekend? De OGB wordt geheven op basis van de waarde die aan het onroerend goed in het economisch verkeer kan worden toegekend. In het algemeen zal dat de waarde zijn, die het onroerend goed bij verkoop zou kunnen opbrengen. Daarbij wordt aangenomen, dat het onmiddellijk vrij aanvaard kan worden. De gemeente heeft deze waarde la ten taxeren naar. de toestand op 1 ja nuari 1977. Deze taxatie geldt voor de belastingjaren 1978 tot en met 1982. Op 1 januari 1982 zal opnieuw ge taxeerd worden. De waarden, die dan vastgesteld zullen worden, zullen dan gelden voor de belastingjaren 1983 tot en met 1987. En zo vervolgens. Wijziging van getaxeerde waarde. Als de waarde gedurende een pe riode van 5 jaren wijzigingen ondergaat bijvoorbeeld door aanbouw, verbouw, enzdan wordt opnieuw getaxeerd. Deze waarde wordt dan voor het eerst als basis van de berekening van de aanslag gebruikt in het belastingjaar, dat volgt op het jaar waarin de waarde is veranderd. Een nieuw gebouwd pand of in ge bruik genomen gedeelte daarvan wordt in de belasting betrokken in het jaar, dat volgt op het jaar waarin het is ge reed gekomen of gedeeltelijk is betrok ken. Zo wordt ook met de sloop van een pand eerst rekening gehouden in het jaar, dat volgt op het jaar waarin het gesloopt is. Tarief. Het bedrag van de aanslag is als volgt berekend: De op het aanslagbiljet per pand vermelde waarde wordt gedeeld door 3.000. De uitkomst van die deling wordt naar beneden afgerond op hele be dragen. Per vol bedrag van 3.000, bedraagt het tarief voor de eigenaren 4,47 en voor gebruikers 3,56. Het belastingbedrag wordt per ei gendom naar beneden afgerond op hele guldens. Wie doet wat? De gemeente is verantwoordelijk voor VERANDERINGEN NA RECONSTRUCTIE PATERSLAAN EN O. COSTRUMSEWEG Wanneer het weer niet al te zeer gaat tegenwerken, zal de rekonstruk- tie van de Paterslaan en de Oude Oos- trumseweg tussen Leunseweg en Juli- anasingel vrijdag (1 december) a.s. ge reed komen waarna deze wegen weer voor het verkeer kunnen worden open gesteld. Daarmee zullen de vele omleidings routes voor het verkeer in die omgeving binnen de oorspronkelijke gestelde tijd tot het verleden behoren, VERANDERINGEN De belangrijkste veranderingen voor het verkeer na de rekonstruktie zijn: Het verkeer op de Langeweg-Pa- terslaan heeft voorrang op het ver keer, dat uit de zijwegen komt. Voor het kruispunt Leunseweg-Paters- laan-Oude Oostrumseweg betekent dit, dat het verkeer op de Leunseweg voorrang moet geven aan het verkeer op de Paterslaan-Oude Oostrumseweg. De St. Antoniusstraat wordt een richtingsstraat voor autoverkeer Vanaf de Kruisstraat komt er een inrijverbod voor auto's. Fietsers en bromfietsers mogen die straat wel in beide richtin gen berijden. De bushalte bij de Paterskerk is vervallen. De bushalte op de Leunse weg, nabij houthandel Schoenmakers, zal meer in de richting van het centrum worden verplaatst. Op de Paterslaan zal een stopver bod gelden met uitzondering van de parkeerhavens aan de zuidzijde en de parallelweg. Vooral met het wijzigen van de voor rang op het kruispunt Leunseweg-Pa- terslaan-Oude Oostrumseweg zal men terdege rekening moeten houden. BEVORDERDEN EN GESLAAGDEN BIJ DE BRANDWEER Tijdens de op 24 november j.l. ge houden feestavond van de brandweer heeft de burgemeester de volgende bevorderingen bij de gemeentelijke vrij willige brandweer bekend gemaakt. De kommandant en de onderkom- mandant van de brandweer, de heren Th. Manders en J. Schillings, zijn met ingang van 1 januari 1979 resp. bevor derd tot hoofdbrandmeester 1e klasse en hoofdbrandmeester. Per gelijke datum zijn de brandweer leden Th. Frederix. A. Kusters en W. Pelzer bevorderd tot hoofdbrandwacht en C. Odenhoven en L. Rongen tot brandwacht 1e klasse. Tevens werden op die avond de in het kursusjaar 1977-78 behaalde diplo ma's door de burgemeester uitgereikt Dat betekende dat de heren Th. Fre derix, A. Kusters en W. Sassen het di ploma hoofdbrandwacht mochten ont vangen, terwijl de heren W. Douwes en C. Odenhoven resp. het diploma pomp- bediener en brandwacht 1e klasse in ontvangst mochten nemen. Voorts kon de burgemeester mede delen dat de heren J. van den Heuvel en L. Joosten in het afgelopen kursus jaar ook het laatste gedeelte van het diploma onderbrandmeester hebben behaald en daarop aansulitend nog met goed gevolg de instrukteurskursus hebben afgesloten (de diploma's moch ten betrokkenen al eerder uit handen van de kursusleiding ontvangen). De heren P. Lensen en P. Wolbertus waren degenen, die nog het EHBO-di- ploma hebben gehaald. Tenslotte ontvingen de heren W. Cle- vers en J. Maas uit handen van de burgemeester het jaarteken met oor konde wegens resp. 20 en 25 jaar ver bintenis met de Bescherming Bevol king. de juistheid van de gegevens der be laste objekten met inbegrip van de economische waarden. De rijksbelastingdienst maakt de aanslagen en verzendt die en draagt verder zorg voor de inning en de af dracht van de ontvangen bedragen aan de gemeente. U hebt het aanslagbiljet ontvangen van de rijksbelastingdienst en de be taling moet geschieden aan het Cen traal Betaalkantoor Rijksbelastingen te Apeldoorn, zoals op het aanslagbil jet is vermeld. Bezwaren en inlichtingen. Wilt u nog meer weten over deze belastingen dan kunt u zich schriftelijk dan wel telefonisch wenden tot de af deling belastingen op het gemeente huis, Maasheseweg 1, Venray. U kunt daar vanzelfsprekend ook elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. mondeling inlichtingen vragen en wel (Telefoon 04780-3838, toestel 249 of 250.) Hebt u bezwaren tegen de aanslag dan moet u die binnen 2 maanden na dagtekening van de aanslag schrifte lijk indienen bij de burgemeester en wethouders van Venray, postbus 500, 5800 AM Venray. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray. maken hierbij hun besluit be kend van 8 november 1978 nr. 1759 waarbij in verband met rekonstruktie- werkzaamheden aan het kruispunt Leunseweg, Oude Oostrumseweg, Pa terslaan en Patersstraat, besloten is met ingang van 6 november 1978 tot en met 8 december 1978 of zoveel korter of langer als in verband met de werk zaamheden mogelijk dan wel noodzake lijk is: I. a. door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Regle ment verkeersregels en verkeers tekens af te sluiten voor alle ver keer uitgezonderd voetgangers: 1. de Oude Oostrumseweg ter hoogte van de Julianasingel in westelijke richting; 2. de Paterslaan in oostelijke richting ter hoogte van de Henseniusstraat; 3. de Leunseweg ter hoogte van de Zuidsingel. b. door het plaatsen van borden 12 en 13 van genoemd reglement op de tijdelijke verbindingsweg tus sen de Henseniusstraat en de Patersstraat in oostelijke rich ting alle verkeer behalve voet gangers toe te staan; c door het aanbrengen van een ge le streep als bedoeld in artikel 126 van genoemd reglement het parkeren te verbieden aan de zuidzijde van de onder b. ge noemde verbindingsweg; d.' door het plaatsen van borden 49 van genoemd reglement aan de noordzijde van het gedeelte van de Oude Oostrumseweg ge legen tussen de Julianasingel en de Oostsingel te verbieden, II. voor zover genoemde werkzaamhe den dit toelaten en de veiligheid van personen of goederen niet in gevaar wordt gebracht ontheffing te verlenen van de onder I. genoemde verkeersmaatregelen ten behoeve van bestuurders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen, a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de on der I. vermelde wegen en de wo ning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen be stuurde motorvoertuig kunnen be reiken; b. wanneer zij het motorvoertuig besturen in opdracht of met toe stemming van de onder a. ver melde personen en onder aan die personen gestelde voorwaar den. c. wanneer aangetoond of aanne melijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dat de on der I. genoemde verkeersmaatre gelen geldt, gebruik moeten ma ken van de onder I, vermelde wegen voor het laden of lossen van goederen of voor het ver richten van noodzakelijke werk zaamheden met het door hen be stuurde motorvoertuig en deze aktiviteiten niet of bezwaarlijk op andere wijze kunnen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is be roep aantekenen. Het beroepsschrift wordt aan de Ko ningin gericht en ingediend bij de Com missaris van de Koningin. Venray, 8 november 1978 Burgemeester en wethouders vnd., Mr. H. J. M. Defesche, burgemeester J. M. Poels, secretaris Openbare vergadering Gewestraad N.Limburg Op donderdag 7 december a.s. wordt in het gemeenschapshuis „De Staay" Witherenstraat 68 te Blerick een open bare vergadering van-.de Gewestraad Noord Limburg gehouden, NIEUWE REGELING VOOR OPHALEN DESTRUCTIE- MATERIAAL Zoals reeds eerder meegedeeld is, heeft men bij de B.V, Chemische Be drijven van de N C.B. te Son vanaf 17 november voor de chauffeurs, belast met het ophalen van destruktiemateri- aal, de yijf-daagse werkweek ingevoerd. Als gevolg hiervan is het ophalen van kadavers op zaterdag vervallen. Gebleken is, dat ten onrechte wordt verondersteld, dat de kadavers, die vroeger op zaterdagen zouden worden opgehaald, nu tot maandag moeten blijven liggen. Dit is echter NIET juist, omdat er met de nieuwe regeling op vrijdagmiddag wordt opgehaald. Dit zal echter slechts mogelijk zijn wanneer de melding op het gemeente huis ook vroeg genoeg binnenkomt. Wanneer op vrijdagmiddag voor 12.30 uur destruktiemateriaal in Son is aan gemeld, wordt dit nog dezelfde middag opgehaald. In overleg met de direkteuren van de Vleeskeuringsdiensten is een rege ling getroffen, dat grote kadavers, die op miltvuur moeten worden onder zocht, nog op vrijdag worden opge haald. mits zij voor 3 uur in Son zijn aangemeld. Bij twee of meer achtereenvolgende zon- of feestdagen zullen in overleg met de direkteuren van de Vleeskeu ringsdiensten aparte regelingen wor den getroffen, zodat alle aangemelde kadavers vóór de feestdagen worden opgehaald. Bekendmaking Burgemeester en wethouders der gemeente Venray maken bekend, dat ter voldoening aan artikel 6, lid 3. van de Grondwaterverordening voor de pro vincie Limburg, ter secretarie van hun gemeente, vanaf 4 december 1978 ge durende dertig dagen voor eenieder ter inzage wordt gelegd een aanvraag met de daarbij behorende bescheiden van het Hoofd der Afdeling Onderwijs, Jeugd- en Sportzaken der gemeente Venray, namens deze gemeente d.d. 7 juni 1978, om vergunning, als bedoeld in artikel 4, lid 1, van aangehaalde ver ordening. voor het in werking hebben va neen inrichting voor het onttrekken van water aan de bodem op de per celen. kadastraal bekend gemeente Venray, sectie L. nrs. 846 en 847. zulks ten behoeve van recreatie-oord Vlak water. gelegen aan de Kempweg 164, aldaar. Gedurende de termijn van terinzage- legging kunnen belanghebbenden schriftelijk bezwaren indienen tegen het verlenen van de gevraagde vergunning bij Burgemeester en Wethouders der gemeente, binnen welke het onroerend goed, waarop de bezwaren betrekking hebben, is gelegen. Venray, 29 november 1978 Burgemeester en wethouders vnd.. Mr. H. J. M. Defesche. burgemeester Bekendmaking Burgemeester en Wethouders van Venray, maken bekend, dat besloten is met ingang van 8 december 1978. van 7.30 - 16.00 uur of zoveel korter of lan ger als in verband met de werkzaam heden mogelijk dan wel noodzakelijk is: I. door het plaatsen van borden II van bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens de Witte Venneweg voor het gedeelte gelegen nabij de spoorwegovergang af te sluiten voor alle verkeer behal ve voetgangers. II. voor zover genoemde werkzaamhe den dit toelaten en de veiligheid van personen of goederen niet in ge vaar wordt gebracht ontheffing te verlenen van de onder I. genoemde verkeersmaatregelen ten behoeve van motorvoertuigen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de on der I. vermelde weg en de wo ning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen be stuurde motorvoertuig kunnen be reiken; b wanneer zij het motorvoertuig besturen in opdracht of met toe stemming van de onder a. ver melde personen en onder aan die personen gestelde voor waarden c. wanneer aangetoond of aanne melijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dat de on der I. genoemde verkeersmaat regelen geldt, gebruik moeten maken van de onder I. vermelde weg voor het laden of lossen van goederen of voor het ver richten van noodzakelijke werk zaamheden met het door hen be stuurde motorvoertuig en deze aktiviteiten niet of bezwaarlijk op andere wijze kunnen ver richten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is be roep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Ko ningin gericht en ingediend bij de Com missaris van de Koningin. KOLLEKTEKALENDER VOOR DECEMBER Het kollege van b. en w. heeft voor de volgende kollektes. welke in de maand december worden gehouden, toesteming verleend. Dit betekent, dat aan geen enkele andere instelling of vereniging toestem ming wordt gegeven om in deze maand een geldinzameling te houden. 2 december: plaatselijke aktie in het kader van het jeugdkollektewezen. De baten van deze kollekte komen ten goede aan de Gidsen en Kabouters van St. Oda. 11 t.m 16 december: Provinciale kol. lekte ten bate van het Nederlands Ka tholieke Vakverbond (N.K.V.). Koliekteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan, Kollektanten en kollektrices moeten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. Commissie v. financiën en belastingen vergadert Op woensdag 6 december a.s. 'smid- dags om vijf uur komt de commissie voor financiën en belastingen in een openbare vergadering bijeen. Aan de orde komen: Reservering saldi-reserve 1977; Ontwerp-raadsvoorstel betreffende aanpassing gewone dienst van de be groting van inkomsten en uitgaven i.v.m. vroegere dienstjaren alsmede de aanpassing kapitaaldienst 1978; Overzicht aan de commissie voor financiën en belastingen van de stand van zaken m.b.t. post onvoorzien 1978 Bespreking van: a. de circulaire van de staatssecreta ris van binnenlandse zaken van 18 juli 1978 met betrekking tot de uit keringen uit het gemeentefonds over 1976, 1977, 1978 en 1979; en b. de circulaire van de staatssecretaris ris van binnenlandse zaken van 24 juli 1978 met betrekking tot de uit kering lager onderwijs 1979. Op de afdeling BEVOLKINGSZAKEN kan worden geplaatst medewerk(st)er bevolkingszaken die tot taak zal krijgen: de administratie van vertrokken personen; de leerplichtadministratie; het verrichten van loketwerk; het verlenen van assistentie bij behandeling van paspoorten, rijbewij zen. enz. Gedacht wordt aan een jonge kracht die een ambtelijke loopbaan wil be ginnen en die bereid is zich op het vakgebied bevolkingszaken verder te bekwamen door het volgen van de opleiding „Bevolkingsboekhouding Hij/ zij dient in het bezit te zijn van een MEAO of HAVO-diploma of een daarmee gelijk te stellen diploma. Geboden wordt een salaris dat voor deze funktie maximaal 2072.bruto per maand kan bedragen. Het aanvangssalaris zal bepaald worden aan de hand van leeftijd, opleiding en eventuele administratieve ervaring. Sollicitaties in te zenden binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad en gericht aan het college van burgemeester en wethouders, postbus 500, 5800 AM Venray, onder vermelding van het vakaturenummer PZ-146. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray berichten, dat op 1 november 1978 van de ten laste van deze gemeente uitgegeven obligatielening ad 200.000.- de navolgende nummers zijn uitgeloot: 25 - 26 - 41 - 45 elk ad 1.000,— 135 A ad 500,— De uitbetaling geschiedt, op het kantoor van de Nederlandse Credietbank n.v. te Venray tegen overgave van de uitgelote obligaties met de daarbij be horende per 1 februari 1979 niet vervallen coupons. Het bedrag van de eventueel ontbrekende coupons wordt op het op de obli gatie af te lossen kapitaal in mindering gebracht. De uitbetaling zal geschieden op of na 1 februari 1979. Venray, 16 november 1978 Burgemeester en wethouders voornoemd. Mr. H. J. M. Defesche, burgemeester J. M. Poels, secretaris HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: A. Pouwels, St. Servatiusweg 10, Venray. om vergunning tot het oprichten in werking brengen en in werking houden van een varkensfokkerij en kippenhouderij waar mest en mest stoffen worden bewaard. Adres in richting: Hoek Pauwweg Stokven. Oostrum. kadastraal gemeente Venray, sectie R. nr. 742. J. A. F. Hendriks. Spralandweg 3. Oostrum, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in wer king houden van een varkensfokkerij waar mest en meststoffen worden be waard. Adres inrichting: Overbroekse- weg/De Hoef, kadastraal gemeente Venray, sectie P. nr. 409. F. E. van de Ven, Tunnelweg 2. Castenray, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een varkensfok kerij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Tunnelweg 2, Castenray. kadastraal gemeente Venray Sectie R Nr. 14 Gebr. Backus. Meerselsepeel 8 Ysselsteyn. om vergunning tot het op richten. in werking brengen en in werking houden van een varkensfok kerij waar mest en meststoffen wor den bewaard. Adres inrichting: Meer selsepeel, Ysselsteyn. kadastraal ge meente Venray, sectie H. nr. 2501. P. G. J. Wismas, Straat 11, Merse- lo. om vergunning tot het uitbreiden van een varkensmesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Straat 11, Merselo. kadas traal gemeente Venray. sectie B. nr. 3970. L. van de Mortel. Ericaweg 7. Oirlo. om vergunning tot het oprich ten. in werking brengen en in werking houden van een varkensfokkerij en varkensmesterij waar mest en meststof fen worden bewaard. Adres inrichting: Ericaweg 7, Oirlo, kadastraal gemeen te Venray, sectie S, nr. 84. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dij verzoek ter inzage ligt. De ingeko men bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbren gen op een openbare zitting te houden op woensdag 20 december om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maasheseweg 1 te Venray. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a.) een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon ol bij gemachtigde op de bovenbedoelde zit ting is verschenen: b.) een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schrif telijke bezwaren heeft ingebracht. Venray. 1 december 1978 Burgemeester en wethouders van Venray. Mr. H. J. M. Defesche. burgemeester J. M. Poels. secretaris Openstelling van bet gemeentebuis Het gemeentehuis, Maashese weg 1, is op werkdagen ge opend van 9 tot 12 uur. Bo vendien kan men op donder dagmiddag van 16.00 tol 17.3C uur bij de afdeling bevolkings zaken terecht voor het afha len van paspoorten, rijbewij zen e.d. Gesprekken met ambtenaren buiten de openingstijden van het gemeentehuis, uitsluitend na telefonisch afspraak, (tel. 04780-3838). SPREEKUREN B. EN W. Burgemeester mr. H. J. M. Defesche maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Wethouder G. H. Schols: maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder mevr. A. P. Rut- ten-Tielen: woensdag var. 17.30 tot 18.30 uur. Wethouder Joh. Loonen maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder J. van Oers maandag van 10 tot 11 uur. Wanneer een spreekuur ver valt wordt dit in de rubriek „Gemeentepraat" bekend ge maakt. Met de burgemeester en de wethouders kan ook telefo nisch een afspraak worden ge maakt via de secretaresse van het college, mevr. M. v. <L Leeuw (tel. 04780-3838 toestel 117). Het postadres van het ge meentehuis luidt: Gemeente Venray Postbus 500 5800 AM Venray.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 13