GEMEENTEPRAAT FIIMNIEUWS VAMOS A VER KERKELIJKE DIENSTEN Iinstrumentale en vocale cursussen aan de Muziekschool in Venray PEEL EN MAAS Gemeenschaps viering Venray Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Smakt NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE CEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte. Bureau Voorlichting HINDERWET In grote lijnen zijn de opleidingen aan de Muziekschool Venray te splitsen in instrumentale en vocale cursussen. Deze laatste zjjn te ver delen in zang- en koorscholings cursussen. Het vak zang wordt wel aan de Muziekschool gegeven, ter wijl een koorscholingscursus nog niet is gerealiseerd. Hopelijk kan een dergelijke cursus in 1980 wor den toegevoegd aan de talloze mo gelijkheden die de Muziekschool Venray thans al te bieden heeft. De instrumentale opleidingen zijn te verdelen in GRADEN- en HA- FA-OPLEIDINGEN. De zes gra- dengetuigschriften zijn de mijlpa len voor de instrumentale studies, waarin voor elke graad een studie tijd van Vit tot 2 jaar is toege kend. Voor de vier Hafa-diploma's (Hafa is de afkorting voor harmo nie en fanfare) zijn ook studie perioden van lVt lot 2 jaar be schikbaar. De aanmeldingen voor de gradenopleidingen worden door de ouders of meerderjarigen ge daan, terwijl de aangiften voor de Hafa-opleidingen door de secreta rissen van de desbetreffende ver enigingen gebeurt. Naast de instrumentale lessen is het vaak mogelijk aan een van de vele ensembles deel te nemen, zoals: blokfluitensemble, kinderkoor, strijk- ensembles, slagwerkgroep, Orffgroep, gitaarensemble, accordeonorkesten, Hafa-opleidingsorkest en kamermu- |ziekensembles. Deelname aan deze ensembles is voor alle muziekschoolleerlingen gra tis. Ook niet-leerlingen kunnen aan de bestaande ensembles deelnemen (lesgeld 118,voor een geheel jaar). Naast dit alles is er ook nog een voorbereidingsklas conservatorium. Om met enig succes een toelatings examen aan een conservatorium te kunnen afleggen, is het absoluut noodzakelijk voor een gedegen voor bereiding te zorgen. De leerling dient bij eventuele toelating in het bezit te zijn van een Havo of V.W.O.-di ploma. Het toelatingsexamen bestaat ten minste uit: theoretische kennis, ge- hoortest en het gekozen hoofdvak met eventuele bijvakken. De Muziekschool Venray kan de daarvoor in aanmerking komende leerlingen bij die voorbereidingen de helpende hand bieden in de V.K. (is voorbereidingsklas) voor het conser vatorium. Dit is een tweejarige op- peiding. Wij geven hierna een opsomming van nog enige algemene zaken: het nieuwe kursusjaar begint 1 januari 1979; alleen bij voldoende deelname kunnen de verschillende kursus- sen doorgang vinden; de leerlingen worden door de di- rekteur bij een hoofdelijke- of groepsles ingedeeld; de wekelijkse lesduur wordt na overleg met de docent door de di recteur bepaald; de lesroosters worden door de do centen na overleg met de leerlin gen vastgesteld; voor de lesgelden verwijzen wij U naar de prospektus 1979, die U bij de administratie kunt ophalen of opvragen; de leerlingen ontvangen 2 x per jaar een rapport; voor de leerlingen worden regel matig voorspeellessen, contact- lessen en uitvoeringen georgani seerd; de vakanties zijn zoveel mogelijk gelijk aan die van de andere on derwijsinstellingen in Venray e.o. VOOR ONZE LEERLINGEN Rapporten Van de gradenopleidingen worden de rapporten in de week van 27 no vember aan de leerlingen uitgereikt. Desgewenst kunnen de ouders die les bijwonen, om het tweede rapport van de cursus 1978 met de docent te bespreken. Van de Hafa-opleidingen worden de rapporten tegelijkertijd met de diploma's uitgereikt. INTOCHT ST. NICOLAAS A.s. zondag 19 november zal St. Nicolaas een bezoek brengen aan Venray. Om twee uur zal de Sint vanaf De Burggraaf naar het oude gemeentehuis gaan om daar officieel te worden ontvangen door burge meester Defesche. Na het officiële gedeelte maakt de Sint een rondgang door Venray. Bij regenweer zal de Sint naar de Venrayse schouwburg gaan om daar de kinderen te ontvangen. Handwerk- tentoonstelling in Oostrum A.s. zaterdag 18 november houdt de wellfare afdeling van het Rode Kruis- een handenarbeidtentoonstel- ling in café van Dijk te Oostrum. Deze tentoonstelling is geopend van 1 tot 6 uur. Dames, komt U allen eens kijken, 't is de moeite waard. 25.000,- Ten behoeve van het realiseren van een Groene Kruisgebouw te Bergen, mocht het bestuur deze week een cheque van 25.000,ont vangen. Deze financiële bijdrage was mogelijk dank zij de kinderpost- zegelaktie. De cheque werd uitge reikt door mevr. Steyns, voorzitster van de Venrayse afdeling. Diploma's In de laatste week van november worden maar liefst 107 Hafa-diplo- ma's aan leerlingen uitgereikt, die voldeden aan de eisen van de Lim burgse Bond van Muziekgezelschap pen. De volgende diploma's zijn be haald: 67 x A, 18 x B. 18 x C, en 4 x D. Het uitreiken van deze diploma's gebeurt voor de desbetreffende ver enigingen uit: Merselo, Venray en Vierlingsbeek op dinsdag 28 novem ber; voor de verenigingen uit: Cas- tenray, Leunen en Oirlo op woens dag 29 november; voor de verenigin gen uit: Broekhuizenvorst, Meerlo, Oostrum en Ysselsteyn op donderdag 30 november. Deze drie avonden worden gehou den in de aula van de Muziekschool, Grote Markt 1 en beginnen om 19.30 uur precies. Behalve dat op die avonden ook de rapporten \vorden uitgereikt, zullen de ouders en bestuursleden op deze avonden ook een voorspeelles wor den aangeboden. Getuigschriften Op vrydag 24 november a.s. om 19.30 uur, zullen in de aula van het Boschveldcollege de 180 behaalde ge tuigschriften door de voorzitter van het Stichtingsbestuur, de heer L. M. M. Laurensse, worden uitgereikt. De volgende graden zijn behaald: 106 x le, 54 x 2e, 16 x 3e, 3 x 4e, en 1 x de 5e graad. Alle candidaten ont vangen via de docent een uitnodi ging tot het bijwonen van deze avond. Einduitvoering Eveneens op vrijdag 24 november zal, in combinatie met bovengenoem de getuigschriftenuitreiking, de eer ste einduitvoering van de Muziek school Venray worden georganiseerd. Tijdens deze avond zullen dan ook een aantal leerlingen hun muzikale medewerking mogen verlenen, waar door een resultaat van de verschil lende opleidingen aan de Muziek school te beluisteren zal zijn. Ieder een is van harte welkom. VOOR ONZE NIEUWE LEERLINGEN De administratie van de school is van maandag t.m. vrijdag van 13.00- 17.00 uur en op zaterdag van 8.30- 12.30 uur geopend. U kunt op die tij den ook bellen (01780 - 5320). De directeur en de twee coördina toren houden spreekuur volgens (tel.) afspraak. U bent bij hen altijd van harte welkom. De propectus 1979 is inmiddels verschenen. Belangstellenden kun nen deze opvragen bij de admini stratie van de school U vindt daarin tevens een inschrijfbiljet, dat vóór 9 december ingeleverd moet zijn. De voorlopige oudercommissie is van start gegaan. Zij denken aktief mee in allerlei muziekschoolzaken en bevelen, zowel de toekomstige als de reeds ingeschreven leerlingen, op woensdag 20 december een boeken beurs aan. Alle leerlingen kunnen bij de desbetreffende docent een boeken-advieslijst opvragen, waarop staat te lezen, welke studieboeken in 1979 gebruikt zullen worden. Aan de hand van deze lijst, kunnen zij dan hun inkopen trachten te doen op de boekenbeurs. Leerlingen, die boeken willen doorverkopen, kunnen die op deze beurs ruilen of slijten. Wij re kenen op een grote opkomst op woensdag 20 december, tussen 19.00 en 20.00 uur in de school. Als alge mene richtlijn moet bij boeken in goede staat op 60% van de winkel waarde worden gerekend. Desgewenst kunnen studie-instru menten van de ene leerling op de andere overgaan. Dit is een kwestie van vraag en aanbod. Aanbiedingen en aanvragen kunt U aan de admini stratie doorgeven. De aanbiedingen worden door de desbetreffende do cent getest en daarna getaxeerd. Voor een overeengekomen advies prijs kunnen op die manier nieuwe leerlingen studie-instrumenten van leerlingen, die de school verlaten, overnemen Helaas is van deze ge legenheid in het verleden nog te TWEE BIJZONDERE FILM IN VENRAY Deze week vertoont LUXOR thea ter de inmiddels beroemde film CONVOY van Sam Peckingpach. jaar. Het is een bijzonder spectaculaire film met Kris Kristoffersen en Ali MacGraw. De film is een aaneen schakeling van spektaculaire scènes. Een simpele verkeersovertreding leidt tot een machtig protest van vrachtwagenchauffeurs, waarbij men het recht in eigen hand neemt. Dat wordt een grandioze confrontatie met de politie. Niets wortd ontzien. Ze rammen auto's in elkaar en rij den huizen aan gruzelementen. Een feest voor liefhebbers van aktie. Een heel andere, maar niet minder beroemde film is EEN HEEL BIJ ZONDERE DAG, Una Gionata Par- ticolare met Sofia Loren en Marcello Mastroianni Deze prachtfilm wordt in het STUDIO THEATER vertoond. De pers is vol lof en we zouden vele persrecenties kunnen afdrukken, maar het resultaat zou uiteindelijk hetzelfde zijn, want alle kranten prijzen deze film bijzonder aan. Voor velen dan ook weer een hernieuwde kennismaking met Sofia Loren en dat is dikwijls al een trekpleister ge noeg om een bioscoopzaal uitver kocht te doen raken. UW WEEKBLAD weinig gebruik gemaakt, de aanbie dingen waren altijd te beperkt. Voor welke kursusscn kan men in 1979 inschrijven? Hier volgt een op soming: viool, vedel, cello, piccolo, fluit, hobo, klarinet, saxofoon, trom pet. bugel, piston, hoorn, tuba, trom bone, slagwerk, blokfluit, gitaar, pia no, accordeon, electr. orgel en zang. Tot slot merken wij op, dat de leerlingen, die in 1978 waren inge schreven. zich voor de cursus 1979 opnieuw moeten laten inschrijven en wel vóór 9 december a.s. Commissie voor cultuur bespreekt bibliotheeknota Op dinsdag 21 november a.s. 's avonds om acht uur komt de commissie voor cultuur voor het eerst in haar nieuwe samenstelling in kamer 201 van het gemeente huis bjjeen. Men zal zich deze avond na de kennismaking in hoofdzaak bezighouden met bi- bliotheekzakcn. Hiervoor zijn de bespreking over de ontwerp-bi- bliotheeknota en de begroting van de bibliotheek voor 1979 op de agenda geplaatst. Voordat onlangs de nieuwe com missie voor cultuur werd ingesteld was er de commissie voor onderwijs, cultuur en recreatie. Het was in deze commissie, dat het bibliotheekPLAN 1978 gedeeltelijk werd behandeld. Omdat er thans een aparte commis sie cultuur is gevormd achten b. en w. het juist dit stuk, dat thans de naam bibliotheekNOTA 1978 heeft gekregen met de door de voormalige commissie voor onderwijs, cultuur en recreatie aangebrachte wijzigin gen, opnieuw ter sprake te brengen. Aanvankelijk was het de bedoeling van het college de nota tevens te beschouwen ais het wettelijke biblio theekplan. Dit plan dient om de minister in staat te stellen een landelijke plan ning van bibliotheekvoorzieningen te maken De inhoud van dat plan be hoeft niet meer te zijn dan een aan duiding van de bestaande en de ge wenste bibliotheekvoorzieningen in de gemeente. Het college van burgemeester en wethouders is daarom op dat stand punt teruggekomen omdat het doel van de bibliotheekNOTA een ander is. Doel van die nota zoals het col lege dat nu ziet is om een voort durend praatstuk te zijn over het ge meentelijk beleid voor de biblio theek. In verband daarmee is ook de titel gewijzigd van „plan" in „nota". Deze eerste nota, welke a.s. dins dag in de commissie wordt bespro ken is hoofdzakelijk beschrijven van aard. Veel beleidsuitgangspunten staan er niet in omdat: het bibliotheekbeleid sterk sa menhangt met het sociaal-cultu reel beleid. Voor dat beleid is een sociaal-cultureel plan in voorbe reiding; de commissie voor cultuur in het bepalen van die beleidsuitgangs punten een wezenlijk aandeel dient te hebben. De beleidsuit gangspunten zullen daarom mede bepaald worden aan de hand van de discussie in de commissie voor cultuur over deze nota. Overigens is het ontwerp van de oorspronkelijke versie tot stand ge komen in nauw overleg met het be stuur van de bibliotheek. Uiteraard zal ook de definitieve versie met het bibliotheekbestuur worden bespro ken. De vergadering van a.s. dinsdag is, zoals gewoonlijk, openbaar. Belangstellenden zijn welkom en zij kunnen desgewenst tijdens de vergadering hun mening laten ho ren. Ook aanstaande zondag is er om half elf in de aula van de Levens school, Bevrijdingsweg 2a, weer een eucharistische tafelviering voor jon geren van 16 jaar en ouder. Voor ganger: Ton van Vliet. Zaterdag: 19 00 nederlandse hoog mis (kinderkoor) int. "Wim van den Munckhof en overl. fam. I Jan Schwachöfer en opa Dijkmans Con stant Pijls. ZondagDrieëntwintigste zondag door het jaar. 8.00 leesmis int. An- toon Janssen moeder Thijssen- Lenssen bijzondere intentie; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Christina van Rooy-Peeters overl, fam. Pee- ters-Claessens Fun Odenhoven en zoon Jan; 11.00 nederlandse hoogmis, int. Wilhelmus Swinkels en zoon Frans Gerard Cox Herman Coop- mans. Maandag: 9.00 Henri Camps I overl. fam. Gommers-Sengers I uit dankbaarheid; 19.00 Piet Janssen en overl. fam. overl. fam. Lemmens- Crooymans. Dinsdag: Opdracht van Maria in de tempel. 9.00 tot zekere zekere in tentie Maria Vrencken-L'Espoir; 19.00 Gertruda van Meijel-Truyen ouders v. Uden-v. d. Broek. Woensdag: H. Cecilia. 9.00 Anna Behnen W. Arts en A. Pelzer van een oude vriend; 19.00 Maria Wis- mans-Geelen I Maria Minten-De- lauw Herman Coopmans. Donderdag: 9.00 overl. fam. Mar cellis Maria Ponjée-Huybers. Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: M. Peters. Heidseschoolweg 4, Hei de, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmesterij en rundveehouderij waar mest en mest stoffen worden bewaard. Adres in richting Heideschoolweg 4. Heide, kadastraal gemeente Venray sectie N nr. 120. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op -een openbare zitting te houden op woensdag 6 dec 1978 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maasheseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hii binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 17 november 1978 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels. secretaris. Openstelling van het gemeentehuis Het gemeentehuis, Maashese weg 1, is op werkdagen ge opend van 9 tot 12 uur. Bo vendien kan men op donder dagmiddag van 16.00 toi 17.30 uur bij de afdeling bevolkings zaken terecht voor het afha len van paspoorten, rijbewij zen e.a. Gesprekken met ambtenaren buiten de openingstijden van het gemeen'ehuis, uitsluitend na telefonisch afspraak, (tel. 04780-38381. SPREEKUREN B. EN W. Burgemeester mr. H. J. M. Defesche maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Wethouder G. H. Schols: maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder mevr. A. P. Rut- ten-Tielen: woensdag var 17 30 tot 18 30 uur. Wethouder Joh. Loonen maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder J. van Oers maandag van 10 tot 11 uur. Wanneer een spreekuur ver valt wordt dit in de rubriek „Gemeentepraat" bekend ge maakt. Met de burgemeester en de wethouders kan ook telefo nisch een afspraak worden ge maakt via de secretaresse van het college, mevr. M. v. d. Leeuw (tel. 04780-3838 toestel 117). Het postadres van het ge meentehuis luidtGemeente Venray Postbus 500 5800 AM Venray. Vrijdag: 9.00 Harrie Achten bij zondere intentie; 14.00 Huwelijks plechtigheid Wilma van Vegchel en Math. Winnen; 18.30 Grad en Jan van Soest ouders Minten-Beclet en dochter Nella intentie van het ker kelijk zangkoor. Zaterdag: 9.00 zuster van de Berg echtpaar Neeteson-Custers; 19.00 u. moeder en Toos Bouten Joos Ou denhoven I overl. ouders Maatman- Overmars. Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.00 u. kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leidsters: Annemie van Meijel en Gerrie Janssen. Huwelijksafkondiging: Thea Franssen en Jan Geurtjens; Gijsberta Beerkens en Hendrik Cremers; Bertie van Oppen en Willem Creemers. In verband met het jaarlijks Ce- ciliafeest van het kerkelijk zang koor (dames en heren) is de avondmis op vrijdag 24 november niet om zeven uur maar om half zeven. Akolieten: Zaterdag 18 november: 19.00 T. Verbeek en Paul v. d. Heuvel. Zondag 19 november: 8.00 Berna- dette Corzilius en Mare Linskens (lezer: Anita Hendricx); 9.30 Henny Fassotte en Mary Pelzer; 11.00 T. Huggers en G. de Groot. Misdienaars: Maandag, dinsdag: 19.00 Hans Arts en Adrienne Marlet. Woensdag: 19.00 Eric van Gerven en Carlo Holtzer. Vrijdag: 18.30 Eric van Gerven en Carlo Holtzer. Vrijdag: 14.00 Henk Manders en Henri Willems. Zondag 19 nov.: 11. Missen 7.30, 9.00, 11 45; hoogmis 1015 gezongen door Crescendo; 18.00 avondmis. Vrijdag: 9 30 gcz. H. Mis bij gele genheid van 60-jarig huwelijk van Polanen-Petél; 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over de gezin nen. Zaterdag: 5.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zondag viering Mis-inlenties: Zaterdag: 18.30 Pater Florentius Lucassen Frans v. Waayenburg (Bedrijf-fam. fonds Bouwmij Jans sen). Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 overl. ouders Vollenberg-Aerts; 10.15 Wim Verlijsdonk; 11.45 Jacobus van Veghel; 18.00 overl. ouders Dupont, zoon en schoonzoon. Maandag: 8.00 A. Esser-Esser en tot zekere intentie; 19.00 Jacobus Hubertus Thomassen, Anna Gertru da Custers en zoons Gerrit en Johan. Dinsdag: 8.00 tot zekere intentie en t.e.v de H Geest; 19.00 Wim van den Munckhof en overl. fam. Peters- Arts. Woensdag: 8.00 tot zekefe intentie en overl fam. Kusters-Jacobs; 19.00 Sjeng Ewals. Donderdag: 8 00 Cecilia Sedee-Pas- teuning en overl. familie; 19.00 Sjang Boom (v.w. buurt). Vrijdag: 8.00 overl. ouders Kers- ten-van Bracht; 19.00 Gezinsmis, overl. ouders Lucassen-Maassen en P. Florentius; 9.30 gez. H. Mis uit dankbaarheid bij het 60-jarig Huwe lijk van Polanen-Petèl en voor doch ter Wilhelmina. Zaterdag: 8.00 overl. ouders Rae- makers-Pouwels. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Leo en Henk Jan sen. Zondag: 7.30 Ricky Douwes en Johnny Philipsen; 9.00 Peter Schoen makers en Johnny Smits; 10 15 Jos Claessens en Willy v. d. Bekerom; 11.45 Tony Scholten en René van Hooren; 18.00 Geert Claes en Jac. Smetsers. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Geert Claes en Jac. Smetsers; 19.00 Arnoud Verhaeg en Hans Kerstjens. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Alfons Pirlo en Gerard Schoenma kers; 19.00 Pieter Hendriks en Eric Arts. Zaterdag 18 nov.: Euch viering om 19.00 u. Geen kindercrèche. Mis- intentie Johannes Verhelst. Zondag 19 nov. Euch. viering om 10.00 uur. Kindercrèche aanwezig. Misintentie Mevr. H. Wijnands-Kep- ser. Woensdag 22 nov.: Euch. viering om 19 00 uur. Misintentie: fam. Lem- men. Deze dienst wordt verzorgd door de zusters en pastors. Iedereen is van harte welkom. Drieëntwintigste zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Elisabeth Geurts. Samen zin gen we nederlandse liederen. Zondag: 8 00 leesmis voor overl. ouders Hermans-Rijvers; 9.00 lees mis voor overl. Anna Janssen-Noy; 10 00 hoogmis voor overl. familie Stiphout-Jacobs en zoon Leo en voor Adrianus Kuunders en zoon Frans. Nederlandse gezangen met het ker kelijk zangkoor. 11.30 leesmis t.e.v. St. Machutus voor overl. familie v. d. Berg; 18.30 avondmis voor overl. Annelies Beterams (medewerkers R. X.). Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Ferdinand Peeters; 19.00 avondmis als jaardienst voor overl. Harry Sch rooien. Dinsdag: Opdracht van Maria in de tempel. 8.00 leesmis voor overl. Jip van den Berg; 19.00 avondmis v. overl. ouders Billekens-Giebels. Woensdag H. Cecilia, maagd en martelares. 8.00 leesmis voor overl. ouders Linders-Schörph en ouders van Kempen-Snijders; 19.00 avond mis voor overl. Annelies Beterams en voor overl, Hermien van de Laar. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Piet Lommen; 19.00 avondmis voor overl, Antoon Jenneskens en familie. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Gerrit van Dijck (van bekende); 9.00 leesmis voor de levende en overl. le den van de brandweer St. Oda (St. Joseph klooster); 19.00 avondmis voor overl. familie van Rossum- Janssen en voor Gerard us Loonen (v. d. bejaardenvereniging). Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Piet Potten; 14.00 plechtige eucharis tieviering uit dankbaarheid bij gele genheid van het 25-jarig huwelijks feest van de ouders Lange-Jacobs. 19.00 avondmis voor overl. Wilhel mus van de Ven. Mededeling: Zondag onder de mis van half 12 kleuterchêche in de kleuterschool vlak bjj de kerk (Whistlerstraat 3). Leidster: Mej. Jeannet van den Be kerom. Akolieten- en Misdienaarslijst voor de week van 19-25 november: Zondag: 8.00 E. Franken en O. In- genpas; 9.00 C. v. d. Brand en F. Linskens; 10.00 M. Barten, J. Jacobs, R. Beerkens; 11.30 A. Schwachöfer en M. Willemse; 18.30 H. Willemse en S. Fijneman. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 L. Janssen en T. van Soest; 19.00 J. Vervoort en T. Lucassen. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 R. Aben en E. Wiegman; 19.00 H. Geerkens en M. Lenssen. Zondagmorgen 19 november tien uur gaat Ds. A. J. Plug uit Venlo voor in de aula van Den Hoebert. Tijdens de kerkdienst kinderkerk en -oppas. De extra-kollekte is bestemd voor de oecumene in binnen- en buiten land. In Blitterswijck geen dienst. Gaarne tijdig opgave van adres- verandering aan de Heer A. Harms, Mastbos 10 te Venray. Zaterdag: 19.00 jaard. Robbie Nel len; Theodorus van Arscn (Dames koor). Zondag: 8.30 overl. fam. Kleus- kens-v. d. Berg; 1000 overl. fam. Jeukcn-Jeuken en zoon Louis Con rad Peter v. d. Hogenhof (Dames- en Herenkoor en Harmonie). Maandag: 9.00 gest. jaard. Willem Loonen en Elisabeth van Heyster. Dinsdag: 9.00 gest. jaard. Petronel- la Derks. Woensdag: 9.00 overl. fam. Ver- meulen-Moorrees. Donderdag: 9.00 gest. jaard. Jan Hendriks. Vrijdag: 9.00 Mevr. Hulsman-Jan- scn. Meta en Jan Hulsman. Zaterdag: 19.00 Jan Hulsman en Catharina Hulsman-Jansen Harry Achten en vader Willem Camps en Philomena Swemers gest. jaard. Theodora Janssen-Tacken (Jonge renkoor). Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Pieter Verhagen. Berry en Alex Oudenhoven. Marcel Janssen. Zondag: 8.30 Antoine Janssen, Marcel Derks, Marcel Litjens, Mar cel Linskens; 10.00 Antoine Pelzer, Alouis Marlens, Davy Moorrees. Twan Camps. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis Sef Di- recks. Zondag: 8.30 gez. H. Mis overleden leden van de Broederschap St. Ma chutus; 10.00 pi. Hoogmis st. St. Ma chutus; Jan Nelissen namens oude buurt en voor Ber de Rijck; 15.00 H. Lof t.e.v. St. Machutus met zegening van de kinderen. Maandag: 19.00 H. Mis t.e.v. St. Machutus. Dinsdag: 19.00 H. Mis uit dank- baraheid en voor Apolonia Naus- Splinter en Dirk Splinter. Woensdag: 19.00 gez H. Mis. Slui ting octaaf, St. Machutus en tot ze kere intentie. Tevens St. Caecilia voor de overleden en levende leden kerkkoor. Donderdag: 8.00 H. Mis Christiaan Steeghs en Petronella Smits. Vrijdag: 8.00 H. Mis. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis Jan Ne lissen en jaardienst Louis Gommans en Karei Achten. Misdienaars: William Steeghs. Jan Vollenberg; Johny Reynders, Mark Donders. Hoogmis: René Rambags, Mike Cleven. Zaterdag: 19.00 Jacoba Dinghs-v.d. Beuken. Zondag: 8.00 Henk Wolters; 10.00 jrd. Harrie van Kuyck. Maandag: 8 00 jrd. Martinus Phi lipsen. Dinsdag: Opdracht van Maria in de tempel. 8.00 overl. fam. Tielen- Tielcn-Smits. Woensdag: H. Cecilia. 8 00 gezins mis int. offeraars. Donderdag: 8.00 Geert Classens. Vrijdag: 8.00 Dora Willemssen- Martens, v.w. Bejaardenvereniging. Zaterdag: 19.00 Petronella Jcnnis- kens-Smits. Zaterdag: 19.00 Ism. v. overl. fam. Koenen-Creemers. Zondag: 8.00 Ism. v. Jan v. Meijel, echtgenote en overl. kinderen Hen ri Martens-Smedts; 10.00 hgm. voor overl. fam. Jacobs-v. Cruchten; 11.15 Ism. v. Gerard Thijssen. Maandag: 7.30 jrd. v. Willem Loo nen en Elisabeth van Heijster; 1830 Ism. voor Peter Goumans en echtge note; 19.00 Ism. v. overl. fam. Lit- jens-Lemmen Jan van Meijel, echt genote en overl. kinderen; 19.30 Ism. voor Theodora Cox-Deckers (vanw. buurt). Dinsdag. 19 00 Ism. v. overl. fam- Heldens-v. d. Sterren. Woensdag: 18.30 maandd. voor Jan Reintjes Henri Martens-Smedts; 19.00 Maria Achten-van Dijck en overl. ouders; 19.30 weekd. v. Maria Loonen-Scheffers. Donderdag: 18.30 Ism. v. Jozef Asselberghs (L.); 19.00 Ism. tot int. van fam. Loenen-Pouwels; 19.30 Ism. v. Gerard Wilmsen (vanw. A. Ver- heijen). Vrijdag: 18.30 Ism. voor Ine Jans sen; 19.00 Ism. voor Teng Manders (vanw. Carnavalsver.); 19.30 Ism. v. Frans Verkoeijen. Zaterdag: 19.00 Ism. uit dankbaar heid (L.). Misdienaars: 18.30 W. v. Meijel; 19.00 Th. van Kempen; 19.30 Tj. Jen- niskens. Akolieten: 8.00 H. v. Rhee; 10.00 P .Verstappen, A. Reintjes en F. van Bavel; 11.15 H. en R. Cornelissen. Gedoopt: Keijsers, Kim. Overleden: Theodora Cox-Deckers. Huwelijksafk.: Will Creemers en Bep Beerkens (Venray). 33e zondag door het jaar. Zondag: 8.30 H. Mis voor Jan Geurts en overl. fam.; 10.00 Hoog mis: gesticht jgt. voor Gerardus Vullings; 11.30 maandd. v. Hubertus Koonings. Maandag: 8.00 maandd. v. Maria Verhoeven-Arts. Dinsdag: 8.00 Ism. v. Maria Ver- geldt-Burgers. Woensdag: 8.00 maandd. v. Hen- drika Vullings-Jansen. Donderdag: 8.00 Ism. v. Petronella Stiphout-Poels. Vrijdag: 8.00 Ism. v. Gerardus Coenen; 14.30 H. Mis v. d. levende en overl. leden van de L.V.B. Zaterdag: 19 00 H. Mis voor Petrus Janssen en Anna Janssen-Smeets. Misdienaars: Zondag: 8.30 Robert Stevens en Francis v. d. Hof; 10.00 John Michels en Willy Hendriks; 11.30 Henny Mi chels en Rob Koonings. De missen die vorige week uitge vallen zijn, zullen de volgende week gedaan worden. 33ste zondag door het jaar. 19 nov. Zaterdag: 19.00 Hoogmis v. overl. fam. v. Eyssen. Zondag: 8.30 gest. Ism. voor Hen- ricus Verstegen en Helena Huibers; 1000 Hgm. best. Jgt. voor overl. ouders van Vegchel-Arts; 11.30 H. Mis voor H. Arts en overl. fam. (Grtd. 40a). Maandag: 8.00 gez. H. Mis voor overl. fam. Kessels-Claes. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis voor Pe tronella Zanders. Woensdag: 8.00 gez. H. Mis voor Sjef Verhoeven. Donderdag: 8.00 gest. jgt. voor Fr. Michels. Vrijdag: 8.30 Schoolmis. gest. jgt. voor Petronella v. d. Hoogcnhof. Zaterdag. 18.00 Hoogmis tot int. v. d leden van ons Zangkoor en van onze Fanfare (Ceciliafeest). Zangkoor en ensemble van de Fanfare brengen ..die Deutsche Messe" van Schubert ten gehore. Misdienaars: zondag 8.30 en door de week: I. van Helden. M. Michels; 10.00 T. Janssen, M. Kcssels; 11.30 T. Engels, J. Eyssen. Kollektanten: zaterdag Ewals; zon dag 8.30 v. Cuijck; 10.00 J. v. Hoof; 11.30 Emonts. Zaterdag 18 nov.: 19.30 avondmis v. d. zlelerust van T. Botden. Zondag: 10 u. hoogmis uit dank baarheid namens fam. v. d. Heuvel- Pctcrs Door de week H. Mis 8 uur. Maandag: v. d. zlelerust van Leo- nardus van Lieshout. Dinsdag: voor overledenen. Woensdag: v. d. overledenen van fam. Pouwcls-v. d. Steeg. Donderdag: v.d. zlelerust van Thea van Bakel. Vrijdag: v. d. zielerust van Petro nella Sanders. Zaterdag: 19.30 avondmis v. d. zie lerust van Ben Coolen, namens de buurt. Zondag 19 nov. 33e zondag door het jaar. Zaterdagavond 7 uur Hgm. voor zal. Jan Leyssen vanwege de vrien den. Zondag: 8.30 Ism. afgest. fam. Roo- sen-Verscharen; 10 uur Hgm. jgt. zal. Ger Houben en echtg,; 11.30 u. Ism. zal. Lena van Dongen. Maandag: 8 uur Ism. tot bijz. int. voor genezing van zieke fam. Cle- phas. Dinsdag: 8 uur Ism. tot bijz.a in tentie fam. Burgers. Woensdag: 8 uur Ism. uit dank baarheid. Donderdag: 8 uur Ism. zal. Mientje Jenneskens. Vrijdag: 8 uur Ism. tot bijz. inten tie fam. v. K. Zaterdagavond 7 uur Hgm. zal. Pe tronella Ida van Staveren-van Son. Akolieten voor 19 nov.: Jan This- sen, Joh. Fleurkens, Sj. Classens. Misdienaars: Jacobs, van Dongen; 11.30 Geurts, Classens. 88ë zondag door het jaar. 19 nov. Zondag: 8 uur H. Mis voor Betje Ewals-Fleuren; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Akolieten: Jan van Dijck en Jos Hcesen. Misdienaars van de weck: Geert Koonings en Johnny van Kempen. Maandag: 8 uur II. Mis voor de overleden ouders Poels-Michels. Dinsdag: Opdracht van Maria in de tempel. 8 uur H. Mis voor Gina Droesen. Woensdag: H. Cecilia, maagd en martelares. 8 uur H. Mis voor Sjef Willems. Donderdag: 8 uur H. Mis voor Ar nold Gielens. Vrijdag: 8 uur H. Mis voor een zie ke. Zaterdag: 8 uur H. Mis; 19.30 uur Avondmis t.z.i. Zaterdag 18 nov. 19.00 Avondvie ring voor Francina Mulder-Wilmsen (namens de campinggasten); voor een overledene (fam. Broekstocg). Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor P. Versieyen en zoon Martien; 10.00 Hoogmis voor Sjang van de Winkel en voor overl. fam. Verste gen, voor overl. ouders Thijssen- Geurts, voor overl. fam. Jenncskens- Beckers. Maandag: 8.45 H. Mis voor over ledenen van de Karmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor genezing van een ernstige zieke. Woensdag: 8.45 H. Mis in de Jozef kapel t.e.v. de H. Jozef. Donderdag: 8.45 H. Mis voor over leden ouders Vrijdag: 8.45 H. Mis voor overl. moeder en zoon; 13.30 Eucharistie viering voor het 25-jarig bruilofts feest Goumans-Pauwels. NOTICIAS RELIGIOSAS EI domingo proximo, a las once y cuarto, en nuestra capilla. Overloon- seweg 2, Misa con müsica y platica en Castellano; despus de la Misa reunion en la salita del convento donde estón a su disposición bastan- tes diarios o revistns espafioles. La recepción de San Nicolès tendrè lugar en el Centro el dia 3 de dlciem- bre, a las 16.horas. Indispensable para que los ninos reciban regalo es que los. padres entreguen a la Junta Dircctiva los formuarios sobre el particular debidamente rellenados con el nombre, edad y sexo de los niftos. Si alguien no ha recibido estos formularios, que los pida a Inocen- cio Ramirez. El sèbado el dia 18 de noviembre, en la iglesia paroquial de Geysteren, a las 19.00 de la noche Misa por el descanso etemo de Toos Weyers y José Villasante. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES El sèbado el dia 25 de noviembre. a las 10.30 de le mahana se organlza un viaje a la mundialmente famosa escuela de champlfton de Horst, para visitar sus instaladones; los intere- sados se pongan en contacto con Inocencio Ramirez a fin de organizar el viaje y la visita. La próxima reu- nión de la Junta tendrè lugar el miércoles el dia 22 de noviembre a las 20 horas en nuestra Centro. Has ta la vista. van 18 tot en met 25 november

Peel en Maas | 1978 | | pagina 7