PvdA O.J.C. PUREE "ÏERENIfilNGSNIEllWS UTERPENIEUWS O.J.C. DE BRAK <V CPN-manifestatie in Free Wheelin ^NJ Venray IN Ven rays Mannenkoor J.V.M. K.V.V. Venray Huisvrouwen- kontakt Brukske De Zonnebloem DERDE ORDE Kath. Vrouwengilde Vrouwenkontakt Velfum PEEL EN MAAS Kynologenclub Venray e.o. Werkgroep Homofilie Venray Nieuws uit Overloon St. Theobaldusgilde Overloon Overloonse fanfare promoveert naar superieure afdeling II Donderdag 16 nov. om 20.00 uur petitie voor 't gehele koor. ILs. vrijdag 17 nov. optreden zoals jesproken op de repetitie j.l. don- rdag. Tijdstip en punt van verza- elen wordt a s. donderdag bekend maakt. ^Zondag 19 nov. optreden tijdens 't jiolenzangfestival in de foyer van schouwburg. Verzamelen in uni- rm om 11.15 uur in de schouwburg, hofkoorrepetitie komt te verval- Donderdag 23 nov. om 20.00 uur petitie voor 't gehele koor. Ieder- n wordt verzocht in uniform te imen, omdat na de pauze 'n concert RJ ordt verzorgd door ons koor in de houwburg voor de besturen van L.L.T.B. Ea Zondag 26 nov. van 11 - 12 uur ofkoor-repetitie in Almonda. Afmelden hofkoor bij dhr. W. lits, tel. 2454; afmelden Mannen- or bij dhr. H. Gommans, Niessen- jaat, tel. 2687 of Hotel Almonda L 5777. mdcrdag 16 november: 9.30 uur repetitie harmonieorkest 'rinsenhof. indag 19 november: ntocht St. Nicolaas in Venray. ïijeenkomst om kwart vóór twee Prinsenhof; uniform: beige hemd ;n rode das. niderdag 23 november: 19.30 uur repetitie harmonieorkest >rinsenhof. ad ndag 3 december: ut( Zondagochtendconcert in schouw- Ifi burg met harmonie Well. ra, E receptie n.a.v. resultaat Vught. LEERLINGENOPLEIDING: raderdag: 18.30 uur jeugdorkest o.l.v. Bruno .ucassen in Coninxhof. iandag: uur klarinetben o.l.v. Jo van Els; 18.00 uur klarinetten o.l.v. Jo van Sis; 19.00 uur klarinetten le groep o.l.v. Ben Lucassen; uur klarinetten 2e groep o.l.v. Ben Lucassen. nsdag: 16.30 uur koperinstrumenten o.l.v. Jan Versteegen. iaxofoons zelfde tijd bij Gerrit ..ucassen in Coninxhof. 40 bensdag: Individuele repetities o.l.v. Doris van den Broek. I1 Afmelden harmonieorkest uitslui- Vd tot donderdag 19.00 uur bij de iretaris, telefoon 1225; daarna insenhof tel. 1671. -4kfmelden jeugdopleiding bij de Raedts, tel. 2803. 91 E^ijdag 17 nov.: Repetitie voor de sopranen n alten. -o 19-15 Repetitie voor de tenoren en gassen, iandag 20 nóv.: 18.30 Repetitie voor de sopranen in alten. ,-Jnsdag 21 en donderdag 23 nov.: Extra repetitie voor de alten. Üdag 24 Repetitie voor de sopranen en alten. 15 Repetitie voor de tenoren en ossen. ndag 26 nov.: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk voor het hele koor. Jmeldingen uitsluitend bij de heer ys, tel. 1091. beurten Blitterswyck-Venray v.v. vrijdag 17 nov. Dhr. Hendriks naandag 20 nov. Dhr. Wijnands vrijdag 23 nov. Dhr. Megens zondag 26 nov. Dhr. Maasdam. Woensdag 22 nov. a.s. is er geen ptitie. Woensdag 29 nov. om 20.00 uur re- titie in de school „De Essel" aan Ursulastraat. Bent U verhinderd, dan graag uw nelding aan Mevrouw Schrooten, 3309, of aan Mevrouw v. d. Be- ïom, tel. 3332. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 21 november, 19.30 uur, petitie voor de sopranen, om 20.00 r voor het hele koor in de Essel, ■sulastraat. Indien u verhinderd nt dan gelieve u zich af te melden dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 21 of Mw. M. Manders-Weijers, -| ranjestraat 7, tel. 6159. j Donderdag 23 november, 20.30 uur fciziekcursus voor de leden die zich ervoor opgegeven hebben, in St. ;eph, Overloonseweg 2. Afmeldin- n voor deze cursus bij: dhr. P. ■oymans, Spinetstraat 14, tel.1578. Pierotten nieuws Repetities dinsdag 21 nov. 1978: Junioren: 19.00 - 20.30 uur. Senioren: 20.15 - 21.30 uur. CAPRICCIO Donderdag 16 november: Geen repetitie. Zondag 19 november: 11.15 uur gezamenlijke repetitie. BOJEMA Vrijdag 17 november: 19.00 uur Gezamenlijke repetitie. SALTARELLO Zaterdag 18 november: 19.00 uur Gezamenlijke repetitie. Afmeldingen koor: uitsluitend per telefoon bij Dorien Reynders 1327; Orkest: Pater Falco 5855. Voor de tweede maal komt in het OJC Free Wheelin THE KID LAZY BAND, vanwege: hun destijds ontzettende goede op treden; het grote enthousiasme van 't publiek over deze groep; dat het toen gewoon 'n te gek goede swin gende avond was geworden; de grote opkomst van toen (we rekenen nu dus op een helemaal stampvolle zaal) en dat het gewoon de moeite loont om zelfs van ver naar deze groep te komen. Deze uit Gouda afstammende groep is inmiddels vrij bekend geworden in ons én aangrenzende landen. Zij ma ken swingende, maar bovenal eerlij ke muziek met een grote aantrek kingskracht. Wanneer je eenmaal onder invloed van de Lazy Sound bent gekomen dan komt het einde van hun optreden als een ontzetten de kater aan. Aanvang 21.00 uur op zondag 19 november. MERSELO Vrijdag 17 november: Beste jongens en meisjes van 12 tot en met 15 jaar. Vanavond kun nen jullie weer bij ons terecht voor een avond vol plezier. Om 7 uur be ginnen we en houden niet op voor dat de klok 10 uur heeft geslagen. Zaterdag 18 november: Voor iedereen van 15 jaar en ouder vandaag weer een avond vol oude vertrouwde JUM-gezelligheid. Om 8 uur gaat de deur open en je kunt bij ons terecht tot middernacht. A.s. zaterdag 18 november speelt de inmiddels wel bekende „Old Square Jazz Band" uit Venlo, in O.J.C. Puree, Albionstraat 26, Leu- nen-Venray. De band beoefent meerdere Jazz- stijlen uit de twintiger jaren, maar voornamelijk New Orleans en Dixie land. Aanvang 21.00 uur. Op zondag 19 november 21.00 uur optreden van de groep „Gajus". Een bekende rock-group uit Nijmegen. De entree bedraagt 4, KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dames, woensdag 22 nov. kienen aanvang 19.45 uur. Allen hartelijk welkom. Op 21 en 23 november gaan we ideeën opdoen voor Sinterklaas. Aan vang 9.30 uur in het voorlopig wijk centrum bij de o.l.s. de Flierefluit. Tevens wordt er dinsdag 21 no vember in samenwerking met de Centra, een gourmet avond gehou den. Eveneens in het wijkgebouw. Aanvang 19.30 uur! AFD. VENRAY Beste Zonnebloemmedewerkers/sters A.s. zondagavond 20 november is er vergadering in de kantine van St. Servatius, aanvang 8 uur. Wilt U de foto's van de boottocht en de vakantieweek meebrengen. Tot ziens, het bestuur. Op woensdag 22 nuovember hou den wij de Elisabethviering. Speciale herdenking van onze overleden me de-broeders en zusters en felicitatie van onze jubilarissen. Reden dus, om indien mogelijk, aanwezig te zijn. secr.: N. de Graaf-Wjjncn Mastbos 2, Venray Tel. 04780-2879 Ledenbijeenkomst op maandag 20 november a.s. om 20.00 uur in de foyer van de schouwburg. Op deze avond, waarop ook echtgenoten en andere geïnteresseerde gezinsleden van harte welkom zijn, zal Dr. W. P. Theunissen uit Nijmegen een voor dracht houden over ikonen. De heer Theunissen licht deze avond als volgt toe: „Ikonen: „Vensters op de Euwig- heid", historisch-theologisch en es thetisch belicht, aan de hand van zeldzaam mooie kleurendia's, omlijst door ontroerende gezangen uit het Christelijke Oosten. In de pauze zal een kleine expositie te bewonderen zijn. Dr. Theunissen heeft zich een mensenleven lang met ikonenstudies bezig gehouden, heeft daarover veel gepubliceerd en kent heel het Chris telijke Oosten door herhaalde stu die- en zwerftochten. Hij spreekt zeer eenvoudig in een boeiende be toogtrant. De spreker en zijn onder werp staan borg voor een onvergete lijk mooie avond. Het bestuur hoopt dan ook, dat veel leden, vergezeld van echt- en/of huisgenoten aanwe zig zullen zijn. Met ingang van dinsdag, 14 no vember a.s. worden de koffie-och- tenden tot nader bericht stop gezet, i.v.m. onvoldoende belangstelling. Voor de volgende cursussen, die allen reeds gestart zijn, kunt U zich nog steeds opgeven bij de vaste kon- taktadressen: Pauline Streefland, Hubertusstraat 24, tel. 4116; Ria Hendriks, Kuiperstraat 13, tel. 5457; Joke v. Heumen, Pettenmakerstraat 18. tel. 3813. Frans voor gevorderden (di-av.) Engels v. beginners (do-av) Handvaardigheid w.o. timmeren (wo-mor) Handwerkij (do-av). Te geven in de Gratenstraat 6, Vel- tum. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Meisjes en jongens, jullie zullen wel al weten wat het betekent als we de elfde van detelfde gehad heb ben. Natuurlijk, we gaan weer op karnaval aan. Gaarne zouden we van jullie eens horen wat jullie van karnaval verwachten. Misschien hebben jullie wel goede ideeën voor de karnavalsavonden. Laat eens iets horen. Verder is er zaterdag weer een disco voor de jeugd. Deze is al leen voor de jeugd van 9 jaar en ouder. We hopen dat jullie er aan mee willen werken dit zo te houden. Tot zaterdag in trefcentrum „den Hoender", Ursulastraat 2, Venray. Reeds vorige week berichtten wij dat de CPN afd. Venray ter gelegen heid van het 60-jarig bestaan van de CPN in Venray een grootse ma nifestatie organiseert. Deze manifes tatie zal plaatsvinden op zaterdag 18 november in de grote zaal van Free Wheelin. Wat wij U toen nog niet konden vermelden was het preciese programma van deze dag, die als centraal thema heeft: „Voor vrede en veiligheid". Nu is het programma wel bekend en het ziet er als volgt uit: 11.00-±14.00 u. Rommelmarkt. Verder kermisachtige aktiviteiten, zoals grabbelton, touwtje trekken en ballengooien. Kreatieve hoek voor kinderen. 14.00-16.00 u. „Vrede en Veilig- heidsmarkt" met stands van ver schillende politieke partijen en orga nisaties. Verder over Neutronenbom- akties. 16.00-18.00 u. Forumdiscussie met als thema „Vrede en Veiligheid" met medewerking van verschillende poli tieke partijen en instanties. 20.00 - 1.00 uur: Optreden van de „Veulpoepers". Entree van dit op treden bedraagt 4, Tevens zal er op deze dag een boe ken- en informatiestand aanwezig zijn en om de inwendige mens te versterken wordt er brood met worst en soep verkocht. Eerder hebben wij in enkele korte zinnen het belang en aktualiteit van de problematiek rond vrede en vei ligheid laten zien. Tevens dat dit iederéén aangaat. Daarom vertrou wen wij er op dat ieder die zich hier bij betrokken voelt, en dat zijn er in Venray zeer velen, deze manifestatie zullen bezoeken, om zowel dit feest te vieren als hun bezorgdheid rond de problematiek van vrede en veilig heid te uiten. Tot slot moeten wij iets recht zet ten. Informatiemateriaal, toegangs kaarten en steunbonnen (a f 2,50) zijn NIET verkrijgbaar op Haamma- kerstraat 90. maar op Haammaker- straat 96 en natuurlijk aan de zaal op 18 november. Helpt ons deze dag tot een waar feest maken en feest mee met de CPN op 18 nov. in Free Wheelin. Hallo, Zoals gewoonlijk ook nu weer een stukje met exprom. De excursies gelden voor zondag 19 november. Er zijn twee wijzigingen van jullie ex- promblad in te vinden, maar die zul je wel tegen komen. 1. Gert-Jan. Deze excursies gaat gewoon door naar de Castenrayse vennen. Vertrektijd 8 uur. Onder werp: vogels en eventueel padde stoelen. 2. Henk, de eerste wijziging, dan moet je maar even je exprom pak ken en meelezen. De excursie die hij op 19 nov. zou houden verschuift naar 26 nov. en de excursie van 26 nov. naar 19 nov. Deze week gaat Henk dus naar Castenray. Onder werp vogels. Vertrektijd 8 uur. 3. Boena. Deze excursie is niet meer zeker, hangt er van af of Boe- na in Wageningen blijft. Als hij wel komt, dan gaat hij naar de Krie- ckenbeck en vertrekt om 8 uur. Je ziet dus zelf wel of hij er is. 4. Jan 2e wijziging. Hij gaat wel nog steeds naar Boshuizen met als onderwerp: plantjes, paddestoelen en insecten. Hier is alleen de vertrek tijd gewijzigd: inffjaats van 8 uur is het nu 10 uur geworden. Zo, dat waren ze dan weer, de ex cursies voor deze week. Zoals ge woonlijk vertrekken ze allemaal vanaf het schouwburgplein. Ik hoop dat het weer een beetje meezit en, tot ziens. Helène. De P.v.d.A. afdeling Venray heeft een nieuw bestuur. Op de jaarverga dering werd door de leden het vol gende bestuur gekozen: Piet Kroft, voorzitter; Bert Kersten, sekretaris; Hans Leyssen, penningmeester; Rita v. d. Bogaart, lid; Tom Klerk, lid; Paul Reinier, lid Joost v. d. Vorle, lid. Het nieuwe bestuur moest zich he laas meteen boos maken over het ge doe in de Gmeenteraad rondom het kiezen van de niet-raadsleden in de diverse kommissies. Ondanks een verzoek onzerzijds .om deskundigen uit kleine partijenr ook een faire "kans te geven, meenden de raads leden van „Samenwerking" en „Kerkdorpen" bijna alleen maar mensen uit eigen kring te moeten kiezen. Het verdriet ons te moeten konstateren dat niet wij of andere aan de kant geschoven groeperingen de verliezers zijn, nee, de werkelijke verliezers van deze gang van zaken is de DEMOKRATIE in Venray. Noteert U alvast de datum voor onze volgende ledenvergadering donderdag 23 november a.s. in het Vormingscentrum aan de Bevrij- dingsweg. U hoort nog van ons! SCOUTING Venray-Horst AFSCHEID VAN FRITS BASTEN Frits Basten heeft op de districts vergadering van 9 november j.l. de finitief afscheid genomen van Scou ting. Frits Basten kwam in 1962 als vaandrig bij de verkenners in de St. Petrusgroep. In 1972 werd hij daar hopman. Daarna aanvaardde hij het voorzitterschap in de St. Petrus- groep. In hetzelfde jaar (1972)-ont ving hij de zilveren speld van ver dienste! In 1973 met de oprichting van Schouting stapte Frits over naar het voorzitterschap van het spelteam. Het spelteam is een groep mensen die voor de organisatie en voor nieu we spelen voor de groepen zorgt. Hij kwam hierdoor in 't distriktsbestuur namens het spelteam. Tevens werd hij afgevaardigde voor de geweste lijke raad en 2 jaar geleden ook nog voor de landelijke raad. Vanaf deze plaats willen wij Frits Basten nog 'n keer heel hartelijk be danken voor de inzet en het enthou siasme waarmee hij de afgelopen 16 jaar voor Schouting gewerkt heeft. Hij heeft verklaard nog wel terzij de willen staan met raad en steun (omdat hij Scouting niet ineens hele maal kan missen) en we hopen dat we daar nog vaak gebruik van kun nen en mogen maken. Dan nog even uw aandacht voor het volgende: Op 23 november a.s. worden van de St. Odagroep te Ven ray 16 gidsen senioren en 1 leidster geïnstalleerd tot gids en tot leidster. Het gebeuren vindt plaats in het gid- senlokaal van de St. Odagroep van 18.30 - 21.00 uur. De ouders zijn na tuurlijk van harte welkom. Zij ont vangen nog 'n persoonlijke uitnodi ging via hun kinderen. Dat was het voor deze week. Vol gende week zal ik u wat vertellen over het spel van verkennen dat de gidsen al 'n paar weken aan 't spelen zijn. Dus tot de volgende week. Dkp. J. Snijders, Venray P.S. Bijna vergat ik nog het vol gende te zeggen: er zijn in Venray groepen, die dringend om leiding verlegen zitten, te weten: de welpen, de kabouters en de gidsen. Men zou graag nieuwe leidsters en/of leiders begroeten. Dus als u er wat voor voelt kunt u voor meer in formatie en voor aanmelding terecht bij F. Herens, Smakterweg 20, Ven ray, tel. 3449. Dat was 't. uw Venrays weekblad Drumen Showband Venray en omgeving IJVERIGE BIJEN BIJ SHOWBAND VENRAY De vergelijking met een bijenkorf met de aktiviteiten van D.S.V. gaan goed op. Zij zullen ongetwijfeld de nog op stapel staande akties voor 26 nov. uit willen voeren. Dit is n.l. de dag waarop D.S.V. wederom met 4 groepen gaat deelnemen aan het Limburgs kampioenschap. Voor zaalhuur, extra repetities en buskosten is in deze veel geld nodig. Zij doen dan ook een beroep op de Venrayse bevolking om deze Show band in de komende weken finan cieel te steunen door aankoop van een kampioenscake en/of donateurs- kaart. De verbouwing van het repetitie lokaal aan de Leunseweg is stilgezet i.v.m. deelname aan de kampioen schappen. En ook St. Nicolaas komt binnenkort weer in het land. U kunt dan op zijn secretariaat (04780-5435) een huisbezoek of een bezoek aan een vereniging bestellen. Tevens is de organisatie van een wielerzesdaagse in volle gang. Spon sors en begunstigers kunnen nu reeds kontakt opnemen met L. "Wil- lems, Albionstraat 8a te Leunen. Venray is weer een vereniging rijker en wel op hondengebied. Deze vereniging die als oprichtingsdatum 15 april 1977 heeft staan, kreeg na hard werken op 28 aug. 1978 de er kenning van de Raad van Beheer op Kynologisch Gebied in Nederland dit is het hoogste orgaan in Neder land op hondengebied en staat nu ingeschreven als Kynologen Club Venray en Omstreken. Met omstre ken wordt bedoeld, in een straal van 15 20 km vanaf Venray. Maar bui- tenwonenden kunnen toch lid wor den. De club is opgericht met het doel voor ogen, de vele hondenlicfhebbers in dit gebied nader tot elkaar te brengen en zo een gezelige vereni ging te vormen. Voor de mensen die wat meer willen weten over hun lie velingen dan dat ze een hoofd, benen en een staart hebben, en voor men sen die inlichtingen willen hebben over de aankoop van een pup, de op voeding, de voeding, de verzorging, maar natuurlijk ook voor mensen zonder honden. Kortom voor alle hondenliefhebbers. Buiten vergaderingen, het club blad, kienavonden, dia-avonden over bepaalde rassen en hondensporten, lezingen enz. enz., worden er nog veel aktiviteiten ondernomen, zoals b.v. de hondenwandeling, dit is een soort van puzzelwandeling, die sa men met de hond(en) gehouden wordt in groepjes. De Gedrags- en Gehoorzaamheids cursus is nu reeds lopende en er wordt op 24 december den examen voor afgelegd. Het woord gedrags- en gehoorzaamheidscursus spreekt voor zichzelf. Deze kursus is voor baas en hond samen; samen wordt geleerd hoe de hond het best kan funktioneren in deze maatschappij. Het is geen training die de meeste mensen wel kennen, zoals een af richting op bewakingsgebied of b.v. voor politiehonden, maar gewoon voor elke huishond. Er worden din gen geleerd als: volgen aan de voet; zitten op bevel; afliggen op bevel; gedrag ten opzichte van andere hon den en vooral omgang baas-hond. Dus deze kursus is ook van nut voor de mensen die altijd last heb ben van andermans honden. Als u dus geïnteresseerd bent kunt u iedere zondagmorgen terecht op het. door de gemeente ons toegewe zen terrein aan de Hoogriebroekse- weg in Oirlo van 10.30 tot 12.00 uur. Hier kunt u vrijblijvend komen kij ken en inlichtingen krijgen. Voor mensen die mee willen doen kunnen zich daar opgeven bij dhr. van Dijck. tel. 04787-713. De nieuwe kursus gaat van start op 28 januari 1979. Ook zal er. bij voldoende gegadig den. oen cursus ringdressuur gege ven worden. Deze kursus houdt in de hond te wennen en te leren hoe zich te gedragen op tentoonstellingen en clubmatchcs. En de eigenaar te leren hoe hij zijn hond moet showen. Dit zal zeer zeker van nut zijn met het oog op het klapstuk van de aktivi teiten: De clubmatch. Op deze clubmatch zullen onge veer 220 honden van 60 verschillende rassen verwacht worden. Elk ras kan worden ingeschreven en men krijgt een deskundig oordeel over zijn hond. die wordt gekeurd door een beëdigd keurmeester. Een groot spektakel dus voor de hondenlief hebbers in de buurt. Over al deze en nog meer aktivi teiten wordt uitgebreid inlichtingen gegeven in ons clubblad. Mensen niet of zonder hond(en) die geïnteresseerd zijn in K.C. Venray kunnen zich opgeven als lid of in lichtingen krijgen bij het secreta riaat: Veulenseweg 51, Veulen, tel. 04780-5419. Lidmaatschap 12.50 per jaar. Hopelijk zien we in het nieuwe jaar weer heel wat nieuwe mensen- en hondengezichten, want hoe meer zielen hoe meer vreugde. WERKGROEP HOMOFILIE PRAAT OVER OUDER WORDEN EN RELATIES Jong en mooi is in; oud en lelijk is uit. Wie een bepaalde leeftijd is gepasseerd, telt niet meer mee. De jongeren hebben veel geld te verte ren en zijn ontdekt als markt. We zien dat elke dag om ons heen; op t.v., in de krant, overal. Voor oude ren, die geen „markt" meer zijn en die geen produktie meer leveren, is de route bepaald; rechtop het be jaardentehuis in en horizontaal eruit. Dit harde gegeven legt een druk op onnoemelijke aantallen mensen en vergalt hun leven. Die druk zet zich ook voort waar het de kontaktmogelijkheden betreft, het hebzben van relaties, van seks. Zodoende komen we tot de vraag: beleeft een homoseksueel zijn of haar ouder worden anders dan een niet-homoseksueel? Achter de beantwoording van deze vraag ligt de onderdrukking van seksualiteit en van homoseksualiteit. Dat laatste was vroeger keihard. Het is er nu net zo goed, maar sluipend, geraffineerd. Wellicht gaven mensen daar dertig jaar geleden een ander antwoord op dan jonge mensen dat nu doen. Om dat antwoord van dertig jaar geleden recht te doen kozen we voor dit thema. Voor de ouderen om te kunnen vertellen hoe zij dit alles be leefd hebben en voor de jongeren om hieruit te leren. Daar willen we dan over praten op onze eerstvolgende gespreksavond welke gehouden zal worden op woensdag 22 november a.s. om 20.00 uur. Inlichtingen: tel. 04780-5197. Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad openbare bibliotheek LQ venray Julianasingel 33 - Tel. 1970 Afdeling voor volwassenen Keuze uit de aanwinsten: Het Ardennen offensief. W Dussel. Wat heb ik nou aan m'n fiets hangen? 6800 km op de fiets door de achtertuin van Amerika. K. Hudson. Handen van m'n lijf. Zelfverdediging voor vrouwen. Is er leven na de dood? Beschrijving van spiritistische verschijnselen. F. Köhlein. Tuinier met plezier. H. Nauss. Raadgever bij eerste hulp thuis. W. G. F. Schoevers. Pantenrijk; wil de planten in hun landschap. V. Stevenson. Elseviers groot krui denboek; kweken, recepten, ande re toepassingen. Th. Vriends. Het ABC voor de vogel liefhebber; encyclopedie voor de liefhebber van kooi- en volière- vogels. L. de Vries. Mens. wat akelig. Grie zelverhalen uit de oude doos ont leend aan „The illustrated police news", van 1867-1885. ZILVEREN JUBILEUM VAN DE CARNAVALSVERENIGING ..DE HUIBUUKEN" De carnavalsvereniging bestaat volgend jaar 1979 25 jaar. Daarom vraagt de fanfare „Vriendenkring" nogmaals aandacht voor de Liedjes avond op 6 januari 1979. Zij kunnen nog vele zangsterren gebruiken die met hun liedje willen meedingen naar de HUISTAMPER voor Carna val 1979. En wat is er mooier dan een jubileum te vieren met een prachtig carnavalslied. Dus Huibuu- ken en Huibuukinnen. laat je niet kisten en laat maar eens horen wat voor moois er allemaal uit een Hui- buuk kan komen. Wij zouden willen zeggen: „Uut unnen buuk mit hui. Kumt zang vur en goeje bui". BUURTVERENIGING DE VIERHOORN Buurtvereniging de Vierhoorn houdt op zaterdag 18 november a.s. een kegelavond. Aanvang 22.00 uur. ST. N1COLAASFEEST Ook dit jaar zal St. Nicolaas een bezoek brengen aan Overloon. en wel op zondag 19 nov. a.s. Dit Jaar wordt dit gebeuren verzorgd door de buurtvereniging „De Pritter". De in tocht van de Sini is gesteld op 14.30 uur. De Sint zal worden begeleid door de Fanfare. Gilde en de Pony club. Na afloop kunnen alle kinde ren van Overloon St. Nicolaas felici teren in Restaurant Deriet en een kadootje in ontvangst nemen. FANCY-FAIR WAS WEER EEN SUKSES Nadat afgelopen zondag voor het fancy-fair van de kinderen en 's avonds voor de groten al een grote belangstelling bestond, was het ook de laatste zondag een goede drukte in het Gildehuis, zeker 's middags voor de kinderen was de belangstel ling groot. De grote aantrekkingskracht ging vanzelfsprekend uit naar de grote lo terij die v.w. de ziekte van de burge meester werd verricht door pastoor der Kinderen en de voorzitter van de fanfare S. Weijmans. Rond half 11 werd er een prachtige klok met Amerikaans opbo>d verkocht. De op brengst hiervan kwam ten goede aan de fanfare Vriendenkring voor de reis naar Ostrawa. De winnaar werd M. van Mil. Hierbij was er in het Gildehuis een geweldige sfeer komen te hangen v.w. deze verkoop. Hierna werd de trekking van de grote loterij ver richt, waarvan de uitslag als volgt: 2756 werkbank; 1591 stofzuiger: 4201 slingerklok; 4415 levensmiddelen pakket, verder prijzen op de nrs.: 2297 2872 3180 773 2152 2277. Prijzen afhalen vóór 1 januari 1979 bij Slagerij J. Jacobs, Irenestraal 3. Overloon. Zaterdagavond j.l. rond acht uur was de spanning te snijden in de Pauluskerk te Vught. Het wachten duurde dan ook lang, maar toen dan eindelijk de Jury meedeelde „dat de laats ten wel eens de eersten kunnen zijn", begon men elkaar al-zenuwachtig aan te kijken en daar klonk dan het resultaat: „Voor het verplichte werk: Automa tion van Peter Yorke heeft de jury 154 punten toegekend en voor het keuzewerk Call of the Sea van Eric Ball 153 punten. Tesamen 307 pun ten. alzo een eerste prijs met promo tie naar de hoogste afdeling, de su perieure afdeling". Iedereen was beduusd, en enigs zins overrompeld keek men elkaar aan; dit had iemand misschien in de verte gehoopt, maar verwacht of „er op geteld" had alleen een grote op timist. Een beetje bekomen van deze bekendmaking begon men elkaar uit bundig te feliciteren en de grote supportersschare die het korps bege leidde liet zich uitdrukkelijk horen. Uiteraard stond dhr. F. Schorer, direkteur van fanfare „Vrienden kring" in het middelpunt van de be langstelling en ook onder-direkteur P. Vloet deelde in de gelukwensen. Het oudste lid van de fanfare ver telde ontroerd: Zestig jaar ben ik lid van deze fanfare en nü de superieu re afdeling, dat ik dit nog mag mee maken." ebberink hoek marktstraat-schoolstraat J

Peel en Maas | 1978 | | pagina 5