VERENIGINGSNIEUWS Jazz-café „VENRODE" behaalde bevredigend resultaat EllTERPENIEliWS Zondagochtend concert Venray Klassieke vloerkleden Si Ven rays Mannenkoor Schutterij „St. Anna" Nederlandse Karate Bond in Venray Buurtvereniging St. Jozef Den Dissel. K.V.V. Venray J.V.M. Homopraatgroep Venray NIEUWE AKTIE VAN DE ZONNEBLOEM t homassen Nieuws uit Overloon LOIS - LEVIS LEE - WRANGLER ZON IN DE SCHOORSTEEN CABARET IVO DE WIJS - FORMULE 2 „Het Laantje" in Oostrum kan niet gespaard worden Benoeming raadslid in schoolraad Zaterdag en zondag j.I. werden weer de Zangersdagen gehouden, on der auspiciën van de ..Federatie van Ned. Zangersbonden". Deze keer in de „Haandert" in Tegelen. 13 Koren namen er ana deel, waar- ider ook het Dameskoor „Venrole" nil Venray, o.l.v. Jean van den Til- -De jury, bestaande uit Paul Hup- perts, dirigent van het Utrechts Symphonie Orkest en bij de N.O.S.. n Jan de Hoog, koordirigent in Am- terdam en Den Haag, oordeelde vrij gunstig over „Venrode". I Er werden werken gezongen van jtancesco Durante en van Wilhelm Schey. ^Woorden als: muzikaal, eerlijk en fris musiceren, spontaan, kan men lezen in de jury-rapporten. 4Met 4x voldoende en 20x goed dus een vrij bevredigend resultaat. Zaterdag 4 nov. zingen we in de Iredeskerk tijdens de avondmis van },00 uur. Boven bij het orgel. Dit er gelegenheid van Allerheiligen. „Woensdag 8 nov. repetitie om 20.00 iur voor het hele koor, in de school De Essel" aan de Ursulastraat. Zaterdag 11 nov. zingen we in Het chuttersveld tijdens de avondmis an 19.CC uur de latijnse meerstem- lige mis. In uniform. Na deze mis ngen we nog enkele liederen voor fle bewoners van het Schuttersveld. Bij verhindering graag uw afmel- ing aan Mevrouw Schrooten, tel. 109, of aan Mevrouw v. d. Bekerom, 4 3332. A.s. dcnderdag 2 nov. om 20.00 u. epetitie voor 't gehele koor. Zondag 5 nov. verleent ons koor ledewerking aan de dodenherden- op Begraafplaats Boschhuizen, erzamelen aldaar in uniform om 45 uur. Eveneens zondag 5 nov. repetitie Almcnda voor 't Hofkoor. Aan- ang 11 uur. Oudere hofkoorleden ie dit jaar niet meedoen, worden erzocht om medewerking te verle en aan 't optreden van 't Hofkoor Servatius a.s. vrijdag 10 nov. en. erhalve ook aanwezig te zijn op de •petitie van zondagmorgen 5 nov. wordt n.l. een programma ge- ra cht van oudere liedjes. Dcnderdag 9 nov. om 20.00 uur re- etitie voer 't gehele kcor. Na af- op trepen om leuke prijzen! Zendag 12 nov. cpluisteri*g Eucha- stieviering in de Paterskerk, aan- ang 10.15 uur. Na afloop van deze is bijeenkomst van 't Hofkoor in Imonda om 't nieuwe repertoire te aspreken. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. ommans, Niessen straat 7, tel. 2687 Hotel Almonda, tel. .5777. rijdag 3 nov.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 15 Repetitie voor de tenoren en bassen. aandag 6 nov.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten, nsdag 7 nov.: Extra repetitie voor de alten, rijdag 10 nov.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. ays, tel. 1091. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 7 november, 19.30 uur re- titie voor de tenoren, om 20.00 u. or het hele koor, in de Essel, Ur- lastraat. Indien U verhinderd bent, n gelieve u zich af te melden bij: r. J. Steijlen, Kolweg 3, tel. 1221 Mw. W. Manders-Weijers, Oranje raat 7, tel. 6159. Donderdag 9 november, 20.30 uur uziekcursus voor de leden die zich ervoor opgegeven hebben in St. seph, Overloonseweg 2. Afmeldin- :n voor deze cursus bij: dhr. P- oymans. Spinetstraat 14, tel. 1578. dcnderdag 2 nov.: 19.30 uur aula Leunseweg - gehele korps. Vrüdag 3 nov.: 19.30 uur schouwburg. Zaterdag 4 november: 20.00 uur schouwburg generale re petitie - géén uniform. Concours te Vught op zondag 5 inov.: Vertrek cm 15.45 uur vanaf par keerterrein tegenover meubelzaak Thomassen. Aankomst Vught 17.15 uur, waarna inspelen en af stemmen. Optreden om 19.00 uur in Pauluskerk. Uitslag tegen 20.30 uur. Terug in Venray 22.30 uur. Uniform: wit hemd en zwarte vlin der. LEERLINGENOPLEIDING: Donderdag: 18.30 uur jeugdorkest o.l.v. Bruno Lucassen in Coninxhof. Maandag: 16.30 uur klarinetten o.l.v. Jo van Els; 18.00 uur klarinetten o.l.v. Jo van Els; 19.C0 uur klarinetten 1ste groep o.l.v. Ben Lucassen; 19.30 uur klarinetten 2e groep o.l.v. Ben Lucassen. Dinsdag: 16.30 uur koperinstrumenten o.l.v. Jan Versteegen. Saxofoons zelfde tijd o.l.v. Gerrit Lucassen in Coninxhof. Woensdag: Individuele repetities o.l.v. Doris van den Broek. Afmelden harmonieorkest uitslui tend tot donderdag 19.00 uur bij de secretaris, telefoon 1225; daarna Prinsenhof tel. 1671. Afmelden jeugdopleiding bij de heer Raedts, tel. 2803. Op vrijdag 3 november treedt in het Jazzcafé aan .de Hoenderstraat 10 te Venray een van Nederlands bekendste Dixielandorkesten op. De ze Limburgse formatie noemt zich de „Barrelhouse Jazzband". De groep, bestaande uit zes muzi kale „raspaardjes", bestaat al sinds 1968. De leden zijn afkomstig uit een Maastrichts dansorkest en uit twee teb ziele gegane Limburgse jazz orkesten. In de kelders van het AMVJ-hostel in Geleen werd maan denlang gesleuteld aan een degelijk Dixie-repertoire. De eerste optredens venden plaats in kroegjes en op stu dentenfeestjes. Daarnaast begonnen de grotere Nederlandse jazzclubs in teresse te tonen, waardoor de „Bar relhouse Jazzband" de kans kreeg cm een goede naam op te bouwen. Ook aan de grotere jazzfestivals heeft de groep meegewerkt, zoals het Hammerveld Festival in Roermond, het Internationales Hot Jazz Festi val. in Mönchengladbach en onlangs het Northsea Jazz Festival. Tot nu toe heeft de groep drie pla ten gemaakt, waarbij ze de reper- toirkeuze, de arrangementen en het totale klankbeeld zelf konden bepalen. In de afgelopen tien jaar heeft de „Barrelhouse Jazzband" de nodige beroemdheden op het gebied van de jazz megen begeleiden. We noemen hier met name de legendarische Amerikaanse sopraan-saxofonist George Prcbert. Enige bekende so listen uit eigen land die bij de band hebben gewerkt zijn Herman Schoon- derwalt, Bob van Oven, Fred Stuger en Rita Hovink. De aanvangstijd is zoals altijd om 21.00 uur. hour descomité afd. Venray HARTELIJK DANK We hebben reeds diverse malen het banknummer van het Lourdes Liefdewerk in Venray, gepubliceerd. En we prijzen ons gelukkig dat hier cck daadwerkelijk op gereageerd is. Gaarne willen we die gevers op recht danken. Dit geeft ons de moed het banknummer nogmaals onder uw aandacht te brengen: 17.39.06.958 t.n.v. Lourdes Comité afd. Venray, Rabobank Venray. De kaartverkoop begint ook zijn einde te naderen. En we kunnen konkluderen- dat onze medewerkers/ sters weer een goed stuk werk ge leverd hebben. We zijn nog niet alle maal klaar met de verkoop en dat zal ook nog wel enkele weken duren omdat er deze maand niet zoveel ruimte is vanwege de druk bezette gemeentelijke kollektekalender. DIA-AVONDEN Diegenen, die regelmatig deze ru briek raadplegen, zullen gemerkt hebben, dat het zetduiveltje ons ver leden week enigszins parten heeft gespeeld. Het was en is onze bedoeling om U regelmatig op de hoogte te hou den van de aktiviteiten. Op dit mo ment staan de dia-avonden min of meer centraal. Waren we vorige week te gast in Oostrum, deze week kunnen de bewoners van Het Schut tersveld Lourdes via de dia's bele ven en herinneringen ophalen. Hoewel er nog diverse dia-avon den geprogrammeerd staan, hebben we nog ruimte genoeg om een aan tal avonden c.q. middagen te ver zorgen. U kunt hierover alle gewens te inlichtingen verkrijgen bij dhr. H. Theeuwen, van Megenstraat 19, Leunen, tel. 04780-1107. IN DE STREEKSCIIOUWBURG 5 november 1978 11.30 uur (entree gratis) BLERICKS MANNENKOOR on der leiding van dirigent Gerard Franck en aan de piano Joop Kra nen. 1 Otsje Nasj - Russisch Onze Vader 2 lm Dorf da geht die Glocke - B. Weber 3 Plovi-plovi - R. Simoniti 4 Drie Russische volksliederen - T. Stolk 5 Chevaliers de la table ronde - R. Rats 6 Heil sie euch Geweihten uit „Die Zauberflöte" - W. A. Mozart 7 Weihe des Gesanges uit „Die Zau berflöte" - W. A. Mozart. 8 Landerkennung - E. Grieg. Fanfare „VRIENDENKRING" uit Overloon onder leiding van dirigent F. H. Schorer. 1 Expo 70 Mars - Paul Yoder 2 Automation, symfonische prelude - Peter Yorke 3 Call of the Sea. ouverture voor fanfare - Eric Ball 4 Nieuwe kleine suite - F.H. Schorer 5 Hungarian Melodies - Adr. Bosch Hallo. Hier volgt dan al weer het zoveel ste stukje. Deze week zijn er maar liefst drie excursies en nog iets. Dat iets is dan het volgende: een distriksvergadering in Eindhoven. Deze begint om 10 uur en wordt ge houden cp Strijpsestraat 122.. Het is de bedoeling dat we hier om 7 uur bij Jan met de fiets vertrekken. Als het slecht weer is kun je met de bus of trein. Alleen mensen die in het bestuur zitten, mogen mee. Zit je er niet in: dan thuis blijven. Meer informatie vind je in de Kampina. Dan de excursies van deze week: 1. Bcena gaat naar de Hamert. Hij hcudt daar een vogeltrekteliing. Daar wordt de laatste tijd veel aan ge daan. 2. Gert-Jan gaat naar de Grote Peel. Hij gaat daar wat vogeltjes bekijken en misschien houdt hij ook nog een tellinkje. 3. De laatste excursie en wel van Jan. Hij gaat naar de stuwen bij Sambeek om te vogelen. Ook gaat hij nog ander „geklooi" (zoals hij dat r.cemde) doen, zoals: plantjes, padde stoelen, insectjes. Wel moet gezegd worden dat deze excursie onder voorbehoud is. Ze vertrekken allemaal om 7 uur vanaf het schouwburgplein. En dan-nu nog een, wat laat, klein verslag van het Heka. (Sorry hoor). We vertrekken uit Venray op de fiets en kwamen zonder pech (hoe is het mogelijk?) op de plaats van be stemming. Daar bleken al mensen van Eindhoven aanwezig te zijn. 's Avonds kwamen er nog meer, maar eindelijk had ieder z'n eigen plekje gevonden. Elke dag werden er enkele excursies gehouden en deze waren stuk voor stuk hardstik- ke goed. Het eten was over het al gemeen goed te eten en de tijger was voor mijn mening ronduit slecht. De bonte-avond stond onder lei ding van Marco Spooren en was zeer schattig. De laatste dag, donderdag, was de dag van vertrek. Ook nu kwamen we zonder pech (behalve 2 lekke banden) in Venray aan. Over het algemeen was het kamp fantastisch leuk en ik kan iedereen die nog nooit met een kamp is mee geweest aanraden om dit beslist een keer te doen. Zo dit was het dan voor deze keer. Groetjes, Helène. a 0 WIJKAAD NOORD-WEST Wijkbewoners van Noord-West. A.s. vrüdag 10 november is er weer 'n gezellige ontspanningsavond die begint, zoals altijd, om 20.00 uur. In 't wijkblad staat 'n drukfout, daar staat zaterdag 10 nov., dus 't moet VRIJDAG zijn. Dus tot vrijdagavond 10 nov. Dinsdag 7 november is er een le denvergadering van de schutterij. Aanvang 20.00 uur. Agenda: Opening. Kontributie. Ingekomen stukken. Mededelingen; 1. Bespreking optocht St. Nicolaas- gilde Venray; 2. Bespreking 27 mei '79 Europees koningschieten te Peer (België). Rondvraag. Sluiting. Het bestuur hoopt dat de opkomst voldoende zal zijn. Op vrijdag 3 november a.s, wordt de laatste informatie-avond gegeven voor geïnteresseerden voor Shoto- kan Karate uit Venray en omgeving. (Sportzaal gelegen aan de Langeweg) S^iotckan-karate is een uit Japan afkomstige gcvechtssport. waarvoor sinds enkele jaren ;n ons land een enerme belangstelling bestaat. De N.K.B. hanteert een programma wat voer elk veel mogelijkheden biedt. Het eerste jaar wordt voorname lijk gewijd ana de technische zijde van de opleiding. In het tweede jaar is er naast de gewone training de mo gelijkheid om speciale wedstrijd-kur- sussen te volgen, of speciale trainer en dojoleiderkursussen, om later zelf de leiding in een dojo te kunnen overnemen.. Voor dames is deze sport o.a. een uitstekende lichaamsscholing, en naast wedstrijden hebben ze de mo gelijkheid verschillende kursussen te volgen b.v. als jeugdleidster. Iedereen in de leeftijd van 13 jaar is van harte welkom. De proef tijd is gratis!! Tel. inlichtingen 08855-1815 's avonds na 6 uur. Geachte leden en niet-leden. Het bestuur van buurtvereniging St. Jozef heeft besloten weer een kienavond te organiseren. Deze avend wordt gehouden bij café Thie- len, Molenplein op vrijdag 3 novem ber om 8 uur. Er zijn weer vele nut tige prijzen beschikbaar. Wij hopen, dat U onze vereniging zult steunen. De opbrengst is voor het voortbe staan van de buurtvereniging. Iedereen is welkom. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Allereerst willen we nog even te rug komen over de vlooienmarkt, die we gehad hebben. Iedereen die op zijn manier er aan bijgedragen heeft dat het weer een groot succes is ge worden, willen we nog een keer via deze weg bedanken en hopen dat we een volgende keer weer een beroep op hun kunnen doen. Iedereen hard- stikke belankt namens de wijkraad en jeugdclub „den Dissel". Verder is er zaterdag weer een disco. Deze is vcor alle leeftijden, waaronder we verstaan 9 jaar. We beginnen zcals gewoonlijk om 19.30 en eindigen om 22.00 uur. Op vrijdag 24 nov. a.s. is er weer een disco-special. Houdt daarom die datum vrij. Tct ziens zaterdag 4 nov. in Tref centrum „den Hoender", Ursulastr. 2 te Venray. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dames, dinsdag 7 november leden vergadering met o.a. Geestelijke Ge- zondheidszoig over homofilie, door: Dr. Grubben en collega. Trouwe opkomst wordt verwacht. ■Uq merselo Vrüdag 3 (november: Beste jongens en meisjes, trek van avond maar een warme trui en een dikke jas aan, want we gaan naar buiten. We gaan vanavond collec teren voor Jantje Beton, het geld wat deze aktie opbrengt is bestemd voor de jeugd en dus ook voor JUM. Als we buiten overal geweest zijn, maken we het binnen nog even lek ker gezellig. Zaterdag 4 november: Ook vanavond zorgen we voor een gezellig sfeertje met fijne muziek en genoeg te eten en te dringen. Vanaf 8 uur is iedereen van 15 jaar en ouder van harte welkom. Beste mensen in IMerselo en Vrede- peel! Vrijdagavond tussen 7 en 10 uur zal onze jeugd ook bij u aanbellen om een bijdrage te vragen voor Jantje Beton. Van de opbrengst van deze aktie worden talloze aktivitei ten voor de jeugd gefinancierd. De kollektanten zijn voorzien van legitimatiebewijzen. Mogen wij u de ze kollekte van harte aanbevelen. De Werkgroep Homofilie Venray wil dit jaar homo's (in dit geval uit sluitend voor homosexuele-mannen) in haar regio de mogelijkheid bieden om via een praatgroep met het homo zijn bezig te zijn/gaan. De bedoeling is om in een relatief veilige omgeving met andere homo's over jezelf te praten, eikaars levens ervaringen te herkennen, over je doen en laten, angsten en plezier te praten. Zolang de buitenwacht kleinzielig tegenover homosexualiteit blijft staan zijn o.a. homopraatgroepen no dig. We kunnen er ons sterk maken. Wie wat meer met zijn homosexuali teit wil doen heeft via deze praat groepen een gemakkelijke ingang om verder te komen. De groep bestaat uit hooguit 10 mannen en zal waarschijnlijk om de twee weken 's avonds op een .door deweekse dag bij elkaar komen. Heb je interesse in zo'n groep, bel dan 04780-5197 2328. Na de zo succesvol verlopen boot tocht met 128 Venrayse zieken en gehandicapten heeft de afdeling Ven ray van de Zcnncbloem weer een nieuwe aktie op touw gezet, welke tevens als een experiment kan wor den beschouwd. Al was de kalender van de vakan tieweken al ten einde, de afdeling Venray heeft toch de mogelijkheid gekregen een vakantieweek te or ganiseren in het pension Eikenburg te Eindhoven, voor veel Venrayers wel bekend als een van de huizen van de Broeders van Liefde. Dat zulks mogelijk is geworden, is niet alleen te danken aan het aktieve be stuur van de Venrayse afdeling, maar in het bijzonder aan de 20 vrij willigers, bestaande uit verpleeg kundigen. brancardiers er. andere hulpen uit Venray. Zij offeren een weck op om 20 gehandicapten of hulpbehoevende bejaarden eens uit de sleur van alle dag te halen en tevens cm de vaste verzorgers van die gehandicapten een weekje rust te gunnen. Een rijk gevarieerd programma is uitgedokterd, zoals het verkennen van de prachtige omgeving van Eikenburg; een bezoek aan winkels in de omgeving; bezoek aan een boer- dcrije, terwijl ook oriëntatieritten worden gemaakt. De eerste avond, zaterdag 4 no vember, zal ook burgemeester mr. H. Defesche van Venray tot de gas ten behoren. De muziek zal worden verzorgd door de pas opgerichte Jcekskapel. Op zendagavond komt de kulturele greep uit Maashees „de Sumbeam" met zang, gitaar en voordracht de avond vullen, 's Maandags is er een bezoek per bus aan Postel. Dinsdag verzorgen de Tegelse Hofzangers de avond en dat zal zeker tot een der hoogtepunten kunnen worden gere kend. Over het verdere programma leg gen wij ens het zwijgen cp, dat moet een verrassing blijven. Wij hepen dat ook deze organisa tie zal slagen en dat daarmee een begin zal zijn gemaakt dat Venrayse gehandicapten en hulpbehoevende bejaarden in de toekomst meer ont spanningsmogelijkheden krijgen. openbare bibliotheek v/enray Julianasingel 33 - Tel. 1970 Afdeling vcor volwassenen Keuze uit de aanwinsten: J. Ie Carré. Spion van nobel bloed (spion) J. Taylor-Caldwell. De minnares (hist) B.de Graaff. De terugkeer. S. Hassel. Regiment des doods (oorl) R. A. Heinlein. Tijd voor de sterren (s.f.) R. E. Howard. Conan de boekanier (avont) S. King. Het tweede gezicht, (griez) A. Oosterbroek-Dutschun. Als de prijs is betaald (streek) M. Pankowski. Matug komt. M, Sauer. Mooie boel (verh). K.V.O. De KVO afd. Overloon zal op 15 nov. een algemene ledenvergadering houden in Hotel Deriet, aanvang 20.00 uur. Het komende jaar is het jaar van het kind. Daarom ook aan dacht voor het kind. Op deze ver gadering zal spreker de heer Wint- jens met als onderwerp: „Na de ba sisschool, wat dan? voor uw kinde ren". Op 27 nov. begint d vervolg cursus voor 12 lessen gymnastiek. Degene die mee willen doen, gaarne opgeven en betalen bij: Mevr. Vis ser-Boerstal vóór dat de nieuwe les sen beginnen. Betalen op de les zelf is niet mogelijke vanwege de tijd. LOGEKO NIEUWS De gemengde zangvereniging „Lo- geko" zal op zaterdag 4 nov. deel nemen aan een zangconcours te Utrecht. Zij zullen daar uitkomen in de ere-afdeling. Op zondag 5 nov. zullen de zan gers een eucharistieviering verzor gen. DE ZONNEBLOEM Heel hartelijk dank aan allen die loten hebben gekocht van de Natio nale Zonnebloem-loterij. Het werd een geweldig succes, waardoor ook de aktiviteiten van de Overloonse afd. ten behoeve van zieken, bejaar den en eenzamen, weer kunnen door gaan. Voor een van die aktiviteiten, n.l. het welfare-werk, vragen wij uw speciale aandacht. Op dinsdag 14 nov. a.s. wordt aan de groep die we kelijks in Huize Loon bij elkaar kemt, geleerd zelf een kerstversie ring te maken. Zoudt U dat ook wel willen leren en tevens eens kennis maken met de welfare-groep, kom dan deze middag tussen 14.00 en 15.30 uur naar Huize Loon waar U dan ook kunt zien wat men daar zo al onder handen heeft. U bent heel hartelijk welkom. RIBBROEKEN in de bekendste merken gewoon even binnenlopen bij Kledingspeciaalzaken voor mannen en jongemannen (v.a. 5 jaar) VENRAY BOXMEER DEURNE CUYK Grolcstraat 9a Stoonstraat 73 Oo Martinet 17 K. Molenatraa GEMERT Kerkstraat 42 ZONNEBLOEM VENRAY Een ziek mens een zonniger kijk op het leven geven. Wie wil dat niet. Al jarenlang probeert De Zonne bloem niet anders te doen. In alle seizoenen. Er wordt van alles onder nomen. Een greep: boottochten, va kantieweken, winkeldagen, welfare- werk. Een van de meest sympathieke ak- ties wordt ieder jaar gevoerd als de St. Nicclaastijd nadert. Onder het moto ZON IN DE SCHOORSTEEN komen dan in heel Nederland tien duizenden mensen in beweging. Bij geen enkele van de Zonne- bloemaktiviteiten zijn zoveel mede werkers betrokken als bij de St. Ni- kolaasaktie. En ook worden er nooit zoveel zieken bereikt als juist met dit feestelijk gebeuren. ZON IN DE SCHOORSTEEN is eigenlijk een na tionaal evenement, omdat ieder ge zond mens van elke gezindte er aan mee kan doen. Als het er om gaat zieke en gezonde mensen nader tot elkaar te brengen, dan ligt hier een mooie kans. WAT IS DE BEDOELING Het gaat om een aardige attentie, een verrassing, een nuttig cadeautje, dat feestelijk verpakt, naar de zie ken wordt verstuurd. Het is beslist niet de bedoeling er een kostbaar ge schenk van te maken. Centraal staat de attentie, een vriendelijk gebaar: de zieke laten merken dat hij er ook bij hoort. Een paar voorbeelden van hoe de inhoud van het pakje zou kunnen uitzien, kunnen een idee geven: zakdoeken, eau de cologne, lectuur, soepkop, breiwol, pijp. kin derspeelgoed, speelkaarten, fi>to-al- album enz. Natuurlijk wint het pakje aan kleur, wanneer er een briefje, een gedicht of een kindertekening bü wordt ingesloten. Vergeet vooral niet een volledige afzender te vermelden, ïodat de zieke niet ho-?ft te denken: „Het is een vreemdeling zeker HOE WERKT HET Wie een pakje wil sturen naar een chronisch zieke of hulpbehoevende bejaarde, kan eenvoudig te werk gaan. Een briefje naar mevrouw van Pelt, Aldeweg 16 te Venray. tel. 2740 vóór 12 november a.s. Men ontvangt dan van de Centrale (provinciale) Post een formulier. Daarop zijn naam en adres van een patiënt inge vuld. Ook worden er nadere gege vens over de zieke vermeld, zoals leeftijd, geslacht, hobby's of even tuele andere bijzonderheden. Het wordt de gever dus gemakkelijk ge maakt bij de keuze van zijn ge schenk. Wil men een bevestiging van entvangst, dan staat op het formulier precies aangegeven wat men in dat geval doen moet. Wij zeggen bij voorbaat alle gevers en medewerkers hartelijk dank en wensen iedereen een prettig St. Ni- colaasfeest toe. Het programma Formule 2 geeft de drie dertigers Marnix, Pieter en Ivo uitgebreid de kans hun onvrede te uiten over hun persoonlijke pro blematiek en over de moeilijkheden in de hun omringende wereld. Fy sieke aftakeling, faalangst, relatie- perikelen, overbelichte jeugdherinne ringen en dreigende maatschappelij ke onverschilligheid bepalen het beeld. De Nieuwe Treurigheid dringt zich op. maar wordt tijdig uitgeban nen. Het wachten is slechts op De Nieuwe Mens, de nieuwe, gezonde en verstandige, kosmopolitische aard bewoner die alle opgesomde narighe den moeiteloos naar het verleden zal verwijzen. Mamix, Peter en Ivo ho pen oprecht uw wachttijd zo aange naam mogelijk te bekorten. De titel Formule 2 stamt uit de racerij en duidt deels op de gewijzig de samenstelling van de groep, deels op de snelheid van het nieuwe pro gramma: Formule 2, Vaart en vuur werk, een race tegen het uurwerk. Het nieuwe programma is een overweldigende sukses bij pers en plubiek. Men sprekt over een van de toppers op kabaretgebied. Mis dit uitstékende programma niet. Woensdag 8 november om 20.15 u. in de Streekschouwburg Venray. Een aantal-bewoners van Randen- rade te Oostrum heeft bij het ge meentebestuur gepleit voor het be houd van het achter hun woning ge legen restant van het karrespoor en de daarlangs staande begroeiing. Omdat dit „laantje", zeer karak teristiek voor de omgeving is heeft het gemeentebestuur uitvoerig ge zocht naar een mogelijkheid om dit groene hoekje te sparen. Zeer tct spijt van het college moest worden geconcludeerd, dat behoud niet mogelijk zal zijn. Bij de uitvoering van het bestem mingsplan Oostru-Zuid zal „het laan tje indien het in deze vorm ge handhaafd zou blijven een laagte komen te liggen door het ophogen van het omliggende terrein. Dit zou kunnen uitnodigen tot het ongewenst deponeren van afvalstof fen zoals tuinresten en dergelijke. Om zulks te voorkomen is van ge meentewege gedacht aan het beplan ten van het binnengebiedje dan wol in te richten als speelterrein. Door dit alles zal dan echter de sfeer, welke de huidige groenpartij juist zo aantrekkelijk maakt, niet meer herkenbaar zijn. Het zo verkre gen resultaat zal dan ook, volgens het college, niet evenredig zijn aan de rievoor gemaakte onkosten, welke op 70.000,worden geraamd (gro tere uitgaven voor openbare werken en andere kosten met daartegenover een minder-opbrengst uit verkoop van grond). Daarom kan het gemeentebestuur dan ook niet aan het verzoek om deze karakteristieke groenpartij te sparen tegemoet komen. Een en kn- der is reeds in een gesprek aan de bewoners meegedeeld. Op voordracht van de commissie voor onderwijs, vormingswerk en re creatie heeft het college van burge meester en wethouders de heer A. den Brok benoemd in de schoolraad uit hoofde van zijn lidmaatschap van de gemeenteraad. De schoolraad is een overleg orgaan van het openbaar onderwijs (kleuter- en basisscholen) waarin zit ting hebben afgevaardigden van oudercomité, bestuur en leerkrach ten. Ook belangstellenden kunnen er deel van uitmaken.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 9