POLITIERECHTER AGENDA Nieuwe brigade commandant Kon. Marechaussee te Venray Tentoonstelling in Het Schuttersveld Poppenaktie Welfare-verkoop in de Hema GEVONDEN VOORWERPEN Discussienota over toekomst van drie scholen in kom van Venray Ysselsteyn nam afscheid van Pastoor J. Janssen Dagelijks bestuur van de KVO op tournee in Venray Botsing met z'n drieën RECREATIEVE SPORTBEOEFENING voor iedereen, voor jong en oud installatiebedrijven b.v. et ingang van 1 november, woens- j.l., is de nieuwe brigadecom- ,ndant "van de Koninklijke Mare- mssee in Venray in funktie ge iden. Wij hebben een bezoek gebracht n de nieuwe commandant, de op- rwachtmeester H. J. Eibers (47) en or wie nog in herinnering heeft, stoer uitziende marechaussees og te paard gezeten, dan komt de tuwe commandant heel wat vrien- fker over. taken van de Kon. Marechaus- zijn wel enigszins veranderd te- ncver vroeger. Hoofdtaak is nu >1 het patrouilleren langs de grens en al is het smokkelen met de ngel verdwenen in die groene ne blijkt er nog steeds werk aan winkel te zijn. Daarnaast is het deel van hun werk toezicht op militaire objecten, en dat zijn al- >n in Venray het vliegveld de Peel het mobilisatiecomplex, al behoeft er geen bewaking te worden ver- üt, Ook is de marechaussee betrokken aanrijdingen en misdrijven waar militairen betrekken zijn. Verder nen burgers die bepaalde pasjes jig hebben, in kontakt met de ma- haussee. Daarnaast kunnen de gadecommandant en zijn mannen d geven bij bepaalde militaire za- De brigade Venray is een groot be- kingsgebied en omvat de gemeen- Sevenum, Horst, Meerlo-Wans- n. Venray, Bergen, Gennep en ok. Gecontroleerd wordt er ook de grensovergangen Wellse Hut, behgewald en Hekkens-Grune- ld. )e brigade Venray is goed bezet en fs boven haar sterkte met 15 man daarom kan de brigadepost ook g en nacht worden bemand. WIE IS DE NIEUWE COMMANDANT ijn wij de laatste jaren gewend de brigade Venray een adjudant brigadecommandana heeft, de uwe commandant is nog te jong adjudant te zijn en zal nog twee r als opperwachtmeester die funk- vervullen. Hij is Noord-Limbur- hart en nieren en werd in llerlooi geboren. Mede omdat in oorlogsjaren bij zijn ouders een marineman was ondergedoken ht hij de militaire status, maar hij eigenlijk wilde worden, dat ig niet door. Als 19-jarige meldde zich bij het Wapen der Konink- e Marechaussee, dat is nu 28 ja- geleden. Na een opleiding in eldoom, werd de heer Eibers ge- tioneerd in Tegélen, Verüo en idhoven, waarna weer de school Apeldoorn werd bezocht voor de derofficiersopleiding. Na het beha van de vereiste papieren kwam terecht in Eisden en Vlodrop om daarna 4 jaar te worden inge- eld bij de NATO in Duitsland. Terug in Nederland was zijn eer- standplaats bij de recherche van Kcn'inlklijke Marechaussee te nlo en later Maastricht. Hier am hij veel in aanraking met mi- iren die aan drugs verslaafd wa- ir ook met de hardere crimi- iteit. )pperwachtmeester Eibers woont ids jaren in Grubbenvorst en was pandelen naar Maastricht moe, e omdat hij zich ook voor de ge enschap in Grubbenvorst wilde etten, niet alleen bij de schaak- fa maar ook in de gemeentepoli- c als raadslid. Omdat de afstand nray-Grubbenvorst voor hem geen twaar is, blijft hij in Grubbenvorst men. Foor wat zijn persoonlijke instel- g betreft, kan men rekenen op een lane brigadecommandant die me ook het wapen van de Ko- iklijke Marechaussee in dienst wil Hen van de gemeenschap, zal de Venrayse bevolking in algemeenheid weinig te maken >ben met de Kon. Marechaussee, t kan men er van verzekerd zijn, als men op de leden van de bri- e Venray een beroep zou moeten tt. men altijd hulpvaardige men- zal vinden, met aan het hoofd nieuwe brigadecommandant, de erwachtmeester Eibers. Veer inbraken op het Brukske De veiligheidsdeurketting was lüeld van de voordeur van de ling van de fam. S. in de Verdi- at Uit een onderzoek is gebleken onbevoegden in de woning zijn maar zover kon worden na- lan wordt niets vermist. In de woning van F. in de Vi- Tistraat werd ontvreemd een brui- wrtemonnaie met wat klein geld. In de woning van T. in de Ra- straat werd een indringer door de iw des huizes gestoord. Hij koos hazenpad zonder iets mee te ne- G. B. deed aangifte van diefstal een draagbare radio ter waarde 800,uit de werkkeet bij de er aan het Brukske. Het tochtraampje van de bij de osk geparkeerde auto van T. i vernield. Uit de auto verdween case tterec order. Hotel Bodega De Zwaan Grote Markt 2a - 4 Venray specialiteitenrestaurant Au Cygne Op zaterdag 4 november a.s. serveren wij nogmaals een candeligh t-diner Prijs f 70- per 2 personen inclusief karaf wijn MENU: cocktail au Porto heldere wildsoep gevulde ossehaas parfait au Cygne alleen op reservering telefoon 04780-6969 Heden vrijdag opent in Het Schut tersveld weer de jaarlijkse Welfare Tentoonstelling. Zoals te doen ge bruikelijk hebben de bewoners met allerlei handenarbeid weer een keu rige kollektie „spullen" vervaardigd, waarvoor zij gaarne uw aandacht en kooplust vragen. De tentoonstelling is slechts twee dagen geopend, en wel heden vrijdag van 20 tot 22 uur en morgen zaterdag van 10 tot 17 u. Een bezoelk kunnen wij u van harte aanbevelen. De jaarlijikse poppenaktie van de Venrayse Invalidenbond St. Lidwina gaat deze week weer van start. Bij huis-aan-huis bezoek zal u gevraagd worden een popnaam te raden voor slechts een kwartje per naam. U dingt dan mee naar een van de tien peppen welke op pakjesavond bij de gelukkige winnaars bezorgd worden. Voor de Invalidenbond be tekent dat een welkome aanvulling van de kas, bestemd voor hun sport beoefening en recreatieve doelein den. Zoals de laatste jaren te doen ge bruikelijk zullen de dames van de Wellfare van de afdeling Venray van het Rode Kruis weer drie dagen in de Hema aanwezig zijn voor de ver koop van Wellfare-artikelen. Op donderdag 9, vrijdag 10 en za terdag 11 november kan men voor weinig geld een keuze maken uit de handwerkprodukten. die gemaakt zijn door zieken, bedlegerigen, be jaarden en gehandicapten, die door de dames van de Wellfare zijn be zocht. Aan deze verkoop is ook weer een loterij verbonden .waarvan de trek king zal zijn op zaterdag de elfde van de elfde 's morgens om half twaalf. De uitslag van de loterij wordt de komende weken in dit blad bekend gemaakt. De hoofdprijs bestaat uit een rond- gehaakt tafelkleed, Voorts zijn nog negen andere werkstukken te win nen. in de week1 van 23 t.m. '30 okt. 1978 Zwarte herenbril met metalen band; zwarte jonge hond met witte borststreep, droeg geen halsband; 1 bb. van 10,en 1 bb. van 5, 1 zwarte knipbeurs met geld, 1 rood etuitje met 4 kleine sleuteltjes. Sedert enige tijd funktioneert in Venray een samenwerkingsverband, dat gevormd wordt door de besturen, de oudercommissies en de teams van de drie katholieke scholen in Ven- ray-kom. Dit samenwerkingsverband, dat bekend staat onder de naam „Save", heeft in het afgelopen jaar onder leiding van de heer T. Stroeken, na mens de Katholieke Schoolraad Lim burg o.m. uitvoerig stilgestaan bij het door de gemeente Venray in 1977 uitgebrachte rapport „Alternatieven voor een saneringsplan van de ka tholieke kleuter- en lagere scholen in Venray-kom". De discussie over dit rapport en de daarop ontvangen aanvullende irv- formatie van de gemeente Venray heeft er toe geleid, dat door het Save onlangs een discussienota is samen gesteld. Dat is „Schets van een beleid,, dat gevoerd kan worden door de drie r.k. schoolbesturen in de Kom van Ven ray inzake het instandhouden en sa neren van kleuter- en lagere scho len". Deze discussienota is aan de schoolbesturen, oudercommissies en de teams van de drie scholen aange boden met het verzoek hierop vóór 15 november te reageren. Het Save zal zich zo spoedig mo gelijk beraden op de binnengekomen reakties en vervolgens een beleid bepalen voor de komende jaren in zake het saneren en instandhouden van de kleuter- en basisscholen in het centrum van Venray. Binnen de singels van Venray be vinden zich momenteel 7 scholen. Het ziet er naar uit dat in de loop der jaren men denkt aan 1985 het aantal tot 4 zal moeten worden teruggebracht. Op grootse wijze heeft de Yssel- steynse parochiegemeenschap af scheid genomen van haar pastoor Janssen, die in het achtenveertigste jaar van zijn priesterschap, na 28 jaar pastoor van Ysselsteyn te zijn geweest het emeritaat heeft ver kozen. De waardige afscheidsvie- ring werd in feite al zaterdag avond tijdens de avondmis inge zet toen de pastoor in een predi katie afscheid nam van zyn paro chianen. De plechtige eucharistie viering op zondagmorgen vormde een van de hoogtepunten van het afscheidsfeest. >Aan die viering werd op voortreffelijke wijze mee gewerkt door het kinderkoor, het dames- en herenkoor en de fanfare „De Peelklank". Deze fanfare en drumband vergezelde o.m. pastoor Janssen met zjjn familie, waaron der z(jn heerbrcer pastoor Janssen uit Holtum-Born, in de stoet. Het was de heer Arts, die na de eucharistieviering als lid van het kerkbestuur een levensschets gaf van de scheidende zieleherder. Hij herinnerde er aan, dat pastoor Jans sen achtentwintig jaar geleden bij zijn komst een nog zwaar geschon den Peeldorp aantrof, een dorp met weinig welvaart en een zwaar be laste kerk. Van stond af aan was hij de hulp en troost brengende herder, dié op zijn brommertje rondging. Maar, zo zei de heer Arts, de pas toor heeft ook de groei van Yssel steyn meegemaakt. Er kwamen nuts voorzieningen in het Peeldorp en het verenigingsleven kwam tol bloei. Er kwam een gemeenschapshuis, een jeugdhuis en er werden nieuwe scho len gebouwd. De „aanval op het ge loof" wist Ysselsteyn, dank zij pas toor Janssen, goed te doorstaan, het geen volgens de heer Arts nog tot uiting komt in een goed kerkbezoek. Ook de kerk is welvarend gewor den, aldus de heer Arts. die namens de parochie de scheidende pastoor een kleurentelevisie aanbood. Maar het mooiste geschenk aan de vertrekkende pastoor was wel de mededeling, dat de klokketoren zal worden herbouwd en dat de grootste luidklck 't opschrift zal krijgen: „Ik Sjef Janssen, pastoor van 1950 tot 1978 zal mijn stem blijven laten klin ken over de Peel". Namens de burgerij werden bijzon der waarderende woorden gespro ken door burgemeester mr. H. J. M. Defesche. Door hem werd gewezen op de verandering van tijden. Deken L. Theunissen bracht even eens zijn grote dank voor het werk van pastoor Janssen onder woorden en zeide jaloers te zijn op de vitali teit van de scheidende pastoor aan het begin van zijn emeritaat. Het hoofd van de school, de heer Verschuuren vertolkte de dank van de Ysselsteynse scholen voor hetgeen de pastoor als lid van het schoolbe stuur vele jaren heeft verricht. De jongste leerling van „Het Kwetter- nest" en de oudste leerling van de basisschool boden een geschenk aan. Pater de Hossen S.V.D., die elf jaar in Ysselsteyn heeft geassisteerd, verheelde niet, dat hij graag het pastoraat in Ysselsteyn wilde over nemen, maar dat nog niet alle moei lijkheden overwonnen waren. Hij had intussen uitgerekend, dat ge durende het pastoraat van pastoor Janssen 12C0 kinderen waren ge doopt, 400 huwelijken waren geslo ten en 250 parochianen naar hun laatste rustplaats waren gebracht. De heer Philipsen bracht de ge voelens van de parochianen tot uiting. Hij herinnerde aan het Ys selsteyn van 1950, dat toen nog een rustig dorpje in de Peel was, maar dat thans doorsneden wordt door 'n drukke verkeersader waarover per etmaal duizenden voertuigen razen. Ysselsteyn is nu een gemeenschap van 2000 zielen met dertig bloeien de verenigingen. Aan het begin van de receptie sprak de voorzitter van de fanfare, de heer H. Jenniskens. Hij bracht hulde en dank aan het kerkbestuur, waarvan de pastoor deel heeft uit gemaakt en hij bracht dank voor al le ondervonden medewerking. Mgr. Kohl, zestien jaar geleden de grondlegger van de 'kontakten met de Duitse jongeren, was uit het ver re Bonbruck gekomen om pastoor Janssen te danken voor de medewer king aan de bouw van bruggen over de graven heen tussen de Duitse en de Ysselsteynse jeugd. „Ik weet niet meer wat ik moet zeggen, maar alles wat gezegd is, is overdreven" zei pastoor Janssen in zijn afscheidswoord. Hij was blij, dat hij zijn emeritaat in Ysselsteyn mag doorbrengen. Urenlang heeft de scheidende her der handen moeten drukken van de ontelbaar velen, die hem de beste wensen voor de toekomst kwamen aanbieden. Het Dagelijks Bestuur van de Ka tholieke Onderwijs Vereniging komt op dinsdag 7 november 1978 naar Restaurant „Vlakwater" in Venray. De K.O.V. is de grote katholieke vakorganisatie van onderwijsgeven den. Op regelmatige tijden bezoekt het bovengenoemde bestuur o.l.v. Sef van Wegberg een bepaalde regio om daar met de kleuterleidsters, onder wijzers en leraren persoonlijke en algemene problemen te bespreken. Van 16.00 u. tot 18.00 u. kan men persoonlijke vragen voorleggen aan de leden van het Dagelijks Bestuur of aan hun medewerkers. Van 20.00 u. tot 22.00 u. kan iedere onderwijsgevende vragen afvuren op een forum, dat bestaat uit de leden van het Dagelijks Bestuur. Door hun werk zijn ze nauw betrokken bij en zeer deskundig op het terrein van het onderwijs. Ook is er gelegenheid met hen te discussiëren over proble men van werkgelegenheid, identiteit van de school, rechtspositie, plaats van de gehuwde vrouw in het onder wijs, akte van benoeming, enz. Alle onderwijsgevenden van Ven ray en omgeving zijn welkom. Ons bericht vorige week in dit blad betreffende een botsing tussen drie personenauto's op de Deurnese- weg bij de afslag Rouwkuilenweg, was niet geheel juist. Het was n.l. de 24-ja:ige J. J. uit Venray die de voor hem rijdende 33-jarige J. v. d. B. wilde inhalen toen de daarvoor rijdende 38-jarige J. A. uit Grubben vorst reeds aanstalte maakte om linksaf te slaan. Hoe het ook zij, de botsing was er niet minder om. Loslopend vee Eigenaar van vee dat zich nu nog in de weilanden bevindt, worden er op attent gemaakt, dat het veelvul dig voorkomt dat koeien, paarden en jongvee uitbreken en op de weg lopen. Gezien de zeer gevaarlijke si tuaties die hierdoor voor het rijdend verkeer kunnen ontstaan en de on gelukkige gevolgen die dit kan heb ben. verzcekt de politie dringend de afrasteringen van de weilanden op hun deugdelijkheid te onderzoeken en waar nodig te repareren. Mocht bij controle van de politie er werd ens medegedeeld dat die controle spoedig en intensief zal ge beuren blijken dat die afraste ring niet deugdelijk is, dan zal niet geaarzeld worden procesverbaal op te maken. Er wordt niet gewaar schuwd. Loslopend paard Op de Deurneseweg botste de per sonenauto, bestuurd door de 39-jari- ge J. C. tegen een loslopend paard, dat met drie andere paarden cp de weg liep. De politie trof geen der paarden aan, ook niet het gewonde dier. De eigenaar van de paarden is nog niet kunnen worden achterhaald. Wel zit de eigenaar van de auto nu met de schade. Dader aanrijding achterhaald In de parkeerhaven tegenover de sigarenzaak van v. D. aan de Lang straat stend de personenauto van D. geparkeerd. De auto werd bij een botsing aan de .linkerachterzijde be schadigd, maar de veroorzaker reed zonder te stoppen en zonder zijn identiteit bekend te maken door. Een dame was oplettend en gaf het ken tekennummer door aan de eigenaar van de auto. Al was. naar later bleek het nummer niet kerrekt opgeno men, het gelukte de politie toch de dader te achterhalen, en dat bleek te zijn de 21-jarige T. v. H. uit Venray, Deze krijgt nu een extra procesver baal. In Sittard gestolen in Venray gesloopt Een in Sittard gestolen auto werd nabij de Rouwkuilen gedeeltelijk ge sloopt. Venrays politie vond daar o.a, de kentekenplaat, achterbank en an dere spullen. Met die auto is waar schijnlijk daarna een inbraak ge pleegd in Asten waar in een meubel centrum voor 60 000 gulden tapijten werd buitgemaakt. De auto werd la ter in Oirschot teruggevonden. Van de daders ontbreékt nog ieder spoor. Plotseling afremmen Het op de Leunseweg plotseling afremmen en onvoldoende afstand houden is waarschijnlijk oorzaak ge weest dat de personenauto's be stuurd door W. uit Venray en J. met elkaar in botsing kwamen. Het bleef bij materiële schade. Vals alarm Via het alarmnummer werd de politie gealarmeerd dat er brand was uitgebroken in café De Herberg te Leunen. Omdat de melder een ze nuwachtige indruk maakte en de politie enkele vragen stelde; infor meerde de politie eerst bij de café houder en toen bleek van brand geen sprake te zijn. Diefstal uit geparkeerde auto De Venlonaar H. deed aangifte dat onbevoegden door verbreking van 't tochtraampje toegang hadden ver kregen in zijn bij de sporthal gepar keerde auto. Ontvreemd werden een radiocassetterecorder met boxen ter waarde van 400 gulden. Vermist wer den ook paspoorten en bankpasjes, maar deze werden later in de buurt teruggevonden. Botsingen met gewonden Op de kruising Westsingel Langstraat had een aanrijding plaaU tussen een vrachtauto en twee fiet sers. Alle bestuurder hadden stil gestaan bij het verkeerslicht, komen de vanaf de Zuidsingel. De bestuur der van de vrachtauto W. v. d. V. uit Asten hield rekening met het op trekken van de fietsers en maakte een bocht naar links teneinde de fiet sers die rechts naast hem stonden de nodige ruimte te geven. De beide fietsers, de 15-jarige M. T. en de 12- jarige E. T. sloegen echter linksaf en reden daarbij tegen de achterzijde van de vrachtauto. Bij die botsing liep het tweetal dusdanige verwon dingen op dat ze naar het ziekenhuis moesten wórden vervoerd. Op de kruising LangewegMer- seloseweg' vond een aanrijding plaats tussen twee bromfietsers. Op de Langeweg, komende uit de richting Hoenderstraat, reden de 19-jarige H. A. uit Venray en de 18-jarige J. L. eveneens uit Venray. Bij de kruising sloeg J. L linksaf en de achter hem rijdende H. A. bemerkte dit te laat en botste tegen de afslaan brommer. Beide bromfietsers kwamen ten val, waarbij H. A. dusdanige verwondin gen opliep dat hij naar het zieken huis moest worden vervoerd. Zondag S nov. derde Vlakwatercross 10.30 uur Wedstrijden voor scholieren en verenigingen over 1000 meter in de volgende categorieën: Meisjes van 9 en 10 jaar Jongens van 9 en 1 Ojaar Meisjes van 11 en 12 jaar Jongens van 11 en 12 jaar Meisjes van 13 en 14 jaar Jongens van 13 en 14 jaar Men kan individueel ol in groepen meedoen. Voor iedere categorie zijn er prij zen. 11.30 uur Rank-Xerox Venray loop Een volksloop voor trimmers en trimsters vanaf 15 jaar. Afstand naar keuze. 1.700 meter 3 400 metei 5.100 meter 6.800 meter 13.00 uur K.N.A.U. - wedstrijden Alleen voor K.N.A.U. -aangesloten leden. INSCHRIJVINGEN: Voor scholieren en vereniglngenswed- Strijden via de schoo lof vereniging. Inschrijfgeld 1.50 p p. Voor de Rank-Xerox-Venray-loop op het parcours. Inschrijfgeld 3.p.p. PARCOURS: Bij het jeugdgebouw „De holle boom" (hoek Westsmgel Kempweg). IEDERE DEELNEMER ONTVANGT EEN LEUKE HERINNERING. INLICHTINGEN: Bolerostraat 5. tel. 6039 zondag 12 nov. badmintontournooi Inschrijvingen en inlichtingen: t.m. 10 NOVEMBER. Bij de badmintonclub in sportha l„De Weteiing". dinsdag 21.00 tot 23.00 uur; woensdag 19 30 tot 21.30 uur. INSCHRIJFFORMULIER: Minimum leeftijd 20 jaar. Voor- en achternaam: Adres: Leeftijd: Geslacht: M V Bent U in het bezit van een eigen racket? Ja Nee Bij deelname dit formuliertje op bovengenoemde plaats en tijdstip afgeveri of opsturen naar Comité Recreatiesport Venray. Secretariaat: Afdeling Sportzaken c.a. Gemeentehuis Venray. Heden vrijdag 3 november treedt in het Jazzcafé van Free Wheelln aan de Hoen derstraat een van de bekendste Nederlandse Dixielandorkesten op. Aanvang 21 u. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de pagina „verenlgingsnleuws". venray langstraat 1 04780-3040 elektrotechnische installaties meet- en regeltechnlsche installaties levering van installatiemateriaal voor industrie, utiliteit en partikulieren. tummers-cremers venray maakt deel uit van tummera-cremera inatallaüebedrijven b.v. r vestigingen te maastricht, roermond, helden-panningen en venray. DEZE verdachte kwam voor de groene tafel omdat hij op een kille avond opzet telijk met geweld een jongen in een vijver zou hebben geduwd of gegooid, ten gevolge waarvan -aldus de dagvaarding- voornoemde jongen nat en koud is geworden en derhalve lichamelijk leed heeft ondervonden. Wij moeten toegeven dat de verdachte er niet uitzag als iemand, die bij voorkeur jongens in vijvers duwt op kille avonden. De uiterlijke schijn kan echter bedrie gen. Volgens het proza dat de verbalisant de rechter had toegestuurd, was de jongen wel degelijk de plomp ingegaan en nog wel onvrijwillig ook. De verdachte ontkende evenwel. Hij had een schetsje meegebracht van.de tuin, waarop in diep-blauw de vijver was aangegeven, en in geel het huis. Rode en zwarte stippellijntjes voerden door de tuin en langs allerlei struikgewas naar de vijver. Het leek een soort stafkaart, aan de hand waarvan de verdachte nu begon uit te leggen hoe de veldslag zich had toegedragen. Het was bijna donker, zei hij, toen plotseling een jongen uit het struikgewas te voorschijn stoof. Op zichzelf is dat niets bijzonders. Er stuiven daar voortdurend jongens uit het struikgewas te voorschijn, want de tuin is tussen twee straten gelegen en met de haast, die de jeugd kenmerkt, kunnen de jongelieden uit de buurt een ruime bocht afsnijden als zij via de tuin van deze verdachte gaan. 'Ik riep de jongen terug,' zei de man. 'De jongen kwam, en hij verbaasde zich.' Wat die verbazing er mee te maken had, is ons niet duidelijk geworden. Vervolgens kwamen de stippellijntjes op de kaart ter sprake: de jongen was rustig en vrijwillig naar de verdachte toegekomen; hij had rustig en vrijwillig met hem een wandeling gemaakt door de tuin, langs het doorstoven struikgewas, naar de vijver. De stippellijntjes wezen dat onomstotelijk aan. Zelfs het gesprek dat onderweg was gevoerd, wist de verdachte zich te herinneren. Hij had een beknopte doch duidelijke uiteenzetting gegeven over de aanleg en het onderhoud van tuinen, over de voordelen van sommige en de nadelen van andere planten, en over de kalmerende invloed van het tuinieren op de mens. Aldus gezellig keuvelend naderde het tweetal via de stippellijntjes de vijver. Nu begon de verdachte zijn gast in te wijden in de geheimen van het leven der goudvissen, en bovendien beschreef hij uitvoerig welke planten aan de waterkant gedijen en welke n»et, en hoe men een vijver waterdicht krijgt. Vervol gens klonk er een plons: de gast ging te water. Op dit moment begon het de rechter kennelijk te vervelen. 'Maar hebt u hem er nu ingeduwd of niet?' vroeg hij. 'Neen edelachtbare, ik heb hem er niet ingeduwd,' verklaarde de verdachte plechtig. 'Was u boos op dat ogenblik?' 'Neen edelachtbare, ik was niet boos. We praatten heel gezellig. 'Maar hoe is hij dan in het water terecht gekomen?' 'Ik denk dat hij er van angst ingesprongen is.' Dit klopte niet. Jongens springen niet van angst in vijvers, als hun begeleiders gezellig keuvelen en populair-wetenschappelijke uiteenzettingen geven over de levensgeheimen van goudvissen. De verdachte kon niet inzien dat zijn redene ring niet klopte. De rechter wel; die besloot de zaak aan te houden om de buurt genoten als getuigen te horen. Want men kan voor de rechter wel eens een weinig jokken, maar men moet het niet te bont maken. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon* dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld. van Thiel. de Muinck Keizer en Wittgen TH. VAN THIEL. arts Patersstraat 30 telefoon 1887 Weekenddienst voor de potiénten van de huisartsen Beckers, Corvee, Vercauteren en De Vocht P. CORVF.R, art» Oostsingel 6 telefoon 1393 Voor eigen patiënten: Dr. F. SCHMEETZ Praktijkadres: Akkerweg 18, tel. 5900 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'smiddags van 17-18 uur WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK ST. ODA hoek Schoolstraat-Passage ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venrav-Meerlo-Wanssum Mevr. Zr. C. Heldens-Fllnsenberg telefoon 04780-1269 AUTO-HULPDIENST Alarm nr. tel. 04780 - 4571 UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS In de Clockert, Bergweg 4, Venray, kamer 27. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 1600 tot 16.30 uur. In het weekend alleen voor de spoedgevallen bij de zuster van de zondagsdienst. GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert. Bergweg, tel. 1269 uitsluitend op afspraak. Inlichtingen en boodschappen iedere morgen van 8.30 tot 9 uur, behalve in het weekend. Na 9 uur kunnen eventuele berichten gedurende de gehele dag eveneens worden door gegeven aan de administratie onder hetzelfde nummer. CONSULTATIEBUREAU BRUKSKE Dependance Bachstraat, eveneens op afspraak, tel. 3859 of 1269. ZWANGERS CHAPSGYMNASTIEK Opgave hiervoor bij Het Groene Kruis Venray, telefoon 04780-1269 of bij mevr. van Herwaarden, Tuin straat 3 te Venray, telefoon 04780- OPEN BEJAARDEN WERK Dagelijks van 9.0010.00 uur. Telefoon 2996 ■Maaltijden ten behoeve van bejaarden Aanmelden en afhalen dagelijks tussen 10.30 en 11.30 uur. ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN elke donderdagmiddag van kwart voor vier tot half vijf in het ge meentelijk zwembad a 1,50 per deelnemer per keer. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP plaatselijke dienst Westsingel 5 Venray teL 04780-6363 spreekuur maandag Lm. vrijdag van 9 tot 10 uur VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Helnen Merseloseweg 23, Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tiggeloven-KuUpers Florishof 23 Venray telefoon 04780-2411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert, volgens afspraak KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 Wieldoppen ontvreemd De 32-jarige eigenaar van een per sonenauto M. C. deed aangifte dat van de voor zijn flat aan de Haam- makerstraat geparkeerde auto de 4 wieldoppen waren gesloopt, Politie was opvoeder Een stel baldadige jongelui had een hoop stenen welke aan de Beet- hovenstraat waren geplaatst voor de aanleg van een verkeersdrempel uit elkaar gegooid. De politie betrapte de knapen en liet hen onder het wa kend oog van de politie de stenen weer netjes op hun plaats leggen. Auto tegen boom Op de Timmermannsweg te Yssel steyn geraakte de personenauto be stuurd door de 21-jarige dienst plichtige militair Th. C. uit Helden uit de juiste koers, botste tegen een boom en kwam in een sloot tot stil stand. De bestuurder moest met di verse verwondingen naar het zieken huis worden vervoerd. Diefstal L. deed aangifte van diefstal In zijn afgesloten woning Wederom bleek dat men via de keukenraam was binnengekomen. Alle kasten en laden waren doorzocht. Vermist wer den twee handtassen, welke later zijn teruggevonden alsmede een por- temonnaie met 25 gulden, sleutels en bankpas.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 3