eigen haard ialve finale nation, disc-jockey wedstrijden AGENDA MEUBELSHOW met mPTtaf SCHOUWBURG- NIEUWS Voor Uw complete Woninginrichting Woninginrichting P- V. Hout - Janssen B.V. TUINEN ontwerpen, aanleggen, bestraten, onderhouden Gemeente werd veroordeeld OPNIEUW AANGIFTE Partij van de Arbeid pleit voor deskundigen in gemeentelijke kommissies Kollekte Stichting Jeugdwelzijn Vernielingen 130 huurders willen hun woning kopen Fancy-Fair te Holthees-Smakt Nieuws uit Overloon St. Theobaldusgilde Overloon -y Hoofdstraat 25. Liessel. tel. 1277 t.o. de Molen. Heden, vrijdagavond, vanaf 8 uur «ft in Discotheek „Den Aide Hoed" de Langstraat, de eerste halve late plaats van de nationale disc- ickey wedstrijden. Ook vorig jaar viel deze eer te urt aan „Den Aide Hoed" en. de •langstelling hiervoor was enorm. 108 processen- verbaal We schreven reeds eerder dat het steeds de moeite waard is dat enrays politie snelheidscontroles t. Op de Westsingel werden 48 uto's geknipt. Snelheden van 61 tot km per uur. Op de Wanssumse- cg en de Maasheseweg werden 60 to's gekni.t Snelheden van 61 tot km. per uur. In totaal kunnen nnenkort 108 bestuurder een ac- jt-girokaart thuis verwachten om n boetes te betalen. Ditmaal zijn de verwachtingen nog hoger gespannen. In de jury hebben om. zitting Hannelore Winter uit Venlo; Math. Nellen uit Maasbree (tevens organi sator xan dit jaarlijks evenement) en disc-jockey .Slotty, als redakteur ver bonden aan de „Top 10". Gast discjockey is Ad Roland van de Tros. De deelnemers zijn geselecteerd uil 6 voorrondes. Van hen gaan er nu 4 over naar de finale welke eind ok tober in schouwburg De Prins van Oranje te Venlo wordt gehouden. Met hen zullen dan om het kam pioenschap wedijveren de 4 overge bleven disc-jockeys uit de halve fi nale welke komende week in Tro- cadero te Venlo wordt gehouden. Onze foto's tonen het interieur van discotheek „Den Aide Hoed" en de gast disc-jockey van deze avond Ad Roland. Beekweg 52 VENRAY telefoon 04786-339 PROFITEER VAN ONZE SPECIALE KOOPJES, MET GRATIS ADVIEZEN VAN VAKMENSEN zondag kijkdag tevens de monstratie plantaardig verven ervolg van voorpagina) Rechter Lafleur en de Officier van istitie hadden echter goed huis- irk verricht en van het betoog van advccaat van de gemeente Venray eef dan ook geen spaander heel. „Als de heer Ten Brummelhuis in ijn woordenboek het woord perco- itiewater niet kan vinden dan moet ij het eens opzoeken in de Winkeler rins", zei de rechter. Er klonk een aid gelach in de overvolle rechts- aal. Rechter Lafleur nam echter de eis an de Officier van Justitie niet eer. „Als we tot een maximale rafoplegging overgaan, dan lijkt let of er niets ernstigers meer moge- jk is. Deze boete moet betaald wor- len uit gemeenschapsgelden, de in- roners van Venray dus." Hij achtte voldoende bewijs aan- rezig voor deze ernstige overtreding h veraoordeelde de Gemeente Ven- ay tot het betalen van een boete an 5.000,De gemeente krijgt eertien dagen de tijd om hoger be- oep aan te tekenen. Commentaar van het M.A.N.: Het MAN afdeling Venray is blij net deze overwinning. Toch houdt liermee de zaak niet op. Nog steeds de kwestie van Dijck de dood van 12 koeien niet opgelost. Het MAN etreurt dan ook dat de handelingen 'an de Gemeente en met name van ethouder Loonen, niet in dat licht ijn bekeken. Maar goed, alles kan ik niet in één keer. Wij houden dit eroordeelde College heel goed in de iten en met ons steeds meer inwo- trs van Venray. Misschien zouden 6 raadsleden van de betrokken akties dat eens wat meer moeten 'oen in de toekomst. Dat is beter oor het milieu en de volksgezond- teid. Het M.A.N. heeft woensdagavond 1 oktober opnieuw aangifte gedaan 0 de Gemeentepolitic te Venray en Officier van Justitie te Roermond. Opnieuw is een gleuf gegraven. Mat afvalwater van de stort buiten le inrichting komt. Dit is opnieuw in overtreding met de Wet Verontreiniging Oppervlakte water. Het M.A.N. heeft de overtre- Hng op foto's vastgelegd. Na de benoeming van de diverse raadsleden in de gemeentelijke kom missies. zal de volgende ronde be staan uit het benoemen van de niet- raadsleden in die kommissies. Het bestuur van de P.v.d.A. afdeling Venray heeft haar opvatting aan gaande deze tweede ronde, middels een schrijven, onder de aandacht van de verschillende partijen gebracht, die hebben deelgenomen aan de ver kiezingen en van de gekozen raads leden. Het is bekend dat de samenwer kende frakties van „Samenwerking" en „Kerkdorpen" de absolute meer derheid bezitten. Deze, overigens legale, machtspositie van genoemde frakties zal ongetwijfeld ook haar gewicht in de schaal leggen bij het benoemen van de niet-raadsleden in de kommissies. Naar de mening van het P.v.d.A.- bestuur zal dit echter niet mogen be tekenen dat er in de kommissies geen reëele ruimte zal zijn voor des kundigen uit partijen welke bij de afgelopen verkiezingen enkele, één of geen vertegenwoordiger(s) in de raad hebben gekregen. Het door klinken van stemmen van minder heden is naar hun opvatting een goede zaak voor de „samenzang", demokratie genaamd. Het inpassen van deskundigen uit minderheidsgroeperingen is alleen mogelijk indien de frakties van „Sa menwerking" en „Kerkdorpen" hier voor ruimte willen bieden. De P.v.d.A. afd. Venray spreekt de verwachting uit, dat deze ruimte er wel zal komen. De ervaringen van 26 september j.l. en de naam van de grootste fraktie in de Venrayse ge meenteraad, rechtvaardigen in deze enig optimisme. Aanrijding Door onverklaarbare oorzaak ver loor de 38-jarige bestuurder van een personenauto H. W. uit Venray de macht over het stuur. Zijn auto botste eerst tegen een links van de weg geparkeerde auto van J. V. uit Venray en vervolgens tegen de rechts van de weg geparkeerde auto van F. v. d. H. uit Venray. Alle drie de auto's kregen behoorlijke schade, maar de bestuurder liep geen noe menswaardig letsel op. LEO CREEMERS „DINGEN DICHTERBIJ" EXPOSITIE VAN 12-10 TOT 2-11 IN DE VERNIEUWDE BOEKHANDEL VAN DEN MUNCKHOF GROTESTRAAT 28 K-VsO- ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen. Franken. Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen TH. LANKVELD. art* Langstraat 76 - telefoon 3558 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Vercauteren en De Vocht P. CORVER, arts Oostsingel 6 telefoon 1393 Voor eigen patiënten: Dr. F. SCHMEETZ Praktijkadres: Akkerweg 18, tel. 590Q Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'srniddags van 17-18 uur WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK DE MONNIKSKAP hoek Paterslaan-Patersstraat telefoon 5759 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venrav-Meerlo-Wsnssum Mej. Zr. G. MARTENS telefoon G4780-1269 Op zaterdagmorgen 14 oktober tus sen 10.00 uur en 12.00 uur houdt de Stichting Jeugdwelzijn een kol lekte. Deze kollekte is ten bate van de handenarbeidciubs en de spel- clubs. Het telefoonnummer van het klubgebouw is 5895. U kunt de lei ding altijd bereiken vcor of na de klubs. Alleen op woensdagmiddag is er een leidster bereikbaar tot 5 uur. Heeft U nog oude overhemden, zcudt U deze dan mee willen geven aan de kinderen? Alvast bedankt. Jeugdwelzijn Veltum. Aanhouding in verband met diefstal De 16-jarige O. uit Venray werd door de politie aangehouden omdat hij op 1 oktober in Helmond een bromfiets had gestWcn en in Venray een fotocamera ter waarde van ƒ269,had meegenomen. Na beken tenis en aanzegging dat procesver baal zal worden opgemaakt, is hij huiswaarts gezonden. In een kort tijdsbestek zijn in Oir- lo twee veldkruizen en een veld- kapelletje vernield c.q. zwaar be schadigd. Het betreft hier een antiek kruis aan de Deputé Petersstraat, na bij de spoorlijn, dat nog maar kort geleden door enkele inwoners gron dig werd opgeknapt. De onverlaten hebben hier eenvoudig het kruis met corpus afgezaagd en meegenomen. Een kruisbeeld nabij de Blakterhoe- ve is van zijn corpus ontdaan. Het beeld werd langs de weg terug ge vonden. Er was beslist niet zacht zinnig mee omgesprongen. Van het St. Annakapelletje, vorig jaar door leerlingen van de L.T.S. opgeknapt, werden dakpannen ver nield, zodat regen en wind vrij spel hebben. De Venrayse recherche heeft al de ze vernielingen en diefstal in onder zoek, maar men twijfelt of deze za ken'tot een oplossing gebracht kun nen worden. Uit de raad van Meerlo-Wanssum Voor de behandeling van de agen da van de raad der gemeente Meerlo- Wanssum legde raadsvoorzitter Drs. Dittrich een verklaring af, waarin hij uitvoerig inging op een raadsver- slag van de vorige vergadering, zoals dat in een Noord Limburgs Dagblad was gepubliceerd. Nooit had hij in zijn ambt. op welke wijze dan ook. zijn politieke overtuiging uitgedra gen. Hij betreurde 't dan ook, dat door die verslaggeving inwoners en lezers een verkeerd beeld kregen voorgespiegeld. In de toekomst zal ik, 7.0 verzekerde burgemeester Dit trich, op dezelfde wijze doorgaan, in het belang van de inwoners, ingevol ge de eed welke ik bij mijn ambts aanvaarding heb afgelegd. DE AGENDA Het plan voor de aanleg van het rijwielpad Tienray-Horst is bestek- klaar. maar zal in samenwerking met de gemeente Horst worden uit gevoerd. Het wachten is op de defi nitieve vaststelling van het tracé van Rijksweg 73. Namens de Tienrayse gemeenschap werd dank gebracht voor de toeken ning van een krediet van 4.669, als aanvulling op het eerder toege kende krediet van 12.500,voor Zondagmorgen 15 oktober a.s. om 11.30 uur werdt in de Venrayse Streekschouwburg een recital gege ven dcor Het Nederlands Saxofoon Kwartet. Zij spelen werken van Alexander Glazounow, Alfred Desen- clos, Tristan Keuris en Gabriel Pier- né. Een „must" vcor de echte mu ziekliefhebber. Eveneens op zondag 15 oktober brengt de toneelgroep „Marmouzet" om 14.00 uur een kindervoorstelling „Bceren, Burgers Buitenlui'. In deze voorstelling wordt de sfeer op geroepen van komedianten, die vroe ger door het land trekkend, op mark ten, pleinen en kermissen hun voor stellingen gaven. Hiervoor worden de volgende sprookjes gebruikt: „De Varkenshoeder", „De Slimmen Knecht", ,De goede Ruil" „De Mui len", „De Rattenvanger" en „De Ge laarsde Kat". -k- Op donderdag 19 oktober kunt u in Venray het stuk „Een dag uit de dood van het verdomde Lowietje" zien. Dit toneelstuk dat werd ge schreven door Peter Nichols, handelt over een echtpaar van midden der tig met een geestelijk gehandicapt kind. Hun leven is totaal veranderd en beiden proberen zij „ermee te leven". Zij doen dat door middel van het spelen van kabaretekse sketsen en het maken van cynische grappen over hyn eigen situatie, om op die manier hun problemen aan te kun nen en te relativeren. Peter Nichols heeft het stuk zo geschreven, dat het zich bijna als een blijspel voordoet, maar naar mate het probleem duidelijker wordt aan de spelers en toeschouwers, wordt de stemming aangrijpender en zelfs schokkend. Meer bijzonderheden over deze uitvoeringen kunt U vinden in de „Schouwburg-advertentie" elders in dit blad. Diefstal uit auto Op de parkeerplaats bij het Ven rayse ziekenhuis werd de auto van de 24-jarige B. uit Meerlo-Wanssum opengebroken. Ontvreemd werd een casetterecorder en een leren jasje. De totale waarde bedraagt 400, het jeugdonderkomen te Tienray, en de medewerking welke het college had verleend, zodat het STUW zich daadwerkelijk had kunnen inzetten. De Postbaan wordt afgesloten ver klaard voor alle mötorvoertuigen met uitzondering van het agrarisch verkeer. Die maatregel was nodig omdat de Postbaan een racebaan en sluipweg was geworden vcor verkeer van Wanssum naar Meerlo. COMMISSIES De vergaderingen van de commis sie van Advies en Bijstand zullen niet openbaar worden. Het college achtte de openbaarheid in strijd met het karakter van die commissie. In de commissies ruimtelijke orde ning werd benoemd Baron de Weichs de Wenne, Drs. Hurenkamp. Wijn hoven en Janssen, terwijl de burge meester als voorzitter zal fungeren. De commissie financiën zal be mand worden door de heren P. Be- terams, Wijnhoven. Derksen en Snellen, terwijl wethcuder Chris- tiaans als voorzitter optreedt. In de commissie openbare werken, grond- en pachtzaken werden be noemd de heren G. Rutten, Hendrix, Aerts en Janssen, terwijl wethouder J. Rutten de voorzittershamer zal hanteren. In de commissie welzijnszaken wer den benoemd de heren drs. Huren kamp. Derksen. L. Beterams en P- Hendrix. terwijl wethouder Chris- tiaans als voorzitter werd benoemd. In de gewestraad werd als lid be- ncemd Baron de Weichs de Wenne en als plaatsvervanger de heer P. Beterams; als lid J. Wijnhoven en els plaatsvervanger Drs. Huren kamp. In de stichting gemeenschapshuis Wanssum werd benoemd drs. Huren kamp, in het recreatieschap Peel en Maas werd benoemd Baron de Weichs de Wenne, in de schouwburg- commissie te Venray de heer P. Be terams. Gevraagd werd de instelling van een permanente commissie voor ver betering van de communicatie over- heid-burger. Maar over de noodzaak van die instelling zal advies worden gevraagd aan de commissie welzijns zaken. Gepleit werd voor ingebruikname van de oude lagere school te Wans sum door de jeugd, welke dan wel licht een betere ontplooiing kan krijgen voor haar aktiviteiten. Het antwoord daarop kan in de begro tingsvergadering worden verwacht. VERKOOP WONINGWETWONINGEN 130 huurders hebben de wens te kennen gegeven hun huurwoning te willen kopen. Binnenkort zal het on derzoek worden afgesloten en zal een beslissing worden genomen. BEGROTING 1979 Op 30 oktober zal de raad alge mene beschouwingen houden terwijl op 20 november de openbare behan deling van de begroting zal plaats vinden. Op zaterdagavond 14 oktober en zondagavond 15 oktober wordt in zaal „Trefpunt" te Holthees weer het jaarlijkse fancy-fair gehouden. Zcals ook voorgaande jaren het ge val was wordt deze fancy-fair geor ganiseerd door vier verenigingen, t.w. de voetbalclub, de fanfare, de drumband en het gilde. Aan deze fancy-faire is een grote loterij verbonden met als hoofdprijs een rijwiel. Bij het rad van avontuur zijn zoals gewoonlijk o.a. weer ha zen en konijnen te winnen. Groot rik- en jokertoernooi Evenals vorig jaar organiseert de buurtvereniging „De Vierhoorn" een groot rik- en jokertoernooi. Iedereen in Overloon en omstreken kan deel nemen aan deze wedstrijden. De wedstrijden worden gehouden op de navolgende vrijdagavonden: 20 en 27 oktober; 3 en 10 november. Elke avond kan men kaarten om de avondprijs. Van al deze vrijdag avonden wordt per deelnemers een klassement bijgehouden. Wil men voor de grote eindhoofdprijs in aan merking kunnen komen, dan zal men tenminste drie van de vier avon den aanwezig moeten zijn. Inschrijfgeld voor 4 avonden be draagt 10, Deze kaartavonden worden gehou den in de zaal van café Voesten te Overloon. De aanvang is om 19.30 u. precies. Wie zal op 10 novmber de grote eindoverwinnaar zijn? De ver wachtingen zijn hoog gespannen. K.V.O. Onder grote belangstelling hield de K.V.O. haar algemene jaarver gadering. De voorzitster, mevr. Wel- len-Baltussen heette allen welkom. Ze belichte de komende aktiviteiten van het nieuwe seizoen toe en dat waren er nogal u-at. Na het jaar- en kasverslag werd de bestuursverkiezing gehouden. Pe riodiek aftredend was mevr. Visser- Boerstal en mevr. Claes-v. d. Oever, deze laatste stelde zich niet meer herkiesbaar. Mevr, v. Wetten-Leeg- straten trad af wagens famite- omstandigheden. De voorzitster dankt beide scheidende bestuurs leden voor hun inzet en werk en bood hen een fraai Delftsblauw wandbord aan. Beide dames dankten daarna voor de .prettige samenwer king. Na stemming werden de da mes Keizers-Vink en Jansen-Ver- schuren in hun plaats gekozen. Ook mevr. Visser-Boerstal werd weer herkozen. Na de pauze werd er nog gekiend voor mooie prijzen. 25 okt. Mcederdag-viering. Om 19.00 uur is er een eucharistievie ring verzorgd door het dameskoor. Dan feestvergadering in restaurant Deriet met traktatie en een film over Indonesië door het nieuwe raadslid mevr. V. van Duynhoven. Men kan dan tevens met haar kennismaken. Verder loterij met mooie prijzen. Papieraktie op zaterdag 14 oktober a.s. Op tijd aan de weg. om 10 uur en graag goed verpakt. Volgende papieraktie 11 november. openbare bibliotheek venray m Schoolstraat 32 Tel. 1970 Jeugdafdeling Keuze uit de aanwinsten: Avonturen van oor en de kinderen om de hoek. 2 Dln. G. Boshell. Kapitein Spinrag en de kattekwaad-man. G. Fussenegger. Bijbelverhalen op nieuw verteld. A. Hageni. Contrabande. Ik weet hoe het moet, zei Snoet. M. Jansen, De egel in de tuin. B. Kok. De bende van '49. O. Preussler. De kleine waterman. M. Miller. Buffalo Bill: tumult in Hardstone. W. van Roode. Afscheid en verlan gen. In de komende weken gaat de natuur, maar gaan ook wijzelf ons voorbereiden op de komende winter. De tijd met z'n heerlijke, lange ,,thuisavonden". Knusjes onder elkaar, maar ook van bezoek van familie en kennissen. Een ekstra vernieuwing in 't interieur is daarom nu zo prettig en daarom maakt eigen haard nu SPECIALE PRIJZEN. Vandaar.... Wij maakten een selektie uit onze grote kollektie, waar voor elk-wat-wils iets bij is en allemaal voor eenmalige-show-prijzen. Wat u niet mogelijk leek, dat maakt eigen haard nu voor u bereikbaar en levering DIRECT VAN DE TOONKAMER. Vandaar.... 7 Een bezoek aan de show zal u dan ook beslist verrassen. Alle aanbiedingen zijn herkenbaar aan een herfstdecoratie en u kunt ze rondwandelend zelf RUSTIG BEKIJKEN EN PROBEREN. ""N.- Vandaar.... 'v— Ja vandaar, dat een bezoek aan de eigen haard-herfstshow echt de moeite waard is. Van donderdag 12 - tot zaterdag 21 oktober iedere dag van 9.00 tot 18.00 uur en donderdags en vrijdags tot 21.00 uur. Vandaar.... Dus 10 DAGEN LANG. - '7 - .£3 ■jA* 7 - kwal iteits—interieurs sevenum Pastoor Vullinghsstraat tel: 04767-1826 venray Schoolstraat 29 tel: 04780-2751 Eiken meubelen in de speciaalzaa Eindstraat 13 tel: 04780-1471

Peel en Maas | 1978 | | pagina 3