Modeshow VERENIGINGSNIEUWS Dieren bescherming Volks universiteit boekenweek AGENDA ElITERPENIEUWS O.J.C. PUREE Jazz-café Venrays Mannenkoor Schutterij 't Zandakker J.U.M. [venals vorig jaar viert de afde- Venray van de Nederlandse Ver ging tot Bescherming van Dieren r Dierendag 1978 in het dieren riem De Berghaag, Vennenweg 5 Oostrum. Tevens asyl voor ■rfdieren die hetzij door de baas straat gezet of om andere min waardige reden zender thuis zijn lakt. ,s. zaterdagmiddag 7 oktober is en half drie en vijf uur iedereen kom om eens een kijkje te nemen coze mooie behuizing voor honden katten. Ie moderne stenen gebouwen die ats bieden aan meer dan honderd iden en met een afzonderlijk lo- j voor katen voldoen aan alle raan gestelde eisen en zijn een ,rbeeld voor de hele streek. Ie Dierenbescherming wil deze Idag tevens benuten voor de wer- van nieuwe leden en donateurs, uitreiken van folders die bewij- hoe hard dierenbescherming no- is en de verkoop van dieren- inders. kunt dan kennis nemen van de ang van zwerfdieren: deze ver- Dppelingen worden even liefdevol landeld als de pensiongasten. onderdagmorgen heeft wethouder Oers in Hotel De Burggraaf de sus „brugklas voor volwassenen", i de Volksuniversiteit geopend, leze cursus, speciaal bedoeld voor eren met alleen lagere school-op- ing, als een nieuwe aanzet om der te studeren, telt reeds meer 120 deelnemers. Mevr, Ophey uit ibbenvorst heeft hier de leiding, ërwacht mag worden dat de be- [stelling voor een soortgelijke sus nog groeiende is. Zij die in- sse hebben, kunnen zowel don- Jagsmorgens om 9 uur in De ggraaf informeren of zich wen- tot de Volksuniversiteit Venlo, Jan de Ververstraat 7. Dinsdag 10 oktober wordt een mode-show gehouden in de schouw burg te Venray. Ook deze show is weer georgani seerd door: Dames-boutique Mini- shop; parfumerie De Zwaan; schoe nen Ariaens; bloemsierkunst Santé Craem en als nieuweling in het team: Ariaens Sport. Gezien de grote belangstelling bij vcörafgaande shows, wordt ook deze keer een volle zaal verwacht. De entree is vijf gulden inclusief koffie en gebak tijdens de pauze. Het programma: de nieuwste herfst- en wintermode van dames- boutique Mini-Shop, accessoires, ket tingen, tassen enz. van parfumerie De Zwaan, schoenen- en laarzen mode van Ariaens; bloemsierkunst van Santé Craem en ski's en skimode voor dames en heren van Ariaens Sport. Dus een gezellige avond voor men sen die geïnteresseerd zijn in nieuwe trends op het gebied van mode en wintersport. Entreekaarten verkrijgbaar bij bo vengenoemde zaken. Van 11-21 oktober 1978 vindt weer de jaarlijkse Kinderboeken week plaats. De jeugdbibliotheek te Venray organiseert ter gelegenheid hiervan een leesprogramma met als thema: „Stad en Land". Voor dit leesprogramma met als leuze „Blad, zei de boom" is een boekenlijst samengesteld rond het thema „Stad en Land" in zeer rui me zin. De bedoeling is dat kinderen die aan dit leesprogramma mee willen doen een boek van de keuzelijst le zen en daarna een „boomblaadje" over het gelezen boek invullen. Deze boomblaadjes worden dan in een in de bibliotheek geplaatste boom ge hangen. Het leesprogramma vindt plaats tot 31 oktober. In de boekhandel ontvangt men tijdens de kinderboekenweek bij aan koop van een kinder- of jeugdboek voor slechts drie gulden het boek „De tram is geel, het gras is groen". BOERDERIJBRAND Zondagmorgen omstreeks kwart over negen werd brand ontdekt in de boerderij van de landbouwer L. van Asten aan de Puttenweg te Yssel- steyn. De brand werd ontdekt door een tweetal zonen van de landbou wer. die zelf op enkele honderden meters afstand woont. Venrays brandweer rukte met groot materieel uit. Al vrij spoedig dachten de brandweerlieden het vuur onder con trole te hebben, maar plotseling laai de het weer in alle hevigheid op. Het gelukte niet alleen het overslaan van de vlammen op belendende schuren te voorkomen, maar ook om het woongedeelte te sparen. Een in de stal aanwezig paard kon worden gered. Twee kinderen van een buurt bewoner. in de leeftijd van 5 en 8 jaar, hadden op de hooizolder ge speeld en gaven later toe op de zol der waar de brand was uitgebroken met lucifers te hebben gespeeld. Om 1 uur, na vier en een half uur inzet, kon het sein „brand meester" worden gegeven en kon met de na- bulissng worden begonnen. De boer derij werd door de brand grotendeels verwoest; het woongedeelte liep veel waterschade op. De inboedel van de boerderij, bestaande uit hooi, stro en landbouwmachines, ging voor het grootste gedeelte verloren. Omtrent het totale schadebedrag kon nog niets worden medegedeeld maar dat zal zeker in de tonnen lopen. Als een gelukkige bijkomstigheid kan worden vermeld dat de varkens welke normaal in de stallen zijn on dergebracht, juist enkele dagen ge leden waren verkocht en de stallen nu leeg waren. Verder is vermeldenswaard dat de stichtingskosten van de boerderij in de dertiger jaren 4500.— hadden be dragen; een bedrag waarvoor nu op geen stukken na de architektkosten kunnen worden betaald. Brand in leegstaand pand Venrays brandweer moest weer uitrukken vcor brand in het leeg staand pand Hoenderstraat 13. De brandweerlieden hadden de brand snel onder controle en gezien de toe stand van de wening, die op de no minatie voor sloop staat, was er weinig schade De brand, zo heeft het ingesteld onderzoek uitgewezen, is gesticht door twee jeugdige kna pen Het tweetal heeft een bekente nis afgelegd. Brandje In een schuur achter het pand Z. aan de Schoolstraat brak door on verklaarbare oorzaak brand uit In de schuur bleken op twee plaatsen gelijktijdig brand te zijn uitgebroken in het opgeslagen hooi. Door tijdige ontdekking en ingrijpen van Ventays brandweerlieden kon uitbreiding worden voorkomen. De schade bleef beperkt. Inbraken Tijdens afwezigheid van de be woonster van L. werd door verbre king van een ruit. aan de achterzijde van de aan de Merseloseweg gele gen woning, toegang verkregen. Er werd nogal ruw gewerkt. De gehele woning was doorzocht, waardoor grote schade is ontstaan. Vermist werd een geldbedrag van 80, Op eenzelfde wijze werd toe gang verkregen tot de woning van de familie A J .aan de Eisenhower- straat. Hier bedroeg de buit 50, en twee zilveren tientjes. Weer kalveren gestolen Weer werd een diefstal van kal veren gemeld. Deze keer was toe gang verkregen tot de stalling van de boerderij van W. L. aan de Lem- menweg. De gestolen kalveren wa ren resp. 4 en 7 dagen oud. De no dige sporen konden worden vastge legd. Hond tegen auto Nabij de kruising te Ysselsteyn lag een gewonde Duitse herder die ver moedelijk door een auto was aan gereden. Op advies van de ontboden dierenarts is de hond met een pis toolschot uit zijn lijden verlost. De bestuurder van de auto heeft geen aangifte gedaan. De eigenaar van de hond is J uit Ysselsteyn. Tegen lichtmast Op de Overbroekseweg geraakte de personenauto bestuurd door G. B. in een slip. Voordat de bestuurder de auto in het rechte spoor kon krij gen botste de auto tegen een houten lichtmast. Schade aan auto en licht mast. Reegeit gedood Op de Ripseweg werd een zwaar gewonde reegeit aangetroffen welke vermoedelijk slachtoffer was gewor den van het snelverkeer. De veroor zaker heeft geen aangifte gedaan van beschadiging van zijn auto. De ontboden dierenarts kon voor de ree geit geen redding meer brengen en verloste het dier uit zijn lijden. Het kadaver is ter beschikking van de Prcv. Voedselcommissaris gesteld. 16-jarige bestuurder Op de Kempweg werd in de vroe ge zondagmorgen een personenauto aangetroffen terwijl deze tegen een boom en tussen de struiken lag. De bestuurder was niet aanwezig. Uit het verdere onderzoek bleek dat de auto eigendom was van M. S. uit Venray. Zijn 16-jarige zoon was, zon der toestemming, met de auto gaan rijden met bovengemeld gevolg. Drank in brom fietser en voetganger Een 17-jarige Venrayse bromfiet ser kreeg procesverbaal terzake het ender invloed van alcohol zijn brom fiets besturen. Pijpje blazen en de bloedproef waren het gevolg. Een andere Venraynaar werd bekeurd terzake het zich in kennelijke staat van dronkenschap bevinden op de openbare weg. Openbare dronken schap en dronken bestuurder Terzake openbare dronkenschap werd de Venrayer B. B. ingesloten in de daarvoor bestemde ruimte. Na ontnuchtering en aanzegging dat pro- cerverbaal zal worden opgemaakt, werd hij huiswaarts gezonden. Een 21-jarige autobestuurder werd aangehouden omdat hij onder invloed van alcohol zijn auto be stuurde. Pijpje blazen en de bloed proef hadden tot gevolg dat proces verbaal zal werden opgemaakt. Hij werd huiswaarts gezonden onder achterlating van de personenauto. Licht gewond De 9-jarige fietser H. G. draaide plotseling bij de kruising Oostsingel- Oude Oostrumseweg af. vóór de 42- jarige fietser A. S., welke naast hem reed. De dame kwam ten val en moest met lichte verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. De bestuurder van een perso nenauto W. v. D. uit Gemert ver leende tijdens hevige regenval op de Leunseweg geen vrije doorgang aan de bromfietser M. B. uit Venray en daardoor ontstond een botsing. De bromfietsbestuurder werd voor on derzoek naar het ziekenhuis vervoerd maar de verwondingen bleken mee te vallen. Het niet verlenen van voorrang op de kruising van het Lovinck- plein en de Puttenweg te Ysselsteyn door de 27-jarige bestuurster mcj. P. S. uit Locnen aan de Vecht, had tot gevolg dat haar auto in botsing kwam met een over de Puttenweg rijdende personenauto. bestuurd door de 38-jarige B. P. uit Helden. Eerstgenoemde bestuurster moest per ambulance naar het Venrayse zie kenhuis werden vervoerd, maar bij onderzoek aldaar bleken de verwon dingen toch mee te vallen en kon ze op andere wijze naar huis worden vervoerd. Beide auto's waren totaal vernield. Vernieling Ten nadele van de 27-jarige mej. M. A. werd op het terrein van St. Anna de ruit van haar geparkeerde auto vernield. Uit de auto bleken geen goederen gestolen te zijn. Venten zonder vergunning Een 40-jarige venter uit Deume kreeg alhier een procesverbaal aan gezegd terzake het venten zonder vergunning met ..Oosterse tapijten" voor een zeer laag bedrag. Dader diefstal aangehouden Terzake een te Venray gepleegde diefstal van een portemonnaie. van M. uit Venray. werd door de rijks politie van Bergen aangehouden L. S. Venray. Na onderzoek en verhoor is de Venrayer overgegeven aan de Kon. Marechaussee te Roermond, welke eveneens aanhouding had ver zocht. Materiële schade De bestuurder van een perso nenauto G. de B. uit Hoogezand wil de op de kruising Puttenweg—Ring weg zijn auto keren, maar hij let te daarbij onvoldoende op en zijn auto kwam in botsing met de per sonenauto bestuurd door W. B. uit Brammen. De bestuurder van een perso nenauto J. W. uit Den Bosch lette bij het achteruitrijden op de Min. Ch. Ruysstraat onvoldoende op en zjjn auto botste tegen de geparkeerde personenauto van B. B. uit Venray op. Op de Stationsweg geraakte tij dens een hevige regenval de perso nenauto bestuurd door T. Z. in een slip. De auto botste tegen een licht mast. Bij de uitrit van een parkeer plaats aan de Maasheseweg lette de bestuurder van een personenauto E. C. bij het achteruitrijden onvoldoen de op. Daardoor botste zijn auto te gen de achter hem staande personen auto op, bestuurd door H. de B. uit Venray. Op de parkeerplaats aan de Hoofdstraat te Oirlo was de gepar keerde personenauto W. P. uit Seve- num door een nog onbekend geble ven motorvoertuig aangereden De veroorzaker van die aanrijding is zonder zijn identiteit bekend te ma ken doorgereden. De politie stelt een onderzoek in. ONDAGSDIENST HUISARTSEN zaterdagmorgen 8 uur tot zon- acht 12 uur neemt waar voor de nten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen W. BLOEMEN, arts Stationsweg 15 - Tel. 1405 ekenddienst voor de patiënten de huisartsen Beckers, Corver, Vercauteren en De Vocht Dr. DE VOCHT nseniusstraat telefoon 1878 Voor eigen patiënten: Dr. F. SCHMEETZ tijkadres: Akkerweg 18, tel. 5900 spoedeisende gevallen kunt u de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'smiddags van 17-18 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 EEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK ST. ODA hoek Schoolstraat-Passage GROENE KRUIS Vpnra v-Meerlo- U'anssum Zr. VAN RENS-BIEMANS telefoon 04780 - 1269 UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS e Clockert, Bergweg 4, Venray, er 27. Geopend van maandag n met vrijdag van 1600 tot 16.30 In het weekend alleen voor de igevallen bij de zuster van de agsdienst. GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU e Clockert, Bergweg, tel. 1269 uitsluitend op afspraak, itingen en boodschappen iedere gen van 8.30 tot 9 uur, behalve iet weekend. Na 9 uur kunnen tuele berichten gedurende de le dag eveneens worden door ven aan de administratie onder llfde nummer. CONSULTATIEBUREAU BRUKSKE ndance Bachstraat, eveneens op raak, tel. 3859 of 1269. PEMMEN VOOR BEJAARDEN e donderdagmiddag van kwart Oor vier tot half vijf in het ge- entelijk zwembad a 1,50 per deelnemer per keer GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP plaatselijke dienst •Ingel 5 Venray tel. 04780-6363 ekuur maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23. Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE jr. A. M. F. Tiggeloven-Kuypers Florishof 23 Venray telefoon 04780-2411 ekuur elke donderdag van 2-3 De Clockert. volgens afspraak KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 AUTO-HULPDIENST Alarm nr. tel. 04780 - 4571 Donderdag 5 okt. om 20.00 repeti tie voor 't gehele koor. Zondag 8 okt. om 11 uur repetitie voor de 3 tenorenpartijen. Donderdag 12 okt. om 20.00 repe titie vcor 't gehele koor. Zondag 15 okt. om 11 uur repetitie voor de baspartijen. De kwartaalbespreking is op don derdag 26 okt. a.s. Opgeven voor 't hofkoor a.s. don derdag bij Jac. Nooyen. De repetities voor 't hofkoor beginnen op zondag morgen 5 november. Voor zangliefhebbers die lid wil len worden of zich eerst eens willen oriënteren; deze zijn welkom op de wekelijkse repetitie in Hotel Almon- da. Op 15 okt. gaat de ledenstop weer in. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans. Niessenstraat 7, tel. 2687 of Hotel Almonda, tel. 5777. OUD PAPIER!! Even brengen naar de container bij de fa. van Ham, Maasheseweg. Woensdag 11 okt. a.s. geen repe titie. Deze is verschoven naar don derdag 12 okt. Ook in de school „de Essel" aan de Ursulastraat. We be ginnen om 20100 uur voor het hele koor. Het concours in Someren, onder auspiciën van de „Kon. Bond van Zang- en Oratoriusverenigingen in Nederland" gaat niet door. vanwege te weinig deelname. De zangersdag te Tegelen, einde oktober, gaat wel door. Deze is ge organiseerd door bovéngenoemde bond. Bent U verhinderd op de repetitie, dan graag uw afmelding aan Mevr. Schrooten, tel. 3309. of aan Mevr. v. d, Bekerom, tel. 3332. „CAPRICCIO" Donderdag 5 oktober: 19.00-19.45 uur partij repetitie. 20.00-20.30 uur Gezamenlijke repe titie. Zondagmorgen 8 oktober: 11.15-12.15 uur Gezamenlijke repe titie. „BOJEMA" Vrijdagavond 6 oktober: 19.00 uur Gezamenlijke repetitie. „SALTARELLO" Zaterdagavond 7 oktober: 19.00 uur Gezamenlijke repetitie. Afmeldingen koor: Wil Verheugen 1250, na 18.00 uur; orkest: Pater Fal- co 5855. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 10 oktober, 19.30 uur repe titie voer de tenoren, cm 20.00 uur vco rhet hele koor, in de Essel, Ur sulastraat. Indien u verhinderd bent, dan ge lieve u zich af te melden bij. dhr. J. Steijlen. Kclkweg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders-Weijers. Donderdag 12 oktober, 20.00 uur muziekcursus voor de leden, die zich hiervoor opgegeven hebben. Schrijf materiaal meenemen. De cursus wordt gehouden in St, Joseph, Over- loonseweg 2. Afmeldingen bij: dhr. P. Croymans, Spinetstraat 14, tel. 1578. Zaterdag 21 oktober, 15.00 uur zul len wij in de kapel te Smakt zingen i.v.m. het veertigjarig huwelijks feest van het echtpaar Colsen. Donderdag 5 okt.: 19.30 u. repetitie harmonieorkest in Prinsenhof. Vrydag 6 okt.: serenade gouden bruiloft. Bijeen komst om half acht in Prinsenhof, vanwaar vertrek per eigen vervoer naar café Verstraelen te Wanssum alwaar deze bruiloft gevierd wordt. Woensdag 11 okt.: 19.30 uur partijrepetitie groot en klein koper in aula Leunseweg. Donderdag 12 okt.: 19.30 uur rep. harmonieorkest in Prinsenhof. Toekomstige aktiviteiten: 21 okt.: gemeentelijk muziektoernooi te Ysselsteyn; 28 okt.: uitwisselingsconcert met Horst en Blerick in schouwburg Venray. 5 nov.: deelname concours te Vught; 19 nov.: intocht St. Nicolaas; 3 dec.: zondagochtendconcert met harmo nie Well in schouwburg. JEUGDOPLEIDINGEN Donderdag: 18.30 uur jeugdorkest o.i.v. Bruno Lucassen in Coninxhof. Maandag: 16.30 uur klarinetten o.I.v. Jo van Els; 18.00 uur klarinetten o.I.v. Sip van Goinga; 19.00 uur klarinetten 1ste groep o.I.v. Ben Lucassen; '9.30 u. klarinetten 2e groep o.I.v. Ben Lucasseo- Dinsdag: 16.30 uur koperinstrumenten o.I.v. Jan Versteegen. Saxofoons zelfde tijd bij Gerrit Lucassen. Woensdag: Individuele repetities o.I.v. Doris van den Broek. Afmelden harmonieorkest uitslui tend tot donderdag 19.00 uur bij de secretaris, telefoon 1225; daarna Prinsenhof 1671. Afmelden jeugdopleidingen uit sluitend bij de heer Raedts, tel. 2803. O.J..C. Puree organiseert zondag 8 okt. a.s. matinee met de groep „Stampot". Deze groep speelt hoofd zakelijk rock-muziek. Aanvang 11 u. Entree vrij. Vrijdag 6 okt.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Maandag 9 okt.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. De extra repetitie is deze week vcor de sopranen. Vrijdag 13 okt.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Zondag 15 okt.: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk. 19.CO Verzamelen op het plein bij de Paterskerk in uniform, van waar we per bus vertrekken naar Sevenum om daar een concert te verzorgen. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. Buys, tel. 1091. Rjjbeurten Blitterswijck-Venray v.v. maandag 9 okt.: dhr. Rötjens vrijdag 6 okt.: Dhr. Wijnands vrijdag 13 okt. dhr. Jochyms zondag 15 okt.: dhr. Remmers. Pierotten nieuws Repetities dinsdag 10 okt. '78: Junioren 19.00 - 20.30 uur; Senioren 20.15 - 21.30 uur. Woensdag 11 okt. '78: Senioren 19.00 - 20.00 uur. Bent U echt tevreden over Uw fo to's? Of wilt U misschien nog betere? Kent U alle mogelijkheden van Uw fototoestel? Of wilt U dit leren? Dit alles is zondermeer mogelijk! De in Venray aanwezige fotoclub verzorgt nu al zo'n jaar of tien een CURSUS FOTOGRAFIE Deze cursus is vooral gebaseerd op praktijk en praktijkoefeningen. De cursus is in principe voor iedereen, die meer wil dan een doodgewoon plaatje en die wil leren omgaan met zijn camera. Begin november start deze cursus weer Indien u winteresse gewekt is kom dan op één van onze introduktie- avonden die wij houden in café-rest. De Burggraaf te Venray. Deze avonden zijn donderdag 26 oktober en dinsdag 31 oktober a.s., aanvang 20.00 uur. U komt dan meer over onze cursus aan de weet. Hebt U belangstelling, maar bent U op beide avonden verhinderd, neem dan even kontakt op met het secretariaat, Harpstraat 21, Venray, tel. 04780-6973, na 18.15 uur. Drum- en Showband Venray en omgeving In de loop van volgende week zal Drum- en Showband Venray weer hun traditionele rondgang maken en daarbij huis aan huis donateurs- kaarten verkopen. Zaterdag 21 oktober zal de recep tie plaatsvinden in 't Gemeenschaps huis te Leunen. Aanvang 20.00 uur. Na de receptie is er gelegenheid tot dansen met een all-round dansorkest. Op uitnodiging van het Bondsbe- stuur van de Limburgse Bond van Tamboerkorpsen zullen jeugd-drum- band, miniretten, majoretten en se- nioren-tambcers deelnemen aan het Limburgs kampioenschap. Met de verbouwing en inrichting van het repetitie-lokaal zal moge lijkerwijs deze week nog een aan vang worden gemaakt. Dames en he ren welke nog vrije tijd voor dit doel over hebben kunnen kontakt opne men met L. Willems, tel 04780-5435. jeugdnatuurwacht Zaterdag 30 september j.l. zijn de prijzen van de zonnebloemaktie 1978 uitgereikt. Vanwege de druilerige regen hebben we er maar een korte „ceremonie" van gemaakt. We hopen dat iedereen nog veel plezier zal heb ben van de plant of heester die men gewonnen heeft. EXCURSIE A.s. zondag 8 oktober houden we weer een excursie. We vertrekken om 9 uur vanaf de parkeerplaats bij restaurant „Vlakwater" aan de Kempweg. Vandaar maken we een wandeling door het gebied van het Loobeekdal. Het is aan te bevelen laarzen te dragen en afhankelijk van de weersomstandigheden zon nebril óf regencape mee te bren gen. We hopen dat het mooi weer is en verwachten weer veel enthousias te deelnemers aan deze excursie door het mooie natuurgebied 't Loobeek dal. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Zaterdag 7 oktober is er weer een disco voor alle leeftijden. Breng rus tig je vriend of vriendin mee, want het is er ontzettend gezellig. Weet je dat de entree maar 0.50 is en de consumpties maar 0.75 kosten. We draaien van 19.30 tot 22.00 uur. De toegang is dus voor alle leef tijden. Daar verstaan we onder van af 9 jaar. Tot ziens zaterdag in het trefcentrum „den Hoender", Ur sulastraat 2, Venray. VENAY De ware en tcekomstige jazz-oude- stijl-liefhebbers kunnen op vrijdag avond 6 okotber weer genieten van een stukje pure oude jazz. Ditmaal is de eer aan de „Old Square Jazz Band" uit Venlo, voor veel jazzlief hebbers uit deze streek een begrip. Onder de naam „Oude Markt Jazz Band" wordt deze formatie "in '74 opgericht. Na de nodige interne moeilijkheden trad de band in '75 naar buiten als de „Old Square Jazz Band". Met zeven muzikanten, die inmiddels behoorlijk wat vakkennis bezaten, is men vanaf dat moment op gaan treden. Een van de grootste verdiensten van de „Old Square" is wel het feit, dat de band bereid is om voor een zo breed mogelijk pu bliek te spelen, waardoor de oude jazz uit de elitaire sfeer wordt ge haald. Met name daar. waar dc jazz tot voor kort „geen poot aan de grond" kreeg, zoals in jongerencentra, op schoolfeesten en in kleine dorpen, speelt dëfce Venlose formatie erg graag. Ook op de bekende Jazzfesti vals, zoals die in Sittard en Venlo is de „Old Square Jazz Band" een stevige publiektrekker. Een extra uitnodiging om eens te komen kijken en luisteren gaat uit naar die mensen, die de jazz eigen lijk nog niet zo goed kennen. Het wordt een avondje twintiger-jaren- muziek met de nadruk op New Or leans- en Dixielandstijl, Dit alles op 6 oktober op het in middels welbekende adres: Hoen derstraat 10. Venray. De aanvang is rond klokke negen 's avonds. Na de geweldige inspanning van de promenadeweek, gaan wij de win termaanden tegemoet. A.s. maandag gaat de wintercompetitie van start en zal de instructeur T. Bos ook de exercitie weer ter hand nemen. U wordt allen weer in grote getale ver wacht. want er moet nog veel ge leerd worden. De instructie van het tamboerkorps is naar de zaterdagmorgen verplaatst van 10 - 11.30 uur. Leerling fluiters en tamboers gaan gewoon op zondag door. MERSEIO C- o Vrijdag 6 oktober: Beste jongens en meisjes, vanavond hebben we voor jullie een grandioze disco-avond in petto. Om 7 uur zet ten we het eerste plaatje op, terwijl om 10 uur het laatste afgelopen is. Iedereen tussen 12 en 16 jaar is van harte welkom en breng ook je vriendjes en vriendinnetjes mee. Zaterdag 7 oktober: Nadat we vorige week uitbundig afscheid hebben genomen van de zo mertijd, gaan we deze week weer onverstoord verder met plezier ma ken. Om 8 uur beginnen we en we stoppen om 12 uur. Iedereen van 15 jaar en ouder kan dan bij ons terecht voor een lekker drankje begeleid door een stukje fij ne muziek.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 3