tummers i Circus Mök 1979 O.J.C. PUREE VERENIGINGSMEUWS EUTERPENIEÜWS JUM Me'rselo >NJ Zondagochtend concert Ó- Venray IN Ven rays Mannenkoor Hallo jongelui van Venray e.o. yjongerenkoor ^iSytLhL" Limb. Vrouwen beweging Werkgroep Filmvorming Venray Werkgroep Homofilie Venray |jeugdklubs veltum installatiebedrijven b.v. Succesvol optreden drumband fanfare „De Peelklank" Ysselsteyn 't Kruithofje St. Theobaldusgilde Overloon Invaliden Sportclub Venray Omstreken Het carnavalsseizoen '78-'79 ligt nog enkele maanden voor ons. Com missie Circus Mök is echter al ont waakt uit zijn winter-hazeslaap en is al volop bezig met de voorberei dingen van de zittingen, welke res pectievelijk 2, 3 en 10 februari 1979 plaatsvinden. Om deze avonden een echt Rooys kultureel tintje te geven, willen wij een beroep doen op verenigingen, groepen en individuelen die op deze avonden willen laten zien dat ook zij, als Piëlhazen, een Rooyse show kunnen brengen. Dit kan zowel op muzikaal als vocaal gebied, als het maar carnavalesk is! Ideeën? Belangstelling? Kom 'ns met ons praten in Hotel Almonda, waar wij op zondag 1 oktober, 8 ok tober en 15 oktober zitting houden van 11.00 - 12.30 uur. Telefonisch kunnen wij U ook in formaties verstrekken. Neemt U dan even kon takt op met: 04780-2832 of 1024 of 4176 of 6944 of 5666, liefst na 18.00 uur. Vastelaovesvereniging De Piëlhaas Commissie Circus Mök Voor 't instuderen van Verbum Carus Est is er voorlopig een extra repetitie ingelast op zondagmorgen van 11.00 - 12.00 uur waarbij de 3 tenorenpartijen en de baspartijen om de beurt, dus eenmaal in de 14 dagen jp zondag de repetitie dienen te be- jbeken. De extra repetitie van 19.30 uur komt voorlopig te vervallen. A.s. donderdag 21 sept. om 20.00 Uur repetitie voor 't gehele koor in Almonda. Zondag 24 sept. van 11-12 uur is dan de extra repetitie voor de 3 te- orenpartijen in Almonda. Donderdag 28 sept. om 20.00 uur (petitie voor 't gehele koor en op mdag 1 okt. van 11-12 uur repe titie voor de baspartijen. De ledenstop is voor 1 maand op schoven, zodat zangliefhebbers die [d willen worden of zich eerst eens villen oriënteren van harte welkom ijn op de wekelijkse repetitieavond Hotel Almonda. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. lommans, Niessenstraat 7, tel. 2687 >f Hotel Almonda, tel. 5777. - Donderdag 21 sept.: 19.30 uur rep. harmonieorkest in Prinsenhof. Woensdag 27 sept.: partij repetitie groot- enklein ko per in aula Leunseweg 19.30 u. Donderdag 28 sept.: 19.30 uur rep. harmonieorkest in Prinsenhof. Woensdag 4 okt.: 19.30 u. partij repetitie klarinetten, hobo, fluit en saxofoons in aula Leunseweg. Verdere toekomstige aktiviteiten: 6 okt.: serenade gouden bruiloft tl okt.: gemeentelijk muziektoernooi te Ysselsteyn; 28 okt.: uitwisselingsconcert met Horst en Blerick in schouwburg Venray. 5 nov.: deelname concours te Vught; 19 nov.: intocht St. Nicolaas; 3 dcc.: zondagochtendconcert met harmo nie Well in schouwburg. JEUGDOPLEIDINGEN Donderdag: 18.30 uur jeugdorkest o.i.v. Bruno Lucassen in Coninxhof. Maandag: 16.30 uur klarinetten o.l.v. Jo van Els; 18.00 uur klarinetten o.l.v. Sip van Goinga; 19.00 uur klarinetten 1ste groep o.l.v. Ben Lucassen; '9.30 u. klarinetten 2e groep o.l.v. Ben Lucassen. Dinsdag: 16.30 uur koperinstrumenten o.Ev. Jan Versteegen Saxifoons zelfde tijd bij Gemt Lucassen. Woensdag: Individuele repetities o.l.v. Doris van den Broek. i Afmelden harmonieorkest uitslui tend tot donderdag 19.00 uur bij de «ecretaris, telefoon 1225; daarna Prinsenhof 1671. Afmelden jeugdopleidingen uit fluitend bij de heer Raedts, tel. 2803. Wie van jullie voelt er iets voor om de scouting-groepen van Jeanne d'Arc als leider of leidster te komen helpen? De gidsengroepen op maandag- en woensdagavond hebben hard leiding nodig, evenals de kaboutergroep op woensdagavond. Voel je er iets voor, geef je dan op of ga eens praten met de heer van Raay, Allegrostraat 35, tel. 4824 (min. leeftijd 17 jr.). Het bestuur. Vrijdag 22 sept.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Maandag 25 sept.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. Dinsdag 26 sept.: 18.30 Extra repetitie voor de sopra nen. Vrijdag 29 sept.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Zondag 1 okt.: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk voor het hele koor. Afmeldingen uitsluitend bij de heer Buys, tel. 1091. RÜbeurten Blitterswijk-Venray v.v. Vrijdag 22 sept.; Dhr. Remmers Maandag 25 sept.: Dhr. Arts Vrijdag 29 sept.: Dhr. Hendriks Zondag 1 okt.: Dhr. Maasdam. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 26 september, 19.30 uur uur voor het hele koor. repetitie voor de sopranen om 20.00 Donderdag 28 september, 20.00 uur muziekcursus voor de leden die zich hiervoor hebben opgegeven. Schrijf materiaal enz. meenemen. Vrijdag 29 september, 20.30 uur wordt u verwacht in zaal Prinsenhof Wilhelminastraat, ter afsluiting van ons lustrum. Zondag 1 oktober. 11.30 Zondag ochtendconcert in de Schouwburg, in samenwerking met Fanfare „Concor dia" uit Meterik. Dinsdag 3 oktober, 19.30 repetitie voor de alten; om 20.00 uur voor het hele koor. Na de pauze 21.00 uur Al gemene Ledenvergadering. Repetities en muziekcursus wor den gehouden in de Essel, Ursulastr. Indien u verhinderd bent, dan ge lieve u zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 6159. VREDESKERK VENRAY A.s. zaterdag is er weer een jon gerenviering om 7 uur in de Vredes- kerk, waarvoor in 't bijzonder de jongeren willen uitnodigen. De gebeden en lezingen zijn door de jongeren uitgekozen en zullen ook door de jongeren worden voorgele zen. Komend weekend is het feest van de Vrede, waardoor wij uiteraard als thema van de jongerenviering ge kozen „vrede". In verband met dit feest zal de mooie vredesmis gezon gen worden. De koorleden worden om 6 uur verwacht in het parochiezaaltje van de Vredeskerk. Eventuele afmeldingen gaarne bij Liesbeth van Geenen, Esdoornstraat 5, tel. 5349. Achterstallige kontributie gaarne meebrengen en voor de mis afdragen. Koor en orkest staan onder de be kwame leiding van dhr. Jo van Els. Jongeren die zich aangetrokken voelen tot ons koor, zijn van harte welkom op onze wekelijkse repe titie op woensdagavond van half 7 tot half 8. Daarna kun je nog ge zellig wat nakletsen in 't parochie zaaltje. „CAPRICCIO" Donderdag 21 september: 19.00 - 20.00 uur Gezamenlijke repetitie. 20.15 uur Vergadering bestuur en ouderadviescommissie huize van Winden. Zondag 24 september: 11.15 uur Gezamenlijke repetitie. .30JEMA" Vrijdagavond 22 september: 19.00 uur Gezamenlijke repetitie. „SALTARELLO" Zaterdagavond 23 september: 19.00 uur Gezamenlijke repetitie. Afmeldingen koor; Wil Verheugen 1250, na 18.00 uur. Afmeldingen orkest: Pater Falco, 5855. Woensdag 27 sept. om 19.45 uur partij-repetitie voor de sopranen. Om ongeveer 20.15 uur repetitie voor het hele koor. Zaterdag 30 sept. zingen we in de Vredeskerk tijdens de avondmis van 19.00 uur. Boven bij het orgel. Als U verhinderd bent, wilt U zich dan afmelden bij Mevrouw v. d. Be- kerom, tel. 3332, of bij Mevrouw Schrooten, tel. 3309. KRING VENRAY Voor de leden van LV.B. organi seert Kring Venray a.s. wintersei zoen twee cursussen: 1. Cursus „ALGEMENE ONTWIK KELING". De cursus bestaat uit 10 avonden van twee lessen. Aan vang maandag 2 oktober. 2. Cursus „SPREKEN IN HET OPENBAAR", verzorgd door de Stichting Samenlevingsopbouw te Venray. De cursus bestaat uit zes bijeenkomsten in de Clockert op dinsdagavond. Aanvang dinsdag 3 oktober. Verdere inlichtingen en opgave bü de secretaresse van uw afdeling. DISCO - DISCO - DISCO - DICO Zaterdag 23 sept. is er weer disco. De toegang is voor alle leeftijden. De week daarop is dan de disco voor eenieder van 12 jaar en ouder. De tijden van zaterdag a.s. zijn: begin om 19.30 uur en einde om 22.00 uur. Dan nog een kort verslag van de zaterdag j.l. gespeelde voetbalwed strijd tussen de jeugdleiding en de vrijwilligers van de koffiedienst. Om 17 00 uur was dan het grote moment aangebroken. Kennismaken met de tegenstander, waarbij de jeugdlei ding een prachtig vaantje van FC KK in ontvangst mocht nemen. Na eerst de dames verteld te hebben welke kant zij uit moesten trappen kon men dan gaan beginnen. Met een veldoverwicht had de jeugdlei ding toch wel het beste van het spel, natuurlijk ook de nodige kansen, doch deze werden niet benut. En zo als gewoonlijk krijgt men een uitval van de FC KK en de stand is 1-0. Nog voor de rust moest een speel ster van FC KK een vermaning in casseren wegens herhaalde malen kommentaar geven op de zeer goede leiding. Ze werd beloond met een lollie. In de tweede speelhelft kwam de jeugdleiding dan toch aan de zo ver diende gelijkmaker. En terwijl ieder dacht dat de jeugdleiding het kar wei nu wel eens af zou maken kwam bedrogen uit, want weer uit een van die schaarse aanvallen, was het de FC KK die de leiding nam met een prachtig doelpunt. Het heeft tot één minuut voor het uitgestelde einde geduurd voor het gelijk werd. Dit kwam tot stand na wat geharrewar voor het doel waar men dan in een benarde positie hands maakte. Al met al een zeer sportieve wedstrijd, die daarbij ook nog een koddige aan blik bood aan het opgekomen pu bliek. Eenieder bedankt en hopelijk tot het volgend jaar. De jeugdleiding van Den Dissel. In de Serie B wordt deze week, donderdag, vrijdag en zaterdag ver toond: 2001: ZWERFTOCHT DOOR DE RUIMTE Het eerste deel van de film gaat over de ontwikkeling van aap tot mens. Dit gebeurt door een recht hoekig voorwerp, een z.g. monoliet. In het jaar 2001 ontdekt de ruimte mens op de maan wederom zo'n mo noliet, die hem aanzet tot verdere exploratie van het heelal. Een groep geleerden maakt in een kolossaal ruimte-vaartuig een reis naar de pla neet Jupiter. Onderweg ontstaan er moeilijkheden met de besturing. De commandant van het toestel grijgt in, maar beleeft daardoor een mata- fysische ervaring, waarbij tijd en ruimte veranderlijk worden. Hij sterft oud en verschrompeld, maar op het eind van de film kondigt zich de nieuwe mens aan, die tijd en ruimte zal gaan beheersen. O.J.C. „PUREE" LEUNEN ORGANISEERT „PUREE WEEKEND" Ter gelegenheid van het 6-jarig bestaan van O.J.C. „Puree" Leunen wordt een weekend vol met aktivi teiten georganiseerd. Op vrijdag 22 sept. speelt de ca baretgroep „220 VOLT". Een uit Nij megen afkomstige cabaretgroep welk een vlot onderhoudend programma brengt, afgestemd op datgene wat er zoal bij jongeren gaande is. Op zaterdag 23 sept. speelt de in middels zéér bekende Nederlandse Blues-rock groep „FLAVIUM". In deze talentrijke groep speelt o.a. de gitarist die bij muziekkrant OOR 3e geworden is in de populariteitspoll; Anne-Geert Bonder. De groep heeft intussen al 3 l.p.'s uitgebracht. Op zondag 24 sept. is er een mati nee met de groep „DESIRE". Deze Limburgse groep speelt o.a. nummers i»-- -• THE JOHNSON BOYS IN FREE WHEELIN Zondag 24 september om 21 uur treden The Johnson Boys uit Enge land op in Free Wheelin. The Johnson Boys zijn zowel folk- muzikanten. als clowns. Zij brengen dan ook een zeer afwisselend pro gramma, dat gebaseerd is op de en gelse folkmuziek. Het trio bestaat uit twee leden van het bekende Footbarn theater en een van het niet minder bekende Pip- Simmons theater uit Engeland. Beide theatergroepen treden de laatste jaren met veel sukses op tij dens het Festival of Fools. De drie Boys brengen een humoristisch pro gramma met piano, viool accordeon en veel clownerie. Op verzoek van het publiek kun nen de heren ook goochelen al dan niet met goed gevolg. Daarnaast Vrijdag 22 september: Vanavond is er voor de jeugd van 12 tot 15 jaar een groots kampvuur op het terrein langs het jeugdhuis. Om 7 uur gaat de vlam er in en dan maken we er een gezellige avond van. De ouders zijn van harte welkom om een kijkje te komen nemen en rich te warmen aan ons vuurtje. Waarschijnlijk wordt het iets la ter dan normaal, we hopen dat dat geen bezwaar zal rijn. Zaterdag 23 september: Beste jongelui, ook vanavond zul len we weer voor jullie natje en droogje zorgen, begeleid met een fijn stukje muziek. Ben je 15 jaar of ouder, dan lom je van 8 tot 12 uur terecht. Goetjes, de leiding. Graag wil de Werkgroep de homo seksuelen uit Venray e.o. uitnodigen voor haar eerstvolgende huiskamer bijeenkomst, welke gehouden zal worden op donderdag 28 september a.s.. Deze avond willen we proberen de koers uit te zetten voor het nieu we seizoen, dus bekijken wat we willen en of we door zullen gaan met de praatavonden. Voor geïnteresseerden die de stap nog nooit hebben durven zetten zal er ruimschoots informatie aanwezig zijn over het onderwerp homosek sualiteit. Duidelijk willen wij stellen dat de ze avonden bestemd zijn voor man nen én vrouwen die zich homosek sueel voelen. Zoals gebruikelijk begint de avond om 20.00 uur en als men interesse heeft, dan wordt men verzocht eerst kontakt op te nemen met tel. 5197 b.g.g. 2328. van Santana, Stones, Status Quo, etc. Muziek die in ieder geval borg staat voor een swingend morgen/middag. Op zondagavond speelt de sterk opkomende Nederlandse formatie „HOT HOUSE" uit Eindhvoen. Deze groep speelt zéér swingende funky muziek. In de groep speelt o.a. de bekende nederlandse drummer en percusionist Broer Bogaart (ex Mr. Albert Show). De aanvang van alle avondaktivi- teiten is om 21.00 uur. Voor de drie dagen is er een weekendkaart te koop a 10,De entreegelden zijn voor het cabaret 2.50 voor de mu ziekgroepen 5,—. De weekendkaarten zijn verkrijg baar in O.J.C. Puree, Albionstraat 26 Leunen-Venray, tel. 04780-5840. kunnen er ook acrobatische toeren vertoond worden en zijn de heren zeer bedreven in het vuurspuwen (dankzij de whiskey). Kortom een dolle avond goed amu sement. Zondag avond 24 september 21.00 uur. Entree 2.50 in Free Wheelin, Hoenderstraat 10. UNIEKE FILM IN VENRAY Al enkele jaren wordt in Amster dam, maar ook in Venlo en Deurne het festival of fools georganiseerd. Het festival of fools is een feest van dwazen, dansers, dromers,, clowns, muzikanten, acrobaten, narren en an dere buitenbeentjes. Van dit festival zijn de laatste ja ren filmopnamen gemaakt die samen dertig uur materiaal opleveren en nu tot tachtig minuten zijn samen gevoegd, onder de titel „The Fooi". Twee weken terug ging deze film in première in de „Melkweg" in Am sterdam. Voor de eerste maal buiten Amsterdam, zal de film vertoond worden in Free Wheelin te Venray. Voor de liefhebbers nog een week endje fools in Free Wheelin. Op vrijdagavond aanvang 21.00 u.; op zondagmiddag aanvangl5.00uur. jeugdnatuurwacht NIEUWE VOORZITTER Ongemerkt door de leden, is afge lopen maandagavond tijdens de maandelijkse bestuursvergadering af scheid genomen van mevr. Poels-Pe- ters, als voorzitster van de Jeugd natuurwacht afdeling Venray. Zeven jaar lang heeft mevr. Poels- Peters erg veel werk voor de Jeugd natuurwacht verricht. Vanaf de op richting heeft zij steeds met hart en ziel de taak van voorzitter vervuld. Namens het bestuur en alle leden willen we haar langs deze weg nog maals van harte bedanken voor het vele werk, voor het geweldige en thousiasme en de inzet voor „onze club". Tot nieuwe voorzitter van de Jeugd natuurwacht afdeling Venray is ge kozen de heer van der Hoff. tot nu toe secretaris van onze vereniging. We wensen de heer Van der Hoff veel sukses. Het secretariaatswerk wordt over genomen door mevr. Turkenburg. Ook haar wensen we veel sukses met haar werk voor de Jeugdnatuur- wacht! EXCURSIE Zoals al aangekondigd houdt de Jeugdnatuurwacht afdeling Venray a.s. zondag 24 september weer een excursie door de bossen rond de bal lonzuil. We vertrekken om 9 uur. Denken jullie wel aan gepaste kle ding, zoals laarzen en (eventueel) re genjas! ZONNEBLOEM AKTIE Afgelopen maandag konden jullie voor de laatste keer opbellen. Gis teren (donderdag) zijn de zonnebloe men nagemeten. De prijswinnaars worden in Peel en Maas van volgen de week bekend gemaakt, alsook de plaats waar de prijsuitreiking plaats vindt! De stand is als volgt: B(j de driest ammers (volgens eigen meting): 1 Miriam Willems, Bergweg 7 12.04 2 Henk Bergmans Willemstr. 3a 11.70 4 Lizette Drabbels. Heide 10.65 3 Gerrie Peeters, Bemhardstr. 11.61 5 Marion Basten, Langstr. 17 10.12 6 Johnny Drabbels, Langstr. 86 9.65 7 Monique Janssen, Oirlo 9.50 Carooi Derks, O.Oostrumsew. 9.50 9 Helma v. Mill, PrBeatrixstr. 9.15 B(j de eenstammers (volgens eigen meting): 1 Paul Rambags, Groene Hart 3 5.07 2 Miriam Peeters. Deurnesew. 4.70 3 Annie Coppes, Leunen 4.50 4 Miriam Dijkmans, Oirlo 4.10 Ronnie Achten, Oirlo 4.10 6 Ronnie Willems, Bergweg 7 4.03 7 Conny v.Duynhoven Kruisstr. 3.93 8 Mon. Hoedemaeckers, Leunen 3.92 9 Mon. Claessens, Arkstr. 7 3.80 10 Jan Janssen, Leunen 3.76 11 Ronald Jansen, Bevrijdingsw. 3.63 12 A.v. Duynhoven, Kruistr. 17 3.57 13 Gerald Kersten, Oirlo 3.53 Wilbert v. Keysteren, Oirlo 3.50 14 Kitty Jenniskens, Ysselsteyn 3.48 15. M.-José Clevers, Marijkestr. 3.46 16 Mariëlle v. Hoof, Bosweg 28 3.36 17 Tonnie Minten .v.d. Gaetstr. 2 3.35 18 Jud. Jeurissen, Biezenvenneke 3.28 19 José Martens, OJrlo 3.16 20 H. Philipsen, Verdistr. 32 3.15 21 Petra Bennis, De Aid.weg 20 3.14 22 Thea Steeghs, Oirlo 3.10 Hier een berichtje dat we weer met de clubs gestart zijn. Zou U in verband met het verven en knutselen, de kinderen van de woensdag- en zaterdagclub, een oud overhemd mee willen geven. Alvast bedankt. venray langstraat 1 04780-3040 elektrotechnische installaties meet- en regeltechnische installaties levering van installatiemateriaal voor industrie, utiliteit en partikulieron. venray maakt daal uit van tummara-cramara inatallatiabadrtjvan b v. itigingen ta maaatncht, roarmond. haldan-panmngen an vanray. Zendag j.l. nam de Ysselsteynse drumband deel aan een drumband- concours in het Brabantse Mierlo. Zij gingen op in de eredivisie wat de hoogste afdeling is. Onder leiding van instructeur H. v. d. Vleuten uit Someren is er de laatste tijd hard gewerkt door de drummers. De verwachtingen waren daarom ook hoog gespannen voor dit onder ideale omstandigheden uitste kend georganiseerde concours. Groot was dan ook de vreugde van tam- bourmaitre Wim Sanders en zijn mannen toen de punten werden be kend gemaakt. Voor het stilstaande werk American Post 109 punten en llO'/t voor het marcherend gedeelte Down Valley van W. La ros. Totaal 219'/t punt gced voor een eerste prijs met lof der jury en promotie. Op een nader vast te stellen datum zullen de zo succesvolle drunmmers en instructeur en tambourmaitre 'n receptie aangeboden worden waarop de Ysselsteynse bevolking hen dan in grote getale kan komen feliciteren. Op maandagavond 4 sept. j.l. ver gaderde de werkgroep om de draad weer op te pakken, waar die vóór de vakantie is blijven liggen. Tesamen met enkele vertegenwoordigers van het gemeentehuis nam men de akti viteiten onder de loupe, die nog ge daan moeten worden; Duidelijk werd het wel dat er nog menig vrij uurtje besteed moet worden om het gehele plan, dus het grote speelter rein en het speelterrein voor de kleintjes, op tijd klaar te krijgen. Daaraan heeft de afd. plantsoenen dienst van de gemeente alle mede werking toegezegd door zeer binnen kort een bespreking te houden ten gemeentehuize aangaande groenvoor- voorrieningen, beplantingen e.d. We streven er allemaal naar om op tijd alles rond te hebben zodat ons „KRUITHOFJE" op Koninginne dag 1979 officieel geopend kan wor den en dat kan alleen als alle plan nen verwezenlijkt zijn. Indien er nog mensen in enze buurt zijn die deze opening tot een grote happening wil len maken, tot een groot feest voor onze buurt, kom dan a.s. maandag 25 sept. om 19.30 uur in de St. Lucia- school. U bent van harte welkom. Tot ziens. Ja, en nou moet ik de stukjes voor taan schrijven. Althans dat probeer ik. Ik zal maar meteen beginnen en kan jullie zeggen dat er weer zo'n stuk of vier excursies zijn. Ten eerste: Gert-Jan gaat op za terdag 23 september naar de Krie kenbeek. Dat is een natuurgebied in Duitsland, over de grens bij Venlo. Iedereen die mee wil moet wel een geldig paspoort meenemen (of iets dergelijks). De excursie vertrekt om 7 uur 's ochtends vanaf het schouw burgplein. Ten tweede: De excursies op zon dag 24 sept. Boena gaat dan naar de Hamert om daar wat te vogelen. Misschien doet hij daar nog interes sante waarnemingen. Jan die gaat naar de Schadijkse bossen om te kijken wat daar om deze tijd van het jaar aan padde stoelen staat. En Henk gaat naar de Bult. Mis schien om te kijken wat daar nog aan plantjes en insecten is. Maar dat kan ook voor vogelen zijn. Dat zie je wel als je met Henk meegaat. Verder kan ik nog vertellen dat er op de vergadering van de feestcom missie (16 sept. j.l.) hele leuke voor stellen voor de openingsdag gedaan zijn. En dat we druk aan 't voorbe reiden zijn. Nog iets over de excur sies, die vertrekken om 8 uur vanaf het schouwburgplein. (Vergeet je re genkleding niet). Tot de volgende keer. Helène. SUBSIDIE VAN HET ANJERFONDS NOORD-BRABANT Het bestuur van het St. Theobal dusgilde ontving van het Anjer fond Noord-Brabant het verheugen de bericht dat besloten Is een subsi die te reserveren van 3.475,als bijdrage in aanschafflngskosten uni formen 2.500,en aanschaffings- kosten attributen 975, Zondag a.s. vondt in de foyer van de schouwburg weer het eerste zon dagochtendconcert van dit seizoen plaats. Hieraan zal worden meege werkt door de fanfare „Eendracht" uit Melderslo, de fanfare „Eendracht" uit Meerlo en de drumband uit Meerlo. Het programma is als volgt: 1 Mars Punjaub - Payne 2 Die Lustige Witwe - Lehar. arr. Mellema 3 Rondo in Blue - Fernand Ruelle 4 Facinating Drums - Ted Huggcns Drumband Meerlo: 5 Mars. Drumband Meerlo en Fanfare: 6 Manoeuvre Mars - P A. Stenz Fanfare „Eendracht", Meerlo: 7 Pavane in Blue - Ted Huggens 8 Wo die Wolga fliesst - Kolditz- Egidius 9 Thumpet Filigree - H. Walters 10 Mars of the Herald - Nichols Fanfare „Eendracht" Melderslo en fanfare „Eendracht" Meerlo: 12 Tambour-Maitre (mars) - Bissc- link LEDENWERF AKTIE In Venray wordt reeds meer dan 16 jaar door de gehandicapten een tweetal sporten bedreven, n.l. tafel tennis en zwemmen en de successen rijn erg groot, vooral op het gebied van tafeltennis. Over deze prestatie kunt U vrij regelmatig het nodige lezen in dit blad. Het enige nadeel hierbij is dat er ondanks deze pubiciteit bijna geen nieuwe leden te noteren rijn. Deze ontwikkeing mag dan ook erg be droevend genoemd worden. Het schijnt nog steeds zo te zijn, dat vele mensen met gehandicapten thuis, de zaak voor de betrokkene met als niet nodig wordt afgedaan. Hierbij speelt tevens mee het bemoe deren in de geest van: hij of zij kan toch niet alles en heeft hulp nodig. Nou, beste mensen dit is beslist niet nodig, want op de dag van van daag, met onze zo grote, vooral psy chische aruk, is het nodig, dat men zich uit in „vooral Sport en Spel", zodat men veel spontaner en vrijer zich kant voortbewegen. Dit alles geldt vooral voor de gehandicapten. Daarom hopen wij, dat ons ver- haatje ook goed in de oren wordt geknoopt en men als gehandicapte zich meldt bij onze vereniging „l.S. Venray" als sporter, zowel mannelijk als vrouwelijk. Vooral de jeugdigen zouden wij graag in grote getalen zien opko men draven en dit kunnen wij rus tig schrijven, daar wij weten, dat er in Venray en omgeving nog erg veel sport. Daar zijn nogmaals gezegd op tijd vaak doorbrengen achter de t v. of zoiets dergelijks. Dus mensen laat uw schroom varen en kom je eens wat uitleven in de een of andere sporta Daar zijn nogmaals gezegd op het ogenblik alleen nog maar tafel tennis en zwemmen, maar wie weet? Tot dan dus! Tafeltennis: dinsdagavond 20.00 - 22.00 uur, zaal: Beukenlaan 6a, Ven ray. Zwemmen: zaterdagmorgen 09 45 - 10.45 uur: Gemeentelijk Overdekt zwembad, Parkweg 2-4, Venray. Mededeling: Zaterdag 23 september a.s. deel name aan het 10e „Bevrijdingstafel- tennistoemooi" in Eindhoven. Ver trek per busje vanaf Langstraat 33c, Venray om precies 06.00 uur. Gaar ne iedereen tijdig aanwezig. Veel sukses! m openbare bibliotheek venray Schoolstraat 32 - Tel. 1970 Jeugdafdeling Keuze uit de aanwinsten: Flipje en zijn vriendjes. A. Grée. In het circus. Janosch. Het grote Janosch-bock. G. Kuyer. Krassen in het tafelblad. P. Löfgren. Albin en de vreemde pa raplu. R. Mactrusty. Zwanen. M. Mayer. Ik wou voor jou. J. Prochózka. Jitka. J. van Remoorte. Jan Monter en de donkere planeet. W. van Roode. Aan de oever van de Theems.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 9