GEMEENTEPRAAT Gelderbnc Opening van zaken 140 jaar Zusters Ursulinen in Venray Bedrijfsbrandweer van Rank Xerox landskampioen De vlag in top Geslaagd Inbraken Vernieling Wijzigingen, in commissies voor advies en bijstand Gemeenteraad vergadert dinsdag a.s. Met de regelmaat van de klok vin- jen in Venray heropeningen van niddenstandszaken plaats, welke (gns te meer benadrukken de taak - het winkelcentrum Venray in de Vorige week donderdag was het Jodehuis Thomassen, welke de gla- en deur openstelde in een geheel vernieuwde pui. Maar niet alleen de pui heeft een gedaanteverandering ondergaan, het gehele interieur werd vernieuwd en geeft door een samen spel van licht en kleur een intieme sfeer aan het geheel. Mede door de financiële bijdragen van relaties (in plaats van bloemen en cadeaus) was de heer K. Thomas sen bij deze heropening in staat mededeling te doen, dat de door de Zonnebloem geplande bootreis op 12 okotber a s., van Sambeek naar Mid den-Limburg en terug, voor 140 zie ken en gehandicapten geheel be taald kon worden. Een alleszins lof waardig initiatief, waar De Zonne bloem hardsti'kke" blij mee was. Deze week donderdag opent rij- rielhandel Poels in de Grotestraat een eveneens geheel vernieuwde jaak. Door nieuwbouw van rijwiel- bromfietsreparatiewerkplaatsen kon de winkel op een ruime manier worden uitgebreid. De grote keuze welke deze firma biedt in bromfiet sen, fietsen en accessoires komen meer dan ooit tot hun recht. Dit werd nog eens extra bereikt door het maken van diverse etalages in het bedrijfsstraatje naast het pand. J KIMBEL van Huub Janssen stierf tijdens w.k. military De deelname van de Venrayse rui- r Huub Janssen aan de wereldkam- lioenschappen military in Lexington Kentucky U.S.A. heeft een bijzonder nest einde gekregen door de dood fan zijn paard Kimbel. Op de tweede dag van de wereld- ampioenschappen had de Venrayer ten veearts geraadpleegd, omdat zijn aard koorts had. Hem werd aan- eraden de volgende dag de voor- aatste dag van de wereldkampioen- chappen voorzichtig te starten en ij eventuele problemen direct te toppen. De 11-jarige ruin werd na e zevende hindernis van de cross ut de strijd genomen omdat het dier uidelijk aan het einde van zijn rachten was. Enkele uren later tierf Kimbel als gevolg van wat enoemd werd uitdroging. Ook werd gezegd, dat een over- osis medicijnen plus de moordende Itte als doosoorzaak moeten wor- tn aangemerkt. Huub Janssen had na de dressuur t zestiende plaats bereikt en men erwachtte, dat hij nog behoorlijk P de ranglijst zou kunnen stijgen. Zoals wij op 25 augustus j.l. uit- oerig meldden maakte de Venrayse uiter met Eddy Stibbe uit Vught en lice Waanders uit Staphorst deel it van de Nederlandse equipe, welke aar de wereldkampioenschappen lilitary werd uitgezonden. Het drie- >1 had enkele maanden geleden als luipe de eerste plaats behaald tij de Duitse kampioenschappen amengestelde wedstrijden. Voor zijn vertrek vertelde hij onze erslaggever, dat zijn p>aard Kimbel goede konditie verkeerde en moed snoeg had om op de military in merika een goed figuur te slaan, te resultaten in Lexington wezen ierop ook duidelijk. Helaas maakte e dood van het succesvolle p>aard een einde aa nde deelname van Huub Janssen aan de wereldkampioen schappen military. Op maandag 18 september j.l. was het honderdveertig jaar geleden dat zeven Ursulinen op een huifkar van uit 't Belgisch Thildonk naar Venray kawmen en zich vestigden in het klooster Jerusalem. Dit leegstaande en in verval zijnde klooster was ver laten door de zusters Augustinessen in de Franse tijd. Veertig jaar geleden, bij gelegen heid van de viering van het fit, dat de Zusters Ursulinen honderd jaar in Venray waren, heeft zich een co mité gevormd, dat de huldiging van de Zusters op zich heeft genomen. Door de inwoners van Venray werd geld geschonken voor een kruisbeeld dat een plaats kreeg in het Kerkpad tegen de kloostermuur. Op 18 september 1938 werd dit kruis beeld onthuld door Dr. Sala, de voorzitter van het huldigingscomité en ingewijd door de toenmalige De ken Berden. Het kruisbeeld, dat eigendom was van de Zusters Ursulinen, kwam na de verkoop van het kloostercomplex „Jerusalem" aan de gemeente Ven ray in eigendom en onderhoud van de gemeente. Kort geleden is het kruisbeeld door de nieuwe eigenaresse grondig opge knapt. Het kruishout werd ver nieuwd en gelakt terwijl een nieuw koperen dak werd aangebracht. Het crusifix zelf werd in de oorlogsdagen van oktober 1944 door 'n granaat splinter beschadigd. Nu, na veertig jaar, herinnert dit kruisbeeld nog steeds aan de viering van honderd jaar Ursulinen in Ven ray in 1938. Tijdens de zaterdag te Helmond gehouden landelijke wedstrijden voor brandweerkorpsen is de be drijfsbrandweer van Rank Xerox winnaar geworden in de le klasse. Rank Xerox won met 498 punten. De Vrijwillige Brandweer van Stevens- weert werd 2e met 487 punten. Bur gemeester mr. Geukers van Hel mond reikte de trophee aan de be velvoerder uit. Natuurlijk waren ook in Helmond branden geënseneerd. Het strijdperk was voor de bedrijfsbrandweer van Rank Xerox het textielbedrijf Didas. Daar was tijdens laswerkzaamheden brand uitgebroken. Hierdoor was de administrateur in zijn kantoor inge sloten door de vlammen. Opdracht was zowel te redden als te blussen. Tijdens de opdracht werden de leden op de hoogte gebracht dat speciale aandacht aan de tijd moest worden geschonken. De opzet was eenvou dig en misschien daa. door kwam het, dat de diverse hari 'elingen wat dooreen werden gehaald, zodat het allemaal ingewikkelder leek dan het was. Voor de bedrijfsbrandweer van ank Xerox, welke zich via Provinij ciale wedstrijden had weten te plaat sen voor de landelijke wedstrijden, was het een grote eer als eerste te eindigen, vóór de vrijwillige brand weerkorpsen, omdat deze in de praktijk meerdere malen geconfron teerd kunnen worden met de nu in scene gezette opdracht. Ook nu weer bewezen de mannen van de bedrijfsbrandweer van Rank Xerox dat de oefeningen en lessen, veelal uitgedacht door de heer G. de Groot, toch tot het beoogde succes kunnen bijdragen. Het brandweerjaar of het wed strijdjaar van de bedrijfsbrandweer is nog niet ten einde, want komen de zaterdag is het weer aantreden voor wedstrijden in Helmond. Dan treden twee ploegen van Rank Xe rox aan voor de daar te houden wed strijden. Ook voor die wedstrijden wensen wij Ger de Groot en zijn mannen alles succes, cok al is bij die wedstrijden geen landelijke eer te behalen. Zilelementen. zithoeken, bonken, fauteuils en talels. ontworpen door Jan des Bouvtie en Gelderlond Team Voorbeelden uit de opzienbarende nieuwe ko!lefcl.e von Meubelindustrie Gelderland staan voor u klaar Kom even langs, als is 't maar voor adviezen, informatie, of kleurige dokumentalie die u oen Mder beeld geelt von de hedendoagse woonwereld U bent welkom INTERIEURVERZORGING Wllhelmlnestraat 6 Venray 04780-2510 Vrijdag j.l. ging op de 16 meter hoge sliptank van de rioolwaterzuive ringsinstallatie aan de Smakterweg de vlag in top, ten teken dat het hoogste punt van deze bouw bereikt was. Wij hebben veertien dagen geleden in dit blad uitvoerig uiteengezet het hoe en waarom van deze zuiverings installatie. Dit werd in het kort nog eens herhaald door ir. A. Janssen van het Zuiverings-Waterschap, die ten overstaan van de vaste ploeg werknemers deze „mei-ceremonie'' verrichtte. Hij wees op de werkgele genheid welke door de bouw van dergelijke installaties in Limburg geschapen wordt. De eerste 6 jaren zal hierin zo'n 30 miljoen gulden ge ïnvesteerd worden, en dat betekent toch altijd werk voor 600 mensen. De bouw in Venray kost 9.000.000, en zal vermoedelijk einde maart in gebruik gesteld kunnen worden. De medewerkers aan deze bouw kregen de gebruikelijke „enveloppe met inhoud" ter hand gesteld. Op de Opleidingsschool voor Rijkspolitie te Apeldoorn slaagde mej. Tilly Slangen, Hatendonkstraat 25, Oostrum. Zij gaat haar werk be ginnen in het district Roermond. In Leiden slaagde voor vakbe kwaamheid voor het autobedrijf „BOVAG" van stichting VAM de heer Rien Klaassen uit Overloon. Het afgelopen weekend werd ingebroken in de dependance van de MAVO aan de Oostsingel. Via een lichtkoepel werd toegang verkregen tot de schoollokalen. Ontvreemd werden twee bandrecorders ter waarde van 1400, Door verbreking van een ruit werd toegang verkregen tot de loka len van de St. Petrus Bandenschool. Ontvreemd werd een zwart wit tele visie en een tweedelige Van Dalen woordenboek. Totale waarde 500, Bij de St. Franciscusschool bleef het bij een poging tot inbraak, daar werd alleen een ruit vernield en zo ver kon worden nagegaan wordt er niets vermist. In de telefooncel van de PTT bij de schouwburg was een kabel door gesneden, terwijl in de telefooncel bij het postkantoor de hoorn ver nield wertf aangetroffen. NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Sehütle. Bureau Voorlichting Voorstel van het college van b. en w. In verband met de veranderingen in de samenstel ling van de portefeuilles van de leden van het col lege van b. en w.. acht het college het gewenst ook wijzigingen te brengen in commissise van advies en bijstand. In zijn openbare vergadering van dinsdag 26 sep tember a s. zal de gemeenteraad zich moeten uit spreken over de door het college van b. en w. ge dachte veranderingen. Zo wil het college de commissie voor grond- en pachtzaken en agrarische aangelegenheden laten vervallen. Haar takenpakket zal dan worden onder gebracht bij de commissie voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken. Deze kan voor die onderdelen desgewenst altijd nog een sub-commis sie in het leven roepen. Verder wil het college ook een drietal nieuwe com missies in het leven roepen, n.l. een commissie voor cultuur een commissie voor de werkgelegen heid en alen commissie voor handel en midden standszaken. Deze laatste komt in plaats van de huidige (advies)-commissie voor het midden- en kleinbedrijf. In de vergadering van 26 september zal indien de gemeenteraad akkoord gaat met de voorgestel de wijzigingen 1- tot benoeming van de raadsleden in de verschillende commissies worden overge gaan. Het college acht het beter voor de benoeming van dé raadsleden in de commissies geen aanbevelingen te doen. Over de benoe ming van leden van de commissie, die NIET uit de gemeenteraad, maar uit de burgerij komen, zullen in een volgende raadsverga dering, dus na 26 september a.s.. aanbevelingen worden gedaan. Voorgesteld wordt om over te gaan tot het samenstellen van de volgende commissies: COMMISSIE VOOR OPENBARE WERKEN, VERKEER EN AGRARISCHE ZAKEN Deze zal bestaan uit zeven ge meenteraadsleden en vijf niet-leden van de gemeenteraad. De werkkring van deze commissie omvat: 1. ten aanzien van de eigendommen, zowel voor de publieke als voor de niet-publieke dienst bestemd: a. het verwerven, ruilen of ver vreemden; b. het huren, verhven, verpach- tene ingebruikgeven en be zwaren; c. het stichten, uitbreiden en ver bouwen; d. zaken met betrekking tot ruil verkaveling, bebossing, ont ginning e.d., 2. ten aanzien van wegen en plant soenen: a. de aanleg, de verbetering en het onderhoud van wegen, straten, pleinen, waterover gangen. parken en plantsoe nen; b. de waterafvoer, de verlichting en de beplanting van genoem de werken; c. de overige voorzieningen met betrekking tot genoemde wer ken; 3. ten aanzien van de vuilverwer king: de zaken met betrekking tot de afvoer en de .verwerking van huisvuil en huishoudwater uit de woongebieden en de industrieter reinen; 4. ten aanzien van de nutsvoorzie ningen: aT de zaken met betrekking tot de aanleg en uitbreiding van en de aansluitingen op het gas-, water- en electriciteits- net; b. de zaken met betrekking tot de aanleg en het onderhoud van en de aansluitingen op het rioleringsnet; c. de zaken met betrekking tot de aanleg c.a. van een centraal antennesystem; 5. ten aanzien van de verkeersza ken: onderdelen van het gemeentelijk beleid, die betrekking hebben op verkeer in de ruime zin van het woord, zoals verkeersstructuur, verkeerscirculatie. fietsvoorzie- ningen, parkeerregelingen, ver keerslichten. bewegwijzering, openbaar vervoer, verkeersveilig heid e.d.. COMMISSIE VOOR FINANCIEN EN BELASTINGEN Hierin zullen zitting hebben zes leden van de gemeenteraad en drie niet-raadsleden. De werkkring van deze commissie omvat: 1. het vaststellen, wijzigen en in trekken van gemeentelijke belas ting- of heffingsverordeningen; 2. andere financiële aangelegenhe den (waaronder subsidies) voor zover niet liggend op het werk terrein van andere commissies en met uitzondering van de gemeen tebegroting; 3. het vaststellen en wijzigen van de investeringsstaat. COMMISSIE VOOR ONDERWIJS VORMINGSWERK EN RECREA TIE Hierin hebben zitting zes leden van de gemeenteraad en drie niet- leden van de gemeenteraad. De werkkring van deze commissie omvat: 1. aangelegenheden op het terrein van het onderwijs, waarvan be grepen de muziekschool; 2. aangelegenheden op het terrein van het vormingswerk; 3. aangelegenheden op het terrein van de recreatie en het toerisme, met uitzondering van de ruimte lijke planning van de te treffen voorzieningen; 4. aangelegenheden op het terrein van de peuterspeelzalen. COMMISSIE VOOR RUIMTE LIJKE ORDENING EN VOLKS HUISVESTING Hierin zullen zitting hebben zes gemeenteraadsleden en drie niet-ge meenteraadsleden. De werkkring van deze commissie omvat: 1. de structuur- en bestemmings plannen; 2. de exploitatie-opzetten behorende bij bestemmingsplannen; 3. de regelingen met betrekking tot het bouwen; 4. de zaken met betrekking tot de woningmarkt en de woningbe hoeften. COMMISSIE VOOR SOCIALE ZAKEN. MAATSCHAPPELIJK WERK EN VOLKSGEZONDHEID Deze commissie zal bestaan uit drie leden van de gemeenteraad en zes niet-raadsleden. De werkkring van deze commissie omvat 1. al hetgeen op het terrein van so ciale zaken, maatschappelijk werk en volksgezondheid aan het ge meentebestuur is opgedragen of door het gemeentebestuur ter hand is of kan worden genomen, zoals: a. de wijze van uitvoering van sociale zorg; b. de uitvoering van het ge meentelijk beleid met betrek king tot de hulpverlening, het maaktschappelijk werk eri de gezondheidszorg c. maatregelen tot hulpverlening in bijzondere omstandigheden; 2. zaken op het terrein van de socia le zorg. het maatschappelijk werk en de volksgezondheid, die be trekking hebben op door andere organen uit te voeren taken, waarbij een actieve bijdrage van het gemeentebestuur, materiëel en/of immateriëel, hetzij noodza kelijk is, hetzij gewenst is, zoals: a. subsidieverzoeken van niet- overheidsorganen, die plaatse lijk werkzaam zijn op terrei nen, die tot de werkkring van de commissie behoren; b. subsidieverzoeken van ande re dan onder a bedoelde orga nen voorzover betreft taken, gelegen op het terrein van de sociale zorg, het maatschappe lijk werk of de volksgezond heid; c. eventuele deelname van het gemeentbestuur in gezamenlijk met andere organen uit te voe ren projecten, bevordering van overlegstructuren en coördina tie in het algemeen op het ter rein van de sociale zorg. het maatschappelijk werk en de volksgezondheid 3. in het algemeen alle zaken op de terreinen van de sociale zorg, het maatschappelijk werk en de licha melijke en geestelijke volksge zondheid, gericht op planning, stimulering en organisatie van vormen van samenwerking. COMMISSIE VOOR DE WERKGELEGENHEID Drie leden van de gemeenteraad en drie niet-raadsleden zullen in deze commissie zitting hebben. De werkkring van deze commissie omvat: maatregelen gericht op de in standhouding van de huidige werk gelegenheid. alsmede op de toekoms tige behoefte aan werkgelegenheid. COMMISSIE VOOR CULTUUR Hierin hébben zitting drie leden van de gemeenteraad en drie niet- gemeenteraadsleden. De werkkring van de commissie voor cultuur omvat: 1. aangelegenheden op het terrein van de openbare leeszaal en bi bliotheek, het cultureel centrum en vrije academie; 2. de subsidiëring van culturele ver enigingen; 3. alle overige aangelegenheden op het terrein van cultuur. COMMISSIE VOOR HANDEL EN MIDDENSTANDSZAKEN Deze commissie wordt gevormd door drie gemeenteraadsleden en vier niet-leden van de gemeenteraad. De werkkring van de commissie voor handel en middenstandszaken omvat: 1. onderdelen van het gemeentebe leid. waarbij de specifieke belan gen van het midden- en kleinbe drijf betrokken zijn; 2. aangelegenheden met betrekking tot markten en kermissen; 3. onderdelen van het gemeentebe leid. waarbij de specifieke belan gen van de consument betrokken zijn. Openingstijden moeten bekend gemaakt worden Hierbij wordt er aan herinnerd dat het op grond van de Winkelsluitings wet 1976 met ingang van 1 novem ber 1978 verboden is een winkel voor het publiek geopend te hebben, in dien niet bij iedere voor het publiek bestemde ingang van die winkel een door de gemeente gewaarmerkte aankondiging is aangebracht, waar op de toegestane openingstijden van die winkel zijn aangegeven. De aankondiging dient zodanig te zijn aangebracht, dat daarvan van buitenaf gemakkelijk kan worden kennisgenomen. Het hier bedoelde aankondigings formulier zullen de winkeliers in middels (met bijbehorende toelich ting) van het ministerie van econo mische zaken ontvangen hebben. Mocht dat niet zo zijn. dan kan men zich voor het verkrijgen van een dergelijk formulier in verbinding stellen met de afdeling Openbare orde en veiligheid van het gemeente huis (kamer 119. tel. 3838, toe>tol 154). Het ingevulde aankondigingsfor- mulier dient ter waarmerking te worden gezonden aan. of te worden aangeboden op deze afdeling. Na waarmerking wordt de aan kondiging met het verrock de ver schuldigde leges ad 1 6.75 per aan kondiging op de daarbij aangegeven wijze te voldoen. Spreekuren van burgemeester en wethouders Burgemeester mr. H. J. M. Defe- sche houdt op woensdag 27 septem ber van 17.30 tot 18.30 uur voor het laatst spreekuur op woensdag. Met ingang van maandg 2 oktober zal hij wekelijks spreekuur houden op MAANDAG van 10 tot 11 uur ten gemeentehuize. Op dezelfde dag (maandag) cn de zelfde tijden (van 10 tot 11 uur) hou den de wethouders G. H. Schols, J. A. A. van Oers en Joh Loonen spreekuur. Alleen wethouder mevr. A P. Rut ten -Tielen houdt spreekuur op WOENSDAG van 17.30 tot 18.30 uur. Bekendmaking Burgemeester cn wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat op 17 juni 1978 bij gedeputeerde staten van Limburg is ingediend het verzoek van gebr Art.-. Voortweg 8 te Groeningen, om verlening van vergunning tot het ontgronden van het perceel kadastraal bekend ge meente Venray, sectie A nr. 2315. Het verzoek ligt vanaf 22 septem ber 1978 tot en met 23 oktober 1978 voor eenieder ter inzage op de ge meentesecretarie afdeling III D, Maasheseweg 1, kamer 204. Ingevolge het bepaalde in artikel 5. lid 2 van de Verordening op ont grondingen in Limburg kan eenieder binnen dertig dagen na dagtekening van deze bekendmaking schriftelijk bezwaren tegen de inwilliging van de aanvraag ter verlening van de ver gunning indienen, te richten aan ge deputeerde staten en in te dienen bij de gemeente Venray. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: H. Hendrix, Veulenseweg 16, Veulen om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een varkensfok kerij en varkensmesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Veulenseweg 16. Veulen, kadastraal gemeente Venray sectie G nr. 2018. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 11 oktober 1978 om 15.00 uur in het gemeentehuls, Maasheseweg 1. Venray, 22 september 1978 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels. secretaris. Komende dinsdagavond om zeven uur wordt in de kantine van het gemeentehuis de maandelijkse openbare vergadering van de gemeenteraad gehouden. Aan het einde van deze vergadering wordt het publiek in de gelegenheid gesteld om met het college van b. en w. en de raad te discussiëren over het tijdens de ver gadering behandelde agendapunten. Voor degenen, die belangstellen in het werk van de verschillen de commissies van advies en bijstand aan het college van b. en w. en zich eventueel als lid van een van deze commissies be schikbaar willen stellen, is deze raadsvergadering belangrijk. Deze avond zal de raad n.l. een standpunt moeten bepalen over een voorstel van b. en w. met betrekking tot wijziging van ver schillende commissies. Hiervoor verwijzen wij naar een publikatie elders op deze pagina. De agenda voor deze vergadering vermeldt in totaal achttien voorstel len waarover de gemeenteraad moet beslissen. Het verlenen van medewerking voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de L.O.M.-school ,,'t Groenewold". Het gaat hier over het beschikbaar stellen van 9.685,voor het aan schaffen van leer- en hulpmiddelen. Het verlenen van medewerking voor het verbouwen van de basis school te Castenray. Omdat het schoolgebouw een aan tal gebreken vertoont, waardoor het onderwijs onvoldoende tot zijn recht kan komen, dient het gebouw te worden gerenoveerd. Drie lokalen worden vergroot, additionele ruim ten worden bijgebouwd en er zal een vierde lokaal bij komen. Het beschikbaar stellen van gel den voor het aanschaffen van meubilair en het aanbrengen van gordijnen t.b.v. de openbare school „De Flierefluit". De uitgaaf hiervoor van 2.465, is noodzakelijk in verband met het ingebruiknemen van de Jarinoloka- len, welke van „de Keg" naar „de Flierefluit" zijn overgeplaatst. Het verlenen van medewerking voor het aanleggen van een zand bak en een speelwei t.b.v. kleuter school O.L. Vrouw van Lourdes. Deze school is gehuisvest in een Jarinolokaal bij de St. Ursulaschool. De voorzieningen worden uit onder wijskundig oogpunt noodzakelijk ge acht. Het verlenen van medewerking voor het omheinen van de school tuintjes van de kleuterscholen „De Foekepot" I en II. De tuintjes liggen op de grens van het schoolterrein en worden dikwijls als „kortste weg" gebruikt door wandelaars, fietsers en bromfietsers. Nu zullen de tuintjes omheind wor den. Het beschikbaar stellen van een krediet voor de eerste aanschaf van een filmprojektor voor de b.o.-school „De Essel". Hiermee is een gemeentelijke bij drage van 2.360,nodig. Wijziging Drank- en Horecaver- ordening. De wijziging heeft in hoofdzaak be trekking op: a. het opnemen van een verbod tot het verstrekken van alcoholhou dende drank in z.g. para-commer ciële instellingen als sportkanti nes. jeugdcentra, gemeenschaps huizen, wijkcentra e.d. met de mogelijkheid tot ontheffing; b. het vervallen van de vereiste toe stemming voor het laten dienst doen van vrouwelijk personeel en de bepalingen met betrekking tot de leeftijdseis voor personeel in horecabedrijven; c. het vervallen van een tweetal op pervlakte-eisen voor het verkrij gen van een dansvergunning. Tevens zal van de raad een uit spraak worden gevraagd over het sluitingsuur voor jeugdsociëteiten t.w. 24.00 óf 01.00 uur op door de weekse dagen. Wijziging Algemene Politiever ordening Lv.m. sluitingsuur hore cabedrijven. Voorgesteld wordt het algemeen sluitingsuur naar twee uur te ver plaatsen. Een later sluitingsuur wordt slechts bij bijzondere gebeur tenissen en aan nachtclubs toege staan. Opnemen van kasgeld gedurende het jaar 1978. Omdat nog belangrijke uitgaven moeten worden gedaan wordt voor gesteld voor de rest van het Jaar het college te machtigen tot het opnemen van kasgeld tot een maximum van 20.000.000,—. Goedkeuring Jaarrekening biblio theek over bet jaar 1977. Beroepschrift C. P. H. Heg ger te Melderslo tegen weigering van een vergunning voor straatver koop van groenten, bloemen en fruit In Oostrum en Leunen. Het vaststellen van een nieuw reglement van orde voor de ver gaderingen van de gemeenteraad. Het beschikbaarstellen van een krediet van 127.000,t.b.v. de aanpassing „Huize Bertha" als onderkomen voor OJ.C. „De Brak".

Peel en Maas | 1978 | | pagina 3