GEMEENTEPRAAT VERMGINGSNIEIIWS >NJ EUTERPENIEUWS NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau oorlichting Venray IN aakverdeling binnen het college van burgemeester en wethouders Burgemeester mr. H. J. M. Defesche Wethouder G.H. Schols Wethouder Mevr. A. P. Rutten-Tielen Wethouder Joh. Loonen Wethouder J. A. A. van Oers Venrays Mannenkoor K.V.V. Venray het verdelen van de taken binnen het college burgemeester en wethouders hebben zich en- ile verschuivingen voorgedaan. 5t gevolg hiervan is, dat enkele taken, welke voor een door de ene portefeuillehouder werden uit- ivoerd, naar een andere zijn overgegaan. aarnaast iijn soms ook nieuwe (deel) taken on- irscheiden. Zo is b.v wat „milieuzaken" betreft voor het eerst als aparte taak ingevoerd: „de zorg voor het opstellen van milieu-beleidsplannen en de coördinatie van het milieubeleid". Met deze nieuwe taak is burgemeester mr. H. J. M. Defesche belast. Aspecten van het milieu (zoals hinderwetszaken, waterzuivering en dergelijke) zijn gebleven bij wei houder Joh. Loonen, zoals andere milieuzaken schuil gaan in andere portefeuilles (b.v. ruimtelijke ordening). Naar de burgemeester zijn ook overgegaan de culturele aangelegenheden (voorheen bij wethouder J. A. A. van Oers). Alle grondtransacties zullen in het vervolg worden verzorgd door wethouder Joh. Loonen. Voorheen werden deze gedeeltelijk ook door wethouder G. H. Schols behartigd. De portefeuille volksgezondheid is overgegaan van burge meester Defesche naar wethouder mevr. A. P. Rutten-Tielen, die tevens de portefeuille samenlevingsaangelegenheden van de burgemeester overneemt. Op haar beurt heeft mevr. Rutten-Tielen de portefeuille onderwijs overgedra gen aan wethouder J. van Oers. Om een duidelijk inzicht te bieden jn de taak verdeling binnen het college geven we hieronder een overzicht van het takenpakket van de burgemeester en de wethouders. BESTUURLIJKE AANGELEGENHEDEN Hieronder wordt ver staan de zorg voor en het be heer van zaken, wel ke een goed bestuur mo gelijk ma ken, o.a. organisatorische gewestelijke za ken: deelnemen aan of uittreden uit gemeenschappelijke regelingen; instellen en samenstellen van, alsmede het toekennen van be voegdheden aan dorps- en wijk raden; bevorderen van en toepassing ge ven aan participatie. BESTUURLIJKE COÖRDINATIE In het algemeen betekent dit de ördi natie van portefeuillezaken. irder de zorg voor de coördinatie beleidsvisies met betrekking t de verschillende gemeentelijke ken alsmede de zorg voor het op- ellen en bijstellen van de struc- mrvisie voor Venray. VOORLICHTING Het verstrekken van voldoende in- rmatie. zowel intern, als extern, ver het gemeentelijk gebeuren. Daarbij heeft hij de zorg voor het iggen, onderhouden en uitbreiden n contacten en de zorg voor de in- me informatie over de reacties, felke op het gemeentelijk handelen anuit de burgerij tot hem komen. OPENBARE ORDE EN VEILIGHEID Dit omvat: - de organisatie van rampenbestrij ding; - civiele verdediging; - politie-aangelegenheden; - brandweer; - ambulance (voor zover niet val lende onder de portefeuille Volks gezondheid, welke door wethou der mevr. Rutten-Tielen wordt beheerd). hl 11 JE U ZAKEN Onder deze taalk wordt verstaan zorg voor het opstellen van mi- leidsplannen en de coördinatie het milieubeleid. WERKGELEGENHEID De zorg voor de instandhouding ran en de voorziening in de toekom stige behoefte aan arbeidsplaatsen en behoeve van de eigen beroepsbe volking in de eigen regio. FINANCIëN De zorg voor het beheer van de entelijke financiën en het be- van de middelen, die daartoe t dienste staan. o.a. organisatie van het financiële be- heer en de controle daarop; r- investeringsplannen; - gemeentebegroting; r- gemeenterekening; j— geldleningen. BELASTINGEN De zorg voor het beheer van een van de gemeentelijke inkorn- >ronnen en het beheer van de liddelen. die daartoe ten dienste ~an, o.a.: - vaststellen, wijzigen, intrekken van belastingverordeningen; - het verlenen van vrijstellingen en ontheffingen; - vaststellen, wijzigen en intrekken van verordeningen op leger, re tributies en precario's. CULTUUR Het bevorderen van het culturele leven in Venray voor zover de ge meente daarbij is betrokken. Hieronder vallen: openbare lees zaal en bibliotheek, cultureel cen trum, vrije academie en subsidie aan culturel verenigingen. De Muziekschool hoort hier NIET toe. Dit onderdeel behoort tot de portefeuille „Onderwijs" van wet houder van Oers. PERSONEELSZAKEN De zorg voor de or ganisatie van het ge meentelijk apparaat. Verder ae zorg voor het opstel len, bijstel len en uit voeren van een personeelsbeleid, alsmede voor het opstellen, bijstellen en uitvoeren van rechtspositieregelingen en be zoldigingsregelingen ten behoeve van het gemeentepersoneel. RUIMTELIJKE ORDENING De zorg voor een verantwoord ge bruik van de ruimte en de maat regelen, welke op grond daarvan moeten worden getroffen met het doel vanuit dit aspect een leefbare samenleving te bereiken en behou den. Deze zorg omvat o.m.: streekplannen structuurplannen bestemmingsplannen, incl. exploi tatie-opzetten de daaruit voortvloeiende rege lingen. VOLKSHUISVESTING De zorg voor de voorziening in de bestaande en toekomstige behoefte aan woningen, het treffen van de daarvoor nodige algemene regelingen en het gebruiken van de geëigende hulpmiddelen voor het bereiken van dat doel o.a.: onderzoeken met betrekking tot de woningmarkt, en de woning behoeften bouwverordening c.a. woningbouwplannen bouwen, verbeteren en slopen van woningen. Ook het welstandstoezicht behoort tot zijn portefeuille. HANDEL De zorg voor de plaatsen, waar activiteiten in de dienstensector kun nen worden uitgeoefend voor de re gulering van die activiteiten. Het betreft o.a.: distributie-planologische onder zoeken e.d. venten goederenbeurzen en veilingen markten en kennis winkelsluitingswet. SOCIALE ZAKEN De zorg voor de hulpverle ning in ma teriële zin aan enke lingen en groeperin gen door uitvoering van de gel dende wet telijke regelingen. Hieronder is be grepen de sociale werkvoorziening, de werklozenzorg, algemene bij standswet rijksgroepsregelingen e.d. MAATSCHAPPELIJKE ZORG Hieronder vallen het Groen Kruis, Gezinszorg, bejaardenwerk en min derheidsgroepen. VOLKSGEZONDHEID Dit onderdeel omvat de zorg voor: ziekenhuizen, gezondsheidscentrum. bevolkingsonderzoeken, schoolart- sendienst, schooltandverzorging, be graafplaatsen, vleeskeuringsdienst. SAMENLEVING Dit takenpakket omvat: samenle vingsopbouw. buurt- en wijkwerk, buurt en dorpshuizen. EIGENDOMMEN Tot het ta kenpakket behoren: aankoop, W verkoop, ruiling en onteigening van gron den, zake lijke rech ten, huur, verhuur. verpachting, ingebruikgeving, jacht, ruilverkaveling, onderhoud en be heer en grondbedrijf. OPENBARE WERKEN De zorg voor aanleg en onderhoud van wegen, pleinen, waterovergan gen, parken en plantsoenen, groen voorzieningen en beplantingen, waterafvoer en overige voorzienin gen. VUILVERWERKING EN RIOLERING Dit onderdeel cmvat de zorg voor de afvoer en het verwerken van huisvuil (vuilnisophaaldienst, stort plaatsen) en huishoudwater (riole ring) uit de woonT en industriege bieden. NUTSVOORZIENINGEN In dit takenpakket zijn opgenomen gas-, water- en electriciteitsvoor- zieningen en centrale antenne. VERKEERSZAKEN -Alle maatrgelen met betrekking tot een vlotte verkeersafwikkeling in de gemeente o.a. verkeersplan en vervoersplan openbaar vervoer verkeersmaatregelen bevorderen van verkeersveilig heid. HINDERWETSZAKEN Toezicht bij het oprichten van in richtingen, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. ONDERWIJS De zorg voor de op- «hv richting en Sp instandhou- Sï «F ding van de diverse vor men van onderwijs in de ge meente, met name t.b.v. het kleuter en basisonderwijs en het buitenge woon onderwijs. Verder het bevor deren van het voortgezet onderwijs, alsook de muziekschool. VORMINGS- EN ONTWIKKELINGSWERK Het algemeen vormingswerk bui ten schoolverband en het volksont wikkelingswerk. RECREATIE EN TOERISME Hieronder vallen de vrijetijdsbe steding alsmede het toerisme. Uitge zonderd is evenwel de ruimtelijke planning van de te treffen voorzie ningen. JEUGDZAKEN EN JONGERENWERK Hieronder valt alles wat te maken heeft met maatregelen met betrek king tot het jeugd- en jongerenwerk alsmede de sportbeoefening. Tevens vallen hieronder de peuterspeelza len. Vergadering stuur groep huisvesting alleenstaanden en tweepersoons huishoudens Op donderdag 14 september om 16.30 uur wordt ten gemeentehuize een openbare vergadering gehouden door de Stuurgroep huisvesting al leenstaanden en tweepersoonshuis houdens. Op deze vergadering wordt een overzicht .gegeven van de stand van zaken van de diverse plannen. Tevens wordt het eindrapport- van het Bouwcentrum besproken alsme de de bevindingen van de werkgroep voorbereiding onderzoek hierover. Openstelling van het gemeentehuis Het gemeentehuis, Maashese- weg 1, is op werkdagen ge opend van 9 tot 12 uur. Bo vendien kan men op donder dagmiddag van 16.00 tot 17.30 uur bij de afdeling bevolkings zaken terecht voor het afha len van paspoorten, rijbewij zen e.d. Gsprekken met ambtenaren buiten de openingstijden van het gemeentehuis, uitsluitend na telefonisch afspraak, (tel. 04780-3838). SPREEKURN B. EN W. Burgemeester mr. H. J. M. Defesche: woensdag van 17.30- 18.30 uur. Wethouder G. H. Schols: maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder mevr. A. P. Rut ten-Tielen: woensdag van 17.30 tot 18.30 uur. Wethouder Joh. Loonen maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder J. van Oers maandag van 10 tot 11 uur. Wanneer een spreekuur ver valt wordt dit in de rubriek „Gemeentepraat" bekend ge maakt. Met de burgemeester en de wethouders kan ook telefo nisch een afspraak worden ge maakt via de secretaresse van het college, mevr. M. v. d. Leeuw (tel. 04780-3838 toestel 117). Het postadres van het ge meentehuis luidt: Gemeente Venray Postbus 500 5800 AM Venray. Bijeenkomst bestuurs commissie voor sport zaken, jeugd- en jongerenwerk Het algemeen bestuur van de be stuurscommissie voor sportzaken, jeugd- en jongerenwerk in de ge meente Venray houdt op donderdag 14 september om 18.30 uur in het ge meentehuis zijn openbare vergade ring. De agenda vermeldt een vijftal punten waaronder het voorstel met betrekking tot het beschikbaarstel'en van een krediet ten behoeve van de aanpassing van „Huize Bertha" als onderkomen voor het Open Jeugd centrum „De Brak". Verder komt aan de orde de vast stelling van de Nota Bouwstenen Jeugdbeleid Venray. Tevens zullen dan'worden vastgesteld de inspraak- gegevens en de prioriteitenlijst met betrekking tot deze nota. Geen spreekuur Burgemeester mr. H. J. M. Defe sche zal op maandag 25 september a.s. geen spreekuur houden. Het spreekuur van wethouder J. A. A. van Oers vervalt op maandag 9 oktober. Vergadering van de Gewestraad Noord Limburg Op donderdag 26 oktober a.s. wordt in het Concertgebouw De Prins van Oranje aan de Kaldenkerkerweg 55 te Venlo een openbare vergadering gehouden van de Gewestraad Noord Limburg. Openbare bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray brengen hiermede ter open bare kennis dat, te rekenen vanaf heden, op de secretarie der gemeen te gedurende 14 dagen de gemeente rekening en de bedrijfsrekeningen over 1974 voor eenieder ter lezing zijn neergelegd, en hetzij in druk, hetzij in afschrift, tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. Venray, 15 september 1978 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche. burgemeester J.M. Poels, secretaris Verkeerslichten in werking Donderdagmiddag heeft burgemees ter Defesche de eerste verkeerslich ten in Venray-kom officieel in wer king gesteld. Dei nstallaties staan op het kruispunt Leunseweg en Zuid singel en op de kruising Langstraat/ Zuidsingel. Op de Oostsingel is een tweetal verkeerslichten geplaatst ten behoeve van overstekende voetgan gers en fietsers. Deze laatste instal laties zijn „zelf-bedienaar". Men dient er rekening met te hou den, dat de voorrangsregels voor de Deurneseweg is gewijzigd. Met het in werking treden van de verkeerslichtinstalilaties heeft 't ver keer over de Zuidsingel voorrang gekregen op dat van de Leunseweg. In de komende weken zullen de verkeerslichten nog moeten worden bijgesteld, waarbij de groentijden verlengd of verkort kunnen worden. Ook met deze mogelijke wijzigingen van de groen- en roodtijden zal men dus in de komende weken rekening moeten houden. De Westsingel, voor wat betreft het gedeelte tussen de Reekgraaf- straat en de Westsingel, blijft rog vier weken afgesloten. De met verkeerslichten beveiligde kruising Langstraat/Zuidsingel is vanaf heden weer open. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: H. van de Ven, De Stad 15. Oir- schot, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking hcuden van een kalvermes- terij waar mest en meststoffen wor den bewaard. Adres inrichting: Lol- lebeekweg, Castenray. kadastraal ge meente Venray sectie P nr. 13. M. A. C. Couwenberg, Deurne seweg 144, Ysselsteyn, om vergun ning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Deurneseweg (ongen.) kadastraal gemeente Venray sectie B5 nrs. 4013 4014 4015. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 4 oktober 1978 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maasheseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hii binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 15 september 1978 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. HINDERWET gemeente Deurne Openbare kennisgeving van een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet. Op de secretarie van de gemeente Deurne, afdeling Ruimtelijke Orde ning en Milieuzaken, kamer 31, ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: H. M. v. d. Berkmortel. Heikant 24, Deurne om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensfok kerij en -mesterij. waar mest er» meststoffen worden bewaard en olie wordt gebezigd. Datum verzoek: 4 april 1978. Adres inrichting: Kan veldweg; kadastraal bekend gemeen te Deurne, sectie H nr. 7785. J. Kuunders, Langstraat 97, Deurne, om vergunning ex artikel 6a voor een varkensfokkerij en -meste rij, waar mest en meststoffen wor den bewaard. Datum verzoek: 18 april 1978. Adres inrichting: Lang straat 97. kadastraal bekend ge meente Deurne, sectie H nr 6907. A. Nooijen. Paardenkopweg 10. Deurne om vergunning tot uitbrei den van een varkensmesterij, waar mest en meststoffen worden be waard. Datum verzoek: 23 mei 1978; aores inrichting: Paardenkopweg 10, kadastraal bekend gemeente Deurne, sectie H nr. 7877. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder. gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentbesUiur. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan eenieder persoonlijk of bij gemachtigde in brengen op een openbare zitting, welke gehouden word op: 27 septem ber 1978 om 11.30 uur in het ge meentehuis van Deurne. Beroep tegen de later te nemen beschikking kan ingesteld worden door: 1. aanvrager; 2. degenen, die in persoon of bij ge machtigde op de openbare zitting zijn verschenen; 3. degenen, die binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaar heb ben ingediend en indien zij woon achtig zijn in de gemeentefn) waar deze bekendmaking heeft plaats gehad, op de openbare zitting zijn verscheden. Deurne, 8 september 1978 Burgemeester en wethouders van Deurne, drs. A. A. J. M. van Genabeek, burgemeester mr. J. W. M. J. van Roosmalen, secretaris. Donderdag 14 sept.: 19.30 rep. harmonieorkest in Prin senhof. Zondag 17 sept.: Serenade jubilarissen schutterij Zandakker. Bijeenkomst om 16.30 uur in café Volleberg, Hensenius- straat. Woensdag 20 sept.: partij repetitie klarinetten, hobo, fluit en saxofoons in aula Leun seweg, aanvang 19.30 uur. Donderdag 21 sept.: 19.30 rep. harmonieorkest in Prin senhof. Woensdag 27 sept.: 19.30 partij repetitie groot- en klein koper in aula Leunseweg. Verdere toekomstige aktiviteiten: 6 okt: serenade gouden bruiloft 21 okt.: gemeentelijk muziektoemooi te Ysselsteyn; 28 okt.: uitwisselingsconcert met Horst en Blerick in schouwburg Venray. 5 nov.: deelname concours te Vught; 19 nov.: intocht St. Nicolaas; 3 dec.: zondagochtendconcert met harmo nie Well in schouwburg. JEUGDOPLEIDINGEN Donderdag: 18.30 uur jeugdorkest o.Lv. Bruno Lucassen in Coninxhof. Maandag: 16.30 uur klarinetten o.l.v. Jo van Els; 18.00 uur klarinetten o.l.v. Sip van Goinga; 19.00 uur klarinetten 1ste groep o.l.v. Ben Lucassen; 19.30 u. klarinetten 2e groep o.l.v. Ben Lucassen. Dinsdag: 16.30 uur koperinstrumenten o.l.v. Jan Versteegen; Saxifoons zelfde tijd bij Gerrit Lucassen. Woensdag: Individuele repetities o.l.v. Doris van den Broek. Afmelden harmonieorkest uitslui tend tot donderdag 19.00 uur bij de secretaris, telefoon 1225; daarna Prinsenhof 1671. Afmelden jeugdopleidingen uit sluitend bij de heer Raedts, tel. 2803. Donderdag 14 sept. om 19.30 uur repetitie voor de 3 tenorenpartijen en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Deze repetitie wordt gehouden in de Burggraaf. Donderdag 21 sept. is de repetitie weer in Almonda, om 19.30 voor de baspartijen en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat 7, tel. 2687 of Hotel Almonda (voor 21 sept.) tel. 5777. OPHEFFING LEDENSTOP VOOR één MAAND Het bestuur van Venrays Mannen koor heeft besloten om voor één maand de ledenstop op te heffen om zodoende de zangliefhebbers die in teresse hebben om zich bij 't man nenkoor te melden, hiervoor de ge legenheid te geven. Deze kunnen zich melden of oriënteren op de we kelijkse repetitieavond of telefonisch bij dhr. W. Smits, tel. 2454. Vrijdag 15 9ept: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Zondag 17 sept.: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk. Maandag 18 sept.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. Tevens is er gelegenheid voor de jongens die nog geen uniform heb ben een uniform in ontvangst te nemen. Mevr. Alkim is tijdens de repetitie in de Galmhut om het een en ander te regelen. Dinsdag 19 sept.: 18.30 Extra repetitie voor de so pranen. Vrijdag 22 sept.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. Buys, tel. 1091. Woensdag 20 sept. om 19.46 uur partij-repetitie voor mezzo-sporanen. Om ongeveer 20.15 uur repetitie voor het hele koor. Zaterdag 30 sept. a.s. zingen we weer tijdens de avondmis van 19.00 uur in de Vredeskerk. Als U bent verhinderd, graag uw afmelding bij Mevrouw Schrooten, tel. 3009 of bij Mevrouw v. d. Beke- rom, teL 3332. „CAPRICCIO" Donderdag 14 sept.: 19.00 partijrepetitie. 20.00 gezamenlijke repetitie. 21.00 vergadering bestuur. Zondag 17 sept.: 11.15 gezamenlijke repetitie. „SALTARELLO" Zaterdag 16 sept.: 19.00 gezamenlijke repetitie. „BOJEMA" Vr(jdag 15 sept.: 19.00 gezamenlijke repetitie. Afm. koor: Wil Verheugen 1250 na 18.00 uur. Afm. orkest: Pater Falco 5855. Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad Meer verenigings nieuws elders in dit blad. Excursieprogramma voor zondag 17 september. De excursies vertrekken om half 9 vanaf de schouwburg, roet de natuurvereniging Overloon. Zondag is er 'n kombi-excursie Het excursiegebied is 't amfibie- reservaat dat door haar leden wordt onderhouden. E.L. tot Overloon is Boe na. Verder is er nog 'n excursie naar de Caste nrayse Vennen voor de plantjes en misschien Geysteren voor paddestoelen en loopkevers, 't Ex- prom komt misschien wat onduide lijk over maar dat is het ook. Die genen die. naar Overloon willen, moeten in ieder geval op tijd bij de schouwburg zijn. Er is op de ABV van afgelopen zaterdag vastgesteld dat we op 21 oktober a.s. officieel worden opge richt. Dit betekent dat iedereen voor die tijd kans krijgt om zich op te geven als lid. Alle proef leden krij gen daar nog een stencil over thuis. De oprichting gaat gepaard met 'n feest waarbij o.a. een heleboel NJN- ers van andere afdelingen worden verwacht die samen met ons voor de nodige sfeer zorgen. Dit feest wordt georganiseerd door de oprichtings kommissie die de ABV heeft samen gesteld. Allerlei gegevens, informatie en weetjes lees je in de Juniperus die je voor die tijd binnen hebt Zo dit was voorlopig 't laatste stukje dat ik schrijf, want er is een hele berg werk te doen. Heieen zal 't van mijn overnemen en coördi neert dus de excursies. Tot kijk. Jan. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dames, woensdag 20 sept. kienen, aanvang 19.4S uur in Zaal „In den Engel". Allen hartelijk welkoda.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 11