GEMEENTEPRAAT Jonge mensen zoeken kamers, laat ze niet in de kou staan! PEEL EN MAAS ook üw krant 1r Th"l - L ËITF ei -jn NOTITIES EN MEDEDELINGEN N AN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte. Bureau Voorlichting VOORRANGSREGELING WORDT GEWIJZIGD Verkeerslichten op a.s. donderdag 14 september in werking Op donderdag 14 september a.s. zullen de verkeerslichten op de kruispunten Leunseweg Zuidsingel en Langstraat Zuidsingel Westsingel alsmede bij de voetgangersoversteekplaatsen in de Oostsingel officieel in gebruik worden gesteld. Omdat het hier gaat om de eerste verkeerslichten in Venray- kom wordt aan de ingebruikneming een officieel tintje gegeven. In aanwezigheid van een aantal genodigden zal burgemeester mr. H. Defesche op die dag om vijf uur op het kruispunt Leunse weg Zuidsingel de regelapparatuur in werking stellen. Bij het inwerking stellen van de ver keerslichtinstallaties vervalt de voor rangsregeling voor het verkeer op de Leunseweg. Het verkeer over de Zuid singel zal dan n.l. voorrang hebben op dat van de Leunseweg. Uiteraard wordt deze wijziging duidelijk aange geven. OVERSTEEKPLAATSEN Ten behoeve van de fiets- en voet gangersoversteekplaatsen op de Oost singel zijn ter hoogte van de Min. Ch. Ruysstraat en de Prins Bernhardstraat verkeerslichten geplaatst. Deze kun nen door middel van een drukknop door voetgangers en wielrijders zelf worden bediend. EERSTE RONDWEG Het gelijktijdig openstellen van het gedeelte Zuidsingel tussen Langstraat en Leunseweg betekent tevens het tot standkomen van een stuk „ontbreken de schakel" in de eerste rondweg (singelring) rond Venray-kom. Na het gereedkomen van de recon structie van de Westsingel tussen de Langstraat en Reekgraafstraat kan het verkeer, dat niet persé in de kom be hoeft te zijn, via de singels naar de plaats van bestemming rijden. Het gehele rondwegcircuit zal vol tooid zijn wanneer de aansluiting van de Oostsingel op de Noordsingel zal zijn voltooid. Maar deze doortrekking houdt dan weer verband met het om leggen van de Maasheseweg in het ka der van de uitvoering van het bestem mingsplan Landweert. Reconstructie van de Paterslaan begint op maandag 18 september In het kader van de aanleg van de z.g. „binnenring" rond het centrum van Venray, wordt op maandag 18 september a.s. be gonnen met de reconstructie van de Paterslaan. Zoals bekend wordt de „binnenring" gevormd door de (inmiddels gereconstru eerde) Langeweg, Paterslaan, Oude Oostrumseweg en Juliana-* singel. De bedoeling is, dat deze ring te zijner tijd zal worden gesloten met de eventuele aanleg van de Noordtangent (tussen Grote Kerk en gemeentehuis), welke via de Bontekoestraat Hoenderstraat weer aansluiting geeft op de Langeweg. Met de reconstructie van de Paters laan kan worden begonnen omdat op 14 septemebr het nog afgesloten ge reconstrueerde kruispunt Langstraat Zuidsingel weer wordt opengesteld. IN DRIE FASES De reconstructie van het gedeelte van de binnenring tussen de Lange weg en de Julianasingel zal in drie fases worden uitgevoerd. Tussen 18 september en 13 oktober wordt het kruispunt Langstraat/Lange- weg voor alle verkeer afgesloten. Zoals wij reeds eerder hebben me degedeeld. wordt een gedeelte van de Paterslaan in zuidelijke richting ver legd, door het Wijnhovenpark. De oude Paterslaan blijft als paral lelweg liggen tussen Patersstraat en Henseniusstraat. Na de reconstructie van dit wegge deelte wordt omstreeks 13 oktober aan het kruispunt Paterslaan Patersstraat/ Leunseweg Oude Oostrumseweg be gonnen, dat dan tot omstreeks 24 no vember wordt afgesloten. Na het gereedkomen van deze werk zaamheden volgt de afsluiting van het kruispunt Julianasingel en Oude Oos trumseweg als derde fase van het to tale werk. Wanneer de werkzaamheden volgens de plannen verlopen hoopt men het gedeelte binnenring tussen Langeweg en Julianasingel op 23 december te kunnen openstellen. VERKEERSMAATREGELEN Na het gereedkomen van dit werk zal een aantal belangrijke wijzigingen in de verkeerssituatie worden aange bracht. Op de eerste plaats zullen de Paters laan en de Oude Oostrumseweg geen voorrangswegen meer zijn. Alle krui singen zullen echter voorrangskruisin gen worden, hetgeen o.m. ook bete kent, dat het verkeer op de Leunse weg, komende vanuit de richting Leu nen, voorrang moet geven aan het ver keer op de Paterslaan/Oude Oostrum seweg. Het bestaande wegvak tussen Pa tersstraat en Henseniusstraat wordt parallelweg, waarvoor eenrichtingsver keer gaat gelden. Op de gehele Paterslaan gaat een stopverbod gelden, met uitzondering uiteraard van de parkeerhavens aan de zuidzijde. Voor de Oude Oostrumseweg tussen c'e Leunseweg en de Julianasingel zal voor beide zijden een parkeerverbod van kracht worden. Ten tijde van de reconstructie dus van maandag 18 september tot 23 de cember a.s. zal in de St. Antoniusstraat eenrichtingsverkeer worden ingesteld vanaf de Paterslaan, met uitzondering van (brom)fietsers. Geen vrachtvevoer in de Nieuwlandstraat Als gevolg van de afsluiting van het gedeelte Westsingel tussen Reek graafstraat en het kruispunt met de Langstraat is de Nieuwlandstraat een onveilige straat geworden. Dit komt omdat vooral vrachtverkeer van deze vrij smalle weg gebruik maakt. Daarom hebben b. en w. besloten de Nieuwlandstraat met onmiddellijke ingang minstens tot en met 16 oktober a.s. af te sluiten voor vrachtauto's. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de Commissaris van de Koningin. Wegwijzer naar de gemeentelijke diensten in 't nieuwe gemeentebuis Sinds enkele weken heeft de gemeente de tweede fase van het tot gemeentehuis verbouwde voormalige klooster „Jerusalem" in gebruik genomen. Dit heeft tot gevolg gehad dat enkele af delingen naar de nieuwe vleugel zijn verhuisd. Met name zijn dit de afdelingen bevolkingszaken en sociale zaken. Ook de afdelingen belastingen, financiën, civieltechnische wer ken en plantsoenendienst zijn thans definitief ondergebracht in de nieuwe fase. De ruimten, welke door bovenge noemde afdelingen zijn verlaten, wor den thans verbouwd en dienstbaar ge maakt aan de afdelingen, welke nu nog met ruimtegebrek hebben te kam pen. WEGWIJZER Alle afdelingen, welke dagelijks veel publiek ontvangen dit zijn met na me de afdeling bevolking en sociale zaken zijn ondergebracht in de nieuwe vleugel. Deze afdelingen zijn bereikbaar via de bestaande entree. Voor beide afde lingen moet men rechts af via de hal. Op de begane grond, recht tegen over de ingang vindt men de receptie. De receptionistes zijn er voor om het publiek de weg te wijzen naar de af deling waar men zijn moet. Op de begane grond vindt men nu nog tijdelijk het Bureau Voorlichting (BUVO). Binnenkort zal ook dit bureau een nieuwe huisvesting krijgen. Op bijgaande kaartjes is duidelijk aangegeven, waar men in het nieuwe gemeentehuis de verschillende dien sten kan vinden, of in de naaste toe komst (na aanpassing van de verlaten ruimten) te vinden zuilen zijn. Zolang op de begane grond kamer 025 nog niet verbouwd is. zal de b. en w.-kamer (004) nog als trouwkamer dienst doen. Eerstdaags zal worden begonnen met het verbouwen van de voormalige kloosterkapel tot raadzaal en ont vangstruimte. Intussen hebben de verbouwings werkzaamheden zich geconcentreerd in de hal. De ruimte, waarin tot voor kort de afdeling bevolkingszaken (links van de ingang) was ondergebracht, is afgebroken. Daarvoor in de plaats is een z.g. „zitkuil" gekomen, een ver diepte vloer, welke in relatie staat met het verhoogde plafond (vide) rechts van de entree. Mét vide, zitkuil en op de binnen tuin uitzicht gevende doorkijkjes van onder de bogen, krijgt Venray's ge meentehuis een prachtige hal. BEKENDMAKING Het hoofd van het gemeentebestuur van N/enray brengt hierbij, ter uitvoering van het bepaalde in artikel 80 van de Onteigeningswet, ter openbare kennis, dat ingaande 11 september 1978, gedurende één maand, ter gemeentesecre tarie, Maasheseweg 1, afdeling lll-D, voor eenieder ter inzage ligt een uitge werkt plan tot onteigening in het belang van de ruimtelijke ontwikkeling en volkshuisvesting, ten name van de gemeente Venray, van gebouwde en onge bouwde eigendommen, als aangegeven op een grondtekening en lijst, ver meldende de kadastrale nummers en grootte van de te onteigenen percelen en de namen van de eigenaars en mede-eigenaars volgens de registers van het kadaster. De onteigening strekt ter verkrijging van de beschikking over eigendommen, bestemd voor de bouw van eengezinshuizen met de bijbehorende garages en bergingen en de qua aard en afmetingen passende andere bouwwerken en voor de bijbehorende voorzieningen als rijwegen, bermen, voetpaden, par keerplaatsen. openbare jjutsvoorzieningen, groenvoorzieningen en tuinen en benodigd ter uitvoering van het bestemmingsplan Veltum II. vastgesteld bij raadsbesluit van 11 november 1974, nr. 1830, goedgekeurd door gedeputeerde staten van Limburg bij besluit van 26 januari 1976, nr. BE 2166 en welk plan met uitzondering van een op de plankaart aangegeven gedeelte en enkele gedeelten van de bijbehorende voorschriften onherroepelijk is geworden bij Koninklijk Besluit van 10 mei 1978, nr. 19. Belanghebbenden kunnen uiterlijk veertien dagen na verloop van bovenge noemde termijn hun bezwaren schriftelijk aan het gemeentebestuur opgeven. Venray, 8 september 1978. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, Mr. H. J. M. Defesche Duizenden jongens en meisjes, die Nverken of studeren kunnen geen kamer, vinden. En 'n dak boven je hoofd is het minste wat je nodig hebt, vindt u ook niet?' Als u een behoorlijke kamer of een etage vrij hebt, bel of schrijf dan even. Doet u het wel direkt? Gemeentehuis Venray Maasheseweg 1 afd. Il-C telefoon 04780-3838 toestel 229 Materiële schade De 40-jarige bestuurder van een personenauto W. H. uit Venlo stond op de T-kruising Rouwkuilenweg Steegse Peelweg stil. De personen auto bestuurd door mevr. J. v. L.-R. uit Venray reed over de Steegse Peelweg in de richting Leunen en botste door onverklaarbare oorzaak tegen de stilstaan de auto op. Het bleef bij de botsing bij materiële schade. —De 32-jarige bestuurder van een Personenauto V. K. uit Utrecht wil de vanaf de Schoolstraat de Passage in, maar toen hij achteruit wilde rij den lette hij onvoldoende op en de door hem bestuurde auto botste te gen een lantaarnpaal op. De 34-jarige autobestuurder I. T. uit Venray reed over het Brukske in de richting van de kruising met de Henrj Dunantstraat maar ver leende bij die kruising geen door gang aan de 37-jarige bestuurder van een personenauto J. de H. uit Ven ray, waardoor een botsing ontstond. Op de kruising Stationsweg— Landweertweg gleed de personenauto bestuurd door de 41-jarige W. K. uit Venray, komende vanaf de Stations weg in de richting van de Land weertweg, over het gladde wegdek door, en botste tegen de tegemoetko mende personenauto, bestuurd door de evenoude J. v. d. B. uit Venray. Op de Oude Oostrumseweg reed de personenauto bestuurd door P. de G. uit Venray in de richting van de Oostsingel en achter hem reed in de zelfde richting de personenauto be stuurd door J. S. uit Venray. De tweede bestuurder bemerkte te laat dat de voor hem rijdende auto stop te bij bovenvermelde kruising en daardoor botste zijn auto tegen de stoppende auto op. De personenauto bestuurd door de 67-jarige H. P. uit Venray reed vanaf de afrit van de Deurneseweg de Venloseweg op, maar verleende geen voorrang aan de voor hem van links over de Venloseweg naderende personenauto, bestuurd door de 34- jarige Venlonaar L. V. Deze bestuur der kon een botsing niet meer voor komen. De 20-jarige bestuurster van een personenauto E. R. uit Geysteren wilde vanaf de Wanssumseweg de Geysterseweg oprijden maar nam de bocht te ruim waardoor de door haar bestuurde auto op het linker wegge deelte kwam en in botsing kwam met een over de Geysterseweg rij dende personenauto, bestuurd door de 50-jarige J. D. uit Venlo. Het weigeren van de remmen was oorzaak dat, toen een personen auto op de Wanssumseweg stopte, voorsorteerde om links af te slaan, de bestuurder welke achter de stop pende auto reed zijn auto niet meer tijdig tot stilstand bracht. Bij die botsing waren betrokken de perso nenauto's bestuurd door de 21-jarige A. v. A. uit Venray en de 45-jarige W. G. uit Venray. Op het terrein van het psychia trisch centrum St. Servatius ver leende de 21-jarige bestuurder van een personenauto F. v. O. geen voor rang aan de autobus bestuurd door de 32-jarige W. S. waardoor een bot sing ontstond. De 59-jarige bestuurder van een personenauto J. v. d. L. uit Yssel- steyn verleende op de kruising Kiek- wegKulutweg geen voorrang aan de personenauto bestuurd door de 44-jarige H. P. uit Maasbree. waar door een botsing ontstond. Op de Midden Peelweg wilde de bestuurder van een personenauto H. v. Z. uit Gemert linksaf een inrit in rijden. De achter hem rijdende A. v. d. P. eveneens uit Gemert, zag het afremmen te laat waardoor zijn auto tegen de achterzijde van de eerste botste. Deze auto schoof bij de bot sing door en botste tegen de per sonenauto, bestuurd door P. V. uit Venray. Op de kruising Henseniusplein- Schoolstraat verleende de 18-jarige motorbestuurder M. S. uit Venray geen voorrang aan de over de Schoolstraat rijdende personenauto, bestuurd door de 24-jarige P. 't B. uit Venray waardoor een botsing ontstond- In alle gevallen bleef het bij lichte tot zware materiële schade. derde verdieping: 301 vergaderkamer 302 verificatiekamer 308 onderafdelinq stedebouw 309 onderafdeling grondzaken 310 onderafdeling bouw- en woningtoezicht 311 chef afdeling IIIA 312 lichtdrukkamer 201 ruimtelijke ordening 202 chef afdeling IIID 203 eigendommen/openb. werkt 205 volkshuisvesting/secr. 206 hoofd hoofdafdeling III 214 hoofd hoofdafdeling II 215 spreekkamer 216 afdeling IIIC 217 afdeling 11IC 218 chef afdeling 11E 219 afdeling I IB 220 afdeling I IB 221 afdeling IIE 222 chef afdeling IIB 224 vergaderruimte 226 afd. IIIB onderhoud 231 chef afdeling IIIB 232 afd. IIIB plantsoenendienst 233 afd IIIB civieltechn. werken 234 afd. IIIB civieltechn. werken MS» eerste verdieping: 101 v/ethouder Schol s 102 wethouder Rutten-Tielen 103 wethouder Loonen 104 wethouder van Oers 105 chef afdeling IC 106 afdeling IC 107 afdeling IC 114 type-kamer 115 machinekamer:magazijn 116 afdeling ID 119 afdeling IB 120 chef afdeling IB 121 chef afdeling ID 122 spreekkamer 125 bibliotheek (oksaal) 126 vergaderkamer 127 vergaderkamer 131 chef afdeling 11D 132 chef afdeling 11A 133 afdeling-IID 134 afdeling 11A 141 kassier afd. 11A 142 afd. IIC welzijn 143 afd. IIC jur. zaken 144 chef afdeling IIC [entre^ begane grond: IA 001 burgemeeser 002 secretaresse 003 secretaris 004 b. en w.-kamer 006 hoofd hoofdafd. I 011 spreekkamer 012 bodekamer 023 ontvangsthal met raadszaal 024 b. en w.+kamer 025 trouwzaal 031 chef afdeling IA 032 spreekkamer 033 spreekkamer 034 afd. IA:garderobe 035 computerkamer afd. k 11 telefooncentrale k 13 kluisruimte k 16 kantine k 17 magazijn bodedienst k 18 technische ruimte k 19 fractieruimte k 20 vergaderruimte k 21 noodbestuurspost k 22 c.v.-ruimte k 26 technische ruimte k 27 berging I k 28 technische ruimte k 29 berging II k 30 berging III k 31 berging IV k 34 semi-statisch archief k 35 archiefbewaarplaats k 36 studie- en vergaderruimte k 37 berging V k 38 archivaris k 54 technische ruimte k 55 landmeetkundige dienst k 56 adm. afd. soc. zaken k 57 landmeetkundige dienst k 58 magazijn kantoorartikelen k 59 onderhoudsdienst k 60 afdeling IIC k 61 afdeling IIC(WWV/RWW) 041 loket adm. afd. soc. zaken 042 intake 044 spreekkamer 045 administratie afd. IIC 046 spreekkamer 047 spreekkamer 048 afd. 11C bi jstandsza!:0'1 049 afd. 11C bijstandszaken 050 spreekkamer 051 spreekkamer kelderverdieping:

Peel en Maas | 1978 | | pagina 11