VERENIGINGSNIEUWS Y.Z.O. Jazz-café >NJ POLITIERECHTER ITERPENIEUWS Jaarvergadering S.V. VENRAY Jeugdcentrum „DeSpringpIank" Venray IM Carnaval '78 -79 Venrays Mannenkoor Schutterij „St. Anna" Huisvrouwen- kontakf Brukske K.V.V. Venray OUD PAPIER DERDE ORDE Driejarige winter- avondkursus Postzegel tentoonstelling Gratis opleiding „D.S.V." klaroenblazer Nieuws van de WERELDWINKEL Venray Mededeling Ver. Het Groene Kruis PEEL EN MAAS uw weekblad VERENIGING VAN ZELFSTANDIGE ONDERNEMERS Overeenkomstig de gemaakte af spraken op de vergadering van alle Venrayse Ondernemers van 21 aug. jX, tijdens welke vergadering door bet Gemeentebestuur nadere infor matie werd gegeven omtrent de stand van zaken rond de „ROZE VLEK", organiseedt de VZO op maandag 11 september a.s. een le denvergadering. Deze vergadering, die gehouden wordt in Restaurant Vlakwater, aanvang 20.00 uur, is be doeld, om te komen tot een alge meen standpunt van de XZO over deze plannen. Gezien het belang van de vergade- nng worden alle leden van de VZO verzocht aanwezig te willen zijn. Het carnavalsseizoen '78-'79 ligt nog enkele maanden voor ons. Com missie Circus Mok is echter al ont waakt uit zijn winter-hazeslaap en is al volop bezig met de voorberei dingen van de zittingen, welke res pectievelijk 2, 3 en 10 februari 1979 plaatsvinden. Om deze avonden een echt Rooys kulutreel tintje te geven, willen wij een beroep doen op verenigingen, groepen en individuelen die op deze avonden willen laten zien dat ook zij, als Piëlhazen, een Rooyse show kunnen brengen. Dit kan zowel op muzikaal als vocaal gebied, als het maar carnavalesk is! Ideeën? Belangstelling? Kom 'ns met ons praten in Hotel Almonda, waar wij op zondag 1 oktober, 8 ok tober en 15 oktober zitting houden van 11.00 - 12.30 uur. Telefonisch kunnen wij U ook in formaties verstrekken. Neemt U dan even kontakt op met: 04780-2832 of 1024 of 4176 of 6944 of 5666, liefst na Vastelaovesverenig'ng De Piclhaas Commissie Circus Mök A.s. donderdag 31 aug. om 19.30 repetitie voor de 3 tenorenpartijen voor 't instuderen van Verbum caro factum est. en om 20.00 uur voor het gehele koor in Almonda. Donderdag 7 sept. om 19.30 uur zijn de baspartijen aan de beurt voor 't instuderen van dit nieuwe nummer en om 20.00 uur 't gehele koor. Deze repetitie wordt gehouden in de Burggraaf, evenals volgende week. Dus de repetities op 7 en 14 sept. worden niet in Almonda. maar in de Burggraaf gehouden. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat 7, tel. 2687 of Almonda, tel. 5777. (Afmelden op 7 en 14 sept. uitsluitend bij dhr. H. Gommans). Donderdag 31 aug.: 19.30 uur repetitie harmonieorkest Prinsenhof. Zaterdag 2 sept.: Taptoe Venray '78. Bijeenkomst om 20.15 uur in foyer van Schouw burg. Uniform: beige hemd en ro de das. Woensdag 6 sept.: repetitie volgens afspraak om 19.30 uur in aula van v.m. jongensinter naat Leunseweg. Donderdag 7 sept.: 19.30 uur repetitie harmonieorkest Prinsenhof. Aktiviteiten eerstkomende tyd: 17 september: huldiging jubilarissen schutterij 't Zandakker. 6 oktober: gouden bruiloft - serenade. 21 oktober: gemeentelijk muziektoemooi in Ysselsteyn. 28 oktober: uitwisselingsconcert in schouw burg met Horst en Blerick. 5 november: deelname concours te Vught. 19 november: intocht St. Nicolaas. 3 december: zondagochtendconcert in schouw burg met harmonie Well. JEUGDOPLEIDINGEN "1 Donderdag: 18.30 uur jeugdorkest o.l.v. Bruno I Lucassen in Coninxhof. Maandag: 16.30 uur klarinetten o.l.v. Jo van Els; 18.00 uur klarinetten o.Lv. Sip van Goinga; 19.00 uur klarinetten 1ste groep o.l.v. Ben Lucassen. 19.30 u. klarinetten 2e groep o.l.v. Ben Lucassen. Saxofoons zelfde tijd bij Gerrit Lucassen. Dinsdag: 16.30 uur koperinstrumenten oi.v. Jan Verstegen. Woensdag: I Individuele repetities o.l.v. Doris van den Broek. Afmelden harmonieorkest uitslui tend bij de secretaris, telefoon 1225. Afmelden jeugdopleidingen uit sluitend bij de heer Raedts, tel. 2803. Voor de tweede maal sinds de in gebruikname van het ontmoetings centrum „Den Boggerd" kwamen de leden van de grote SW familie in jaarvergadering bijeen. Beschermheer L. Laurensse zei, aan het slot van de vergadering, on der de indruk te zijn gekomen over de prettige wijze waarop de veelheid van jaarverslagen de revue waren gepasseerd en het was hem opgeval len dat er een goede sfeer heerst bij SV Venray. Hij wist verder te ver tellen dat hij middels ons weekblad in de rubriek voor 30 jaren, er achter was gekomen dat het 30 jaar gele den was, dat hij tot beschermheer was benoemd. Hij was geschrokken van de kritische geluiden welke hij op deze jaarvergadering, zowel van voorzitter Turkenburg als van pen ningmeester Holla moest vernemen omtrent het gebruik van de kantine. Menige vereniging zou jaloers zijn om een dergelijke ontmoetingsruimte te bezitten, welke de heer Laurensse als de mooiste van Zuid Nederland bestempelde. Hij deed dan ook een beroep om de grote SW familie die ruimte te beschouwen als uw eigen huis. Met de wens dat het vaandel elftal dit jaar mag doorstromen naar de eerste klasse, een plaats Venray waardig, deelde de beschermheer nog mede dat hij cok dit jaar weer het traditionele rondje in het voor uitzicht stelde. Op dat moment kon voorzitter Turkenburg om circa half elf de vergadering sluiten en toen dachten met ons velen aan de jaar vergaderingen welke in het verleden zelden vcor 12 uur waren geëindigd. OPENING Voorzitter Turkenburg kon in zijn openingswoord een groot aantal le den van de afdeling senioren voet bal en de dames welkom heten, maar ook van de afdeling atletiek, honk bal en softbal, het lid van verdienste G. van Elswijk en de clubarts dr. Beckers. Ook trainer Beerendonck was aanwezig ongebruikelijk op de jaarvergadering maar SVV wil hier toch een traditie van maken. SW had een goed jaar, want als het vaandelelftal kampioen wordt en promoveert, dan is dat een goed jcar. Mor .lijk, aldus de voorzitter om schouderklopjes uit te delen, maar hij wilde toch enkele verdien stelijke SW-ers het verdiende schouderklopje geven. Op de eerste plaats Gerrit Poels, 12'/? jaar verzor ger van de Toto, een van de belang rijkste inkomsten van SW. De leden van de W.O.P., met Jos Janssen aan het hoofd voor de goede resultaten de reclameborden en het scorebord waren tastbare resultaten van hun inzet. Sjan Stevens, welke steeds zorgt dat de shirts schoon zijn. De mannen die 't clubblad Rooyse Rak kers verzorgen. Afscheid moest worden genomen van Broer van Bergen, die 12 jaar de jeugd van SVV had getraind en begeleid. Het bestuur was erg erken telijk voor de inzet van Broer van Bergen. Dank ook aan de leden van de Jeugdcommissie, welke week in week uit belangrijk werk doen voor de jeugd, de hoop voor de toekomst van SVV. Het kantinepersoneel, want een kantine is en blijft een belang rijke ontmoetingsplaats. Dank ook aan de heer Michiels voor het af staan van de vergunning tot de tijd dat Ad van Zwol de vereiste papie ren in zijn bezit had. DE TOEKOMST SW is tweede klasser, maar de toekomst zal moeten uitwijzen of SVV die plaats waardig is. Steun en sympathie van de Venrayse bevol king is te verwachten als er aan trekkelijk voetbal wordt gespeeld, want dan blijft het publiek trouw. Ook de lagere elftallen zullen tot hogere resultaten moeten komen. Begrip werd door het bestuur aan de spelers gevraagd om het vereni- gingsbelang te laten preveleren bo ven het belang van een groepje wat graag bij elkaar voetbalt. Getracht wordt zoveel mogelijk konstante elf tallen samen te stellen. Of er een elftal zal komen van boven de 30 jaar is nog niet zeker; wel is zeker dat SVV ook aan het veteranenvoet- bal mee zal gaan doen. PENNINGMEESTER HOLLA gaf verantwoording over het gevoer de beleid. Bedroegen de inkomsten van de toto-lotto nog 16.500,de entreegelden waren beneden de be groting gebleven. De inkomsten van de kantine daarentegen hoger. De kantine als ontmoetingsplaats, is be slist geen café, maar ons huis en daarvan moeten wij tesamen een gezellig home maken. Er wordt gewerkt om het exploi tatietekort van 11.500,weg te werken en dat wil men bereiken door de kontributie van 97,50 naar 100,— te brengen; een extra bij drage te vragen van de senioren leden van 5,van de jeugdleden 3,en een andere regeling in te voeren voor de vergoeding van reis kosten naar uitwedstrijden. Binnen een straal van 40 km. retour, geen reiskosten en daarboven een kleine vergoeding voor maximaal 4 auto's. Alleen bij grotere afstanden zal een bus gaan lopen. Maar de juiste rege ling wordt nog nader uitgewerkt en vermeld in de Rooyse Rakker. BESTUURSVERKIEZING Hier werden de aftredenden her kozen. De vakature van Harry Jans sen, jeugdcommissie, zal voorlopig niet worden aangevuld. Als vertegen woordiger van de afdeling atletiek werd de heer Bruins gekozen. TRAINER BEERENDONCK dankte allen voor de eerlijke manier van samenwerken en hoopte dat de supporters de rood-witte kampioens pet nog niet in de mottenballen had den gelegd, want die konden ze dit jaar nog wel eens nodig hebben. Vrijdag 1 sept.: 18.30 repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 repetitie voor de tenoren en bassen. Zondag 3 sept.: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk. Maandag 4 sept.: 18.30 repetitie voor de sopranen en alten. Dinsdag 5 sept.: 18.30 extra repetitie voor de so pranen. Vrijdag 8 sept. 18.30 repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 repetitie voor de tenoren en bassen. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. Buys, tel. 1091. Rijbeurten Blitterswijck-Venray v.v. 1 sept. dhr. Hendriks 3 sept. dhr. Megens 4 sept. dhr. Wijnands 8 sept. dhr. Kunkeler. Oproep voor aspirant zangers! Wanneer er jongens zijn die graag bij de Zangers van St. Frans willen zingen, en nu in de 2e klas van de basisschool zitten, kunnen zij zich opgeven bij dhr. A. Kunkeler, Bole rostraat 2, tel. 5088. Iedereen is van harte welkom! Binnenkort zullen er aanmeldings formulieren uitgedeeld worden op de basisscholen waarmee aanmelding tevens mogelijk is. „CAPRICCIO" Donderdag 31 augustus: 19 00 uur partijrepetitie. 20.00 uur gezamenlijke repetitie. Zondag: 11.15 uur gezamenlijke repetitie. Iedere donderdag en zondag kun nen zich neg nieuwe leden opgeven tijdens de bovengenoemde tijden. „BOJEMA" 1 september vrydag: 19.00 uur gezamenlijke repetitie. Afmelding kcor: Wil Verheugen 0478C-1250 na 18.00 uur; orkest: Pa ter Falco 5855. Woensdag 6 sept. a.s. om 19.45 uur partij repetitie voor de sopranen. Om ongeveer 20.15 uur repetitie voor het gehele koor. Als U bent verhinderd, graag uw afmelding aan Mevrouw Schrooten, tel. 3309 of aan Mevrouw v. d. Be- kerom, tel. 3332. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 5 sept. om 19.30 uur par- tijrepetitié voor de bassen en om 20.00 uur voor het gehele koor in de Essel, Ursulastraat. Indien U verhinderd bent, gelieve U zich af te melden bij: Mevr. W. Manders-Weyers, Oranjestraat 7, Venray, tel. 6159. VENAY Het nieuwe seizoen staat weer voor de deur. Ook het jazz-café in Venray heeft nu al weer een aantal bekende groepen weten te kontrak- teren voor de komende tijd. Zo noe men wij alvast „The Old Square Jazz Band" uit Venlo en de wel zeer bekende, goede oude stijl jazz groep „Barrelhouse Jazzband". Een groep die o.a. op het afgelo pen North Sea Jazz Festival een fan tastisch optreden verzorgde. Maar de spits zal worden afgebe ten door de niet minder bekende formatie „The Dixie Machine". De eerste avond dat het Jazz Café weer open gaat is heden vrijdag 1 september, in Free Wheelin, Hoen derstraat 10. Donderdag, 7 september a.s. leden vergadering. Aanvang 20.00 uur, op Oude Oostrumseweg 19 te Venray. Tijdens deze vergadering zal o.a. de financiering en de inrichting van het nieuwe clublokaal aan de orde komen. Na de vergadering, welke waar schijnlijk tot de pauze zal duren, ho pen wij U te vergasten op een bonds- fotocollectie van de volgende foto clubs: Spectrum Roermond, 59 Delft en Ficion Waalwijk. Wij hopen dat U in grote getale aanwezig zult zijn op deze belang rijke vergadering. Bij de gehouden schietwedstrijd door schutterij St. Anna en Het Zandakker werden de prijzen als volgt behaald: Kampioen:! 1 Mevr. Stiphout 2 H. v. d. Laar 3 H. Janssen 4 Mevr. Lenssen 5 van Stiphout. Personeel: 1 J. Willems 2 P. v. d. Broek 3 H. de Klein 4 J. Jansen 5 Jos Vermeulen 6 H. Janssen Vrije hand: 1 Ant. v. d. Broek 2 J. Willems 3 W. Rongen 4 H. Klein 5 J. Krijnen Extra aanbieding: 1, 2, 3, 4. 5: St. Anna Tevens dank ana het O.L. Vrouwe Gilde van Holthees voor de bereid willigheid om van hun schietterrein gebruik te mogen maken, daar de schiet bomen van St. Anna vernield zijn. Nu de vakanties weer voorbij zijn en de scholen weer begonnen, heeft de Springplank zijn clubavonden ook weer hervat. Dus jongens en meisjes heb je interesse om een avond in de week je te ontspannen kom dan naar ons clubgebouw ach ter het politiebureau. Er zijn vol doende leiders en leidsters aanwezig en er wordt een gevarieerd program ma geboden. Vrijdagsavonds voor de leeftijd van 8-12 jaar van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdags van 13 - 16 jaar van 19.30 - 21.30 uur. Ouders, of jongens en meisjes die ons nog niet kennen, kom gerust vrijblijvend kennis maken en inlich tingen inwinnen bij onze leiders. Voor ideeën voor aktiviteiten wor den graag in ontvangst genomen. Hoe aantrekkelijker het programma, des te meer plezier en ontspanning heeft de jeugd. Kom dus naar de Springplank en sluit je aan bij de jongeens en meis jes die ons reeds kennen. Hoi lezer. -Hier weer een krabbel voor de volgende excursies. Deze excursies staan niet aangekondigd in de vori ge Jeneverbes, dus lees dit maar even heel goed. Zondag 3 september zijn er twee excursies, misschien is er nog een meer. dat hangt af van Gert-Jan. 1. De Bult, dit ligt bij Ysselsteyn. E.L. is Boena en er wordt wat gedaan aan vogels, plantjes en libellen. Als het mooi weer is kun je heel wat libellen tegenkomen. Neem voor de zekerheid je laar zen maar meer. 2. Visvijvers, deze liggen net achter het kanaal voorbij de Vredepeel. E.L. is Jan. Dit is een nieuw ge- biédje dat op verzoek van Huub 'ns bekeken wordt. Misschien dat er al wat paddestoelen staan in het daar achter liggende bos. De excursies vertrekken om 8 uur vanaf de schouwburg. Neem je re genkleding a.u.b. mee, dan blijft het tenminste droog. Dat wat betreft de excursies. Za terdagavond 9 sept. is er een ABV. Deze zal hoofdzakelijk gaan over de oplichting. Het bestuur krijgt of heeft al een agenda thuis .Denken jullie nog aan de kopij? Tot kijk. Jan In het tijdelijk onderkomen, de noodgebouwen bij de o.l.s. de Fliere- fluit, beginnen we ons seizoen a.s. dinsdag 5 september en donderdag 7 september. Voor die morgens heb ben we een programma met bloem schikken en een babbeltje. Komt u ook eens kijken? We star ten 's morgens om half tien en ein digen om plm. half twaalf. Voor kinderen tot 4 jaar is een crèche aanwezig. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dames, dinsdag 5 sept, beginnen we ons winterprogramma met om 19.00 uur een H. Mis in de Paters kerk, daarna ledenvergadering met o.a. dia's van het Reumafonds. Da mes begin met een goed begin en komt allen. KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR Zoals reeds eerder werd aange kondigd houden wij ons jaarlijks uit stapje op 29 september, met als doel „Stoutenburg" bij Amersfoort. Kosten voor deze dag. alles inbe grepen, bedragen f 40,—. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Opgaven zo spoedig mogelijk bij dhr. Jeuken, Oude Oostrumseweg 24. jeugdnatuurwacht ZONNEBLOEM AKTIE Afgelopen maandagavond 28 aug. hebben jullie de hoogten van jullie zonnebloemen weer kunnen door geven. Enige leden zullen hun naam hieronder niet vinden, omdat hun zonnebloemen de gestelde eis van 3 meter (nog) niet haalde! En dan nu de stand, volgens eigen opgave: Bij de driestammers: 1. Henk Bergmans, Willemstr. 11,35 2. Gerrie Peeters Pr. Bernh.str. 11.29 3. Mirj. Hoogendijk, Rochusstr. 10.34 B|j de éénstammers: 1. Miriam Peeters, Deurnesew. 4.70 2. Paul Rambags. Groene Hart 4.65 3. Annie Coppes. Leunen 4.15 4. Monique Hoedemaeckers 3.82 5. Ronnie Achten, Oirlo 3.80 René Duykers, Castenray 3.80 7. Gerald Kersten, Oirlo 3.67 8. Marian Dijkmans. Oirlo 3.60 9 Conny v. Duynhoven Kruisstr 3.56 10. Monique Claessens. Arkstr. 7 3.55 11. Ronald Jansen, Bevrijdingsw. 3 45 12. Marie-J. Clevers Marijkestr 3.4! 13. Jan Janssen. Leunen 3.36 14. Ant. v. Duynhoven, Kruisstr. 3.27 15. Kitty Jenniskens. Ysselsteyn 3.20 16. John Hendriks, Merselo 3.15 José Martens, Oirlo 3.15 Tonnie Minten, v.d. Gaetstr. 2 3.15 19. Harrie Philipsen, Verdistr. 32 3 11 20. Henk Jenniskens. Ysselsteyn 3.10 21. José Duykers, Castenray 3.05 Drie aanmoedigingsprijzen! Zoals aangekondigd worden er de ze week wat prijsjes uitgeloofd. De drie prijswinnaars zijn: Henk Bergman Willemstraat 3a: 3.90 3.75 3.70 samen 11.35 m. Miriam Peeters, Deurneseweg 20, die met 4.70 m wellicht de hoogste zonnebloem van Venray heeft en Paul Rambags, Groene Hart 3. Ook zijn zonnebloem van 4.65 meter mag gezien worden. Henk, Miriam en Paul mogen za terdagmiddag tussen 12 en 2 uur bij de heer Arts, Handelstr. 45 (Bruks ke) een mooi boekje afhalen. We wensen jullie proficiat en voor de andere leden geldt: blijf je zonne bloemen water geven. Ze kunnen nog steeds groeien en de wedstrijd is nog niet beslist! Overigens, de wedstrijd is niet het belangrijkste van deze zonnebloem- aktie! We hopen namelijk dat jullie vooral bewondering kunnen opbren gen voor het feit dat uit één zo'n klein pitje zulke enorme planten kunnen groeien. En als jullie de na tuur wat helpen door de zonnebloe men wat extra water te geven, ze op te binden tijdens de groei, enz., dan mogen jullie daar wel een beet je trots op zijn, of niet soms? Ook langs deze weg hopen we dat jullie een open oog krijgen voor het mooie in de natuur. Op maandagavond 4 september kunnen jullie weer opbellen tussen 7 en 8 uur (telefoonnummer 04780 - 6135). Maar dan moet je zonnebloem minstens 3 meter zijn of bij de drie stammers de hoogte samen meer dan 9 meter zijn! We hopen vooral dat de groep driestammers volgende week wat uitgebreider is! Tot volgende week! Donderdag 31 aug. is er een film op de tv. over het Waddengebied. Deze begint om 19.55 uur op Ned. I. Hiervoor vragen we jullie speciale aandacht! Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad Reeds meer dan 20 jaar geeft het Gerlach Instituut, aangesloten bij de Volksuniversiteit, een 3-jarige win teravondcursus. Deze cursus voorziet al jaren met veel succes in de be hoefte die velen gevoelen om zich, naast het (vaak eenzijdige) beroeps onderwijs dat ze genoten hebben óók algemeen te vormen. Deze lessen worden op 20 maandagavonden ge geven in het St. Thomascollege te Venlo. Zij willen hun persoonlijk heid ontwikkelen, nadenken over en doordenken op de vele onderwerpen en problemen die zij op hun weg vinden, of die door de kranten tot hen komen. De samenstelling van de vakken is hierop aangepast. Via de grondbeginselen in het eer ste jaar en de uitwerking in de bei de volgende cursusjaren is men er zich aan het einde van het derde jaar van bewust een grote stap ver der gekomen te zijn in de ontwikke ling van zijn persoonlijkheid. Dit feit wordt dan onderstreept door de feestelijke uitreiking van een getuigschrift aan al diegenen die ge durende drie jaren de moeite namen zich te verdiepen en aan zichzelf te werken. Deelname aan de cursus is voor ieder mogelijk. Men kan zich aanmelden of inlich tingen inwinnen bij de cursusleidster Mevr. Mr. H. Krol-Gemke, Boer- haavestraat 9, 5914 PT Venlo, Tel. 077-12077. Ter gelegenheid van de viering van de „Dag van de Postzegel" zal op 7 en 8 oktober 1978 in 10 gemeen ten een postzegeltentoonstelling wor den gehouden. Tot deze 10 gemeenten behoort dit jaar ook Venlo. Voor de Venlose afdeling van de Internationale Vereniging „Philate- lica" is deze dag een zeer bijzondere omdat dan tevens het 55-jarig be staan wordt gevierd. Een aanmoedi ging om van deze postzegeltentoon stelling de „LIMPHILEX IX" welke wordt gehouden op 7 en 8 oktober 1978 in de aula van het Collegium Marianum te Venlo, iets moois te maken. Ruim 30 inzenders uit geheel Lim burg zullen hun interessante en boeiende verzamelingen op 260 ka ders elk kader bevat 12 bladen met postzegels of poststukken ten toon stellen. Reeds thans kan gezegd worden dat verzamelingen te zien zullen zijn, welke in Venlo nog nooit tentoon gesteld zijn, zoals prachtige oude poststempelverzamelingen van Lim burg; munten op postzegels; Olym piade en landenverzamelingen enz. enz. Vanaf nu tot 15 sept. staat de mo gelijkheid voor kinderen van 10 jaar en cuder open. om zich voor boven genoemde opleiding op te geven. De eerste dertig aanmeldingen uit Venray en kerkdorpen kunnen reke nen op een eigen instrument. Ook kinderen die reeds een opleiding aan de muziekschool gestart zijn, zijn van harte welkom. En ouders, u die de eerste hand heeft in de opgave van uw zoon of dochter, informeer naar de moge lijkheden. D.S.V. kan u geruststel len wat de kosten betreft, want tot 1 januari 1979 is voor test, inschrijf geld, kontributie en opleiding slechts tien gulden benodigd. En daarna al leen kontributie die 40,per jaar bedraagt. De repetities zullen allen plaats vinden in de oude Lyceum-gymzaal aan de Leunseweg. Hoewel deze zaal zich nog in de verbouwingsfase be vindt, hopen bestuur en instruktie daar de nieuwe opleiding van start te laten gaan. Belangstelling? Bel dan nu: 04780- 5435 - 6196 - 4678 - 5823. Alle aanmeldingen welke voor 15 september plaatsvinden krijgen voor 20 september bericht waar en wan neer de instrukteur Bas Grootemaat de eerste repetitie start. Zoals U ongetwijfeld wel zult we ten bestaat er in Venray sinds en kele jaren een wereldwinkel. Voor de duidelijkheid nogmaals wat wil len wij? Ontmoetingsruimte zijn voor hen die zoeken naar een rechtvaardi ger samenleving. Inzicht krijgen in de oorzaken van deze onrechtvaardigheid. Mogelijkheden zoeken om de on rechtvaardigheden te best rij den- Middelen waardoor wij dit menen te kunnen bereiken, zijn: te koop aanbieden van koffie, thee en siervoorwerpen uit derde wereldlanden. Deze produkten zijn geteeld of gemaakt door men sen in koöperaties zodat de „winst" het snelste naar de ge wone man gaat en er niets (al thans zo weinig mogelijk) aan de beruchte strijkstok blijft hangen. het verzamelen, uitwisselen en doorgeven van informatie over het wereldprobleem „arm - rijk". De bestaande groep is daarbij van mening dat als je daar over wat nadenkt, en dat zou iedereen eigenlijk moeten doen. dat dft je niet zonder meer koud kan laten. Wij zoeken nog mensen die warm kunnen lopen en die op een of ande re manier (bijv. in werkgroepen of „3e wereldwinkel bediende" zijn) mee willen werken. Alle inlichtingen zijn te verkrij gen bij Mariet v. d. Locht, Broek- weg 6a, tel. 5173 of In de wereldwin kel, iqdere vrijdagavond van 7 - 9 u. Marktstraat 8. In de maand september 1978 zal er wederom een af slankcursus worden gegeven. Aantal deelnemers c.q. deelneemsters: 20. Duur van de cur sus 17 weken. De kosten hiervoor bedragen: Voor kruisleden 70,—. Voor niet kruis- leden 70,verhoogd met het plaatselijke contributiebedrag van 31,50, beiden inclusief het boekje „Samen afslanken". Eenieder dient in het bezit te zijn van een verwijsbriefje van zijn of haar huisarts. Opgave voor bovenge noemde cursus, liefst vóór 15 juli 1978 bij Het Groene Kruis Venray, telefoon 04780-1269. PEEL EN MAAS uw krant VOOR het hekje bij de politierechter nam een man plaats met het zorgelijke ui terlijk dat de middenstander van vandaag de dag zo kenmerkt. Diepe zuchten welden op uit zijn binnenste en met een troosteloos gebaar wreef hij zich over het perkamentachtige gezicht. Zijn in een vormloos kostuum gehulde gestalte helde moedeloos voorover, alsof hij steunde tegen een onzichtbare muur. Uit het verhoor bleek dat de man een noodlijdend winkeltje dreef in ijzerwaren en aanverwante artikelen, dat eigenlijk al vele jaren geleden gesloten had moeten worden, maar, zo liet de beproefde kleinhandelaar weten, zijn wil om vol te houden was even ijzersterk geworden als de waren die hij aan enkele wel willende klanten probeerde te slijten. Zo was zijn zaak in de loop van jaren bekend geworden als een adres waar nog zeer ouderwetse waren tegen dito prijzen te koop werden aangeboden. Nou wil het geval dat op een drukke ochtend dat vijf klanten zijn zaak al hadden betreden er een jongeman was binnengekomen en om een 'karberoller' had ge vraagd. Verbaasd had hij het jongmens aangestaard en hem gevraagd wat een 'Karbe roller' dan wel mocht zijn. De jeugdige klant had nogal onnozel geantwoord, dat hij dat ook niet wist maar dat hij door een aantal collega's er opuit was gestuurd. Hij was sinds enkele dagen hulp huisschilder en één van z'n collega's was zijn 'karberoller' vergeten. Deze had hem toen gevraagd even een nieuwe te gaan kopen. Het geld moest hij maar even voor schieten. Hij was al in verscheidene winkels tevergeefs geweest en uiteindelijk was hij hier terecht gekomen. Langzaam was het de handelaar in reeds lang verroeste ijzerwaren duidelijk geworden dat de nieuwbakken huisschilder door zijn collega's in de boot geno men werd en een duivels idee kwam bij hem op. 'O, een karberoller moet je hebben,' had hij gezegd, 'zeg dat dan meteen. Ik zal er even een voor je halen.' Hij pakte netjes een vooroorlogse keukenrasp in en inde een bedrag van f 25.--. Dit laatste volgens zijn zeggen alleen om het geloofwaardig te maken. Want hij zou het natuurlijk meteen terug betalen als de jongeman terug zou komen Toen deze met zijn pakje bij z'n collega's was aangekomen hadden deze onder grote hilariteit dit geopend en hem aan z'n verstand gebracht dat een karberoller helemaal niet bestond en hoe mooi hij er wel was ingetuind. Langzaam was het toen tot hem doorgedrongen wat er was gebeurd en het duurde niet lang of hij was laaiend van woede en vernedering. Bij z'n collega's was de overmacht te groot, dus pakte hij de 'karberoller' en ijlde naar de verkoper daarvan. Deze zag de onweersbui aankomen en zette zich schrap. Hij had verwacht dat de beetgenomene het een en ander sportief zou opnemen anders was hij er beslist niet aan begonnen. Hij had het slachtoffer van spot nog met enkele goedbedoelde woorden willen sussen, maar deze was niet voor rede vatbaar. Hij slingerde de ijzeren detaillist de zwaarste beledigingen naar het hoofd. Hij noemde hem 'ijzervretende oplichter' en zou hem wel eens op z'n doorgeroeste smoel timmeren.' De verraste neringdoende wachtte echter niet tot hij de eerste klap ontving maar griste een pollepel van een rek en tikte de agressieveling hiermee op de spaarzame hersenen. Er ontstond een handgemeen waardoor verscheidene potten en pannen tot tweede keus werden gedegradeerd en wat resulteerde in wat het slachtoffer noemde zijn zware verminking. De tegenpartij bleek echter ook niet onbescha digd uit de strijd tevoorschijn gekomen te zijn. De officier sprak van wederzijdse schuld. De ijzerhandelaar had zich niet mogen laten verleiden aan de voordegekhouderij mee te doen en de andere verdachte had het geheel wel wat sportiever op mogen nemen. Hij eistte daarom voor beiden f 250. boete, subsidair 10 dagen hechtenis De politierechter vonniste conform.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 9