Pater Piet Hoedemaekers dankt Venray S.V. VENRAY MAVO VENRAY bestaat 1 september 40 jaar A.J.M.ALBERS 40 jaar in het onderwijs Nationale Politie honden-wedstrijd in Venray Uniek concert in „De Hommer' Nieuwe vestiging Verbouw basisschool Castenray Schilder Johan Jeuken in „het boek van de maand" Geslaagde zwemvierdaagse JE KUNT EN JE MAG ER NIET OMHEEN PEEL EN MAAS ook üw krant NIEUWE AKTIE OP TIL Plannen tot verbouw drive-in woningen ten behoeve van 1- en 2-pers. huishoudens „Het R.K". Kerkbestuur der Paro chie van Sint Petrus Banden is voornemens tot de stichting eener R.K. bijzondere U.L.O.-school te Venray over te gaan mits van de zijde van belanghebbenden uit het Dekenaat Venray voldoende blijk van belangstelling voor deze school wordt gegeven", Aldtl stond in april 1938 te lezen in Peel en Maas in een „oproep" onder tekend door het kerkbestuur van I St. Petrus Banden: W. Berden, I pastoor-deken, O. L. P. van de I Loo, oud-burgemeester, A. H. Mar- I tens, Dr. A. Vercauteren en F. Ver- maaten. Dat deze oproep niet zonder suc ces is gebleven, moge wel blijken uit het feit, dat op 1 september 1938 kon worden gestart met 43 leerlingen. Het eerste schoolhoofd was de heer A. Revis. Er waren twee onderwij zers van bijstand en een godsdienst leraar. Uit de datum 1 september 1938 I blijkt dus ook, dat de inmiddels tot MAVO omgedoopte school a.s. vrij dag veertig jaar bestaat. Op vrijdag 8 september is het zo ver, dat „Mijnheer" Albers mag te rug zien op 40 jaren onderwijsloop baan. Het schoolbestuur, team, leerlin gen en oudercommissie zullen hem op die dag in het zonnetje gaan zet ten. De heer Albers begon zijn loop baan als „kwekeling met akte" op de I jongensschool in Sambeek op 1 ok tober 1937. Op 1 maart 1941 werd hij als onderwijzer aangesteld op de la gere school voor jongens en meisjes te Maashees. Hier is hij gedurende 14 I jaren werkzaam geweest om vervol- gens op 1 juli 1955 de stap naar hoofd der school in Reek te maken. Op 1 augustus 1965 werd hij als hoofd benoemd op de nieuwe St. Lu- ciaschool te Venray. Veel zorg werd I door hem aan de kinderen en het onderwij steam besteed. Steeds kon iedereen bij hem aankloppen. Nooit tevergeefs. Buiten 't schoolgebeuren om was de heer Albers nog aktief als be stuurslid van het C.A.K. en was hij een graag geziene gast in sommige I overheidsinstanties. I Op 8 september a.s. zal de jubila ris om 11.00 uur gehuldigd worden op school. Om 14.00 uur zal er een plechtige H. Mis uit dankbaarheid worden op gedragen in de Vredeskerk. I Om 15.00 uur is er een filmvoor stelling vcor de jeugd. Om vrienden, bekenden en oud leerlingen de gelegenheid te geven de jubilaris te kunnen feliciteren, bieden wij hem een receptie aan in restaurant „Vlakwater" te Venray en wel van 18.00 tot 19.30 uur. Schoolbestuur Stichting Katholiek Onderwys Christus Koning Secretariaat Eisenhowerstr. 10, 5801 XD Venray P.H.V. „De Verdediger" organi seert op zondag 3 september een nationale wedstrijd voor politiehon den met het certificaat P.H.-l. Het waterwerk zal niet worden uitge voerd. Aan de wedstrijd zal door Ti honden worden deelgenomen. De strijd zal hierbij gaan om de Paul Burgman trofee. De aanvang is om 9.00 uur op het oefenterrein gelegen aan de Beekweg te Venray. In de middagpauze zal Schutterij 't Zandakker van half twee tot twee uur een demonstratie van haar kun nen geven. Hierna zal begonnen worden met het stel- en pakwerk. De prijsuitrei- i king vindt plaats in de feesttent welke naast het wedstrijdterrein is geplaatst. Vanaf 19.00 uur zal een orkest de festiviteiten in de tent ver hogen. Evenals in de voorgaande ja ren hoopt de organiserende vereni ging dat het een spannend gebeuren zal worden dat bij het publiek in de smaak zal vallen. Iedereen is van harte welkom. NAGEKOMEN BERICHT De geplande oefenwedstrijd Ven ray 6-Venray 8, zoals die vermeld staat in het programma onder het SV Venray-nieuws, gaat niet door. Voor Venray 8 is namelijk een •competitiewedstrijd ingelast en wel tegen Melderslo 5, aanvang 11.30 uur. GROTE GROEI Dat er van het begin af aan een geweldige groei in deze school heeft gezeten wordt aangetoond door een overzicht van het aantal leerlingen, dat in 1941 nog 101 bedroeg, tien jaar later tot 160 was gestegen en thans gekomen is op plm. 770. Per 1 september 1951 werd beslo ten ook meisjes tot deze school toe te laten. Momenteel telt de MAVO-school 40 docenten en 3 conciërges. GOED AANGESCHREVEN Overigens mag van de Venrayse MAVO-school worden gezegd, dat zij zeer goed staat aangeschreven, niet alleen in Venray maar in wijde om geving. Dit is niet in het minst te danken aan de leiding van de school. En zeggen we leiding, dan denken we direct aan de heer P. J. G. Jans sen, de directeur, die deze funktie reeds vanaf 1953 vervult. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zal de heer Janssen in april volgend jaar afscheid nemen. Die viering van het veertigjarig jubileum wordt op bescheiden wijze intern in de school gevierd. Zo is er een foto-tentoonstelling ingericht, samengesteld door mevr. hissen-Asselberghs. De opening ge schiedde door een tweetal leerlingen die met vereende krachten 40 kaars jes cp een taart uitbliezen. Op woensdag 6 september a.s. 's avondr om acht uur wordt in de basisschool „De Hommel" een uniek concert gegeven dcor een Frans mu ziekgezelschap, dat oude muziek instrumenten bespeelt. Het is het Ensemble dc musique ancienne de Saint-Dié (Vogezen). O.m. werden de volgende instru menten bespeeld: Tra verso, harp, fluit, theorbe. kromhoorn, foekepot en hommel. De beide laatste instru menten zijn zeer toepasselijk voor de omgeving, waarin dit concert wordt gegeven. Het gezelschap, dat ook in Venlo optreedt, brengt zowel ernstige als vrolijke muziek ten gehore. De uit te voeren stukken worden in het Nederlands ingeleid. De toe gang tot dit concert is gratis. In de rij van openingen en open dagen van de afgelopen weken voegt van de Kamp Assurantiën op dins dag 5 spptember een nieuwe toe. Van de Kamp assurantiën begon destijds zeer bescheiden in het van hobbyruimte omgetoverde kantoor aan het Mastbos Een behoorlijke uitbreiding van cliënten noopte spoe dig uit te zien naar een andere kan toorruimte. Het is het pand Stationsweg 7b ge worden. het voormalige woonhuis van Custers. Binnenkomend valt meteen de ruimte op, die zeer goed is verdeeld. Het interieur is zeer zakelijk en de apparatuur is op de modernste leest geschoeid. Er wordt bij de administratie ge bruik gemaakt van een computer programma, waardoor de admini stratie zeer snel verwerkt kan wor den. A.s. dinsdag dus open dag, waar men eens kennis kan maken met de huidige opzet van een goed assuran tie- en financieringskantoor. Aan de gemeenteraad zal worden voorgesteld medewerking te verle nen voor de verbouwing van de ba sisschool te Castenray. Het schoolgebouw vertoont een aantal gebreken, waardoor het on derwijs onvoldoende tot zijn recht kan komen. Omdat het gebouw bouwkundig niet voor afkeuring in aanmerking komt, dient de voorkeur aan reno vatie te worden gegeven. De drie lokalen zullen worden vergroot, additionele ruimten en een vierde lokaal zullen worden bijge bouwd. De nieuwbouw van het vierde lo kaal werd noodzakelijk, omdat het bestaande vierde lokaal verloren zou gaan door de uitbreiding van de an dere drie lokalen en het aanbrengen van de additionele ruimten. Bij deze oplossing is rekening gehouden met het toekomstige leerlingenaanbod voor de basisschool en de kleuter school. Uit de prognoses blijkt, dat het toekomstige leerlingenaantal vol doende is voor de instandhouding van een drieklassige basisschool, ter wijl het kleuteraanbod voldoende zal zijn voor één klas kleuters. Zodra het leerlingenaantal van de basisschool terugloopt tot drie klas sen kan de klas kleuters onderge bracht worden in het nieuw te bou wen vierde lokaal van de basis school. Het „Boek van de Maand" dat op 7 september a.s. bij de boekhandel verkrijgbaar is heeft „de naïeve schilders" van Nederland tot onder werp. De naïeviteit moet dan meer ge zien worden als het amateuristische waarmee een aantal amateur-schil ders het Nederlandse leven en het Nederlandse landschap op het doek hebben gebracht. Naief in de zin van het natuurlijke, het ongekunstelde en eenvoudige. Een der schilders waaraan in dit keurig verzorgde „Boek van de Maand" ruime aandacht wordt be steed. is de in Venray geboren en getogen, maar thans in Amsterdam wonende Jchan Jeuken. Van huis-uit was hij kleermaker, die in Venray in het „huis met de trapjes" (thans Tummers Cremers) woonde. In Am sterdam werd hij coupeur bij House of England. Na een ziekte moest hij het wer ken opgeven en al gauw ontdekte hij bij toeval, dat hij schilderen kon. Uit zijn geheugen begon hij Venray te schilderen; de veemarkt op het Henseniusplein, de kermis met de caroussel van Janvier, de processie in de Grotestraat, de Grote Markt en het bombardement op Venray. Enkele jaren geleden exposeerde Johan Jeuken met groot sukses in de Venrayse schouwburg, gevolgd door een tentoonstelling van zijn werken in Amsterdam. Rank Xerox verzorg de twee jaar geleden een speciale Xerokrant aan het werk van Johan Jeuken. In het boek van de maand komt Johan Jeuken zelf ook aan het woord terwijl enkele van zijn werken in kleuren zijn afgedrukt. Jammer dat een schilderij van de processie van Venray het onderschrift „processie in Oerlo" heeft meegekregen, ofschoon duidelijk is te zien, dat het hier over Venray gaat. Ter aankondiging van dit boek zullen enkele schilders, waaronder Johan Jeuken, cp zendag 3 septem ber in het N.C.R.V. televisiepro gramma om 21.45 uur geïnterviewd worden. Zaterdagmiddag om 4 uur heeft Venray zijn 3e zwemvierdaagse, me de dankzij de voortreffelijke mede werking van de zwemvereniging Spio succesvol afgesloten. Van de 559 in geschreven deelnemers bereikten er 525 de finish. Hierdoor zijn er 129 gcuden. 129 zilveren en 267 bronzen medailles verdeeld. Dit voor Venray ongekend groot aantal recreatie- zwemmers, variërend in leeftijd van 6 tot 55 jaar, heeft aangetoond dat het zwembad tot één groot ontmoe tingscentrum vcor jong en oud kan uitgroeien. Het recreatiesportcomité Venray hoopt dan ook dat dit zwem gebeuren niet alleen als een afslui ting van het zomerseizoen gezien gaat worden, doch tevens een aan sporing is tot een regelmatige spor tieve vrijetijdsbesteding. De ervaringen van dit jaar worden thans volop geëvalueerd, teneinde de organisatie volgend jaar nog meer te perfectioneren. Zo zal er gestreefd worden de wachttijden verder te be perken. terwijl de mogelijkheid on derzocht gaat worden om gedurende de morgenuren een 4-daagse te or ganiseren voor 30-plussers. Ook het z.g. randgebeuren mag dit jaar voor het eerst goed geslaagd genoemd worden. De pooling recrea tiesportleiders heeft een aantrekke lijk programma gepresenteerd, dat zeker voor uitbouw geschikt is. Kortom Venray kan terugzien op een geslaagd evenement. De woningbouwvereniging „Noord- Limburg" heeft het college van bur gemeester en wethouders laten we ten bereid te zijn een bijdrage te le veren in de huisvesting van alleen staanden en tweepersoons huishou dens. Zij wil daartoe een aantal be staande drive-tel woningen in de wijk Brukske 1 ombouwen. In dit verband is aan het Centrum voor Sociale Woningbouw te Heer len opdracht gegeven tot het ver richten van een studie over de mo gelijkheden tot verbouwing. Uit de ze studie is gebleken, dat er leuke en goed geoutilleerde wooneenheden kunnen ontstaan, die tegen een re latief lage huur 162,beschik baar kunnen komen. Omdat de verbouwingsregeling, enkele jaren geleden door de toen malige staatssecretaris van Dam in het leven geroepen, slechts geldt voor het verbouwen van etagewoningen, hebben burgemeester en wethouders op verzoek van de woningbouwver eniging de staatssecretaris verzocht de regeling ook van toepassing te verklaren op deze drive-in wonin gen. Bij het verschijnen enkele jaren geleden van z.g. Nota van Dam over de huisvesting van een- en twee persoons huishoudens, werd ook in Venray een stuurgroep ingesteld voor het plegen van overleg en het doen van onderzoek. In het begin hield de stuurgroep zich voornamelijk bezig met een in ventarisatie van de huisvestings mogelijkheden en de eventuele knel punten daarbij. Met betrekking tot het wensenpakket van de jongere alleenstaanden van 18 tot en met 25 jaar werd het onderzoek, verricht door de jongerensociëteit „Free Wheelin", in samenwerking met de gemeente Venray en de woningbouw vereniging Noord-Limburg, nader bestudeerd. Uit dat onderzoek werd duidelijk, dat er op dat moment, evenals voor de toekomst behoefte bestond aan goedkopere huisvestingsmogelijkhe den voor jonge alleenstaanden en tweepersoons huishoudens. Bovenstaande slagzin zult U in deze weken veel tegen komen. In adverten ties in de dagbladen en periodieken. U zult hem kunnen zien oo de televisie en horen op de radio. Waar U niet omheen kunt en waar om U er ook niet omheen mag. wordt U duidelijk als U het woord kankerbe strijding hoort. Het bestrijden van deze ziekte is een zaak waar niemand omheen kan. leder van ons heelt immers in de eigen fa milie of kennissenkring te maken of te maken gehad met één van de vele tientallen soorten' waarin deze ziekte zich manifesteert. Het is zelfs zo dat van alle sterfgevallen in ons land er 25" o op rekening van de een of andere vorm van kanker kan worden geschre ven. Daarom kunt U er niet omheen: kan kerbestrijding is van het allergrootste belang voor ons allemaal. U mag er moreel óók niet omheen. Vele duizenden vrijwilligers zetten zich ieder jaar opnieuw in om de grote jaarlijkse kollekte van de kankerbe strijding te doen slagen. Om uit de opbrengst daarvan tenminste een ge deelte van de kosten van de kanker bestrijding, van het onderzoek naar de oorzaken en van 't onderzoek naar be tere behandelingsmethodes goed te maken Weet U dat ook dit jaar, rond 31 au gustus. 100.000 mensen uit overtuiging bezig zijn geld in te zamelen? Uit overtuiging ook zijn er reeds 590.000 lid van de Vereniging tot steun aan het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding. Deze leden dragen zelfs tijdens de kollekte een extra steentje bij. Het is begrijpelijk dat niet iedereen zich aktief kan inzetten voor de kan kerbestrijding, Het is echter eveneens begrijpelijk dat niemand zich kan ont trekken aan de plicht deze massale en enthousiaste beweging te steunen. U kunt dit op twee manier doen: ook lid worden (gemiddeld bedraagt de kontributie 10.per jaar) of met gul le hand offeren tijdens de kollekte. U kunt natuurlijk het beste allebei doen. De vrijwilligers komen dezer dagen weer langs de deuren, U kunt ze op straat ontmoeten: er is dus alle ge legenheid. U kunt en mag niet om hun vraag heen: Gééf. Mocht U toevallig geen kollektant ontmoeten, dan is er de mogelijkheid geld te storten op giro 26000, ten name van het KWF-Amsterdam. Fijn, als U zich dan meteen als lid aanmeldt. Kankerbestrijding JE KUNT EN MAG ER NIET OMHEEN. Mocht U in de gelegenheid zijn als kollektant Uw medewerking te willen verlenen, gelieve dan kontakt op te ne men met telefoon 2873. Door de uit breiding van Venray zullen wellicht en kele wijken niet bediend kunnen wor den. Mocht er onverhoopt in Uw wijk niet gekollekteerd worden dan kunt U het kollektezakje deponeren in de postbus op Dr. Poelsstraat 22. Vuurwapens Naar aanleiding van een melding, dat er in de avond van de 28e augus tus in het veld nabij de Endepoel geschoten werd, stelde de politie een onderzoek in. Er bleken twee perso nen aan het schieten te zijn geweest, maar bij de komst van de politie in een auto weggereden. Zij konden door de politie tot stoppen worden gedwongen. In de auto trof de politie aan twee windbuksen en een dode duif. De stropers waren de 28-jarige Ch. J. uit Venray en zijn 15-jarige plaatsgenoot S. Ch. De beide buksen werden in beslag genomen. Na onderzoek en verhoor en de aanzegging dat procesverbaal zal worden opgemaakt werd het tweetal huiswaarts gezonden. Het toenemend aantal jongere wo ningzoekenden en het inmiddels in opdracht van de stuurgroep gedane onderzoek door het bouwcentrum te Rotterdam, rechtvaardigen een stu die naar de in Venray aanwezige mogelijkheden om te komen tot om bouw van de bestaande drive-in woningen in Brukske. Andere oplossingen in bestaande panden (waarender b.v. het oude gymnasium) bleken geen haalbare kaart te zijn, terwijl nieuwbouw zou leiden tot te hoge huurprijzen. In het recente verleden zijn door de woningbouwvereniging Noord- Limburg twintig drive-in woningen in Brukske bij wijze van experiment aan alleenstaanden en tweepersoons huishoudens ter bewoning beschik baar gesteld. Dit experiment heeft onder meer geleerd, dat de drive-in woning in haar huidige vorm min der aantrekkelijk is voor deze groe pen. Daarom is het idee ontstaan voor de ombouw van deze woningen. De behoefte aan woonruimte voor alleenstaanden en tweepersoons huis houdens wordt duidelijk aangetoond in het nog in de Stuurgroep Huis vesting en de Werkgroep Voorberei ding Onderzoek ter discussie te stel len onderzoekingsrapport van het Bouwcentrum te Rotterdam. Dit rapport geeft met betrekking tot de groep 1- en 2-persoons huis houdens een woningbehoefte aan van minimaal 1255 binnen twee jaar. Uiteraard zal dit aantal via door stroming enigszins verminderen. Bij een volledige doorstroming binnen de bestaande groep van 1- en 2-per soons huishoudens resteert echter nog een minimaal tekort van 410 wo ningen. Volgens burgemeester en wethou ders zijn deze cijfers in feite al vol doende om zo snel mogelijk over te gaan tot realisering van woonruimte voor alleenstaanden en tweepersoons huishoudens. Vandaar, dat het college bereid is volledig achter de plannen van de woningbouwvereniging Noord-Lim burg te gaan staan. Op 1 en 2 juli j.l. organiseerde COMEO (comité voor missie en ont wikkelingshulp St. Servatius) een fancy fair. De opbrengst van deze jaarlijks georganiseerde manifesta tie zou dit jaar bestemd worden voor Pater Piet Hoedemaekers ss.ee. in Indonesië. Wij dachten er aan goed te doen, de dankbrief, die een opge togen Pater Piet n.a.v. de alle ver wachtingen overtreffende opbrengst schreef, in z'n geheel af te drukken. „Het is geweldig! De opbrengst van de fancy fair heeft alle ver wachtingen overtroffen! Dit zijn de blijde berichten die ik uit Venray kreeg. En daarvoor hebt U gezorgd, u allen, die hebt meege holpen om van deze fancy fair zo'n sukses te maken. 4'/* Duizend gul den, 'n prachtige en hoopvolle start cm met z'n allen de bouw van een lagere school in SUNGAI JODOH mogelijk te maken. En natuurlijk wilt u nu ook meer van die school weten. Een goede straf De Heidse gemeenschap had prach tige versiering in en nabij de recto- raatskerk te Heide aangebracht voor het 40-jarig priesterfeest van hun rector. Zaterdagavond kwam er een vier tal knapen uit Ysselsteyn en deze wilden hun lusten botvieren door de versieringen te vernielen. Venrays politie werd door getuigen op de hoogte gesteld van die vernielingen en ook een goed signalement van de knapen werd doorgegeven. Voordat de knapen, in de leeftijd van 13 tot 15 jaar, in Ysselsteyn terug waren, konden ze door de politie worden aangehouden. De politie beval hen naar Heide terug te keren en or.der tcezicht van de politie en van buurt bewoners konden de jongelui weer alles in orde brengen, zodat zondag morgen tijdens het feest geen der kerkgangers kon zien dat er vernie lingen waren aangericht. Met de no dige waarschuwingen en de aanzeg ging dat een en ander aan hun ou ders zou werden medegedeeld, kon het viertal huiswaarts keren. Een les voor hun leven zullen we maar zeg gen. Zandafgraving Wegens het illegaal afgraven van zand werd E. te Merselo door de po litie verbaliseerd. Hij had nabij een zandpad, liggend links van de Straat in Merselo. zand afgegraven bedoeld ter fundering van een nieuwe vloer in zijn woning: Hij kreeg van de po litie opdracht het zand weer op de plaats terug te brengen. Drankgebruik Een bestuurster van een perso- nenautd kreeg van Venrays politie een rijverbod opgelegd voor het be sturen van haar auto wegens gecon stateerd alcoholgebruik. Een bestuurder van een perso nenauto, eveneens afkomstig uit Venray, had waarschijnlijk meer gedronken, het werd na het blazen de bloedproef en de aanzegging dat procesverbaal terzake het rijden on der invloed zal worden opgemaakt. Mishandeling In een café werd J. mishandeld door zijn plaatsgenoot van B. Medi sche hulp moest worden verleend en de arts konstateerde een bloedneus en hersenschudding. Procesverbaal terzake mishandeling werd opge maakt. Bromfietser gewond De bestuurder van een personen auto A. v. E. uit Helmond wilde van af de Leunseweg de oprit naar de Deurneseweg oprijden maar lette on voldoende op het verkeer over het rijwielpad. Hij verleende daardoor geen vrije doorgang aan de 20-jarige bromfietster H. R. De bromfietster liep bij de botsing dusdanige ver wondingen op dat ze naar het zie kenhuis moest worden overgebracht. Geslaagd Op vrijdag 18 augustus j.l. slaag den in het St. Antoniusziekenhuls te Horst de volgende leerlingen van de gecombineerde A-opleiding Horst/ Venray voor het diploma Ziekenver pleging-A Ziekenhuis Horst: de dames: R. Faassen en A. Wilbers; de heren: Sj. Franssen en G. van Meijel. Ziekenhuis Venray: de dames: E. Crouwers. T. Driessen, M. Jacobs en L. Schraven-Hendriks; de heer R. Eisinger. Afgewezen: 2. Sungai Jodoh is een snel groeien de plaats aan de noordkust van het eiland Batam, een van de grotere eilanden van de Riau archipel tussen Borneo en Sumatra. Op Batam ts al sinds jaren een enorm industrialise- rings-project van de regering op gang aan het komen. Daardoor wor den erg veel arbeidskrachten naar dit eiland toegetrokken. Er zijn ech ter nog maar nauwelijks goede voor zieningen. zowel wat behuizing be treft als mogelijke andere voorzie ningen. Onder andere was er in het zonder veel planning groeiende Sun gai Jodoh grote behoefte aan een lagere school. Twee jaar geleden zijn we met drie klassen gestart. Komend Jaar zijn dit er zes geworden en daarmee een volwassen school. Voor lopig is deze school nog onderge bracht in ons kerkje van Sungai Jcdoh. Dat is echter veel te klein en voldoet maar aan weinig voorwaar den vcor een school. Momenteel staan we op het punt om achter de kerk een noodschool te bouwen van hout. Gewoon een geraamte van pa len, betimmerd met ruwe planken en een dak van palmbladeren Hier mee hebben we dan voldoende ak- kemmodatie voor het komende jaar. al blijft het maar 'n noodgebouwtje van drie klassen. Intussen begint er in de plannen van de regering meer lijn en duide lijkheid te komen. We verwachten dat we binnen afzienbare tijd een plaats toegewezen zullen krijgen om een permanente school te bouwen. Deze lekatie zal komen te liggen in het nieuwe wooncentrum dat het „wilde" Sungai Jodoh van nu zal gaan vervangen. Natuurlijk willen we klaar staan en aan de slag gaan. zo gauw we kunnen. Het aantal leer lingen dat vraagt om op deze school te komen is nu al veel groter dan we in ons noodgebouw kunnen herber gen. We moeten noodgedwongen streng selecteren en velen afwijzen. Helpt U verder mee om deze school mcgelijk te maken? Daarmee helpt u dan niet alleen maar voor 'n mement. U maakt het dan mede mo gelijk dat uiteindelijk tientallen lich tingen kinderen door deze school zullen kunnen worden afgeleverd met een stevige achtergrond om zich waar te kunnen maken in dit gebied in opkomst. Het belang van deze school is niet gelegen in het onderwijs op zich. Met deze school proberen we de kin deren van nu op te voeden tot jonge mensen die niet ten onder zullen gaan in de geweldige omschakeling van landbeuw naar industrie. Zij By de foto: Een van de vele kerk jes. die als school in mijn parochie in gebruik zijn. SORRY».. voor het ongemak dat u nu en in de komende weken in onze zaak zult aantreffen. De verbouwing is van start gegaan en wij hopen u binnen korte tijd nog beter van dienst te kunnen zijn in onze vernieuwde zaak. Onze deur blijft gedurende de brekerij en bouwerij (ondanks de stof) voor u open. Dan kunt u nog profiteren van onze verbouwings aanbiedingen en/of de 10*/« korting op alle artikelen zonder vastgestelde verkoopsprijs. BOEK- EN KANTOOR BOEKHANDEL VAN DEN MUNCKHOF B.V. Grotestraat 28 Venray telefoon 2727 zullen er beter op voorbereid zijn dan hun ouders na Zij zullen kunnen meehelpen dat Batam niet te zeer zal vermateriall- seren. maar ook de andere en be langrijker waarden van het leven blijft behouden. Wilt u daaraan meehelpen'7 Ik re ken op u. Stelt u zich in verbinding met de stichting TERIMKA KASIH in Venray. Namens allen die door U geholpen zullen werden, nu al vast een harte lijk Terima kasih (dank u wel). Piet Hoedemaekers as.ee. Wellicht mag het bestuur van de sticthing „TERIMA KASIH" (dank u wel) nogmaals Uw aandacht ves tigen op de rekeningnummers bij de diverse Venrayse bankinstellingen en postgiro: Rabobank 1739.13.024 Ned. Credietbank 23.47.65 857 Postgiro 3884272 ten name van Terima Kasih Schoor 2. Castenray. De heer Th. Min. gepensioneerd tekenleraar van het Boschveldcollege heeft het initiatief genomen voor een nieuwe aktle, welke geld bijten moet brengen voor de Venrayse missio naris op de Rlauw-archipel. De laatste weken Is de heer Min met pen en papier op pad gegaan om een twaalftal typisch Venrayae plekjes te schetsen. De aldus tot etand gekomen pentekeningen van oud-Venray heeft de heer Min met medewerking van Rank Xerox ver menigvuldigd. In onze boekwinkel s|jn deze pen tekeningen verkrijgbaar voor 2,50 per stuk of 15,per mapje van twaalf stuks. Behalve een tekening van het hart van Venray van voor 1945 en een van de tegenwoordige grote kerk, bevin den sich in het mapje pentekeningen van: De Sint Wilbertkapel in de Geysterse bossen, de Veltumse kapel, de oude en de tegenwoordige Rosmo len. oud-Veltum. de schaapskooi aan de Overloonseweg, boerderij Pluk aan Haag te Merselo, boerderU Wc- verslo. pand Hoenderstraat 10, en de boerderij „De Wleën" met Stok* mo len. Zowel de heer Min als Rank Xe rox en onze zaak geven belangeloos medewerking aan deze aktle. Dat wil zeggen, dat de gehele opbrengst ten goede komt aan pater Piet Hoe demaekers. De heer Min staat er borg voor, dat het geld rechtstreeks bU de Ven rayse missionaris terecht komt. Dames grijp de winst! Dui zenden korte en lange bont mantels in september nog 20% korting en eerste keus kollektie 1978. A.s. winter pas betalen Met garantie. Desgew. soepele kredietser vice. Grootste en goedkoop ste bontzaak v. Nederland: DE BONTKONING Hooghuisstraat 3 (zijstr. v. d. RechtestrEindhoven-C., tel. 040-44,70.39. Bij koop reisgeld terug (ook benzine) Vrijdags tot 21 uur openl „Kunst en Vliegwerk" is deze week alleen vrij dags van 5 tot 9 uur open. Wij hebben: oude eiken slaapkamerkas- ten, servieskasten, commo des, bedden, spiegels en nog wat klein spul Akkerweg 10. Venray TE HUUR Loodt 162 m2 Houben. Scheiweg 8. Leu nen, tel. 04780-5330 GROTE ROMMELMARKT VIERLINGSBEEK zaterdag 9 september van 10-4 uur op het plein bij de kerk GEVRAAGD Ervaren tractor-chauffeur Loonbedrijf C. Nellissen, te lefoon 2183. Venray TE KOOP Vrijstaand woonhuis met tuin in centrum van Venray. prijs n.o.t.k. Hoenderstraat 61 TE KOOP Mini bwj. 1971, Le.a.b. Inl.De Cuyperstraat 8, Wanssum TE KOOP Welsh A hengstveulen Kruisstraat 11 TE KOOP wegens verhuizing, zo goed als nieuwe Olie-c.v. kompleet P Symons, Landweertweg 32, Venray Voor al uw zandatraal- werken H. Janssen. Havenstraat 28 Wanssum. tel. 04784-370 GEVRAAGD Hulp in de huishouding voor 1 of 2 morgens in de week Mevr. L. Linssen. Hubertus- straat 1. Venray. telefoon 04780-6063 s avonds) 04780- 6427 (overdag) Wie wil er op vrijdagavond van 7-9 uur helpen in de Wereldwinkel? Inl. bij Mariet v. d. Locht Broekweg 6a. tel. 5173 DE TELEGRAAF vraagt Bezorgers voor ochtendblad Aanmelden na 5 uur. Hou ten Hoek 17, Venray Parkhotel Val Monte te Berg en Dal bij Nijmegen wenst in kontakt te komen met 2 Nette chef de rang Informatie en sollicitatie bij de heer F. van Vliet tel. 08895-1704 Parkhotel Val Monte te Berg en Dal bij Nijmegen wenst in kontakt te komen met Zelfstandig werkende kok Informatie en sollicitatie bij de heer F. van Vliet tel. 08895-1704 TE KOOP B.M.W. 1602 bwj. 1975. met gasinstall. Renault 6 1972 Touwslagerstraat 8. Venray BIEDT ZICH AAN Gehuwde vrouw 2 ochtenden huishoudelij ke hulp. liefst in Venray Telefoon 04780-6241 TE KOOP GEVRAAGD Vrijstaand woonhuis Brieven onder nr. 350 bureau van dit blad. GEVRAAGD Werkster voor kantoor. 2 avonden per week Telefoon 04780-4438

Peel en Maas | 1978 | | pagina 3