GEMEENTEPRAAT Jonge mensen zoeken kamers, laat ze niet in de kou staan! INTERNE VERHUIZING IN HET GEMEENTEHUIS GEMEENTE WIL NIET AF VAN INSPRAAK en OPENBAARHEID Openlucht pop festival Verkeersbrigadiers op Westsingel Korfbalmateriaal voor D.I.S. Oirlo Avond-College „Venlo" volwassenen-onderwijs LANDELIJKE AKTIE VOOR HUURKAMERS NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie GA. Sclnilte. Bureau Voorlichting Gemeente betrekt tweede fase van het Jerusalem-complex Met ingang van maandag a.s. zal ook het tot gemeentehuis ver bouwde tweede gedeelte van het voormalige kloostercomplex „Jerusalem" door de gemeentelijke diensten in gebruik worden genomen. In de loop van deze week is de interne verhuizing be gonnen. De afdelingen, die weinig met het publiek te maken hebben, zijn ongemerkt naar de nieuwe werkruimten vertrokken. Woensdag en donderdag zijn de verschillende afdelingen van Sociale Zaken naar hun nieuwe behuizing gegaan en vrijdag gaat de afdeling bevolkingszaken naar haar definitieve ruimte in de nieuwe vleugel. H uurgewennings- bijdrage aangepast Inspraak, openbaarheid, openheid en participatie zijn de laatste jaren in Venray begrippen geworden, welke door het gemeentebestuur hoogst ernstig worden genomen. Daarom stellen wij er prijs op met nadruk te verklaren, dat hetgeen In Peel en Maas van 28 juli 1978 nr. 30 onde» de kop „THEORIE EN PRAKTIJK" is gesteld zeker niet de visie is van het Venrayse gemeentebestuur. De conclusie van het artikel „hoe eerder we van die inspraakprocedure en meer openbaarheid weer af kunnen komen, hoe beter dat zou zijn voor een adequaat werkend democratisch bestuur" kan dan ook op geen enkele manier door het gemeentebestuur worden onderschreven. Inspraak is moeilijk. Echte inspraak is nog veel moeilijker omdat deze nog steeds experimenten vraagt. Met experimenten worden nu eenmaal ontmoe digende. maar ook positieve ervaringen opgedaan. Ook in Venray. Het is natuurlijk onjuist experimenten als mislukt te beschouwen vanwege enkele teleurstellende ervaringen met voorbij zien van de bemoedigende. Het zou meer van realiteitszin getuigen om inspraak en openbaarheid te beschouwen als een leer- èn gewenningsproces zowel voor de gemeente als voor de burger. Met vallen en opstaan zal men moeten proberen het goede te bereiken. Maar bovenal zal men vertrouwen in elkaar moeten hebben. De burger in de gemeente en de gemeente in de burger. Daarom blijft het gemeentebestuur van oordeel, dat inspraak en openheid zinnig en noodzakelijk zijn in het belang juist van een adequaat werkend de mocratisch bestuur. Met elkaar voor elkaar werken. Democratischer kan het bijna niet In het begin zal het voor het publiek wel even moeilijk zijn om de weg te vinden in het dan wel zeer grote ge meentehuis. Maar direkt bij het binnen komen in de centrale hal staat aange geven waar men voor wat moet zijn. Bovendien zijn de receptionistes er voor om de weg te wijzen in het huis van de gemeente. BEVOLKING EN SOCIALE ZAKEN Bij de eerste verhuizing op 10 mei 1976 naar het Jerusalemcomplex werd de afdeling bevolkingszaken tijdelijk geplaatst in een gedeelte van de rui me hal. Nu, bij het gereedkomen van de 2e vleugel, is deze afdeling naar haar de finitieve plaats verhuisd. Bij hei binnenkomen van het ge meentehuis moet men RECHTSAF om bij de afdeling bevolkingszaken te ko men. Ook voor Sociale Zaken zal men naar de nieuwe vleugel moeten (dus vanaf de entree RECHTSAF). Langs de afdeling bevolkingszaken komt men dan in de vleugel, waar twee verdie pingen door deze dienst worden inge nomen. Hier wordt men dan verder ge holpen door een receptioniste. FINANCIËN EN BELASTINGEN De afdelingen financiën en belastin gen zijn met ingang van maandag a.s. ook overgeplaatst naar de nieuwe vleu- '9«l- Het is de bedoeling, dat de ruimten welke in de eerste fase worden ver laten door de afdelingen, die hierin tij delijk waren gehuisvest met uitzon dering van bevolkingszaken in de hal worden verbouwd en gegeven worden aan andere afdelingen in de eerste fa se. die gebrek aan ruimte hebben. De ruimte, die de afdelingen belas- Afdeling bevolking gesloten Vrijdag 18 augustus is de afdeling bevolkingszaken gesloten i.v.m. verhui zing. Voor geboorten en overlijdensaan- gifte echter geopend tussen 11 en 12 uur. Kollekte-kalender voor augustus In de maand augustus mogen de volgende geldinzamelingen binnen de gemeentegrenzen worden gehouden: Van 15 t.m. 19 augustus plaatselijke aktie voor het Zieken Triduum Venray en van 28 augustus t.m. 9 september kollekte ten bate van het Koningin Wilhelminafonds. Alleen voor deze kollektes is een kollektevergunning verleend. Koliekte ren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De rijksoverheid en met name het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening onderkent het pro bleem van de kamernood. Via televisie, radio en kranten zal in de komende maand een dringend be roep op het publiek worden gedaan een vrije kamer of etage beschikbaar te stellen. Met deze aktie wordt getracht de huisvestingnood onder werkende en studerende jongeren op te vangen. tingen en sociale zaken op de begane grond hebben verlaten zal binnenkort worden verbouwd tot trouwkamer. PLANTSOENEN EN CIV. TECHN. WERKEN De afdelingen plantsoenen en civiel technische werken tot op heden ge huisvest op de derde verdieping van de eerste fase zijn intussen al ver huisd naar de tweede verdieping van de tweede fase. De door het vertrek van deze afde lingen vrijgekomen ruimten zullen meer „levensruimte" geven aan de afdelin gen grondzaken, bouw- en woningtoe zicht en stedebouw, die in de voorbije twee jaar wel erg krap hebben geze ten. GELDELIJKE STEUN verhuizing bejaarden Staatssecretaris Brokx (Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening) heeft per 1 juli 1978 een aantal wijzigingen aan gebracht in de Beschikking geldelijke steun bejaarden bij verhuizing 1975. Als een bejaarde gaat verhuizen van een goedkope huurwoning naar een duurdere of kleinere zelfstandige wo ning of naar niet-zelfstandige woon ruimte, kan hij/zij in aanmerking komen voor een bijdrage in de verhuiskosten als de huur van de oude woning niet hoger was dan 300,- per maand (was 250,-). De huurprijs van de nieuwe woning moet dan tenminste de helft hoger zijn. Is het huurverschil echter meer dan 90,- per maand (was 75,-) dan kan de bejaarde, als de huur van de oude woning niet hoger was dan 300,- per maand, ook iri aanmerking komen voor een bijdrage. Eveneens kan een bejaarde voor een bijdrage in aanmerking komen, indien hij/zij ver huist van een woning met een huur van ten hoogste 300- per maand naar een woning, welke 2 kamers minder bevat dan de oude woning. In dit geval geldt de voorwaarde van een bepaalde huurprijsverschil niet. Om de huurprijs te bepalen aan de hand waarvan bezien wordt of de be- aarde in aanmerking komt voor een verhuisbijdrage, wordt van het bedrag dat hij aan huur betaald onder meer een bedrag voor warmtevoorziening af getrokken. Op de jaarhuur wordt daar voor een bedrag van 780,- (was 680,-) in mindering gebracht. De bijdrage in de verhuiskosten blijft gehandhaafd op maximaal 3000,- 3500,- in de steden Amsterdam. Roterdam, Den Haag en Utrecht). De bepaling in de Beschikking gel delijke steun bejaarden bij verhuizing 1975, dat ook personen tussen 60 en 65 jaar, die vanwege een handicap moeten verhuizen in aanmerking ko men voor een verhuisbijdrage, is nu komen te vervallen. Zij kunnen een be roep doen op de regeling voor ver huis- en herinrichtingskosten zoals die is opgenomen in de Beschikking gelde lijke steun gehandicapten. Na het behalen van het einddiploma van school gaan duizenden jongeren verder studeren. Velen van hen wo nen echter te ver van de plaats waar ze gaan studeren om de reis elke dag te maken. Ze moeten daar dus een on derdak vinden. Datzelfde geldt voor hen die een baan hebben gevonden, die niet zo erg dicht bij het ouderlijk huis is. Of ze willen nu wel eens gewoon voor zichzelf gaan zorgen. Al die duizenden zijn in deze weken HAL MET ZITKUIL In afwachting van het gereedkomen van de tweede fase moest vanaf mei 1976 de afdeling bevolkingszaken tij delijk worden ondergebracht in de hal. Nu „bevolking" naar haar definitieve behuizing gaat, kan de hal in zijn ei genlijke staat worden gebracht. Door het uitbreken van een plafond rechts van de entree, heeft men in de hal een z.g. vide gekregen. Door het aanbrengen van een verdiepte vloer links van de entree heeft de architect een z.g. zitkuil geprojekteerd. Nu binnenkort de wanden en de vloer van de tijdelijke ruimte in de hal worden afgebroken heeft men een fraaie entree-partij met ruime toegangs deuren. RAADZAAL Binnenkort zal aan de gemeenteraad een krediet worden gevraagd om de voormalige kapel te verbouwen tot raadzaal annex gemeenschapsruimte. Tevens zal dan de nieuwe trouwzaal kunnen worden verbouwd en zullen voorzieningen worden getroffen aan de „oude" zaal, welke dan bij de B. en W.-kamer zal worden betrokken. En tenslotte zal de ondergrondse noodbestuurspost nog ingericht en be meubeld moeten worden. Zwemles particulieren in overdekt zwembad Met ingang van maandag 21 augus tus worden in het gemeentelijk over dekte zwembad weer zwemlessen voor particulieren gegeven. Er is een cursus voor kinderen van af zes jaar, welke 63,kost en een voor personen vanaf 16 jaar, welke 81,50 kost. In deze bedragen zijn de kosten van lesgeld en entree begrepen. Men heeft het recht om tweemaal per week op tevoren vastgestelde tij den aan de lessen deel te nemen. De cursus duurt tot 18 november a.s. VANAF 16 JAAR Personen vanaf 16 aar kunnen kiezen uit de volgende tijden: 1. maandag donderdag 2. maandag donderdag 3. dinsdag vrijdag 4. dinsdag vrijdag Cursus nr. 4 alleen voor gevorderden. KINDEREN VANAF 6 JAAR 5. maandag 16.30—17.00 uur donderdag 16.30—17.00 uur 6. maandag 17.00—17.30 uur donderdag 17.00-17.30 uur 7. maandag 17.30—18.00 uur donderdag 17.30—18.00 uur 8. dinsdag 16.30—17.00 uur vrijdag 16.30—17.00 uur 9. dinsdag 17.00—17.30 uur vrijdag 17.00—17.30 uur 10. dinsdag 17.30—18.00 uur vrijdag 17.30—18.00 uur Cursussen nrs. 7 en 10 alleen voor ge- vorderden. Nadere inlichtingen en opgaven aan de kassa van het overdekte zwembad. op zoek naar een onderdak. Het pro bleem doet zich niet alleen voor in het westen van het land maar overal in Nederland. Het aantal zoekenden is groot, het aantal beschikbare kamers bedroevend klein. Oorzaken daarvoor zijn wel te noemen, maar het zoeken naar de oplossing is belangrijker. Met de aktie van de komende weken ho pen het minsterie, de Landelijke Or ganisatie Belangengroepen Huisvesting het Maatschappelijk Advies- en Infor matiecentrum en andere niet-commer- ciële kamerbemiddelings bureaus het publiek ervan te overtuigen dat de nood groter is dan men denkt. Tegelijk wil len zij trachten de mensen te bewegen die vrije kamer of etage aan te bieden. Dat alles onder het motto „Jonge men sen zoeken kamers. Laat ze niet in de kou staan". Wanneer men een kamer vrij heeft, dan kan men kontakt opnemen met het gemeentehuis, tel. 04780-3838, toestel 227. Of schriftelijk: Gemeentehuis te Venray, Maasheseweg 1, afd. Il-C (Huurkamers). Staatssecretaris Brokx (Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening) heeft de Beschikking individuele huursubsidie met betrekking tot de huurgewennlngs- bijdrage per 1 juli 1978 gewijzigd. In geval van doorstroming van een goedkope naar een duurdere huurwo ning kan men in aanmerking komen voor een huurgewenningsbijdrage over drie jaar als de huur van de woning die men verlaat niet hoger is dan 300,- per maand (was 250, en de huur van de nieuwe woning tenminste de helft hoger is. Dat huurverschil mag alleen minder zijn dan de helft als de nieuwe huur 90,- per maand (was 75.-) of méér hoger is dan de huur van de ou de woning. Als het gaat om een huurverhoging na woningverbetering of krotontruiming kan men eveneens in aanmerking ko men voor een huurgewenningsbijdrage over drie jaar, als de huursprong ten minste 40,- per maand (was 30,-) bedraagt. Voor het toekennen van een huurge wenningsbijdrage is de hoogte van de nieuwe huur niet tot een bepaald be drag beperkt. Als de nieuwe huur ech ter hoger is dan 562,50 per maand (was 525,-) wordt het deel boven 562,50 niet meer gesubsidieerd. Tijdelijke verkeersmaatregelen In verband met werkzaamheden zul len van 14 augustus t.m. 25 september de Tolstraat, Deken Berdenstraat, Im kerstraat. Scheperstraat. St. Petrus straat, St. Paulusstraat en Hemony- straat voor alle verkeer behalve voetgangers worden afgesloten. In de periode van 14 augustus t.m. 16 oktober zal het gedeelte Westsingel tussen de Reekgraafstraat en de Lang straat inclusief de kruising met de Langstraat en de Zuidsingel voor alle verkeer behalve voor voetgangers worden afgesloten. In verband met de aanleg van enige kunstwerken in de Loobeeksedijk, de Spurkt en Loobeek zullen deze wegen van 7 augustus t.m. 7 december voor alle verkeer behalve voor voetgan gers worden afgesloten. Tegen bovengenoemde besluiten van het kollege van b. en w. kan men bin nen dertig dagen na heden in beroep gaan. Het beroepschrift wordt aan de Ko ningin gericht en ingediend bij de Commissaris van de Koningin. BEKENDMAKING HERKEURING VAN MATEN, GEWICH TEN EN MEETWERKTUIGEN Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat voor de her keuring van maten, gewichten en meet werktuigen in de gemeente Venray zit ting zal worden gehouden in de zaal van J. H. M. van den Munckhof, Post- straat 1-3 te Venray op: dinsdag 5 september 1978 van 10.30- 12.30 en van 13.30-16.30 uur en op woensdag 6 september 1978 van 10.00- 12.30 en van 13.30-15.30 uur. In verband daarmede wordt voorts ter algemene kennis gebracht: 1. dat aan de herijkplichtingen door de dienst van het IJkwezen zoveel als mogelijk is oproepingen zullen worden verzonden, vermeldende plaats en tijdstip voor de aanbieding ter herkeuring van de maten, ge wichten en meetwerktuigen. 2. Dat de maten, gewichten en meet werktuigen vóór 1 januari 1979 ge stempeld moeten zijn met het jaar tal 77 of 78 gevat in een vierkant of een zeshoek. 3. Dat bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat tot herkeuring aan het IJkkantoor te "s Hertogen bosch. Jacob van Maerlandstraat 100, iedere maandag van 09.00 12.00 en van 13.30—16.30 uur. 4. Dat voor de herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen keur loon en voor de justering van ge wichten justeerloon verschuldigd is, dat bij het weer in ontvangst nemen der voorwerpen moet worden vol daan. Venray, 4 augustus 1978 Burgemeester en wethouders vnd. Mr. H. J. M. Defesche, burgem. J. M. Poels, seceretaris Commissie Onderwijs vergadert 4 september De commissie voor onderwijs, cul tuur en recreatie komt op maandag 4 september voor het laatst in haar hui dige samenstelling in het gemeente huis bijeen. Aanvang 16.30 uur. Eigenlijk zou deze vergadering op dinsdag 5 september gehouden moe ten worden. Maar op die datum vindt de installatie plaats van de nieuwe ge meenteraad. Een commissievergadering né 5 sep tember doch vóór de raadsvergadering van 2 6september gaat ook niet, omdat de commissie in haar huidige samen stelling dan niet meer bestaat en een nieuwe commissie nog niet is samen gesteld. Vandaar dat deze commissievergade ring daags voor de installatie van de nieuwe raad wordt gehouden. Vergadering Commissie Sportzaken, Jeugd- en Jongerenwerk Vandaag, donderdag 17 augustus vergadert de bestuurscommissie voor sportzaken, jeugd- en jongerenwerk in het gemeentehuis om 18.30 uur. De volgende voorstellen zullen tij dens deze openbare vergadering aan de orde komen: Het beschikbaar stellen van eon kre diet van 97.000.ten behoeve van de realisering van een onderkomen voor de Zuid Molukse gemeenschap en de eerste inrichting daarvan; het beschikbaar stellen van een kre diet van 250.000,— ten behoeve van de verharding van een tweetal parkeer terreinen alsmede de verlichting van een oefenhoek op het sportpark De Wieën; het beschikbaar stellen van een bij drage uit het jeugdfonds t.b.v. speel toestellen in het speelterrein van Vlak water. ASEALTLAAG VOOR KULUTWEG EN LANGEWEG Volgende week zal een aantal wegen binnen de gemeente worden voorzien van een asfaltdeklaag. Woensdag en donderdag a.s. zal de Langeweg onderhanden worden geno men en op dinsdag a.s. wordt de Ku- lutweg van een asfaltdeklaag voorzien. De te behandelen wegen worden niet geheel afgesloten want steeds zal één rijbaan bereden kunnen worden. Een beetje voorzichtigheid tijdens en na de behandeling is echter wel ge boden. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: Waterschap Zuiveringsschap Lim- 'burg, Neerstraat 19. Roermond, om vergunning tot het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een pompput ten behoeve van af voer van rioolwater waar electromoto- ren worden gebezigd met een geza menlijk vermogen van meer dan 2 pk. Adres inrichting: Aan de Pas, Merselo, kadastraal gemeentê Venray, sectie B, nr. 3770 (ged.). L. Kersten, Pelgrimslaan 11. Smakt om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een kippenhouderij en varkensfok kerij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Pelgrims laan 11, Smakt, kadastraal gemeente Venray, sectie A, nr. 2281. P. M. W. Dirkx, Veulenseweg 49. Veulen, om vergunning tot het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van n café-restaurant bestemd tot het bakken van voedings- en ge notmiddelen in olieên en vetten. Adres inrichting: Veulenseweg 49, Veulen, ka dastraal gemeente Venray. sectie O, nr. 134. M. W. G. Janssen, Overbroekse- weg 9. Leunen, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een rundveehou derij en kalvermesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres in richting: Overbroekseweg 9, Leunen, kadastraal gemeente Venray, sectie P, nr. 398. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Mondelinge .bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbren gen op een openbare zitting te houden op woensdag 6 september 1978 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maas heseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan la ter o.a. slechts worden ingesteld door: as. Zondag 20 augustus zal er in Oostrum een openlucht popfestival gehouden worden van Noord Lim burgse groepen. Dit popfestival georganiseerd door het OJC Induna heeft een tweeledig doel, n.l. als eerste het Noord Lim burgse publiek op de hoogte te hou den van de popmuziek die er in N. Limburg gemaakt worden en als tweede hoopt men met het organi seren van dit festival de penibele financiële situatie van het jongeren centrum wat op te vijzelen. Bij dit alles mag ook wel vermeld worden dat dit alles mogelijk ge maakt is door de middenstand van Oostrum. Deze dag zulen er maar liefst 7 groepen optreden en er zal al om 3 uur 's middags begonnen worden met als opener Bad Edge uit Horst Ame rica dit is een hard rock formati. Daarna om half vijf zal de Arts en Sikkens band optreden die folk muziek maken en uit Meerlo komt en uitgebreid is met een zangeres en een pianist. Om kwart voor zes zal de Electrifying Jojo band het podi um dan bestijgen. Deze groep komt uit Horst en speelt muziek van mensen als Neil Young, Randy Newman en Lennart Skinnart aangevuld door een reper toire van eigen muziek. Van 7 tot 8 uur zal de groep Slin gerlandband spelen, deze groep komt eveneens uit Horst en heeft een ei gen repertoire wat valt te omschrij ven als soft symphony rock Na Slingerlandband zal de forma tie Quarts spelen. Deze groep af komstig uit Blerick speelt jazz funk en Latijns Amerikaanse muziek. En dan als laatste groep zal de formatie Decennium uit Venlo van half 10 tot kwart voor elf optreden. Deze groep draait ai jaren mee met de Noord-Limburgse popmuziek en geniet daarom grote bekendheid. Deze groep zal gegarandeerd voor een swingende afsluiting zorgen van het popfestival. Het terrein waar dit alles gehou den wordt zal om 2 uur geopend zijn en ligt bij de Oude Watermolen van Oostrum. De gehele dag zullen er broodjes met worst worden verkocht De en tree voor de gehele dag zal 6t- zijn. Venray staat weer centraal voor jong en oud, voor de trimmers, re creanten en wedstrijdsporters gedu rende de week van 22 t.m. 26 augus tus aanstaande met de NATIONALE ZWEMVIERDAAGSE in het gemeen telijk buiten- of binnenbad. Het is inmiddels de 3de maal dat het CO WLITZ RECREATIESPORT VENRAY in samenwerking met de zwemver eniging SPIO VENRAY dit grootse zwemfestijn gaat organiseren. De verwachtingen zijn hoog ge spannen. Men verwacht namelijk dit jaar een deelnemersaantal boven de 400. Een terechte verwachting omdat er voor het eerst verschillende ne- venaktiviteiten worden opgezet. Kortom 4 dagen waterplezier, in verschillende variëteiten. Voor het eerst kunnen er dit jaar gouden medailles worden uitgereikt, voor de deelnemers die voor het 3e jaar aan deze zwemvierdaagse deel nemen. De startmogelijkheden zijn: a. een inwoner van een gemeente schriftelijk bezwaren heeft inge- waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij In persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits Ter beveiliging van de oversteek op het kruispunt van de Westsingel met de Whistierstraat en de Sans- hofstraat zullen door de politie op te leiden verkeersbrigadiertjes wor den ingezet Het kollege voelt er niet veel voor om ter plaatse een gevraagd voet gangers oversteekplaats (v).o.p. aan te brengen en daar de schoolkinde ren te laten oversteken onder toe zicht van volwassen verkeersbriga diers. Wel zullen z.g. kanalisatie- strepen worden aangebracht. Op dinsdag t.m. vrijdag van 18.00 - 20.00 uur en op zaterdag van 14.00 - 16.00 uur. Bejaarden en kinderen onder de 10 jaar zwemmen per dag 250 meter. Alle overige deelnemers dienen per dag 500 meter af te leggen. Iedere deelnemerfster) ontvangt de eerste dag een deelnemer- c.q. afstandkaart, die 4 dagen moet worden bijgehou den. Iedereen die de zwemvierdaagse met succes voltooit krijgt en medail le GrespectieveHijk brons, zilver of goud) alsmede een herinnering- sticker. INSCHRIJVING DEELNEMERSKOSTEN Inschrijven kan vanaf vrijdag 4 augustus a.s. op het gemeentehuis afdeling Sportzaken en het gemeen telijk zwembad. De kosten bedragen f5,per persoon, inclusief de en tree. Het inschrijfgeld dient bij de inschrijving te worden voldaan. hij binnen de gestelde termijn bracht. Venray. 18 augustus 1978 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray. Mr. H. J. M. Defesche, burgem. J. M. Poels. secretaris Burgemeester en wethouders heb ben besloten korfbalmateriaal be schikbaar stellen ten behoeve van de afdeling korfbal van D.LS. te Oirlo. Deze afdeling funktioneert met ruim 75 jeugdleden binnen de voetbalvereniging. Gebleken is. dat gezamenlijk ge bruik van korfbalmateriaal met de korfbalvereniging van Castenray niet mogelijk is, hoewel beide ver enigingen gebruik maken van het sportterrein De Heesakker in Oirlo- Castenray. Duizenden jongens en meisjes, die werken of studeren kunnen geen kamer1 vinden. En 'n dak boven je hoofd is het minste wat je nodig hebt, vindt u ook niet: Als u een behoorlijke kamer of een etage vrij hebt, bel of schrijf dan even. Doet u het wel direkt? G•meentehuis Venray Maasheseweg 1 afd. n-C tel. 04780-3838 toestel 227 voor MAVO (dag- avond-) HAVO MEAO - boekhouden etc. talen bedrijfscorresp. geldende voor partiële leerplicht; lesgeld slechts f 100,f 160,per jaar; elk vak kan ook afzonderlijk worden ge volgd; voor elk vak waarvoor u 9laagt ont vangt u een DEELCERTIFICAAT; 6 van die certificaten in een juiste combinatie zijn TE ALLEN TIJDE inwiselbaar tegen het di-. ploma; diploma's gelijk aan dag-onderwijs; AANVANG: 2e helft van augustus (aanmelding z.s.m.) Voor inbchtingen stuurt u een briefkaart aan: Avondcollege „Venlo", Cranevotdstraat 85 telefoon 077-13874 jonge mensen zoeken kamers, laat ze niet in de kou staan In de maanden augustus en september doet zich jaarlijks hetzelf de grote probleem voor. Een probleem waar nog niet zo gauw een oplossing voor te vinden is. Dat probleem is woonruimte voor studerende en werkende jongeren. Krantenkoppen als „Stu denten in Maastricht schreeuwen om onderdak" of „Groot tekort aan kamers in Rotterdam" verschijnen met de regelmaat van de klok. Voor een aantal mensen misschien een probleem waarvoor ze hun schouders ophalen. Voor de jongeren zelf, en in vele ge vallen ook voor hun ouders, iets om slapeloze nachten van te krijgen. 20.00—20.30 uur 20.00—20.30 uur 20.30—21.00 uur 20.30—21.00 uur 20.00—20.30 uur 20.00—20.30 uur 20.30—21.00 uur 20.30—21.00 uur

Peel en Maas | 1978 | | pagina 9