tummers >NJ DAMMEN Ruitersport HANDBOOG VERENIGINGSMEUWS H'0ü:lTlV O.J.C. PUREE j,u9vdx^n r JUM Merselo EllTERPENIEUWS Venray IN Jaarvergadering S.V. Leunen installatiebedrijven b.v. Venrays Mannenkoor PEEL EN MAAS ook üw krant DERDE ORDE ongerenkoor L" Scouting Jeanne (/Are O.L Vrouwe Gilde Holthees Kindervaktantie- werk Venray Nieuws uit Overloon INGEZONDEN JAARVERGADERING D.C. VENRAY Aan het begin van het nieuwe spelseizoen '78-'79 had in zaal Thie- len op het Kennedyplein de alge mene ledenvergadering plaats onder voorzitterschap van de heer A. No- yens. De opkomst was zeer bevredi gend; slechts drie leden waren ver hinderd. Na het jaarverslag van secretaris de heer Bakker en het financieel verslag van penningmeester de heer J. Martens, werden de prijzen uitge reikt door de wedstrijdleider de heer W. van Bommel. In de hoofdgroep gingen de prij zen naar Joh. de Bijl, die voor de tweede achtereenvolgende keer de kampioensbeker in ontvangst mocht nemen. De tweede prijs ging naar A. Noyens en derde de prijs naar Th. Peek. De prijzen voor de beste prestaties in de tweede groep gingen respec tievelijk naar 1. Fr. Jacobs, 2. A. Al- blas en 3. Th. ZaaL Druk werd beraadslaagd over de samenstelling van het team voor de komende bondswedstrijden. D.C. Venray zal in de eerste klasse van dictrict Oost Brabant - Noord Lim burg uitkomen met 5 andere vereni gingen uit Eindhoven, Veghel, Heesch, Oss en Asten. De kampioen van dit district promoveert automa tisch naar de hoofdklasse. Dit zou voor D.C. Venray een ongekende prestatie betekenen:in 3 jaar tijd 2 promoties, maar zover is het nog niet. alhoewel de kansen zeker aan wezig zijn. Voorzitter Noyens moedigde alle leden aan om alles op alles te zetten, dat iedereen de wedstrijdavor.den daarvoor vrij maakt, om er het bes te van te maken. Voorts werd het wedstrijdschema voor de nieuwe ranglijstcompetitie besproken. Besloten werd een eerste volledige ronde te spelen en daarna een tweede ronde in 2 groepen, zodat de competitie hoogstens 30 speel avonden in beslag gaat nemen. Betreffende het punt bestuursver kiezing werden voorzitter A. No yens, secretaris M. Bakker, penning meester J. Martens en materiaal- meester G. Verstegen bij acclamatie herkozen. De heer W. van Bommel trad af als wedstrijdleider onder dank voor al het gepresteerde en zijn plaats wordt ingenomen door de heer A. Wester. Na nog enkele interne zaken te hebben doorgenomen via de rond vraag kon voorzitter Noyens deze lange, maar zeer geanimeerde en vruchtbare vergadering om half 12 afsluiten. Volgende week beginnen de in- speelwedstrijden voor het nieuwe wedstrijdseizoen, maar eerst gaan donderdag e.k. reeds een aantal le den hun krachten meten op het sneldamtcemooi in Asten om het kampioenschap van Peel land. Nieuwe en oude leden zijn ter kennismaking nog steeds van harte welkom op onze clubavonden, 's maandags aanvang half acht in zaal Th-elen op het Kennedyplein. Tenslotte hier de volledige eind stand van de ranglijstcompetitie '77- '78: punten 1 Joh. de Bijl, Horst 62 2 A. Noyens, Venray 58 3 Th. Peek, Horst 52 4 M. Tijssen, Venray 47 5 A. Wester, Venray 45 6 H. Frijns, Venray 44 7 W. Wille, Meerlo 40 M. Bakker, Venray 40 9 A. Adopai, Venray 39 10 W. v. Bommel. Boxmeer 38 11 A. Kennis, Venray 29 12 Fr. Jacobs, Horst 26 13 Th. Zaal, Venray 25 14 Th. Claessens, Vijray 21 M. Verkoeyen, Venray 21 16 A. Alblas, Venray 20 17 J. Martens, Meerlo (1 r.) 18 18 G. Verstegen, Venray 13 19 M. Berhitu, Venray (1 r.) 9 20 M. Kappel, Venray (1 r.) 3 L.R.V. ST. ISIDORUS Op 6 augustus werd er door de L.R.V. St. Isidorus deelgenomen aan een concours-hippique te Wellerlooi. De behaalde prijzen voor de Ven- rayse ruiters en amazones waren als volgt: Ring 3 Achttallen, klasse licht 5e prijs. Ring 7 Ind. dressuur MIJ. Janssen met Smoky 3e prijs; Ring 8 Ind. dressuur M 1 W. Linders met Norbert 3e prijs; Ring 11 Ind. dres suur L II T. v. Gastel met Hillbrand 3e prijs; Ring 18 Ind. dressuur L I Mej. F. Billet met Paladijn 4e prijs; Ring 20 Ind. dressuur L I mej. E. Janssen met Oswalt 2e prijs. Springen klass M: J. Arts met Ka- rouana 3e prijs. Uitslagen concours-hippique te Meterik op 13 aug.: Ring 2 achttallen klass licht 7e pr. Ring 5 Ind. dress. MIJ. Janssen met Canny 2e prijs; Ring 8 Ind. dress. L II Ch. Laurensse met Rap- sy 4e prijs; Ring 17 Ind. dress. L I mej. F. Billet met Paladijn 3e prijs. Springen klasse zwaar: M. Ver- schuuren met Grey Fellow le prijs. Jachtspringen: W. v. Dijck met Formosa 6e prijs. DISTRICT II Op zaterdag 12 aug. werd op het schietterrein ana de Sinnestraat de D.V.S. beker verschoten, waar 129 schutters aan deelnamen. Er werd naar het gemiddelde van de Bonds wedstrijden geschoten. De uitslag was als volgt: Eerste zestallen: 1 Batavieren 1 1102 - 1274 172 2 Diana 1 1153 - 1319 166 3 Ysselsteyn 1164 1 1321 157 4 St. Sébastiaan 1127 - 1272 145 5 St. Hubertus 1142 - 1285 143 6 America 1 1069 - 121611+ 141 7 Waldschutters 1072 - 1207 135 8 St. Joris 1119 - 1252 133 9 Schutroe 1134 - 1246 112 10 Willem Teil 1135 - 1220 84 11 Rare Schutt. 1107 - 1190 83 12 Trefpunt 962 - 90 26 Tweede zestallen: 1 St. Joris 2 1063 - 2 Waldschutters 2 983 - 3 Schutroe 2 1057 - 4 Ysselsteyn 2 1104 - 5 Batavieren 2 1089 - 6 St. Hubertus 2 1079 - 7 America 2 989 - 8 Willem Teil 2 1054 - 9 St. Sébastiaan 1089 - 10 Diana 2 1067 - 1225 162 1114 161 1209 150 1227 123 1190 101 1152 73 1014 25 1021 33 1045 44 970 97 Een geslaagd seizoen Op de maandagavond j.l. gehou den jaarvergadering van de Leunse sportvereniging kon voorzitter Th. Hendrix een verheugend groot aan tal leden welkom heten. Hij richtte een speciaal woord van welkom aan de nieuwe leden en aan Frans de Bruin, die met ingang van dit sei zoen de selektie zal trainen. Het be stuur stelde het volste vertrouwen, in Frans en herinnerde daarbij nog eens aan ex-trainer Leo de Kerf voor hetgeen hij voor S.V. Leunen heeft betekend. Ook dit jaar heeft S.V. Leunen d.m.v, een overzichtelijk program maboekje alle inwoners van Leunen, Veulen en Heide geïnformeerd over het afgelopen seizoen. Daardoor kon sekretaris W. Voesten bij de behan deling van het jaarverslag volstaan met het citeren van enkele gedeeltes van het verslag uit het boekje. Daaruit werd duidelijk dat S.V. Leunen een bijzonder suksesvol sei zoen achter de rug heeft, zowel sportief als rekreatief, al kon er dan geen kampioenselftal gehuldigd wor den. Het feit dat het aantal straf zaken met meer dan de helft terug liep en dat de sfeer in de elftallen zo voortreffelijk is geweest zijn er voorbeelden van dat de vereniging goed draait. Ook financieel is het een gunstig jaar geweest. Drie vertrekkende leden werden onderscheiden met een sportbeeldje. Dat waren W. Drabbels (5 jaren be stuurslid en bestuurslid van de vete ranen). H. Philipsen (8 jaren jeugd leider - trainer) en J. Claessen (3 jaren bestuurslid, elftalleider). Om dat laatstgenoemde nog aanblijft als clftalleider stelde Th. Hendrix voor de uitreiking van het beeldje nog niet te laten plaatsvinden. Aan Jos van Rens zal een legpenning over handigd worden voor de zeven jaren jcugdleiderschap. Het nieuwe seizoen gaat in met een bestuur van negen personen. W. Drabbels en J. Claessens treden af en in plaats daarvan werd L. van Meijel gekozen met algemene meer derheid van stemmen. M. Kusters en sekretaris W. Voesten werden beide herkozen. De uitbreiding van de sportakkom- modatie is inmiddels in volle gang, hetgeen voor het bestuur de aanlei ding vormde om de ledenstop op te heffen. Er komen een voetbalveld, een korfbalveld, een vergaderzaal en enkele kleedlokalen bij. Door deze uitbreidingen zal er het komende sei zoen nogal eens geïmproviseerd moeten worden, waardoor de voor zitter dan ook ieders begrip en me dewerking vroeg. In het nieuwe seizoen start S.V. Leunen weer met diverse aktivitei- ten, waaronder de donateursaktie, toepaktie, rikavonden, loterij en ver loting van de wedstrijdbal bij de thuiswedstrijden van het eerste elf tal. Aan de vijftien reklameborden zullen er vier worden toegevoegd, terwijl met de toto en de lotto op dezelfde wijze zal worden voortge gaan. In de sprekershoek sprak erevoor zitter H. Baltussen lovende woorden tot de vereniging omdat deze zijns inziens nog steeds voortreffelijk draait. Van de sprekershoek en de daaropvolgende rondvraag werd ver der een levendig gebruik gemaakt. Tot slot haalde voorzitter Th. Hen drix nogmaals aan dat S.V .Leunen kan terugzien op een zeer geslaagd seizoen. Hij verklaarde verder dat er binnen de vereniging een band was gegroeid, hetgeen o.a. tot uiting kwam in het zeer goed geslaagde on derlinge toernooi. Er is dan ook alle reden om het nieuwe seizoen vol vertrouwen tegemoet te zien. De voorzitter kon met hoopvolle woor den deze geanimeerde vergadering sluiten. o li a n iï o venray langstraat 1 04780-3040 elektrotechnische installaties meet- en regeltechnische installaties voor industrie, utiliteit en particuliere bouw balie-verkoop van installatiemateriaal voor bedrijven - hobbyisten tummers-cremers venray maakt deel uit van tummers-cremers installatiebe drijven b.v. met vestigingen te maastricht, roermond, helden-panningen en venray. Donderdag 17 augustus om 19.30 uur repetitie voor le en 2e tenoren en de tenoren van de baritons en om 20.00 uur voor het hele koor. Vrijdag opluistering receptie van ons lid Jan Oudenhoven in verband met zijn 25 jarig ambtsjubileum. Deze receptie is in restaurant Vlakwater. Verzamelen aldaar om 19.45 uur in uniform. Donderdag 24 augustus om 19.30 uur repetitie voor de bassen en de baritons en om 20.00 uur voor het hele koor. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat 7, tel. 2687, of Hotel Almonda tel. 5777. Donderdag 17 aug.: 19.00 partij repetitie 2e en 3e kla rinetten Prinsenhof; 19.30 harmo nieorkest Prinsenhof. Donderdag 24 aug.: 19.30 harmonieorkest Prinsenhof. Vrijdag 25 aug.: Serenade gouden bruilotf in Vlak water. Zaterdag 26 aug.: Opening Amro Bank, 13.00 uur. Maandag 28 aug.: Bestuursvergadering. Zaterdag 2 sept.: Taptoe Venray. JEUGDOPLEIDINGEN De repetities van het jeugdorkest o.l.v. Bruno Lucassen beginnen weer op donderdag 24 augustus a.s. Alle leerlingen worden om half reven op Coninxhof verwacht. Maandag 21 augustus: klarinetten o.l.v. Jo van Els om 16.30 uur; klarinetten o.l.v. van Sip van Goin- ga om 18.00 uur; klarinetten o.l.v. Ben Lucassen om 19.00 uur, 1ste groep; klarinetten' alv.. Ben Lucassen om 19.30 uur 2e groep; saxofoons zelfde tijd bij Gerrit Lucassen. Dinsdag 22 augustus: koperwerk o.l.v. Jan Verstegen om 16.30 uur. Op dinsdag 22 augustus worden al le koperblazers ingedeeld voor de individuele repetities van Dorus van den Broek. Alle klarinetten van de leerlingen van de muziekschool moeten donder dag 24 augustus ingeleverd worden voor controle. Deze instrumenten kunnen weer afgehaald worden voordat de lessen op de muziek school beginnen. Alle leerlingen worden vriendelijk verzocht op tijd aanwezig te zijn. Er is nog plaats voor enkele hoorn blazers een opleiding te krijgen voor het jeugdorkest. Opgave vóór 30 augustus bij J. Raedts, Niessenstraat 16, tel. 2803. Vrijdag 18 aug.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten en de aspiranten van het afgelopen seizoen. Zaterdag 19 aug.: Opluistering van de 25-jarige hu welijksmis van dhr. en mevr. Staal in de kerk van Heide. Iedereen gaat daar op eigen gelegenheid naar toe. Tijdstip van aanvang van deze mis wordt op vrijdagavond bekend gemaakt. Zondag 20 aug.: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk. Verdere mededelingen volgen op vrijdagavond tijdens de repetiti. CAPRICCIO Maandag 21 augustus: 19.00 uur repetitie voor de ope- ningsdienst van het Boschveldcol- lege op dinsdagmorgen 22 aug. Donderdag 24 en vrijdag 25 aug. van 19.00 - 20.00 uur in lokaal 216 van het Boschveldcollege bestaat de mogelijkheid om je als lid van het koor op te geven. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Zaterdag 19 augustus 14.000 uur kerkelijke inzegening van het hu welijk van onze pianobegeleidster Joma Hollaardt en Goan Tan. Mede werking van ons koor in de Vredes- kerk. Officiële kleding. Wilt u tijdig aanwezig zijn. Van 17.00 tot 18.30 uur receptie in restaurant Vlakwa ter. Dinsdag 22 augustus 20.00 uur re petitie in De Essel, Ursulastraat voor het hele koor. Indien u verhinderd bent, dan ge lieve u zich af te melden bij mevr. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7 telefoon 6159. Woensdag 23 augustus a.s. repeti tie om 20.00 uur voor het hele koor in de school De Essel aan de Ursula straat. Afmelden indien dringend nodig, uitsluitend bij mevr. v. d. Bekerom telefoon 3332, of bij mevr. Schroo- ten, telefoon 3309. Zondag 20 augustus a.s. discotheek Paranoid. Aanvang 8 uur. HANDENARBEID - SPELKLUBS Wij zijn van plan om m septem ber weer te starten met de handen arbeid en spelklubs. Voor de dinsdagavond, een groep jongens en meisjes van 11, 12, 13 jr. zoeken wij nog een leider of leidster. Het is een leuke groep, goed voor hobbyisten. Inlichtingen te verkrijgen bij: mevr. C. Ter Beek, Rochusstraat 26, tel. 2839; mej. P. Wilmsen, Museum laan 2, Overloon. ROLSCHAATS KLUB Tot onze spijt hebben wij nog steeds geen ruimte gevonden voor deze klub en kan deze groep niet verder gaan. Als er nog mensen zijn die een betonnen oppervlakte weten zonder pilaren erin dan graag be richt aan bovenstaande adressen. Volièrevereniging „De Vogel vriend" houdt haar ledenvergade ring op 22 aug. '78 's avonds om 8 uur in bzaal Volleberg, Hensenius- straat te Venray. Agenda: Opening. Notulen. Ingekomen stukken. Ringen bestellen 1979. Bespreking technische dag. Kontributie. Pauze. Rondvraag en sluiting. Lourdescomité afd. Venray HERHALING FOTO- DIA-AVOND Dinsdag 22 augustus a.s. om 7 uur n.m. dia-/foto-avond in het parochie zaaltje bij de Vredeskerk. Dit is een herhaling van de reeds eerder in Huize St. Vincentius gehouden dia avond. Door vakanties e.d. waren op die avond nogal wat mensen verhinderd. Op verzoek zullen wij dan ook gaar ne nogmaals de dia's vertonen en de fotq's tentoonstellen. Foto's kunnen worden bijbesteld tegen kontante be taling. Aangezien er geen persoonlijke uitnodigingen worden verzonden, ge lieve men deze publikatie als uitno diging te beschouwen. Dus al diege nen die in juli verhinderd waren, worden verwacht. Men mag rustig 'n familielid of kennis meebrengen. Ook diegenen, die op 8 september a.s. naar Lourdes gaan, en misschien nog wat informatie willen hebben, kunnen op dinsdag 22 augustus a.s. terecht in het parochiezaaltje van de Vredeskerk. DANS- EN DISCO-AVOND Voor alle medewerkers, jong en oud. die hebben meegewerkt aan de bloemenaktie op 3 juni 1978 hebben we op vrijdagavond 25 augustus een muziekavond georganiseerd in Huize St. Vincentius, Heuvelstraat 7. Men wordt verzocht geen gebruik te ma ken van de hoofdingang, maar bui tenom rechtstreeks naar de zaal te gaan. Er zal iemand aanwezig zijn om u de weg te wijzen. Aanvang half 8, sluiting half 11. Ook hier rekenen wij weer op een grote opkomst. A.s. woensdag 23 augustus maand vergadering. Na de Eucharistievie ring die om half 8 begint houden we zo maar een praat-avond waarop mogelijk diverse onderwerpen ter tafel komen. Hoi. Tja, de excursie van afgelopen zondag dreigde helemaal in het wa ter te vallen en wel zodanig dat er drie van de acht noodgedwongen weer naar huis gingen wegens ge brek aan regenkleding. Gelukkig voor de andere vijf brak om kwart over negen de grauwe hemel in mooi weer wolkjes en bezorgde ons dan ook een heel mooie excursie. Enkele waarnemingen: boomvalk, wespendief, roodpootvalk (spec.), ijs vogel, blauwborst, enz. Ook hebben we een koningslibel gevonden die met 'n gebroken vleugel op het pad lag. Dit is de grootste inheemse libel (anax imperator). Sorry dat de aan kondiging van deze excursie een beetje fout liep. Zondag 20 augustus zijn er weer twee excursies, aanvang half 9, ver trek vanaf de schouwburg. Boena gaat vogels kijken in de Griendtsveense Peel. Ikzelf ga naar de Rouwkuilen wat doen aan loop kevertjes en libellen. Misschien gaat Gert-Jan nog mee, maar dat zie je dan wel. Tot kijk. Jan riói VREDESKERK - VENRAY 10 Augustus zijn we weer gestart met de wekelijkse repetities op de woensdagavond. De eerste nieuwe leden zijn reeds ingeschreven en hopenlijk volgen nog velen. Jongeren die de basisschool hebben verlaten en ons koor willen komen versterken zijn van harte welkom. Woensdag 30 augustus a.s. is er 'n ledenvergadering in het parochie zaaltje van de Vredeskerk. Tijdens deze vergadering zal een nieuw be stuur gekozen worden. Ook dan worden alle leden verwacht. Ons koor en het vaste begeleidings orkest staan beiden onder leiding van de heer Jo van Els. jeugdnatuurwacht Nieuwe leden zijn nog steeds welkom Zoals al in Peel en Maas van 4 augustus j.l. aangekondigd, heeft het bestuur van de Jeugdïnatuur- wacht besloten de opgave van nieu we leden te verlengen tot donderdag 24 augustus. Jongens en meisjes die nu in de zesde klas zitten en vorig jaar al lid waren, kunnen lid blijven. De con tributie bedraagt voor jullie 4.25. Dit bedrag kan voldaan worden via de bankopdracht die jullie gekregen hebben. Mocht je deze bankopdracht kwijt zijn, dan kun je dit bedrag ook aan je leerkracht afdragen. Jongens en meisjes van de vijfde klas kunnen lid worden door 4,75 over te maken of op school aan je leerkracht af te geven. Wel graag vóór donderdag 24 aug.! Afgesproken! Puzzel De puzzel uit „De Natuurvriend" 2e jaargang nummer 3 kunnen jullie nog tot 21 augustus opsturen of in de brievenbus stoppen (Handelstraat 45, Venray). Zonnebloemaktie Afgelopen maandag 14 augustus konden jullie weer de zonnebloemen doorgeven. Er kwamen 15 telefoon tjes binnen. De stand is als als volgt (volgens eigen opgave): Bij de driestammers: 1 Mirjam Willems. Bergweg 7 10.66 2 Mirjam Hoogendenijk, Rochusstraat 12 9.90 3 Annie Coppus, Leunen 9.50 Henk Bergmans, Willemstr. 3a 9.50 5 Gerrie Peeters, Pr. Bem- hardstraat 42 9.43 6 Ann mie Arts, Heide 9.19 Bij de eens tammere: 1 Miriam Peeters, Deumesew. 20 3.98 2 Gerald Kersten. Oirlo 3.40 3 Connie v. Duinhoven Kruisstr. 3.19 4 Anton v. Duinhoven Kruisstr. 2.93 5 Marie-José Clevers, Pr. Marijke- straat 14 2.80 6 John Hendriks, Merselo 2.73 7 Tonny Minten, P.v.d. Gaetstr. 2.60 8 Jan Jannssen, Leunen 2.58 9 Harrie Minten, P.v.d. Gaetstr. 2.50 Volgende week maandag 21 aug. a.s. kunnen jullie de hoogte van de zonnebloem(en) weer telefonisch doorgeven en wel tussen 7 en 8 uur. Het telefoonnummer van de heer Jansen is (04780) - 2772. Leden Jeugdnatuurwachters die een zonnebloem hoger dan 2.50 m. hebben kunnen opbellen. Of als je met drie zonnebloemen mee wilt blijven doen, dan moeten deze samen meer dan 9 meter zijn. Blijf je zonnebloemen goed ver zorgen! Ze groeien nog steeds! Ook tussentijds gaan we wat prijsjes uit loven voor de koplopers! Blijf dus de stand volgen die steeds in Peel en Maas staat afgedrukt. Tot volgende week! Nu de vakantie weer voorbij is, gaan de diverse groepen nog eens gezellig napraten over de bivakken en kampen, die allen, ondanks het soms slechte weer, zeer goed zijn ge slaagd. De groepsavonden begirmen op: Kabouters III op vrijdag 18 augus tus; Kabouters II op zaterdag 19 au gustus; Kabouters I op dinsdag 22 augustus; Gidsen I op woensdag 23 augustus; Gidsen I op woensdag 23 augustus; de Gika's op donderdag 24 augustus; Gidsen II op maandag 28 augustus. Tot ziens alle kabouters en gidsen op de groep. De leiding. fotoclub - venray We starten weer met onze 2 weke lijkse clubavonden en hopen dat een ieder van een goed verlopen vakan tie heeft kunnen genieten. De eerste clubavond van het nieu we seizoen valt op donderdag 24 aug. a.s., vooralsnog op het oude ver trouwde adres Oude Oostrumseweg 19 te Venray, Aanvang 20.00 uur. Natuurlijk zijn belangstellenden en eventuele nieuwe leden van harte welkom. Tot donderdag en vergeet Uw fotowerk niet! Om maar meteen met de deur in huis te vallen, eerst een woord tot de ouders: Vorige week (11 augustus) hebben we om 10 voor half elf de lichten aangedaan, en daarmee de avend besloten. Nu de plannen voor vrijdag 18 au gustus. Het swingt vanavond de pan uit; disco dus. Zorg dat je flink uit gerust bent cm eens te laten zien hoe het moet. Tot vanavond. Voor zaterdagavond 19 augustus staat er een ouderwtse oergezellige avond op het schema, niet direkt 'n theekransje, noch 'n borreluurtje, maar iets er tussenin. Tjuus, wij verwachten jullie! De woensdagavond-vakantie is voorbij en vanavond (23 augustus) gaat het weer beginnen. Iedereen begint weer vol goede moed. Tot ziens, de leiding Drum- en Showband Venray en omgeving Na een korte vakantie heeft D.S.V. haar eerste optreden er al weer op zitten. Afgelopen zondag werd in Hegelsom een twintig minuten du rende show ten beste gegeven. Het zal geen enkele toehoorder ontgaan zijn dat er een nieuwe stijlvolle op mars bij was. Dit was dan ook een kado aan DSV van de Amerikaanse All Students Marching Band. De kontakten hiermee zijn in vodle gang. Voortvloeiende ideeën uit het show- festival worden volgende week om gezet in een grote ledenwerfakt ie. De voorlopige agenda van DSV vermeldt op vrijdag 18 augustus a.s. een serenade in Oirlo ter gelegen heid van het huwelijk van de in- struktrice- en miss majorette Jeanne van Rhee. Op dinsdag 22 aug. r.s. zal DSV om klokslag 18.30 uur aantre den bij het zwemfestijn van Spio in het zwembad te Venray. Hierna stoppen alle optredens om alle zeilen bij te kunnen zetten voor het Bonds- concours te Kronenberg op zondag 10 sept. Drum- en Showband Venray zal daar maar liefst met 4 groepen optreden. Bestuur en leden hopen dan ook op die dag veel supporters te mogen begroeten, zeker nu het zo dichtbij is. Het oude O.L. Vrouwe Gilde van 1340 van Holthees heeft ji. zondag op de Kringgiidedag te Oeffeit weer een prachtig succes geboekt, 't Was wel zeer triestig dat de drumband Lambra de Gildebroedere in de steek liet voor de massale op mars, waar de Gildebroeders in 't geheel niet over te spreken zijn en 't laatste woord nog niet is gezegd. Maar door de inzet van de Gilde- broeders en jeugd vendelgroep wist men toch nog de volgende prijzen te behalen. Voor 't algemene klassement, waar zo'n 50 gildes aan deelnamen wist het O.L. Vrouwe Gilde de 3e plaats te bemachtigen. De vendeliers, die het er ook niet bij lieten zitten zitten, behaalden bij individueel jeugdvendelen de vol gende prijzen: Willy Fleuren 3e prijs en Luk Peters 4e prijs, terwijl de 5e prijs werd behaald door Peter v. d. Ven. Dus weer een prachtig succes voor onze jeugd vendelgroep. Na twee weken Kindervakantiewerk zijn er ook dit jaar weer een hele boel kinderen die kleding, schoeisel, handdoeken, drinkbekers, tassen cn pukkels vergeten hebben mee naar huis te nemen. Wij kunnen ons voorstellen dat er ouders zijn die toch nog wel graag de r kans hebben om daar nog iets van terug te zien. Op zaterdag 19 augustus tussen 10 cn 12 uur bestaat de gelegenhied tot 't afhalen van verloren gegane spul len bij mevr. Kortekaas. Hoender straat 54 in Venray. Wij hopen dat velen hiervan ge bruik zullen maken aangezien wij ook niets met deze dingen kunnen doen. Alles wat niet opgehaald wordt gaat naar een of andere liefdadig- heidsinrichting. Natuurvereniging Overloon E.O. Tot mijn grote spijt moet ik u me dedelen dat wij genoodzaakt waren de excursie die aanvankelijk gepland was op 12 en 13 augustus uit te stel len naar 9 en 10 september. Dit was het gevolg van een tot nu toe te ge ringe belangstelling, echter door het herhaaldelijk benadrukken van de wens (door veel personen) de ex cursie naar een latere datum te ver schuiven, heben wij er het volste vertrouwen in dat in september de excursie alsnog met sukses kan door gaan. De tot nu toe ingeschreven perso nen blijven gewoon ingeschreven men op die datum niet dan kan men voor de september excursie. Kan zijn geld terug ontvangen bij de penningmeester De mensen die zich alsnog willen aanmelden moeten hiermee snel zijn daar de helft van het aantal plaatsen als bezet Is. Nog maals benadrukken wij dat geen lid van de vereniging zijn. geen verschil maakt; die het eerst komt. het eerst maalt. Het Is mogelijk het geld 61,- over te maken aan de natuurvereni ging per bank (nr. 14.14.10.639 t.n.v. Natuurvereniging Overloon E.O.) of het af te geven bij A. Weerts, Iren- nestraat 13, Overloon. Verder is er voor leden en niet- leden een vrgadering bij hotl Wil- helmina op 25 augustus over de ex cursie en lopende zaken in de vr- eniging. Aanvang 8 uur. K.P.J. Overloon Traditiegetrouw nodigt de KPJ Overloon dit jaar in samenwerking met de TKO uw vereniging, bij deze uit tot het deelnemen aan de dorps zeskamp. Deze zal gehouden worden op zon dag 10 september op het sportpark „De Raay". De aanvangstijd ligt aan zal ca. 11 uur zijn. We gaan weer te 't aantal deelnemende ploegen maar werk met groepen van tien perso nen. die geleid worden door 'n coach. Per ploeg moet een joker gemaakt worden, welke bij een zelfgekozen onderdeel mag worden ingezet. Ver der zullen de jokers door een pu blieke jury op originaliteit en fraai heid beoordeeld worden, waaraan een leuke attentie verbonden ls Het deelnamegeld bedraagd f 30.- per groep. Inschrijving is mogelijk tot en met zondag 27 augustus bij J. van Osch, Baansestraat 28, telefoon 612. Nadere gegevens zullen bekend ge maakt worden op de plpegleidere- avond op dinsdag 5 september in ca fé Voesten, aanvang 20.00 uur, waar bij de ploegleider plus eventueel een speler van iedere ploeg welkom is. Dan dienen tevens de deelnamekos ten betaald te worden. Hopend op een sterk spelersveld. zodat het weer een gezellig dorps- festijn kan worden, wachten wij op uw reaktie. Oirlo. niet verdwenen Tijdens mijn vakantie bezoek ik steeds bepaalde plaatsen. Dit jaar zijn dat «lie met „oi" erin, en afge lopen dinsdag zou de reis naar Oir lo gaan. Aan de hand van „Het boek van de weg" van de ANWB had ik een route uitgestippeld en was op weg gegaan. Tot Venray verliep alles voor spoedig doch voortgaand richting Wanssum liet de ANWB-wegwijzer mij in de steek. Al wat aan plaatsen werd vermeldgéén Oirlo! Ik was dan ook voorbij de afslag naar Oirlo voor ik er erg in had. In Wanssum werd mij duidelijk ge maakt hoe ik wel in Oirlo kon ko men. Het lukte. Oirlo bleek een schilderachtig dorp, uniek gelegen en een landelijke rust uitademend, wat men in deze jachtige tijd niet meer voor mogelijk houdt. Ik kon- kludeerde dat de Oirloërs ter be scherming van hun rust de ANWB verzocht hadden hun dorp maar niet op de wegwijzers te vermelden. Ik «lit navragen. Maar mijn veromier- stelling bleek geheel onjuist. De Oir loërs wensen wel vermelding van hun plaatsnaam op de ANWB-bor- den. Ik kan hier geheel achterstaan. Ik wil de redaktie van dit blad dan ook verzoeken alles in het werk te (blijven) stellen Oirlo vermeld te krijgen. Zij heeft daartoe het volste recht. Oirlo bestaat echt. B. Sibon. Tesselschadestraat 12a, Leiden. Naschrift van de redaktie: Inderdaad bestaat Oirlo echt; maar dat kleine bordje dat naar dit kerk dorp moet verwijzen bestaat niet. On danks alle beloftes ln het verleden reeds gedaan, schijnt het onmogelijk ruik een bord te maken. Misschien dat men bet zelf maar moet opknap- «d wak-

Peel en Maas | 1978 | | pagina 7