GOUDEN BRUIDSPAAR KRONIEK VAN 'N KERMISWEEK RECTOR COX VAN HEIDE 40 JAAR PRIESTER Pater H. Lommen 40 jaar priester Kaaswinkel Dorpsraden praten mee over kermispatroon Kampeercentrum in Oirlo Mededeling Ver. Het Groene Kruis T Op 15 augustus jl was het veertig jaar geleden, dat Rector M. Cox van Heide tot priester werd gewijd. De officiële viering van dit feit is in goed overleg met de jubilaris uitge steld tot zondag 27 augustus, omdat op de zondag na de 15e „meester H. Staal" het hoofd van de school te Heide, zijn zilveren huwelijksfeest viert. Op zondag 27 augustus wordt in de rectoraatskerk het priesterfeest geopend met een plechtige eucharis tieviering, waarna tot 1 uur in de Gelderkoel de jubilariszal recipi ëren. Rector Cox droeg op 21 augustus 1938 in de St. Jozefkerk van de pa ters Franciscanen aan de Maagden burg te Venlo zijn eerste H. Mis op. Hij kwam op 8 februari 1960 als op volger van de eerste rector Wismans naar het Venrayse kerkdorp Heide. De jubilerende rector heeft in de afgelopen achttien jaar veel gedaan voor de Heidse gemeenschap. Van hem mag worden gezegd, dat hij de ware vriendschap onder de Heidse parochianen heeft gebracht. Die band houdt hij niet in 't minst tot stand als „hoofdredacteur" van het Heidse blaadje, dat wekelijks dcor hem op geheel eigen wijze wordt volgeschreven en waarin de humor niet ontbreekt. Ondanks het feit, dat hij intussen A.O.W.-er is geworden, geeft rector Cox nog iedere donderdag godsdienst les in de hoogste klassen van de ba sisschool, hetgeen door de mensen van de Hei zeer op prijs wordt ge steld. Tot zijn 64e jaar gaf hij gods dienstlessen aan de huishoudschool, met het doel de lasten van het rec toraat te verlichten. Met hetzelfde doel spant hij zich met een groot aantal enthousiastelingen jaarlijks in om de Motorcross te organiseren. Bij voorbaat zijn wij er van over tuigd, dat het rector Cox op zijn feestdag niet aan belangstelling zal ontbreken. Op 21 augustus a.s. zal het 40 jaar geleden zijn dat pater H. Lommen tot priester werd gewijd. Hij is mo menteel rector van het Bejaarden centrum te Asten, Sint Bartolomeus aan het Koningsplein, en fungeert tevens als weekeinde-assistent in de Sint Jozefparochie te Deume. Pater Lommen is afkomstig uit Tegelen en is lid van de Congregatie Op vrijdag 25 augustus a.s. zullen de klokken van de St. Petrus Ban- denkerk te Venray feestelijk luiden ter ere van het gouden bruidspaar Hendriks-Cortenbach. Zoals gebruikelijk zijn wij dat gouden paar gaan bezoeken tenein de uit hun mond hun levensloop te vernemen en daarvoor- moesten wij naar de Langeweg waar reeds de naamgeving „Smakterweg" aan de gevel van hun woning tot uitdruk king brengt de mooie 41 jaren van hun huwelijk doorgebracht op die Smakterweg. We treffen" er een gelukkig, maar vooral vitaal gouden paar, genietend van een welverzorgde levensavond. Zij konden geen verklaring geven van hun vitaliteit. Wat het recept is, dat weten zij niet, misschien hard werken en niet te veel zorg, een goed en hecht gezin ondanks of dankzij 9 kinderen. DE GOUDEN BRUID An, Anna of Annie zoals ze wordt genoemd CORTENBACH (75) is ge boren en getogen te Horst. Op de Horster kermis leerde ze een stel Venrayse jongemannen kennen, ging eerst met de een mee, maar dat be viel niet en ze probeerde het toen maar met de ander, haar latere brui degom. Na een verkeringstijd van 4 jaar werd er getrouwd en ging men in Venray wonen. Er kwamen 9 kin deren en deze hebben haar wel eens wat hoofdbrekens gekost, maar het werd wel een hecht gezin waar veel is af gelachen en waar men graag kwam. Deze 9 kinderen zijn allemaal getrouwd en zullen met 16 klein kinderen het gouden feest meema-, ken. DE GOUDEN BRUIDEGOM Johan, of zoals het in de burger lijke stand staat: H. P. J. HEN DRIKS (76), maar dan kent hem geen mens in Venray, werd geboren en getogen in Rooy. Hij kreeg in 1917 de kans als leerjongen te beginnen bij het toen geheten Krankzinnigen gesticht SL Anna Hij bleef daar 3 jaar en ging toen naar het autobe drijf Pluy en Thelosen, want zijn gro te hobby was automonteur de auto was in opkomst. Zo kreeg hij reeds met 18 jaar zijn eerste rijbe wijs, dat wil zeggen dat hij nu reeds 58 jaar z'n rijbewijs heeft. Er zullen er weinig zijn in Venray die zo lang dat rose papiertje heb ben. In al die jaren heeft hij geen ongeluk veroorzaakt en werd maar een keer bij een ongeluk betrokken. In 1926 werd hij voor de tweede keer aangenomen bij St. Anna, nu voor de machinekamer en is later door zelfstudie die niet door de inrichting betaald werd opgeklom men tot hoofd van de technische dienst. Bij zijn afscheid na 41+3 jaren kon hij stellen dat hij de gehele revolu tionaire ontwikkeling van het krank zinnigengesticht tot psychiatrisch ziekenhuis heeft meegemaakt. Oók de .glorie en de macht" van de Zus ters van Liefde van Josef en Maria uit Gent. En dan springen dadelijk twee namen naar voren: de legen darische Zusters Fabiana en Gode- lieve, welke later secretaresse van het hoofdbestuur van de Congregatie zou worden, maar welke onbetwist een stempel heeft gedrukt op de re volutionaire ontwikkeling binnen St. Anna. 70 uren in de week voor St. Anna klaar staan was heel gewoon; daar om moest hij ook een keer naar de Smakterweg verhuizen om dichter bij het ketelhuis te zijn. Zijn hobby kon Johan of zoals hij door de Zus ters werd genoemd meneer Johan, uitleven want alle gebeurtenissen legde hij sinds 1947 op de film vast. De film die ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van St. Anna zal worden gedraaid is een samenvat ting van het filmmateriaal door hem vervaardigd. Naast die 70 uren werken op St. Anna bleef er nog veel aktiviteit over welke hij kon uitleven, niet al leen op het terrein van de sport. En dan denken we aan zijn aktieve voetballoopbaan bij DOS. Deze ging echter later ter ziele maar werd me de door zijn inzet weer heropgericht. Nog later ging deze over in „De Valk" en weer later werd er gefu seerd met de voetbalclub van St. Servatius. Aan de fusie van de voet balclub SVV verrichtte hij ook baan brekend werk. Zo was hij ook op richter, jarenlang bestuurslid en voorzitter van de gymnastiekvereni ging St. Christoffel. Op het gebied van de organisatie wist men hem ook te vinden, want niet alleen was hij meer dan 50 jaren lid van de KABO, maar ook jarenlang be stuurslid van deze vakbond. Hij is ook lid geweest van de gemeente raad en wel in de noodgemeente- raad Jarenlang was hij kollektant in de Grote Kerk. Ook willen wij hem vermelden als stimulator en or- gainsator van het autovervoer voor het jaarlijks terugkerend ziekentri- duum Venray. Bij zo'n aktief leven zullen wij zeker wel wat vergeten. Maar we willen cok even stil staan bij de zwarte bladzijde in onze jongste ge schiedenis: de bezetting en bevrij ding van St. Anna. Niet alleen vin dingrijkheid was nodig om alles draaiende te houden, maar vooral moed om tijdens het bombardement hulp te bieden daar waar die nodig was en dan ook nog te weten dat er enkele meters verder een groot gezin in angst zat. Maar het is ge lukt en ze kunnen het navertellen, de zwarte bladzijde weten ze over te slaan. Ze verheugen zich op de dag van vrijdag 25 augustus als om 14 00 uur in de St. Petrus Bandenkerk een plechtige Eucharistieviering tot hun intentie zal worden opgedragen. Dankbaar voor de vitaliteit en het levensgeluk wat hun beider deel mocht zijn. Na de kerkelijke viering gaat het naar Restaurant Vlakwater en daar krijgt ieder de gelegenheid het gou den paar te feliciteren. Dat daar vele zusters, personeel en verpleeg den van hét psychiatrisch ziekenhuis bij zullen zijn, dat spreekt vanzelf; maar ook velen uit de sport, zowel voetbal als gymnastiek en uit het organisatieleven. We wisten dat wij bij de revue van zc'n werkzaam leven toch nog iets zouden vergeten en daarom haasten wij ons maar te vertellen dat de gouden bruidegom op 9-jarige leef tijd de zwemkunst al meester was en die sport beoefende in de Rouwkoe- len en stiekem in de PaoterskoeL der Missionarissen van Steyl S.V.D. Na zijn priesterwijding kreeg pa ter Lommen gelegenheid zich onder wijskundig te bekwamen op de kweekscholen te Breda en te Zeist en praktijkervaring op te doen, als plaatsvervanger van een „onderge doken" leerkracht, aan de St Oda- school te Ysselsteyn-Venray. in de laatste periode van de oorlog. Vertrokken naar Indonesië als Ni- ca-aalmoezenier in november 1945 zag pater Lommen zich als missie taak toegewezen het openen van 'n Normaalschool te TodaBeloe en la ter een kweekschool te Ruteng, op het eiland Flores. Na een studiever lof in U.S.A., aan de Catholic Uni versity of Washington D.C., werd hij belast met het algemeen bestuur van de missiescholen van het diocees Ruteng en de bisschoppelijke in spectie van het onderwijs. In 1973 konden deze taken aan eigen vakbe kwame inheemse krachten worden toevertrouwd. Het jubileum zal op een nader te bepalen datum op bescheiden wijze gevierd worden in het Missiehuis St. Willibrordus, Vlierdenseweg 109 te Deurne. Op 26 augustus is er een plechtige Eucharistieviering te Asten, in de St. Bartolomeuskerk en op 27 augus tus in de St. Jozefkerk te Deume, Van Rijn-Kaas in Maasbracht heeft sinds enige tijd een nieuw aktiviteit ontwikkeld, te weten het opzetten van Kaasbaas-filialen in Nederland. Van Rijn-Kaas is een groothandel in kaas welke al zo'n 100 jaar werk zaam is op dit gebied. Deze ervaring heeft er toe geleid dat begin 1978 werd besloten in den lande „Kaasbaas filialen" te openen op basis van de franchise gedachte. Men zal in deze zaken naast de ver koop van kaas, ook noten en wijnen in het assortiment aantreffen. Inmiddels is het eerste Kaasbaas filiaal van start in Utrecht en staan cns op 23 augustus opnieuw 'n 3-tal openingen, o.a. een in Venray, te wachten, Het Venrayse Kaasbaas filiaal zal worden gevestigd in het voormalige pand van Foto Dom Melskens, aan de Merseloseweg, achter de Schouw burg. Het ligt in de bedoeling van het kollege van burgemeester en wet houders tegen eind september de dorpsraden van de acht kerkdorpen met een eigen kermis voor een be spreking uit te nodigen. Tevoren kunnen de dorpsraden hun wensen ever de jaarlijkse kermis kenbaar maken, Op deze manier hoopt het kollege, dat voor ieder dorp een ker mispatroon kan worden samenge steld, waarmee aan de wensen zo veel mogelijk tegemoet wordt geko men. In de afgelopen jaren heeft met 'n kermissxploitant een overeenkomst gegolden voor het plaatsen van een autoscooter en een kindervliegtuig- molen in de acht kerkdorpen. Het grote voordeel van dit kontrakt was, dat ook de allerkleinste dorpen met beide attrakties werden bediend. Het aantrekken van de vliegtuig molen betekende echter het verdwij nen van de draaimolen. Deze vervan ging kon door het kollege worden gebillijkt, omdat de exploitatie van een draaimolen in de meeste kerk dorpen niet langer haalbaar bleek. Het aantal kleine kinderen is sterk afgenomen en de grotere kinderen voelen meer voor een vliegtuigmo len. In verband met het grotere leeftijdsbereik is destijds voor de vliegtuigmolen gekozen. Voor het plaatsen van een vliegtuigmolen én een draaimolen tegelijk was in geen enkel kerkdorp voldoende emplooi. Nu de overeenkomst met de ker misexploitant afloopt wordt door burgemeester en wethouders naar mogelijkheden gezocht om de kermis sen op de kerkdorpen passend' te be dienen. Hiervoor worden dus de dorpsraden ingeschakeld. De heer Jacobs heeft van het col lege van burgemeester en wethou ders toestemming gekregen om voor het jaar 1978 in het pand Koepas 8 te Oirlo een kampeercentrum in de vorm van bivakkeergelegenheid te exploiteren. Onder meer is als voor waarde opgenomen, dat ten hoogste 23 gasten mogen worden toegelaten, alleen jongens of alleen meisjes. In de maand september 1978 zal er wederom een afslankcursus worden gegeven. Aantal deelnemers c.q. deelneemsters: 20. Duur van de cur sus 17 weken. De kosten hiervoor bedragen: Voor kruisleden 70,Voor nlfet kruis- leden 70,verhoogd met het plaatselijke contributiebedrag van 31,50, beiden inclusief het boekje „Samen afslanken". Eenieder dient in het bezit te zijn van een verwijsbriefje van zijn of haar huisarts. Opgave voor bovenge noemde cursus, liefst vóór 15 juli 1978 bij Het Groene Kruis' Venray, telefoon 04780-1269. boekhandel van den munckhof Is ook dinsdags de gehele dag geopend Traditiegetrouw bieden wij hier onder onze lezers weer een „kroniek van een kermisweek" de enige week in het jaar dat U „Peel en Maas" moest missen. Een kermis week, met volgens de heren van De Bilt hier en daar een bui. Nou, dat „hier" klepte dan wel precies, want de weersomstandigheden waren echt niet zo denderend. Dat beïnvloedde natuurlijk ook het bezoek aan de Venrayse kermisvermakelijkheden, waarvan de exploitanten desondanks niet mochten klagen. We konden ons echter niet aan de indruk onttrek ken, dat het cafébezoek, mede door het wisselend weer, drukker was dan vorige jaren, en dat vooral de jeugd geen pilsjes tekort gekomen Een kermisweek ook, welke zich kenmerkte door een rustig verloop, zonder al te veel ernstige politionele zaken, al werd van de heren orde bewakers dikwijls zeer veel takt en inzicht gevergd. Dat kwam vooral tot uitdrukking bij de nieuwste „sport", welke we gevoeglijk „agentje pes ten" kunnen noemen. Wij bedoelen hiermee de valse alarmmeldingen, waarvoor de politie dan onverrich- terzake uittrekt, en de daders stie kem in hun vuistje lachen. Veel aandacht moest de politie ook schenken aan geluidsoverlast, zoals van lawaaierige muziek, jankende henden enz. Ook moest dikwijls uit gerukt worden voor inbraakalarm bij banken, scholen en bedrijven, maar steeds bleek er niets ernstigs aan de hand te zijn. Evenmin bleek er niets aan de hand te zijn toen een melding binnen kwam dat er een man in een greppel langs de Maas- hesweg zou liggen; dat er vermoede lijk een kalverendiefstal was; en dat er kinderen verdwenen waren. Wel was er wat aan de hand met de waarschuwingslampen bij wegafslui tingen e.d. Deze lampen werden te dikwijls vernield of weggehaald, waardoor er levensgevaarlijke situ aties zouden kunnen ontstaan voor het gemotoriseerd verkeer. Desondanks was de politie niet on tevreden over deze kermisweek, al waren hun notities overvloedig. Wij geven er u hier een bloemlezing van. INBRAKEN EN DIEFSTALLEN Bij een hoofdagent op vakantie werd uit zijn garage een fiets ge stolen. Het gelukte zijn collega's de fiets op te sporen en de dader aan te houden. In de handwerkzaak van B. werd ontvreemd een doos inhouden de ongeveer 100 kruisjes, hartjes en dergelijke. Die goederen worden ge bruikt bij het emailleren. Mevr. H. deed aangifte van in braak in de berging van haar flat aan de Veltumse Kleffen. Levens middelen en drank waren ont vreemd. Toegang werd vermoedelijk verkregen met een valse sleutel. Uit een andere berging in dezelfde flats werden ontvreemd twee eenper soonstenten. De waarde van die twee tenten werd vrij hoog geschat, name lijk op 1000 gulden. J. deed aangifte van diefstal van een herenfiets vanuit zij woning. De deur van de woning had hij niet op slot gedaan omdat zijn dochter nog thuis moest komen. Bij de firma T. aan de Plataan straat werd door onbevoegden toe gang verschaft door vernieling van een ruit. De kantoren werden door zocht en een klein bedrag aan geld wordt vermist. Bij de woningbouwvereniging Noord Limburg aan de Plataanstraat werd onbevoegd toegang verkregen door het openbreken van een deur. Kantoor en magazijnruimten waren doorzocht, maar zover kon worden nagegaan wordt er niets vermist. Bij de garage van G. aan de Horsterweg werd door onbèvoegden toegang verkregen door het openbre ken van een deur. Hier wordt een kistje met eén klein bedrag aan geld vermist. Vanuit een bar-discotheek werd een lederen jas ontvreemd ter waar de van 200,De gedupeerde is de 20-jarige P. C. uit Venray. G. deed aangifte van diefstal van zijn tuinhek. Daags daarna werd het tuinhek in de struiken teruggevon den. DRANK IN BESTUURDERS De bekende 1 novemberwet wordt in Venray steeds meer overtreden. Wij laten nu een weekje „drank in bestuurder" de revue passeren. 6 aug.: Een bestuurder uit Vier lingsbeek, een 21-jarige bestuurder uit Venray, een 35-jarige bestuurder uit Meerlo-Wanssum. Dit drietal moest pijpje blazen en de bloedproef ondergaan. Een 24-jarige bestuurder uit Overloon kreeg een rijverbod van 8 uur opgelegd. 7 aug.: Een 24-jarige bestuur der uit Gennep moest pijpje blazen en de bloedproef ondergaan, Een 29- jarige bestuurder uit Wijchen en een 21-jarige bestuurder uit Venray kre gen een rijverbod opgelegd. 8 aug.: Zowel een bestuurder uit Horst als een bestuurder uit Venray kregen wegens geconstateerd drank gebruik een rijverbod opgelegd. 9 aug.: Een 30-jarige bestuur der uit Horst moest pijpje blazen en de bloedproef ondergaan wegens te veel drankgebruik. Twee duitsers hebben kunnen ervaren dat het niet alleen de Duitse politie ernst is, dat het beter is „glaasje op laat je rijden" maar dat de Venrayse politie ook datzelfde principe huldigt. Op de Merselose weg trof de politie de 29-jarlge be stuurder van een personenauto A. S. uit Neu Eichenberg aan, die niet al leen de blaasproef moest ondergaan, maar later ook de bloedproef. Pro cesverbaal werd aangezegd en de auto laten staan. Verder kreeg een 19-jarige, eveneens uit Neu Eichen berg een rijverbod van 8 uur opge legd, anders zou deze achter het stuur van die auto zijn gekropen en ook hij was niet nuchter. Op de Mgr, Hanssenstraat te Oostrum was het beneveld brein van de bestuurder, door het overmatige gebruik van alcohol, oorzaak dat de ze 25-jarige uit Geysteren de langs die weg geparkeerde auto van P. P. uit America niet opmerkte en er te gen aan botste. Na blazen werd de bloedproef afgenomen en in overleg met de officier van justitie werd zijn rijbewijs ingevorderd. De 39-jarige bestuurder van een personenauto P. v. H. uit Someren vestigde de aandacht op zich toen hij met de door hem bestuurde auto door het rode stoplicht te Ysselsteyn raasde. Met hoge snelheid reed hij vervolgens de Deumeseweg op in de richting van Venray-kom. Waarom een omweg als het korter kan, dacht zijn beneveld brein, want de Lang straat werd in verboden richting ge nomen Daar wist de politie hem aan te houden. Blazen en de bloedproef, auto laten staan en de aanzegging dat procesverbaal zal worden opge maakt, waren het gevolg, Maar nog andere niet geregis treerde bestuurders kregen een aan zegging dat het beter was hun auto te laten staan en deze deden het ook prompt. Daarnaast werden er ook nog enkele personen bekeurd terzake openbare dronkenschap. VERNIELING M. v .d. M. deed aangifte van ver nieling van zijn aan de Julianasingel geparkeerde auto. Uit de sporen viel op te maken dat men maar het dak had benut om er over te lopen. AUTO MET EXPLOSIEVEN Op de rondweg van het Brukske, zo werd door kinderen verteld, stond een vrachtauto met explosieven. De kinderen hadden een sticker bij zich met het opschrift „Explosie" en een afbeelding van een springende gra naat. Bij het door de politie ingestel de onderzoek bleek dat van de aldaar geparkeerde vrachtauto aan de ach terkant het dekzeil los was, waar door iedereen in de auto kon komen. Achter in de vrachtauto stonden 16 dezen, ieder inhoudende 500 jacht patronen. Veiligheidshalve werden de patronen onder de berusting van de politie genomen. De bestuurder van de vrachtauto was de 23-jarige N. Ph. uit Venray. Volgens de vracht brief waren de patronen bestemd voor een firma uit Bergen op Zcom. Na raadpleging van deskundigen ken de politie geen overtreding konsta teren van de vuurwapen-wet, noch van de wet op gevaarlijke stoffen. De patronen werden derhalve weer aan de vervoerder terug geven. Wel gaan de deskundigen nu onderzoeken cf de Algemene Politieverordening van de gemeente Venray niet moet werden aangepast, daar het toch voor velen een gevoel van onbeha gen zal opleveren, dat vrachtauto's met ontplofbare stoffen, want dat zijn ook jachtpatronen, geparkeerd kunnen staan in drukke wijken en zeker in wijken als het Brukske. SNELHEIDSCONTROLES Venrays politiemannen zagen nog kans om controle te houden inzake de naleving van de maximum snel heid. Vijftig autobestuurders zullen t.z.t. een acceptgirokaart thuis krij gen voor de gekonstateerde over schrijdingen, welke bedroegen van 61 tot 81 km. per uur. Gecontroleerd werden binnen de bebouwde kom van kwart voor elf tot half een en van kwart voor twee tot kwart over twee. WATERLEIDINGBUIS SPRONG Net voor Oirlo sprong door onver klaarbare oorzaak de transportlei ding van de waterleidingsmaatschap pij. Het water spoot boven het weg dek uit. Venrays politiemannen na men de eerste maatregelen terwijl de mannen van de waterleiding la ter de breuk wisten te herstellen. VECHTEN In verband met een flinke vecht partij werd assistentie van de politie gevraagd op het Henseniusplein. Als verdachte hield de politie aan de 18- jarige Venrayer J. D. Een zevental jongelui verscheen later op het po litiebureau en maakten hun misnoe gen van de aanhouding van de 18- jarige kenbaar. Maar de Venrayse politiemannen wisten die jongelui, zij het met enige dwang, uit het po litiebureau te krijgen- B. uit Venray deed aangifte van mishandeling. Hij was gewond aan gezicht en mond en werd voor behandeling naar het zie kenhuis vervoerd. Zowel voor de 18- jarige J.D. als voor de anderen bij de vechtpartij betrokkenen zal een en ander nog wel een staartje krij gen. Aangifte werd gedaan door N. in Venray, die door enkele café- of barbezoekers voor een dancing aan de Langstraat in elkaar geslagen zou zijn en zich onder medische behande ling had moeten stellen. VERKEERSONGEVALLEN MET GEWONDEN Door onbekende oorzaak kwam de 17-jarige bromfietser V. op het rijwielpad langs de Leunseweg te vallen, vermoedelijk raakte de trap per de trottoirband. De bromfietser werd naar het ziekenhuis vervoerd. Bij onderzoek aldaar bleken de ver wondingen mee te vallen en kon hij naar huis worden vervoerd. De 22-jarige voetganger P. H. uit Venray liep met zijn kameraden de Langeweg over, maar lette waar schijnlijk onvoldoende op het ver keer. Nu liep hij tegen de vracht auto. bestuurd door P. v. E. uit Ven ray. Hij liep dusdanige verwondin gen op dat hij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. De 54-jarige bestuurster van een personenauto J. P.-N. reed op de kruising PaterslaanLangstraat in de richting van de Langeweg. De 9- jarige L. v. D. stond met haar fiets stil voor de kruising, maar op het moment dat de personenauto nader de stapte zij op haar fiets, raakte even de auto en kwam ten val. Bij die val liep het meisje een open beenbreuk op waardoor overbren ging naar het ziekenhuis noodzake lijk wprd geacht. Een vijftal jongens, die deelna men aan een dropping, liepen over de Zuivelweg. Op die weg reed de personenauto bestuurd door de 30- jarige P. B. uit Venray, eveneens in de richting Leunen. Bij nadering van de auto de jongens liepen midden op de weg sprongen vier van de jongens naar links, de ande re W .L uit Deventer sprong naar rechts in de berm. De autobestuurder trachtte de jongens te ontwijken maar de laatstgenoemde jongen werd geschept en liep dusdanige verwondingen op dat hü naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. VERKEERSONGELUKKEN MET MATERIëLE SCHADE Op de Westsingel met de in gang van het zwembad de Parkweg had een aanrijding plaats tussen een fietser en een personenauto. De 19- jarige in Venray woonachtige M. E. sloeg daar rechtsaf de Parkweg op en botste tegen de personenauto van de 22-jarige P. v. d. B. welke op de Parkweg stilstond. Op de Merseloseweg stopte de 51-jarige bestuurder van een perso nenauto G. E. uit Meerlo-Wanssum aan de rechterzijde van de rijbaan om te kijken of er een parkeerplaats vrij was. De 27-jarige bestuurster van een personenauto M. G.-W. uit Overloon reed voorbij en sloeg daar na rechtsaf de parkeerplaats op, maar op dat moment reed de eerste bestuurder weer door en er ontstond een botsing. Bij het wegrijden uit een par keerhaven aan de Veltumse Kleffen merkte de 49-jarige bestuurster A. F. uit Utrecht te laat de personen auto van de 23-jarige A. B. uit Ven ray op, en haar auto botste toen te gen de geparkeerde auto. De 17-jarige bestuurder van een bromfiets P. Ph. uit Dordrecht reed vanaf de Langstraat de kruising met de Paterslaan-Langeweg op met de bedoeling rechtdoor te rijden. Hij verleende geen voorrang aan de over de voorrangsweg naderende perso nenauto. bestuurd door de 52-jarige J. S. uit Venray en daardoor ont stond een botsing. De 32-jarige bestuurder van een personenauto G. W. uit Nuland reed over de Maasheseweg en gaf voor rang aan een over de Noordsingel naderende vrachtauto bestuurd door A. L. uit Venray. Deze bestuurder wilde rechtsaf de Maasheseweg op draaien, maar op dat moment liet de eerste bestuurder zijn auto langzaam doorlopen en raakte de stootbatk van de vrachtwagen. Er ontstond een deuk in het spatbord van de per sonenauto. De 23-jarige bestuurder van een personenauto P. B. uit Venray reed over de Paterslaan in de richting van de Oude Oostrumseweg, terwijl de 57-jarige C. J. uit Venray met zijn auto vanaf de Leunseweg links af de Paterslaan wilde indraaien. Voor de eerste personenauto raakte een bromfietser in een slip en om een botsing te voorkomen week de be stuurder uit maar raakte daarbij de van rechts komende personenauto. De 26-jarige bestuurder van een personenauto T. H. uit Overloon had zijn auto op de parkeerplaats achter de Hema neergezet Toen hij na een uur terug kwam vond hij deze be schadigd terug. Helaas had de ver oorzaker geen visitekaartje achter gelaten. Naar de identiteit speurt de politie. De 58-jarige bestuurster van een personenauto A. B.-de G. reed over de Leunseweg in de richting Venray-kom en ter hoogte van de kruising met de Zuidsingel reed over het rijwielpad in dezelfde richting de 16-jarige bromfietser I. B. uit Ven ray. De bestuurster had die brom fietser niet gezien, want toen ze de kruising van de Zuidsingel wilde op rijden moest ze uitwijken om een botsing met de bromfietser te voor komen, maar nu botste haar auto tegen een op de Zuidsingel voorge sorteerde auto van de 29-jarige M. K. uit Venray. De 26-jarige bestuurder van een personenauto J. W. uit Venray reed over de Overloonsweg in de richting van Venray-kom. Plotseling stak een koe de rijbaan op. Hij kon de koe niet meer ontwijken, waar door zijn auto behoorlijk werd be schadigd. Een ontboden dierenarts kon niets meer doen voor de koe en het beest moest worden afgemaakt. Met een snelheid van 90 km per uur reed de personenauto, be stuurd door de 30-jarige E. v. d. B. uit G roosbeek over de Timmer- mannsweg. Hij hoorde een harde klap en bij stilstand ontdekte hij dat hij een hond had aangereden, eigen dom van A. v. V. uit Ysselsteyn. De hond werd gedood. De personenauto bestuurd door de 26-jarige W. G. uit Venray reed ever de Merseloseweg in de richting van Merselo. Bij de kruising met de Westsingel stopte hij. De motor sloeg af en de auto kwam op de Westsin gel tot stilstand. Op het moment dat de motor weer aansloeg en hij ver der wilde rijden had hij niet bemerkt dat van links een personenauto, be stuurd door de 22-jarige C. P. uit Venray naderde. Die bestuurder remde af maar op het door regen glad geworden wegdek kreeg hij zijn auto niet meer tijdig tot stilstand en er ontstond een botsing. Op de rondweg Brukske ver leende de 34-jarige bestuurder van een personenauto A. v. H. uit Venray geen voorrrang aan een van rechts over de Rumbastraat naderende per sonenauto, bestuurd door de 39-jari- ge W F. uit Venray. Hij deed dat niet omdat uit tegenovergestelde richting een ander personenauto na derde en hij verwachtte dat de twee de genoemde bestuurder deze voor rang zou verlenen. Maar ook hier denkt ieder voor zich, en er onstond nu een botsing. Op de Timmermannsweg reed een personenauto bestuurd door G. H. uit Vierlingsbeek achteruit. De achter hem rijdende J.S. uit Ootmar- sum reed tijdig ook achteruit, maar de eerste bestuurder deed dit snel ler en zodoende ontstond er toch een botsing. De bestuurder van een perso nenauto W. J. uit Horst reed vanaf de Midden Peel weg de kruising met de Deumeseweg op en verleende geen voorrang aan L. v. d. L. uit Bergchem die uit tegenovergestelde richting naderde en rechtdoor wilde rijden. De tweede bestuurder stond in een rijstrook en naast hem stond een vrachtauto die linksaf de rich ting Deurne wilde indraaien. Moge lijk heeft hierdoor de eerste bestuur der de rechtdoor gaande auto niet opgemerkt, waardoor een botsing ontstond. Op de rondweg Brukske ver leende de 40-jarige bestuurder van een personenauto L. v. G. geen voor rang aan de van rechts uit de Gricg- straat kemende personenauto, be stuurd door de 26-jarige H. T. uit Venray, waardoor een botsing ont stond. Materiële 9chade viel er even eens te noteren bij een botsing op de Ripseweg met de kruising van de Twistweg De 19-jarige W. v. d. H. uit Gorredijk haalde een links van de wegas voorgesorteerde personen auto bestuurd door de 28-jarige A. de C. uit Wanroy in, op het moment dat laatstgenoemde linksaf sloeg. De personenauto bestuurd door de 56-jarige J. E. uit Venray reed over de Julianasingel. komende uit de richting kom en wilde linksaf de Pr, Bernhardstraat inrijden en ver leende daar geen vrije doorgang aan de tegemoetkomende auto bestuurd door J. L. uit Venray. Nadat de bei de auto's met elkaar in botsing wa ren gekomen kwamen ze in aanra king met een derde auto welke op de Pr. Bernhardstraat stond voorge sorteerd. De drie auto's werden ern stig beschadigd maar de bestuurders en inzittenden liepen geen noemens waardig letsel op. 110 KOEIEN OP DE RIJWEG Om half vier in de vroege mor gen werd er loslopend vee gemeld op de Overloonseweg. Met vereende krachten van eigenaren, buurtbewo ners en politie konden de dieren, 110 stuks, weer achter de veilige afraste ring worden gedreven. De aangerich te schade zal door de twee eigenaren v. S. en S. worden geregeld. Uit het onderzoek is komen vast te staan dat de respectievelijke weilan den welke niet bij elkaar liggen door onbekenden waren opengezet. PEEL EN MAAS uw krant

Peel en Maas | 1978 | | pagina 3