Ruim f 1,3 miljoen voor nieuwe raadszaal Speeltoestellen Ziekentriduiim voor Vlakwater „GOED ONDER DAK" MET AMAK Inspraak in opspraak Bejaardenrit REÜNIE ST. ANNA ROZE VLEK Meer parkeerruimte rond De Wieën PEEL EN MAAS VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1978 Nr. 33 NEGEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN VOOR AL UW DRANKEN Zoals bekend is door gedetineer den van de Straf-inrichting Everts- oord medewerking verleend bij de realisering van een speelterrein in de wijk Zuid (oude hockeyveld aan de Leunseweg (zie foto). De werkzaam heden zijn inmiddels voltooid en het terrein is druk in gebruik bij de om wonende jeugd. Namens de wijkraad is reeds enkele malen waardering en dank onder woorden gebracht. De ervaringen met Evertsoord zijn positief te noemen en lijken voor herhaling/voortzetting vatbaar. Zoals bekend worden aan de speeltoestellen in Vlakwater in toe nemende mate vernielingen aange richt Een en ander zal mede te wij ten zijn aan het „verlaten" karakter van het terrein. Door vervanging en aanvulling van speeltoestellen en een opknapbeurt van de bestaande toe stellen op het terrein kan het „speel- terrein"-idee wat meer inhoud wor den gegeven. Wanneer duidelijk is, dat het hier een speelterrein betreft zouden vernielingen wellicht kunnen afnemen. Op grond van de positieve erva ringen met Evertsoord is, vooruit lopend op de definitieve plannen voor het gebied Vlakwater overleg gepleegd over de mogelijkheden voor het vervaardigen en plaatsen van een aantal toestellen. Dit is zon der meer mogelijk. De benodigde materialen (hout) en gereedschappen voor plaatsing op het terrein kunnen door de gemeentelijke Plantsoenendienst ter beschikking worden gesteld. Teneinde op korte termijn met do werkzaamheden te kunnen starten zou het benodigde krediet uit het jeugdfonds beschikbaar gesteld kun nen worden. Een desbetreffend voorstel zal bij de raad worden in gediend. Kleuren afdrukken Veilig, snel. goedkoop 9 x 9 f 0.75 9x13 f 0.90 Alleen gelukte foto's be talen I Foto UITGAVE DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING ADVERTENTIEPRIJS 25 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 PER HALFJAAR 10 UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING Met ons artikel „Theorie en Prak tijd" in Peel en Maas van 28 juli j.l. bebben wij ongewild overigens kennelijk enkele lezers tegen de schenen geschop, gezien hun reak- ties. Het was overigens opvallend, dat het juist de laatste zin van het artikel is geweest, dat bij hen niet door de beugel kon en kwaad bloed heeft gezet. Achteraf willen wij graag toe geven, dat het: „hoe eerder we van die inspraak-procedure en meer openbaarheid weer af kunnen ko men, hoe beter het zou zijn voor een adequaat werkend democratisch be stuur". niet bepaald vriendelijk klinkt in de oren van degenen die voorstander zijn van openbaarheid, en inspraak. Het zou inderdaad beter zijn ge weest, wanneer we geschreven had den, dat het hoog tijd wordt, dat de bevolking (gemeentenaren) eens leert hoe met inspraak en openbaarheid om te gaan. Begrippen als openbaarheid, open heid en inspraak staan hoog geschre ven in het vaandel van het Venrayse gemeentebestuur. Er is de gemeente alles aan gelegen om plannen in en zo vroeg mogelijk stadium in de pu bliciteit te brengen en om de belang hebbenden gelegenheid tot inspraak te geven. Terecht. Maar waar komt dat in de praktijk dan op neer? De genen, die het meest rap van de tongriem zijn gesneden, spreken-in, en wel zodanig, dat degenen die werkelijk belanghebbenden zijn praktisch monddood worden gepraat. Dat is dan inspraak, die geen te genspraak duldt; omdat de inspre kers persé gelijk willen hebben. Voorbeelden uit een recent verleden liggen voor het oprapen. Voordat de gemeente b.v. de eerste lijnen op papier zette voor Veltum II, eiste een mapraakgroep in de plannen gekend te worden. Dat kon; er volgde een nauw overleg tussen gemeente en inspraakgroep. De be zwaren van de inspraakgroep be landden na vele jaren uiteindelijk bij de Kroon. Wat het financiële ge volg van dit soort geen tegenspraak duldend inspraak is geweest, mag men dan aan degenen vragen die anno 1974 graag in Westeinde wil den bouwen. Hoe was de gang van zaken met de plannen van een Noordtangent? Om de „inspraak" meer boddy te geven, vroeg men destijds handteke ningen van leerlingen/kinderen van Jerusalem om het „bezwaar bij de Kroon" te onderstrepen Dap zijn er „insprekers" de goeden uiteraard niet te na gespro ken die er op uit zijn om a priori tegen te zijn. Waarbij de gemeente of b.v. woningbouwvereniging niets goeds kunnen doen. Dergelijke in sprekers zorgen er dan wel voor dat de plannen worden opgehouden, dus later worden uitgevoerd, dus duur der worden. Wat wij beslist niet als „ongun stige inspraak" willen betitelen, is de inspraak die de gemeente b.v. geeft bij een bestemmingsplan; waar de direct belanghebbenden de kans krijgen om mee te praten over de bestemming van een eigen stukje grond. Dat vinden wij een goede zaak; evenals de participatie het meepraten van wijk- en dorps raden Alleen hierom al staan wij er volledig achter dat gemeentelijke plannen zo vroeg mogelijk in de pu bliciteit gebracht worden, en dat de gemeente praktisch nooit vergadert achter gesloten deuren. Maar wat doet de bevolking (de gemeentenaren) met haar haar recht om aanwezig te mogen zijn en zelfs mee te mogen praten tijdens open bare vergaderingen? Wat doet de be volking wanneer haar na een raads vergadering de gelegenheid wordt gegeven vragen te stellen aan de bestuurders naar het hoe en waarom van him besluiten? Het lijkt ons be slist niet, dat er uitgekomen is wat men er destijds van verwachtte. Het zijn de uitwassen van inspraak en gebruik van openheid en open baarheid, die volgens ons een ade quaat werkend democratisch bestuur in de weg staan; en het is dat wat wij in het gewraakte artikel probeer den duidelijk te maken. Dat de slot zin daarbij ongelukkig scherp uit viel, beamen wij nogmaals. Wanneer degenen die verbaasd waren, of ergernis en teleurstelling ondervonden bij het lezen van ons artikel „Theorie en Praktijk", er aan mee willen werken om inspraak, openheid en openbaarheid die ge stalte te geven, welke o.i. de wet gever voor ogen stonden, dan mogen zij bij voorbaat rekenen op onze medewerking, en behoeven we niet terug naar „Venray dertig jaar ge leden" PEEL EN MAAS Deze week werd de Venrayse ge meenteraad geconfronteerd met een pré-advies voor het beschikbaar stellen van een krediet van ruim 1,3 miljoen voor de verbouwing en inrichting van de voormalige kapel klooster Jerusalem tot raadszaal c.a., en nog eens 265.000,voor de in richting van de noodbestuurspost. Alles bij elkaar 1,6 miljoen. Reeds in mei j.l. hebben de archi- tekten van der Klugt en Colsen aan de raad informatie verstrekt over hun benaderingswijze inzake deze verbouwing. Een en ander hebben de heren architekten nu verder uit gewerkt en begroot. In grote lijnen gaat het verbou wen en inrichten tot raadszaal en ontvangstruimte c.a. het volgende inhouden: Het vervangen van de glas-in- lood-ramen in de kapel door gewoon glas, waarbij de ramen worden ver groot tot bijna op de vloer; de glas- in-lood-ramen worden als decoratief element achter in de nieuwe raads zaal geplaatst; het aanbrengen van vloerbedek king in de raadszaal en een eiken strokenvloer in de ontvangstruimte; tussen beiden komt een hoogtever schil van 45 cm waardoor de ont vangstruimte gelijkvloers komt te liggen met de hal voor deze ruimte; tussen hal en ontvangstruimte komt een grote glazen deur, terwijl de hal ook voor invaliden bereikbaar wordt door een schuin aflopende oprit. het inrichten van het oksaal tot bibliotheek; het inrichten van een b. en w.- kamer; insgelijks van een commis sie-kamer c.q. fraktie-kamer en de trouwzaal. Naast de kosten van diverse bouwkundige werkzaamheden zijn ramingen opgenomen voor vloerbe dekkingen, elektro-voorzieningen, 'n discussie-installatie met geluids-in- stallatie, een gesloten t.v.-systeem, meubilair enz. enz. De heer Den Brok kon zijn in stemming met deze plannen betui gen. hoewel hij b.v. niets opgeno men zag voor een bar ten behoeve van recepties, ontvangsten en verga deringen. In de mei-vergadering was Dinsdag 29 augustus a.s. wordt weer de traditionele bejaardenrit gehouden, georganiseerd door de Vereniging van Zelfstandige Onder nemers in onze gemeente. Voor de bejaarden is dit kennelijk een jaar lijks terugkerend festijn, want wie eenmaal mee geweest is, wil ook het daarop volgende jaar van de partij zijn. Het aantal aanvragen om deel neming stijgt dan ook regelmatig. En dat, terwijl men praktisch vooraf nooit weet waar de tocht naar toe gaat. Het organiserend comité is al we ken lang bezig deze tocht voor te be reiden, en dat is geen kleinigheid. Dit jaar hebben zich zoveel bejaar den aangemeld om mee te mogen reizen, dat men zeker 110 auto's no dig heeft .Tot nog toe hebben zich 80 autobezitters aangemeld, zodat men er nog minstens 30 tekort komt. Hieruit blijkt geen onwil van de Zelfstandige Ondernemers; zeer ze ker niet. Maar door de vakantie periode zijn velen er niet toe geko men zich te melden als „taxi", en raakt de opgave in het vergeetboek. Het zou daarom zeer aan te bevelen zijn, als de „achtergebleven" Zelf standige Ondernemers nu even de telefoon grijpen en zich alsnog op geven. Haalt men het benodigde aantal auto's onverhoopt niet, dan moet men bussen gaan inschakelen. De bejaarden komen dus toch wel aan hun trekken, maar missen daarbij het persoonlijk kontakt met hun „taxi chauffeur". En dat is voor hen toch wel belangrijk, want telken jare wordt door zeer vele bejaarden bij hun aanmelding gevraagd of ze weer met „die en die" mogen mee rijden, want dat is hun toch zo goed bevallen. Daarom heren autobezitters: meldt u nu even bij onderstaande adressen aan. U doet er de bejaarden een groot plezier mee, en ook voor u wordt het beslist een tocht die U achteraf niet graag gemist zoudt hebben. Opgaven kunnen geschieden bij: Elektro Martens, Schoolstraat 30, tel. 5666; Kroonwinkel Cremers, telefoon 4254; Restaurant Vlakwater, tel. 2318. Ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van „St. Anna" te Venray wordt er op woensdag 30 augustus a.s. een reünie georganiseerd in een grote tent. Iedereen die op „St. Anna" ge werkt heeft is hier van harte wel kom. Opgaven s.v.p. per omgaande bü de Reünie-commissie Huize St. Anna, Venray. Wij vestigen nog even de aandacht op de vergadering van alle Venrayse ondernemers dus ook zij die geen lid zijn van VZO welke a.s. maan dag 21 augustus gehouden wordt in Restaurant Vlakwater. Aanvang 20 u. Op deze vergadering zal door het college van 'burgemeester en wethou ders, alsmede door de heer Mol rijksconsulent voor handel, ambach ten en diensten in onze provincie zeer uitvoerige informatie gegeven worden over de ontwikkelingen en huidige stand van zaken rond de Roze Vlek. Uiteraard bestaat de mogelijkheid om tijdens deze vergadering ook vragen te stellen aan genoemde per sonen. Gezien het grote belang van de Roze Vlek en alles wat daarmee ver band houdt, is het in feite overbodig iedere ondernemer aan te sporen deze vergadering te bezoeken. Het 50-jarige gemeenteraadslid W. Claessens, Ysselsteyn, is dinsdag middag levensgevaarlijk gewond ge raakt bij een auto-ongeval op de hoek Kempweg-Westsi ngelDoor nog onverklaarbare oorzaak reed hij zonder te stoppen de Westsingel op, waar op dat moment een vrachtwa gen van de firma J. naderde. De vrachtwagen greep de personenauto in de flank, waardoor deze total loss aan de ander kant van de weg te recht kwam. Ook de vrachtwagen geraakte van de weg af. De heer Claessens liep bij dit on geval een schedelbasisfra ktuur op, alsmede breuken aan kaak, armen en ribben. In zorgwekkende toestand werd het slachtoffer naar het zie kenhuis vervoerd In verband met het levensgevaar werd hem nog de zelfde avond het ziekensacrament toegediend. De foto toont wat er overbleef van de auto. gesproken over een spiltrap tussen kantine en ontvangstruimte, maar dat ging niet door. Voor de architekten was dit punt nog niet duidelijk. Men dacht ge bruik te gaan maken van de aanwe zige lift en bediening per wagentjes. Op advies van de heer Den Brok zal men nu ook eens gaan praten met de bodes, die uiteindelijk toch voor het natje en droogje moeten zorgen. Wellicht dat zij met een bruikbaar idee op de proppen komen. In dit verband weer de voorzitter er op, dat de gehele koffievoorziening in het gemeentehuis op de helling komt te staan. Nu heeft elke etage koffie-automaten met alle voor- en nadelen van dien. De bibliotheek op het oksaal wordt bedoeld ten algemene nutte en niet speciaal voor de raadsleden. Zij kunnen hun informaties vinden in de fraktie-kamers. Wat de trouwzaal betreft, wees de heer Den Brok er op dat daar niet alleen trouwlustige paartjes komen, maar ook fotografen. Het leek hem nuttig ook eens het advies te vra gen aan de plaatselijke fotografen omtrent benodigde lichtval e.d. Wel licht dat nu nog met weinig moeite verlangens op dit gebied verwezen lijkt kunnen worden. Ook mevrouw Poels-Peters had nog verlangens voor de trouwzaal. Zij vond het nodig dat daar een toi let werd ingericht, waar de trouw lustigen zich nog even kunnen op knappen. Dat was een punt waar de architekten niet aan gedacht hadden, maar wat ze desondanks toch wel nodig vonden. De moeilijkheid was dat ze niet zo gauw wisten waar zo iets was onder te brengen. Op een vraag van de heer Konings werd verteld dat het gesloten t.v.- systeem 'n visuele verbinding vorm de tussen raadszaa', en kantine en in de toekomst voor allerlei uitbrei ding geschikt is. De voormalige kapel van het klooster „Jerusalem" De architect had het er moeilijk mee Al het kabel- en leidingswerk komt in de vloer van de huidige kapel, de tegels worden namelijk verwijderd en een nieuw eiken strokenvloer ge legd. De kruiswegstaties worden voor zichtig verwijderd en zullen dienst gaan doen in een kerk elders in Ven ray. Men hoopt de staties zonder breuk uit de muur te kunnen halen. De heer Reintjes merkt op dat zijn fraktie geschrokken was van de enorme overschrijding van het be drag zoals dat op de investerings staat was vermeld. Het bleek dat ook b. en w. daarvan geschrokken waren, alhoewel de voorzitter direkt toegaf dat het bedrag op de inves teringsstaat met „een natte vinger" geschat was. Men wist toen name lijk nog helemaal niet wat er zou moeten gaan gebeuren. Er is al eens kritisch gekeken wat bij deze inrich ting en verbouwing achterwege kan blijven, en dan komt men op een besparing van zo'n 60.000,—. Een gering bedrag, waarvan men weet dat men er later spijt van heeft dat men heeft beknibbeld. De heer Konings vond de gehele kwestie een moeilijk punt. Het is „hardop meedenken" en dat kan de zaak wel bespoedigen, maar hij wenste toch nog 14 dagen (tot de volgende vergadering) bedenktijd. Maar dat was uiteraard ook de be doeling van dit pré-advies. Tot slot van deze vergadering wees de heer Den Brok er op, dat destijds bij de aankoop van Jerusalem duide lijk gesteld werd dat we niet aan de kapel moesten komen; nu maken we er „dit" van. Aan de architekt stelde hij de vraag of deze de plannen nu als een eigen schepping zag. Dat vond de architekt wel een heel moei lijke vraag. Veel liever had hij een nieuwe ruimte ingericht of geheel de vrije hand gehad in deze verbou wing „Ik heb het er moeilijk mee, gezien de geschiedenis c.q. bestem ming die aan de kapel verbonden is". Over 14 dagen zal de raad beslis sen ot hij zijn goedkeuring aan de ze plannen kan geven. De katholieke nationale vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken, beter bekend onder haar naam „De Zonnebloem", organiseert op zondag 10 september de nationale ziekendag. Ook de afdeling Venray van „De Zonnebloem" vraagt op die dag aandacht voor de zieken. Als verdere uitwerking van die aandacht organiseert het „comité ziekentri- duum" voor de 30e keer het jaar lijkse ziekentriduum. Deze dagen van bezinning, bemoediging en ontspan ning voor de zieken en gehandicapte Wanneer de commissie voor open bare werken en verkeer zich hier mee kan verenigen zal het college van burgemeester en wethouders aan de raad voorstellen een krediet be schikbaar te stellen van 168.500, voor de uitvoering van enige open bare werken rond het sportpark „de Wieën". In de eerste plaats kan voor dit geld een parkeerterrein worden ge realiseerd nabij de hockeyvelden, dat plaats zal bieden aan plm. 55 auto's. Op dit verharde terrein zou ook ge- hockeyed kunnen worden door de allerkleinsten, terwijl deze parkeer plaats onder bepaalde weersomstan digheden, wanneer de grasmat moei lijk of niet bespeelbaar is, als trai- ningshoek kan worden gebruikt Verder ligt het in de bedoeling het parkeerterrein nabij de sporthal „De Wetteling" uit te breiden met plm. 51 plaatsen voor personenauto's en vijf plaatsen voor bussen. Tevens is in het plan opgenomen de aanleg van een verharding ten behoeve van fiet sen- (90 stuks) en bromfietsen- (23 stuks) stallingen In het plan is ook begrepen de aanleg van riolering voor ontwatering en afvoer van het toekomstige kleedgebouw, aanleg van groen en openbare verlichting. ouden van dagen worden 12, 13 en 14 september gehouden in „Den Kerkdijk" op het terrein van St. Ser- vaas. Het is begrijpelijk dat de deelne mers aan deze dagen verlangend er naar uitzien, want voor hen zijn het echte feestdagen. Om dit werk, dat mag steunen op een traditie van jaren, voor de or ganisatoren mogelijk te maken wordt dezer dagen een bijdrage gevraagd. Wij vertrouwen dat uw sympathie voor dit gebeuren weer zal blijken uit uw gewaardeerde bijdrage. Comité Ziekentriduum UW WEEKBLAD MAKELAARSKANTOOR PATERSSTRAAT 16 VENRAY (04780) 3456

Peel en Maas | 1978 | | pagina 1