WERKLOZE SCHOOLVERLATERS PROM-CONCERT ee AGENDA LAATSTE VERGADERING VAN ZITTENDE RAAD VAN MEERLO-WANSSUM Bijeenkomsten voor schoolverlaters zonder werk DEEJAY- kampioenschappen 1978 Venray gaf 11.400,- voor het Rode Kruis Krediet ten behoeve van de brandweer Met afwezigheid van de raads leden Belgers en Beterams kwam de raad van de gemeente Meerlo-Wans- sum in laatste vergadering in oude samenstelling bijeen. IN MEMOR1AM PAUS PAULUS VI Burgemeester drs. Dittrich richtte aan het begin van de openbare raads vergadering piëteitvolle woorden aan het adres van de overleden Paus paulus VI, die getracht heeft vrede onder de mensen te bewerkstelligen. Dze paus, uitgevlogen naar alle de len van de wereld, heeft dat alleen gedaan om de mensen te dienen. Op bewogen wijze heeft deze paus zich ingezet voor de vervolgden en ver drukten. Juist voor Nederland heeft Deze paus, uitgevlogen naar alle de- rechtlijnig denken. Geregeerd in een moeilijk tijdperk, heeft hij.' volgens burgemeester Dittrich, de blijde boodschap gebracht, en voor die wij ze willen wij hem aan het begin van deze vergadering gedenken. DE AGENDA De raadsvoorzitter had een ge makkelijke avond want de raads leden boden geen tegenspel bij de bèhandeling van de agenda, waarvan Ten behoeve van de uitvoering van het Centrumplan zijn destijds de panden Leeuwstraat 4 en 6 door de gemeente aangekocht. Omdat deze DE werkloosheid onder jongeren tol 19 jaar bedraagt momenteel rond 25.000, waarbij de verborgen werk loosheid onder meisjes in deze leef tijdsgroep dan nog buiten beschou wing is gelaten. Het werkloosheids percentage van de jongeren tot 19 jaar is ongeveer 5,8, dat is circa het twee voudige van het werkloosheidsper centage van de totale beroepsbevol king. Vergeleken met 1970 is de werkloosheid onder deze jongeren bijna 9 keer zo groot geworden, dat liegt er dus niet om. Bovendien zijn deze jongeren thans langer werkloos dan enkele jaren geleden. Vorig jaar stond 21% van de werkloze jongeren beneden 19 jaar langer dan 6 maanden als werkzoekende ingeschreven tegen maar 4,5 in 1975. Verschil tussen de jongens en meisjes is er wel. De werkloosheid onder meisjes beneden de 19 jaar is tussen 1975 en nu meer dan verdubbeld! De ze naar verhouding zo grote werkloos heid onder jeugdige meisjes is wel te verklaren. Zij werken in groten getale in diverse zwakke sectoren van onze economie zoals met name de confec tie en de detailhandelsector. Met de confectie gaat het slecht en in de de tailhandel is een concurrentie op leven en dood aan de gang, die leidt tot vele bedrijfssluitingen van vooral kleinere zaken, waardoor vele arbeidsplaatsen verloren gaan. Anders dan in de industrie heeft de invoering van het minimum-jeugdloon in deze sector ook wel degelijk zijn invloed laten gelden op de werkgelegenheid. MEER SELECTIE DAT vooral jongeren zonder diploma een grote kans maken om werkloos te worden of te blijven, leert de praktijk. Maar ook vele wèl gediplomeerden komen moeilijk aan de slag, hetgeen vooral te maken h'eeft met het feit dat de werkgevers, zowel in de particu liere- als de overheidssector, steeds meer gaan selecteren naar voorop leiding. Waarom zou je een MAVO- meisje als secretaresse nemen, als je er genoeg met HAVO krijgen kan, zo luidt ongeveer de redenering, ook al staat het in vele gevallen vast dat men gelet op het karakter van de te verrich ten werkzaamheden met een. MAVO- gediplomeerde zou kunnen volstaan. wij de volgende besluiten voor U no teerden. Aanpassing kleding, rijwiel- en bromfiets toelage verkoop van een strookje grond aan J. de Klein te Wanssum; verkoop van grond aan J. Ron gen te Tienray; de winkelsluitingsverordening werd door de raad volgens het voor stel aangenomen, waarbij wij willen opmerken dat de wekelijkse koop avond werd gesteld op vrijdagavond en dat gedurende de maanden mei tot september in Tienray bepaalde winkels op zondag geopend mogen zijn; datzelfde zal ook gelden voor de campingwinkels. De gemeenteraad had geen be zwaren tegen de aankoop van 100 exemplaren van het door de oud inwoner van Tienray Theo van de Voort geschreven boek over gebrui ken en gewoontes rond het leven van de mens in Meerlo-Wanssum. Die uitgave vergt een bedrag van 4500,—. De gemeente zal ook aan de STUW de gevraagde garantiesubsi die verlenen van 6.806, De invalidenbond van Meerlo panden thans niet meer bewoond en ook niet geschikt zijn voor bewo ning, hebben burgemeester en wet houders tot sloop te laten overgaan. Nog een voorbeeld. Jarenlang konden meisjes met een MAVO-opleiding de kleuterleidstersopleiding volgen en er is geen enkele aanwijzing dat deze meisjes als kleuterleidster in ongunsti ge zin opvielen. Toch moet men nu HAVO hebben om tot de opleiding te worden toegelaten. Dit verschijnsel doet zich op alle sectoren van de arbeidsmarkt voor. De hoger-opgelei- den verdringen de lager-opgeleiden, zelfs van plaatsen waar een lagere op leiding eigenlijk voldoende zou zijn. Wat ook weer inhoudt dat veel hoger- opgeleiden werkzaamheden verrich ten, die in feite beneden het niveau van hun opleiding zijn. LBO-ERS EN MAVO-ERS WE leven dus in een tijd dat verschil lende diploma's sterk zijn gedevalu eerd. Met name voor jongeren, die al leen lager beroepsonderwijs gevolgd hebben, wordt het steeds moeilijker om nog werk te vinden. Doorstroming naar het middelbaar beroepsonderwijs wordt er voor deze groep ook niet ge makkelijker op. Het ziet er naar uit dat de LBO-gediplomeerden bij het mid delbaar beroepsonderwijs in toene mende mate door de MAVO-ers wor den verdrongen. Maar ook voor MAVO-gediplomeerden wordt het moeilijker om emplooi te vinden. Voor banen, waar nog niet zolang geleden met MAVO kon worden volstaan, wvordunu vaak al HAVO gevraagd: Veel HAVO's zijn ook strengere eisen gaan stellen waardoor een aantal MAVO-gediplomeerden afvalt, terwijl voor diverse Deroepsopleidingen (kleuterleidster noemden we al) te genwoordig ook HAVO inplaats van MAVO wordt gevraagd. Kortom, MAVO-ers en LBO-ers verke- ren in een zwakke positie op de ar beidsmarkt en uit deze groepen wor den dan oók een groot aantal jeugdige werklozen'gerecruteerd. DE VENRAYSE SITUATIE We hebben het reeds eerder in dit blad gemeld: In Venray ligt de situatie wat betreft de schoolverlaters van de LTS bijzonder gunstig. Vrijwel alle jon gelui hebben een baantje kunnen vin den in de Venrayse industrieën. Dit in tegenstelling tot de schoolverlaters van MAVO en HAVO. Hoewel er velen zijn, die met hun diploma op zak nog ver der gaan studeren, hebben er zich ook kreeg de gevraagde startsubsidie en dat was een bedrag van 1500, De oude school te Meerlo kan worden gesloopt in zover de jeugd van dit dorp het niet reeds zal heb ben gedaan. Wat verder op die plaats zal komen zal op een later tijdstip aan de orde komen. GOUDEN MEDAILLE Aan het einde van „deze rit" zul len wij afscheid moeten nemen van zes raadsleden die in de nieuwe raad niet zullen terugkeren. Dat zal op de eerste plaats zijn wethouder Ber Franssen, die van 1953 tot 1962 en van 1969 tot heden deel uitmaakte van de raad. Zowel eerst van de ge meente Meerlo, als later van de ge meente Meerlo-Wans sum. Vooral door de wijze waarop de heer Frans sen de belangen van de gemeente had behartigd, voor zijn samenwer king, maar vooral als industriële ondernemer had hij velen aan zich verplicht. Unaniem had de raad dan ook besloten aan de scheidende wet houder de gouden medaille van de gemeente Meerlo-Wanssum te ver lenen om daardoor tot uitdrukking te brengen de waardering van de gemeente en dan bijzonder van de gemeenschap van Blitterswijck. DE ANDERE SCHEIDENDE RAADSLEDEN A. Hol'l. een markante figuur bin nen de raad met wisselende baardgroei tijdens deze 4-jarige zit tingsperiode werd vooral gepre zen om zijn inzet voor welzijn en welvaart. Thei Janssen, „een omstreden fi guur", welke vaak heel vervelende opmerkingen aan het adres van het college had gemaakt; ook dit raads lid zal het college niet gauw verge ten. De heer Versieyen, 4 jaar raads lid. werd door het college bedankt voor zijn werk en opmerkingen, welke steeds getuigden van goed in zicht. H. Hol, reeds vanaf 1969 raadslid, voortgekomen uit de vakbeweging, had het bij de verkiezingen niet ge haald, en ook dat betreurde het col lege. Dankwoorden werden gesproken door de heren wethouder Ber Frans sen. de raadsleden H. Hol en A. Holl welke beiden hoopten dat de bevol king zich meer voor het raadsgebeu- ren zal gaan interesseren. De heer Versieyen vroeg in zijn afscheids woord de aandacht van het college voor zijn stokpaardje ,.de bewegwij zering" welke na jarenlang vragen nog steeds niet is gerealiseerd, maar volgens het college zullen toch spoe dig voorstellen hierover te verwach ten zijn. Thei Janssen dankte voor de lo vende woorden aan zijn adres ge richt en verklaarde: „Ik heb altijd het college graag opgejut" al velen gemeld als werkzoekende. Zo is in de maand juli het aantal ge registreerde mannelijke werklozen in onze gemeente gestegen met 120. Van dit aantal komen er 77 van de school verlaters. Bij de vrouwen (resp. meis jes) steeg het aantal werkzoekenden in de maand juli met 61, daarvan wa ren er 45 schoolverlaters. Toch mogen we hier in Venray niet al te hard klagen. We blijven nog steeds met Weert de gemeente met het laagste percentage werklozen van Lim burg, tenminste wat betreft de manne lijke werkzoekenden. Vorig jaar 1 au gustus bedroeg hun aantal 705, nu per 1 augustus j.l. „slechts" 656. Een voor delig verschil van 49. en daar mogen we gerust blij mee zijn. Bij de vrouwen ligt de situatie ook provinciaal en landelijk veel slech ter. Vorig jaar 1 augustus zochten 325 vrouwen een baantje, nu zijn dat er 428, dus ruim 100 meer. Verwacht mag worden dat het aantal werkzoekende schoolverlaters nog zal stijgen. Velen hebben eerst geprofi teerd van een vakantie, en zullen zich pas deze maand tot het arbeidsbureau wenden. Evenals vorig jaar zullen er ook nu weer bijeenkomsten plaats vin den voor iedereen die dit jaar Van school gekomen is en nog geen werk gevonden heeft. Zoals wellicht békend komt men in een dergelijk geval met ingang van 1 oktober a.s. in aanmerking voor 'n bijzondere bijstandsuitkering, name lijk de RWW (Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers). Op deze bijeenkomsten wordt een toelichting gegeven op de uitkering en wordt aangegeven hoe deze ver kregen kan worden. Bovendien zal worden ingegaan op de mogelijkhe den om aan de slag te komen, op het werken bij een uitzendbureau, op de mogelijkheden om de vrije tijd door te komen en op alles wat je mag en moet: de „rechten en plich ten" die iedere RWW-er heeft. Aan deze bijeenkomsten zullen meewerken de verschillende Sociale Diensten, Het Arbeidsbureau en de Stuurgroep Jeugdwerkloosheid We verwachten veel belangstelling en er is volop gelegenheid tot het stellen van vragen. Voor de verschillende sociale diensten zijn de volgende datums vastgesteld: Dienst Sevenum: woensdag 23 aug. om 14.00 uur op het gemeentehuis; Dienst Venray: woensdag 6 septem ber om 14.00 uur op het gemeente huis; Dienst Bergen: donderdag 7 septem ber om 14.00 uur in Centrum „De Vennen"; Dienst Horst: woensdag 13 septem ber om 15.00 uur op het gemeente huis; Dienst Broekhuizen: vrijdag 15 sep tember can 14.00 uur in zaal Brou wers, Veerweg 15, Broekhuizen. Voor de derde maal organiseert de Stichting Disco Amusementen Venlo discotheekkampioenschappen in Lim burg. Beperkte de deelname de eer ste keer tot deelnemers uitsluitend uit Noord-Limburg, het vorig jaar namen deejays uit geheel Limburg en het zuidoostelijk gedeelte van Brabant deel. In 1978 zullen deejays uit Belgisch Limburg, uit Nederlands Limburg en de Duitse grensstreek deelnemen. De deejaykampi Genschappen wer den in de volgende plaatsen gehou den: 8 september Helden; 15 sep tember Heerlen, 22 september Ven lo, 24 september Brunssum. 29 sep tember Asenray, 6 oktober Venlo, 7 oktober Sevenum (allemaal voorron des) 13 oktober Venray, 20 oktober (beide halve finales) en op 27 okto ber in het Concertgebouw Venlo oe grote finale. In de finale zal een persjury be staande uit journalisten van radio, televisie, dag- en weekbladpers te vens een persprijs uitreiken De win naar van deze deejaykampioenschap pen wint een reis van 14 dagen naar Spanje, de tweede prijs is een reis naar Engeland. De derde prijs bevat een stereo-installatie .terwijl de 4e tot 6e prijs een radiocassetterecorder zal zijn. Ook regionale popgroepen ^of an dere orkesten krijgen een kans om tijdens de pauze hun kunnen te to nen in de diverse rondes. Deze deejaykampioenschappen worden via de radio door de TROS en de NOS gepromoot. In de periode van 22 mei tot 5 juni j.l. heeft de Venrayse bevolking het recordbedrag van 11.400, bijeengebracht voor het Rode Kruis. De helft van dit bedrag wordt afgedragen aan het Neder landse Rede Kruis; de andere helft is voor de afdeling Venray om di verse aktiviteiten te betalen. In Venray en de tien kerkdorpen werden de volgende bedragen bijeen gebracht: Venray-kom 7.091, Oostriim 1.049,Ysselsteyn 975,Oirlo 634,Castenray 397,Leiinen 364,Merselo 309,—; Veulen 230,—; Heide 191,Vredepeel 120,en Smakt 84.-. Tijdens het koliekteren kregen de kollektrices en kollektanten nog al eens te heren, dat men al per giro of bank had betaald. De jaarlijkse campagne staat echter los van het bedrag, dat men als lid van hef Ned. Rede Kruis betaalt. De jaarlijkse campagne is n.l. een extra geldinza meling. Het bestuur van de afdeling Ven ray is op de eerste plaats de gevers van dit mooie bedrag bijzonder dank baar. Maar de dank geldt ook dege nen, die deze kollekte hebben ver zorgd. Wil men lid worden van het Ne derlandse Rode Kruis, dan kan men zich (telefonisch, mondeling of schriftelijk) opgeven aan het secre tariaat, Pr. Irenestraat 1, Venray, tel. 1969. Nadat vooraf hierover het advies van de commissie voor financiën is gevraagd, zal aan de gemeenteraad worden voorgesteld een krediet van 14.000,beschikbaar te stellen ten behoeve van de brandweer. In de eerste plaats moeten zestien nieuwe slangen worden aangeschaft ter vervanging van de oudste en slechtste slangen. Daarnaast zal de persluchtapparatuur moeten worden uitgebreid met vijf toestellen. Twee toestellen dienen ter vervanging en drie ter uitbreiding van het aantal toestellen, dat daardoor op dertien komt. Er wordt naar gestreefd in de ko mende jaren uiteindelijk tot twin tig persluchttoestellen te komen. Het brandweerkorps beschikt thans over 32 gediplomeerde perslucht- maskerdragers. De Venrayse ambulance In het laatst verschenen nummer van dit blad, plaatsten wij een be richt over een ongeval op de West singel. waarbij een bromfietser werd gewond en per ambulance naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Hoewel de ambulance-wagen slechts enkele honderden meters van de plaats van het ongeval geparkeerd stond, moest deze eerst naar het zie kenhuis rijden om verplegend perso neel op te halen. Daardoor duurde het, volgens ons bericht, „bijna een kwartier" voordat de ambulance op de plaats van het ongeval arriveer de. Wie meende in dit bericht kritiek te lezen op de bestuurder van de ambulance, zat er goed naast. Ten eerste weet de bestuurder op het moment van de oproeping nog niet waar het ongeval heeft plaats gehad; ten tweede heeft hij zich volkomen aan de voorschriften gehouden om eerst verplegend personeel op te ha len. Onze kritiek voor zover men van kritiek kan spreken betrof dan ook uitsluitend de situatie dat de ambulance niet op het centrale meldingspunt gestationeerd staat en waar uiteraard verplegend personeel aanwezig is. Het zou dan overbodig zijn dat de ambulance eerst naar het ziekenhuist rijdt en vandaar weer naar de plaats van een ongeval. Zo'n ritje naar het ziekenhuis is toch gauw een kwestie van een paar mi nuten. en dat kan bij een ongeval toch wel eens veel uitmaken. Overi gens willen wij niet in discussie tre den over de tijdsduur zoals die in ons bericht werd genoemd, en de mogelijk genoteerde juiste tijdsspan ne. Wachten duurt nu eenmaal lang. Kindermarkt in Leunen Op zaterdag 19 aug. organiseert wandelsportvereniging „de Belha mels" een kindermarkt. Tijdens deze markt zullen de Leunse kinderen proberen hun overtollige spulletjes aan de man te brengen. Ook js er ge legenheid een greep te doen in een grabbelton. Dit festijn vindt plaats op het plein bij het gemeenschaps huis van 13.30 tot 16 30 uur. Dierenbescherming Niet lang na de aanvr.g van zijn praktijk als dierenarts woni drs. W. H. Kremer voorzitter van de afde ling Venray van de Nelerlandje Ver eniging tot Bescherming van Dieren, dus ruim 25 iaar gelede.». Naast zijn drukke praktijk en als centrale figuur van Venray's dieren artsen heeft hij ook nog de tijd voor wekelijkse spreekuren voor grote en kleine huisdieren. Het aantal van deze patiëntjes loopt na al die jaren in de duizenden. Ontelbaar veel dierenvrienden zijn dr. Kremer daar dankbaar voor Dat de bestuursvergadering op maandag 21 augustus daarom oen feestelijk karakter zal dragen spreekt vanzelf. Namens alle leden en donateurs (er kunnen nog veel nieuwe leden bij) hartelijke gelukwensen voor de zil veren voorzitter. Loslopend paard Om half drie in de nacht van za terdag op zondag werd op de Hors- terweg een loslopend paard aange troffen. De politiemannen wisten het paard met toevallig in hun bezit zijnde suikerklontjes in een weide te lokken. De afrastering van de „thuishaven" van het paard bleek te zijn vernield. Venten zonder vergunning De 31-jarige Venlonaar M. Z. uit Venlo werd bekeurd terzake het ven ten zonder vergunning met tapijten. Materiële schade Onvoldoende opletten was oor zaak dat bij de kruising Deumese- wegMidden Peel weg te Ysselsteyn 'n botsing ontstond tussen de perso nenauto's van D. H. uit Roermond en L. v. d. B. uit Nijkerk. Op de Merselcieweg wilde de 27-jarige bestuurster van een perso nenauto, mevr. M. uit Meerlo-Wans sum, komende vanaf het centrum linksaf een inrit naar een parkeer plaats tegenover het oude ziekenhuis oprijden, terwijl op dat moment uit tegenovergestelde richting de perso nenauto bestuurd door de 34-jarige H. W. uit Venray naderde. Door on voldoende opletten ontstond er nu een botsing. Op de kruising Oude Oostrum- sewegPr. Irenestraat werd onvol doende cpgelet en daardoor geen voorrang verleend, zodat een botsing ontstond tussen de bremfietser, de 16-jarige G. B. uit Venray en de per sonenauto van de 40-jarige P. M. eveneens uit Venray. Bij alle botsingen bleef het bij materiële schade. Een op de Stationsweg gepar keerde auto van de 24-jarige L. de B. werd beschadigd aangetroffen. De veroorzaker is na de botsing zonder zijn identiteit bekend te maken door gereden. Geslaagd Op het in Eindhoven gehouden examen Moderne Bedrïjfs Admini stratie, slaagde onze plaatsgenote mevr. N. Jenneskens-Hendriks. Aan het Nijmeegs Studiecen trum slaagde voor het M.B A. diplo ma mej. G. van Hees uit Leunen. Aan het Instituut voor S.V.O. slaagde voor het ondernemersdiplo ma voor het slagersbedrijf dhr. A. van Hees uit Leunen. openbare bibliotheek venray Julianasingel 33 - teL 1970 Afdeling voor volwassenen Keuze uit de aanwinsten: H. van den Bosch. Het grote moes- tuinboek voor kleine, middelgrote en grote tuinen. H. G. Konsalik. De duivelse godin. - Vlammen in de nacht. L. Polders. Beroemde erotische ver halen. H. Raes. De verwoesting van Hype rion. P. Rovers. Mijn kinderen begrijpen mij niet, mijn ouders begrijpen mij niet. M. Uyldert. Symboliek van Tolkien's „In de ban van de ring". L. Verkoren. Hoe schrijf ik een En gelse brief? J. Visser-Roosendaal. De laatste snaar (str.) D. Winsemius. Het grote geheim van Anna Maria van Schuurman, B. Yancey. De ware Elvis Presley. INGEZONDEN Noord-Tangent Nu de formele en juridische regels betreffende de Noord-tangent zijn uitgeput, richt ik mij tot de nieuwe raad, de nieuwe raadsleden, om zich „moreel" te richten op het al of niet aanleggen van de Noord-tangent achter de Grote Kerk. Mijn mening is. dat de Noord-tan- gent niet aanlegd mag worden, n.l. „Die weg scheidt twee funkties, de wereldlijke en kerkelijke" Die twee funkties horen bij elkaar. Zelfs de heren van de Raad van State begrepen dit niet. Zij lieten, zoals ook de raadsleden, de juridi sche regels zwaarder wegen dan de morele regels. De gemeente verdedigde zich in dertijd in Den Haag op het argument dat die twee funkties elkaar niet verdragen. O. wat een bekrompen heid. De tijd zal leren, of men de oorspronkelijke meningen kan ver anderen, met al of niet prestigever- Méfc Ger Martens, Leunen ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken. Lankveld. van Thiel. De Muink Keizer en Wittgen A. P. G. FRANKEN, arta Allegrostraat 43 - Tel. 2824 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen 8eckers, Corver, Vercauteren en De Vocht J. BECKERS. arU Julianasingel 11, tel. 3700 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uut 'smiddags van 17-18 uur WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN APOTHEEK ST. ODA hoek Schoolstraat-Passage telefoon 1255 ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Ven rav-Meerlo-Wanssum ZR. N. DE HAAN telefoon 04780 - 1269 CONSULTATIEBUREAU BRUKSKE Dependance Bachstraat. eveneens op afspraak, tel. 3859 of 1269. GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert. Bergweg, tel. 1269 uitsluitend op afspraak. Inlichtingen en boodschappen iedere morgen van 8.30 tot 9 uur, behalve in het weekend. Na 9 uur kunnen eventuele berichten gedurende de gehele dag eveneens worden door gegeven aan de administratie onder hetzelfde nummer Het Promconcert-gebeuren 1978, dit jaar voor de derde maal nationaal ge organiseerd door de Stichting Prome nade-concerten Nederland, zal in de periode van 19 augustus t.m. 30 sep tember wederom „alle registers open trekken" om de doorsnee-muzieklief hebber in vijftig verschillende plaatsen in ons land een waar muziekfestijn toe te bereiden. Voor Venray is dat op a.s. dinsdag 22 augustus. In totaal zeven symfonie-orkesten zul len regionaal een programma brengen van goed in het gehoor liggende po- pulair-klassieke muziek en daarbij ook nu weer verrassend manifesteren dat er een goede muzikale samenwerking mogelijk is met orkesten en solisten uit het lichtere genre Er is niets te veel gezegd dat een Prom een belevenis is die men niet mag missen Het resultaat van voor gaande jaren bewees dat wel: overal een enthousiast en dankbaar publiek; Ook dit jaar zal de Promconcert-for- mule weer bewijzen op welk een fijne improviserende wijze muziek-met-mu- zlek kan samengaan In de landelijke Promconcert-cam- pagne 1978 wordt, wat Limburg (en dus ook Venray) betreft, medewerking ver leend door Het Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Samuel Friedman. De lich tere noot in het Promconcert-gebeuren wordt verzorgd door Liesbeth List, Ramses Shaffy en Louis van Dijk. Gezamenlijk zullen zij zorgdragen voor een concert-programma la Prom met muziek-voor-iedereen, waar bij ademloos geluisterd wordt, waar bij ontroering een rol speelt en de handen worden gedreven tot daverend applaus UITLEENMAG AZIJN GROENE KRUIS in de Clockert, Bergweg 4, Venray, kamer 27. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 1600 tot 16.30 uur. In het weekend alleen voor de spoedgevallen bij dc zuster van do zondagsdienst. ZWANGERSCIIAPSGYMNASTIEK Opgave hiervoor bij Het Groene Kruis Venray. telefoon 04780-1269 of bij mevr. van Herwaarden, Tuin straat 3 to Venray, telefoon 04780- 6085. OPEN BEJAARDENWEKK Dagelijks van 9.0010.00 uur. Telefoon 2996. Maaltijden ten behoeve van bejaarden Aanmelden en afhalen dagelijks tussen 10.30 en I1J0 uur. ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN elke donderdagmiddag van kwart voor vier lot balf vijf in het ge meentelijk zwembad A 1,50 per deelnemer per keer. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP plaatselijke dienst Westsingel 5 Venray tel. 04780-6363 ipreeicuur maandag Lm. vrijdag van 9 tot 10 uur VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Helnen Merseloseweg 23. Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tlggeloven-Kuypera Florishof 23 Venray telefoon 04780-241) Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert, volgens afspraak KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 AUTO-HULPDIENST Alarm nr. tel. 04780 - 4571 Men noemt deze Promconcerten ,,'t Feest der Herkenning", omdat er mu ziek wordt gebracht die overweldigend is en goed m het gehoor ligt. Ofschoon titel of componist voor velen niets be tekenen. brengt de uitvoering toch dik wijls wel een duidelijk enthousiast her kennen teweeg: „Oh is dat die mu ziek!" PROM-FINALE Voor het eerst dit jaar zal naar En gels voorbeeld een „Last night of the Proms" plaatsvinden. Deze Promfinale zal ter afsluiting van de reeks concer ten worden gehouden op zaterdag 11 november in de „Rijnhal" te Arnhem. Als bijzonderheid daarbij is te vermel den dat deze Promfinale voor 2500 be zoekers. die de concerten in de 50 Promconcertplaatsen hebben bijge woond. een extra betekenis heeft Het is een geste van de Stichting Promenadeconcerten Nederland en de Rabobank om per concertplaats 50 be zoekers in aanmerking te laten komen de Promfinale te Arnhem bij te wo nen. Deze „apothose" zal heel wat In be weging zetten! Want het betekent dat uit vijftig verschillende plaatsen in one land, waaronder uit Venray, vijftig bus sen met vijftig personen richting Am- hem zullen trekken om daar „koste loos kostelijk" te kunnen genieten van het sluitstuk van „Het feest der Her kenning". Voor de Venrayse uitvoering zijn nog plaatsen beschikbaar De prijs is maar 8.50. Zoals bekend komt de opbrengst van deze uitvoering ten bate van het Nederlandse Rode Kruis. Kermis-maandag opende Gestertfe het verbouwde en uitgebreid restau rant. Voor deze opening bestond een zeer grote belangstelling. De uit breiding bestaat uit twee gedeelten waarvan een sou»terrain mei bar. De foto toont het bovengedeelte waar ook rukne zitgelegenheid is gescha pen. SLOOP VAN PANDEN IN LEEUWSTRAAT MET rond 215.000 officiële werklozen en een vermoedelijk nog groter aantal verborgen werklozen worden we in ons land op schrijnende wijze geconfronteerd met het werkloosheidsvraagstuk. Een opvallend ver schijnsel hierbij is dat de werkloosheid onder jeugdigen naar verhouding groter is dan onder volwassenen. Dat geldt in het bijzonder voor de zo genaamde schoolverlaters, die na voltooiing van hun opleiding vergeefs proberen aan de slag te komen. Een trieste zaak, want deze jongeren krijgen de indruk al afgedankt te zijn alvorens zij hebben kunnen bewijzen wat zij waard zijn. Vooral voor jongeren die een lagere be roepsopleiding [LBO] gevolgd hebben blijken de beroepsmogelijkheden gering te zijn terwijl de doorstromingsmogelijkheden naar een hogere onderwijssoort ernstig geblokkeerd worden. Ook voor bezitters van een MAVO-diploma wordt het vinden van werk moeilijker. WERKLOOSHEID ONDER JONGEREN 9 x ZO GROOT ALS IN 1970 „Het feest der herkenning" in Venray ais opening van het schouwburgseizoen

Peel en Maas | 1978 | | pagina 11