1.98 VENRAY JUM Merselo 30 jaar geleden 1.38] VERENIGINGSMIWS >NJ Venray IN 160 abrikozen vlaai VENRAU 1938 - kersen vlaai s* halve liter verse 2)5 APPELMOES puur magere varkensrollade 500gram(9.25 NU-. 250 varkensrouape 500 6RAM: ö95 nu- 6.201 runderrollade 500gram 8°° NU- runderrollade 500 GRAM6.60 NU. 600 ACHTERHAM 1501 P< PULLMAN HAM /ruL' 951 SM<.6EBR. ROSBIEF 1 9 MARKT lan twens de kermisdr6en normaal open Venrays Mannenkoor N.K.V. Centrale Venray INGEZONDEN VELE EXTRA'S lUldBrS 4.« SLAGROOM YttS: alles per volle ROZIJN EN- BROOD ROOMËÖTER 9?5 20haJhx IÉim HEINEKEN 16."° -mt.13751 GROtSCH10,85 IQha&e hÈM SKOL 14.» 24 JfawaOSlÉw CL.R09AL a50 20hdutlÉm CLASSE ROüAt mr K??5124 44m sOiljfg AMSTEL nu- 10.60 20hJve liÈM 6R0LSCH m 0i lé* HEINEKEN na 1085 1 LITERBLIK MOO MBufNKE VARKENSFRIKANDO axw nu SOEPVLEESZ0NDK "been 50ogram: NU: 6.ZPJ6MM 6EBR. FRIKAND0 160, i Dinsdag 8 aug. bezoek aan Gulpe- ner Brcuwerijen. Vertrek te 12.30 uur bij Almonda, terugkomst 19.30 uur. Tenue: uniformpantalon met wit overhemd, zonder colbert. Degenen, die aan dit uitstapje deelnemen worden dringend verzocht zich z.s.m. te melden bij H. Schulz, Foxtrotstraat 1. tel. 5144 (i.v.m. be- stelling bus(sen). Donderdag 10 aug. hervatting van de repetities te 20.00 uur. Afmelden bij H. Gommans, Nies- senstraat 7, tel. 2687, of hotel Al monda, tel. 5777. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 15 augustus, 20.00 uur re petitie in de Vredeskerk. Zaterdag 19 augustus, 14.00 uur kerkelijke inzegening van het huwe lijk van onze pianobegeleidster Joma Hollaardt en Guan Tan. Medewer king van ons koor in de Vredeskerk. .Officiële kleding. Wilt u tijdig aan wezig zijn. Tussen 17.00 en 18.30 uur - receptie in café-restaurant Vlaikwa- ter. Tijdstip van samenkomst zal op de reptitie worden bekend gemaakt. Indien U verhinderd bent, dan ge lieve u zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen. Kolkweg 3, tel.' 1221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 6159. Zijn er in Venray en omstreken nog heren die lid van ons koor wil len worden, dan is het nu een gun stig moment om u als lid op te ge ven. Neem dan even kontakt op met dhr. J. Steijiien, tel. 1221 of onze voorzitter dhr. H. Roling, tel. 4927. Vrijdag 4 aug.: Vanavond is er disko, misschien voor jullie nog vermoeiender dan dé boswandeling van afgelopen week. Voor volgende week vrijdag 11 aug. hebben we een fietsoriëntatietocht op het schema staan. Deelnemers hieraan, worden geacht om kwart voor 7 aanwezig te zijn bij J.U.M. Zaterdag 5 aug.: Voor vanavond hebben we niets bijzonders. Toch hopen we op een gezellige avond. Mocht 't nog heet zijn, geen angst! De koelkast is er niet voor niets. Gegroet. De leiding. Reeds eerder is diverse malen in deze krant bekend gemaakt dat de Centrale N.K.V. Venray zich ten doel gesteld heeft in sept. - okt. a.s. te starten met een gewestelijke sociale school te Venray. Het bestuur van de centrale meent nogmaals te moeten wijzen op de mogelijkheid tot vorming en scho ling via deze school. Zeker in deze tijd is het doel van de cursus zo belangrijk, o.a.: Het samen met anderen praten over zaken, die met hem zelf en hun werk te maken hebben. Het samen een mening vormen en leren verdedigen. Het samen met anderen meer recht krijgen op de samenleving om hen heen en op het samen werken in werkplaats en bedrijf. Voor iedereen die in deze cursus geïnteresseerd is zal een informatie avond gehouden worden op dinsdag 15 augustus a.s. in Hotel „De Burg graaf' te Venray, aanvang 20.00 u. Hoi Planters. Deze week zijn er geen excursies in verband mt de kennis. Volgende week vrijdag is er wel een xcursie, 11 augustus dus. Deze begint voor de variatie om 2 uur 's middags, ver trek vanaf de schouwburg. E.L. is Jan. Deze excursie houdt zich alleen bezig met plantjes en eventueel wat sprinkhanen of vlinders, Je bent waarschijnlijk om 'n uur of 6 thuis, dus brood heb je niet nodig, wel je plantenboekjes. We gaan naar Blakt waar we zullen proberen om op 'n paar vierkante meter grond alle plantjes op naam te brengen die er groeien. Wanneer het weer droog is en de groep niet te groot dan kan het 'n heel interessante middag wor den. Zondag 13 augustus is er een vo- vanaf schouwburg en het excursiege- vana schouwburg en het excursiege- bied is de Griendtsveense Peel. KL. is Jan. Om Antoin met z'n vogelinventari- aatie tegemoet te komen zullen we een lijst opstellen van het aantal vo gels dat we van iedere soort zien. Vergeet je laarzen niet! Tot kijk, Jan. jeugdnatuurwacht ZONNEBLOEMAKTIE Maandagavond 31 juli konden jur- lie de hoogte van jullie zonnebloe men doorgeven. We kregen slechts 7 meldingen binnen, maar het feit dat het nog vakantie was en erg mooi weer die maandag, zal wel de reden zijn. Volgende week maandag 7 augus tus hoeven jullie niet op te bellen, want vanwege de Venrayse kermis verschijnt Peel en Maas niet. De stand van de zonnebloemaktie is op dit moment: Bjj de driestammers: 1 Mirjam Willems, Bergweg 7 8.47 2 Mirjam Peeters, Deurnesew 20 8.20 3 Henk Bergmans, Willemstr. 3a 7.15 Bjj de éénstammers: 1 Mirjam Peeters, Deurnesw. 20 3.15 2 Gerald Kersten, Oirlo 2.60 2 René Duykers, Castenray 2.60 4 Henk Bergmans, Willemstr. 3a 2.45 5 Harry Minten, Past. v. d. Gaetstr. 2 2.28 Tonny Minten, 2.28 De volgende gelegenheid om te bellen is maandagavond 14 augus- tussen a.s., weer tussen 7 en 8 uur. Het telefoonnummer van de heer Jansen is (04780) - 2772. Vanaf 14 augustus spreken we wel af. dat jullie óf één of drie zonne bloemen opgeven en als je eenmaal in de categorie eenstammers mee gedaan hebt, dan moet je steeds maar één zonnebloem opgeven. Je kunt ook steeds met de driestammers blij ven meedoen. De volgende keer moet je dus de keuze doen: of alleen de eenstammers of alleen de driestam mers opgeven! OPGAVE NIEUWE LEDEN Mogelijk verlengen we de termijn om je als lid van de Jeugdnatuur- wacht op te geven. We hebben na melijk de indruk dat er meer jon gens en meisjes lid van de Jeugd natuurwacht zullen worden, nadat er cp school nog eens over gepraat is. PUZZEL De vakantie is voor vele leden een reden geweest cm de puzzel nog niet op te sturen. De uiterste inzend- datum was 1 augustus, maar van wege het geringe aantal inzendin gen hebben we deze datum verscho ven naar 21 augustus. Dus tot 21 augustus kunnen jullie de puzzel op sturen Nog veel vakantieplezier en blijf je zonnebloem goed verzorgen. Lourdescomité afd. Venray Maandagavond waren we te gast in de zaal van Huize St. Vincentius aan de Heuvelstraat, alwaar de heer L. Werson namens de directie van het huis de Lourdes-bedevaartgan gers verwelkomde. Na enkele storingen kon met enige vertraging begonnen worden aan het bezichtigen en bestellen van foto's, waarna de heer H. Theeuwen kon beginnen aan het vertonen van zo'n 500 dia's, velen betrekking hebbende op de pelgrims van dit jaar. Om half elf mocht de voorzitter van het Venrayse Lourdescomité een dankbaar applaus in ontvangst ne men voor de fraaie tot zeer goede dia's. De heer Theeuwen op zijn beurt dankte de direktie van Huize St. Vincentius voor de gastvrijheid, maar ook de opgekomen pelgrims. Aangezien er nog al wat pelgrims verhinderd waren door vakantie e.d. werd besloten om deze dia's nog eenmaal te vertonen voor hen die die avond niet aanwezig konden zijn. De waarschijnlijke datum zal zijn maandag 21 augustus. Meer hierover over twee weken in deze rubriek. MUZIEKAVOND De reeds eerder aangekondigde muziek/dansavond is nu definitief vastgesteld op vrijdag 25 augustus. Deze begint om half acht en zal om half elf afgelopen zijn. Al diegenen die hebben meege werkt aan de bloemenaktie en alle kaartverkopers zijn van harte wel kom. Ook deze avond wordt gehou den in Huize St. Vincentius aan de Heuvelstraat. Men wordt verzocht niet via de hoofdingang naar de zaal te gaan, maar de aanwijzingen op te volgen buiten om. Er zal iemand aanwezig zijn om iedereen wegwijs te maken. De broers Philipsen bespelen ac cordeon en orgel, terwijl E. Beerkens afwisselend plaatjes zal draaien. Er is muziek voor alle leeftijden. KAARTVERKOOP De kaartverkoop ten bate van het Lourdes Liefdewerk staat ook weer voor de deur. Gelukkig konden we maandagavond weer enkele mede werksters inschrijven. Maar zoals elk jaar: we komen nog vele han den tekort om dat werk licht te ma ken. Als U medewerker/ster wilt worden, geef u dan s.v.p. zo spoedig mogelijk op bij dhr. L. Heidens, Nieuwlandstraat 28, tel. 2364 of dhr. H. Beerkens, Noordsingel 11, tel. 3428. Enals u het Lourdes Liefde werk wat in Venray toch een be grip aan het worden is een finan cieel steuntje in de rug wilt geven, dan kan dat via de Rabobank Ven ray, nr. 1739.06.958. Bij voorbaat al bedankt! 0 JEUGD WIJK NOORD-WEST Onder auspiciën van de N.V.S.H. zal heden donderdag 3 augustus om 20.00 uur, in het wijkgebouw aan de Ursulastraat, voor de jeugd van de wijk Noord-West een voorlichtings avond gehouden worden over voor behoedsmiddelen. Ter sprake komt het gebruik, welke, de veiligheid en al of niet in het ziekenfondspakket. Op zaterdag 12 augustus wordt er in de Essel weer een vlooienmarkt georganiseerd. Wie daar nog spullen voor beschikbaar heeft, kan even bellen 7612. openbare bibliotheek venray Schoolstraat 32 - Tel. 1970 Jeugdafdeling Keuze uit de aanwinsten: E. Carle, Het vervelende lieveheer beestje. G. van Cleemput. Het huis in de jungle. Sarra Corrin en Stephan Corrin. Het verhalenboek voor rond de acht. W. Disney. De reddertjes. K. Eykman. De allerallersterkste. H. Hoppen. Een retourtje naar geluk. H. Kuijpers. Het misdaadmuseum. (strip) Mittéï. Grijpers van de Samoerai, (strip) L.-R. Nougier. Het avontuur van de voorhistorische mens. Sprookjes voor alle kinderen. UIT PEEL EN MAAS VAN 31 JULI 1948 Lied van dc week. Vief daag lang gaon wer D'urgels van 't Perdjesspul, van d'ootekes en de schommels en van den andere flauwekul. Vief daag lang: Roëj köpkes van jenever en van bier, muje vuutjes - ronde buukskes hier en daor enne an de zwier. Vief daag lang werter gegète zó veul as ut mar leeje kan, dat ut vleisrantsoen wer minder is, daor denke we de volgende wéék urst an. Vief daag lang ister vakanzie, weg uut den gewone doen boordje vast um ut nekske iedere dag gepoetste schoen. Vief daag lang is ut kermis de moiste tied van ut jaor, familie kumt van alle kante de koffie stöt altied klaor. Vief daag lang ston durloëpend busse vur ons jongus ovver zië, laot ok zeej de kerims viere gef goed en zeg nie nië. Vief daag lang weg mit de zörge mit d'n ozel en ut verdriet, kermis is ut, ik goj gaaw dit is ut einde van dit lied. Hartelijk dank aan Limburgs Thuisfront afd. Venray voor het ont vangen mooie en nuttige pakket: Korp. P. J. Rongen, Legenr. 251207136, Hoofdkwartier Staf A. Di visie Veldtpostk. Soerabaja; Soldaat Gerrit Linders, Legernr. 251121140. I - 11 R.I. Veldp. Semarang; Ser geant J. Rouvroye, Legem. 250221151 HKAG - II G. Batavia; Soldaat G. H. Hendrix, Legernr. 250915134 - 2 - 3-14 R.I. 3e Inf. brig. C. Divisie 7 December. Veldpk. Bandoeng; Sol daat H. In 't Hulst, Leg.nr. 270301091 2-5-6 R.I. 2e Peleton Veldpk. Semarang. In Musica van juli 1948 lezen we het volgende resultaat van Venray's Harmonie o.l.v. J. Janssen, op het concours dat gehouden werd te Roermond op 18 juli j.l.: „Loming's Klompendans: tempo iets langzaam, samenspel correct, koper mooi; „An- togone", ouverture van F. Rousseau, genoot prima vertolking. Stemming was goed, de waardering te laag. 2e prijs 306 punten 2e afdeling. De ju ry had het niet gemakkelijk, zij was voor de lagere afdelingen veeleisend en blijkens 't geringe puntenverschil (292-359) had elke vereniging iets aan het toeval overgelaten. Op het te Tegelen gehouden Bonds- feest van de r.k. Gymnastiekbond Bisdom Roermond behaalde de Ven rayse Turnclub „St. Christoffel" in de optocht de 2e prijs met 42 pun ten van de maximaal te behalen 60 punten. Alleen aan de optocht werd door deze vereniging deelgenomen, gezien de nog in te halen achter stand van bijna acht jaar. De handboogschutterij van Merse lo nam zondag deel aan 't Interna tionaal concours, uitgeschreven door de Kon. Handb.sch. Concordia te Amsterdam, bij gelegenheid van het 100-jarig bestaan, gehouden in het Ajax-stadion. Er werd door ruim 200 zestallen deelgenomen. De meeste prijzen werden behaald door de Brabantse en Limburgse zestallen. Het eerste zestal van Merselo be haalde met 42 punten de 2e korps kampioen en met 147 punten de 3e kerpsprijs in de 2e klasse, zijnde 'n prachtige beker. De le en 2e prijs in die klas werden behaald door 149 p. dus met 2 punten achterstand kon men gerust de beker mee naar Limburg nemen. Na een rondvaart door de Amsterdamse grachten en havens werd Artis en Schiphol be zocht en verschillende leden maak ten een vlucht boven Amsterdam. Het is een onvergetelijke dag gewor den voor de Merselose schutters. Zaterdag had de aanbesteding plaats voor verbouwing en uitbrei ding van de Landbouwschool te Ven ray. De begroting was 29.954,De gunning werd aangehouden. Inge schreven werd als volgt: Th. v. d. Anker, Grave 39.900.— Jac. Hae- gens, Horst 37.900,Loman en v. d. Glas, Venray 37.867,H. Oudenhoven. Venray 36.750,Fa. Slokker, Huizen 36.500, Oostrums Harmonie zal op 15 aug. a.s. deelnemen aan het groot Natio naal Concours van de Nederl. Fede ratie van Harmonie- en Fanfare gezelschappen te Nijmegen. Oostrum komt uit in de le afdeling en staat onder leiding van directeur Winia. Het Oranje Comité deelde ons me de dat de a.s. feesten gehouden zul len worden van 31 augustus tot 6 september. Op 6 september défilé van alle verenigingen en 's avonds een concert van 7 tot 10 uur door de Koninklijke Harmonie „Aurora" uit Grevenbicht. Tijdens deze feestweek diverse kinderspelen, sportdemon- stratie waaronder wielerwedstrijden op zondag 5 september, waarvoor een beker beschikbaar is gesteld. Tijdens de feestweek etalage-wed strijd. In samenwerking met de buurtvetrenigingen zal getracht wor den door mooie versieringen het dorp een feestelijk aanzien te geven. Op initiatief van enige bakkers gezellen werd hier Ln Venray opge richt een afdeling van de r.k. Neder landse Bond van Brood. Koek, Ban- kerbakkers en Cacao Chocolade en Suikerwerken. In Venray meer be kend onder de naam van Bakkersge- zellenbond. Het is een vakgroep uit de grote K.A.B. zoals er meerdere vakgroepen zijn, want iedere katho lieke arbeider behoort bij zijn eigen groep. In Venray werd op 13 oktober 1947 de eerste bijeenkomst gehouden met vertegenwoordigers van het Hoofdbestuur. De tuinier Piet van de Putten oan de Kruisstraat rooide een aardappel van anderhalf pond. Wie heeft nog zwaardere? Maar dan meebrengen! Het lied der klokken galmt weer speels en schoon over 't wijde Leun- se landschap, nodigt landbouwer en burger tot 't Angelusgebed. Ja, we horen weer de vertrouwde klokken- klanken. lustig zingen ze hun kcd. Laten we hopen, dat ze niet anders meer gebruikt worden dan voor vre dige doeleinden. Ze horen niet thuis in de gloeiende smeltovens van een bezetter en behoeven geen loutering. Ze dienen niet te sterven onder dc mokerslagen van een vijand, het me taal is te edel om te dienen voor oorlogstuig. Leunen heeft zijn klok ken weer terug. Ze treuren met ons mee bij "t ter aarde bestellen van on ze dierbare doden. Ze jubelen scho ne hymnen bij processies en feesten. Te hepen, dat we allen mensen van de klok mogen worden. Z.H. Exc. Mgr. Dr. A. Hanssen zal op 1 augustus a.s. in het Missiehuis te Stein (L.) het diakenaat toedienen aan frater J. Oudenhoven uit Ven ray. Maanadg werd door Prins Bern- hard te Breda verschillende oud strijders gedecoreerd .waaronder ook een Venraynaar, de heer Cor Aben. Deze werd begiftigd met het Bron zen kruis, wegens zijn moedig optre den tegenover de Duitsers, door op 10 mei 1940, toen hij ingedeeld was bij Kazamat 121 nabij Venlo, op on verschrokken wijze, onder zwaar vijandelijk vuur, de lichte mitrail leur van deze kazamat te bedienen. Hij schroomde toen niet met zijn commandant de mitrailleur uit de 'kazamat in een open blootgestelde opstelling te brengen, om een beter schootsveld te krijgen en de vijand daardoor belangrijke verkiezen toe te brengen. Tevens werd hij gemach tigd tot het dragen van het Oorlogs- kruis met de gesp „Nederland", „mei 1940". Donderdag 29 juli vierde de heer Thijs Smits, als oudste inwoner van Venray zijn 95ste verjaardag, 's Avonds bracht Venray's Harmo nie de nog krasse jubilaris een sere nade. Gevelkraan raakte onklaar Het zal wellicht kwajongenswerk zijn geweest dat een gevelkraan aan de schouwburg plotseling ging spui ten. De afsluitdop was in geen vel den of wegen te bespeuren en was enkele dagen later nog niet terecht. Door het gratis fontein en de wa termassa werden zdlfct auto's niet alleen afgekoeld maar ook schoon gespoten. Het duurde lang voordat personeel gevonden was, welke de watertoevoer kon afsluiten. De po litie gelooft niet in een kwajongens streek. maar wij dachten dat zo'n afsluitdop niet vanzelf verdwijnt. „Stop Politie" in spiegelschrift De surveillanceauto's van de po litie zijn of worden uitgerust met de stopborden „STOP POLITIE" in spiegelschrift, aangebracht aan de voorzijde van de politieauto. Een der suveillanceauto's van Ven rays politie is gedurende een proef periode van 14 dagen uitgerust met een dergelijk bord. Gedurende die periode wil de politie nagaan of het aangebrachte model in de praktijk voldoet. De mogelijkheid bestaat nu dat de weggebruiker gedurende die pe riode op twee manieren tot stop pen wordt gedwongen: door het bord „STOP", aangebracht achterop de politieauto, waarbij de politicauto vóór de betreffende weggebruiker gaat rijden, of d.m.v. het bord ..STOP POLITIE" in spiegelschrift, aangebracht voorop de politieauto, waarbij de politieauto achter de des betreffende weggebruiker gaat rij den. Dierenmishandeling Bij dr. K. vervoegden zich kinde ren uit Merselo. die een duif bij zich hadden welke niet moer tot vliegen in staat was. en welke, dat bleek la ter uit de onder toezicht van de po litie verrichtte sectie, aangeschoten was door een windbukskogeltje Dat lood had het ruggemerg van de duif (houtduif) geraakt Dr. K. kon niets anders doen dan de duif uit haar lij den verlossen. Dr. K. verklaarde ons desgevraagd het meer dan ergerlijk te vinden dat men zo onsportief is. om als men op houtduiven schiet, dat de schutter zich niet vergewist of de duif dood is. Dan is er sprake van dierenmis handeling. Hij verbaasde zich er over dat de politie niet tot vervol ging over kon gaan, de naam van de schutter was toch bekend. Mensen, die vorige week in Peel en Maas het stukje ..Thcone en praktijk" gelezen hebben, zullen wel geschrokken zijn, wanneer we het goed bedoelen met de democratie en de mens als individu. We zullen deze zwarte bladzijde van uw weekblad maar gauw ver geten en verder gaan met, wat wijlen Wim van den Munckhof. ruim dertig jaar heeft proberen te benadrukken, namelijk „de mens als individu de ruimte geven vanuit zijn groot chris telijk geloof met steun van ons aller Maria". Dank U Wim. jij hebt niet voor niets geleefd, jij bent niet voor niets gestorven. Het komt weer goed in Venray. ook door jou. Mogen we dc christelijke inspiratie terugvinden. Ger Marlens, I-runen Antwoord redaktie: Had u soms een misdruk? .Zo zwart was die pagina toch niet! •fTROTFVFRsT"™^ GROTE VERSE T VAN 6.90 voor GROTE VERSE 780 VAN 2.9s Q55 VERS t ?00 GRAM PAKJE A 250 6RAM VAN I 1UL PERZIKEN DOUWE E6BEKTS ROODMERK msM 39P I BDNDUELUt 891 nuys sttTE PER PORTIE utwlikDOPEJMTJES EFTM_ sKLL- /nu- im PR1B1 mTES^UOLO__i^WX ROOM US uterbbkSCHEPKIRRR /nu-- vers uil onze slagerij ver5 uit onze. slagerij m IETS DOORREGEN IPUUR MAGERE IETS DOORREGEN iM .PUUR MAGER

Peel en Maas | 1978 | | pagina 7