Venrays schouwburg begint aan haar twaalfde seizoen STIENSTRA GEMEENTEPRAAT OUD PAPIER Peuterspeelzaal Veltum Reconstructie kruispunt Zuidsingel - Westsingel -4e Wie ooit gedacht zou hebben, dat b.v. de televisie de mensen zo aan hun gemakkelijke stoel in de huis kamer zou kluisteren, dat ze geen zin en tijd meer hebben in een avondje schouwburg, komt toch wel bedro gen uit, als hij ziet welk een onge kend aantal abonnementen de Ven- rayse schouwburg voor het komende seizoen heeft kunnen uitschrijven. Waarmee dan tevens weer eens werd bewezen, dat de Venrayse schouwburg zeker na 12 seizoe nen gemeengoed is geworden: een vaste plaats heeft veroverd in het gitgaansleven, van Venray en om geving. F In het laatste weekend van mei startten de speciale beursdagen waarop men abonnementen kon be stellen en zitplaatsen uitzoeken. Reeds de eerste dag vrijdagavonds was de belangstelling dermate groot dat velen en uur of langer moesten wachten voor ze aan de beurt waren. Het resultaat was die eerste dag al ruim 1500 abonnemen ten, terwijl op de daarop volgende saterdag en zondag nog eens 1000 abonnementen genoteerd werden, en men tot de konklusie kwam dat er al enkele voorstellingen waren uit verkocht. Sindsdien is de abonnmentenver- koop gestadig doorgegaan en nu, amper drie weken voor de eerste uit voering, geeft de schouwburg-direc tie via een advertentie in dit blad, een overzicht van de programma's waaruit men nog een abonnement kan samenstellen. En ondanks dat er al een 16-tal voorstellingen zijn uit verkocht biedt het resterende pro gramma nog ruimschoots keus; we zouden haast willen zeggen „voor elk wat wils". De heer Cattoir uiteraard zeer tevreden over het succes van „zijn" schouwburg wijdt de grote be langstelling vooral aan het feit dat men als nooit tevoren een uiterst ge varieerd, kwalitatief en evenwichtig programma heeft kunnen samenstel len. Enerzijds kwam dat omdat hét aanbod dit jaar bijzonder gunstig is geweest, waardoor een zware selec tie kon worden toegepast. Ander zijds beseft men in de Nederlandse theaterwereld ,dat men van kwali tatief goede huize moet komen, wil men op publieke belangstelling kun nen rekenen. Bij het toneel zijn in die zin al duidelijk ontwikkelingen gaande. Van de 15 toneeluitvoerin gen die op het programma staan zijn er inmiddels 5 uitverkocht en dat spreekt toch wel voor zichzelf. Dertien kabaret-uitvoeringen zijn er voor dit seizoen gecontracteerd; van lachen, gieren, brullen, tot stil glimlachen om subtiele liedjes en een lekker hard geëmancipeerd vrcuwenkabaret. Ook hier is de be langstelling groot en zijn er inmid dels al 4 programma's uitverkocht. Sinds de grootse verbouwing van het schouwburgtoneel is er in het genre opera, operette en ballet veel meer keus gekomen. Zes uitvoerin gen staan op het programma, waar van er inmiddels al vier zijn uitver kocht. „Figaro's Hochzeit" en het „Ballet van Vlaanderen" zijn de twee nog resterende programma's, waar van men mag aannemen dat die ook spoedig volledig uitverkocht zullen zijn. .Concerten en recitals uiteraard voor een select publiek bieden nog voldoende keus. Wij nomen hier slechts het Prom-Concert op dinsdag 22 augustus a.s. waarmee het schouwburgseizoen geopend wordt. KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG TEN BAJE VAN VENRAYS MANNENKOOR Peuterspeelzaal in Veltum, onder flat Hubenhof, begint weer op maan dag 14 augustus. Nieuwe aanmel dingen voor peuters vanaf 2 jaar bij Mevr. van Gaasbeek, Adelbertweg 7, Venray, tel. 6877. Materiële schade Op de Julianasingel ter hoogte van het ABN kantoor had de 23-ja- rige bestuurder van een personen auto T. S. uit Goirle zijn auto ge parkeerd. Om weg te kunnen rijden uit de parkeerstand moest hij eerst achteruit rijden, waarbij de auto ge deeltelijk voor de inrit van het bank gebouw terecht kwam. Op dat mo ment reed de personenauto bestuurd door de 26-jarige A. v. G. uit Mierlo de inrit van de bank in en onvol doende opletten was oorzaak dat toen een botsing ontstond met ma teriële schade. Vanaf het parkeervak langs de St, Apolloniastraat reed de 26-jarige A. A. uit Venray de rijbaan op, ter wijl op dat moment de 40-jarige J. L. uit Meerlo-Wanssum vanaf de Albionstraat de Apolloniastraat op reed. Beide auto's raakten elkaar, maar het bleef bij materiële schade. De 25-jarige bestuurder van een personenauto J. P. uit Kevelaer wil de toen hij vanaf de Stationsweg de Landweertweg indraaide iets vanaf de achterbank oprapen, maar ge raakte bij die manoeuvre te ver links en ramde daar twee geparkeerde auto's van de Venrayer P. O.-de B. Het was geen goede bocht welke de bestuurster van een lichte vracht auto, de 34-jarige mevr. M. uit Ven ray nam, op het Henseniusplein Want zij raakte daarbij de gepar keerde personenauto van K. G. uit Helmond. Ook hier lichte schade. Aan dit Prom-Concert werken mee het Limburgs Symphonie Orkest, Liesbeth List, Ramses Shaffy en Louis van Dijk. Het concert valt bui ten de normale abonnementenserie en men kan dus vrij een plaats re serveren. De opbrengst van deze uit voering komt ten bate van het Ne derlandse Rode Kruis. Bij de musicals en revue's is de keus al iets beperkter geworden. Vrij zijn nog „Swingpop", een Nederland se musical van Set Gaaikema, en „Lach er eens uit", een kabaret- show met o.a. Ted de Braak. Twee geheel verschillende programma's die uw keus niet moeilijk zullen maken. Het is wellicht niet overbodig hier nog eens te vermelden dat jongeren van 15 tot en met 25 jaar, en hou ders van een 65+ pas nog abonne menten van tenminste 5 voorstellin gen kunnen samenstellen, waarop dan 50% reduktie van de normale entreeprijs wordt verleend. Omdat programma's meer dan een jaar tevoren gekontrakteerd moeten worden is het onmogelijk extra data te krijgen van inmiddels uitverkoch te voorstellingen, zo dat al mogelijk was geweest. Toch zijn er drie voor stellingen aan het programma toege voegd die het aanbod nog eens ex tra onderstrepen. Dat zijn de operet te EINE NACHT IN VENEDIG door de Hoofdstadoperette. Deze voorstel ling is enkele weken geleden in ver koop gegaan en er zijn inmiddels al weer 250 plaatsen van verkocht. Ook zo hard loopt het voor de extra to neelvoorstelling CELINE met Mary Dresselhuys en Jo de Meyere. Deze voorstelling is vrij laat aan de schouwburgdirekties aangeboden om dat het aanvankelijk de bedoeling was om Herfst in Riga nog een jaar door te zetten. Met het wegvallen van Ko van Dijk kwam onze groot ste comedienne zonder rol te zitten en daarom is voor haar een van de grootste suksesstukken uit Parijs aangekocht. Dat is goed nieuws voor toneelliefhebbers. Een derde voorstelling die aan het programma kon worden toegevoegd is ROOIE SI EN. Deze meest sukses- volle Nederlandse produktie was 9 jaar geleden reeds elf maal in Ven ray te zien. Nu komt er een niuwe musical versie en dat belooft weer een sprankelend feest te worden. Veel sterren en veel muziek vormen de ingrediënten van dit vrolijke theaterstuk. NOTITIES EN MEDEDELINGEN AN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting Openstelling gemeentehuis tijdens de kermis Tijdens de a.s. kermisdagen zullen alle gemeentelijke kantoren de ge bruikelijke uren van 9.00 tot 12.00 geopend zijn. Vanaf 12.30 uur zal het gemeentehuis telefonisch niet meer bereikbaar zijn. Vervallen spreekuren Het spreekuur van burgemeester Defesche op kermiswoensdag 9 aug. a.s. zal komen te vervallen. Ook de spreekuren van de wethouders zul len tijdens de kermisdagen geen door gang vinden. Zwembad open tijdens de kermisdagen Gedurende de kermisdagen zal het gemeentelijk zwembad (buitenbad) op de normale tijden geopend zijn. Collectekalender voor de maand augustus Van 15 tot en met 19 augustus a.s. zal worden gecollecteerd ten behoeve van het Ziekentriduum Venray. In de periode van 28 augustus tot en met 9 september a.s. zal een col lecte worden gehouden ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds. Uitsluitend voor deze akties zijn collectevergunningen verleend. Col lecteren buiten de aangegeven perio des is niet toegestaan. Ontvangst kermisexploitanten Zoals de traditie dat nu al een achttal jaren wil, zullen ook dit jaar de kermisexploitanten op woensdag in de kermisweek officieel door het gemeentebestuur op het gemeente huis worden ontvangen. Een dergelijke informele ontmoe ting tussen b. en w. en de exploitan ten bevordert naar de mening van het college de goede verhoudingen op de kermis en met de kermis- wereld in het algemeen. Vuilnisophaaldienst tijdens de kermis Op maandag, dinsdag en woens dag in de kermisweek zal het huis vuil op de gebruikelijke wijze en op de normaal daarvoor vastgestelde tijden worden opgehaald. Ook de vuilnisstortplaats Venrays Broek is gedurende de kermisdagen normaal geopend. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluit van 26 juli 1978 nr. 1274 waarbij met ingang van 14 augustus tot en met 18 augustus 1978 of zo veel korter of langer als in verband met de werkzaamheden mogelijk dan wel noodzakelijk is: I. door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens de Prins Bcrnhardstraat af te sluiten voor alle verkeer behalve voor voet gangers; II. voor zover genoemde werk zaamheden dit toelaten en de veilig- Kruising vier weken afgesloten Op maandag 14 augustus a.s. zal worden begonnen met de reconstructie van de Westsingel voor wat betreft het gedeelte tussen de Reekgraafstraat en de Langstraat. Aansluitend op deze reconstructie wordt tevens het kruispunt WestsingelLangstraat aangepakt in verband met de aansluiting op de nieuwe doorge trokken Zuidsingel. De werkzaamheden omvatten het opbreken van de oude wegverharding, het aanleggen van riolering, asfal- teringswerkzaamheden en het plaatsen van een verkeerslichten installatie. Het totale werk zal ongeveer acht weken gaan duren, doch verwacht wordt, dat na circa vier weken het kruispunt Langstraat - Westsingel weer voor het verkeer kan worden opengesteld. Al het mogelijke zal worden gedaan om de overlast voor de aanwonenden tot een minimum te beperken. RECONSTRUCTIE Het gedeelte van de Westsingel tussen de Reekgraafstraat en de Langstraat zal iets in zuidelijke rich ting (zijde Hoebert) worden verlegd. Aan de noordzijde van de West singel komen twee fietspaden, n.l. tussen de Reekgraafstraat en de Ark- straat en nabij de aansluiting op de Langstraat. Tussen beide fietspaden komt een parallelweg. Aan de zuid zijde van de Westsingel komt een doorlopend vrij liggend fietspad. Door het iets in zuidelijke richting leggen van de Westsingel ontstaat een rechtstreekse aansluiting via de Langstraat op de nieuwe doorgetrok ken Zuidsingel. Op de zuidelijke rijbaan van de Westsingel komen markeringen voor linksaf-, rechtdoor en rechtsafslaand verkeer en ter hoogte van het kruis punt een door middel van verkeers lichten beveiligde voetgangersover steekplaats. Eenzelfde oversteek plaats wordt ook ten noorden van de kruising in de Langstraat gelegd. Ook op de zuidzijde van de krui sing worden op de Langstraat weg markeringen aangebracht voor het afslaande verkeer. Dit ziet men ook op de Zuidsingel. Is deze reconstructie klaar, dan betekent dit een rechtstreekse en kortere verbinding tussen Veltum en Brukske. Bij het gereedkomen van de Henri Dunantstraat geeft dit tevens een zeer korte verbinding van Veltum met het N.S. station in Oostrum. heid van personen of goederen niet in gevaar wordt gebracht ontheffing te verlenen van de onder I genoem de verkeersmaatregelen ten behoeve van bestuurders van motorvoertui gen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de ender I vermelde weg en de wo ning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen be stuurde motorvoertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig besturen in opdracht of met toe stemming van de onder a. ver melde personen en onder aan die personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aanneme lijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dat de onder I genoemde verkeersmaatregel geldt gebruik moeten maken van de onder I vermelde weg voor het laden en lossen van goederen of voor het verrichten van noodza kelijke werkzaamheden met het door hen bestuurde motorvoer tuig en deze activiteiten niet of bezwaarlijk op andere wijze kun nen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de Commissaris van de Koningin. Venray. 28 juli 1978 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester A.L.G. Janssen, loco-secretaris. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluit van 26 juli 1978 nr. 1273, waarbij met ingang van 7 augustus tot en met 7 december 1978 of zo veel korter of langer als in vorband met de werkzaamheden mogelijk dan wel noodzakelijk is: I. door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens de Loobeeksedijk, de Spurkt en Loo- beek af te sluiten voor alle verkeer behalve voor voetgangers; II. voor zover genoemde werk zaamheden dit toelaten en de veilig heid van personen of goederen niet in gevaar wordt gebracht ontheffing te verlenen van de onder I genoem de verkeersmaatregelen ten behoeve van bestuurders van motorvoertui gen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de onder I vermelde weg(en) en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motorvoertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig besturen in opdracht of met toe stemming van de onder a. ver melde personen en onder aan die personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aanneme lijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dat de onder I gencemde verkeersmaatregel geldt gebruik .moeten maken van de onder I vermelde weg(en) voor het laden of lossen van goederen of voor het verrichten van nood zakelijke werkzaamheden met het door hen bestuurde motorvoer tuig en deze activiteiten niet of bezwaarlijk op ander wijze kun nen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de Commissaris van de Koningin. Venray, 28 juli 1978 Burgemeester en wethouders voor noemd. mr. H.J.M. Defesche, burgemeester A.L.G. Janssen, loco-secretaris. Venray staat weer centraal voor jong en oud, voor de trimmers, re creanten en wedstrijdsporters gedu rende de week van 22 t.m. 26 augus tus aanstaande met de NATIONALE ZWEMVIERDAAGSE in het gemeen telijk buiten- of binnenbad. Het is inmiddels de 3de maal dat het CO MITÉ RECREATIESPORT VENRAY in samenwerking met de zwemver eniging SPIO VENRAY dit grootse zwemfestijn gaat organiseren. De verwachtingen zijn hoog ge spannen. Men verwacht namelijk dit jaar een deelnemersaantal boven de 400. Een terechte verwachting omdat er voor het eerst verschillende ne- venaktiviteiten worden opgezet. Kortom 4 dagen waterplezier, in verschillende variëteiten. Voor het eerst kunnen er dit jaar gouden medailles worden uitgereikt, voor de deelnemers die voor het 3e jaar aan deze zwem vierdaagse deel nemen. De startmogelijkheden zijn: Op dinsdag t.m. vrijdag van 18.0 20.00 uur en op zaterdag van 14.00 - 16.00 uur. Bejaarden en kinderen onder de 10 jaar zwemmen per dag 250 meter. Alle overige deelnemers dienen per dag 500 meter af te leggen. Iedere deelnemer!ster) ontvangt de eerste dag een deelnemer- c.q. afstandkaart, die 4 dagen moet worden bijgehou den. Iedereen die de zwemvierdaagse met succes voltooit krijgt en medail le (respectievelijk brons, zilver of goud) alsmede een herinnerings sticker. INSCHRIJVING DEELNEMERS KOSTEN Inschrijven kan vanaf vrijdag 4 augustus a.s. op het gemeentehuis afdeling Sportzaken en het gemeen telijk zwembad. De kosten bedragen ƒ5,per persoon, inclusief de en tree. Het inschrijfgeld dient bij de inschrijving te worden voldaan. V -JIILIIIr fietspad a oe* K°EBe»r B LITTERS WIJCK Riante vrijstaande landhuizen met grote tuinen (i 1.200 m2) Indeling o.a grote hall met vide. garderobe en open trap. kelder, grote woonkamer (50 m2) met o.a. open haard en schuitpui naar het pal op het zui den gelegen terras, grote keuken (426 x 320) v.v. luxe keukeninrichting met o.a. massief eiken front en 6 inbouwapparaten. aparte bijkeuken met aanslui ting voor wasautomaat, grote garage. 1e Verdieping: 4 grote slaapkamers, kom pleet ingerichte badkamer met o.a. ligbad, aparte douche. 2e toilet en dubbele vaste wastafel. 2e Verdieping: 2 grote zolderkamers (met daglicht) geschikt als hobby-, speel- slaapkamer, aparte bergzolder, c.v.-ruimte. Bijzonderheden: hardhouten (mahonie) buitenkozijnen met thermopane be glazing; spouwisolatie: mahoniefineer binnendeuren, plavuizenvloer in hall, woonkamer, keuken en bijkeuken, veel schoonmetselwerk. gekleurd sanitair; aan de achterzijde vrij uitzicht over de velden; bij tijdige beslissing zijn wijzigingen in de indeling en de uitvoering van de bouw mogelijk. De koopsommen bedragen 425.000.v.o.n. Een maquette kunt U op ons kantoor bezichtigen. Vraag vrijblijvend documentatie. VIERLINGSBEEK Vrijstaande semi-bungalows met c.v., garage en grote tuin. Indeling o.a.: entree/hall. royale woonkamer 4 9m2) met open haard, schuifpui naar terras, convectorpunt. Keuken met luxe keukeninrichting. Slaap kamer 394 x 376. Luxe betegelde badkamer met ligbad en wastafel. Bijkeuken 365 x 182 met aansluitpunt voor wasautomaat. Garage 590 x 303. 1e Verdie ping: 2 slaapkamers, luxe betegelde doucheruimte met douchebak. kloset- combinatei en wastafel, c.v.-ruimte met c.v.-ketel en gasboiler (110 I.). Bijzonderheden; spouwmuurisolatie, buiten open haard, hardhouten buiten kozijnen. Bij tijdige beslissing zijn wijzigingen in de indeling en uitvoering van de bouw mogelijk. Oppervlakte v.a. 670 m2. Oplevering medio 1979. Koopsommen vanaf 370.000.v.o.n. Documentatie op aanvraag verkrijgbaar. VENRAY Woonhuis met c.v., garage en tuin. Indeling o.a.: begane grond: overdekte entree, hall. woonkamer 29 m2. met open trap en open keuken, slaap-/studeer-/werkkamer. Berging in tuin. Gara ge. 1e Verd.: Galerij met vide. overloop met vlizotrap naar zolder. 2 Slaap kamers. badkamer, c.v.-ruimte. 2e Verd.: begaanbare zolder. Bouwjaar 1979. Aanvaarding direct. Grondoppervlakte 170 m2. Koopsom 155.000.k.k. VENRAY Woonhuis met c.v. .garage, tuin en tuinhuisje. Indeling o.a.: begane grond: hall. c.v.-ruimte. woonkamer 34 m2 met pla vuizenvloer. Open keuken met afzuigkap en eetbar Garage/berging 510 x 329. Ie Verdieping: 3 slaapkamers en douche. Bouwjaar 1975. Aanvaarding in over leg Grondopp. 156 m2. Koopsom 139.000,k.k. STEVENSBEEK Vrijstaande bungalow met c.v., garage en grote tuin, fraai gelegen met uit zicht over de velden. Indeling o.a.: hall. woonkamer 37 m2 met open haard, betegelde keuken, luxe badkamer, garage. 3 slaapkamers. Bouwjaar 1975. Aanvaarding direct. Grondopp. 836 m2. Koopsom 269.000,k.k WELL Riante vrijstaande landhuizen met garage en grote tuin (bebost terrein). Indeling o.a.: entree/hall. Grote L-vormige woonkamer 45 m2 met open haard, aluminium schuifpui naar betegeld terras, convectorput. Grote keuken, zeer luxe keukeninrichting. Garage. 1e Verd.: 3 slaapkamers, betegelde bad kamer met ligbad, douchebak. vaste wastafel en 2e toilet. 2e Verd.: overloop, berging, c.v.-ruimte met c.v.-ketel en een 115 liter gasboiler, grote kamer, o.a. geschikt als 4e slaapkamer of hobbykamer. Bijzonderheden: geïsoleerde spouwmuren; alle glasopeningen aan de buiten zijde worden voorzien van isolatieglas; gekleurd sanitair: thermostatische ra diatorkranen. Oppervlakte 900 m2 per kavel. Oplevering: medio augustus. Koopsommen: vanaf 362.000.v.o.n. Dokumentatie op aanvraag verkrijg baar. VENRAY Riante hoekwoning met c.v., garage en tuin, gunstig gelegen aan bosrand. Indeling o.a.: begane grond: overdekte entree, hall, woonkamer 36 m2. luxe betegelde keuken. Garage/berging 500 x 340. 1e Verd.: overloop met ruime bergkast, 3 slaapkamers, luxe badkamer. Bouwjaar 1977. Aanvaarding in overleg. Grondopp. 260 m2. Koopsom op aanvraag. Meer aanbiedingen kunt u vinden in onze woonwijzer, welke wij u gaarne geheel kosteloos toezenden. Bel even op (04780 4438) of stuur een envelop pe met uw naam en adres aan Stienstra-Venray B.V., Antwoordnummer 15. 5800-VB-Venray. Een postzegel is niet nodig. Voor alle verdere gewenste inlichtingen en bezichtiging kunt u zich wenden tot ons kantoor, dat is geopend van maandag t/m vrijdag van 08.30 - 12.30 en van 13.30 - 17.30 uur. Makelaars in onroerende goederen Wij verzorgen voor u: koop en verkoop- huur en verhuur - taxaties - bouwproj ektenontw i kk el i ng - hypotheken - verzekeringen - beheer Stienatra Venray BV, Stations weg 11, tel 04780-443S

Peel en Maas | 1978 | | pagina 3