Op Duits kerkhof werkende jeugd bezocht 't Nederlandse Rode Kruis I Het is niet alleen de hond die 't doet NOC STEEDS VERNIELINGEN AGENDA 1 4163 Veel reakties op bericht „geen honden meer in de flats Wandeloriëntatie- tocht te Geysteren Parochiefeesten Kronenberg INGEZONDEN S PEEL EN MAAS ook üw krant Het bericht, vorige week in dit blad, betreffende eventuele maat regelen om honden uit de Venrayse flats te weren, leverde zowel op ons bureau als op het kantoor van de Woningbouwvereniging zeer vele re akties van lezers en huurders op. Wij laten hieronder enkele flat bewoners uit Vel turn aan het woord, die evenals de flatbewoners van het Brukske. overlast ondervinden van de honden maar niet van honden alleen Naar aanleiding van het artikel „Geen honden meer in de Venrayse flats?", willen wij de schrijvers van dit artikel, n.l. Ie Woningbouwver. Nrd.-Limburg, er langs deze weg op attent maken dat. al is dit honden probleem nog zo groot en vies, (en zijn harde maatregelen voor de niet goed willenden zeker op zijn plaats), het toch niet alleen de honden zijn, die van onze flats een zwijnestal ma ken. Zo willen wij in de eerste plaats, buiten het hondenprobleem, de aan dacht vestigen op de vuiligheid van hallen en trappenhuizen in de in Veltum liggende flats, en de manier waarop een door de Woningbouwver. aangesteld „Schoonmaakbedrijf" de ze vuiligheid iedere week meent te moeten reinigen. „Men" komt op een bepaalde dag in de week met 2 man sterk, om b.v. 11 uur v.m. in de flat. Zij nemen dan één grote emmer wa ter mee naar de zesde verdieping, plus een bezem en zwabber. Om 11.45 uur hebben deze mensen dan zgn. gepóetst, want dan staat hun baas al weer beneden te wachten. Van boven naar beneden hebben ze dan de vloeren en soms ook de trap pen nat gemaakt en dat noemen z(j, „de flat poetsen"! Balkondeuren, lift, plafonds en al wat er nog meer bij het schoonhouden van hallen en trappen hoort, daar wordt niets aan gedaan. Maar ook daarvoor betalen wij flatbewoners maandelijks een be paald bedrag bij de huur. Ten tweede: De kwestie van het huisvuil. Vanwege het onkundig en vies ge bruik van en door bepaalde bewo ners werden enkele jaren geleden in de flats aanwezige stortkokers ge sloten. Verschillende andere manie ren zijn geprobeerd om dit huisvuil- probleem behoorlijk op te lossen, maar tot nu toe blijft het een zeer vieze bedoening, doordat er prak- Op zondag 30 juli a.s. organiseert het Koninklijk St. Willibrordusgilde uit Geysteren een grote zomer-wan- deloriëntatietocht, die voornamelijk door de uitgestrekte bossen van het landgoed Geysteren zal lopen. De wandeltochten, die het gilde ieder jaar op tweede kerstdag organiseert, zijn steeds een groot succes geweest en men wil nu eens proberen hoe dit in de zomer gaat. Het blijft nu echter niet alleen bij en wandeling, waarbij vragen be antwoord moeten worden. Bij goed weer zal ongeveer halverwege de route een rustpunt worden ge maakt, waar de wandelaars een ver frissing kunnen kopen en waar ook geregeld demonstraties vendel- zwaaien gegeven zullen warden, be geleid door een tamboer met gilde- trom. Het gilde hoopt dat evenveel mensen aan deze wandeling zullen deelnemen als men gewend is van de kerstwandelingen. Men rekent nu vooral cp de vele toeristen, die in het Noord-Limbrugse en Oost-Bra bantse verblijven, maar ook de men sen uit de eigen streek worden ver wacht. Natuurlijk zijn er ook weer een aantal prijzen beschikbaar. Starten kan men tussen 13.00 en 15.00 uur vanaf het gildehuis aan de Nieuw- landsestraat. De ook in deze regio bekende pa rochiefeesten te Kronenberg, vinden dit jaar plaats van zaterdag 29 juli tot en met zondag 6 augustus. Op de eerste zaterdag opent men de festiviteiten om 7 uur n.m. met een voetbalwedstrijd tussen WV en MVV. Hiet zou ons te ver voeren hier het gehele programma te vermelden van helicoptervluchten, parachutages, dans-, show-, disco- en dansavon den, maar men is in Kronenberg wel alle dagen verzekerd van veel ak- tiviteiten. Vermeldenswaardig is ove rigens dat op zondag 30 jxili de Mini Motorclub uit Venray twee demon straties zal verzorgen. We schrijven het jaar 1978. Wat zien we? Weer wordt de schitteren de Petrus Bandenkerk door haar om geving afgebroken. De schitterende verhoudingen van de kerk en de bebouwing er omheen wordt weer aangetast. Ik bedoel de verbouwing van het pand Coenen, grenzend aan de Pe- tus Bandenkerk (achterkant). Wanneer zullen we het eens leren? Wanneer zullen we bij onze planning eens uitgaan van deze monumentale en centrale architectuur? Ger. Martens, Leunen. tisch de hele week rotzooi Egt. Rot zooi. die door onverantwoordelijke en vieze flatbewoners er wordt neer gegooid, buiten de officiële vuilnis ophaaldagen om. Ook hier zijn, even als bij de honden en het poetsen, „harde maatregelen" zeer zeker op zijn plaats. Vooral wat dit vuilnis probleem betreft, zou een keihard optreden van Woningbouwver., Ge meente en eventueel Politie, mis schien helpen om een einde te ma ken aan die milieu verpestende rot zooi. Ten derde: Het garageprobleem. Onder de flats hier in Veltum be vinden zich garages, die naar onze mening daar zijn voor de flatbewo ners in het bezit van een auto. Wat doet zich nu echter voor? Mensen, wonende op Hubenhof, in Venray- zuid en op de Veltumse Kleffer», heb ben hier in de flat een garage, ter wijl bewoners van de flat, die graag een garage willen hebben, deze niet kunnen krijgen. Klachten hierover bij Nrd. Lim burg worden afgedaan met de mo tivering, deze mensen betalen de huur van de garage. Maar dat willen de flatbewoners ook wel. Ook hier zijn harde maatregelen op zijn plaats en wanneer deze er niet komen, dan zullen wij, bewoners van de flats, zelf wel tot harde maatregelen over gaan. Waarbij we dan denken aan een kort geding te gen diegenen welke voor al deze misstanden verantwoordelijk zijn. Maar misschien en wij hopen het, brengt dit ingezonden artikel er de bevoegde personen en instanties toe, om aan de bovengenoemde en nog vele andere wantoestanden een einde te maken. Want door verschillende bewoners gedane telefonische, per soonlijke en schriftelijke klachten, worden toch maar naast zich neer gelegd. Maar uit ervaring weten wij, dat een artikel in een door heel Ven ray gelezen krant, nog wel eens meer succes heeft. Desgevraagd gaf de Woningbouw vereniging „Noord Limburg" op het bovenstaande het volgende kommen- taar: Dat een circulaire over hondepoep zodanig „aanslaat" hadden wij, ge zien onze ervaringen met andere cir culaires. niet verwacht, aldus een eerste kommentaar van de Woning bouwvereniging „Noord-Limburg". Waarschijnlijk heeft de kop van het artikel in uw weekblad de hon den wakker geschud, waardoor hun bazen wel in het geweer moesten ko men. Uit de reakties krijgen wij ech ter de indruk, dat alleen de honden liefhebbers verontrust reageren, ter wijl de anderen rustig doorgaan met het geven van commando's teneinde 's nachts niet nog eens extra uit hun bed te hoeven komen. Na de publikatie van het artikel zijn er weer enkele woningzoekende flatbewoners bijgekomen, terwijl an deren ons in kennis stelden van hun besluit om een eventuele huuropzeg- gingsstrijd tot het bittere einde uit te zullen vechten. Kortom, wij zijn blij met de door ons niet voorziene reakties op uw artikel. Wij hopen dat ook de goed willende hondenbezitters er blij mee zijn, zodat zij een prettig kontakt kunnen blijven houden met de huur ders die geen hond hebben. Wij beoogden met onze circulaire de personen, die geen hond waard zijn tot de orde te roepen en met hulp van mede hondenbezitters zul len wij daar misschien in slagen. De vandaag binnen gekregen brieven geven ons echter weinig hoop, omdat deze weer melding maken van enke le „hopen". Dat de door menigeen als eenvou dig voorgestelde huuropzegging snel een oplossing zou bieden is een groot misverstand. Huuropzegging kan im mers door ons huidige stelsel van huurbescherming wel, doch de rede nen daartoe moeten duidelijk zijn. De Individuele huurder aan wie de huur opgezegd is, kan beroep aan tekenen en op de verhuurder berust dan de bewijslast, die reden is voor huuropzegging. Een niet op her komst te bepalen „drol" wordt nor maliter door de bevoegde rechter niet als grond voor huuropzegging overgenomen. Getuigen van de ge pleegde overtreding zijn nodig. Deze getuigen melden echter vaak de klacht, doch wensen, bang voor re- pressailles, anoniem te blijven. De Woningbouwvereniging heeft deze wens te respekteren. Resultaat is echter, dat we geen stap verder zijn. Daardoor is de gedachte van de „bevoegde instanties", lijkt ons, enigszins ontkracht. De bevoegde in stanties achten wij de gemeenschap van bewoners die samen zorg dra gen voor het zo prettig mogelijk in elkanders nabijheid wonen, met of zonder hond. Wat betreft het schoonmaken wil len wij stellen dat dit nooit naar ieders tevredenheid zal kunnen ge beuren. Dat het beter kan willen wij niet betwisten. Bij de lust tot schoonmaken speelt het aantal plaats vindende vernielingen eveneens een rol. Het schijnt een leuke bezigheid te zijn om plastic verlichtingsarmatu ren in brand te steken en hetzelfde te doen met de liftknoppen. Het stuk slaan van ruiten in de liftdeuren kan een leuke bezigheid zijn, maar wel levensgevaarlijk. Het aanbrengen van asbakken naast de lift bleek slechts een oplos sing van tijdelijke aard, omdat na 14 dagen de eersten gesloopt wer den. Wij nemen niet aan dat de bewo ners dat doen. doch sommigen zul len tocl. wel af en toe bij dergelijke daden uitkomen. Bij het konstateren van een kapotte ruit kan de Woning bouwvereniging enkel een reparatie uitvoeren .Wij waren echter geluk kig. wanneer we wisten wie het deed. De kelderingangen hebben sloten, zodat geen onbevoegden binnen kun nen komen. Wanneer je de deur dicht wil maken, moet je wel eerst een steen wegschuiven die een „ga lante" voorganger daarvoor je neer gelegd heeft. Dat is prettig, maar daarmee zijn de kelderruimten niet afgesloten. En nu het huisvuil: Bij iedere Venraynaar wordt eenmaal in de week huisvuil opgehaald. Omdat constant zakken buiten stonden is in overleg met de gemeente overgegaan tot het tweemaal per week ophalen van de vuilnis. Dit heeft het pro bleem minder groot gemaakt. Er schijnen echter bewoners te zijn die daardoor de moed opgevat hebben om te trachten nog een derde keer bediend te worden. Dit zal echter niet kunnen. Wanneer ieder zijn huisvuil op de aangegeven tijden buiten zet is er geen probleem. Ook hier geldt weer dat hard optreden door de instanties enkel mogelijk is, wanneer de over treders met naam bekend zijn en ge tuigen van de overtreding zich mel den. Over de verhuur van de garages moeten wij stellen dat inderdaad een aantal garages verhuurd zijn aan niet in de flat wonende huurders. Deze mensen huurden de garages toen in de flat geen kandidaten aan wezig waren. Wij vinden het onjuist cm hen nu er wel kandidaten uit de flats zijn, de huur op te zeggen. Bij de toewijzing hebben in de flat wo nende huurders voorrang. Tot slct willen wij de hoop uit spreken dat deze discussie voor de flatbewoners en de instanties aan leiding is om gezamenlijk de schou ders te zetten onder hel werken aan een prettige en schone woonomge ving. Het is inderdaad niet alleen de hond die het doet. er zijn ook mede bewoners, die diverse soorten van overlast bezorgen. Ruim 30 jongeren uit de deelstaat Baden Württenberg, die 14 dagen van hun vakantie opofferen om te werken op het Duits kerkhof te Ys- selsteyn, en die die in hun vrije tijd aktief werkzaam zijn in het Duitse Rode Kruis, werden, zoals wij reeds berichtten, donderdag ontvangen ontvangen door de directeur van het Nederlandse Rode Kruis aan de Prin sengracht te Den Haag. De directeur verklaarde in zijn toespraak tot de jongeren, de grootste bewondering te hebben voor een dergelijke inzet; want niet alleen dat ze zich in hun vrije tijd inzetten door hulp te ver lenen, offeren ze ook nog hun va kantie op om te werken op soldaten- kerkhoven. Dat ze daardoor een bij drage leveren voor versteviging van de vrede staat onomstotelijk vast. Hij vond het jammer dat de uit nodiging voor de ontvangst op een zo korte tijd moest worden geregeld omdat anders die ontvangst een aparte gestalte had kunnen krijgen door een ontmoeting met leden van het Nederlandse Rode Kruis. Na de begroetingswoorden bood het hoofdbestuur een verversing aan aan de deelnemers. Daarna nam en der jeugdconsu- lentes van het Rode Kruis de hon neurs waar en begeleidde de deelne mers naar het magazijn waar de Duitse gasten een uitleg ikregen over de werkwijze van het Nederlandse Rode Kruis en met name de aktivtei- ten van het Jeugd Rode Kruis. Men bemerkte dat Nederland verder is met die ontwikkeling dan in Duits land, waar moeilijk toegang verkre gen kan worden tot de scholen voor lager en voortgezet onderwijs. DOCUMENTATIECENTRUM Tijdens de rondleiding in de do- cumentatieafleiding van het Rode Kruis, waar 1.200.000 namen van Ne derlanders bewaard worden en waar men k la minuut uitkomst kan krij gen over het lot van de vele honderd duizenden nederlanders die in de be zetting te maken hebber, gekregen met de bezetters en die in krijgsge vangenschap of concentratiekamp verbleven, konden wij de proef op de som nemen door te vragen naai de kaart van pastoor Sjef Janssen, pastoor in Ysselsteyn, die met kapi tein L. Timmermans en uw verslag gever de ontvangst meemaakten. Die kaart met gegevens bleek aanwezig te zijn en vermeldde dat pastoor J. Janssen, toen wonende in Blerick, na door de Gestapo gevangen genomen te zijn op 8 november 1941, via Maas tricht, Aken. Keuken, Frankfort in Dachau belandde en daar onder ge vangennummer 28.692 de lijdensweg moest ondergaan. Pastoor Jappsen was het niet eens, dat op die kaart vermeld was, dat hij in Aken in de gevangenis was beland wegens ar- beidsweigering en dat hij daar ze ker niet ontslagen was. Pastoor Janssen was door de Ges tapo gearresteerd voor zijn aktivi- teiten bij het Nederlandse verzet. Met die wetenschap moet men des te meer bewondering hebben voor de manier waarop pastoor Janssen zich nu, na 33 jaar bevrijding, inzet voor een betere verstandhouding tussen Duitse en Nederlandse jeugd en blijft werken voor de vrede tussen de volkeren. Het Nederlandse Rode Kruis hoopt dat de kontakten tussen de Duitse en Nederlandse leden van het Jeugd Rode Kruis kunnen worden verste vigd. Indien er het volgend jaar een groep jongeren van het Duitse Rode Kruis komt werken op het Duits soldatenkerkhof in Ysselsteyn, dat dan die groep zeker niet alleen ont vangen wordt op het hoofdkwartier, maar zullen er ontmoetingen tussen de jeugdlelen van beide landen plaats hebben. Burgemeester Sehols van Den Haag betreurde het dat hij door vakantie de jongeren niet kon ontvangen. Zoals ook vorig jaar. zullen ook dit jaar weer postbeambten uit Beie ren een week komen werken op het Duits soldatenkerkhof. Deze groep zal voornamelijk kontakten leggen met de bevolking van Ysselsteyn. Er zal daarom een ontmoetingsavond plaatsvinden in het gemeenschaps huis waar de blaoskapel van Yssel steyn o.l.v. Wiet v. d. Hoff voor de lustige tonen zal zorgen. Die groep zal de eerste week van augustus te gast zijn. Daarna zullen soldaten van de Bundeswehr, weliswaar op vrijwillige basis maar wel met extra verlof in het vooruitzicht, weer ver der gaan met het plaatsen van de marmei-en kruizen. Weer diefstal van kalveren Al is de laatste tijd rustig geweest wat betreft de diefstallen van kal veren, deze week kwam weer een melding binnen nu van de landbou wer L. waar drie kalveren gestolen waren, 1 van een dag oud, de twee anderen waren een week oud. De daders hadden zich toegang weten te verschaffen door de deur van de schuur open te breken. De politie verzoekt, indien men getuige is, dat er zich verdachte personen in de omgeving ophouden, zich onmiddellijk met de politie in verbinding te stellen. Meestal wor den de diefstallen gepleegd door da ders welke voorzien zijn van een auto. Het is beter dat de politie ver geefs komt dan dat getuigen verge ten te bellen. Dat deze daders ge grepen worden, wordt de hoogste tijd. Eigenaren van kalveren worden verzocht hun stallen deugdelijk af te sluiten. Kleuter brak bovenbeen Op een binnendoorpaadje van Brukske II kwam de 20-jarige fiet ser K. N. een 4-jarige kleuter op een fietsje tegen. Voor de kleuter fietste een dame. Toen de fietser zag dat de doorgang te klein werd week hij uit naar de berm van het paadje, maar op hetzelfde moment week ook de ldeuter uit waardoor deze frontaal tegen de fietser aan botste en kwam te vallen. Hij liep een bovenbeenfraktuur op. De kleu ter werd naar het ziekenhuis over gebracht. Verkeersbord sneuvelde Nog voordat degene die een ver keersbord op de kruising Paterslaan- Henseniusstraat deed sneuvelen, zich had gemeld, ontdekte de politie dat het bord vernield was; maar omdat de veroorzaker zich prompt had ge meld. hoeft deze alleen de schade te vergoeden. Vernielingen Baldadige jongelui richtten ver nielingen aan, aan de geparkeerde auto van de 43-jarige Venrayer v. d. R. Het gelukte de politie niet die vandalen aan te houden, al is er wel een signalement bekend. Twee flatbewoners van een flat aan de Veltumse Kleffen deden aan gifte van het intrappen van een kel derdeur, waardoor een schade ont stond van 200,In zover was na te gaan, werd er niets vermist. Het deksel van een voor de wo ning van V. staande ijskast werd vernield aangetroffen. In de nacht van zaterdag op zon dag werden door nog onbekende vandalen enkele bloembakken van de gemeente, staande op de verkeers heuvel naar het Brukske omver ge gooid, alsmede werd een verkeers- zuil van deze verkeersgelider omver gegooid. Diefstal uit auto De eigenaar van een aan de Zuid singel geparkeerde auto deed aangif te van diefstaL uit zijn auto. Hij mist zijn paspoort en kentekenbewijs. Het ziet cr naar uit. dat het van dalisme in Venray steeds beroerder vormen gaat aannemen. In de afge lopen weken hebben wij herhaalde lijk (ook met foto's) een overzicht gegeven van vernielingen, welke links en rechts in de gemeente zijn aangericht. Zo is de speeltuin Vlak water tijdens de vakantie van de heer Bakens op een verschrikkelijke manier vernield. IJzeren schommels werden gewoon in de knoop gelegd en het houtwerk werd volkomen vernield. Vorige week presteerden vanda len het om het leuke speelterreintje aan het Ccciliapad tot ergernis van de jeugd en de ouderen in de ver nieling te helpen. Iedere week kan men het weer le zen in dit blad. dat vooral tijdens de weekends een spoor van ver nielingen door Venray wordt getrok ken, Veelal moeten auto's het ont gelden. Buitenspiegels en antennes worden gesloopt en dikwijls speelt men het ook klaar om wieldoppen en koplampen te stelen of zomaar spat borden. verlichting etc. in elkaar te trappen. In het afgelopen weekeinde was het weer raak. Nu op de hoek van de Zuidsingel en Brukske. Evenals bij de entree van Veltum op de Vel tumse Kleffen heeft de gemeente hier zeer fraaie bloembakken ge plaatst om de entree van de wijken wat op te vrolijken. Bij de toegangs weg tot Brukske lagen zondagmor gen de drie bloembakken omgekeerd cp de weg. terwijl ook een van de twee verkeerszuiltjes het had moe ten ontgelden. Bij dit zuiltje was zelfs een zeer gevaarlijke situatie entstaan, doordat de stroomdraden blcot lagen. Deze ergerlijke vorm van vanda lisme moet na twaalf uur hebben plaatsgevonden, want rond het mid dernachtelijk uur stonden de bloem bakken nog op hun plaats. De vernielzuehtigen hebben nog al wal kracht nodig gehad om de zwa re bakken om te keren. Brukskc- bewoners hebben 's morgens gepro beerd de trieste aanblik te herstel len maar van hen werd heel wat kracht gevergd. De gemeente heeft maandagmorgen de zuil hersteld en de vernielde bloembakken opge ruimd. Of ze nog eens terug komen?? Het lijkt ons de hoogste tijd wor den. dat er eens wat van de verniel zuchtige jongelui in hun kraag wor den gegrepen en een fikse straf krij gen ter „afschrikwekkend" voor beeld. Zoeken naar twee meisjes Venrays politie werd ingeschakeld voor het zoeken naar twee meisjes van 12 jaar die op kamp lagen in de Geysterse bossen en niet naar hun kamp waren teruggekeerd. De Ven rayse politie vond de twee meisjes op de Geysterseweg, ze waren de weg kwijt geraakt. De meisjes werden naar het voor him veilige kamp te ruggebracht. Opiumwet overtreden Tegen een 20-jarige K. werd pro cesverbaal opgemaakt terzake over treding van de opiumwet. De politie trof bij de jongeman enkele gram men hasje aan. Munitie Bij de aardappelenhandelaar C. werden tussen de aardappelen en kele geweerpatronen en een granaat aangetroffen. Dat is niet de eerste keer dat bij aardappelen dergelijke corlogssouveniers worden gevonden, want bij de Nestlé kunnen ze daar hele verhalen over vertellen. Zoals altijd ontfermden de mannen van de Explosieven Opruimingsdienst zich weer over dat oorlogstuig. Botsingen De 29-jarige bestuurder van een personenauto. K. D. uit Meerlo- Wanssum, wilde op de Pr. Bernhard- straat wegrijden vanaf het terrein van de PTT centrale, terwijl op dat zelfde moment de 58-jarige bestuur der W. v. d. V. uit Venray op de vrije plaats naast de eerste wilde parkeren. Bij die manoeuvre kwa men beide auto's met elkaar in bot sing. De 41-jarige bestuurder van een personenauto wilde op de Merselose- weg in en parkeerhaven parkeren. Hij zette zijn auto in de achteruit, terwijl op dat moment vanaf de De ken Thielenstraat de personenauto, bestuurd door de 26-jarige mevr. A. H.-A. uit Mill naderde. Zij wilde de zelfde parkeerhaven benutten en had te laat de andere auto ontdekt. Bij die botsing bleef het bij materiële schade. Een personenauto bestuurd door de 59-jarige P. S. uit Sevenum reed over de Albionstraat in de richting Horst. Door plotselinge hevige re genval was zijn uitzicht even belem merd, waardoor hij te laat de per sonenauto van de 31-jarige C. Th. uit Venray bemerkte. Bij de ontstane botsing bleef het bij materiële scha de. Poging tot inbraak Bij de firma M. hebben onbevoeg den getracht in te breken, aldus bleek uit een „bewerkte" toegangs deur. Wat de oorzaak is geweest di.t het bij een poging is gebleven is niet bekeni Vrouw onwel In een bar in het centrum van Venray werd in de nacht van zater dag op zondag een 23-jarige uit Duitsland afkomstige vrouw onwel. Zij werd per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Haar toestand bleek achteraf mee te vallen. Om trent de oorzaak konden geen mede delingen worden gedaan. Drank in bestuurders De 42-jarige bestuurder van een een personenauto de B. uit Baarlo en de 20-jarige A. uit Well werden aangetroffen toen ze naar het oor deel van de politie te veel alcohol hadden genuttigd. Later bleek ook d 25-jarige bestuurder van een per sonenauto H. uit Venray te veel al cohol te hebben gedronken. Dat werd weer pijpje blazen en de bloed proef ondergaan. Onder aanzegging dat procesverbaal zal worden opge maakt werden ze huiswaarts gezon den onder achterlating van de auto's. Op de Geysterseweg nabij de Spraelandweg kon de 21-jarige be stuurder van een personenauto C. W. uit Geysteren niet meer de juiste koers volgen en vloog met de door hem bestuurde auto uit de bocht. De auto kwam in botsing met en elek- triciteitsmast en afrastering van een weiland. De naast de bestuurder zit tende 21-jarige mej. F. C. uit Geys teren liep door de botsing dusdanige verwondingen op dat ze naar het zie kenhuis moest worden vervoerd. De politie ontdekte dat de bestuurder alcohol had genuttigd. Ook hier werd het pijpje blazen en het ondergaan van de bloedproef. De auto werd zwaar beschadigd. Op de Be vrij dings weg was de geparkeerde auto van de 28-jarige J. H. aangereden door een andere auto. maar die bestuurder was zonder zijn identiteit bekend te maken er van door gegaan. Hij werd achtervolgd door de eigenaar van de aangereden auto. De politie achterhaalde de ver oorzaker, de 48-jarige C. B. uit Ven ray. De politie konstateerde alcohol gebruik en ook hier was het weer pijpje blazen en het ondergaan van de bloedprof. Procesverbaal werd aangezegd, tevens een extra verbaal voor het doorrijden zonder identiteit bekend te maken. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen. Franken. Lankveld. van Thiel. De Muinck Keizer. Wittgen en Schmeetz Dr. F. SCHMEETZ Praktijkadrea: Akkerweg 18. tel. 5900 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Vercauteren en De Vocht P. CORVER, art» Oostsingel 6 telefoon 1393 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uui 'smiddags van 17-18 uur WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK ST. ODA hoek Schoolstraat-Passage telefoon 1255 ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOKR tel. 04780-4455 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-WanMiim Zr. VAN RENS-BIEMANS telefoon 04780 - 1269 CONSULTATIEBUREAU BRUKSKE Dependance Bachstraat. eveneens op afspraak, tel. 3859 of 1269. GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg, tel. 1269 uitsluitend op afspraak. Inlichtingen en boodschappen iedere morgen van 8.30 tot 9 uur. behalve in het weekend. Na 9 uur kunnen eventuele berichten gedurende de gehele dag eveneens worden door gegeven aan de administratie onder hetzelfde nummer. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS in de Clockert, Bergweg 4, Venray, kamer 27. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 1600 tot 16.30 uur. In het weekend alleen voor de spoedgevallen bij de zuster van de zondagsdienst. ZWANGERSCHAPSGYMNASTIEK Opgave hiervoor bij Het Groene Kruis Venray. telefoon 04780-1269 of bij mevr. van Herwaarden, Tuin straat 3 te Venray, telefoon 04780- 6085. OPEN BEJAARDKNWERK Dagelijks van 9.0010.00 uur. Telefoon 2996 Maaltijden ten behoeve van bejaarden Aanmelden en afhalen dagelijks tussen 10.30 en 11.30 uur. ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN elke donderdagmiddag van kwart voor vier tot half vijf in het ge meentelijk zwembad a 1,50 per deelnemer per keer. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP plaatselijke dienst Westsingel 5 Venray tel. 01780-6363 spreekuur maandag t.m. vrydag van 9 tot 10 uur KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Helnen Merseloseweg 23. Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A.M. F. Tlgaeloven-KuUpers Florishof 23 Venray telefoon 04780-2411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert, volgens afspraak AUTO-HULPDIENST Alarm nr. tel. 04780 - 4571 VROUWEN BELLEN VROUWEN Vrouwen luister- en informatiedienst, van maandag t.m. vrijdag van 9-12 uur elke dinsdagavond van 8-11 uur. TELEFOON 04750-18000 NED. VER. VAN RHEUMA- PATIËNTEN AFD. LIMBURG Postbus 100 6100 AC ECHT Algemeen Informatie-adres: Tel. 04754-2054 S M 0 a s s c TELEFOON 3 krvttur tftt wcrUi| wIM Uf 11 'sanon a TM 7 tot I IV 'llTMè IN ACUTE GEESTELIJKE NOOD: S.O.S. VENLO 077 1MU

Peel en Maas | 1978 | | pagina 3