NA DE VAKANTIES IS ER VEEL WERK AAN VENRAYSE WEGEN STIENSTRA lENI IAY VENRAY WINKEL CENTRUM ,GOED ONDER DAK" MET AMAK Raadslid K. Achten (Oirlo) overleden POELS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Meubelen Geen honden meer in de Venrayse flats VAKANTIE-IDEE? NEEM 'N FORD FIESTA MEE! VRIJDAG 21 JULI 1978 Nr. 29 NEGEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG UITGAVE DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 PEEL EN MAAS VOOR AL UW ORANKEN ADVERTENTIEPRIJS 25 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 10 UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING Het lijkt er in Venray soms op, dat men bij de uitvoering van openbare werken halverwege „het mes in het varken" laat ste ken. Met andere woorden: een werk wordt vol enthousiasme aan gepakt en dan ineens is het afgelopen. We hebben dat gezien bij de doortrekking van de Henri Dunantstraat, waar een grond- transactie lang op zich liet wachten; bij de doortrekking van de Venloseweg geen gemeentewerk overigens waar ook eerst nog een grondtransactie moest plaatsvinden; bij de reconstruc tie via het kruispunt Leunseweg-Zuidsingel, waar een huis in de weg stond, evenals op het kruispunt Langeweg-Merseloseweg. Een ander vreemd verschijnsel was het gereedkomen van de doortrekking Zuidsingel tussen Langstraat en Kruisstraat, hoewel dit weggedeelte nog maar steeds niet is opengesteld. Openstelling en doortrekking Zuidsingel langs Boschveldcollege duurt nog even De Heuvelstraat afgesloten voor doorgaand verkeer m Slabontwagll. 1*1 04/80 443* Mah «laar W.| MOOI taiatwa 1 rqan voo* u hoop an verhoop huur tn varhuur bouwproiahlanonfwihhahng hypothahan bahaar Vorige week heeft men in dit blad kunnen lezen dat de Vereniging van Zelfstandige Ondernemers op 21 aug. a.s. een vergadering gepland heeft waarop het Venrayse gemeentebe stuur uitleg zal geven omtrent de stand van zaken rond de Roze Vlek het gebied tussen Schoolstraat en Deken Thielenstraat, dat bestemd is als toekomstig winkelgebied. Nu is er over deze Rose Vlek in de loop van de tijd al zoveel gesproken en geschreven dat men door de bo men het bos niet meer ziet. In december 1976 kwam van de zijde van de afdeling Planologie van het Centraal Instituut Midden- en Kleinbedrijf een adviesrapport, dat als het „CIMK-rapport" de feitelijke leidraad is geweest voor de gehele in vulling van de Rose Vlek. Een in vulling waarmee de Venrayse mid denstand helemaal niet zo gelukkig is. Immers het CIMKrapport heeft berekend dat er maximaal 3800 m2 winkeloppervlakte aan het Venrayse winkelbestand kon worden toege voegd, en dat in de periode tot 1986. Wie niet blind is kan zien dat deze winkeloppervlakte inmiddels wel be reikt is. We behoeven maar te den ken aan de vele uitbreidingen die zich vorig jaar en ook dit jaar bij de plaatselijke middenstanders heb ben voorgedaan en nog voordoen. Verbouwingen, vernieuwingen en uitbreidingen welke al de bijnaam gekregen hebben van „een vlekje wegwerken". Een uitdrukking die er op zou wijzen dat de middenstanders dat allemaal doen om maar van de Roze Vlek verlost te worden. Persoonlijk geloven we dat de ge meentelijke plannenmakers er intus sen ook wel van overtuigd zijn, dat de realisering van de Rose Vlek als winkelcentrum een moeilijke zo niet onhaarbare kaart zal zijn. Maar de gemeente zit in feite met handen en voeten gebonden aan V D die zich in de toekomst in Venray wil vesti gen en daarvoor de grond aankocht van de Gouden Leeuw. De gemeente wil die grond echter gaarne bestem men voor het toekomstige postkan toor en heeft daarom V D aan geboden op de Rose Vlek plaats te nemen. V D is daartoe bereid, mits op het tijdstip van vestiging meer dere winkels daar hun deuren ge opend hebben. Waar die meerdere winkels vandaan moeten komen is voor ons een raadsel. Ook het CIMK rapport zat kennelijk met die moei lijkheid, want het stelde dat realise ring van winkelvoorzieningen in de Rose Vlek alleen verantwoord wordt geacht indien winkels gelegen aan de rand van het huidige winkelcen trum of daarbuiten, zich in de Rose Vlek gaan vest.gen. En dat is iets wat we nu niet direct zien zitten. Enerzijds zijn dat gewoonlijke klei nere winkels met een beperkt assor timent en in meer of mindere mate als buurtwinkel fungerend; ander zijds zijn hun woon- en werkkosten zo gering dat ze ter plekke nog enigszins winstgevend kunnen wer ken. Dat laatste zou in de Rose Vlek met zijn hoge grondprijzen wel eens tot de onmogelijkheden 'kunnen be horen. Hoe het ook zij, de gemeente heeft kennelijk die problemen ook onder kend, en zoekt naarstig naar een andere gedeeltelijke invulling van de Rose Vlek. Gedacht is intussen al aan de vestiging van een Mediateek, waarin behalve de bibliotheek ook andere vormen van uitlening zouden worden ondergebracht. Ook een bankgebouw zou interesse hebben zich daar te vestigen. Wat er intussen verder uitgedacht is zal dan op die vergadering van 21 augustus wel ter 'kennis en ter dis cussie gebracht worden. Intussen gaat de Venrayse mid denstand ongestoord door met uit breiding en vernieuwing. Met het risico onvolledig te zijn noemen we hier de onderhanden of in voorbe reiding zijnde werken: Coenen, Hof straat; Poels, Grotestraat; van den Munckhof, Grotestraat; Camps, Gro testraat; Santecraem, Grotestraat en Beurden Meubelen, Schoolstr. Daar- bij niet te vergeten het grote winkel complex aan de Grote Markt, Markt straat en Schoolstraat, waar onlangs Ebberink een zeer uitgebreide mo derne winkel opende. In 'het nu nog in aanbouw zijnde gedeelte is de ves tiging al gekontrakteerd van een grote meubelzaak, de herlokatie van Electro Jacobs, een schoenenhandel en een juwelier. Terwijl naast een te vestigen restaurant er ook nog plaats is voor een andere zaak. Verder is nog ondierhanden de bouw van 4 winkels in het Schou tenstraatje, waarmee in feite een eerste aanleg is gemaakt met een werkelijke (tweede) passage tussen Grotestraat en Schoolstraat. Allemaal uitbreidingen en vernieu wingen die Venray als winkelcen trum nog eens «tra naar voren zul len doen komen. Dat daardoor win kelvestiging in de Rose Vlek nog meer op losse schroeven zal komen Inderdaad zijn de boven aange haalde voorbeelden van „het mes in het varken" vreemde verschijnselen voor de inwoners, die dit konstate ren. maar geen weet hebben van de achtergronden. Men vraagt zich terecht af waarom dan wel wordt begonnen en niet achter elkaar wordt doorgewerkt om waarmee gestart is ook te voltooien. KWESTIE VAN GELD Het zal duidelijk zijn. dat voor al le openbare werken, die in Venray moeten worden uitgevoerd, geld, veel geld nodig is. Dat geld moet in de meeste gevallen komen van de cen trale overheid. Venray is zo gelukkig geweest de nodige financiën te „vangen" uit de pot van de D.A.C.W. Geld uit deze pot wordt beschikbaar gesteld om werken te laten uitvoeren ter be strijding van de werkloosheid. Bij het beschikbaarstellen van deze gelden wordt als eis gesteld, dat op een bepaalde datum met het werk moet worden begonnen, anders ver liest de gemeente haar kans op dat geld. In de meeste gevallen wordt er ook bij gezegd, dat het geld voor een bepaald werk beschikbaar wordt ge steld. Dat was het geval bij de rio lering Smakterweg, de doortrekking Henri Dunantstraat en de doortrek king en de aansluiting op de Oost singel van de Zuidsingel. Vanwege de haast weermee vaak moet worden begonnen behoeft er maar iets te gebeuren om het werk te laten stagneren, zoals moeilijke grondverwerving of problemen bij 't aankopen van in de weg staande panden. Andere noodzakelijke uit te voeren werken het meest urgente op dit moment is de doortrekking van de Noordsingel en de Oostsingel, welke dan met elkaar verbonden worden moeten noodgedwongen wachten op het beschikbaar komen van geld. VERKEERSVEILIGHEID Een andere reden voor het niet openstellen van gereedgekomen wer ken (doortrekking Zuidsingel tussen Langstraat en Kruisstraat en de openstelling Henri Dunantstraat) is de verkeersveiligheid. Gesteld, dat na het gereedkomen van de doortrekking Zuidsingel (het gedeelte tussen Langstraat en Leun- seweg) het verkeer tussen Veltum en Was U al bij in Horst te staan is iets wat de gemeentelijke plannenmakers maar moeten zien op te lossen. De Rose Vlek zal beslist wel eens ingevuld worden, maar op welke manier blijft voorshands nog een vraagteken. Brukske hiervan gebruik zou maken, dan zcuden levensgevaarlijke situa ties ontstaan op de kruisingen West- singel/Langstraat/Zuidsingel en de Leunseweg/Zuidsingel. Het gemeentebestuur heeft beslo ten eerst dan tot openstelling over te gaan wanneer beide kruispunten met verkeerslichten zouden zijn be veiligd. En op de verkeerslichten zit nu eenmaal een lange levertijd. Bo vendien was het wachten op geld, voordat de noodzakelijke reconstruc tie van beide kruispunten kon wor den aangevat. Verschillende huurders hebben nu verzocht om het houden van honden op de flats te verbieden. De Woning bouwvereniging voelt daar ook wel voor, omdat het steeds weer vragen van ieders medewerking niets blijkt uit te halen. Men overweegt nu een enquête te houden over het honden- probleem. Wanneer de meerderheid van de huurders zich tegen het hou den van honden zou keren, zal de Woningbouwvereniging dienen over te gaan tot een rigoreus verbod om honden te houden. Het gevolg zal zijn, dat mensen met honden niet meer als bewoners toegelaten zullen worden. De huurders die nu een hond houden, zouden deze weg die nen te doen, omdat anders huurop- zegging zou volgen. In een circulaire heeft men de be woners hierop geatendeerd en ge waarschuwd dat bij een volgende „gebeurtenis" tot deze enquête zal worden overgegaan. Een dringend beroep wordt daarin tevens voor het laatst gedaan op de hondenbezitters, om het niet zo ver te laten komen. Bij de Henri Dunantstraat is het wachten op het aanbrengen van de deklaag. Dat deze doortrekking nog niet officieel open is, is ook een zaak van verkeersveiligheid. NA DE BOUWVAKVAKANTIE Na de bouwvakvakantie zal hard worden gewerkt aan het afwerken van diverse projekten. Op 14 augustus wordt het gedeelte Westsingel, gelegen tussen Reek- graafstraat en Langstraat en het kruispunt Langstraat, Westsingel - Zuidsingel gereconstrueerd ten be hoeve van het verkrijgen van een goede aansluiting met de (inmiddels gereedgekomen) doorgetrokken Zuid singel. Dit werk duurt ongeveer vier weken Na gereedkomen kunnen ook de verkeerslichten in werking ko men. Het kruispunt Leunseweg-Zuidsin- .gel is intussen gereconstreerd en weer opengesteld. Na de bouwvak vakantie worden de verkeerslichten geplaatst. Dat zal dan ook wel nodig zijn om dat ter plaatse de voorrang wordt gewijzigd. Het verkeer over de Zuid singel zal dan voorrang krijgen op dat van de Leunseweg. Ongeveer gelijktijdig zullen dan ook de zelf- bedienbare (drukknop) verkeerslich ten ten behoeve van overstekende voetgangers op de Oostsingel worden geplaatst. Zodra de weersomstandigheden dit toelaten wordt de doorgetrokken Henri Dunantstraat van een toplaag voorzien, waarna openstelling volgt. Om technische redenen kunnen eerst in een later stadium de wegmarke ringen worden aangebracht. Het „doorknippen" van de Heuvel straat is voor de vakantie klaar ge komen. Na de bouwvakvakantie wor den de inritten verder afgewerkt. De werkzaamheden aan de „bin nenring" (reconstructie Langeweg Paterslaan) hangen nauw samen met de afwerking van de singelring. Dat betekent, dat de Paterslaan-recon- structie niet eerder kan beginnen dan na de openstelling van de Zuid singel (tussen Langstraat en Leun seweg). Is deze aansluiting klaar, dan kan in begin september de Paterslaan on der handen worden genomen. Ter- wille van deze reconstructie is in tussen het H. Hart-beeld verplaatst. Het is de bedoeling, dat de Paters laan in zuidelijke richting (door het Wijnhovenpark) wordt verlegd. Het is nog niet bekend of de bin nenring zal worden voltooid met de aanleg van de z.g. „noordtangent" tussen de grote kerk en het gemeen tehuis (als verlengde van de Sta tionsweg via Bontekoestraat naar de Hoenderstraat en vandaar naar de Langeweg. De werkzaamheden aan de Smak terweg naderen hun voltooiing. Het gedeelte Smakterweg tussen Bosweg en de vloeivelden (gemeentewerk) is klaar evenals het gedeelte tussen de vloeivelden en de nieuwe, in aan bouw zijnde, zuiveringsinstallatie (Zuiveringschap èn gemeente). Binnenkort wordt het gedeelte vanaf de Bosweg tot aan de Maas hese weg alsmede de Bosweg zelf aanbesteed. ANDERE WERKEN Wat andere werken betreft mag dan o.m. nog even de aanleg van het bescheiden woonwagencentrum aan de Spurkterweg worden ge noemd. Hier is de riolering al aan gelegd. Een week na de bouwvak vakantie wordt begonnen aan het bouwkundig gedeelte (bergingen) waarna de verharding kan worden aangebracht. Verder staan op het punt van uit voering de riolering en wegaanleg in het tweede gedeelte van het bestem mingsplan Oostrum-Zuid en de re constructie van het Groenewoltse- pad. Direct na de bouwvakvakantie wordt aanbesteed de aanleg van een fietspad door Castenray richting Horst, terwyl enkele weken later de aanleg van riolering daar ter plaat se zal worden aanbesteed Hoewel zulks eerst niet de bedoeling was, kunnen de werkzaamheden aan fiets pad en riolering eerst in september of oktober beginnen. Dat betekent vrijwel zeker dat men daar de ge hele winter in de knoei zit. mm wr De Henri Dunantstraat nog niet officieel open, wordt toch al „stiekum" gebruikt MAKELAARSKANTOOR PATERSSTRAAT 16 De Woningbouwvereniging Noord Limburg ontvangt regelmatig klach ten van flatbewoners over overlast veroorzaakt door honden. Met name hondepoep vormt voor vele bewo ners dikwijls een glibberige aange legenheid, waar ze helemaal niet van gediend zijn. Dit euvel doet zich vrijwel in elke flat voor, maar in de Bachstraat en de Mozartstraat in het Brukske schijnt het wel bar en boze te zijn. Een grote „hoop" pal voor de lift deur. deed daar de toegefelijkheid wel helemaal te niet. De gehele hal werd door de „intrappers" besmeurd met alle gevolgen van dien. De gewaarschuwde Woningbouw vereniging achtte het niet haar taak om de rotzooi op te ruimen terwijl evenmin een der bewoners riidh daartoe geroepen voelde. En de eige naar van de hond hield zich wijselijk van de domme. Uit voorraad leverbaar v.a. f 12.139,— incl. B.T.W. rijklaar, en luxe uitvoering <iw'Ja Autobedrijf van Haren BV Maasheseweg 24 Venray tel. 04780-5300 Voor de derde maal zijn deze week de speelwerktuigen op een terreintje tussen Ceciliapad en Past. v. d. Gaet- straat door opschietende jeugd ver nield. Ditmaal werd de zaak zo gron dig onderhanden genomen dat de ge meente de restanten maar heeft weg gehaald. 'n Twintigtal jongelui heeft zich maandagavond eens grondig uitge leefd, en wat U op de foto ziet was voorheen een klim- en glijbaan waar de kleintjes veel plezier aan had den. Een stalen schommel en wip waren kennelijk te goed verankerd en gingen de krachten van die spor tieve Jongelui te boven. De gemeente wil nu nogmaals het speelterreintje zo mogelijk met behulp van goedwillende buurtbewo ners opnieuw inrichten. Overwo gen wordt de kosten op de daders (c.q. ouders) te verhalen, met daar bij nog een procesverbaal wegens vernieling van andermans eigendom. Mochten in de toekomst opnieuw vernielingen worden aangericht, dan ziet de gemeente definitief van enig herstel af. De goeden moeten dan maar voor de kwaden lijden. Vorige week donderdagavond is in zijn woning te Oirlo de heer Karei Achten, raadslid van de gemeente Venray, plotseling op 60-jarige leef tijd overleden. De heer K. W. Achten maakte in 1966 zijn entree in de gemeenteraad. Na een zittingsperiode van vier jaar, werd in 1970 zijn plaats ingenomen door de heer P. A. H. Steeghs uit Castenray, Nadat de heer Steeghs in 1974 werd herkozen, bedankte deze in de eerste vergadering van de nieuwe raad in september 1974 voor het raadslidmaatschap, waardoor de heer Achten weer in de raad terug keerde. Bij de jongste raadsverkiezingen werd de heer Achten niet herkozen. De op zijn lijst 7 uitgebrachte stem men waren niet voldoende voor een terugkeer in de raad. Vanaf zijn 17e jaar was de heer Achten schoen winkelier/schoenma ker. Daarna was hij 5'/» jaar house service assistent bij Rank Xerox. In het maatschappelijk leven van Oirlo was de heer Achten zeer ak- tief .Ruim 12 Jaar was hij voorzitter van de veteranen van D.I.S. Tevens bekleedde hij het voorzitterschap van de jeugdsoos ,,'t Kelderke" en was hij aktief lid van de handboog schutterij. Op de laatste dag van zijn leven heeft hij deze sport nog be oefend. Als amateur-accordeonist was hij destijds lid van het Rank Xerox orkest en sinds de oprichting van het gemeente-huisorkest vorig jaar, maakte hij ook hiervan deel uit. In verband met zijn overlijden is het eerste optreden naar buiten van dit orkest op maandag j.l. tijdens de jaarmarkt, niet doorgegaan.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 1