fm M UMKAOep Qj hOnekmJflBS Amm JMARKT jan finders VENRAY 30 jaar geleden DUITSE JEUGD WERD DOOR VENRAYS GEMEENTEBESTUUR ONTVANGEN PEEL EN MAAS uw weekblad 20*0.5 LTR.| I STATIONSWEG 35 VENRA9. Na eerst tijdens een sobere plech tigheid een krans bij het Venrayse monument van de gevallenen te heb ben neergelegd, begaven de leden van de Kolping jeugd met de offi ciële autoriteiten zich naar het Ven rayse gemeentehuis waar mevr. Rut- ten-Tielen. in gezelschap van de wethouders G. Schols en J. van Oers, hen namens het Venrayse gemeente bestuur officieel ontving. Mevr. Rut- ten-Tielen stelde allereerst vast dat het voor het Venrayse gemeentebe stuur een vreugde is te moeten vast stellen dat Peter Müller ieder jaar opnieuw met groepen uit Duitsland weet te komen, welke op het Duits scldatenkerkhof willen werken. Juist dat de jeugd wil werken op een kerkhof, moet hen ook bezig hou den met de zin, om in vrede te kun nen leven. Want op dat kerkhof lig gen velen begraven welke de leeftijd hadden van hen die nu op dat kerk hof werken. Mevr. Rutten-Tielen gewaagde verder, dat ook Venray anders is ge worden, als het was toen de oorlogs- golf over deze gemeente raasde. Zij herinnerde eraan dat 211 Venrayse burgers in die oorlog om het leven zijn gekomen, en dat na de bevrij ding er een ander Venray is geko men, want van landbouw moest Ven ray omschakelen naar industrie, en van het dorp van weleer groeide Venray naar het stadje van nu. Uw werk, de jeugd van heden zal de wereld van morgen zijn. Het Ven rayse gemeentebestuur heeft bewon dering voor de inzet, en dat die ver der dan uw grenzen gaat, bewijzen ook nu weer de zes Italianen welke met de Duitse jeugd aan de vrede willen werken; in vriendschap en met respect voor elkaar. Daarvoor ruimt het Venrayse gemeentebestuur gaarne ruimte in om de jeugd te ontvangen. De groepsleider Fritz Mangel dankte voor de ontvangst en stelde vooral dat door de ontmoetingen met de jeugd van Nederland, over de graven van de soldaten heen, veel tot betere verstandhouding tussen de volkeren zal bijdragen. Zowel voor de met vakantie zijnde burgemees ter Defesche als voor mevr. Rutten- Tielen had de groepsleider een pas send geschenk bij zich. Wij merkten tijdens de ontvangst op representanten van de Duitse am bassade uit Den Haag, van de Volks- bund Deutsche Kriegsgraberfürsor- ge, van het Ministerie van Defensie afdeling Sociale Zaken, het Nationa le Oorlogs- en Verzetsmuseum, de- president van de Volsbund uit Ba den Würtenberg en de commandant van het Duitse legerkorps uit Budel met enkele stafofficieren, Bij het hoofdkruis op het soldaten- kerkhof te Ysselsteyn werd een krans neergelegd namens de Duitse en Italiaanse deelnemers, waarna, zowel de deelnemers als officiële gasten, aanzaten aan een door de koks van de Bundeswehr uit Budel keurig verzorgd koud buffet. Verder was ook aanwezig de 75- jarige mevr. Von Zitzewitz uit Ber lijn die al meer dan 25 jaar haar vakantie doorbrengt bij het graf van haar zoon in Ysselsteyn. UIT PEEL EN MAAS VAN 10 JULI 1948 - Nr. 28 De voorzitter van het Hoofdstem bureau brengt ter openbare kennis zijn besluit van heden, waarbij J. A. C. de Bruijn benoemd is verklaard tot lid van de raad der gemeente Venray, in de vakature ontstaan door het ontslagnemen van de heer W. M. Oosterbaan. Venrayse kermis zondag 1 augus tus gaat de postduivenvereniging De Zwaluw uit Venray een duivenvlucht houden ten bate van de Tuberculose bestrijding, uit geschreven voor het Land van Cuyk. Vanuit St. Anthonis, Boxmeer, Cuyk, Gennep, Oeffeit, Overlcon en Venray vertrekken de duiven naar België, ongeveer 100 km om daar te starten in hun vlucht naar huis. Bij thuiskomst van de dui ven, moeten ze de dragers zijn van een ringnummer, waarvan men het papiertje heeft gekocht, een bijdrage voor de Tuberculose bestrijding, waardoor men tevens meedingt naar prachtige prijzen. De voorzitter van het R.K. Groene Kruis afd. Venray, de heer H. Vorst, verzoekt alle in woners om een bijdrage, daar deze duiven vrede en geluk brengen bij onze zieken. De opbrengst komt ten goede aan Herwonnen Levenskracht en Santos. De Distributiedienst, kring Venray deelde mede dat het in de bedoeling ligt omstreeks september de keuze bon op te heffen, waardoor verschil lende kruidenierswaren, zoals ver- micellie en macaronie, vrij verkocht kunnen worden. Voorts is de kans niet gering, dat ook de distributie van ontbijtkoek, beschuit, gebak en suikerwerken binnen enkele maan den zal kunnen worden opgeheven. Te Amsterdam werd bevorderd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift „De stadsrechten van graaf Willem II van Holland en hun verhouding tot het recht van 's Her togenbosch", de heer H. P. H. Camps, Stationsweg, Oostrum. Aan de R.K. Universiteit te Nij megen slaagde voor het candidaats- examen „Psychologie" mej. P .L. T. Emonds te Venray. Zondag zal het Gemengd koor „Het Heidebloempje" deelnemen aan het groot Zangconcours te Nijmegen. Zondag hield de handboogschutte rij „St. Antonius" Halfweg 't jaar lijks koningschieten. Er waren 8" schutters die 300 en meer punten behaalden in 96 pijlen. Tenslotte be haalde de heer Henri Creemers de koningstitel. Dit is dan voor de ze vende keer. Het Voedselbureau Venray, Paters- laan 20, deelde mede, in overleg met de heer A. Willems, assistent van de Landbouw-voorlichtingsdienst, dat zodra iemand van Landbouwherstel bericht ontvangt, dat voor verloren gegane landbouwwerktuigen enz. een krediet beschikbaar gesteld wordt, hij de krediet-overeenkomst dient af te halen bij de kassier der PI. Boe renleenbank. Voor de helft van het vastgesteld krediet kunnen kontan ten ontvangen worden; b.v. iemand krijgt bericht dat hij voor 1000, vergoeding in aanmerking komt, dan kan voorlopig 500,ontvangen worden. Er moeten echter gezegelde rekeningen kunnen worden overge legd voor nieuw gekocht materiaal of reparatiekosten van na de bevrij ding, voor een bedrag dat minstens 1/3 groter is dan het krediet, hetwelk wordt aangevraagd. Voor een vlot verloop zal de heer Willems zitting houden tijdens de zitdagen van ons bureau. Op het groot schuttersconcours te Wessem behaalde de kleine tamboer van Schutterij St. Anna, Harry Jans sen, de derde prijs Marsslaan Junio ren. Op 4 juli j.l. werd de Egchelse Ronde verreden. Een twaalftal van onze Venrayse jongens hadden hier voor ingeschreven. Het ging over een afstand van 50 km. Het resultaat was verrassend. No. 1 werd Th. Jans sen, 2. Joh. Swaghoven, 3. A. Berg mans, 9. Fr. Poels, 11. L. Janssen. De overige renners van Venray had den pech. Jongens denkt er aan de a.s. ronde van Arcen komt. De Z.E. Pater J. Wismans o.f.m. die 40 jaren in het Missiegebied van China verbleef, keerde de vorige week in zijn geboorteplaats Venray terug Bij deze gelegenheid bracht Venrays Harmonie een serenade aan deze Missionaris. Door het bestuur van de Kerke lijke Fanfare St. Oda te Merselo, werd op een vergadering besloten om 't uitgestelde festival van 27 juni opnieuw vast te stellen en wel op 15 augustus a.s. Alle verenigingen zijn inmiddels aangeschreven tot deelname. Zodoende probeert de fan fare St. Oda de tegenslag te boven te komen welke ze j.l. zondag 27 juni te incasseren kreeg, tijdens de zwa re regenval. Met goede moed op nieuw zal het een mooi feest worden. S.V.V.: Boeteplichtige Jaarverga dering op zaterdag 17 juli om half acht, in café Schellen. Behandeld zullen worden, diverse jaarverslagen en bestuursverkiezing en leden van de elftalcommissie. Aftredend zijn: Hendriks, van den Munchof en Joos- ten (periodiek), Laurensse wegens bedanken. Herkiesbaar zijn: Hen driks, van den Munckhof en Joosten. Door het bestuur wordt candidaat gesteld: H. Verstralen. Ook de leden kunnen candidaten stellen, deze moe ten zijn getekend door 5 leden en vergezeld van een bereidverklaring van de candidaat. Wij lezen in „Peel en Maas" van 31 maart 1888 het volgende: De prij zen van vee zijn tegenwoordig zeer laag; aan een landbouwer, die een vet kalf te koop aanbood, werd 36 cent per kilogram geboden. Vette varkens vinden aan 32 k 33 cent per kilogram nog geen kopers. Manden vol wilde konijnen werden te Venlo aangeboden. De magere toestand, waarin die dieren tengevolge van langdurige sneeuwval verkeerden, is oorzaak dat men ze niet voor 30 ci. per stuk kan verkopen. Tegen caravan Misrekening van de bestuurder van de personenauto T. v. d. V. uit Vierlingsbeek was oorzaak dat hij op de Maasheseweg de door hem be stuurde auto niet tijdig meer tot stil stand kon brengen en tegen de stil staande caravan van C. S. uit Ven ray botste. Het bleef bij lichte scha de. Doorgereden na botsing Zaterdagmiddag omstreeks kwart voor drie ontdekte de eigenaar van een op de St. Catharinastraat ge parkeerde auto, W. v. d. H., dat zijn auto gedeukt was, waarschijnlijk door een andere auto. De veroorza ker is na de botsing zonder identiteit bekend te maken doorgereden. Op de parkeerplaats bij „Torro" ontdekte de 23-jarige H. v. R. uit Meerlo-Wanssum dat zijn geparkeer de auto beschadigd was. Ook deze veroorzaker liet geen visitekaartje achter. Hond tegen auto De personenauto bestuurd door G. v. L. uit Venray reed over de Hors- terweg toen plotseling een hond, waarvan de eigenaar nog niet ach terhaald kon worden, de weg over stak. De bestuurder kon de hond niet meer ontwijken. De hond werd ge wond en door een dierenarts behan deld. De auto liep lichte schade op. Drank in bestuurders Een 32-jarige bestuurder van een personenauto uit Breda en een 43-jarige bestuurder van een perso nenauto uit Rips werden aangehou den terzake het rijden onder invloed van alcohol. Na de blaastest werd de bloedproef afgenomen en procesver baal aangezegd. De 22-jarige bestuurder van een personenauto, R. A. uit Venray kan nog van groot geluk spreken toen hij de door hem bestuurde auto op de Deurneseweg ter hoogte van de Nachtegaal niet meer onder controle kon krijgen, de auto geraakte in een slip, belandde in een greppel, schoof 70 meter verder en kwam weer op de weg. De bestuurder en inzittende lie pen geen noemenswaardig letsel op. De politie konstateerde dat de be stuurder te diep in het glaasje had gekeken. Pijpje blazen en de bloed proef moest hij ondergaan, waarna hij huiswaarts kon keren met de me dedeling dat procesverbaal tegen hem zal worden opgemaakt. 2 fietsen gestolen Uit een kelderbox onder de flats in de Veltumse Kleffen werden twee fietsen ter waarvan 1300,gesto len. Te snel rijden Binnen de bebouwde kom en wel op de Langstraat en Stationsweg hield de politie snelheidscontroles. 54 bestuurders krijgen een procesver baal thuis gestuurd. De gemeten snelheden bedroegen 61 tot 83 km per uur. Grint viel van vrachtauto Op de Maasheseweg was van een vrachtauto vallend grint oorzaak dat de voorruit van de personenauto van de Venrayer Cr. O. sneuvelde. De schade werd door de veroorzaker ge regeld. Diefstal auto Omstreeks 5 uur hoorde mevr. C. te Oostrum een auto met gierende banden wegrijden. Uit het slaapka mervenstcr zag zij to« haar schri* dat het de 'raa: in eigendom toe behorende Fe d Granaua was. Van ce dader- en de auto ontbreekt nog ieder spw>r. Gestolen auto in de bossen van Vredepeel teruggevonden In de bossen van Vredepeel werd een te Helmond gestolen auto uitge brand teruggevonden. Van de dader ontbreekt ieder spoor. Ruiten ingegooid Twee ruiten sneuvelden aan een woning op de Paterslaan, terwijl bij een friturezaak in Veltum een ruit sneuvelde. Geen visitekaartje van de daders was te ontdekken. Diefstal horloge De 14-jarige jongedame H. H. mis te na haar bezoek aan de gymnas tiekzaal aan de Langeweg haar hor loge. Dader diefstal fiets aangehouden Terzake diefstal van een fiets hield de Venrayse politic de 18-ja- rige Duitser R_ L. uit Kcvclaer aan. Na onderzoek en opmaking van pro cesverbaal is de Duitser zonder fiets huiswaarts gezonden. Illegale Marokaan aangehouden Een politiepatrouille zag 's nachts een auto het terrein van het psy chiatrisch centrum St. Servatius op rijden. Omdat de politiemannen dat, gezien het nachtelijk uur. verdacht vonden, werd een onderzoek inge steld. Het bleek een zonder verblijfs vergunning in Venray verblijvende Marokaanse gastarbeider te zijn, wel ke al een jaar geleden wegens ille gaal verblijf in Nederland over de grens was gezet. In afwachting van zijn uitwijzing is hij ingesloten. Inbraak in bedrijven Met een zwaar voorwerp hadden onbevoegden zich toegang weten te verschaffen tot de kantoren van Ne- lissen B.V. en Heem be ton. beiden aan de Stationsweg. Bij het eerste bedrijf wordt niets vermist, bij het tweede bedrijf een geldbedrag van 77.-. Portemonnee gestolen Een Venrayse dame deed aangif te dat bij een bezoek aan een bar in Venray. haar portemonnee was ge stolen met een geldbedrag van 45 gulden. Auto tegen boom Tijdens een hevige regenbui ge raakte de voorband van een perso nenauto bestuurd door A. v d M.. in de modderige berm langs de Kiek- weg. De bestuurder verloor daardoor de macht over het stuur, waarna de auto twee bomen ramde en total loss tot stilstand kwam. Noch de bc tuur- der, noch de naast hem zittende pas sagier bekwamen enig letsel. jan finders BLIK A 500 6RAM-. klp~6r0ente~ tomrten 9 v' Douwe Egberts fijne aroma fc*'" fxtra waardepunten 32ÜSÊZ! krul /<5ss [Mermicefli puk a 250 rhum 250 gram honig CALVÉ 6R00T ötflS H L £6BE/rs doosjê VOOR DE PEUTERS M 475 l lOOgnam ZWAN PoJtj/TigWOWt it k£L£ UT&> j 0 lwtuxl grote fles a 3/4 liter 3/4 liter amu#* bonzo dinner kop s&l 06 IITEE J2J5 bast06ne roek per m piuto vleeserokken 0elm0nte perziken clrsse r0yftl20iq.5jjt ..-«..i/, orflhjs kinitervoeeine p. om- MRyVOEDlM s2|| prk_bambi*pelmj& pl/ftljrken vruchtenhb6el jcojrpm pfschuit 108 i dqx.r saromr mm-sl -in uitte rz'jn 4£vfn-up hèle ut€rfl£^0fl MAfiöSÊ

Peel en Maas | 1978 | | pagina 7