F tummers VERENIGINGSNIEUWS DAMMEN JUM Merselo oostrum De provinciale sportdag in de Limburgse Gezondheidszorg installatiebedrijven b.v. Venrays Mannenkoor EITERPENIEIIWS Mededeling Ver. Het Groene Kruis Venray De Zonnebloem Vrouwen bellen vrouwen Limburg Verenigingsnieuws uiterlijk dinsdag 12 u. inleveren. FANCY-FAIR C0ME0 Koningschietenvan St. Theobaldusgilde Overloon Dorpsfeesten te Wanssum Jehova's Getuigen Optreden van Garbo's Celluloid Heroes op zondag 2 juli in O.J.C. Free Wheelin D.S.V. organiseert groots showfestival Amerikaanse showband en parachite-stuntteam Schuttersconcours te Holthees Zondagochtend concert Overloon RANGLIJSTCOMPETITIE D.C. VENRAY Uitslagen van de laatste twee ron- 2—0 2—0 2—0 2—0 2—0 2—0 2—0 2—0 2—0 ïsterWille yensJacobs BijlBerhitu leTijssen isetrBerhitu iekAlblas jnsVerstegen BijlZaal GijnsBerhitu Voorlopige eindstand in de kop- poep: J. de Bijl; 2. A. Noyens; 3. Th. •k; 4. M. Tijssen; 5. A. Wester; 6. Frijns. De volledige eindrangschikking ordt gepubliceerd als ook de uit stelde partijen zijn gespeeld. He- ias moesten een aantal partijen van iet opgekomen spelers reglementair 'orden beslist. Op maandag 14 augustus wordt nieuwe seizoen geopend met een lgemene ledenvergadering. Belangrijke verenigingszaken zo- s samenstelling van het team voor bondswedstrijden in de eerste lasse N.B.D., opzet van de nieuwe mglijstcompetitie, bestuurswijzigin- jn en prijsuitreikingen komen dan Onze wedstrijdrenners reden.weer redstrijden meetellende voor ons lubkampioenschap. Helaas moesten erschillende renners wegens ziekte erstek laten gaan. Michel Willemssen de jeugdrenner 'erd fraai tiende, terwijl Pietje en loert je net achter het net visten. Drees, hun vader, was de enige entlemen die meereed en hij werd Oe. Pieter Thielen heeft de smaak al e pakken bij de senioren, want hij rerd mooi 9e. Nick Reijnen kwam vallen en Peter Volleberg kwam iet buiten de prijzen binnen. Bij de junioren kwam They van ls ook nogal ongelukkig ten val, jrwijl Henk Verbeek op een 11e laats beslag legde en Wilbert Jans en, nu beter rijdend, als 16e binnen wam. Bij de amateurs probeerden Joop e Groot en Harry Horstermans wel m punten te vergaren, maar Harry taakte met maagkramp de strijd en oop staakte na een hevige regenbui le strijd, omdat hij dat veiliger vond ip het vrij bochtige parcours. De tourrenners hebben hun laat- te rit op de huidige tourkalender ereden. Er waren er echter niet zo- reel die de rit van 100 km wilden aan fietsen. Vandaar dat we komen- e zondag om half 9 vertrekken voor en kortere rit,'zodat ook die men en mee kunnen gaan rijden die te rugschrikken voor de langere afstan- ien. Copy voor het Kettingblad kan tot literlijk 15 juli a.s. worden inge- liend bij Gerard Kersten en Harry lorstermans. Dus schrijvers, schrijf! En tourrenners, kom fietsen. We :ullen het tempo in de gaten hou den. Dinsdagavond 20 juni te Eindho ven was het weer André Verstappen die samen met Paul Coppus aan de ze foaanwedstrijden meededen en niet onverdienstelijk. De 1500 m deed André in 4.23.2 wat goed was voor een le plaats en ook de discus wierp hij 26.24 m ver. Nog 70 cm en hij pikt het clubrecord van Lex Biessels. Paul deed over de 1500 m 4.30.7 min. en dat was de 4e plaats. Uitslagen van de Pup. en C/D wedstrijden te Gemert Hier werd Johan Kuypers de grote winnaar met 2 nieuwe clubrecords te weten: verspringen werd nu 4.34 m en de 80 m sprint deed hij in 11.6 sec. en bij de 1000 m scheelde het niet veel of ook daar was het oude record gesneuveld, het werd nu .04.9. Evengoed werd hij op al deze onderdelen 1ste. Proficiat, Johan. De overige prestaties waren: pup. B Martien Steinman 40 m 7.4, bal- werpen 20 m, verspringen 3.14 m. Dit werd een puntentotaal van 1520 wat een gedeelde 11e plaats werd van alle deelnemers. Harold Janssen 40 m 7.5, ver 2.82, bal 25 m. Met een zelfde punten totaal. Pup. A: René Kuypers: bal 31 m., hoog 100 cm, 60 m 10,4. René Smedts 20.5 m bal. hoog 95 cm, 60 m 10.9 met een puntentotaal van 1458 31e plaats. René Kuypers had 1821 pnt., 14e plaats. Raymond David bal 29 m, hoog 1.05 m, 60 m 10.0. Hij kreeg hiervoor 1893 pnt. en werd zo 11e. Dime Alkim bal 26 m, hoog 1.05 m, 60 m 10.0. Dit was goed voor 1826 pnt. en zodoende werd Dime 13e. Als enigste meisje deed Inge Ja cobs mee bij de MD. 60 m 10.7, 600 m 3.18 min, ver 3.04 m. Jongens: Arjan Brugman kogel 9.99 m, 4e plaats. Ricky Leenders 100 m. 15.0, kogel 5.01 m. Zaterdag 24 juni te Venlo: John v. d. Boom en Pieter te Vaar- werk sprongen ieder 1.60 hoog. Daar bij verbeterde John het clubrecord verspringen en bracht het op 5.41 m. Ditzelfde deed André Verstappen op de 200 m, het was 25.7 en het werd nu 24.9, de 100 m. deed hij in 12.2 sec. Wedstrydagenda: 16 juli te WEERT voor sen. en A/B jun. 30 juli te BEEK voor sen. en A/B jun. 12 aug. te VUGHT voor jun. C/D. Belangstellenden voor de atletiek- sport kunnen één maand gratis op proef lid worden. Opgeven bij dhr. A. Bruins, Beethovenstraat 27, tel. 2936 of tijdens de trainingen. Trainen: elke woensdag- en vrij dagavond van 19.00 uur tot 20.00 uur voor de pup en jun. C/D, tot 20.30 uur voor de overige cat. Trimmen: elke zondagmorgen om precies 9.00 uur. 2 juli vertrek v.a. de trimbaan bij het ziekenhuis en 9 en 16 juli vanaf de cooperbaan in Merselo. Deze sportdag gehouden j.l. zater dag 24 juni. bracht een groot sukses voor Venray. Een sportploeg be staande uit werknemers van St. Servatius, St. Anna, St. Vincentius en St. Elisabeth-ziekenhuis, behaal de in verschillende takken van sport winst, zodat de eindoverwinning niet kon uitblijven. De uitslag: Voetbal heren: 1 St. Joseph Heel 2 Pepijn Echt 3 Comb. Venray 4 Ziekenhuis Venlo-Tegelen Voetbal dames: 1 Maria Roepaan, Ottersum 2 Comb. Venray 3 Ackenshuis Gulpen 4 Ziekenhuis Venlo-Tegelen Zaalvoetbal: 1 Comb. Venray I 2 Comb. Venray II 3 Franciscusoord, Valkenburg 4 Rev. Centrum Hoensbroek Volleybal heren: 1 Comb. Venray 2 Laurentius Roermond 3 St. Annadal Maastricht 4 St. Anna Heel Volleybal dames: 1 Comb. Venray 2 Laurentius Roermond 3 Verpl. tehuizen Kerkrade 4 Welterhof Heerlen Zwemmen dames: 1 Comb. Venray 2 Verpl. tehuizen Kerkrade 3 Rev. Centrum Hoensbroek 4 St. Annadal Maastricht Zwemmen heren: 1 Rev. centrum Hoensbroek 2 St. Annadal Maastricht 3 De Wever Heerlen 4 Verpl. tehuizen Kerkrade Tafeltennis heren: 1 St. Annadal Maastricht 2 Comb. Venray 3 Gregorius 1 Brunssum 4 Ziekenhuis Venlo-Tegelen Tafeltennis dames: 1 Comb. Venray 2 Savelberg Helden 3 Elisabeth Venray 4 Pepijn Echt Tennis heren: 1 St. Annadal Maastricht 2 Klevarie Maastricht 3 Rev. centrum Hoensbroek 4 Comb. Venray II Tennis dames: 1 Klevarie Maastricht 2 Elisabeth Venray 3 St. Annadal Maastricht 4 Franciscusoord I Valkenburg Bowlen: 1 Vijverdal Maastricht 2 Welterhof Heerlen 3 Ccmb. Venray II 4 Rev. centrum Hoensbroek Badminton dames: 1 Ziekenhuis Venlo-Tegelen 1 2 Rev. centrum Hoensbroek 3 Maria Roepaan Ottersum 4 Ziekenhuis Venlo-Tegelen II Badminton heren: 1 Rev. centrum Hoensbroek I 2 Ziekenhuis Venlo-Tegelen I 3 Welterhof Heerlen 4 Gregorius Brunssum Schaken: 1 Ziekenhuis Venlo-Tegelen II 2 De Wever Heerlen II 3 Ziekenhuis Venlo-Tegelen 1 4 Huize Savelberg Helden 1 Dammen: 1 Comb. Venray 2 Franciscusoord Valkenburg 3 St. Servatius Venray 1 4 Rev. centrum Hoensbroek II Algemeen: 1. Combinatie Venray 35 p. 2 Rev. centrum Hoensbroek 18 p. 3 St. Annadal Maastricht 16 p. 4 Ziekenhuis Venlo-Tegelen 14 p. f venray langstraat 1 04780-3040 elektrotechnische installaties meet- en regeltechnische installaties voor industrie, utiliteit en particuliere bouw balie-verkoop van installatiemateriaal voor bedrijven - hobbyisten tummers-cremers venray maakt deel uit van tummers-cremers installatiebe drijven b.v. met vestigingen te maastricht, roermond, helden-panningen en venray. Donderdag 29 juni om 19.30 uur repetitie voor de 2e tenoren en om 20.00 uur voorf 't gehele koor. Donderdag 6 juli om 19.30 uur repetitie voor de baritons en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Donderdag 13 juli concert Nieuw Spraeland, aanvang 20.00 uur. 20 en 27 juli en 3 augustus geen repetitie wegens vakantie. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat 7, tel. 2687 of Hotel Almonda tel. 5777. A^. donderdag 29 juni: 19.00 partij repetitie bassen, tuba's etc. 19.30 harmonieorkest Prinsenhof. A.s. zaterdag 1 juli: Serenade b.g.v. gouden jubilaris sen schutterij St. Anna, bijeen komst om 19.00 uur café Hulsman, Henseniusplein. Vanwege onze deelname aan het concours hebben bestuur en dirigent na overleg besloten dit jaar geen va kantie voor het harmonieorkest te houden. Repetities zullen normaal op donderdagavond vanaf 19.30 uur doorgang vinden. Wij doen een drin gend beroep op diegenen die him vakantie in Venray e.o. doorbrengen om de repetities te bezoeken. Ook zij natuurlijk die hun vakantie op een later tijdstip hebben. Binnenkort wordt ook bekend ge maakt wanneer er tweemaal per week gerepeteerd zal worden. Ver moedelijk vanaf half juli tot 23 aug. komt daar de woensdagavond bij. Daarna zien we verder. Woensdag 26 juli: St. Anna-kermis etc. Namiddag deelname aan processie en H. Mis. In de avonduren muzikale opluis tering van de kermis. Mededelin gen etc. hierover volgen en ver schijnen in deze mededelingen. Donderdag 6 juli: 19.30 harmonieorkest Prinsenhof. Leerlingenopleiding: vanwege vakanties vervallen tot nader bericht alle repetities. Afmelden harmonieorkest uitslui tend bij de secretaris, tel. 1225 tot donderdagavond 19.00 uur; daarna Prinsenhof, tel. 1671. Vrijdag 30 juni: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Maandag 3 juli: 18.30 Repetitie voor het hele koor. Dinsdag 4 juli: 18.30 - 19.30 Repetitie voor het hele koor met de aspiranten. Vrijdag 5 juli: 18.30-19.30 Repetitie voor het hele koor. Donderdag 6 juli: 18.30-19.30 Repetitie voor het hele koor met de aspiranten. Vrijdag 7 juli: 18.30-19.30 Repetitie voor het hele koor met de aspiranten. Zaterdag 8 juli: 18.30 avondmis in de Paterskerk voor het hele koor. In deze mis worden de gezangen van de We- nenreis ten gehore gebracht. Zondag 9 juli: 7.30 Vertrek naar Wenen vanaf het Henseniusplein. Rijbeurten Blitterswyck-Venray v.v. Vrijdag 30 juni: Hr. Megens. Maandag 3 juli: Hr. Claessens. Vrijdag 7 juli: Hr. Wijnands. Voor de overige dagen zijn extra mensen gevraagd. Afmelding uitsluitend bij dhr. Buys tel. 1091. In de maand september 1978 zal er wederom een afslankcursus worden gegeven. Aantal deelnemers c.q. deelneemsters: 20. Duur van de cur sus 17 weken. De kosten hiervoor bedragen: Voor kruisleden 70,—. Voor niet kruis- leden 70,verhoogd met het plaatselijke contributiebedrag van 31,50, beiden inclusief het boekje „Samen afslanken". Eenieder dient in het bezit te zijn van een verwijsbriefje van zijn of haar huisarts. Opgave voor bovenge noemde cursus, liefst vóór 15 juli 1978 bij Het Groene Kruis Venray, telefoon 04780-1269. AFD. VENRAY Afgelopen week heeft de K.R.O. een „Willem Ruys show" gegeven voor de televisie, die een groot suk ses is geworden. De bedoeling was gelden bijeen te krijgen om zieken en gehandicapten uit geheel Neder land een leuke vakantie te bezorgen. De vereniging De Zonneblom heeft nog meer aktiviteiten op haar pro gramma staan, zoals boottochten, ontspanningsmiddagen, winkeldagen, ledenwerving en lotenverkoop. De afdeling Venray van de Zonne bloem heeft in het eerste jaar sinds haar oprichting reeds enkele akti viteiten mogen en kunnen doen, vooral met behulp van haar mede- werkers/sters. Dit jaar hebben we besloten weer het een en ander voor onze zieke medemensen te onder nemen: we organiseren van 4 tot en met 11 november een vakantieweek die gehouden zal worden in Eiken burg te Eindhoven. Op 12 oktober hebben weer een boottocht met de „Maasvallei" op de Maas. Waar we speciaal uw aandacht op willen vestigen deze keer is de loten verkoop ten bate van de Zonne bloem. Binnenkort zullen diverse medewerkers/sters bij U aan de deur komen om U loten aan te bieden en we hopen dat U allen deze loten zult willen kopen. Een groot gedeelte van deze verkoop komt ten goede aan cnze eigen kas van de afd. Ven ray van de Zonnebloem, waardoor wij in staat worden gesteld weer meer te doen voor onze zieken in on ze gemeente. Het bestuur met de medewerkers- sters willen U reeds bij voorbaat danken voor Uw daadwerkelijke hulp. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Beste jongens en meisjes, zaterdag I juli is er weer een disco. Het is de bedoeling dat we in de vakantie periode gewoon dopr draaien. Ver der is er toestemming om, zoals met jullie afgesproken is, dat er een keer in de twee maanden een extra disco gedraaid zal worden. Die extra disco is dan alleen voor personen van 12 jaar en ouder. Houdt daarom dit blad en de raam-mededeling aan het tref centrum „Den Hoender" in de gaten. Maar eerst wordt er zaterdag weer een disco-avond gedraaid voor alle leeftijden. Tot ziens zaterdag in trefcentrum „Den Hoender". Zoals U waarschijnlijk weet is de vrouwentelefoon er voor iedere vrouw die iets wil weten, informatie nodig heeft, gewoon wat wil praten of haar hart eens wil luchten. U kunt ons door de week iedere ochtend bellen van 9 uur tot 12 uur en op dinsdagavond van 8 uur tot II uur. Ons telefoonnummer is: 04750-18000. Omdat velen van ons op vakantie zijn of gaan. of met kleine kinderen zitten en daardoor niet weg kunnen, zijn we in de maand juli alleen op dinsdagavond bereikbaar en niet 's ochtends. Vanaf augustus zijn we er weer iedere ochtend van maandag tot en met vrijdag, plus de dinsdagavond gewoon bereikbaar. Vrijdag 30 Juni 1978: Hopenlijk zijn jullie al uitgerust van de kermis, want vanavond gaan we er weer flink tegenaan met een grandioos discobal. Op deze laatste avond voor het kamp maken we het weer gezellig. Daar zorgen Paul, Hans, Harry, Melanie, Mary en Jos wel voor. Als 12, 13, 14 of 15 jaar oud bent, dan staat de deur voor je open. Zaterdag 1 juli 1978: Vanavond zijn we weer geopend voor iedereen die 15 jaar of ouder is. Denken jullie wel even aan de nieuwe lidmaatschapskaarten, want vandaag beginnen we met de 2e helft van 1978. En als je toch wat extra geld mee neemt, we hebben nog steeds stic kers en de T-shirts zijn ook nog in alle maten voorradig. Veel plezier. De leiding. Het Comité voor Missie- cn Ont wikkelingshulp Comeo, van Huize „St. Servatius", organiseert op zater dag 1 en zondag 2 juli a.s. een grote fancy-fair, op het terrein aan de Oostsingel te Venray (ingang tegen over Pr. Bernhardstraat); op beide dagen van 13.00 tot 23.30 uur. Een rad van avontuur en een groot aantal attracties zorgen voor een paar gezellige uurtjes en geven kans op bijzonder mooie en nuttige prij zen. De opbrengst komt ten goede aan Pater Piet Hoedemaekers uit Venray. die werkzaam is op een gro te groep eilanden in de Riouw Ar chipel, Indonesië, en voor de ont wikkeling van zijn mensen, een school(tje) wil bouwen. Het St. Theobaldusgilde viert op zaterdag 1 juli en zondag 2 juli het feest van haar patroonheilige en van de parochie. Zaterdag 1 juli zal er koning wor de geschoten. 'sMorgens zal men beginnen met het blazen van de reveille op enkele punten in het dorp. In de namiddag zal men door de straten trekken om dan naar de Bos- senhoek te gaan voor het koning- schieten, dat een van de hoogtepun ten is van dit feest. Het gilde ver wacht weer veel belangstelling van de inwoners, om dit eeuwenoude ge beuren weer mee te maken, in de prachtige bossen van Overloon. Het koningschieten zal om 4 uur aldaar aanvangen, wat dit jaar ook weer een spannende belevenis zal zijn. Na het bekend worden van de nieuwe koning zal men terug trek ken naar het Gildehuis, nadat er eerst de traditionele schoten onder de Lindeboom worden gelost ten te ken dat er weer een nieuwe koning is. Vanaf het Gildehuis zal men de nieuwe koning en koningin gaan af halen, waarna bij het Gildehuis aan gekomen de traditionele cremonieën zullen plaats vinden, o.a. het over- vendelen en aanbieding van de ere- wijn .Hierna zal men het konings paar kunnen feliciteren. 's Avonds komt men weer bijeen in het Gildehuis voor de koffietafel die cm precies half 9 begint. Verder zal de avond gezellig worden door gebracht, waarbij de drumband ook aanwezig zal zijn. Zondag 2 juli zal er een H. Mis worden opgedragen met Gilde-eer voor de levende en overleden leden van het Gilde, waarbij de concecra- tie weer het hoogtepunt is. Het gilde hoopt weer op een paar mooie dagen, niet alleen voor het Gilde, maar voor iedereen van Over loon e.o. Na het overvendelen van de nieu we koning zal als vanouds de jeugd van Overloon weer getrakteerd wor den. Zij worden dan ook verzocht om allemaal naar het Gildehuis te kernen dan. Dit geldt natuurlijk al leen voor de basisscholen. In Wanssum worden van donder dag 29 juni tot en met maandag 3 juli Dorpsfeesten georganiseerd; min of meer ter vervanging van de vroe gere havenfeesten. Dit jaar zullen deze feesten een bijzonder cachet krijgen door het grote sukses van de Fanfare „Concordia" op het Wereld muziekconcours te Kerkrade. Het korps behaalde hier in de afdeling „superieur" de eerste prijs met 314'/* pnt. De officiële receptie zal plaats vinden zaterdag 30 juni om 20 00 u. in de feesttent op „de Broekberg". Tevens zal dan ook de drumband re cipiëren, die onlangs eveneens een eerste prijs wist te behalen. Ook zullen tijdens die dagen in Wanssum te gast zijn een groot aan tal gasten uit Rouen, deel uitmaken de van „Musique municipale de Rouen", dat zaterdag 1 juli in Wans sum een concert zal verzorgen en zondag 2 juli eveneens zal deelne men aan het W.M.C. te Kerkrade. Voor het overige biedt het pro gramma een uitgebreide scala van aktiviteiten, zoals een Wanssumse avond, een gala-concert door harmo nie „l'Union" uit Heythuysen, Früh- shoppen, veteranenwedstrijd en een Jeugdwijk- en buurttoernooi. Reeds geruime tijd hebben de 115 plaatselijke Getuigen zich voorbe reid naar het Feyenoord-stadion te Rotterdam te reizen voor het bijwo nen van het daar te houden inter nationale congres, van 12 tot 16 juli a.s. De Getuigen van Jehovah Houden dit jaar 110 internationale congres sen, waarvan 64 in Europa. In Rot terdam worden 30.000 Nederlandse getuigen verwacht. Inmiddels héb ben zich voor de campnig, vlakbij het stadion, reeds 4000 congresdeel nemers met 230 caravans en 900 ten ten aangemeld. Het thema van deze vergaderingen is „Zegevierend Geloof". Deze bij eenkomsten worden een manifestatie van het feit, dat de geloofverzwak- kende invloeden van deze tijd geen invloed op de getuigen uitoefenen. De zegsman van Johavah's Getui gen uit onze omgeving ,de heer A. W. v. d. Veen, bracht het als volgt onder woorden: „Er bestaan vele ernstige bezwaren tegen het huidige bestel. Onder andere de aan veran dering onderhevige morele standaar den. de nadruk op materialisme, so ciale problemen, energie-crisis en de bewapeningswedloop. Het congres-programma legt de nadruk op geloof in de bijbel en de wijze waarop christenen het hoofd kunnen bieden aan genoemde kwes ties en andere dagelijkse levenspro blemen. Deze new wave groep is ongeveer een half jaar geleden opgericht. Ze zijn afkomstig uit de plaats Birming ham. Daar speelden ze voor die tijd in twee plaatselijke groepen. Door de platenmaatschappij werden ze geadviseerd om de twee groepen sa men te voegen. Toen dit gebeurd was. werd na enkele maanden hun eerste single uitgebracht. Deze heet ..Only death is fatal", deze kwam in de Engelse top 40. Daarna maakten ze drie keer een Europees toernee. Deze groep is niet alleen de moeite waard oen naar te luisteren, maar ze kunnen een hele goede show weggeven. De bezetting is als volgt: Chris Gabo: vocals,'guitar; Johnny Hero: vocals; Phil Hero: guitar/vo cals; Dave Hero: keyboards; Colin Hero: bas-guitar; Keith Hero: drums guitar. Dus kom op zondag 2 Juli naar Free Wheelin om deze groep te ho ren en te zien. De entreeprijs ia slechts 3.50. Op zaterdag 8 en zondag 9 juli a.s. organiseert de Drum- en Showband Venray e.o. een groots showfestival op het Sportpark „De Wieën" in Venray. Enkele honderden deelne mers zullen er hun beste beentje voorzetten. Het spektakel begint op zaterdag 8 juli om 20.00 uur. Na de officiële opening zal D.S.V. met ongeveer negentig leden waar van enkelen in het nieuw gestoken, een wervelende show op het groene tapijt uitvoeren. Zodra zij van het veld marcheren, zullen vijf stuntmannen als het weer een beetje meezit als stipjes aan de hemel verschijnen om in angstaanjagende vrije val precies op het showterrein te landen. De laat ste etappe leggen zij af, gehangen aan hun nieuwste parachutes. De grondploeg zal hun verrichtingen van kommentaar voorzien. Nauwelijks bekomen van de span ning, zult u daarna het Trompeten- und Fanfarekorps 1977 Vierssen 1 uit Duitsland in strak rythme over het veld zien marcheren. Wanneer U de frisse tonen van de klaroenen hoort, is dat een zeker teken dat de veertig leden van het Klaroenkorps van de Schutterij St. Willibrordus uit Meyel aanwezig zijn. Dit korps doet in deze periode ook mee aan het Wereld Muziek Con cours in Kerkrade. Als laatste treedt zaterdagavond het Jachthoorn- en Trompetterkorps St. Petrus Banden met negentig le den uit ons aller Venray op. Een prachtig korps, dat in het verleden al eens de wimpel met lof der jury verdiende. Zodra de zonne ter kimme neigt, zal de verlichting op het sportpark nog een extra dimensie aan het ge beuren verlenen. Wanneer het heel slecht weer zou zijn, worden de festiviteiten ver plaatst naar de Sporthal „De Wette- ling". Overigens zijn sportpark en sporthal in verband met wegwerk zaamheden alleen te bereiken via de Kruisstraat Op zondag 9 juli is het de dag van de All Students Marching Band, die ook al deelnemen aan het Wereld- Muziek-Concours. Om ongeveer 17.00 uur komt dit showkorps, dat zon honderd leden telt, in Venray aan. Indien mogelijk zal een rondgang door de kom van de gemeente wor den gemaakt. Het evenement op het Sportpark ..De Wieën" begint deze dag om 18.00 uur. Het programma vangt dan aan met een spektakulalre show van het parachute-stuntteam. Hierna zal het Amerikaanse Unl- versiteitskorps een show van de al- lerbovenste plank presenteren. U zult uw ogen uitkijken, 't Is een unieke gelegenheid om ook uw kinderen kennis te laten maken met Ameri kaanse perfektie en gevoel voor show, zoals we dat hier nauwelijks kennen. Wie beide avonden van de shows wil genieten, kan een kombinatie- kaartje voor een gereduceerde prijs kopen. D.S.V. zoekt voor de nacht van 9 op 10 juli nog zo'n 30 gastgezinnen om de buitenlandse gasten te huis vesten. Degenen, die zich hiervoor al opgaven, ontvangen enkele dagen vóór het showweekend van D.S.V. nadere informatie. De gasten ver trekken maandagmorgen om 09.00 u. Omdat het organiseren van het evenement zoveel voorbereiding vergde, zullen uitnodigingen nu pas verzonden kunnen worden. In ieder geval zullen naast B. en W. van Ven ray zowel de oude als de nieuwe raadsleden worden uitgenodigd; een mooie gelegenheid om nader kennis te maken met de gemeentenaren. Zondag 25 juni j.l. organiseerde het oude O.L. Vrouwe Gilde uit Holt hees het 2e schietconcours van de Kleine Kring. Na sportieve strijd en veel spanning van de schutters wer den de volgende prijzen behaald: Vrije hand: 1. J. Willems, Venray 2. Jos Gooren. Holthees 3. H. Wijers, Geysteren 4. A. v. d. Broek. Venray 5. W. Rongen, Venray Uniformfonds: 1. Groetelaars, Geysteren 2. H. Janssen, Venray 3. Jos Cox, Geysteren Extra aanbieding: 1. St. Anna, Venray 2. Geysteren 3. St. Anna, Venray 4. Geysteren 5. Holthees Korpsschleten: 1. St. Anna, Venray 2. O.L. Vrouwe Gilde, Holthees 3. St. Willibrordusgilde, Geysteren Personele prijzen: 1. H. Wijers, Geysteren 2. Mevr. Linders, Venray 3. H. Pijls. Geysteren 4. J. Willems, Venray 5. W. Rongen, Venray 6. A, v. d. Broek, Venray Het volgende concours van de Klei ne Kring zal worden gehouden te Geysteren en wel op zondag 20 aug. Daar zal de eindstrijd gestreden worden met de puntentelling over de 3 concoursdagen. Op zondagmorgen 2 juli a s. ver zorgt fanfare „Vriendenkring" Over loon haar jaarlijks ochtendconcert. Dit concert wordt aangeboden aan eenieder .als blijk van waardering voor de geweldige steun, die de Fan fare van zovelen ondervindt. Het concert wordt gegeven in het Gemeenschapshuis te Overloon, aan vang 1130 uur. Fanfare „Vriendenkring" speelt 0.1.v. Freek Schorer. Het programma luidt als volgt: 1. Expo 70, mars van Paul Yoder. 2. Call of the Sea, ouverture van Eric Ball. 3. Mars en Rag van Freek Schorer. 4. Robert Stolz Melodieën van Ro bert Stolz. 5. Pavane in Blue van Ted Hugens. 6. Hungarian Melodies van Adr. Bosch. 7. Blues van Freek Schorer. 8. Fascinating Drums van Ted Hu gens. 9. Waidmansheil, mars. Fanfare „Vriendenkring" Overloon heet eenieder van harte welkom. openbare bibliotheek m venray Julianasingel 33 - TeL 1970 Afdeling voor volwassenen Keuze uit de aanwinsten: Bates, D. E. B., en J. F. Kirkaldy. Veldgeologie in kleur. Bezig zijn met kruiden; het kweken, drogen en gebruik van kruiden. Copijn, J. Boenen laten leven. Lefas. J. Gezicht en karakter; ge laatkunde, mensenkennis voor iedereen. Lemmens. G. 't Koalemen'ke; mijn werkersleven. Misdaad. Pfannschmidt, E. E Hedendaagse kant Smeets. H. Lunetten, kroniek van een failliet beleid. Verhoeven. C. M. M. Folteren om Wezel, R. van. Video handboek.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 7