VAKATURE- BANK GESLAAGD Uit Venrays gemeenteraad Nadere voorschriften m.b.t. het kienen Trapveldje achter Hoebertweg Zeer beperkte leegstand in Venray Nieuwe winkelsluitingswet Wereldwinkel Venray Aanhouding PROGRESSIEF Om te voorkomen, dat personen of jrenigingen gokclubs gaan exploi- :ren heeft het college van b. en w. egin van dit jaar een „Regeling ienbijeenkomsten" in werking la- treden. Intussen is gebleken, dat meer dan ens de hoogte van het prijzenbedrag wettelijk maximum thans 1.300,-) •ordt overschreden en dat niet rordt voldaan aan de verplichting m met twee bestuursleden tijdens e kienbijeenkomsten aanwezig te ijn. De voorschriften zullen nu wor- ;n uitgebreid met de volgende be ating: - ten minste twee bestuursleden houden de prijzen met aankoop rekeningen en een door het be stuur gewaarmerkte prijzenlijst 'één uur voor de aanvang in het lokaal der bijeenkomst voor con trole gereed. Andere prijzen of 'premies dan de prijzenlijst ver meldt, worden niet beschikbaar gesteld. Brigadier Krouwel zal worden be ast met de controle op de naleving an de kienvoorschriften. Als gevolg van de bouw van de lieuwe openbare school „De Keg'' het terrein aan de Blauwverver- traat is de jeugd uit deze omgeving laar trapveldje kwijtgeraakt. Een antal kinderen uit de buurt heeft iet gemeentebestuur verzocht als ompensatie gebruik te mogen ma ten van een „leuk stuk gras" achter de Hoebertweg bij det sportpark. De jeugd heeft van b. en w. be- icht ontvangen, dat er geen bezwaar jestaat tegen het gebruik van het tuk gras achter de Hoebertweg. Wel s hieraan de uitdrukkelijke voor vaarde verbonden, dat de officiële portvelden niet worden betreden. Door de VARA-ombudsman Johan ,'an Minnen wordt momenteel een nquête gehouden onder gemeenten net een inwonertal van boven 30.000. Deze enquête houdt verband met het n de 2e kamer aangekondigde ini- iatiefwetsontwerp, de z.g. „Leeg- itandswet". en w. hebben de ombudsman néegedeeld, dat op 30 april j.l. het lantal ingeschreven woningzoeken den 981 bedroeg, terwijl er 18 leeg- itaande panden per 1 april j.l, ston- dén geregistreerd. pieruit blijkt, dat het aantal leeg staande panden in de gemeente Ven ray zeer beperkt is en dat er voor iet Venrayse gemeentebestuur op dit noment weinig aanleiding bestaat >oor een relevante toepassing van le eventueel in te voeren „Leeg- itandswet". Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 januari 1978 tct en met 27 juni 1978 werden 1689 vakatures op genomen in dc vakaturebank; cp 28 juni 1978 was in 1138 vakatures voorzien, zodat er thans nog 551 plaatsen vakant zijn, waarvan 300 buiten het rayon Venray. Hier volgt een greep uit de vaka tures in het rayon Venray: in de bcuwsektor en aanverwante sektoren: (leerling) metselaars, stucadoors, (leerling) voeger, (leerling) tim merlieden. opperlieden, grond werkers, (leerling) dakdekkers, schilders, le tekenaar, stedebouw kundig tekenaar, woninginrich ter/stoffeerder, bouwkundig cal culator, kostprijsdeskundige. in de metaalsektor: gereedschapmaker, plaatwerker/ spuiter, (leerling) automonteurs, elektromonteur, zinkwerker/lood- gieter, gereedschapslijper, slijper/ polijster, draaiers, frezers, boor- ders, profielwalsers, machinebe dienden, montagemedewerkers, richter, industrielakspuiters, spuiter, meet- en regeltechnicus. in de dienstensektor: administratief medewerkers, re- f ceptionist, parttime receptioniste/ telefoniste, hoofdbode, assistent accountant, commercieel mede werkster, verkopers, verkoopster, verkoop-inspekteur, vertegen- woordiger, banketbakker, chef slager, serveerster, bedrijfsleid ster chinees restaurant, gastdo centen, docent(e) engels, docent(e) klassieke talen, verpleegkundige- B, nacht/slaapwacht, afdelings hoofd .ziekenverzorgster, groeps- begeleid(st)er, rij-instrukteur/ trice, (inter)nationaal chauffeurs, heftruckchauffeur. overigen: schoonmaaksters, produktiemede- werkers, pompbediende, leiding gevend kapper/kapster, kapster, pluimveeverzorger, assistent be drijfsleider pluimveebedrijf, me dewerkers varkensfokbedrijf, champignonkwekersknedht. De vakatures worden snel bezet! Een vakature van vandaag kan mor gen reeds voorzien zijn. Kom U daarom zelf op de hoogte stllen van de inhoud van het vakaturebestand. De vakaturebank is geopend, iede re werkdag 's morgens van 08.15 tot 12.30 uur en 's middags van 13.45 tot 17,00 uur. Op 1 november a.s.: Op 1 november a.s. zal de nieuwe winkelsluitingswet in werking tre den. Tegelijkertijd vervallen dan de huidige gemeentelijke verordeningen en dienen nieuwe plaatselijke ver ordeningen (als aanvulling op deze wet) van kracht te worden. Volgens de nieuwe wet mag een winkel maximaal 52 uur per week geopend zijn, inclusief de wekelijkse koopavond, welke voor Venray blijft vastgesteld op vrijdagavond. De win kels moeten door de week uiterlijk om 18.00 uur sluiten, op de koop avond cm 21.00 uur en zaterdags om 17.00 uur. In feite verandert er dus niets. Maar incidentele veranderin gen zijn zeer wel mogelijk omdat de winkeliers hun personeel maar 42 uur per week mogen laten werken. Is een winkelier dus geheel afhan kelijk van personeel en kan hij niet voldoende schuiven met de werk uren, dan zou het kunnen gebeuren dat zijn zaak helemaal geen 52 uur per week open is. Dat is dan ook een van de rede nen waarom de nieuwe wet voor schrijft dat bij elke winkel een uni forme aankondiging van de ope ningstijden moet worden aange bracht, welke aankondiging door de gemeente dient te worden gewaar merkt. Het aantal toegestane koopavon den voor St, Nicolaas en Kerstmis blijft op 5 gehandhaafd met uitzon dering van tussenliggende zaterda gen. Ook dat- is in feite geen ver andering van de bestaande wet. Wel een verandering in de nieuwe wet is de verplichte sluiting op twee de Paasdag, tweede Pinksterdag en tweede Kerstdag ,In de nieuwe wel worden deze namelijk met zondagen gelijk gesteld, wat nu niet het geval is. Dit betekent bijvoorbeeld dat auto- en meubelshows niet meer op die dagen gehouden mogen worden. De nieuwe wet laat echter toe dat van gemeentewege hiervoor onthef fing wordt verleend. De rijdende winkels (b v. de SRV) mogen zaken doen tot uiterlijk 19.00 uur, maar op zaterdag is het ook om 17 00 uur afgelopen. De nieuwe gemeentelijke verorde ning als aanvulling op de nieuwe wet bevat bepaalde vrijstellingen voor de verkoop op carnavalszondag; voor de verkoop op kermiszondag in kom of kerkdorpen; voor de verkoop op de zondag in maart (ten behoeve van Smakt); voor de verkoop op zondagen voor winkels in de omge ving van het ziekenhuis en nabij het Duits militair kerkhof te Ysselsteyn. Tenslotte bevat de gemeentelijke verordening nog een vrijstellings- clausule voor de verkoop in winkels welke bij een kampeercentrum be horen. In de raadsvergadering van j.l. dinsdag vroeg de heer Konings of het niet mogelijk was, dat in de kerkdorpen de winkels 's avonds open mogen zijn. Het steeds min der worden van winkels in die ker nen, zou daardoor misschien onder vangen kunnen worden. Overdag el ders werken en 's avonds enkele uren winkelhouden. Maar dat is geen haalbare kaart omdat zulks bij de wet verboden is. De heer Thijssen zag de noodzaak niet in om iets te gaan verbieden wat toch al niet meer gebeurt. Hij be doelde hier de zondagmorgen-open- stelling van tabakszaken en snoep winkels. De voorzitter van zijn kant meen de dat men ook niet iets moest toe staan, waar geen behoefte aan is. Hij dacht dat de jeugd hun zondags- geld wel op een andere manier be steedt. Later bleek vanaf de publieke tri bune, dat er toch nog wel behoefte is aan openstelling van snoepwinkels omdat vooral de kleinere jeugd daar nog gebruik van maakt. Trouwens, waarom verbiedt men dan niet de verkoop van versnaperingen in fri- tures e.d.? De Wereldwinkel, die normaal op vrijdagavond van 18 30 - 21.00 uur open is ,zal de komende weken, i.v.m. vakantie gesloten zijn. Eind augustus kunt U op vrijdag avond de „zuivere" koffie weer proe ven en/of kopen op Marktstraat 8 te Venray. Gedurende de vakantieperiode is koffie en thee uit o.a. Guatemala en Tanzania te koop bij Mariet van der Locht. Broekweg 6a te Venray. (Graag na telefonische afspraak: 5173). Rijden onder invloed Na pijpje blazen moest een 30- jarige bestuurder van een personen auto uit Venray de blttedproef onder gaan. Hij kreeg daarna een rijver bod opgelegd en de aanzegging dat tegen hem procesverbaal zal worden opgemaakt terzake het onder invloed van alcohol besturen van zijn auto. Op verzoek van de Rijkspolitie te Asten werd te Venray aangehouden als verdacht van diefstal van een Mercedes-personenauto, de 21-jarige C. S. uit Venray. De man is ter be schikking gesteld van de Rijkspolitie te Asten. Ons artikel, vorige week in dit blad, omtrent de plannen van de PSP, om te komen tot een zo breed mogelijk overleg tussen alle progres sieve partijen en groeperingen in de gemeente Venray, kreeg van de PSP het volgende kommentaar: „Uw mening over „progressieve partijen" kan ik niet geheel delen, het in Uw schrijven gemelde „dat progressieve partijen in Nederland met name die zijn, welke een radi- kale hervorming van de maatschap pij beogen". Temeer daar U daarmee aangeeft dat partijen zoals de PPR en de PvdA radikale maatschappij hervorming zouden voorstaan. Naar mijn mening willen deze partijen al leen binnen de huidige maatschappij- vorm (de kapitalistische) zaken ver anderen om het kapitalistische sys teem dragelijker te maken voor met name de onderliggende groepen in deze maatschappij. Partijen die fun damentele veranderingen willen zijn partijen zoals de PSP en ook bv. de SP en de CPN, die in hun beginsel programma duidelijk aangeven wel ke maatschappijvorm zij voorstaan (n 1. de socialistische). Daarom vind ik U Uw woordkeuze in deze ver keerd, trouwens mijn woordenboek zegt ook dat „progressief' betekent „voortschrijding, vooruitstrevend" en niet zoals U het stelde „dat progres sief betekent dat dit radikale maat schappijhervormers zijn". „De PSP haalde bij de gemeente raadsverkiezingen nog geen 100 stemmen"? Hier klopt natuurlijk he lemaal niets van, de PSP haalde n 1. bij deze verkiezingen 294 stemmen! Deze 294 stemmers kan men natuur lijk niet zo maar uitvlakken, mede omdat zij stemden voor een andere politiek, n.l. voor een daadwerkelij ke linkse politiek! Van alle lande lijke politieke partijen die in Venray meededen aan de verkiezingen is de PSP de enigste partij die bleef groeien (zoals Peel en Maas in een eerder artikel reeds zelf aanteken de. Natuurlijk heeft de PSP wel de mogelijkheid om haar progressieve ideeën (socialistische ideeën dus) in de gemeenteraad naar voren te bren gen. Alleen kunnen we het (nog) niet door een raadslid naar voren bren gen, maar wel d.m.v. akties en ak- tiviteiten de gemeenteraad dwingen om aan bepaalde zaken aandacht te besteden (bijv. door middel van in gezonden brieven, vragen stellen in het „vragenhalfuurtje" etc.). Zoals de PSP de laatste 2 a 3 jaren al zéér herhaaldelijk heeft gedaan en in de toekomst ook zeker zal blijven doen! Jan Hendriks, voorzitter PSP-Venray e.o. Inderdaad geeft een Nederlands woordenboek voor progressief ver schillende betekenissen aan dat woord In de „dikke van Dale", waar wij onze wijheid uit putten, staan zelfs vier betekenissen vermeld; maar noemt progressieve partijen in Ne derland met name die welke een ra dicale hervorming van de maat schappij beogen. De fundamentele veranderingen die o.m. de PSP be oogt zijn dus niet zo radicaal.. Waar van acte. „Mea culpa" wat betreft de zin snede „de PSP heeft nog geen 100 stemmen". Dit moet natuurlijk zijn „nog geen 300 stemmen". Noch de zetter, noch de drukker willen we hier de schuld van geven. Dat was gewoon een „slip of the pen", of on zorgvuldigheid onzerzijds. Over de mogelijkheid om de pro gressieve gedachten en ideeën naar voren te brengen, noemt men o.m. het „vragenhalfuurtje". Wij blijven er bij, dat men in feite een oppositie buiten de gemeenteraad vormt. Of dat een gezond of ongezonde situatie is, zal de toekomst ons wel leren. Aan 't Instituut Vakopleiding voor Vakopleiding voor tandtedhniek te Utrecht slaagde voor 't diploma vak bekwaamheid en mr, tandtechniek dhr. M. A. J. M. Custers, Oirloseweg 4, Oostrum. Geslaagd voor het diploma be- jaardenverzorgende Elly Poels, Vre- depeel; voor diploma bejaardenhel- pende Gerry Rongen, Venray. H.N.O.-school Horst Voor de examens L.H.N.O. slaag den uit Venray e.o.: Anita Cornelis- sen, Overloon; Helma Pirlo, Venray; Henny Cox. Venray; Henriëtte van Houdt, Venray; Lia Janssen, Venray, Liesbeth Swinkels, Leunen. Voor de examens M.H.N.O. afde ling interim algemene schakeloplei ding: Marleen Hermans, Venray Ma ria Michels, Oirlo en Thea Janssen uit Wanssum. 'Jerusalem' Venray Geslaagde kandidaten van het Gymnasium eindexamen 1978, le pe riode. Gertie Arts, Blitterswijck; Rita Cox, Tienray; Sylvia Croqué, Leu nen; Karien van Elderen, Mill; An- nemie Gielen, Wanssum Karin Jans sen, Tienray; Janet Lennaerts. Den Bosch; Godelief van Liebergen, Grubbenvorst; Gerry van Meijel, Wanssum; Annemie Michels, Oirlo; Liesbeth Roodnat, Venray; Ineke Theeuwen, Wanssum; Bernadette Turkenburg, Merselo; Maria-Antonia Wagemaker, Wageningen; Irene Hijl, Venray; Toos Janssen, Merselo; Ma rie-José Korte, Boxmeer. Geslaagde kandidaten van het Atheneum eindexamen 1978, le pe riode: Joep Beeren, Horst; Tilly Clephas, Venray; Brigitte Hollands, Venray; Yvonne van Keeken, Venray; Ron Na twee en een half uur verga deren, j.l. dinsdag, werd er middels het vragenhalfuurtje nog eens drie kwartier vanaf de publieke tribune gepraat over enkele onderwerpen welke op deze vergadering behan deld waren. En dat was dan tevens de op een na laatste vergadering van de huidige raad. In juli is er van wege de vakanties geen vergadering. De vergadering van augustus is dan voor enkele raadsleden tevens een afscheid van en vierjarige of nog langere zittingsperiode. Het eerste punt dat behandeld werd betrof de overeenstemming tus sen b. en w. en de Woningbouwver eniging met de bewoners van de Maasheseweg - Willemstraat - St. Odastraat over de renovatie van de z.g. arbeiderswoningen. De architekt zal de plannen nu verder uitwerken en ze worden vervolgens naar Maas tricht gestuurd. Wethouder Schols verwachtte begin volgend jaar met het werk te kunnen aanvangen. Op de open plekken zullen vermoedelijk bejaardenweningen gebouwd wor den. Ook is hel mogelijk dat enkele van de bestaande woningen aange past worden voor minder-validen. Op een vraag van de heer Konings, of dc prijs welke de architekt bere kend had. een haalbare prijs was, ken de wethouder bevestigend ant woorden. Mogelijk kan die prijs nog iets omlaag indien het complex van werken bij één aannemer wordt on dergebracht. MOBILOFOON Het bericht in dit blad. naar aan leiding van een dodelijk verkeers ongeval op de Midden Peelweg bij Ysselsteyn waar de politie-mobi- lofoon het liet afweten was voor het raadslid Claessens aanleiding ge weest schriftelijke vragen te stel len aan b, en w. Indien de mobilo foon-installatie ontoereikende capa citeiten heeft voor de uithoeken van Venray. dan moet men niet wachten met de aanschaf van betere -"jte- men, aldus de heer Claessens. Volgens de voorzitter is de capa citeit normaliter voldoende, slechts in incidentele gevallen zijn er wel eens problemen, Dat kunnen atmos ferische storingen zijn, maar ook z.g. blinde plekken hoge objekten tus sen zender en centrale. Men is reeds dcende daar een oplossing voor te vinden. Het omschakelen op een an dere radiografische verbinding zou meer als honderdduizend gulden kos ten. En daar zag men het nut nog niet direct van in. LAND WEERT Over de grondverwerving in plan Landweert hebben wij vorige week reeds uitvoerig geschreven, naar aan leiding van een commissievergade ring. Nu kwam er niet veel nieuws uit de bus. Het raasdlid Konings meende te moeten konstateren, dat de projektontwikkelaars weinig zin hadden in de bouw van woningwet woningen, maar liever koopwonin gen bouwden. Volgens wethouder Schols is hen daaroip ook niet ge vraagd. Wel zal een der grootste projektontwikkelaars een aantal wo ningwetwoningen onder handen ne men. De heer Konings wist verder te vertellen dat er projektontwikke laars waren die 600Ó,per kavel minder terug gekregen hebben, dan dat ze er zelf voor betaald hebben. En aangezien hij niet verwachtte dat die heren met verlies gaan werken, nam hij aan dat straks de kopers dat prijsverschil wel ergens in hun koop prijs verdisconteerd zouden zien. Wethouder Schols verzekerde nog maals dat de gemeente nauwlettend op de prijsvaststelling zal blijven toezien en een dergelijke calculatie niet zal toestaan. De protektie van Venrayse aanne mers, middels toezeggingen van bouwcapaciteiten, ook buiten Land weert ,vond de heer Konings een gevaarlijke zaak. Als iedere gemeen te zo handelt, komen de Venrayse aannemers buiten Venray niet meer aan bod. Maar wethouder Schols zag dat gevaar niet zitten en verwachtte daarom ook geen moeilijkheden. Mevrouw Poels-Peters en dc heer Konings hadden nogal wat zorgen ever de garanties inzake het a! dan niet bouwen door de projektontwik kelaars. Volgens de voorzitter be hoefde dat geen probleem te zijn. De gemeente verkoopt cp een gegeven moment grond aan die projektont wikkelaars en bepaalt welke typen huizen er gebouwd moeten worden en binnen welke tijd. Zouden die he ren daar op een gegeven moment geen gevolg aan geven, dan zijn de verkoopvoorwaarden niet nageleefd cn verliezen zij al hun rechten. WIJK NOORD-WEST Het beschikbaar stellen van 71.000 ten behceve van de aanpassing van twee lokalen van de MLK-school De Essel. in het Desselke, ten behoeve van wijk-aktiviteiten. kreeg nogal enig kommentaar. De heer Mulders wilde weten voor wiens rekening de onderhoudskosten komen van de twee lckalen. berging, keuken en toiletten, welke straks door de wijk bewoners in gebruik worden geno men. Volgens wethouder van Oers zorgt de beheerder voor het klein onder houd, terwijl het grcot onderhoud voor rekening van de gemeente komt. De heer Konings had moeilijkhe den met de Stichtingsvorm van de wijkraad, die wel geheel afwijkt van de overige dorps- en wijkraden. Maar volgens de wethouder is die bestuursvorm niet in een, twee, drie te veranderen. De heer Den Brok zag die wijk raad niet als een duidelijke repre sentatie van de gehele wijk, iets wat de wethouder niet kon onderschrij ven. Desge-vraagd verklaarde wethou der van Oers dat de te scheppen ruimten voor ALLE wijkbewoners bestemd zijn dit toch wel in af wijking van wat in het gemeentelijk voorstel omschreven werd. Daar staat namelijk dat de nieuwe ruim ten voornamelijk gebruikt zullen worden door de jeugdclub. Nauw met dit agendapunt verwe ven. was het gevraagde krediet van f 59.000,voor herstel en buitenge woon onderhoud van bedoelde school. Na 10 jaar is o.m. het dak finaal naar de knoppen, iets wat de heer De Bruyn een treurige zaak vond. Het dak blijkt in de praktijk ook ais speelplaats gebruikt te worden, maar dat wil men in de toekomst wel voorkomen. Door gebrek aan speel- gelegenheid in deze buurt staat de speelplaats van de school altijd voor de jeugd open en die heeft daarbij ook het dak betrokken. Wethouder mevr. Rutten-Tielen was het met diverse sprekers eens, dat bij de bouw van scholen voor taan meer toezicht van gemeente wege noodzakelijk is. Reeds te dik wijls is men met bouwfouten en met name slechte daken geconfronteerd. Dat is leergeld wat we hebben moe ten betalen, en waarvoor we in de toekomst passen. WOONWAGENKAMP Hoewel de bouw van het woon wagenkampje in de Spurkt inmid dels is gegund, moest de raad er nog de nodige gelden voor beschikbaar stellen. Dat was voor de heer Rein- tjes aanleiding om te vragen of die 517.180,begrotingscijfers waren of het exacte bedrag. Het was het laatste, volgens wethouder Rutten- Tielen. Volgens haar krijgen we er een model-kampje, en niet een van 13 in een dozijn. Op een vraag van mevr. Poels- Peters naar het sloopterrein, vertel de de wethouder nogmaals dat dit ver genoeg uit de buurt komt te lig gen. Maar ook van dat terrein pro beert men iets fatsoenlijks te maken, en geen tweede Endepoel. De Nutsbedrijven zijn nog niet be reid voor elk der woonwagens een aparte meterkast te plaatsen. Alles zou van een centraal meetpunt moe ten uitgaan. Dat vindt men geen toe stand. reden waarom aan de minis ter om bemiddeling is gevraagd. De heer Konings was best tevre den dat Venrays als eerste zijn woon wagenkampje gaat realiseren, al vond hij de prijs nogal hoog. De kwestie van de bijstand, die vanuit Venlo geregeld wordt, is nog een onderwerp van gesprek. Bereikt is intussen al dat de woonwagenbe woners hun aanvragen via Venray kunnen laten lopen. Venlo zorgt nog wel voor de uitkering, maar men verwacht dat die op een bankreke ning gestort kan worden, of in de toekomst door Venray kan worden uitbetaald. Desgevraagd werd nog medege deeld. dat de woonwagenbewoners voor het sloopterrein een huurprijs moeten betalen. HOENDERSTRAAT De aankoop van een stukje grond van het St. Elisabeth-ziekenhuis. no dig vcor de reconstructie van de Hcenderstraat tussen Westsingel en Gemmadal. was nog niet in kannen en kruiken. Wethouder Loonen had echter goede hoop. Op een vraag van de heer De Bruyn kon hij mededelen dat deze reconstructie nog voor de winter klaar zou komen. FRITURE VELTUM De heer Strijbosch was in het ver weer gekomen tegen de weigering van b. en w. om hem vergunning te verlenen tot het vestigen van een permanente frituurinrichling in Vel- tum. Met die weigering kreeg de heer Strijbosch de mededeling dat zijn huidige ten dele klandestien aangebrachte accommodatie nog gehandhaafd kan blijven tot uiterlijk 1 januari 1980. Sinds 1971 heeft de heer Strijbosch van de gemeente jaarlijks vergun ning gekregen tot het innemen van een verplaatsbare frituur-inrichting op een perceel aan de Veltumse Kleffen. Deze vergunning werd steeds verleend onder de voorwaar de dat b. en w. konden besluiten dat de zaak „opgedoekt" moest worden. Zoiets is kennelijk te doen gebrui kelijk en werd b.v. in 't verleden ook toegepast bij de fritures Schaef- fers en Cuppen, resp. aan de Hense- niusstraat en de Julianasingel. De friture Strijbosch is de laatste jaren nogal eens het doelwit geweest van inbrekers. Regelmatig werd zijn zaak door ongewenste gasten bezocht en werden behalve diefstal ook ver nielingen gepleegd. Dat was een van de redenen waarom hij verzocht had een meer permanent gebouw te mo gen zetten op de hoek van de Blauw ververstraat - Veltumse Kleffen. B. en w. weigerden aan dit verzoek ge volg te geven, o.m. omdat er reeds een permanente friture is onderge bracht in het winkelcentrum Veltum. Het noodlot wil nu ook nog, dat des tijds de heer Strijbosch interesse had in een vestiging in dat winkelcen trum. maar toon hij reageerde op 'n desbetreffend aanbod van het make laarskantoor Zeelen, bleek dat deze de beschikbare ruimte al aan een ander verhuurd had. De situatie is op dit ogenblik zo, dat zaken-doen in de bestaande ac- I commodatie niet goed meer mogelijk - is nog afgezien van de dreigende diefstallen en vernielingen. Het ziet - er dan ook naar uit dat de heer Strijbosch zijn zaak gesloten zal hou- - den en zich tot de bijstand zal wen den om in zijn onderhoud te voor zien. Zelfs de suggestie van het raads lid Den Brok om een modern uitge ruste verplaatsbare friturewagen aan te schaffen, vond de heer Strij bosch geen oplossing. Zonder aan vullende voorzieningen zou hij daar in de kou en weer en wind komen te staan. Een definitieve beslissing zat er in deze vergadering niet in. B. en w. zijn echter nog steeds bereid om met - Strijbosch te praten en zo mogelijk een oplossing te zoeken voor zijn problemen. Maar dat was dan ook de enige toezegging die gedaan kon worden. BESTEMMINGSPLAN LEUNEN Reeds vorige week hebben wij u bericht over de bestemmingsplannen van de kerkdorpen, en met name van Leunen. In een maandag gehou den vergadering met de inwoners welke grond in dat bestemmings plan moeten inleveren, bleak dat er vooral met J. en L. Janssen en P. Beckers nog grote problemen zijn. Het raadslid Reintjes sprak te recht van grote tuinen welke zij van oudsher in eigendom hebben, en waarvoor menigeen dik geld zou wil len betalen bm die te bezitten. Het is-niêt-leiik om daarvan afstand te moeten doen. Dit moest wethouder Schols bevestigen en daarom ook poogt men door toezeggingen dat de betreffende eigenaren hun grond zo lang mogelijk mogen behouden (mis schien wel 10 jaar) toch nog tot overeenstemming te komen. Enige soulaas in de woningbouw zou wel licht ook bereikt kunnen worden door uitbouw van de Gussenstraat. Maar feit blijft dat dit bestemmings plan voor 2 augustus in Maastricht moet zijn, anders kan de gehele pro cedure opnieuw beginnen. Over de mogelijkheid van de bouw van een sporthal en een alternatieve plaats waar deze gebouwd zou kun nen worden, wilde de wethouder geen nadere mededelingen doen geen slapende honden wakker ma ken En daarmee kwam na het vra gen-drie-kwartier tje een einde aan deze vergadering. Enkele onder werpen, als reconstructie Heuvel straat en Westsingel en de nieuwe Winkelsluitingswet hebber wij in aparte artikelen elders in dit blad behandeld. van de Klashorst, Horst; Anthonie Kooien, Venray; Maria Verheijen, Venray; André Verstappen, Venray; Violaine Bloemen, Venray; Elly van den Brand, Overloon; Sjraar Hen driks. Venray; Liesbeth Hermans, Oestrum; Danielle Konings. Swal- men; Bernard van Noorden, Venray; Govert van Opbergen, Venray. José Pubben, Merselo; Mat Schatorje, Horst; Peter Spreeuwenberg. Horst; Trees Steeghs, Oirlo; Freek van Straten, Overloon; Twan Timmer mans. Horst; Leo Wijnhoven, Wans sum; Rinie Wijnhoven, Horst- Geslaagde kandidaten van het HAVO eindexamen 1978 le periode: Henriëtte Aerts, Overloon; Peter Ambrosius. Swolgen; Petra Arts, Venray; Tonnie Arts, Venray; Emiel Beerkens, Venray; Monica Bergkamp Venray; Martien van Berlo, Leunen; Frauke Berteld. Venray; Anita Beurskens, Swolgen; Hans Beurs- kens, Overloon; Ellen van den Bosch Venray; Anny Brouwers, Swolgen; Annemie Claessens, Venray; Brigitte Claessens, Venray; Maria Classens, Castenray; Bert Clephas, Venray; Jos van Dam. Venlo; Wim van Dijok, Venray; Hanny Driessen, Melderslo; Peter Duijkers, Castenray; Marjo v. Enckevort, Wanssum; Rob van En- ckevort, Wanssum; Roosmarie En gelen, Venray; Jos Erkens, Venray; Barnadet Esselaar, Horst; Nettie Franssen, Blitterswijck; Dick Frede- riks, Venray; John Geerets, Hegel- som; José van Gerven, Venray; Tru dy Geurtjens, Horst; Anja Gooren, Blitterswijck; Pieter van der Grin ten, Venlo; John Groeneveld, Ven ray; Mia Heijligers. Meerlo; Gertje Hendriks, Horst; Gonnie Hermans, Broekhuizen; Franci Hoebers, Horst; José Hoeijmakers, Horst; Gerry Hou- ben, Leunen; Maria Huismans, Ven ray; Chris Jacobs, Venray; Carin Janssen. Horst; Margriet Janssen, Castenray; Monique Janssen, Ven ray; Peter Janssen. Horst; Hennij Jeurissen, Horst; Marly Josten, Horst Piëta Keijsers, Horst; Jacqueline Kleeven, Horst; Rogier Kleuskens, Venray; Marja Kruiswijk, Venray; Ria Manders, Leunen; Elly Martens, Deume; Hans Martens, Blitterswijck; Marjo Mennen, Castenray; Annemie- ke van Meijel, Venray; Guus de Mul der. Swolgen; Leo de Mulder, Mer selo; Petra van Mullekom. Horst; Christ van den Munckhof, Venray; Mariet van den Munckhof, Horst; Inge Nabben, Sevenum; Lucie Nol len, Venray; Joost van Noorden, Venray; Antoin Nottelman, Horst; Gerry Poels. Merselo; Frank Poulis. Venray; Frank Raateland, Venray; Ria Reijnders, Geijsteren; Maarten Rongen. Horst; Mart van Rooij, Ven ray; Anne-Miek Ruijten, Venray; Dorenda van Seumeren, Heesch; Mare Siebers. Venray; Sjennie Sij- bers, Venray; José Snijders. Venray; Wilma Spreeuwenberg, Melderslo; Hans van der Sterren, Venray; An nemie Takken, Veulen; Petra Tim mermans, BroekhuizenvorstGea Verberkt, Venray; Willy Verhaeg, Horst; Chris Verhoeven. Tienray; Mariet Verstraaten. Hegelsom; Wil- mien Verzijl. Well; Gerda Vissers, Meerlo; Ans Wellen, Overloon; Truus Wijers, Wanssum. Boschveldcollege -Aan het Boschveldcollege in Venray slaagden voor het diploma havo: Uit Venray: Eline Aarts. Jeroen Alke made, Christa Barents, Monique Buijs, André Carlier, Kitty eleven, Ricky Col lin, Hans van Eldonk, Marcel Feith, Wilbert Fleurkens, Tonny Goossens, Marion Heintjens, Jos van de Heuvel, Joop van de Heuvel, Ria van de Heuvel, Jeroen Jansen, Anita Janssen, Mirjam Janssen, Astrid van Keeken, Hans Lau- rensse, Harry Linssen, Marion Litjens, Peter Loomans, Maria vat. de Munck hof. Marloes van Nies, Hans van Opber gen, Jules Pas, Hans Peeters, Michel Pouli, Erwin van de Star. Jan van Toor, Hans van de Velde, Erik Verblakt, Twan Verlijsdonk en Henk Wijnhoven. Uit Horst: Theo Aarts, Thijs Baeten, Geert Caspers, Marian Hesen, Huub Heyligers, Willie Houwen, Annie Jans sen. Elbert Joosten, Johan Ramaekers, Thijs Vullings en Hennie Weijs Uit Ysselsteyn: Annemie Baartmans, Maria Claessens, Tinie Derikx, José Janssen. Harry van Lipzig, Florent Luyckx. Frank Martellis. Toos van Ooi, Ha me Peters en Martien Teunissen. Uit Hegelsom: Mat Achten, ine Derks, Gert Geurts, Ans Hesen en Harrie Wa- gemans. Uit Meerlo: BerthieBartelsenLeoVous- ten. Uit Swolgen René Berendse. Uit Merselo: Ria Broeren, Hanny van Meijel en Joep van de Vlasakker. Uit Maashees: Thomas Buttkereit, Wil liam Deen en en Eef van Os. Uit Broekhuizenvorst: André Coenders. Marlie Thijssen en Wim Verheijen. Uit Oostrum: Peter Coopmans. John Derickx en Rita Driessen. Uit Overloon: Martin Derks en Marjon Rooseboom. Uit Kronenberg: Henk Draak. Uit America: Carl Driessen. Uit Geysteren: Peter Eijssen. Uit Veulen: Johan Fleurkens, Jan Fleur kens en Antoinette Jacobs. Uit Smakt: Henk Janssen en Riekie Seijkens. Uit Leunen: John Jenniskens, Anjo Reintjens, Sef Reintjes en Ben Willems. Uit Holthees: Geert Koopmans Uit Oirlo: Rieny Philipsen. Voor het diploma Atheneum A slaagden: Uit Venray: Wilma van den Bereken, Eric van Grinsven, Ingrid van Kreij, Bart Schaeffers en Ton Stapels. Uit Horst: Pieter Baeten, Truus Camps, Jacqueline Cuppen, Nelly Cuppen, Irma Freriks, Joop van Hegelsom, Willy Heuijerjans, Marjan Hoeijmakers, Peti Jacobs, Marjolijn Jans, Monique Mar- cellis, Willy Roeffen, Hans Rubie, Ton Schaper, Sjaak Vullings en Cor Keus. Uit Melderslo: Martien van Berlo cn Monique Claassens, Uit Holthees: Marius Bastiasns, Geert Deenen en Caroline van 't Ooster. Uit Merselo: Peter Bouten. Uit Blitterswijck: Hans Beterams. Uit Oirlo: Peter Driessen, Wim Kuiters en Ton Nabben. Uit Oostrum Wim Dupont. Uit Meerlo: Maria Ewalts en Tinie Wis- mans. Uit Geysteren: Harrie Eijssen. Uit America: Marion van Hees. Uit Ysselsteyn: Peter Hubers Jan Lit jens, Leny Tielen. Willemien Vogels en Sjaak Philipsen. Uit Broekhuizenvorst: Jan Janssen en Mattie Lemmer.. Uit Castenray: Jeanne Tielen en JanTie- len. Uit Wanssum: Sjaak van de Ven. Voor het diploma Atheneum B slaagden: Uit Venray: Hans van Eek. Joop Eggen. René Hanssen. Huub Janssen. Peter van Maarseveen, Roland Michels. Renée Peeters. Ene Stevens. Cees Steijlen, René Veldink, Laura Velthuizen, John VieN-ermans en Michiel van Winden. Uit Oostrum: Remco Ates, Frans Ber- naerts en Peter Derks. Uit Horst: Jean-Paul Derks. Joris Hend riks, Jos Litjens. Ines van Megcn. Hennie Ottenheijm, Jan van de Pasch en Annie Stroobant. Uit Ysselsteyn: Piet de Boer. Uit Wanssum: Frans Cuppen en Peter dc Koster. Uit Meerlo: Jan Geurts. Uit Melderslo: Pierre Gubbels en Louis Houwen. Uit America: Hans Gijsen. Uit Veulen: Loes Jansen. Uit Maashees: Wilga Janssen. Uit Overloon: Sjef de Rouw, Raymond Venncker en Mart Verheijen. Uit Blitterswijck: Leon de Swart. Uit Grubbenvorst: Toon Titulaer. Uit Merselo: Paul Zwitserlood. Voor het diploma Gymnasium A slaag den: Uit Venray: Michelle Camps, Karin Dierx, Marianne Hendriks, Sander Koo ien en André Noyens. Uit Leunen: Albert Fleurkens, Johan Jacobs en Geert Wismans. Uit Smakt: Sylvia Kersten. Voor hgt diploma Gymnasium B slaag den: Uit Venray: Geert Ewalts. Peter Ewalts. Rinke Graafsma, Goverdien Grubben. Petra van Knippenberg. Ans Kustersen Marianne Overbeek. Uit Horst: Bngit van Bakel, Luc Boekes- teijn. Peter Hesen, Ann et t* Jakobs. Marie-Christine van de Munckhof en Henk Verhaar. Uit Meerlo: Boudewijn van Berkum en Karei Heijs. Uit Merselo: Marga Marcelis, Frans Muijzers en Mechelien Thijssen. Uit Well: Irene Donkhorst. Uit Maashees: Marga Hermans. Uit Meterik Peter Hermans Uit Leunen: Marcel Nijkamp. Uit Vredepeel: Jos Weerts.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 3