tummers I Ruitersport DAMMEN JUM Herselo VAKATURE- BANK VENRAY VERENIGINGSMEIIWS Demonstratie honingslingeren te Venray flihïJiccxien 30 jaar geleden 13 Finales Polio- toernooi 1978 installatiebedrijven b.v. DERDE ORDE Samenwerking Venray *?l Den Dissel. Venrays Mannenkoor Kollekte N.K.V. Centrale Venray K.V.V. Venray Nieuws uit Overloon Dames.... voor 'n vaderdaggeschenk moet u beslist eens in 'n herenmodezaak gaan kijken!! Op zaterdag 17 juni a.s. zullen op de terreinen van V.V. Wanssum de finales worden gehouden van het Polio-toernooi 1978. 22 Elftallen hebben zich geplaatst voor deze eindronde, waarvoor het startsein om 11.00 uur zal klinken. Reeds nu kan worden vastgesteld dat het toernooi van dit jaar een sukses is geworden. Een bedrag van f 10.000.kan overgemaakt worden op de rekening van het Prinses Bea trix Fonds. Het programma ziet er als volgt uit: A-elftallen: aanvang 15.00 uur. Deelnemers: Wanssum. Ysselsteyn, Hegelsom. B-elftallen: aanvang 11.00 uur. Deelnemers: Sparta, Castenray, Ys selsteyn, RKGFC. C-elftallen: aanvang 11.00 uur. Deelnemers: Leunen, BEVO, Wans sum, Steyl, Oostrum. D-elftallen: aanvang 14.00 uur. Deelnemers: RKMSV, RKGFC, Meer- lo. Steyl, Montagnards, Leunen. E-elftallen: aanvang 11.00 uur. Deelnemers: Helden, Resia, Yssel steyn, Wittenhorst. De pony-ruiters van de vereniging St. Isidorus te Venray, behaalden op het op 11 juni j.l. gehouden con cours te Horst, de volgende resulta ten: Individueel klas9e CL1: Michel Beerkens, le pr. Nard Keuten, 3e pr. José Nooyen, 5e pr. Individueel klasse DL1: Pauline Coffeng, 2e pr. Nicol Coenen, 2e pr. Anneloes Beenders, 2e pr. Gerry Nooyen, 3e pr. 138 128 138 124 122 140 Theo Verstegen, 3e pr. 135Vü Dick Kleintjes, 4e pr. 131 Het verschil in behaalde punten ontstaat doordat de ruiters en ama zones over verschillende dressuur- ringen hun proef moeten afleggen. Het eerste 8-tal welke in de klas se M een grotere konkurrentie beeft als vorig jaar, krijgt echter 'n waar dige opvolger, n.l. het tweede 8-tal behaalde een eervolle 3e prijs met 123 punten. Aan het concours namen ongeveer 16 verenigingen deel waarbij Venray een 3e prijs behaalde voor de ver zorging van de zadelplaats. Het gemiddeld behaalde aantal punten over de laatste drie concour sen vertoont een duidelijk stijgende lijn. Het gemiddelde lag: 30 april 1978 op 126,8 punten; 15 mei 1978 op 127.6 punten, 11 juni 1978 op 132,3 punten. Ranglijstcompetitie D.C. Venray 17e speelavond - 2e ronde Uitslagen De Bijl—Wille 2—0 NoyensTijssen 1 AdopaiVerkoeyen 20 AlblasBakker 20 PeekVerstegen 20 In de belangrijke partij van De Bijl tegen Wille verraste eerstge noemde zijn tegenstander met een fraaie meerslagen-combinatie in de opening waardoor Wille zich al spoe dig gewonnen gaf. Mede doordat Noyens niet tot een overwinning kon komen tegen Tijs sen, kwam Johan de Bijl hierdoor definitief en voor de tweede maal in suksessie in bezit van het per soonlijk clubkampioenschap. De partij Noyens tegen zijn beken de rivaal Tijssen ontwikkelde zich overigens in het voordeel van eerst genoemde, maar in een dammen- cindspel, waarin Noyens een origi nele winst-combinatie wilde uitvoe ren. vergiste hij zich schromelijk door verwisseling van zetten, waar door zijn tegenstander nog juist re mise kon maken. Er volgen nog 2 speelavonden. Alle partijen moeten vóór 1 juli zijn gespeeld; zo niet, dan moeten zij reglementair worden beslist. Op zaterdag 24 juni organiseert D.C. Venray in samenwerking met Huize St. Servatius een damtoernooi in zaal „Den Kerkdijk" van 9 lot 16 uur. Twaalf kampioenen van verple gend personeel van verpleeg-inrich- tingen in het zuiden des lands strij den hier dan om de hoogste eer. Belangstellenden zijn welkom! venray langstraat 1 04780-3040 elektrotechnische installaties meet- en regeltechnische installaties voor industrie,, utiliteit en particuliere bouw balie-verkoop van installatiemateriaal voor bedrijven - hobbyisten tummers-cremers venray maakt deel uit van tummers-cremers installatiebe drijven b.v. met vestigingen te maastricht, roermond, helden-panningen en venray. Woensdag 21 juni maandvergade ring. Na de Eucharistieviering die om half acht begint zal Pater van Zeelst uit Weert ons een en ander vertellen over de „Grote Derde Or de", d.w.z. de D. O. in Limburg, waarvan hij districtscommissaris is, en over plannen en suggesties van uit het landelijk bestuur. Ook niet-leden zijn van harte wel kom. Jaarvergadering De politiege vereniging Samen werking Venray houdt op donder dag 22 juni a.s. haar jaarvergade ring in café-restaurant De Burg graaf. De vergadering begint om 20.30 u. en is openbaar. Kleurwedstryd De tijdens de verkiezingscampag ne aan de Venrayse jeugd uitge deelde kleurplaten, kunnen nog tot zaterdag 17 juni a.s. worden inge leverd bij de heer J. van Roy, Sans- hofstraat 64 te Venray. Disco Disco Disco Disco Disco Disco Zaterdag 17 juni is er weer een disco-avond. Waarschijnlijk dat jul lie op deze avond ook nog meer ho ren over de disco-avonden voor bo ven 12 jaar. Maar, als het door gaat, zal het aan jullie liggen of we er mee doorgaan. Door het aantal per sonen dat een bezoek brengt aan de disco zal bepaald worden of we met een disco voor boven 12 jaar door zullen gaan. Daarom kom ook zaterdag naar trefcentrum „Den Hoender", want 't is er weer barstens gezellig. Ursula- straat 2, Venray. Tot ziens dan om 19.30 uur. De Jeugdleiding Donderdag 15 juni om 19.30 uur repetitie voor de bassen en om 20.00 uur voor het hele koor. Donderdag 22 juni om 19.30 uur repetitie voor de le tenoren en om 20.00 uur voor het hele koor. Donderdag 29 juni om 19.30 uur repetitie voor de 2e tenoren en om 20.00 uur voor het hele koor. Donderdag 6 juli na de pauze kwartaalbespreking. Donderdag 13 juli concert in Spraeland. Aanvang 20.00 uur. Donderdag 20 en 27 juli en 3 aug. geen repetities vanwege vakanties. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat 7, tel. 2687 of hotel Almonda, tel. 5777. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 20 juni 20.00 uur voor het hele koor repetitie in De Essel. Ur- sulastraat. De volgende repetitie zal zijn op dinsdag 15 augustus 19,30 uur voor het hele koor in de Vredeskerk aan het Kennedyplein. Afmeldingen bij mevr. Manders- Weyers, tel. 6159. Het aanstaande weekend 17 en 18 juni zullen jongens en meisjes bij u aanbellen en de kollektebus voor houden. Het zijn de jeugdleden van de gymnastiekvereniging St. Chris- toffel welke de jaarlijkse kollekte houdt ten bate van deze vereniging. Het bestuur hoopt op uw steun, die beslist nodig is. Bij voorbaat dankt het bestuur u voor uw gift. Zondagmorgen 18 juni a.s. zal er een demonstratie honingslingeren plaats vinden vanaf 11.00 t.m. 12.30 uur bij de familie Claessens, St. Ser- vatiusweg 6 te Venray. Hier zult u onze Venrayse imkers aan het werk kunnen zien met en kele hiervoor gereserveerde volken, die ongeveer 4 weken in de Flevo- polder hebben geslaan. waar net koolzaad weer volop honing heeft gegeven. Ook zullen zij u gaarne iets ver tellen over het wonderlijke leventje van de bijen en u in de gelegenheid stellen tot het kopen van vers ge slingerde honing. De Venrayse imkersvereniging (mei leden uit kom en kerkdorpen) is 'n groeiende en boeiende vereniging die ook de aankomende imker be hulpzaam zal zijn bij het wel en wee van deze mooie iiefhebberij via ex cursies en cursussen. Voornemens is men verder om in de Gemeente Venray te komen tot opzet van een model bijenstand met botanische tuin, zodat aan een ieder geinteresseerde een optimale voor lichting gegeven kan werden. Het secretariaat berust bij de heer A. Muller, Oosterthienweg 16a te Oostrum, tel. 04780-4272. Mededeling Vereniging Het Groene Kruis Venray In de maand september 1978 zal er wederom een afslankkursus wor den gegeven. Aantal deelnemers c.q. deelneemsters: 20. Duur der lcursus 17 weken. De kosten hiervoor be dragen: voor kruisleden 70,voor niet-kruisleden 70,verhoogd met het plaatselijk kontributiebedrag van 31,50. Beiden inclusief het boekje „Samen afslanken". Eenieder dient in het bezit te zijn van een verwijsbriefje van zijn of haar huisarts. Opgave voor boven genoemde kursus, liefst voor 15 juli 1978 bij Het Greene Kruis Venray, telefoon 04780-1269. Vrijdag 16 juni is er disco, een welkome afwisseling, nietwaar? Het is tcch raadzaam goed weer mee te brengen, b.v. 'n zonnige humeur of iets van dien aard, want 'n goed sfeertje kan veel doen. De leiding vanavond die er voor zorgt dat jul lie niets tekort komen bestaat uit: Helma, Paul, Jan, Coen, Jos en Ma- rij. Tot ziens in Jum. Zoals jullie op de vele verspreidde aanplakbiljetten hebben kunnen le zen. treedt zaterdag 17 juni de Slin gerland Band op. Het gebeuren vindt plaats in de zaal beneden Jum. De entree is voor leden 2,50 en voor niet-leden 3,50. Leeftijd vanaf 15 jaar. Aanvang 20.30 uur, en we slui ten om 0.30 uur. De leiding die van avond aanwezig is, is: Jan, jCoen, Hans, Theo, Helma, Melanie, Harry, Willy en Marij. Wil de leiding op deze avonden om half zeven aanwezig zijn? Merci. Voetbalnieuws: Zaterdag 1 juli is er weer voetballen, dit keer alleen voor het herenteam. Verdere infor matie kunnen jullie in een van de komende weken in de krant lezen. Avondvierdaagse: de groep van Jum heeft met de avondvierdaagse een prijs in de wacht gesleept, 'n Eerste prijs wel te verstaan. Proficiat! Woensdag 21 juni a.s. onze laatste repetitie vóór de zomervakantie. Dus de repetitie van 28 juni vervalt, van wege reparatie aan het dgk van de school „De Essel". Op woensdag 26 juni beginnen we dan weer. In Peel en Maas zult U tijdig hieraan nog herinnerd wor den. Zaterdag 24 juni zingen we om 19.00 uur in de Vredeskerk tijdens de avondmis. Komt U allen Wilt U, als U verhinderd bent, dat melden aan mevr. Schrooten, tele foon 3309, of aan mevr. v. d. Beke- rom, telefoon 3332. ijkraad Opening speeltuin aan de Leunse- weg Op 23 juni a.s. hoopt de Wijkraad Zuid haar nieuwe speeltuin te ope nen. Een en ander zal een feestelijk tintje krijgen. De wijkraad heeft gemeend om 't raadslid mevr. Poels-Peters, die opening te laten verrichten daar zij in het verleden erg veel in de ge meenteraad heeft moeten strijden ter behoud van dit speelveld. Zoals het er nu voor staat begint de avond rond half acht met een op treden van de Drum- en Showband Venray. Hierna zal mevr. Poels-Peters de aftrap geven voor een voetbalwed strijd tussen het wijkelftal van Zuid en een nog te benaderen dorps- of wijkelftal. Al met al zal een en ander goed weer vragen, waar we dan ook wel op hopen. Het bestuur van de Centrale NKV Venray heeft zich ten doel gesteld in september - oktober van dit jaar te starten met een gewestelijke sociale school. Vorming en scholing op sociaal, economisch en maatschappelijk ge bied alsmede het taalgebruik zijn voor alle werknemers van enorm be lang. Dit zeker in een tijd waarin grote maatschappelijke problemen op gebied van werkgelegenheid, sociale zekerheid en welzijn, door samen werking en overleg tot een oplossing moeten worden gebracht. De totale cursus duurt 3 jaren, waarvan elk jaar een op zichzelf staande cursus is van 60 lessen, elke les duurt 5 kwartier. De te behandelen stof is in het eerste jaar: Maatschappelijke vraagstukken. Staatsinrichting. Geschiedenis van de vakbewe ging. Levensbeschouwelijke vragen. Praktisch taalgebruik. Het cursusgeld bedraagt: 75, per jaar. Voor N.K.V. leden, hun echtgenoten en leden van vrouwen beweging welke aangesloten zijn bij het N.K.V. 200,per jaar, voor niet leden. De cursus kan dan pas starten als er tenminste 20 cursisten ingeschre ven zijn, waarvan minimaal 15 cur sisten lid moeten zijn van het NKV. Aanmelden voor de cursus kan schriftelijk of mondeling bij: P. Hendriks. De Aide Weg 9, Ven ray, tel. 5143; J. v. Knippenberg, v. Montfoort- straat 11, Ysselsteyn, tel. 339; H. Opheij, Hubertusstraat 8, Venray, tel. 3039. Of bij het bestuur van eigen vak afdeling. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dames. a.s. dinsdag 20 juni maken we ons uitstapje naar Giethoorn en Urk. We vertrekken om kwart over acht vanaf busstation Zuid-Ooster. Willen allen die zich opgegeven hebben tp tijd aanwizg zijn. Indien erhinderd graag afmelden vcor zaterdag, zodat anderen in hun plaats mee kunnen. Het Bestuur Pierotten nieuws Repetities dinsdag 20 juni: Junioren: 19.00 tot 20.30 uur; senio ren: 20.15 tot 21.30 uur. Woensdag 21 juni: Senioren 18.45 tot 19.45 uur. SCHUTTERIJ T ZAND AKKER GILDE ST. JAN De schutterij heeft zondag j.l. we derom deelgenomen aan het tweede Bondsfeest te Helden. Ook daar wer- den wederom zoals ook te Maasbree enkele prijzen behaald. Natuurlijk lag dat ook aan de uniformen van de twee bijlenman-- nen en het geweldige mooie uniform van de tambour maitre, dat de Ven-- rayse schutters weer wat meer opr vielen. maar daar was dan ook hard genoeg voor gewerkt om deze man nen in het nieuw te krijgen. Er klonk alom bewondering voor. onze bijlenmannen wat dan ook tij dens de optocht werd beloond met?" de le prijs. Een geweldig sukses. Ock ons koningspaar heeft een 2e prijs behaald waar zij hard voor ge werkt hebben. De tamboer instrukteur Kees Pij nenborg haalde individueel een 2e prijs met trommelen. Jammer dat onze tamboers dit maal geen prijs hebben kunnen be halen, maar tegen deelname van steeds meer ingehuurde korpsen, kan ons jonge korps niet tegenop, hier ligt een taak van de bond om ei iets aan te doen. Toch al met al, een goede propa ganda voor Venray en voor de schut ters een goede stimulans om door te gaan. De schutters hebben nog een druk programma. Zaterdag 24 juni Gildemis ter ere van de Patroonsheilige St. Jan de Doper. Verzamelen 18.00 uur in uni form in ons Gildehuis. De H. Mis begint om 18.30 uur. Zaterdag 1 juli Optocht met Schut terij St. Anna. Verzamelen 14.30 uur in uniform, in ons Gildehuis. Zondag 2 juli O.L.S. Verzamelen in uniform, in ons Gildehuis. Wij rekenen op Uw deelname bij al deze aktiviteiten. jeugdnatuurwacht Laatste excursie De excursies voor de zesde klas- sers op drie woensdagmiddagen naar Asten kunnen we als geslaagd be schouwen. a.s. Zondag 18 juni houden we on ze laatste excursie vóór de grote va kantie. We gaan dan een wandeling maken door de Spurkt, We vertrek ken om 9 uur vanaf de vloeiveldcn. (Komend vanaf Venray-kom, de de Smakterweg op!). Ook nu weer Maasheseweg volgend, sla je linksaf kun je het beste laarzen aantrek ken! Ièdereen die geinteresseerd is in on ze mooie Venrayse natuur, is harte lijk welkom! Leden uit de 5e klas: opgelet! Leden die in de vijfde klas zitten en het volgend schooljaar lid van de Jeugdnatuurwacht willen blijven dienen er op te letten mei te beta len via de acceptgirokaart die in het boekje de ..Jeugdnatuurwachter" zit. Wat je wel moet doen. staat in onze eigen uitgave: „De Natuurvriend". Lees dit dus goed door! Alleen de leden van de Jeugdnatuurwacht die de basisschool verlaten en er toch prijs op stellen om het blaadje van de landelijke stichting te blijven entvangen, kunnen via de ingeslo ten acceptgirokaart betalen en krij gen dan „De Jeugdnatuurwachter" nog thuis gestuurd. Maar aan de ak tiviteiten van de Jeugdnatuurwacht afdeling Venray kun je jammer genoeg niet meer deelnemen, als je het basisonderwijs verlaten hebt. Heb je wel interesse in de zondagse excursies (steeds in Peel en Tvlaas aangekondigd), daar kun je altijd aan deelnemen! Nieuwe leden Alle vierde klassers ontvangen vóór de grote vaktantie op school een papier, waarop duidelijk ver meld staat, wat je dient te doen om Jeugdnatuurwacht-lid te worden. Vermeld wel duidelijk je naam, adres, school en klas! Einde VlUtige Liesjc-aktie De afgelopen week zijn de Vlijtige Liesjes op de scholen gekeurd. Tege lijk met de nieuwe uitgave van „De Natuurvriend" worden per school 'n aantal prijsjes bezorgd voor die le den uit de vijfde en zesde klas, die hun Vlijtig Liesje het best verzorgd hebben. Zonnebloem-aktie Wanneer we beginnen met 't door geven van de hoogte van je zonne bloem, wordt bekend gemaakt in Peel en Maas. Behalve het tijdig opbinden willen we jullie nog één tip geven om je zonnebloem flink te laten groeien: Geef ze eens wat mest: Vzei suk--.es. Tot slot wii het bestuur van de Jeugdnatuurwacht de leerkrachten heel hartelijk bedanken voor de ge weldige medewerking, die we het af gelopen jaar van hen mochten ont vangen. We wensen hen een prettige (welverdiende) vakantie toe! Ook alle leden wensen we vast 'n mooie vakantie met veel zon en veel natuurgenot. PRINS BERNHARD KOMT OP VRIJDAG 16 JUNI NAAR OVERLOON Prins Bernhard zal op vrijdag 16 juni a.s. in het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum in Overloon aan wezig zijn bij de officiële overdracht van het borstbeeld van Peter Zuid aan het museum. Het beeld werd op 18 maart 1967 in het legeringskamp Zeelst (N.Br.) door Prins Bernhard onthuld ter nagedachtenis aan de overleden staatssecretaris van de fensie, de heer J. J. F, Borghouts, die zich in de oorlogsjaren 40/45 on der de schuilnaam „Peter Zuid" op zeer bijzondere wijze heeft onder scheiden in het verzet tegen de duit- sers. Bij deze gelegenheid kreeg het legeringskamp de naam „Peter Zuid Kamp". In november 1977 werd dit kamp, behorende bij de vliegbasis Eindhoven, opgeheven Het programma ziet er als volgt uit: 10.30 uur aankomst van Z.K.H. Prins Bernhard in gezelschap van mej. C. M. Gilles, privé-secretaresse van de Prins, en majoor J. J C. van Rossum du Chatel, adjudant van de Prins bij het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum alhier. Ter begroeting zijn aanwezig: bur gemeester G. van Heusden. mr. E. van Thiel, voorzitter van het muse umbestuur, de heer G. Bensen, be stuurslid van het museum, mevr. W. Borghouts, bestuurslid van het mu seumbestuur, de heer Spitz, direk- teur van het museum en kolonel drs. F. J. van Doorn, commandant van de vliegbasis Eindhoven. Om 11.15 uur: korte inleiding door mr. van Thiel, waarna de comman dant van de vliegbasis Eindhoven het monument zal overdragen aan de voorzitter van het museumbestuur. Om 11.45 uur zal het gezelschap zich naar het documentatiecentrum -begeven, waar de heer H. van Daal, secretaris van het museumbestuur, uitleg zal geven bij een korte rond leiding door de gerenoveerde en uit gebreide expositie. Om plm. 12.30 uur zal Z.K.H. de Prins weer vertrekken. KIENEN Vrijdag 16 juni is er kienen in het gemeenschapshuis door de Overloon- se Kienvereniging, t.b.v. de Over- loonse verenigingen. Aanvang 20 u. DDRUMBAND ST. THEOBALDUS- GÏLDE NAAR WERELDMUZIEK CONCOURS IN KERKRADE Dezer dagen mocht het bestuur van het St. Theobaldusgilde het be richt ontvangen dat de drumband van het gilde op 25 juni a.s. mag deelnemen aan de mars- en show- wedstrijden te Kerkrade. Het tijdstip dat de drumband op moet treden is nog niet vastgesteld. De organisatoren van het wereld muziekconcours hebben verzocht om nu reeds het aantal supporters op te geven dit in verband met de verkoop van de plaatsbewijzen. Diegenen die dit evenement willen meemaken, en gebruik wensen te maken van vervoer per bus, willen die zich zo spoedig mogelijk opge ven bij J. Jacobs, of A. Meijer of bij andere bestuursleden. De opgave moet vóór 19 juni binnen zijn. OUD PAPIER-AKTIE Op 17 juni a.s. zal het St. Theo- Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 januari 1978 tot en met 6 juni 1978 werden 1586 vakatures op genomen in de vakaturebank: op 7 juni 1978 was in 1053 vakatures voorzien, zodat er thans nog 533 plaatsen vakant zijn. waarvan 305 buiten het rayon Venray. Hier volgt een greep uit de vaka tures in het rayon Venray: in de bouwsektor en aanverwan te sektoren: (leerling) metselaars, stucadoors. (leerling)voeger, (leerling)tim- merlieden. opperlieden, grond werkers, (leerling)dakdckkers, schilders, uitvoerder, le tekenaar stedefceuwkundig tekenaar, wo ninginrichter/stoffeerder. bouw kundig calculator, kostprijsdes- kundige. in de m-ctaalsektor: gereedschapmaker, autogeen/elek trisch pijplassers, plaatwerker/ spuiter, (leerling)automonteurs. elektromonteurs. c.v.-montcurs. monteur legbatterijen, onder houdsmonteur. zinkwerker/lood- gieter, gercedschapslijper, slijper/ polijster, draaier, frezers, hoor ders, profielwalsers, machine bedienden, montagemedewerkers, richter, industric-lakspuitcrs. spuiter, meet- en regeltccnnicus, machinist. in de dienstensektor: administratief medewerkers, re ceptionist, recptionisWtelfoniste. assistent accountant, commrcieel medewerk(st)er, verkoopsters, verkopers, verkoop-inspektuer, serveerster, gastdocenten, ver- vertegenwoordiger, chefslager. pleegkundige-B. le groepsleider, rij-instruktcur/trice. nationaal chauffeurs, heftruckchauffeur. overigen: schoonmaaksters, algemeen ass.s- tent civiele dienst., pompbedien de. produktiemedewerkers. ma gazijnbediende. leidinggevend kapper/kapster, bewaker nacht- veiligheidsdienst. pluimveever- zerger. asistent bedrijfsleider pluimveebedrijf. medewerker varkensbedrijf, champignonkwc- kersknecht. De vakatures worden snel bezet! Een vakature van vandaag kan mor gen reeds voorzien zijn. Kom U daarem zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakature bestand. De vakaturebank is geopend, iede re werkadg 's morgens van 08.15 tot 12.30 uur en 's middags van 13.45 tot 17.00 uur. Kledingspeciaalzaken voor mannen en jongemannen (v.a. 5 jaar) VENRAY BOXMEER DEURNE CÜYK Grotestraat 9a Stfeenstraat 73 De Martinet 17 K. Molenstraat UIT PEEL EN MAAS VAN 12 JUNI 1948 Aan het Gymnasium Imaculatae Conceptionis slaagden voor het eind examen onze dorpsgenoten L. Zwit- serlood en W. Bloemen. De door firma Gebr. Verstraelen alhier nieuw gebouwde kerk te Azenray bij Roermond zal op 7 juli a.s. plechtig ingezegend worden. Zondagmiddag tijdens de gilde- feesten te Holthees, werd ten nadele van J. B. te Smakt een rijwiel ge stolen. Het rijwiel was afgesloten geplaatst in de smederij van S. De Schutterij ,,'t Zandakker" zal de beschikking krijgen over een ei gen schietbaan aan de Vlakwater- weg. Maandenlang zijn de schutters al in de weer geweest om het terrein in orde te maken. Binnenkort zal de nieuwe schietbaan ingezegend wor den en dan zal op dit terrein het jaarlijkse koningsschieten plaats hebben. Hartelijk dank aan het Katholiek Thuisfront afd. Oirlo voor het ont vangen Paaspakket. J. Claessens en G. Baltissen Dpi. soldaten 4-5-6 R.I. Voor de blijken van belangstelling ondervonden bij mijn terugkeer uit Indonesië betuig ik, mede namens mijn ouders, hartelijk dank, speciaal aan de buurtvereniging „St. Oda" en Limburgs Thuisfront. H. Th, Goe- mans O.V.W. soldaat le klas I-III R.I. Op 1 juli zal de heer Louis Kur- vers te Oirlo. de dienst weg en wer ken van de Ned, Spoorwegen verlat ten om na gedane arbeid rustig van zijn pensioen te gaan genieten. De fancy-fair, die zaterdag en zon dag gehouden werd in zaal Wilhel- mina Schaeffers, ten bate van de K.A.B. en Katholiek Thuisfront is schitterend geslaagd. Op alle dagen was de toeloop van het publiek zeer groot, zodat de uitkomsten wel be vredigend zullen zijn. De Thuisfront-ronde in Sevenum leverde weer enkele goede resulta ten op voor de Wielerclub Venray. Zo behaalde in de junioren afdeling A, Bergmans de le prijs, terwijl in de senioren afdeling Gommans en Swaghoven resp. de 2e en 4e prijs in de wacht sleepten. Ook werd door de wielerclub deze week deelgeno men aan de avond-driedaagse te Bel- feld. baldusgilde het oud papier weer op halen. Zet het op tijd langs de weg en gebundeld natuurlijk. Ook vodden kunnen meegegeven worden, mits apart verpakt. Hebt u oud ijzer, laat dit dan even weten aan A. Verschuren, Zand straat 6. Maandag vertrok vanuit Maastricht de eerste Limburgse bedevaart na de oorlog (de 20e van het totaal). 602 pelgrims, waaronder vele priesters, zijn meegegaan alsmede 80 zieken. Dr. Verbeek uit St. Anthonis heeft de medische leiding, ook Vader Bisschop is incognito, als zo dikwijls voor de oorlog, meegereisd. De alge mene intentie is een behouden te rugkeer van onze jongens uit Indo nesië. Er wordt actie gevoerd om de niet in gebruik zijnde opbouwkampen in Noord Limburg een andere dan de oorspronkelijke bestemming te ge ven. In Venray is thans een begin gemaakt met de ontruiming van de villa „Josephina" te Oostrum, Thans moet nog worden beslist of er een huishoudschool in ondergebracht zat werden, dan wel dat het gebouw ge splitst zal worden ten behoeve van de huisvesting van gezinnen. Teneinde de belangstelling voor de bijenteelt ook bij de jongeren op te wekken heeft de vereniging voor het landbouwonderwijs te Roermond het plan opgevat in de fruitteeltstreken over te gaan tot het verbinden van zogenaamde bijenvakscholen aan en kele lager landbouwscholen. Te Sit- tard bestaat reeds zo'n bijenvak- school. Men wil er nu ook een gaan oprichten in Venray. Vorige week maakte de Nederland se Staatscourant bekend, dat Hare Majesteit de Koningin op 4 septem ber a.s. afstand zal doen van de Krcon, zodat H.K.H. Prinses Juliana op die dag de regering zal aanvaar den. De beëediging en huldiging van de nieuwe koningin zal plaats vin den op 6 september a.s We kunnen slechts hopen dat het Oranje Comi té deze dagen ook hier ter plaatse dit feit zal gaan vieren. Ligt Maashees in Noord Limburg? De Gazet van Limburg, het Provin ciaal Dagblad, publiceerde deze week een artikel over de verrijzende silo van de fa. Havens te Maashees. De journalist noemde de graansilo o.m. „het symbool van de Limburgse energie", de reus die staat te pron ken in het Noord Limburgse land schap, een symbool van Limburgs verbeten strijd tegen de gruwel der oorlogsverwoesting". Mogelijk zijn ze in Maastricht niet zo goed bekend met Noord Limburg of zijn ze ver woed aan het annexeren geslagen, maar Maashees ligt nog altijd in Limburg. Te Holthees-Smakt waren zondag j.l. alle kleuren van de regenboog te vinden, waar de ene schutter of gil- debroeder de ander overtroefde met kleurrijk costuum of vaandel. EK? gilde vierten ze deden het goed! Hel ging er vrolijk aan toe. De ven dels zwaaiden, de trommels roffel de, de geweren knalden, het zilver blonk en koningen en koninginnen waren er bij de vleet. Kan er een mooiere omlijsting zijn voor een 600-jarig bestaan? Meer dan 25 gil den en schutterijen defileerden langs de jury's, die druk werk hadden om uit het bonte gewemel de besten te halen en te bekronen. Tussen al les door dreinsde de draaioigel van het „perdjesspul" en kwam de Hol landse nieuwe aan een droevig ein de. De Venrayse prijswinnaars wa ren: Marsslaan: le prijs G Janssen, Venray. 4e prijs J. Janssen, Venray. Marsslaan junioren: le prijs Jans sen Venray. Mooiste houding schut terijen: le prijs St. Anna. Venray; 2e prijs Het Zandakker, Venray.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 7