Polio injecties Landschaps recreatie steeds meer in trek Veel doden en gewonden op de weg tijdens de vakantie roede brandweer wedstrijden Succesvolle 20e wandelvierdaagse „Serenade" r>-L i KANTOORMEUBELEN NOUD VAN DEN EIJNDE INGEZONDEN DUITSE JONGEREN WORDEN DOOR BURGEMEESTER DITTRECH ONTVANGEN JUGENDLAGER YSSELSTEYN/NL Rooivergunning verleend Bijdrage voor Zangers van Sint Frans Fietspad Venray- Overloon Grondaankopen in Merselo GESLAAGD Elf brandweerkorpsen uit Brabant [en Limburg hadden zich zaterdag ^erzameld bij de kantine van „Den >ggerd" om vandaar uit te ver rekken naar het wedstrijd-objekt: «viljoen E van St. Servatius. In dit laviljoen zou brand zijn uitgebro- ;en op de eerste verdieping; ieder- »en had kunnen vluchten, behalve de ftbediende. Van beneden uit was jing zou moeten worden gebracht |iet gebouw niet toegankelijk; red middels de buitentrap. Vanwege de K>kontwikkeling moesten de brand wachten gebruik maken van pers- ichtmaskers. Een eerste waterstraal jou op de zolder worden ingezet ter- jevijl nog een straal nodig was voor reding van de liftbediende. Naast faeze redding moest ook nog een vat ^ïet uiterst gevaarlijke stof in vei- pigheid worden gebracht. Het was deze opdracht welke de [ll korpsen te verwerken kregen en raaraan zij zich met bewonderens- raardige inspanning hebben gewijd, be jury had daarbij de moeilijke «aak om de prijzen zo objektief mo gelijk vast te stellen. Dat daarbij Kekcnstateerd werd dat verschillen de korpsen speciale aandacht zouden moeten schenken aan hun materieel, ndat kleine gebreken waren vast gesteld, is gelukkig een tijdig vast gestelde bijkomstigheid. De provinciale wedstrijdleider, de iheer Delnoy, was uiterst tevreden |over de organisatie, die hij perfekt Inoemde. „Als in Vemray alle dien- Isten zó opereren, dan moet het een plezier zijn om hier burgemeester te zijn." Burgemeester Defesche was er- telijk voor de lof welke het Venrayse brandweerkorps werd toegezwaaid. Volgens de wet is hij opperbevelheb ber van de Venrayse brandweer, maar hij verklaarde desondanks to taal ondeskundig te zijn. Als ondes kundige had hij toch bewondering voor de inzet en de dicipline van elk korps. Bewondering en plezier ook voor de „gemenigheidjes" die in deze wedstrijd waren ingebouwd, welke door velen met bravour wer den omzeild, terwijl anderen er met beide benen intrapten. Vervolgens mocht de burgemees ter de prijzen uitreiken welke door de jury als volgt waren vasteesteld: 1. Vrijwillige Brandweer Hout Ble- rick; 2. Vrijwillige Brandweer Reu- ver-Beesel; 3. Vrijwillige Brandweer Oudenbosch; 4. Vrijwillige Brand weer Gorinchem. De 5e tot en met de lie plaats werden behaald door de brandweren van de PLEM, Bug- genum, Zundert, Herpen, Roosen- daal-stad, Blerick en Boekei. De Vrijwillige Brandweer van Hout-Blerick kreeg ook de prijs toe bedeeld van de beste ordonnans, ter wijl ze de prijs voor de beste pomp bediende moesten delen met de Brandweer van de PLEM uit Bug- genum. De eerste prijs-winnaars mogen op 2 september a.s. deelnemen aan de landelijke wedstrijden te Rhenen. Als Nederlanders in hun vrije tijd buiten willen zijn. is de helft van ben het liefst in een natuurlijke om geving waar geen of weinig voor- leningen voor de recreatie zijn aan- feelegd en zonder dat daar veel an- lere recreanten komen. Vsel minder Nederlanders hebben een voorkeur »or dat type van recreatieprojecten [dat wordt gekenmerkt door een hoog •orzieningen-niveau en waar spra ke is van een druk en intensief ge- pruik. Dit is een belangrijke conclusie uit >en onderzoek naar de bestaande iorkeuren van Nederlanders voor [uiteenlopende vormen van openlucht rreatie. In het nderzoek ging het [vooral om de voorkeuren voor wat genoemd wordt intensieve of ex tensieve recreatie. Dit onderzoek is [uitgevoerd door het Instituut voor «gepaste Sociologie te Nijmegen, [en werd verricht in opdracht van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. iDe onderzoekresultaten zijn geba- feeerd op een ondervraging van 2.000 roersonen verspreid over Nederland. Deze conclusie zal het Venrayse gemeentebestuur misschien wel pret tig in de oren klinken. We zitten hier immers nog steeds met het „in vullen" van het gehele recreatiege bied Vlakwater. In het jongste ver leden heeft een groep Venrayers hierover zijn gedachten later, gaan en een rapport over samengesteld. Daarin waren voor dit recreatiege bied diverse elementen opgenomen die het publiek op aangename wijze moesten bezighouden. Nu blijkt ech ter, uit het bovenaangehaalde on derzoek, dat men (het publiek) daar helemaal niet zoveel prijs op stelt, althans veel minder dan men ver wacht had. Bijna tweederde van de onder vraagde Nederlanders stelt rust en stilte bij 't recreëren op prijs, waar bij overigens de aanwezigheid van enkele andere mensen nog wel ge- accpterd wordt; voor 9 procent gaat echter ook dit te ver. Eenderde deel van de Nederlan- drs vindt enige drukte juist prettig. De betekenis van de natuurlijke om geving bij het recreëren is voor de meeste ondervraagden groot. Als men voorzieningen in de natuurlijke omgeving al wenst, dan gaat de voorkeur vooral uit naar eenvoudige onopvallende zaken. Circa 40% ziet ze liever helemaal niet. Een illustra tie hiervan is de beperkte behoefte aan gemarkeerde routes in de na tuur; de meesten gaan liever hun eigen weg, ongeacht of men nu wan delt, fietst of auto rijdt. Het maakt niet uit waar men woont: steeds overweegt de voor keur voor landschapsreceatie. Dit geldt ook voor de verschillende VOOR AL UW NAAR FIRMA MOLENSTRAAT 1 DEURNE telefoon 04930 - 2561 telex 51388 leeftijdscategorieën, voor mannen en vrouwen en voor personen in ver schillende gezinssituaties. In hogere sociale milieus hebben naar verhou ding iets meer personen een voor keur voor landschapsrecreatie dan in de lagere sociale milieus. De geneigdheid om naar drukke recreatieprojecten met veel aange legde voorzieningen te gaan is niet groot. De helft van de ondervraagden staat daar negatief tegenover en zou er niet of hooguit een enkele keer naar toe willen. Van de anderen die er wel (enigszins) positief tegenover staan, zou slechts een beperkt deel er vaak naar toe wilen. Eenvijfde deel van de mensen heeft geen uitgesproken vookeur; zij doen beide ongeveer even graag. Voor hen. maar ook voor de recreanten die wel een voorkeur hebben, is het belangrijk, dat er mogelijkheden be staan om op verschillende manieren te kunnen recreëren. Het beleid van de overheid dient daar dan ook op gericht te zijn. Velen (bijna tweederde van de on dervraagden) gaan regelmatig naar de bossen; afgaande op de cijfers is het zelfs zo dat het recreëren in de bossen de meest populaire vorm van openluchtrecreatie is. Zowel uit het feitelijke gedrag als uit de opgegeven voorkeur is op te maken, dat het recreëren in een lan delijke omgeving of in het polder landschap bij velen 'n belangrijkere plaats inneemt dan verwacht werd. Een deel van de bevolking ervaart in het algemeen een gebrek aan overeenstemming tussen datgene wat men graag zou willen doer, en dat wat men in zijn vrije tijd feitelijk doet. Voor dit gebrek aan overeen stemming tussen voorkeur en gedrag worden vooral drie redenen ge noemd: gezinsomstandigheden, ge brekkig aanbod (mogelijkheden te ver, te weinig in aantal) en tijdge brek. Velen (40%) hadden in voor jaar en zomer graag vaker door een mooi landschap willen fietsen of va ker in een rustig natuurgebied wil len wandelen. Begunstigd door goed wandelweer ging donderdag 8 juni deze wandel manifestatie van start. In alle op zichten is ook deze vierdaagse in Venray een sukses te noemen. Vier dagen goed wandelweer, 3270 deelnemers, een goede voorberei ding door het organiserend comité, goede zorgen van leidsters en lei ders van groepen, de medewerking van personeel van de basis- en kleu terscholen, van Gemeentelijke auto riteiten en zeker niet het minst van de Gemeentelijke politie, dit alles droeg bij tot een groot sifkses. Dit sukses werd zondag 11 juni af gesloten met een défilé voor de au toriteiten vanaf het bordes van de schouwburg. Een défilé dat werd opgeluisterd door muziekkorpsen, begeleid werd door de zon en gade geslagen werd door een groot be langstellend publiek. Het was een feestelijke intocht. Het organiserend comité dank al len die, op welke wijze dan ook, hebben meegewerkt om dit jaarlijkse wandelgebeuren te doen slagen. Het was weer geweldig goed. UITSLAGEN AVONDVIERDAAGSE 5 km gelgenhe ids groepen: 1 Jeanne d'Arc 2 Judo B. 3 Judo C. 4 De Hummeltjes 5 Judo A. Wandelgroepen: 1 Belhamels 2 Natuurvrienden 3 Natuurvrienden 4 St. Ghristoffel Eervolle vermelding: Bejaarden Venray 10 km gelegenheidsgroepen: 1 K.J.B. Castlo Castenray 2 Juliana Wans sum 3 Juliana Wanssum 4 K.M.G. Jonge Garde Oirlo 5 Juliana Wanssum 6 Juliana Wanssum 7 Jeanne d'Arc Kabouters 2 8 St. Oda Kabouters 9 Jeanne d'Arc Kabouters 2 10 St. Oda Gidsen jun. sen. 10 De Lekkerbekjes 11 Judo A 12 J.U.G. Geysteren 13 Judo B 14 Zuidvruchtjes 15 Manual Handbalvereniging 10 km wandelgroepen: 1 Natuurvrienden Merselo 2 Belhamels Leunen 3 St. Christofel 4 De Doorzetters 15 km gelegenheidsgroepen: 1 J.U.M. Merselo 2 Jeugdkoor Wanssum 3 Judovereniging Venray 4 Softbal Junioren 5 Jeanne d'Arc Gidsen 5 Zuidvruchtjes 15 km wandelgroepen: 1 St. Christoffel PEEL EN MAAS uw krant Veilig Verkeer Nederland begint nieuwe aktie In de vier zomermaanden van vo rig jaar (juni. juli, augustus en sep tember) gebeurden op de Nederland se wegen 19.900 opgevallen. Daarbij vielen 875 doden en 23.410 gewon den. In deze vakantiemaanden bü uitstek waren dat per dag meer dan 163 cngevallen, 7 doden en 191 ge wonden. Voor Veilig Verkeer Nederland is dat aanieding deze zomer bijzondere aandacht te besteden aan 't recrea tie- en vakantieverkeer. Thema van deze vandaag begonnen aktie is: „Prettige vakante". Onderwerpen waarover voorlichting wordt gege ven zijn onder andere inhalen, ge drag op autosnelwegen, alcohol en autogordels. De campagne, gevoerd in samenwerking met de Centrale Politie Verkeersdienst en de Ver- keerscommissie Openbaar Ministe rie. wordt ondersteund met affiches en raambiljetten. Ook worden er nf- valzakjes voor in de auto verspreid in campings en motels en aan de grensposten. Het aantal verkeersdoden en -ge wonden dat vorig jaar in juni, juli, augustus en septembei viel, was ho ger dan in 1976; toen waren er 855 deden en 23.192 gewonden. IN DE ZOMER MEER Het staat vast dat in de zomer maanden gemiddeld meer slachtof fers zijn te betreuren onder de ver keersdeelnemers dan in de andere maanden van het jaar. Alleen de maand juli steekt steeds gunstig af, vermoedelijk omdat dan veel Nederlanders met vakantie in het buitenland zijn. Volgs de meest recente en per maand uitgesplitste cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek vallen er gedurende de zomermaan den vooral doden onder bestuurders Teen ik enkele weken geleden met enkele kennissen ging zwemmen 'n het gemeentelijk zwembad aan de Hcopweg te Venray, kwamen wij vcor enkele verrassingen te staan. Om te beginnen moesten wij een half uur wachten alvorens het ter rein te kunnen betreden. Dit kwam voornamelijk door het feit dat er maar aan één kassa betaald kon worden, wat eigenlijk ,op een tro pische dag. belachelijk genoemd kan werden. Teen wij dan eindelijk bin nen waren, wachtte ons een tweede verrassing. Op de uitgestrekte zon neweide konden wij namelijk geen geschikte plaats vinden om ons neer te vleien. Dit kwam niet door dat het zo druk was. De oorzaak daarvan was na melijk de rotzooi die overal over het terrein verspreid lag. Plastic flesjes, doosjes, papier, sinaasappel- en ba nanenschillen en nog meer van die troep; het gehele terrein lag er vies en vettig bij. Je kon zien dat er to taal niets aan gedaan was om het geheel netjes te houden. Wer kelijk schandalig en dat nog wel op zondagmorgen- Een dergelijk terrein dient iedere avond, als het publiek vertrokken is, schoongemaakt te worden. Na wat van bovengenoemde rom mel naar de vuilnisbakken te heb ben gebracht, konden wij ons op het gras uitstrekken en alles op ons ge mak bekijken. Tot onze verbazing ontdekten wij nergens, behalve dan bij de kleedhokjes, douches. Ieder een, jong en oud, dook met hun be zwete en met allerlei olieën ingevet lijf het water van het bad in. Om dan maar niet over vuile voeten te praten! Nee, een dagjp zwemgenot was door dit alles snel over, en dat in Venray, en nog wel op zondagmor gen. (Naam inzender ter redaktie bekend) In verband met de huidige polio epidemie in ons land heeft de Ge neeskundig Hoofdinspecteur voor de Volksgezondheid onder andere con tact opgenomen met de Provinciale Entorganisatie in de provincie Lim burg. In aansluiting daaraan vond over leg plaats tussen de Geneeskundig Inspecteur voor Limburg, de D.G.D.'s de Provinciale Entorganisatie etc. Uit dit overleg bleek nogmaals dat de entingstoestand van kinderen en jong volwassenen in Limburg dank zij herhaalde inentingscampagnes in het verleden zeer goed te noemen is en dat er geen enkele reden tot be zorgdheid bestaat. Personen onder de 27 jaar echter die in het verleden om principiële of andere redenen niet zijn ingeënt tegen polio wordt geadviseerd ae ge troffen plaatsen niet te bezoeken. Onder niet- of niet volledig inge ente personen worden verstaan, per sonen die gedurende hun leven twee of minder injecties tegen polio heb ben ontvangen. Deze personen onder de 27 jaar wordt sterk geadviseerd zich alsnog te laten inenten. Gelegenheid hiertoe wordt op afspraak gegeven op de plaatse lijke wijkgebouwen van 't Limburg se Groene Kruis en bij de D.G.D.'s. De vaccinatie zal kosteloos zijn en bestaat uit een reeks van drie in jecties. Voor diegenen die in hun leven reeds drie polio-injecties hebben ontvangen is extra inenting niet no dig. en passagiers van personenauto's. Wat de gewondencijfers betreft spannen de bromfietsers en hun duo passagiers de kroon. ALCOHOL Bij verkeersongevallen waarbij alcoholgebruik geconstateerd werd, vielen in juni, juli. augustus cn sep tember van het vorig jaar 390 doden en 6.660 gewonden. Dat waren er beduidend meer dan in de overeen komstige periode van 1976, toen zorgde alcohol in het verkeer voor 313 doden en 5.730 gewonden. INHALEN Analyses van inhaal-ongevallen maken duidelijk dat bij het begin van deze gevaarlijke manoeuvre de meeste fouten worden gemaakt. Het in gevaar brengen van het tegemoet 'komende verkeer speelt daarbij een overwegende rol. Tijdens het inhalen wordt door gaans onvoldoende afstand bewaard. Bij het beëindigen van de inhaal manoeuvre wordt de ingehaalde weggebruiker vaak gesneden. Bij frontale botsingen buiten de bebcuwde kom gaat het in de mees te gevallen om inhaal-ongevallen; daarbij komen jaarlijks ongeveer 200 mensen om. KERKHOF VOOR DUITSE GESNEUVELDEN'*» rV YSSELSTEYN-VENRAY/PROV. LIMBURG T +T De eerste groep Duitse jongeren welke dit jaar in het kader van de aktie „Verzoening over de graven, werken aan de vrede" op het Duits soldatenkerkhof in Ysselsteyn de vernieuwing van de grafkruisen voortzet, arriveert heden vrijdag en is afkomstig uit de deelstaat Baden Wiirtemberg. Het zijn allen idealis ten, want in hun vrije tijd zetten zij zich in hun woonplaats in bij de or ganisatie van het Algemeen Red- dingsverband. Gedurende twee we ken werken zij op het kerkhof, of feren daar hun vakantie voor op en betalen voor hun verzorging. Het enigste genoegen wat ze on dervinden is. dat ze een tweedaags rondtocht maken door Nederland, en er enkele excursies worden gemaakt, waarvan een aan het Nationaal Oor- logs- en Verzetsmuseum te Over- loon om daar een indruk te krijgen wat het Nederlandse volk onder de laatste wereldoorlog heeft moeten ondergaan. Daarnaast zijn er de kontakten met de Ysselsteynse bevolking cn met de campinggasten in de cam ping de Heidse Peel. Burgemeester Dittrich van Meer- lo-Wanssum zet ook dit jaar de tra ditie voort om de groep jongeren, waarvoor hij de grootste bewonde ring heeft, officieel te ontvangen op het gemeentehuis. Dit jaar is de eer ste greep te gast op woensdag 28 juni om 5 uur. De deelnemers wordt een kcud buffet aangeboden in zaal Het Brugeind. De groep zal op 29 juni worden afgelost door een groep van de Köl- pingfamilie uit Kreis Möhringen. De tweede groep zal eveneens traditio neel worden ontvangen door het Venrayse gemeentebestuur op het gemeentehuis- De gezamenlijke groepen staan ook dit jaar weer o.l.v. Peter Muller uit Plcchingen, welke al meer dan 10 jaar de algehele leider is. Dader snel gepakt De 27-jarig Venrayenaar G. schijnt het niet te leren, want daags nadat tegen hem 14 dagen onvoorwaarde lijke gevangenisstraf was gevraagd terzake diefstal, ging hij bij de ju welier C. aan de Grctestraat een ge repareerd horloge ophalen en heeft hij kans gezien een aansteker ter waarde van 285 gulden mee te ne men. Die diefstal werd spoedig be merkt en omdat de naam bekend was, was het voor de politie een koud kunstje G. aan te houden. Niet alleen de aansteker werd gevonden, ook nog enkele zilveren oorringe tjes welke hij ook bij de juwelier in zijn zak had gestoken Eveneens werden 16 grammofoonplaten gevon den welke hij in de Muziekhal in de Passage had meegenomen. De be heerder van de Muziekhal had die platen nog niet gemist. De gestolen goederen zijn aan de eigenaars te ruggegeven en proces verbaal tegen de Venrayenaar is aangezegd. De heer G. J. W. Sikes heeft de gemeente vergunning gevraagd voor het rooien van ca. 300 m2 struiken langs zijn aan de Overloonseweg ge legen perceel. Het college heeft daartegen geen bezwaar mits de houtwal langs de weg gehandhaafd blijft. Het gedeelte, dat de heer Sikes wil vellen bestaat voornamelijk uii vogelkers, wat vlier en ligustrum ter plaatse waar vroeger een gebouwtje stond. Als de struiken gerooid zijn heeft de heer Sikes een rechte lijn langs zijn bouw-weiland, hetgeen voor hem het werk zal vergemakkelijken. B. en w. hebben besloten een be drag van 1.500,uit het vereni gingsfonds culturele organisaties be schikbaar te stellen aan de Zangers van Sint Frans. De zangers gaan in juli a.s. naar het jongerenkorencongres in Wenen, georganiseerd door Pueri Cantores, waarbij het Venrayse koor is aan gesloten. Omdat het koor hiervoor een bui tengewone uitgave moet doen en de zangers zelf al voor een behoorlijk bedrag zorgen, menen b. en w. dat de bijdrage uit het verenigingsfonds alleszins verantwoord is. Burgemeester en wethouders van Venray hebben de Grontmij n.v. De Bilt opdracht gegeven tot het be- steksgereedmaken van het fietspad Venray-Overloon. Het is de bedoeling, dat in eerste instantie een fietspad aan de west zijde van de Overloonseweg wordt aangelegd en over enkele jaren zal nog een fietspad aan de andere kant van de weg komen. Vanuit kostenoverwegingen kwam het voordeliger uit om de Grondmij het bestek voor beide fietspaden te laten maken. Ten behoeve van de rekonslruktie van het Grootdorp in Merselo heb ben b. en w. de volgende stukjes grond gekocht: ca. 35 m2 van dhr. M. A. Michiels; 15 m2 van mevr. M. G. H. de Rijk-van Meijel; 50 m2 van dhr. J. H. Cox en 45 m2 van dhr. M. L. M. Kessels. Wilbertkapel in Geysterse bossen Ons bericht over een avondmis op woensdagen in de maanden juni, ju li en augustus in de Wilbertkapel in de Geysterse bossen is door sommi gen verkeerd verstaan. Zij hebben gemeend dat er iedere avond een avondmis is. Alléén op de woens dagen om 7 uur 's avonds is er in de wandelmaanden juni, juli en augus tus in de Wilbertkapel in het bos 'n avondmis. Wedstrijd viel tegen Omdat de wedstrijd Nederland- Peru de 27 jarige Venrayer P. v. d. W. was tegengevallen, was hij maar een glaasje bier gaan drinken, zo verklaarde hij. althans, en dat zijn er waarschijnlijk wat teveel geweest want bij het nemen van de bocht Ju- lianasingel-Oude Oostrumseweg had hij de door hem bestuurde auto on voldoende onder controle en botste tegen een rechts van de weg staande lichtmast. De politie konstateerde dat drankgebruik, liet de bestuur der pijpje blazen en daarna de bloed proef ondergaan. Men legde hem 'n rijverbod op. Overigens werd de be stuurder bij de botsing niet gewond, wel werd de auto zwaar beschadigd. Drank in bestuur ders Tijdens een routine-controle hield Venrays politie een 29 jarige be stuurder uit Heyen aan, en een even- oude bestuurder uit Venray, die on der invloed van alcohol hun auto be stuurden. Ook een 40 jarige brom fietser uit Venray had teveel aan Bacchus geofferd. Voor alle drie pijp je blazen en het ondergaan van de bloedproef. Proces verbaal werd aangezegd. Venrayer ingereden op caféhouder In de nacht van donderdag op vrij dag omstreeks kwart voor drie is 'n personenauto, eigendom van de 39 jarige F. A. uit Venray, bij café 't Veule aldaar tegen een deur. 2 hek ken en terrasstoelen gereden, daar na is de auto nog op de caféhouder D. ingereden. De Venrayer kwam kort daarna aan het politiebureau melder} dat er moeilijkheden waren geweest in bovenvermeld café om trent een nog openstaande schuld, maar dat was later bijgelegd. Ook vanuit het Veulen kwam bericht binnen en men vond 't voor een juist onderzoek beter de bedoelde Ven rayenaar aan te houden. De Venray enaar ontkent de auto te hebben be stuurd. zijn verloofde zou hebben ge reden en in paniek tegen de deur, hekken en stoelen te hebben gere den. Na onderzoek en verhoor is de Venrayenaar huiswaarts gezonden. Naar aanleiding van het bericht, vorige week in ons blad, in de ru briek „Venray 30 jaar geleden", waarin melding werd gemaakt dat de voormalige brouwerij Rutten toen 70 jaar bestond, heeft Schutterij St. Anna van 't Eind gemeend aan deze verjaardag nog een feestelijk tintje te moeten geven. Laat op de avond werden de gildeleden nog bij elkaar geroepen cn gezamclijk toog men naar de woning van de familie Rut ten om aldaar met tromgeroffel een serenade te brengen. En hoewel er feitelijk geen feest meer te vieren viel. werden de gildeleden toch nog gastvrij ontvangen Inbraak in nood- winkel In dc nacht van zondag op maan dag hebben onbevoegden zich toe gang weten te verschaffen tot de noodwinkel van de firma Ebberink aan de Schoolstraat. Vermoedelijk hebben de daders hun auto op de parkeerplaats 3chter de schouwburg geparkeerd cn zijn van daaruit via tuinen naar de noodwinkel gegaan. Voor zover kon worden nagegaan zijn er gestolen: 100 kinderbroeken, 30 spijkerbroeken. 140 T-shirts. 27 handdoeken en een aantal bikini's, het geheel ter waarde van 7500.-. Het is juist de laatste week dat d:t textielbedrijf nog in de noodwinkel is gehuisvest. Geparkeerde auto beschadigd Een op de parkeerplaats tussen Patersstraat en Henseniusstraat ge parkeerde auto van L. P. uit Merse lo werd beschadigd aangetroffen. Met een scherp voorwerp was het kofferdeksel bekrast. Spijkerjas gestolen De Venrayer M. v- D. deed aangifte dat een onder de snelbinder van zijn fiets geplaatste spijkerjas verdwe nen was. De fiets had hij gestald bij een Venrayse school. Koeien langs spoorlijn Een speurtccht naar een 20-tal koeien, welke ter hoogte van het Boddenbrock te Klein Oirlo zouden loslopen, leverde de politie geen re sultaat op. Die koeien waren opge merkt door personeel van de diesel- trein Venlo-Nijmegen en had tot ge volg dat de treinen ter plaatse lang zaam gingen rijden, totdat de politie een onderzoek had ingesteld en het itin veilig ken deergeven aan de Nederlandse Spoorwegen. Bromfietser tegen op weg lopende koeien Te laat zag de 17 jarige bromfiet ser F. M. in het nachtelijk duister op de Merseloseweg loslopende koei en. Hij'botste met zijn bromfiets gen de achterbil van een koe. kwam te vallen zonder daarbij ernstig ge wond te raken. De koeien werden in een weide gedreven en de politie tracht de eigenaar van de koeien op te sporen, en de oorzaak na te gaan hoe de koeien op de weg konden ko men. Ventielen uit fietsen geschroefd Een opmerkzame bode van hert Venrayse gemeentehuis zag enkele knapen lopen bij de fietsenstalling bij het gemeentehuis en zag dat ven tielen uit de fietsen werd gedraaid. Hij wist een der knapen te pakken en over te geven aan de politie. Deze stelde vast dat het de eerste keer was dat de knapen dat „geintje" uit haalden. Gezien de schrik geloven wij dat het bij die ene keer zal blij ven. Diefstal uit defekte auto Een enkele dagen langs de Deur- neseweg staande defekte auto van B. uit Roermond heeft de aandacht ge trokken van lieden welke het met het mijn en dijn niet zo nauw.ne men. Door het inslaan van de ach terruit is men binnenin de auto kun nen komen. De aanwezige autoradio werd uit de auto gesloopt. Ook wer den nog enkele andere accessoires meegenomen. Men vraagt zich af. waarom de auto daar zolang onbe heerd heeft gestaan, dat vraagt ei genlijk om diefstal. Te Tilburg slaagde voor de akte J, lichamelijke oefening, de heer J. Arts te Venray. Te Den Haag slaagde voor het di ploma verpakkingsdeskundige B de heer Paul Wijnen, alhier. Vorig jaar behaalde hij reeds het diploma A. De heer Wijnen is werkzaam bij Ne- lipak Verpakkingsindustrie. openbare bibliotheek ja venray JEUGDAFDELING Schoolstraat 32 Tel. 197* Keuze uit de aanwinsten: K. Chapman en B. Baker. Postze gels. B. Cole. De dieren van boer Bonjoer. A. van Duin. Didi helpt haar vader. M. Jansen. De regenworm; een nut tig dier. S. Laverrière en Chr. Neuville. Ko kerellen. U. Löfgren. Albin en de dolle fieU. P. Meinema. Koning Treurder in Ladnstan. Spectrum Lees-, kijk- en speelboek. Oude kinderliedjes. W. Vandersteen. De maffe maniak.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 3