>NJ POLITIERECHTER AGENDA GEMEENTEPRAAT VLOOIEN IN VENRAY WEER IN OPMARS Venray IN EllTERPENIEUWS Raadsvergadering Meerlo-Wanssum ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 3 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisortsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, De Muinck Keizer en Wittgen Dr. E. DE MUINCK KEIZER Patorsstraat 30 - telefoon 4480 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Vercauteren en De Vocht P. CORVER, arts Oostsingel 6 telefoon 1393 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'smiddags van 17-18 uur WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK ST. ODA hoek Schoolstraat-Passage telefoon 1255 ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04730-4455 ZONDAGSniENST GROENE KRU18 Venray-Me«»rlf>-Wanssum Mevr. Zr. M. Vermeulen-Arts telefoon 04780 - 1269 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg, tel. 1269 uitsluitend op afspraak. Inlichtingen en boodschappen iedere morgen van 8.30 tot 9 uur, behalve in het weekend. Na 9 uur kunnen eventuele berichten gedurende de gehele dag eveneens worden door gegeven aan de administratie onder hetzelfde nummer. CONSULTATIEBUREAU BKUKSKE Dependance Bachstraat, eveneens op afspraak, tel. 3859 of 1269. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS in de Clockert, Bergweg 4, Venray, kamer 27. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 1600 tot 16.30 uur. In het weekend alleen voor de spoedgevallen bij de zuster van de zondagsdienst. ZWANGERSCHAPSGYMNASTIEK Opgave hiervoor bij Het Groene Kruis Venray, telefoon 04780-1269 of bij mevr. van Herwaarden, Tuin straat 3 te Venray, telefoon 04780- 6085. OPEN BEJAARDEN WERK Dagelijks van 9.0010.00 uur. Telefoon 2996 Maaltijden ten behoeve van bejaarden Aanmelden en afhalen dagelijks tussen 10 30 en 11 30 uur ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN elke donderdagmiddag van kwart voor vier tot half vijf in het ge meentelijk zwembad a 1,50 per deelnemer per keer GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP plaatselijke dienst Westsingel 5 Venray tel. 04780-6363 spreekuur maandag Lm. vrydag van 9 tot 10 uur KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevena-Helnen Merseloseweg 23. Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tiggeloven-KuUpcra Florishof 23 Venray telefoon 04780-2411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert, volgens afspraak boekhandel van den ntunchhof is ooh dinsdags de gehele dag geopend Materiële schade De 21 jarige bestuurder van 'n personenauto G. W. uit het duitse Kevelaer wilde buiten de bebouwde kom op de Maasheseweg linksaf, om een inrit in te rijden, terwijl op dat moment een tegemoet komende auto bestuurd door de 38 jarige mevrouw D. K. uit Boxmeer, zo dicht gena derd was dat een botsing met lichte schade ontstond. Op de Chopinstraat trof de Venrayer R. L. zijn geparkeerde au to beschadigd aan terwijl er geen visitekaartje van de veroorzaker te bespeuren viel. De volgende dag kwam mevr. V. uit Helmond bij de politie aangifte doen dat zij daags tevoren tegen die auto was aange reden. Op de Stationsweg zag de 28 jarige bestuurder van een personen auto v. d. H. uit Meerlo-Wanssum te laat dat de voor haar rijdende au to afremde en richting aangaf naar links. Door die onoplettendheid bot ste de door haar bestuurde auto te gen een vrachtauto bestuurd door de 44 jarige J. v. D. uit Heerlen. Op de kruising Kolkweg-Wil- helminastraat-Ch. Ruystraat-Mgr. Nolensstraat verleende de 16 jarige bestuurder van een bromfiets, L. L. uit Venray, geen voorrang aan dè van rechts komende personenauto, bestuurd door de 31 jarige M. v. K. uit Venray. Het werd onverklaar baar genoemd dat het hier alleen bij materiële schade bleef. Op de Plataanstraat reed een vrachtauto, bestuurd door de 33 ja rige H. v. d. W. uit Asten, achteruit de weg op en botste daar tegen een PTT-bestelauto. bestuurd door de 21 jarige G. S. uit Vierlingsbeek. keerde auto's op de Kruit weg mede Waarschijnlijk zijn de vele gepar- oorzaak geweest dat de 50 jarige bestuurster van een personenauto, mevr. II. P.-P. uit Venray de over de Kruitweg rijdende personenauto bestuurd door de 20 jarige W. v. L. te laat heeft opgemerkt. Nu ontstond er een botsing maar het bleef bij lichte materiële schade. Op de Leunseweg bij de afslag naar De Wicën stond de personen auto bestuurd door de 29 jarige W. P. uit Sevenum voorgesorteerd. De achter hem rijdende bestuurder van een personenauto, de 20 jarige R. G. uit Venray, bemerkte te laat de an dere auto. Hij kon niet meer tijdig zijn auto tot stilstand brengen en er ontstond een z.g. kop-staart botsing. Het bleef bij materiële schde. NAGEKOMEN VERENIGINGSNIEUWS Voor de mensen die belangstelling hebben voor libellen (en andere in- sekten) en libellen zijn mooie beestjes, hoor! is er zaterdag 17 juni een lezing door Marcel uit Eind hoven en Margot uit Helmond. Deze lezing begint om 20.00 uur en wordt gehouden op Biezenvenneke 2. De zondag daarna zijn er twee excursies om libellen te bekijken, een naar de Bult en een naar de Castenrayse Vennen, Deze excursies worden ge leid door Marcel en Margot. Als er veel mensen zijn die toch liever vo geltjes gaan kijken, kunnen we ook nog een vogel-excursie inlassen. Het weekend in de Zaanstreek In het Guisveld, was erg geslaagd. De nachtexcursies waren erg koud, maar leverden leuke dingen op zoals o.a. rietzanger, veel kleine karekieten, een waterrat en een porseleinlioen (zeer zeldzaam). En natuurlijk een tekort aan slaap. Dit gebied dat op de 'nominatie staat om bebouwd te worden (ge deeltelijk), moet beslist behouden blijven. Hoi, Henk Op zaterdagavond 17 juni wordt er in de zaal „Halfweg" een feest ge organiseerd voor alle leden van het koor, orkest en Saltarello. Dit feest begint precies om 19.00 uur en je wordt dan ook verzocht op dat tijd stip aanwezig te zijn. Dat er op zo'n avond van alles te gebeuren staat, dat mag je wel ver wachten. Dat het er gezellig zal worden hangt natuurlijk voor een groot deel van jezelf af. Het feest eindigt om 23.00 uur. Donderdag 15 juni 19.00 uur par tijrepetitie klarinetten, hobo, fluit; 19.30 uur harmonieorkest Prinsen hof in Prinsenhof. Donderdag 22 juni 19.00 uur par tijrepetitie klarinetten, hobo, fluit in Prinsenhof; 19-30 uur harmonieor kest Prinsenhof. Zaterdag 1 juli 19.30 uur serenade Schutterij St. Anna. Woensdag 26 juli serenade Psych. Centrum St, Anna. Afmeldingen harmonie-orkest uit sluitend bij de secretaris, tel. 1225, tot donderdag 19.00 uur, daarna bij Prinsenhof, tel. 1671. Leerlingopleiding Maandag: 17.30 klarinetten o.l.v. Jo van Els; 18.30 klarinetten o.l.v. Sip van Goinga; 19.30 klarinetten o.l.v. Ben Lucassen. Dinsdag: 16.30 koper o.l.v. Jan Verstegen. Woensdag: individuele repetities o.l.v. Doris van de Broek. Donderdag repetitie jeugdorkest o.l.v. Bruno Lucassen. Afmelden leerlingen bij de heer Raedts, tel. 2803. Vrijdag 16 juni 18.30 uur repetitie voor de sopranen en alten; 19.15 uur repetitie voor tenoren en bassen. Maandag 19 juni 18.30 uur repeti tie voor sopranen en alten. Dinsdag 20 juni 18.30 uur repetitie voor de aspiranten; 19.15 uur repe titie voor sopranen; 20.30 uur ouder avond voor de ouders van de „We- nengan^ers". Woensdag 21 juni 18.30 uur spel- avond in de Galmhut. Donderdag 22 juni 18.30 uur repe titie voor sopranen en alten; 19.15 uur repetitie voor tenoren en bassen. Zondag 25 juni 10.15 uur hoogmis in de Paterskerk. Afmelden uitsluitend bij de heer Buys, telefoon 1091. 'WIE heeft 't nou op z'n zenuwen?' vroeg de politierechter ongeduldig aan de zenuwachtige verdachte, 'u of hij?' 'UI' antwoordde hij. 'Ik?' schrok de verbaasde magistraat. 'Neehij.' En de man die zo in de war was door het officiële gedoe en het 'gezeur aan me hoofd', zoals hij dat noemde, wees op één van de getuigen die op dat moment achter de lessenaar op de getuigenplaats stond. 'O, noemt u hém u?' 'Nou ja, ik moet toch tegen hem zeggen.... De man wist niet goed, hoe hij zich moest uitdrukken. Hij had keer op keer ver keerde woorden gebruikt, hipte van het ene been op het andere, trommelde met zijn vingers op de eikehouten balie of met zijn zolen op de vermolmde vloer en blikte voortdurend om zich heen of hij geen behulpzame advocaat zag rondslin geren die de rechter de verlangde antwoorden zou willen geven. Het eerste verhoor was al achter de rug, de getuigen waren binnen geroepen en hadden hun verklaringen grotendeels afgelegd. Maar de beklaagde viel de laatste figuur achter de lessenaar steeds in de rede. Naar zijn zeggen 'omdat hij de hui zen door elkaar haalt.' 'Welke huizen?' 'Mijn huis en dat klokhuis.' We wisten gelukkig al, dat deze buurman veel klokken in huis had en dat het veelvuldig getik, gebel, ge-bim-bam en ge-koekoek de verdachte zo op z'n 'n tige gemoed' gewerkt hadden, dat hij na vergeefs geslik van slaappoeders en ze- nuwpillen bij een psychiater terecht was gekomen. 'Mag ik nou effe wat zeggen?' vroeg de getuige. 'Hij heeft 't nou over een klok huis bij mijn, maar ik kan wel spreken over een dreunhuis bij hém. Als daar een kraan opengaat, bonkt de waterleiding zo, dat ons bed staat te schudden en alle klokken van slag af raken. Dus dan bellen en slaan ze niet meer gelijk en dat is dan zijn eigen schuld. 'Zie je nou wel,' klaagde de beklaagde. 'Daar begint ie weer over onze bewate ring. Hij klaagt over onze wc, maar door dat klagen krijg ik langzamerhand de kriebelzenuwen en door die inwendige kriep krijg ik 't aan me darremen. Maar als ik dan 's nachts naar de wc moet vanwege de kriep in die darremen, dan zal ik niet mogen doortrekken omdat die snurker z'n klokken dan in de knoop raken. Alsof ik dan nog slapen kan met al die klokhalsgeluiden en met die stank omdat ik niet door mag trekkenl' 'Met dèt verschrikkelijke knallen van die bonkende waterleiding kan ik geen oog dicht doen, edelachtbare,' verklaarde de buurman. 'Ik heb 'm geregeld opgebeld daarover, edelachtbare.' 'Opgebeld? Kon u niet uit uw huis komen en even naast u op bezoek gaan om de zaak rustig te bepraten?' De beklaagde interrumpeerde: 'Haha, die zit als een wurm in dat klokhuis! Die lééft niet alstie niet een belletje kan laten rinkelen.' 'Er viel niet rustig te praten,' klaagde de buurman, die zich langzamerhand pre cies zo'opwond als hij het met z'n vele klokken deed. 'Als ik één grief naar voren bracht, spoot hij al z'n gal uit over die klokkenwinkel en m'n andere antiek en dat ik dan maar in een hutje op de hei moest gaan zitten als ik de normale geluiden van een aangebouwd huis niet kan verdragen. Maar die kerel is te beroerd om er een loodgieter bij te halen. Die bonkt maar dóór met z'n ontelbare kranen.' Moet ik dan in de stank blijven zitten? Mag ik me soms niet wassen? Kan ik as jeblieft me eigenste bad in?' stoof de zenuwpees weer op. 'Die méékt 'n 'zenuw patiënt van mij. Dat hij nou in z'n klokken watert en z'n koekoekskinderen niet baadt.Daarom kan die mij niet verplichten me te laten vervuilen!' De hamer bonkte nu nog harder dan de omstreden waterleiding. De officier van justitie kreeg het woord. Die constateerde droog, dat het er niet toe deed of iemand er klokken op na hield, of zich wel of niet waste. Het gebruik van een kraan behoorde tot de normale menselijke gewoonten en bij het huurge- not van een woning. Het verzamelen van antiek en van klokken was nog niet bij de wet verboden. Maar de wet verbood wel om elkaar overlast te bezorgen. Hij raadde daarom de getuige aan de klokken die het luidruchtigst waren stil te zet ten en hij eiste tegen de verdachte honderd gulden boete, omdat die zich niet had kunnen beheersen en zijn buurman was aangevlogen en daarbij ernstig had toegetakeld. Of bij niet betaling, vijf dagen. 'U hebt 't gehoord,' zei de politierechter. 'Wat hebt u daar nog op te zeggen?' 'Dat-ie alle klokken stil moet zetten en z'n mond stil moet houden. Want die kranen gaan maar een paar keer per dat lopen en die dertien krengen van hem met d'r geratel, getingel, geklepel en ge-beng-beng rammelen elke seconde door.' Dat was ook een argument. Daarom werd het vijftig gulden boete en kon de zenuwlijder opgelucht de stille zaal verlaten NOTITIES EN MEDEDELINGEN AN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting Afgaande op het aantal meldingen dat bij de afdeling openbare orde en veiligheid van de gemeente binnen komt. zijn de vlooien in Venray weer aardig in opmars. Verschillen de gezinnen worden weer „geteis terd" door een invasie van die ge mene springertjes, die als dank voer aangenaam verpozen bij de onvrij willige bloedgever, series bulten en striemen achterlaten. Vroeger was 't gewoon een kwes tie van vingervlugheid om die kleine donkerbruine bijtertjes te vangen. Doch dit kunstje gaat niet meer op, wanneer de vlooien in grote getalen in aktie komen, zoals nu weer di verse malen is gebeurd Men vraagt zich natuurlijk af waar die vlooien nu ineens weer vandaan komen. Waarschijnlijk is het een gevolg van het toegenomen aantal katten en honden. Een vlo is nu eenmaal niet kieskeurig, wanneer het om bloed gaat. Zo is b.v. een kattenvlo be paald een allemansvriendje, die graag andere bloedgevers opzoekt, zoals honden en zelfs mensen. Andere vlooiensoorten parasiteren even vrolijk op dezelfde manier. Varkensstallen kunnen zelfs weme len van mensenvlooien, terwijl ook in droog zand de vlooienlarven uit stekend gedijen. In Venray is een geval bekend van een huisvrouw, die last van vlooien kreeg wanneer zij in de tuin was geweest. Een exemplaar werd voor onderzoek naar Wageningen opgezonden. Daar bleek, dat men te doen had met vogelvlooien. Bij na der onderzoek in de tuin vond men een cud, verlaten vogelnestje, waar in het wemelde van vlooien. Bij ge brek aan vogelbloed namen de sprin gertjes graag genoegen met het bloed van de in de tuin werkende huisvrouw. Ook in kippenhokken kan het kri oelen van vlooien, die gemakkelijk overspringen op de mensen om die met hun gebijt vreselijk te treiteren. BESTRIJDING Vlooien zijn van nature erg licht schuw. Zij kruipen weg in kieren en spleten of in de naden van de stoffering. De meest effektieve strijd tegen vlooien kan derhalve worden ge veerd met een doodgewone huis-, tuin- en keukenstofzuiger. Regelmatig en zorgvuldig plinten, kieren en naden van de vloerbedek king zuigen, matjes en kleden in de zon hangen en uitkloppen, zijn uit stekende middelen ter bestrijding van die bijtende springinsekten. Uiteraard zijn er ook bestrijdings middelen (stuifpoeder) op basis van derris of pyrethum of huishoudin- sekticiden, die deze stoffen bevatten, in de handel. Belangrijk is huisdieren te ont- vlooien met een vlooienpoeder waar bij men uiteraard wel goed de ge bruiksaanwijzing in acht moet ne men. VAKANTIE Het kan gebeuren, dat men., te rugkomend van vakantie, wordt „be sprongen" door grote aantallen hon den- of kattenvlooien. Wanneer een huis enige tijd on bewoond is geweest, houden de vlooi en zich koest want zij verkeren in een soort slaap-toestand. Wordt het huis na enige tijd weer betreden door mens of dier, dan ont waakt de vlo en soms komt het voor, dat zij in grote getale te voorschijn komen. Wil men voorkomen dat men ter afsluiting van de vakantie bij thuis komst wordt verrast door een vlooi enplaag, dan dient men vóór de va kantie een verdelgingsaktie uit te voeren, óf met de stofzuiger, óf met een verdelgingsmiddel. En wordt het ondanks alle voor- zorgs- en bestrijdingsmiddelen toch te erg, dan kan men zich om nader advies in verbinding stellen met de afdeling openbare orde en vellighid van de gemeente, telefoon 04780- 3838, toestel 157. Afsluiting van spoorwegovergang In verband met dringende werk zaamheden zal op vrijdag 30 juni a.s. de spoorwegovergang in Bodden- broek tussen 7.30 en 16.00 uur voor alle verkeer worden afgesloten. Er zullen de nodige verkeersmaat regelen gencmen worden ter omlei ding van het verkeer. V erkeersmaatregelen voor Merseloseweg In verband met de aanleg van de rioolwater-persleiding van Merselo naar Venray, zal vanaf 15 juli tot ei. met augustus op de Merseloseweg en de Hoenderstraat, voor wat be treft het gedeelte tussen Merselo en Biezenvenneke, slechts één rijstrook beschikbaar zijn. Burgemeester en wethouders heb ben daarom in hun vergadering van 14 juni j.l. besloten tot het vaststel len van de volgende tijdelijke ver keersmaatregelen: de doorgang voor het verkeer over één rijbaan worden geleid op de kruisingen Pas/Handrik; Pas Merseloseweg; Merseloseweg Beek; Hoenderstraat Korte Dril- weg en Hoenderstraat Biezenven neke. Belanghebbenden kunnen binnen dertig dagen na deze publikatie te gen dit besluit in beroep gaan bij het college van b. en w. BEKENDMAKING De burgemeester van de gemeente Venray maakt, ter voldoening aan artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend, dat het besluit van ge deputeerde staten van Limburg van 26 januari 1976, 1e afdeling, nr. BE 2166, waarbij goedkeuring is verleend aan het door de raad van de gemeente Venray op 11 november 1974 vastgestelde bestemmingsplan Veltum II on herroepelijk is geworden, met uitzondering voor wat betreft een op de plan kaart aangegeven gedeelte van het plan en enkele gedeelten van de bijbeho rende voorschriften, waaraan bij Koninklijk Besluit van 10 mei 1978, nr. 19, goedkeuring is onthouden. Het bestemmingsplan ligt ter gemeentesecretarie, afdeling ruimtelijke orde ning, kamer 204, voor een ieder ter inzage Venray. 16 juni 1978 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Bestuurscommissie sport jeugd en jongeren bijeen Op donderdag 15 juni vergadert de bestuurscommissie voor sportzaken, jeugd- en jongerenwerk om 18.30 u. in het gemeentehuis. Gespreken zal worden over het be schikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de aanpassing van twee lokalen van de M.L.K. school ,.De Essel'" voor wijkaktiviteiten. Hiervoor zal een bedrag van 71.000 gulden nodig zijn. Vervolgens wordt het beschikbaar stellen van een krediet ad 42-300,- ten behoeve van de inrichting van de centrale groenstrook in de wijk Brukske behandeld. Een gedeelte van dit terrein zal werden ingericht als trapveld ter wijl op een ander deel diverse spor ten kunnen worden beoefend en ge schikt gemaakt zal worden voor re creatiemogelijkheden. Er komen kleine cpcel-elementen langs 't wan delpad en een verhard terrein voor (rol)schaatsen, basketbal, volley, ten nis etc. Een gedeelte wordt ingericht als groot speelterrein met zandheuvels en klimtoestellen, waterpartij, klau ter- en kruipelementen en mogelijk heden voor eigen kreativiteit. Voor gesteld wordt niet tegemoet te ko men aan het verzoek van een groep „skaters" uit het Brukske om over te gaan tot aanleg van een z.g. skate board baan. Als argumenten om het niet te doen voert de projektgroep speelvoorzieningen aan. dat een deel van de centrale groenstrook ten be hoeve van een kleine groep onttrok ken zou worden aan gebruik door 'n veel grotere groep bewoners. Boven dien wordt landelijk nog steeds ge diskussieerd over de (on)veiligheii van deze uit Amerika afkomstig „sport" of vorm van vrijetijdsbeste ding. Binnenbad gaat dicht, buitenbad langer open Met ingang van 1 juli a.s. is heï B gemeentelijk overdekte zwembad V gesloten tot aan het einde van de G schoolvakantie, t.w. 14 augustus. In verband met de invoering van1 - de zomertijd is het buitenbad door de week geopend tot 20.00 uur. L De openingstijden zijn derhalve:; Maandag van 10.00 tot 20.00 uur;j dinsdag t.m. vrijdag van 7.30 tot; 20.00 uur en zaterdag en zondag vam 10.00 tot 18.00 uur. r Commissie ruimtelijke ordening vergadert Op maandag 19 juni a.s. om 17.31 uur komt de commissie voor de ruimtelijke ordening in openbare vergadering bijeen. De volgende punten zullen aan de orde komen: Grondaankopen in het bestemmingsplan Landweert; bouw plan voor 64 woningen aan de Zuid singel in het bestemmingsplan De Wieën; ontwerp bestemmingsplan nen Veulen, Smakt en Vredepeel als mede voorbereidingsbesluit; mede delingen over de stand van zaken rond het bestemmingsplan Land weert; de vaststelling van het be stemmingsplan Leunen en medede lingen en overige onderwerpen. Gewonden bij botsingen De 46 jarige bestuurster van een personenauto mevr. K. uit Ven ray wilde vanaf de Maasheseweg de Landweertweg oprijden maar gaf geen vrije doorgang aan de over het rijwielpad aankomende bromfietser de 17 jarige C. C. uit Venray. Bij de botsing liep de bromfietser dusdani ge verwondingen op dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Vermoedelijk door het natte wegdek geraakte de personenauto, bestuurd door de 51 jarige W. V. uit Horst op de Horsterweg in een slip en belandde de auto links van de weg tegen een vangrail. De auto werd zwaar beschadigd terwijl de bestuurder dusdanige verwondingen opliep dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Het niet verlenen van voorrang was de oorzaak dat op de kruising Rouwkuilenweg-Ysselsteynseweg 'n botsing plaatsvond tussen twee per sonenauto's, bestuurd door de 21 ja rige C. B. uit Venray en de 53 jarige P. N. uit Horst. De eerste bestuurder en de echtgenote van de tweede be stuurder werden gewond naar het ziekenhuis vervoerd. Bij onderzoek aldaar bleken de verwondingen toch mee te vallen en konden zij naar huis worden overgebracht. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Op dezelfde kruising ontstond door eenzelfde oorzaak een botsing tussen een bromfiets, bestuurd door de 17 jarige mej. M. G., een een be stelauto bestuurd door de 22 jarige J. S. De bromfietsbestuurster werd bij de botsing dusdanig gewond dat ze naar het ziekenhuis moest wor den vervoerd. De 59 jarige fietster mevr. A. J. uit Ysselsteyn reed voorgesorteerd op de Oude Oostrumseweg om links de Julianasingel in te rijden toen zij werd aangereden door de perso nenauto bestuurd door de 34 jarige mevr. W. O. uit Horst welke haar links voorbij wilde rijden. De Yssol- steynse dame werd bij de botsing dusdanig gewond dat ze naar het zie kenhuis moest worden overgebracht. Met de mededeling dat het college van b. en w. van de gemeente Meer lo-Wanssum op de maandagavond gehouden raadsvergadering alleen maar uit de burgemeester bestond; omdat wethouder H. Franssen met vakantie in het buitenland was en wethouder Jan Rutten wegens een kaakoperatie in het ziekenhuis ver bleef; toog de raac vol goede moed aan het afhandelen van de agenda. De herkozen raadsleden mochten eerst nog een woord van gelukwens van de raadsvoorzitter in ontvangst nemen. Natuurlijk zal STUW op de agen da van het intergemeentelijk overleg worden geplaatst. In hoeverre de gemeente Meerlo-Wanssum nog me dewerking kan blijven geven aan de STUW, zal dan wel blijken. Maar de raadsvoorzitter maakte nu reeds ge wag, dat hij persoon'ijk bedenkin gen heeft. Hij vraagt zich af, óf er nog wel jeugdwerkloosheid is, nu b.v. de Enko een premie van 100 gulden in het vooruitzicht stelt aan werknemers die voor nieuw perso neel kunnen zorgen. Ook is het hem bekend, dat een aannemersbedrijf 100 timmerlieden nodig heeft en dat dat bedrijf 27 advertenties heeft ge plaatst en zelfs luchtreklame ge bruikte maar geen timmerlieden heeft kunnen werven. Wij noteerden de volgende raads besluiten: Medewerking aan de stichting katholiek onderwijs Meerlo voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen. Medewerking vergoeding vak onderwijs (muzikale vorming! aan de lagere scholen binnen de gemeen te. Beschikbaarstelling krediet voor de kosten van de schoollogopedie in de periode van 1 augustus 1978 tot 31 december 1978. Dpze logopediste is door de gemeente Venray aange steld en zal ook in de lagere scholen van de gemeente Meerlo-Wanssum in samenwerking met de schoolart- sendienst werkzaam zijn. De kosten bedragen voor de gemeente 6500 gul den. De raad verleende medewer king aan uitgifte in erfpacht van 654 m2 grond te Blitterswijck, be sluit van overdracht van de oude kleuterschool in Blitterswijck voor een bedrag van 23.400,en be schikbaarstelling van dat bedrag als investeringssubsidie. in 1974 werd reeds een investe ringsbedrag ter beschikking gesteld. De investeringskosten bedroegen toen 194.000,Of dat bedrag nu toereikend zal zijn is nog een vraag, nemen. Voor de stichting van een maar dat zal de raad straks wel ver- jeugdgebouw hebben diverse instan ties subsidies in het vooruitzicht ge steld. Het jeugdgebouw zal onderge bracht worden in de stichting Pa rochiehuis, maar blijft uitdrukkelijk bestemd voor de jeugd. Ondanks bezwaren van enkele raadsleden, dat het mest-fermen- teerbedrijf Gebr. Theeuwen te Blit terswijck de grond te goedkoop zou krijgen, ging de raad toch akkoord met de verkoop voor 5 gulden per meter. Het was geen vergelijking dat industriegrond veel duurder zou zijn omdat de gemeente aan dat bedrijf geen industriegrond verkoopt maar eigenlijk waardeloze grond. Deze is wel van belang voor dat bedrijf, welke zelf voor de voorzieningen moet zorgen. Daarnaast betaalt hef bedrijf nog 50% bij in het herstel van de weg. Ook de werkgelegen heid is van groot belang voor de ge meente. De mogelijkheid is niet uit gesloten dat het bedrijf binnen niet al te lange tijd aan 80 werknemers werk kan gaan verschaffen. De Gouv. Houbenstraat kan worden verbeterd en verbreed en de raad stelde 'n bedrag van 76.000 gulden beschikbaar. Het is niet juist dat het college ten aanzien van het transportbedrijf Bom in Geysteren verwachtingen heeft gewekt ten opzicht van moge lijke uitbreiding. De bestemming ter plaatse laat het niet toe er bedrijfs ruimten te bouwen. Gedeputeerde Staten van Limburg weigerden een vergunning af te geven en de raad volgde dat voorbeeld. Ook een ver plaatsingssubsidie naar het indus trieterrein Wanssum te geven, be hoorde tot de onmogelijkheden. Al leen de heren Wijnhoven en Hen driks waren onvermurwbaar. De andere raadsleden verklaarden het door de heer Bom ingediende be zwaarschrift ongegrond. Het jongenskoor Swolgen kreeg 2.000,subsidie voor hun deelna me aan het congres van Pueri Can- tores te Wenen. DE COMMISSIE YAN DRIE Een uit de raad gevormde com missie van drie, had de mogelijkhe den onderzocht wat de toekomst zou kunnen zijn van de oude school te Meerlo. Vooral de leden van de min- derheidsfraktie in de raad hadden moeite met het ingediende plan om voor de jongerensociëteit Merlin, de parochiebibliotheek en Jong Meer lo vergaderruimte te scheppen mid dels renovatie van die oude school. De minderheidsfraktie diende een motie in om de oude school af te breken, maar die motie werd met 4 tegen 7 stemmen verworpen. Veel werd er gepraat over alternatieven maar mede omdat er te weinig cij- de raad na schorsing zich toch nog fermateriaal voorhanden was, kon vinden in de volgende door de raads voorzitter ingediend voorstel. Zo spoedig mogelijk zal in de raadsver gadering van augustus de raad een voorstel van het college te behande len krijgen, om de oude school te re noveren en deze dan over te dragen aan de dan gevormde stichting. Nu reeds werd duidelijk dat zeker daar in zal worden ondergebracht de bi bliotheek met leeszaal. Daar zullen dan de werken van Bertus Aafjes worden ondergebracht en zal dan ook de gift bij het jubileum van de fa. J.P.A. Nelissen kunen worden gebruikt volgens de gegeven op dracht. Over het dan te vormen voorstel kon u nog niets konkreets worden meegedeeld. GEVRAAGD Champignonplukster voor 15 20 uur in de w. H. Bovee, Deurneseweg 75, telefoon 04780-7083 GEVRAAGD Aardbeienplukkers(sters) L. Marcellis, Grootdorp 2, Merselo GEVRAAGD Aardbeienplukkers(sters) M. Theunissen, Horsterweg 16 Leunen, tel. 04780-4559 GEVRAAGD Huishoudster kunnende koken, naaien en verstellen; voor over dag of dag en nacht Brieven onder nr. 240 bureau van dit blad. TE KOOP Simca 1000 1971 D. Burlison, Maasheseweg 38 Voor onze cliënten vragen w ijte koop: Middenstandswoningen, herenhuizen, bungalows, villa's, landhuizen, boerde rijen, bouwterreinen en agrarische gronden in Nrd. Limburg en Oost Brabant STIENSTRA VENRAY B.V. Stationsweg 11, Venray, telefoon 04780-4438 CORSTENS- VERSCHUREN koopt zaterdag 17 juni mankannaries op zang 10; donkere 8; JONGE mannen 8; oude en jonge popjes 4; put- terbastaards 20 p.st.; diamant duiven 10; meeuwen 5; ze- bravinken 7; parkieten 7; d.- bonten 8; valkparkieten 17,50; witte 45 p.p. Vogels brengen 11-11.30 uur café Volleberg, Henseniusstraat 20, Venray. TE KOOP GEVRAAGD Paraplu-kinderwagentje Telefoon 5238 TE KOOP GEVRAAGD Renfiets Telefoon 04780-3915

Peel en Maas | 1978 | | pagina 12