VERENIGINGSNIEUWS VERBOUWINGS-OPRUI MING KORTING TOT 50% JUM Merselo brengt vandaag... de mode van morgen!! EllTERPENIEUWS Venray IN dus is Thomassen de tijd voor en... wil dat blijven. Van daar dus verbouwen en moderniseren. Wij gaan door met onze met dagelijks aantrekkelijke aanbiedingen. is normaal, want wij moeten ruimte hebben om te kunnen verbouwen. binnen de kortst mogelijke tijd 'n nog grootser nog mooier nog modieuser Een warm, maar zwemfeest bij ons derde lustrum Ven rays Mannenkoor Pierotten nieuws Reisvereniging F.N.V.-VENRAY "HF ÜL*L" O.L. Vrouwe Gilde Holthees P.S. Loop tijdens de verbouwing gerust binnen. Wellicht zijn er speciale aanbiedingen! Invaliden Sportclub Toen tijdens de laatste vergade ring, met bestuur en medewerkers ran Venray's Zwemvereniigng Spio, Ie organisatie van het zwemfeest op condag 4 juni 1978, praktisch kon gorden afgerond, moest ik weer te- ugdenken aan een jaren-geleden edane uitspraak, door een bekende renraynaar, tijdens de sluiting van en grote manifestatie: „Als Venray iamenwerkt, slaagt men altyd". Dat een dergelijke upitspraak, ook ïeden ten dage haalbaar is, dat is >ij dit zwemfeest in zwembad „De Meerpaal" overduidelijk gebleken. Ruim een half jaar geleden werd >ns door „Spio" de volledige mede- yeriring aangeboden, en ik zou uit- irukkelijk willen stellen, dat het iroor onze vereniging, zonder deze antastische medewerking, zeker niet nogelijk zou zijn geweest. Hulde aan bestuur en alle mede- verkers van Spio, Rode Kruis afd. lenray, dr. Min, die aanwezig was ie gehele middag. Namen noemen is moeilijk, men •ergeet zou vlug iemand, maar toch ou ik in mevr. Kortekaas-Dupont mevr. v. d. Munckhof-Strijbbs ran Spio, en de dames van onze ver- niging Anneke Janssen en Nelly v. )ijck, de gehele organisatie, willen anken voor wat hier gepresteerd is. De middag, die precies volgens het [eplande tijdschema verliep, werd ;eopend en gesloten door onze voor- jtter, dhr. v. d. Biggelaar. Ondanks het warme weer, waren jr praktisch geen afmeldingen, ruim 0 deelnemers/sters van de vereni- jngen: Dongen, Eindhoven, Heer- en, Helmond, Maastricht en Venray, ïadden ingeschreven voor de vol lende onderdelen: schoolslag, rug- lag, vrije slag, vrije slag estafette, espectievelijk 25 - 50 meter, als- nede was er een extra onderdeel in gelast voor visueel-gehandicapten. Nadat het wedstrijdgedeelte was afgewerkt, gaven dames-leden van ,Spio" kunstzwemdemonsrtaties, die lijzonder goed verzorgd waren! Als lesluit werd er volop deelgenomen tan de waterspelen voor de meer re creatieve deelnemers. Tot besluit kon aan elke deelnemer en keurig „prestatie-diploma" ver- orgd door ons lid Theo Verstappen, worden uitgereikt, terwijl aan elke 'ereniging een herinneringsvaantje van Venray werd aangeboden. De gehele middag was de tribune rolledig bezet met belangstellenden! Aan ALLEN dank! Het was in een woord GRANDIOOS! Th. H. Gerrats Donderdag 8 juni om 19.30 uur re petitie voor de baritons en om 20.00 voor 't gehele koor. Zondag 11 juni: deelname aan de Jeugdvierdaagse. Vertrek sporthal „De Wetteling". Verzamelen (in sweater) om 12.45 uur bij „De Wet teling". Extra meenemen pantalon met Mannenkooruniform. Donderdag 15 juni om 19.30 uur repetitie voor de basen en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat 7, tel. 2687 of Hotel Almonda, tel. 5777. Donderdag 8 juni a.s.: 19.00 partijrepetitie hoorns en saxofoons in Prinsenhof. 19.30 rep. harmonieorkest Prinsen hof. Zondag 11 juni a.s.: Intocht jeugdvierdaagse. Opstel len om 16.30 uur schouwburg al waar staande het défilé wordt op geluisterd. Donderdag 15 juni: Partij repetities volgens afspraak van donderdag. 19.30 rep. harmonieorkest Prinsen hof. Zaterdag 1 juli: Serenade schutterij St. Anna. Woensdag 26 juli: Serenade Psych. centrum St. An na. Afmeldingen harmonieorkest uit sluitend bij de secretaris, tel. 1225 tol donderdag 19.00 uur, daarna Prinsen hof tel. 1671. Leerlingenopleiding Maandag: 17.30 klarinetten o.l.v. Jo van Els; 18.30 klarinetten o.l.v. Sip van Goinga; 19.30 klarinetten o.l.v. Ben Lucassen. Dinsdag: 16.30 koper o.l.v. Jan Verstegen. Woensdag: individuele repetities o.l.v. Doris van de Broek. Donderdag 8 juni: GEEN repetitie jeugdorkest i.v.m. jeugdvierdaagse. Afmelden leerlingen bij de heer Raedts, tel. 2803. Vrijdag 9 juni: 18.30 Repetitie, voor de sopranen en alten.- 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Maandag 12 juni: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. Dinsdag 13 juni: 18.30 Repetitie voor de aspiranten. 19.15 Repetitie voor de alten. Woensdag 14 juni: 18.30 Spelavond in de Galmhut. Donderdag 15 juni: 18.30 Repetitie voor de aspiranten. Vrijdag 16 juni: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. Buys, tel. 1091. RUbeurten Blitterswyck-Venray v.v. vrijdag 9 juni: Dhr. Fijneman. maandag 12 juni: Dhr. Jansen, vrijdag 16 juni: dhr. Maasdam. Mededeling voor de ouders: Op dinsdag 20 juni a.s. wordt er een korte informatie-avond gehou den voor ouders van de deelnemers aan de Wenenreis om 20.30 uur in de Galmhut. Natuurlijk zijn de tenoren en bas sen die meegaan naar Wenen ook van harte welkom. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 13 juni, 20.00 uur repe titie voor het hele koor in de Vredes- kerk. Kennedyplein. Dinsdag 20 juni, 20.00 uur eveneens voor het hele koor repetitie in de Essel, Ursulastraal. Voor de komende weken afmeldin gen uitsluitend bijMw. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7. Repetities dinsdag 13 juni '78: Junioren: 19.00 - 20.30 uur Senioren 20.15 - 21.30 uur. Woensdag 14 juni '78: Senioren: 18.45 - 19.45 uur. Dit jaar al voor de 22ste keer or ganiseert de Reisvereniging van het F.N.V. een dagreis voor haar leden. Op de laatste ledenvergadering hebben de leden met grote meerder heid van stemmen gekozen voor een dagreis naar Duitsland, naar de Halternersee, ongeveer ter hoogte van de Rijnstad Wesel, maar dan verder Oostwaarts in een bergachtige streek, in 't Naturpark Hohe Mark. We vertrekken op zaterdag 17 juni om 8 uur met een bus van de Zuid ooster bij 't Zuid-Ooster busstation. Er zijn nog enige plaatsen vrij en als U mee wilt, kunt U zich in verbin ding stellen met de penningmeester, de heer Sijbers, Verdistraat 2, Ven ray, tel. 04780-5209, 't liefste tussen 17.00 en 19.30 uur. De onkosten voor de reis. 't mid dageten aan de Halternersee en de koffietafel 's avonds bedragen 37,-. Een pas niet langer verlopen als 5 jaar of een geldige toeristenkaart is wel vereist, want aan de overkant van de grens is men zeer nauwkeu rig. Wie graag mee wil moet niet aar zelen om zich op te geven, want ook hier geldt: wie t eerst komt die 't eerst maalt. Woensdag 14 juni repetitie voor het hele koor in de school „De Es sel" aan de Ursulastraat. Bij verhindering graag uw afmel ding aan Mevrouw Schrooten, tel. 3309. of aan Mevrouw v. d. Bekerom tel. 3332. CAPRICCIO Donderdag 8 juni: Geen repetitie. 19.30 bestuursvergadering huize v. Winden. Zaterdagavond 10 juni: 19.45 uur Generale repetitie in de Grote Kerk. Zondagmorgen 11 juni: 10.30 uur inzingen. 11.00 uur Viering. Zaterdagavond 17 juni: Koorfeest zaal Halfweg te Oos trum, aanvang 19 00 uur. BOJEMA Geen repetitie. SALTARELLO Zaterdagavond 10 juni: Grote Kerk. 19.45 uur Generale repetitie in de Zondagmorgen 11 juni: 10.30 uur inspelen. 11.00 uur Viering. Lourdescomlté afd. Venray ALLEMAAL HARTELIJK DANK De zaterdag j.l. gehouden bloe- menaktie heeft alle verwachtingen overtroffen. Het is een geweldig suk- ses geworden. We verwachten dat er acht zieken extra naar Lourdes kun nen, waarvan er twee vandaag (8 juni) zijn vertrokken. We zijn in Maastricht uit de rode cijfers en gaan met goede moed verder met het Lourdes Liefdewerk. Deze bloemenaktie had nooit zo'n sukses kunnen worden, als we niet de medewerking hadden gehad van zóvelen. Dat zijn dan o.m. het ge meentebestuur. dat ons hiervoor vergunning verleende; bloemenhan del Toon Poels die ons met raad en daad heeft bijgestaan en die welwil lend een plaatsje in zijn zaak in ruimde om ons werk te kunnen doen. En dan natuurlijk de ruim 100 medewerkers/sters. Zonder hen had den we niets kunnen beginnen; de chauffeurs en vele jonge verkoop sters en verkopers. Deze jeugd heeft zich op een bijzondere wijze ingezet voor de zieke medemens. We hebben dan ook gemeend hen allen uit te nodigen op een van de eerstvolgende dia-avonden en zullen hen dan als herinnering een kleine attentie aan bieden. Nogmaals alle mensen, ook zij die de bloemen kochten, héél hartelijk dank en hopenlijk tot.... volgend jaar. ongerenkoor Vrijdag 9 Juni: Vandaag gaan we, als het tenmin ste mooi weer is, naar het trapveld je. om daar allerlei spelletjes te doen. mocht het slecht weer zijn. dan blijven we binnen om gezel schapsspelen te doen. Van de leiding zijn aanwezig: Henk, Hans, Mary, Coen, Jos en Jo. Op de woensdagavond blijven we gesloten tot augustus. Zaterdag 10 juni: Vanavond maken we het als van ouds weer hardstikke gezellig. Theo. Jan, Coen, Harry. Mary en Hans zul len er voor zorgen dat jullie niets tekort komen. Als 15 jaar of ouder bent, dan ben je van harte welkom. Op beide avonden zijn, zolang de voorraad strekt, nog T-shirt en stickers te krijgen. We feliciteren verder de volgende jarigen: 8 juni: Chris v. d. Munck- hof. Chris de Jong; 9 juni: Henk Wismans; 10 juni: Ger Versieyen en Sjaak Sanders. Beste mensen, willen jullie bij de grote schoonmaak er eventjes reke ning mee houden dat JUM van plan is om het volgend voorjaar weer een rommelmarkt te organiseren. Wilt u iets kwijt, dan kunt u op het be kende adres terecht: Coen Klaassen. Grootdorp 42, Merselo. Op het voetbaltoeriooi van Free- Wheelin in Venray op 3 juni behaal den de heren de le prijs en de dames een 3e prijs. Een geweldige presta tie. Van harte gefeliciteerd. Slingerland-Band Op 17 juni treedt de Slingerland- Band bij ons op. De entree bedraagt voor leden 2.50 en voor niet-leden 3.50. VREDESKERK VENRAY Woensdag 14 juni a.s. hebben we onze laatste repetitie en op zaterdag 17 juni onze laatste jongerenmis voor de vakantie. We danken alle jongeren voor hun spontane medewerking. Speciaal dank aan Br. Arnold, leider en leden van het orkest Alle leerlingen die de basisschool gaan verlaten en interesse hebben om ons na de vakantie te komen versterken, kunnen zich opgeven bij Anita Beerkens, Noordsingel 11, tel. 04780-3428, tussen 5-6 uur. Donderdag 15 juni a.s. clubavond op Oude Oostrumseweg 19. te Ven ray. Aanvang 20.00 uur. Voor deze avond willen we pro beren een fotowedstrijd te organise ren, voor de clubleden, ter afslui ting van de eerste helft van het sei zoen 1978. Hiervoor worden alle le den verzocht, twee zwart/wit foto's minimaal 18 x 24 cm en opge plakt en/of twee dia's mee te bren gen. welke door de verzamelde leden gejureerd zullen worden. Vanwege de korte voorbereidings tijd mag ook uit oude voorraad wor den geput. N.B. Ook de dames zijn op deze avond welkom. Zondag 11 juni zijn er weer drie excursies en als experiment starten we nu eens om 09.00 uur. Vertrek zoals gewoonlijk bij de schouwburg. E.L-'s zijn Jan, Gert-Jan en Geert- Jan van de Burght (je weet wel, van afdeling Eindhoven), zorg dus dat je er allemaal bent. Boena en ik kun; nen niet komen want wij zitten dan lekker in een Zaans Polderlandschap zeldzame vogeltjes te bekijken! Waar de excursies heengaan is nog niet bekend, dat mogen julUe zelf bepalen. Neem wel voldoend* brood en drinken mee want de ex cursies zullen wel lang duren en dê temperatuur zal ook wel hoog zijn (om te stikken dus). Zorg dus voor luchtige kleding regenjas. Je weet nooit). Die kleding mag echter niet fel (licht) gekleurd zijn als je veel vogeltjes wilt zien. O ja. als Je van plan bent om met Geert-Jan mee te gaan (en anders ook wel), neem dan je loep mee. Veel plezier. Hoi Henk. P.S. Zaterdagavond 17 juni is er een lezing over Libellen. Deze le zing wordt gehouden door Marcel van afd. Eindhoven. De lezing be gint om 8 uur en is om ongeveer 10 uur afgelopen, ledereen die zich in teresseert voor libellen is hierbij uitgenodigd. Deze avond vindt plaats bij Gert-Jan te Biezenvenneke 2. De zondag daarna zijn er een aan tal excursies naar de „Bult" en naar de „Castenrayse Vennen" E.L.'s zijn dan Marcel en Margot van afd. Hel mond. Deze twee excursies zijn dan gericht op libellen en zweefvliegen. Er zijn dan waarschijnlijk ook een paar vogel-excursies. De excursies beginnen om 8 uur 's morgens en we vertrekken vanaf de Schouwburg. Omtrent 20 juni is de nieuwe Jene verbes klaar Ho Jan. Zondag j.l. nam het O.L. Vrouwe Gilde uit Holthees met succes deel aan de kring gildedag te Gennep. De jeugdige vendelgroep inmid dels landelijk bekend door de tele visie nam voor de eerste keer deel aan de kringwedstrijd en be haalde de le prijs. Deze groep staat onder instructie van de heren Her man de Mulder uit Well en Hub. van Engelen uit Deume. De leiding be rust bij Aloys de Groot uit Holthees. Bij individueel vendelen behaalde M. van Hees de 2e prijs. Harold Ze- gers de 3e prijs. Hub. van de Ven en Willy Fleuren beiden een 4e prijs. Aloys de Groot behaalde in klasse C de 5e prijs. Het gilde als geheel behaalde een 3e plaats in het algemeen klasse ment. Met toestemming van Kamer van Koophandel

Peel en Maas | 1978 | | pagina 9