POLITIERECHTER een fijn kado voor vaderdag tot 3 juli slechts f 19,50 Boekhandel v. d. Munckhof Caravans Gebruik „kringloop-papier" Grotestraat 28 Venray telefoon 2727 Materiële schade De 26-jarige bestuurster van eeft personenauto mevr. B. uit Ven- ray lette onvoldoende op toen zij inaf een uitrit de Langstraat op- n daardoor kwam de door haar bestuurde auto in botsing met een over de Langstraat rijdende per- lenauto, bestuurd door de 23-jari- ge mevr. P.f eveneens uit Venray. Ook hier materiële schade. Een vrachtauto bestuurd door de 27-jarige G. M. uit Tegelen na derde de kruising van de Midden Peelweg-Deurneseweg en zag de stoplichten op rood staan. Hij rem de waarschijnlijk te sterk af en mo gelijk door het natte wegdek ge raakte de vrachtautocombinatie in een slip en kwam in de rechterberm terecht. 2 lichtmasten, een waar schuwingshek en een verkeersbord werden geramd. De aanhangwagen liep schade op. Buiten de bebouwde kom op de Maasheseweg stak plotseling een ree de weg over. De bestuurder van een personenauto, de 34-jarige A. B. uit Venray, kon een botsing met het ree niet meer voorkomen. Zijn auto werd beschadigd en het ree ver dween in de bossen. Plotseling afremmen was oor zaak van een botsing op de Stations weg. De 59-jarige J. v. D. was ge noodzaakt af te remmen voor 'n voor hem rijdende rechts afslaande per sonenauto. bestuurd door de 23-ja- rige plaatsgenoot A. B. Maar dat af remmen gelukte niet meer waar schijnlijk omdat de afstand tussen beide voertuigen te kort was Het bleef bij materiële schade. De personenauto met twee-wie- li ge aanhangwagen waarin varkens TE KOOP BMW 2002 plus LPG. bwj. 1971 iBeethovenstraat 17. na 17 u en zaterdags TE KOOP Zelfrijdende rolmaaier Lastranslormaior 220-380 Sportfiets Broekweg 12 TE KOOP Speciaal voor de wandel- vierdaagse prachtige Duizendschoon voor een aantrekkelijke pr. Stationsweg 141, Venray TE KOOP Perkplanten 10 ct per stuk tv. d. Munckhof, Laagheidse- 'weg 14, Venray TE KOOP halfvrijst. woonhuis met I Gelegen aan Puttenweg 4 te Ysselsteyn. Direkt te aanvaarden, 'aat 16 te Leunen, tele- !straat 1 6te Leunen, tele foon 04780-1787 Keuken- hangkasten 50 cm breed nu 70,- 60 cm breed nu 75,- KEUKENCENTRUM FRANSSEN Westsingel 54 - Venray tel. 04780-2851 Wij verhuren tekenfilms voor uw kinderfeestjes ei dom melskens boxmeef/venray/deurne TOOLSHOP verhuurt: Klopboormachines Electr. hakhamers Electr. breekhamers Sleuvenfrees Haakse slijpmachines Bandschuurmachine Lasapparaat Handcirkelzaag Vlakschuurmachine Boorhamers Betonmolens Kruiwagens Cirkelzaagtafel Dompelpompen Heteluchtkanonnen Betontrilnaald Betonstutten Aluminium ladders Grondboor en palenhamer TOOLSHOP Paterslaan 7, Venray tel. 04780-2963 TE KOOP 5 ha Hooigras Geurts, Beemdweg 1, Leunen TE KOOP Toercaravan Kip Cavalier 320, 3995.- J Wite, Heremietenstraat 21, St. Anthonis, tel. 08858-1837 OCCASSIONS KIP Cavalier Adria Knaus kopkeuken Knaus 450 T Roadmaster vouwwagen Paradiso hefdakcaravan Spraeland Recreatie Stationsweg 181 - Venray Tel. 04780-2686 BOUWTERREINEN TE KOOP GEVRAAGD STIENSTRA VENRAY B.V. Stationsweg 11, Venray telefoon 04780-4438 Afzuigkappen ALLE MERKEN VOOR SPECIALE PRIJZEN KEUKENCENTRUM FRANSSEN Westsingel 54 - Venray tel. 04780-2851 voor 50-jarigen: geef 'ns een abraham 9,per kg. opgemaakt 3,extra brood- en banketbakkerij pierre pijpers grote markt 19 - teil. 1284 Venray Wij hebben een enrome sor tering eiken eethoeken. al vanaf 775,-. Kom beslist 'ns kijken. Complete woninginrichting P. van Hout-Janssen B.V. Hoofdstraat 25 - Liessel t.o. de molen Luxe Tienerbureau's Groot model, Nu 155,- KEUKENCENTRUM FRANSSEN Westsingel 54 - Venray tel. 04780-2851 TE KOOP Toer-visboot met 4 pk buitenb. motor en trailer Telefoon 04780-4161 TE KOOP Renault R6 TL bouwjaar 1974 De Goeystraat 6, Maashees, tel. 04782-443 TE KOOP 4 pers. Toercaravan rijklaar Pr. Hendrikstraat 18, Venray. tel. 04780-5255 TE KOOP Aardappelen Jan Poelsweg 4, Ysselsteyn TE KOOP Meisjesfiets 4-8 jaar Poppenwagen met ruitjes Coppus, Nieuwlandstraat 5, Venray vervoerd werden, bestuurd door de 24-jarige P. P. uit Venray, ging op de Puttenweg te Ysselsteyn aan het slingeren en voordat de bestuurder de auto onder controle kon krijgen kwam de auto in di li-aks van de weg gelegen berm tot stilstand. Aanhanger plus lading bieke.i te zwaar beladen te zijn- De bestuurder van een perso nen auto, de 45-jarige J. N. uit Mill verleende aan de afrit Deumeseweg in de richting Deurne geen voorrang aan de personenauto, bestuurd door de 20-jarige J. H. uit Venray. Ook hier botste het v/eer. De 21-jarige bestuurder van een personenauto W. M. uit Boxmeer zag. toen hij vanaf de parkeerplaats aan de Juliana»ingel deze straat op reed niet de naderende personenauto bestuurd door de 32-j?rige J. H. uit Venray. Deze laatste auto moest sterk afremmen om een aanrijding te voorkomen en dat plotseling afrem- men werd te laat gezien door de 42- jarige bestuurder van een bestelauto G. v. N. uit Weert, die achter deze wagen reed. De bestuurder van een contai ner-vrachtauto, de 30-jarige J. D. uit Venray. had bij het achteruitzetten op de Poststraat niet gezien dat daar een personenauto naderde, bestuurd door de 53-jarige J. G. uit Venray, waardoor een botsing ontstond. In alle gevallen bleef het bij de botsingen bij materiële schade. Zware Engelse raket gevonden Tijdens werkzaamheden werd op de Endepoel een nog zeer gevaarlij ke z.g. 60 lbs Engelse raket gevon den. Aan de voorzichtigheid waar mede de deskundigen van de Ex plosieven- en Opruimingsdienst te werk gingen konden wij vaststellen hoe gevaarlijk dat oorlogstuig na meer dan 30 jaar nog is. Auto in brand Dinsdagmiddag omstreeks 10 over 5 geraakte tijdens het rijden op de Vollenbergstraat de personenauto van J. V. uit Venray plotseling in brand. De achterzijde van de auto waar de motor lag, was door onver klaarbare oorzaak in brand geraakt. Deze brand kon door bewoners van de Vollenbergstraat worden geblust en de Venrayse brandweer hoefde niet in aktie te komen. Het viel nog mee Nabij de voetgangers oversteek plaats op de Julianasmgel moest de 42-jarige autobestuurder L. V. uit Wanroy stoppen voor een overste kende vrouw. De achter deze auto rijdende bromfiets bestuuid door de 17-jarige A A. uit Maashees zag dat afremmen te laat en de bromfietser kwam met zijn rechter knie tegen de linkerachterzijde van de auto. Hij weid naar hel zieken huis overgebracht, maar bij onder zoek aldaar bicken die verwondin gen toch mee te allen en kon hij naar huis worden ver/oerd. Op de Merseloseweg reed de 45- jarige autobestuurster mevr M. v. H. uit Maashees vanaf de parkeer plaats de weg op terwijl op hetzelf de moment een vrachtauto, bestuurd door de 26-jarige G. K. uit Venray bezig was enkele fietsers in te halen. Daardoor ontstond een botsing tus sen de personenauto en dc vracht auto. De bestuurster van de perso nen werd naar het ziekenhuis ver voerd maar bij het onderzoek ble ken ook die verwondingen mee te vallen en kon zij naar huis worden overgebracht. boekhandel van den munchhof is ooh dinsdags de gehele dag geopend Op milieubewuste overwegingen heeft het college van b. en w. be sloten in het vervolg zoveel mogelijk het z.g. kringloop-papier (ook wel „recycled-papier" genoemd) te gaan gebruiken. Op de eerste plaats zal dit iets grauwere papier worden gebruikt voor intern gebruik met name voor het maken van rapporten, verslagen, nota's e.d. Daarnaast zullen in het vervolg ook de stukken voor de raadsleden op kringloop papier wor den afgedrukt. Bij presentatie-naar-buiten, dus officiële brieven e.d. zal het normale papier worden gebruikt. 'DE tuinkabouter had jarenlang gezwegen. Zo lang ik 'm heb zien staan, had'ie geen mond open gedaan, maar m de nacht van 2 op 3 september begon ie in eens te schelden,' verklaarde de getuige zonder blikken of blozen En het was een zeer geloofwaardige getuige in de vorm van een ambtsedige rijkspolitieman die deze opzienbarende woorden sprak. Hi) was opgeroepen om een zaak te hel' pen ontwarren die vorige maand in tegenstrijdige verklaringen was blijven ste ken En omdat de kabouter zelf geen getuigenis wilde afleggen. 'Juist.' zei de politierechter.' u bent toen van uw rijwiel gestapt en naar aat tuin hek toe gegaan. Wie zag u daar toen?' 'Ik zag alleen die tuinkabouter, edelachtbare, want die stond in het licht van eerj lantaarn. Ik stak mijn hoofd over het hek en toen zei die 'Hee chauffeur, heb je ook de bus gemist?' Nou ja. toen begreep ik dat er een dronken kerel tussen de struiken moest liggen.' 'O. hij zag 0 voor de buschauffeur aan?' En met het bevestigend antwoord was dan verdachte's verklaring, dat hij door de chauffeur van een bus zou zijn mis handeld, ontzenuwd. Alleen de verdachte zelf. een potige boerenzoon, hield het er op dat er een échte bus met een échte chauffeur gereden had 'En dan dacht u zeker, dat die bus midden in de nacht rijdt en dat de chauffeur tijd krijgt om tussen alle struiken naar passagiers te zoeken.' zei de rechter. En tot de verbalisant: 'Hebt u deze man in een bus gezet?' 'Tja. dat is te zeggen dat léék er wel op. edelachtbare.' En toen kwam het verhaal over de voortuin die geen openbare weg was en het gesloten tuinhek en de onzichtbare man die beweerde daar op de bus te wachten. Met de tuinka bouter, die ook bij de halte stond. De wachtmeester was in het wachten geen meester, hij mocht ook niet ingrijpen zolang de beschonkene niet op de openba re weg liep, en de bewoners van het huis bleken met vakantie. Hij kon alleeh maar vragen, of meneer eens tevoorschijn wilde komen. Maar dan klonk als antwoord: 'Nee. ik heb al een retourtje' of 'Ik hoef er nog niet uit. chauffeur, kèrren maar!' 'Toen heb ik maar net gedaan of ik doorreed met de bus,' verklaarde de gezags drager. 'Ik heb een beetje staan sturen, rortken en toeteren op het trottoir en bij de derde halte riep ik: 'Uw huis! U bent thuis!' Nou, dat hielp, want toen kwam ie waggelend en wel naar het hekje. Met die tuinkabouter in z'n armen. Ik moe^t hem zelf over dat hekje heenwurmen, maar hij riep alleen: 'Au, m'n zóón!' En met z'n zoon bedoelde hij de kabouter. Nou, toen moest ik z'n zoon nog eeh kaartje verkopen en op weg naar 't bureau alle haltes afroepen en voor ie de cél in wou, moest ik nog netjes aanbellen.' 'Verdachte sprak dus wartaal, rook naar drank en was ook onvast ter been?' 'Jawel edelachtbare, maar hij beweerde dat de bus zo slingerde over de weg 'En waarom schold u zo op deze politieman?' vroeg de rechter aan de verdachte. 'Dat was alleen maar omdat die bus niet stoppen wou aan de helle Tenminstedat dècht ik eerst, zeker.' De officier van justitie eiste wegens belediging van een ambtenaar in functie eb openbare dronkenschap f 500,-- boete of drie weken hechtenis, maar de politie rechter concludeerde dat de verdachte alleen maar tegen of op een bus had staan schelden en van de aanwezigheid van een agent geen flauw besef had dat de tenlastenlegging niet van een bus of van een chauffeur repte en dat deze verdachte zich bovendien niet vrijwillig op de openbare weg in kennelijke staat van dronkenschap had bevonden zoals het proces-verbaal vermeldde. weshal\/e hij de aanklacht nietig moest verklaren en de boerenzoon ontsloeg van rechtsvervolging. 't Is goed, dat ik het week.' grinnikte één der andere getuigen. 'Als ik een glaas je op heb. duik ik ook de tuin in bij die kabouter als er een tuut aan komt!'

Peel en Maas | 1978 | | pagina 13