Sensationele primeur voor Venrayse tentoonstelling Kinder vakantiewerk Hondensport Grandioos concert Ars Musica Venray Grote belangstelling voor concert DANK ZIJ U WERD HET TIEN VOOR EEN_ VEfRAV VEIKAV Presidium Volksbund bracht bezoek aan het Duits Soldatenkerkhof Situatie-kunstwerk „de asperge-eters JOOP DE KLERK rerlaat S.V.Venray Uitbreiding clubhuis van M.H.C.V. Venray N.K.V. Centrale Venray jeugdnatuurwacht Parochie Merselo *AmënwE3<ino }dmEnwE=KinG De populaire S.V. Venray speler >op de Klerk heeft overschrijving ingevraagd en verkregen naar Wal- im - Valkenburg. Wisselende werkzaamheden en een grote woon- voetbalafstand heb- en aan dit besluit bijgedragen. Nu de overschrijvingen binnen jn. blijkt dat S.V. Venray zich oor het komende seizoen geducht Irsterkt heeft. Onder de spe- rs welke overschrijving hebben ge raagd naar S V. Venray zijn de Lauw - Helmond Sport. -Sassabone - Blerick; de Leeuw - Ysselsteyn; i Sturme - Leunen, •-. Janssen - Merselo. Aanvoerder J. Siebers welke voor emens was om zijn aktieve voetbal- arrière te beëindigen heeft alsnog esloten 1 kompetitie te blijven spe- ;n- De Mixed Hockeyclub Venray is ezig met de realisering van een itbreiding van haar clubhuis: De ►ush Inn, in het Venrayse sportpark )e Wieën, Een grote stroom van nieuwe ooral junioren leden, rechtvaar- ligt en noodzaakt uitbreiding van de estaande accommodatie, zodat een oede c.q. betere opvang mogelijk is n blijft. De realisering van de uitbreiding loet mogelijk gemaakt worden door elfwerkzaamheid van de leden en iet welslagen van diverse akties, iraarmee geld kan worden ingeza- neld. Zo zijn er al enkele duizenden tickers verkocht, zal er een statie- eld (lege flessen) aktie op touw /orden gezet, worden symbolisch ouwmaterialen verkocht en zijn de fenrayse bedrijven benaderd hun steentje" bij te dragen. Op diverse ilaatsen in Venray zullen „thermo- neters" worden opgehangen waar- p de stand van binnengebrachte laten zal worden aangegeven en bij gehouden. De Venrayse hockeyers hopen aan iet begin van de nieuwe kompetitie, eptember 1978, de deuren van hun rernieuwde onderkomen open te rnnnen gooien. Het bestuur van de Centrale NKV Tenray heeft zich ten doel gesteld in eptember - oktober van dit jaar te tarten met een gewestelijke sociale chool. Vorming en scholing op sociaal, iconomisch en maatschappelijk ge- lied alsmede het taalgebruik zijn roor alle werknemers van enorm be- ang. Dit zeker in een tijd waarin [rote maatschappelijke problemen op ebied van werkgelegenheid, sociale ekerheid en welzijn, door samen werking en overleg tot een oplossing noeten worden gebracht. De totale cursus duurt 3 jaren, «waarvan elk jaar een op zichzelf taande cursus is van 60 lessen, elke es duurt 5 kwartier. De te behandelen stof is in het eerste jaar: Maatschappelijke vraagstukken. Staatsinrichting. Geschiedenis van de vakbewe ging- Levensbeschouwelijke vragen. Praktisch taalgebruik. Het cursusgeld bedraagt: 75, jer jaar. Voor N.K.V. leden, hun ichtgenoten en leden van vrouwen- >eweging welke aangesloten zijn bij iet N.K.V. 200,per jaar, voor niet leden. De cursus kan dan pas starten als er tenminste 20 cursisten ingeschre ven zijn, waarvan minimaal 15 cur sisten lid moeten zijn van het NKV. Aanmelden voor de cursus kan (schriftelijk of mondeling bij: P. Hendriks. De Aide Weg 9, Ven ray, tel. 5143; J. v. Knippenberg, v. Montfoort- straat 11, Ysselsteyn, tel. 339; H. Opheij, Hubertusstraat 8, Venray, tel. 3039. Of bij het bestuur van eigen vak afdeling. KEURING VAN DE VLIJTIGE LIESJES In de komende week zullen jullie Vlijtige Liesjes op school gekeurd worden. Of dat op maandag 12 juni gebeurt of pas op vrijdag 16 juni la ten we over aan jullie leerkrachten. Het is de bedoeling dat alle Vlijtige Liesjes per school beoordeeld wor den. Afhankelijk van het aantal le den stelt het bestuur van de Jeugd natuurwacht afdeling Venray een aantal prijsjes ter beschikking. Ver geet niet, even een kaartje met je naam erop, op de pot te bevestigen of aan je plant te hangen! Misschien hoor je ook wel bij de prijswinnaars, als je je Vlijtig Liesje steeds goed hebt verzorgd! OPBINDEN VAN JE ZONNEBLOEM Nu de zonnebloemen al aardig ge groeid zijn, is het aan te raden, ze goed op te binden. Zet er een stevige stok langs en bind ze daar aan vast, zodat regen en wind je zonnebloe men niet beschadigen of zelfs hele maal omver halen. En als je over enige weken wellicht op vakantie gaat, neem dan tijdig de juiste maat regelen: voldoende opbinden en eventueel buren of familieleden vra gen de verzorging tijdelijk over te nemen. De voorbereidingen zijn weer in volle gang en de diverse medewer kers zijn al weer enige maanden druk in de weer om het programma voor iedereen te doen slagen. Elk jaar opnieuw is het weer een probleem om een bepaald thema te vinden wat de kinderen van de eer ste tot en met de vijfde klas aan spreekt. In het verleden hebben we al landennamen e.d. gehad, maar vooral de allerkleinsten konden daar maar moeilijk mee overweg. Dit keer hebben we het geheel in het teken van de sprookjes geplaatst, voor zo ver dat mogelijk was. Een paar onderdelen die in het verleden erg suksesvol waren, zoals de schuupmiddag en de filmvoor stelling hebben we toch gehand haafd omdat die toch wel erg aan spraken. Vooral de kreatieve dag en de spelonderdelen zullen in het te ken van de sprookjes staan. Ook zal het de ouders opgevallen zijn dat de bijdrage van de kinderen dit jaar fors omhoog is gegaan. Enerzijds is dit natuurlijk te wijten aan de normale prijsstijgingen, waar ook wij natuurlijk niet aan kunnen ontkomen; anderzijds is een groot deel van de extra verhoging nodig om het klapstuk van de week met de bus naar de Efteling te bekosti gen. Omdat het hele programma in het teken van de sprookjes staat hebben wij alles in het werk gesteld om een bustocht naar de Efteling (voor erg veel kinderen toch nog altijd een ge weldige traktatie) mogelijk te ma ken, zonder dat een al te grote aan slag op de portemonnee veel veel ouders of van ons totale budget te plegen. Wij menen dat naast de nor male verhoging van de bijdrage van de ouders een xtraatje van een rijks daalder voor zulk een uitstapje in de week toch wel verantwoord is. Op het invulformulier voor de ouders kunt U ook zien dat we op de woensdagen waarschijnlijk eer der vertrekken om de grote stroom bezoekers van de Efteling voor te zijn zodat de 'kinderen nog een tijd je ongestoord rond kunnen kijken. Uitslag nationale Politiehondenwed- stryd te Venray d.d. 4 juni 1978, georganiseerd door PJLV. „BU Dag en Nacht" Na de gebruikelijke openingscere monie togen allen om 8 45 uur naar het oefenterrein. Hier werd begon nen met de oefeningen uit afdeling I. De heer Spierings uit Gemert keurde de volgoefeningen; de heer Aerts uit Horst de springoefeningen, terwijl de heer van Rooy uit Hel mond de punten bij het zoeken moest verdelen. Dit zoeken leverde bij het droge weer en door het pas gemaaide hooigras de nodige proble men op! Meteen daarna konden de honden verkoeling zoeken bij het zwemmen; dit leverde bij dit weer geen bijzon dere problemen op, alleen dat enkele honden te vlug of te lang in het wa ter wilden zijn. Het voorwerp revieren ging vlot, terwijl bij het man revieren helper M. Roelofs uit Mook nogal eens in verlegenheid werd gebracht. Het voedsel weigeren, bewaken en transportlopen werd door Th. Boots uit Someren op een vlotte en korrekte wijze uitgevoerd. Na de oefening zwijgen konden de deelne mers en genodigden gaan genieten van een voortreffelijke koffietafel. Om 14.00 uur werden bestuur, deelnemers en keurmeesters aan het publiek voorgesteld door de micro- fonist H. Janssen uit Venray. Inmid-i dels was de temperatuur opgelopen tot 30°C. Ondanks deze hoge tempe-^ ratuur werd de oefening stokstellen door M. Roelofs en de honden op 'n voortreffelijke wijze uitgevoerd, evenals de oefening rijwielstellen door Th. Boots. Hierbij bleek weer eens dat de erkende pakwer- kers over een uitstekende konditie beschikken! Na de oefening terug roepen bleken de honden bij de laat ste steloefening goed schot- en werp- vast te zijn. Nadat de voorzitter een dank- Venrays Gemengde Zangvereni ging vierde donderdag 1 juni haar eerste lustrum met een concert in Venrays Grote Kerk. Een uiterst ge disciplineerd koor, niet met uiterlijk vertoon, maar vooral een innerlijke discipline. Alles leek als vanzelf te lopten. Een koor dat zijn partijen goed kende en juist daardoor zo fijn musiceerde. Het is bijna twintig jaar geleden dat een Venrays koor samen met een symfonie-orkest concerteerde. Maar de uitvoering van afgelopen donderdag mogen we gerust als een mijlpaal in Venrays muziekhistorie bestempelen. Venrays Gemengde Zangvereni ging heeft zich op zeer hoog niveau gepresenteerd, geassisteerd door de uitstekende begeleiding van het Te gels Symfonie-orkest. Het was een lust voor oog en oor om al deze amateurs te zien en ho ren musiceren. Geweldig, wat een prestatie, en dat voor een koor, dat pas vijf jaar bestaat. Het is bijna ongelooflijk. Onder de uitstekende leiding van Rob Berben is dit koor uitgegroeid tot een koor van een prachtige kwaliteit. Een koor met nog een grote toekomst. De prach tige koorklank kwam uitstekend tot zijn recht. Mooi gevormde stralende sopranen en warme altstemmen. En ook het wat klein bezette mannen koor was prachtig van klank. In de totaliteit dreigde de mannenzang soms wat ten onder te gaan in de klank van de vouwenstemmen en het orkest. Wat begeleidt het Tegels Symfonie orkest attent. De grote musiceer- vreugde is konstant af te lezen van de gezichten van de orkestmusici. Het uitstekend verzorgde program maboekje vermelde als eerste werk de ouverture Nabucco van G. Verdi door het TSO o.l.v. de bezielende leiding van Wieke Jordans. Het werd een prachtige vertolking in de toch vrij ruime akiestiek van Venrays Grote Kerk. Wieke Jordans had zijn musici uitstekend geïnstrueerd. Mooi uitgebalanceerde koperblazers naast prachtig zuiver gespeelde strijkers passages en hout-ensembles. Als tweede nummer werd het pianoconcert in D van J. Haydn uit gevoerd met Joma Hcllaardt als so liste. Wat werd er vooral in het langzame deel prachtig gemusiceerd. Joma is een zeer getalenteerde mu sicienne. Zij speelde zeer expressief. Zowel piano- als orkestpartij waren zeer mooi tegen elkaar uitgewogen. Het laatste deel was lekker vüot. Dit grappige laatste deel werd zo wel door de pianosoliste als het or kest zeer goed „all'Ungarese" ver tolkt. Hulde aan Joma Hollaardt en het TSO O.I.V. Wieke Jordans. Na de pauze kwam het jubileren de koor aan bod met twee zeer uit gebalanceerde werken van Mozart. Het Sancta Maria en het Jubilate. Zeer doorzichtig van klankopvatting. Prachtig werk van koor en orkest. Sopraan en bas leken de partijen op het lijf geschreven. Zeer grote in druk maakte Willy Janssen-Peeters met haar sopraan-solo. Maar ook de minder dankbare baspartij werd door Jos v. d. Linden prachtig mu zikaal verzorgd. Het koor kende zijn partijen uitstekend. Daardoor kwam juist de grote musiceervreugde goed tot zijn recht. Deze muciseervreugde werd ook door het TSO ten toon ge spreid. Zelden hebben wij zoveel amateurs zo geweldig mooi muziek horen maken. Voor de uitvoerenden moet het een grote voldoening zijn geweest, dat er zo vpel publieke be langstelling aanwezig was. Al met al een prachtig concert, dat veel te kort was. We mogen hopen, dat dergelijke uitvoeringen in Venray meer gege ven zullen worden door dit koor, or kest en solisten. Een groots applaus van een zeer enthousiast publiek moge de stimulans daarvoor zijn. Vernielingen J. L. deed aangifie van vernie ling van een sierstruik in de tuin van zijn woning. L. J. deed aangifte van bekras sen van zijn personenauto welke ge parkeerd heeft gestaan nabij het zwembad of voor zijn woning. woord had uitgesproken kon de heer J. van Rooi de punten bekend ma ken. De extra prijzen voor de beste revierder en de beste steller gingen naar resp. H. Kartodirdjo met 47 p. en A. Driessen met 253'/* p. Einduitslag: 1 M. Timmers, Helmond, BV 409 2 A. Driessen, Helmond MH 404 3 H. Kartodirdjo, Venray DH 400 4 Mevr. Philipsen, Horst MH 393 5 A. Hendrix, Meerlo MH 390 6 T. v. Zoest, Belfeld MH 383'/t 7 A. Philipsen, Venray MH 382'/* 8 L. v. Zoest, Belfeld, MH 376 Een tweetal kunstenaars, beiiden afgestudeerden van de Rijksacade mie in Amsterdam en woonachtig in Hosrt. Kenne Gregoire en Kees Sa- lentijn, heeft onlangs een uniek si tuatie-kunstwerk voltooid. Het is een in wit gebrachte scène op ware grootte van een kamer met een ge zelschap asperge-eters, 7x4 meter. Een geluidsinstallatie brengt boven dien continu de klanken van deze maaltijd. Het werk zal zodanig worden op gesteld dat de bezoekers van de ten toonstelling (9 - 18 juni), gedwongen worden door deze eetkamer te lopen. Bij hun binnenkomst worden zij via een t v.-camera opgenomen en ge projecteerd op een t.v.-toestel dat zich in een hoek van het vertrek be vindt. De confrontatie met deze as perge-eters en het t.v.-scherm. zal een unieke ervaring voor de bezoe kers betekenen. „De Asperge-eters" roepen herin neringen op aan de „Aardappel eters" die Vincent van Gogh onge veer een eeuw geleden in het aan grenzende Brabantse schilderde. De benadering en realisatie van het the ma is evenwel totaal verschillend. Tegenover de bitere armoe van het tafereel van Van Gogh, staat de gas tronomie van het Noord Limburgse aspergeland. Bovendien verschillen het olieverfschilderij van Vincent en de driedimensionale verbeelding van de Horster kunstenaars principieel. De Venrayse tentoonstelling brengt nog meer bizarre kunstwerken. Zo zal de internationaal bekende Thijs van Kimmenade. wiens werk o.a. op Voor de eerste maal bracht het voltallige Presidium van de Volks- bund Deutsche Kriegsgraberfürsorge een bezoek aan het Duits soldaten- kerkhof in Ysselsteyn. Dit Presi dium. samengesteld uit het bestuur van de Volksbund Deutsche Kriegs graberfürsorge. bestaat uit een der tigtal prominente persoonlijkheden en de 11 presidenten van de Landes- verbanden. In Essen kwam het presidium in bijzondere zitting bijeen en op het programma stond onder meer de in vestering van gelden voor de af bouw van het Duitse soldatenkerk- hof te Ysselsteyn en omdat de af stand Essen-Ysselsteyn niet zo ver was en het gecombineerd kon wor den met een bezoek aan het Duits soldatenkerkhof te Lommei waar ook geïnvesteerd moet worden, had het Presidium het beter gevonden om door het brengen van een bezoek een verantwoord beeld te krijgen over de te investeren gelden. De Volksbund Deutsche Kriegs graberfürsorge is een particuliere stichting, welke weliswaar met financiële steun van het ministerie voor Familie Jeugd en de Bundes- regering haar werk kan doen, maar het hoofdzakelijk moet hebben van donaties van de bijna 1 miljoen leden en van de bijdrage in de kol- lektebussen. Voorbeeldig is daarbij de ondersteuning van het Duitse le ger. Bij de overname van het kerkhof door de Volksbund van het Neder- de jongste Documents in Kassei te zien was, zijn Siamese Stoelen laten zien. Floor Hermans toont straks in Venray videofilms en een tiental re gionale kunstenaars zal dagelijks aan een enorm colectief kunstwerk op 't Schouwburgplein werken Terecht wordt in Venray van een „kunst spektakel" gesproken, dit temeer daar tijdens de manifestatie iedere dag vcor een ludieke omlijsting in de vorm van optreden van klein kunst wordt gezorgd. De organiserende Venrayse Kunst kring heeft bovendien een fotowed strijd georganiseerd in samenwer king met plaatselijke fotohandelaren. Thema: de aktiviteiten rond het kollektieve kunstwerk op het Schouwburgplein. Heden vijdagavond wordt om 7 uur de zomertentoonstelling „Kunste naars uit Peel en Maas" geopend door burgemeester mr. H. J. M. De- fesche van Venray. Deze avond wordt op het podium van het Schouwburgplein een feestelijk op treden geboden van de bekende folk groep „Cast Iron Billy". Deze jonge groep bestaat uit Cécile Potjes (zang en gitaar). Leo Nooyen (zang, gitaar, percussi en harmonika), Cor Vaesen (zang .gitaren, bas en bozouki), Wil lem J. Vermaase (zang, fiddle, man doline, bas en bozouki). Hoewel Cast Iron Billy overwe gend traditionele folkmuziek ten ge hore brengt, wordt zulks echter ge daan op een eigen en echt heden- landse ministerie van oorlog was bepaald dat nu de eigen organisatie het beheer en onderhoud zou over nemen er een begin zou worden ge maakt met de vervanging van de kruizen waarvoor een bedrag werd geïnvesteerd van om en nabij de 5 miljoen gulden. Jongeren die in het kader van de aktie „Verzoening over de graven" werken voor de vrede, hebben het vorig jaar een begin gemaakt met de vervanging van meer dan 31.000 kruizen. Zij werden afgelost door soldaten van de Bundeswehr die op vrijwillige basis 14 dagen in de ba rakken worden ondergebracht. Per week worden 400 kruizen geplaatst, een karwei dat met de grootste nauwkeurigheid moet geschieden omdat de kruizen soldatesk in het gelid gesteld moeten worden. Maar daarnaast vonden de leden van het Presidium dat er iets moest worden gedaan aan de gebouwen, want men wilde van de barakken af. Het Nederlandse ministerie van De fensie bepaalde echter dat aan het uiterlijke niets mocht worden ver anderd. Nu de interne verbouwing is voltooid en het externe een opknap beurt heeft gekregen, kan dit weer vele jaren mee. Architekt en aan nemer Teunissen uit Ysselsteyn zijn volledig in hun opdracht geslaagd. Ook de entree heeft een mooiere aanblik gekregen. Op zeer deskundige wijze hebben de leden van het Presidium uitleg gekregen van de vakmensen omtrent Foto van „de asperge-eters" tijdens de opbouw van het kunstwerk. daagse wijze. Swingende instrumen tale. vaak eeuwenoude balladen en allerlei nieuwere nummers, worden door de band verweven tot een ge varieerd en vrolijk programma. Elec- tronische geluidsvorming wordt daarbij niet geschuwd, maar het authentieke karakter van de muziek blijft toch volledig tot zijn recht ko men. MUZIEKPROGRAM De folkgroep Cast Iron Billy speelt op vrijdag 9 juni van 7 tot half 10 en op vrijdag 16 juni van 8 uur tot half 11. Een tweede sterke groep die in Venray in 1976 al sukses boekte bij de toenmalige opening van de tentoonstelling is de Eindhovense „Au joli Bois". Deze „middeleeuwse" groep bestaat uit vijf muzikanten. Zij spelen op oude instrumenten oud-Nederlandse muziek en brengen daarbij oude liedjes. Dit jaar treedt de groep in Venray op het Schouw burgplein op zaterdagmiddag 17 ju ni. De bekende musicus Joost Belin- fante brengt luisterliedjes met gi taarbegeleiding op de avonden van maandag 12 en dinsdag 13 juni van 8 tot half 10. Tenslotte zal de be kende groep De Fidelen Rosentaler op de zondagen 11 en 18 juni op een nader te bepalen tijdstip optreden op het Schouwburgplein. de stand van zaken met de plaatsing zijn geplaatst en dat betekent dat van de nieuwe kruizen. 7.000 kruizen ongeveer een kwart van de kruizen vervangen is. maar dat betekent ook dat als in dit tempo wordt door gewerkt de vervanging van de krui zen in 1980-1981 is voltooid. Vol gende week arriveren, zoals wij reeds hebben bericht, weer de jongeren uit de deelstaat Baden Württenberg, die onder leiding van Peter Müller hun vakantie opofferen om op dit kerkhof te werken. Zij krijgen niet zoals de soldaten van de Bundes wehr daar extra verlof voor en ze krijgen ook geen graties logies, maar ze betalen er nog voor. TOESPRAAK PRESIDENT De kersverse president van de Volksbund Dr. Schneeberger bracht naar voren dat wij niet kunnen le ven zonder vrede en dat een blik over de graven heen de beste waar schuwing is om zich blijvend in te zetten voor de vrede. Onze vrijheid is het verdedigen meer dan waard. Zoals jongeren uit alle delen van Duitsland en andere landen werken op sol datenkerkhoven, waar ook ter wereld, bruggenbouwers voor die vrede zijn. zo zien wij ook in Ys selsteyn dat jongeren uit Baden Württenburg en dienstplichtige sol daten van de Bundesrwehr zoals nu de vrijwilligers van het Pantser Brigadier bataljon de vrede die nen. Vcnray's Mannenkoor kan terug zien op een bijzonder goed geslaagd feestconcert, zaterdag J.L gehouden in de foyer van de schouwburg. Gasten hierbij aanwezig waren: Mënnergesangverein Ahrweiler uit Duitsland, 't Mannenkoor van de PLEM uit Maastricht en Kon. Har monie Euterpe. President Th. van Dijk kon on danks de voetbalwedstrijd een overvolle foyer begroeten, waaron der beschermheer burgemeester De- fes che Hierna opende Venrays Mannen-1 koor o.l.v. Fr. Verhofstad de avond met enkele nummers. Dan was het de beurt aan de zangers uit Maas tricht O.I.V. Kees van Kooten die ver rasten met prachtig gezongen Russi sche nummers. Ook Kon. Harmonie Euterpe oj.vl, J. Verstegen wist de aanwezigen te boeien met Jubelklange en Hoote Nanny Ook de gasten uit Duitsland konden ondanks een lange en vér- moeiende reis hun vocale kunnen tonen. Als slot brachten Venrays Man nenkoor. samen met Harmonie Eu terpe de van de L.P. bekende num- mers: 't Soldatenkoor. 't Studenten koor en 't Openingskoor van Emanl - en wederom met veel sukses. De avond werd verder voortgezet met dans. muziek en zang. Zondag morgen was er 't zeer druk bezochte Frühshoppen in Hotel Almonda, sa men met de Duitse gasten, waarna een bezoek werd gebracht aan het Duits soldatenkerkhof in Ysselsteyn. Vooral voor de gasten uit Duits land een indrukwekkende plechtig heid met kranslegging. Hierna werd afscheid genomen, waarbij een uit nodiging voor een tegenbezoek niet uitbleef. 10e zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hoogmis ter ere van O.L. Vrouw vanwege Lourdes Liefdewerk. Zondag- 8.30 gest. lsm. voor Wil- helmina Laarakkers; 10.00 Hoogmis voor Harrie Versteegen; 11.30 H. Mis voor overt, fam. Verhoeven-Hazen. Maandag: 8.00 gez. H. Mis voor- overl. fam. v. Dijck-v. Rijswijck. Dinsdag: 800 gest. jgt. voor Leo- nardus Kesels en Maria Kaffers. Woensdag: 8 00 gez. H. Mis voor Peter Math. Gielen en overl. kind. Donderdag: 8.00 gest. jgt. voor Martin us Pubben. Vrijdag: 8.30 Schoolmis, gest. jgt. voor Jacobus v. d. Heuvel, overl ouders en kind. Zaterdag: 19.00 Hoogmis voor overl. ouders van Osch-Poels. Misdienaars: zondag 8.30 en door: de week: T. Janssen. M. Kessels;- 10.00 T. Engels. J. Eyssen; 11.30 P. Jacobs, P. Kessels. Kollektanten: zaterdag J. v. Hoof; zondag 8.30 Emonts; 10.00 M. v. Hoof 11.30 Arts. Maar de nieuwe president sprak ook over wat de Nederlandse rege ring en het Nederlandse volk had gedaan om, na de aanleg van dit kerkhof, meer dan 30 jaar de zorg van de graven op zich te nemen op een wijze welke niet alleen onze be wondering kan hebben, maar vooral onze dank. Met name wilde hij nog eens onderstrepen het baanbrekende werk van kapitein Timmermans en zijn humane wijze waarop het kerk hof onder zijn leiding gestalte had gekregen. Aan kapitein Timmer mans kon Dr. Schneeberger de ver zekering geven: Uw werk blijft be staan en Uw naam zal steeds met het Duits soldatenkerkhof verbon den blijven. Auto belandde in sloot De 19-jarige B. S. uit Hengelo had zonder toestemming van de eigenaar van een auto uit Enschede, deze auto toch meegenomen en reed, zon der in het bezit te zijn van een rij bewijs met die auto over de Veulen- seweg. Vermoedelijk door te hoge snelheid kon hij in een bocht de door hem bestuurde auto niet onder con trole houden en kwam ln een sloot zwaar beschadigd tot stilstand. On verklaarbaar werd genoemd dat deze bestuurder geen noemenswaardig let sel opliep. BEDANKT!

Peel en Maas | 1978 | | pagina 11