Lijst 2 - Kerkdorpen Tweede tentoonstelling van kunstenaars uit Peel en Maas Venray vraagt Ged. Staten strengere maatregelen tegen illegale opslag van sloopauto's Zilveren noot voor Nelipak ..Puntjes op de Raad.. HOOGWERKERS YSSELSTEYNSE TOREN HOOG BEZOEK op Duitse soldatenkerkhof Oirlo wil oude dorpsschool behouden GROTE BLOEMENAKTIE WONEN IN WEST I PEEL EN MAAS uw weekblad JONGEREN WONEN IN VENRAY Op maandag 5 juni a.s. zal een zeer select gezelschap, bestaande uit 50 personen, een bezoek brengen aan het Duits soldatenkerkhof in Yssel- steyn om nader geïnformeerd te worden omtrent de stand van zaken bij de vervanging van de kruizen. Reeds eerder hebben wij bericht dat de meer dan 30.000 kruizen van de soldatengraven door inwerking van het weer aan vervanging toe waren Bij de overname van het kerkhof door de Volksbund Deutsche Kriegsgraberfürsorge in 1976 heeft het presidium van de Volksbund be sloten tot de vervanging over te gaan; een investering van enkele miljoenen guldens. Duitse jongeren in het kader van de aktie verzoening over de graven heen, offeren 14 da gen van hun vakantie op om dit zware werk te doen, maar ook dienstplichtige soldaten van de Bun- deswehr pogen door hun inzet dit immense karwei voor de geplande tijd klaar te krijgen. Thans is de stand van zaken zo, dat 7.000 kruizen reeds vervangen zijn; maar er is meer gebeurd op dit soldatenkerkhof: de entree heeft een fraaie aanzicht gekregen, er is een dienstwoning voor de beheerder ge bouwd en zijn de dienstvertrekken aangepast aan de eisen van de tijd. Ook de ontvangstruimte heeft een ware gedaantewisseling ondergaan. Het geheel is uitgevoerd door het Ysselsteynse aannemersbedrijf Teu- nissen. Het presidium van de Volksbund komt ieder jaar in een speciale zit ting bijeen en daarbij zijn de verte genwoordigers van alle Landesver- banden. Deze hoogste top van die organisatie neemt op democratische weg beslissingen voor de toekomst van de Volksbund. Dit jaar vindt dat treffen plaats in het komende week end in Essen vanwaar maandagmor gen vroeg vertrokken wordt naar t Duits soldatenkerkhof te Lommei in België. Vandaaruit gaat men naar het Duits soldatenkerkhof te Yssel- steyn. Op het kerkhof worden dan ook verwacht Dr. Krants van de afdeling Sociale Zaken van het Ministerie van Defensie onder wiens afdeling jarenlang het beheer en onderhoud van dit kerkhof heeft geressorteerd. Vanzelfsprekend is ook de vroegere beheerder kapitein L. Timmermans bij de gasten. Nadat de nieuwe president van de Volksbund Dr. Schneeberger een krans heeft gelegd bij het hoofdkruis op het kerkhof en de gasten de stand van zaken op dit kerkhof in ogen schouw hebben genomen, zullen koks van de Bundeswehr uit Budel een warme maaltijd serveren. De dorpsraad van Oirlo zal bin nenkort bij de gemeente aan de bel moeten trekken, nu de Oirlose ge meenschap zich opnieuw heeft uitge sproken om de oude dorpsschool tot gemeenschapshuis te verbouwen. Een voorgestelde uitbreiding van het be staande gemeenschapshuis aan de Deputé Petersstraat zag men niet als de beste oplossing, terwijl ook de ruimte in de nieuwe basisschool niet aan de verlangens van de be volking voldoet. De beslissing om de oude school te verbouwen tot gemeenschapshuis, gaat in tegen het advies van de ge meente, tegen het advies van de ar chitect en tegen het advies van de Stichting Ruimte voor de Jeugd (uit Rotterdam). Ge;chat wordt dat deze verbou wing ruim 250.000,zal gaan kos ten. Een bedrag wat enerzijds de architect te laag vindt, anderszins door de gemeenschap als ruim vol doende wordt genoemd. In ieder ge val zal het benodigde geld voor het grootste deel door de bevolking moe ten worden bijeen gebracht. Als eer ste bijdrage ziet men een aandeel uit de verkoop van het huidige gemeen schapshuis. Van de gemeente ver wacht men in ieder geval minstens een bedrag dat gelijk is aan dat wat nodig zou zijn om het bestaande ge meenschapshuis uit te breiden. Ove rigens is men van mening dat elk dorp recht heeft op een basisvoor ziening, waarvan de financiële kon- sekwenties ten laste van de gemeen te dienen te komen. Helemaal zeker is men echter in Oirlo niet van de gemeentelijke in stemming met plannen rond de oude school. Indien deze plannen niet verwe zenlijkt kunnen worden en de school aan slopers ten prooi valt, moet op dat terrein dan maar een dorpsplein gerealiseerd worden. De gemeente zelf heeft hiervoor het pand Hesen tegenover de kerk, bestemd, maar in Oirlo meent men dat daar de eerste 15 jaar niets kan gebeuren. Overigens heeft de dorpsraad een De illegaal door de heer W. Rob ben op ongeveer 80 meter van zijn (legale) opslagplaats voor sloopauto's in de Endepoel in gebruik genomen tweede opslagplaats, is aanleiding geworden tot een meningsverschil tussen het college van burgemeester en wethouders van Venray en het college van gedeputeerde staten van Limburg. Dit heeft geresulteerd in een brief van het Venrayse gemeen tebestuur aan gedeputeerde staten, waarin het provinciaal bestuur wordt verweten dat het niet stren ger is opgetreden tegen deze illegale opslagplaats. Volgens de (provinciale) verorde ning op opslagplaatsen in Limburg is het college van burgemeester en wethouders mede belast met het toe zicht op en de zorg voor de naleving van hetgeen in deze verordening is bepaald. Daarom moet het college de aanwezigheid van illegale opslag plaatsen direct aan gedeputeerde staten doorgeven. Op 26 oktober 1976 hebben gede puteerde Staten de Limburgse ge meentebesturen per circulaire laten weten „tegen illegale opslagplaatsen ter voorkoming van ongewenste toe standen strenger en sneller te zullen optreden dan voorheen het geval was". De gemeentebesturen werden er nog eens op gewezen verplicht te zijn ten spoedigste de aanwezigheid van illegale opslagplaatsen te mel den. Nadat de aanwezigheid van de illegale opslagplaats door het ge meentebestuur aan gedeputeerde sta ten werd gemeld, kreeg de heer Robben de provinciale aanschrijving om de illegaal in gebruik genomen opslagplaats binnen drie maanden A.s. zaterdag 3 juni worden huis- aan-huis snijbloemen te koop aan geboden. Een goed voorbereide aktie van het Loudes-comité afd. Venray. De opbrengst van deze aktie komt geheel ten goede aan minvermogen de zieken uit de gemeente Venray Deze aktie is op touw gezet, omdat het Lourdes-comité de wachtlijst van aanvragers alsmaar ziet groeien en ten enemale de geldmiddelen ont breken om aan al die wensen tege moet te kunnen komen. 22 zieken uit onze gemeente gaan donderdag 8 juni naar Lourdes en zien daarmee een lang gekoesterde wens in vervulling gaan. Zij zullen vergezeld worden door 45 pelgrims, jong en oud. Het Lourdes Liefdewerk wordt niet gesubsidieerd. Alle geldmidde len moeten komen uit akties en gif ten. De Lourdes-medewerkers zijn dan ook het gehele jaar door in touw om zoveel mogelijk mensen een Lourdes-reis aan te kunnen bieden Mensen, die ooit eens in Lourdes zijn geweest, hebben bijna allemaal één zelfde streven: nog eens terug te mo gen gaan. Ruim 50 zieken staan in geschreven bij de Venrayse afde ling om naar Lourdes te mogen gaan. Deze bloemenaktie hebben we dan ook broodnodig om zoveel mogelijk aan die wensen tegemoet te komen. Daarom: door het kopen van een bloemetjes a.s. zaterdag, helpt u rechtstreeks deze zieken. Een groot aantal medewerkerfsters) (waaronder veel jongeren) zetten zich belangeloos in om deze bliksem- aktie te doen slagen. Wij hopen c an cok van harte dat U hen a.s. zater dag niet teleurstelt, maar een bloe metje koopt voor het goede doel. Wij bevelen deze aktie gaarne bij U aan. Er wordt gevent vanaf 9.00 uur 's morgens. aktieplan samengesteld waarop di verse voorzieningen genoteerd staan. Zij vinden het beter ineens met alle verlangens op de proppen te komen, dan telkens opnieuw bij de gemeente te moeten aankloppen. Dat de school op korte termijn ge sloopt gaat worden, behoeft men nog niet te vrezen. Men kan zelfs zeg gen dat ze nog tijdelijk in de oude glorie hersteld gaat worden. Het is namelijk zo, dat de basisschool in Castenray t.z.t. gerenoveerd gaat worden. Om het onderwijs niet te stagneren moeten de kinderen dan naar de oude school in Oirlo. Maar wanneer dat is. valt op dit moment nog niet te zeggen. te ontruimen. Een door de heer Rob ben ingediend verzoek om vrijstel ling werd voor de duur van twee jaar. werd door gedeputeerde staten geweigerd. Toen na vier maanden de illegale opslagplaats nog niet was ontruimd werd hiervan op 14 april j.l. door de gemeente ingevolge haar plicht melding gemaakt bij het provinciaal bestuur. Intussen was echter de heer W. Robben bij de Kroon tegen de door gedeputeerde staten geweigerde vrij stelling in beroep gegaan, hetgeen het begin zou kunnen zijn van een ongeveer twee jaar durende proce dure. Ondanks het feit, dat gedepu teerde staten in 1976 in niet mis te verstane bewoordingen de gemeen tebesturen strengere maatregelen hadden toegezegd, berichtte dit col lege de gemeente Venray op 16 mei „hangende het beroep bij de Kroon niet tot ontruiming te zullen over gaan". Als antwoord hierop hebben bur gemeester en wethouders van Ven ray aan gedeputeerde staten laten weten het te betreuren dat zij niet tot ontruiming van het illegaal in gebruik zijnde terrein zullen over gaan. In de brief wordt gezegd dat het het college bevreemdt, dat geen uitvoering wordt gegeven aan de twee jaar geleden aangekondigde strengere procedure. In de plaatselijke situatie, aldus het college, moet het voortduren van het toestaan van een illegaal gebruik langer dan de procedurevoorschrif ten. als onaanvaardbaar worden be schouwd. Er wordt op gewezen, dat in de Venrayse gemeenschap de on rust respectievelijk de twijfel toe neemt of er wel terzake krachtda dig wordt opgetreden. Volgens burgemeester en wethou ders mag niet vergeten worden, dat hier duidelijk de belangen van der den worden geschaad. Tenslotte wijzen burgemeester en wethouders er op. het niet vreemd te vinden, dat in de Venrayse gemeen schap de vraag naar gelijke rechts bedeling naar voren komt. Daarom wordt aan gedeputeerde staten gevraagd het ingenomen standpunt te herzien en alsnog de nodige maatregelen te treffen tot be ëindiging van de illegale opslag plaats in de Endepoel. De jury van de elfde nationale verpakkingswedstrijd te Utrecht heeft aan een inzending van Nelipak Venray een Zilveren Noot toegekend. Het betrof hier een kartonnen en veloppe waarin een thermo-gevorm- de klapblister geschoven wordt. Af hankelijk van het daarin te verpak ken artikel kunnen de maten van deze nieuwe verpakkingsmethode liggen tussen een lucifersdoosje en een diplomatenkoffer. Deze nieuwe verpakking zal in het algemeen zeer geschikt zijn om be trekkelijk kleine en lichte artikelen lingerie, cosmetica op een at- traktieve wijze te presenteren en te verpakken. Nelipak brengt deze „pocketpacks" sinds eind vorig jaar in de handel. Voor de handel is het prettig dat de ze verpakking geen speciale machi nes vraagt om gevuld te worden. De inhoud is door een venster in de enveloppe zichtbaar, terwijl de blisterverpakking vale malen pro bleemloos geopend en gesloten kan worden. Op genoemde verpakkingswedstrijd waren 73 inzendingen, waarvan er 16 bekroond werden. Overigens kreeg Nelipak nog een prijs toegekend in een in Duitsland gehouden „Kalenderwettbewerb". De door hen ingezonden Nelipak-kalen- der 1978 kreeg bij de 258 inzendin gen de 36e prijs. Het Wcrlfkomitee Kennedyplein heeft een peiling gedaan naar de leefbaarheid in de wijk West I. het gebied tussen Kennedypelin, West singel en de Langstraat. Hieronder de resultaten in het kort. ALGEMEEN De meeste ondervraagden. 98 van de 108, hebben aan de peiling mee gedaan. Zij vonden het ook een goe de zaak dat er wat werd onderno men. Uit het overzicht van de leef tijden is gebleken, dat dit gedeelte van de wijk behoorlijk aan het ver grijzen is. Zo zijn er bijna geen kin deren meer onder de 16 jaar. oudere generaties zijn wel goed vertegen woordigd. OPEN TERREIN ARKSTRAAT De meeste bewoners zouden dit terrein graag opgeknapt zien. De wensen m.b.t. indeling (50®'o wil die anders) lopen nogal uiteen. In ieder geval moeten er behalve een schei ding van groen en spelen ook be tere mogelijkheden komen voor par keren. Behalve vernieuwing van de be planting wil men ook enkele een voudige speelvoorzieningen (zand bak, huisje, glijbaantje, denk aan de kleinkinderen), maar daarnaast cok zitbanken en prullebakken. Men wil het terrein op de een of ander ma nier wat beveiligd zien. Nu is er een rijbaan aan beide kanten. Afgezien daarvan vindt men dat vrachtwa gens i.v.m. de grote overlast uit de wijk moeten worden geweerd. DE WONINGEN IN WEST I Zo te zien aan de antwoorden zijn de mensen nogal tevreden over de wijk en de woningen en willen zij daar graag blijven wonen. Toch la ten vooral de huurwoningen op ver schillende punten nogal te wensen over: het onderhoud van ramen en dpu- ren, hout- en verfwerk. Dit is soms zeer slecht; de aanwezigheid of kwaliteit van sanitair; de verwarming; groot is de belangstelling voor een centraal antennesysteem. DE WOONOMGEVING 30®'o van de geênqueteerden liet zich negatief uit over de straat, waarbij het ging over problemen met de rijbaan (te smal), de stoep (te smal of te breed), parkeerproble men en overlast van vrachtwagens T.a.v. de achteroms zijn er diverse vragen om verbetering verhard.ng- licht, enz.). VERKEER Ruim 50°/o vindt dat in de wijk veel te hard wordt gereden (West- singel). Een ander punt is het par keren. Daardoor kan men er vaak niet door. ook soms door vrachtwa gens, soms zelfs niet met de fiets. 50% van de ondervraagden onder vindt ook soms grote moeilijk heden met parkeren. Men wil daar beslist maatregelen voor. TENSLOTTE De meeste ondervraagden vonden deze peiling door het Werkkomitce een goed iets. Liefst 33 willen dan ook over het vervolg erop meepra- tpn, 27 ook verder meewerken. Daar om is op woensdag 7 juni a.s een wijkvergadering georganiseerd in de parochiezaal van de Vredeskerk. Ieder is welkom. De Venrayse Kunstkring, die in 1976 met groot succes een expositie organiseerde van werken van een 30-tal kunstenaars uit de regio Peel en Maas, brengt van 9 t.m. 17 juni a.s. een tweede tentoonstelling. In tegenstelling tot 1976 zal ditmaal een kleiner aantal kunstenaars, namelijk 20 in plaats van 30, exposeren. Wel is het aantal ingezonden werken per deelnemer groter. Bovendien zijn er enkele exposanten die zich voor het eerst in Venray presenteren, zoals Kenne Grégoire en Johan Lennarts. De tentoonstelling wordt gehou den in de grote foyer van de Ven rayse schouwburg en omvat een 200- tal werken: schilderijen, aquarellen, tekeningen, grafieken, beeldhouw kunst, constructivisme, video, foto grafie en edelsmeedkunst. De CRM aankoopsubsidieregeling is op de tentoonstelling van toepas sing. Dit impliceert dat per aange kocht kunstwerk een subsidie van 20%, tot een maximum van 240, wordt verleend. COLLECTIEF BUITENPROJECT Tijdens de duur van de tentoon stelling zal een 10-tal kunstenaars op het voorplein van de schouwburg een groot collectief, goeddeels in hout. realiseren. Uitgaande van een kubus met vlakken van 2% bij 2 meter zulen wij in vorm en kleur een spectaculair object naar zijn vol tooiing brengen. Iedere middag en avond wordt aan het project ge werkt. Er wordt voor een ludieke omlijsting van deze artistieke hap pening zorg gedragen. Zo zal de be kende folkgroep „Cast iron Billy" op 9 en 16 juni 's avonds op het per manente overdekte buitenpodium 'n optreden verzorgen, de in Venray reeds bekende „middeleeuwse" groep „Au jolie bois" zal op zaterdag 17 juni een optreden verzorgen en de musicus Joost Belinfante en anderen zullen de overige dagen het gebeu ren muzikaal omlijsten. FOTOWEDSTRIJD IN HET KADER VAN DE KUNSTMANIFESTATIE In het kader van de zomertentoon- stelling van de kunstenaars uit de regio Peel en Maas en van het col lectief kunstwerk dat tijdens deze expositie op het schouwburgplein wordt gerealiseerd, wordt een foto wedstrijd gehouden. De deelname staat open voor iedereen. Thema voor deze fotowedstrijd is de aktiviteit van de kunstenaars op het schouwburgplein. Ingewacht worden derhalve fotos (géén dia's) in zwart/wit of kleur, minimaal 13 bij 18 cm., die een indruk geven van het werken aan het collectief kunstwerk. De foto's worden gejureerd door drie Venrayse beroepsfotografen t.w. de heren M. Hoedemaekers, M. v. d. Leur en G, Kruysen. De foto's moe ten worden ingediend vóór 30 juni bij de fotohandelaren: D. Melskens of M. Hoedemaekers; op de achter zijde van elke foto moet duidelijk naam en adres van de inzender wor den vermeld. Er zijn vier prijzen beschikbaar t.w.; een eerste prijs van 150, een tweede prijs van 100,een derde prijs van 50,en een jeugd- prijs (tot 16 jaar) van 50,De kunstenaars hebben bovendien voor de winnaar een gigantische taart van 1 meter doorsnee in het voor uitzicht gesteld. Over de beslissing van de jury wordt niet gediscus sieerd of gecorrespondeerd. De prijs uitreiking zal plaatsvinden in de loop van de zomer; de winnende fo to's worden op groot formaat ten toongesteld in de etalages van Foto D. Melskens en Foto M. Hoedemae kers. Jeugdige inzenders moeten op hun foto's hun leeftijd vermelden. Alle foto's worden eigendom van de or ganiserende vereniging Kunstkring. Bestuur en kandidaten danken de kiezers, die hun stem aan lijst 2 gaven, voor het vertrouwen in ons gesteld U kunt de komende 4 jaar op ons rekenen. Speel Uw wensen door aan de raadsleden of aan de plaat selijke afgevaardigde, die iedere maand met de fraktie ver gaderen. Aan het begin van de dinsdag avond gehouden raadsvergadering zat een haastige heer A. den Brok nog naarstig de op de vergadering betrekking hebbende stukken door te lezen. „Vroeger", zei hij, „moest ik het alleen doen, toen ik nog één- mansfractie was. Nu kan ik het ook anderen laten doen als één van de velen uit de fractie „Samenwerking". W(j konden niet nalaten hem te zeg gen, dat hij het niet moest wagen tijdens de vergadering op te merken „iets in de stukken" te hebben ge lezen. Wij zouden dan zoiets als „niet waar!" roepen. „Dat doe ik toch", zei hij lachend, wetende, dat wij als zwijgers het raadsgebeuren over ons heen moe ten laten gaan. En inderdaad: de In 1975 bracht Free Wheelin' een rapport naar buiten met de titel „Onderzoek woonbehoefte jongeren gemeente Venray". Dit rapport was gebaseerd op een onderzoek, dat een werkgroep van Free Wheelin' ge houden heeft onder de jongeren van 18-24 jaar in de gemeente Venray. Men kwam tot de konklusie dat de oplossing van de huisvestingsproble men van jongeren geregeld dient te worden via een verruiming van de bestaande mogelijkheden bij de wo ningbouwvereniging, zowel in de sfeer van nieuwbouw als binnen het huidige woningbestand, mede om een eind te maken aan het misbruik dat nu door de schaarste in een aan tal gevallen van commerciële ver huur naar voren komt. Er werd toen een stuurgroep alleenstaanden en 1- 2 persoons huishoudens in het leven geroepen, waar o.a. de gemeente, de woningbouwvereniging, masj en Free Wheelin in participeerden. Toch worden wij nog dagelijks ge- konfronteerd met jongeren, die geen betaalbare goede woonruimte kun nen krijgen, ook hier in Venray. In Nederland staan er vijfhonderd duizend jongeren in de kou, omdat er voor hen geen geschikte woningen blijken te bestaan. Staatssecretaris Marcel van Dam probeerde onder de druk van jonge renorganisaties een antwoord te geven. Hij bracht in 1975 een be leidsnota uit waarmee hij de woning nood onder jongeren te lijf wilde gaan. Nu, in 1978, is daar nog nauwe lijks iets van terecht gekomen 1200 kleine woningen kwamen er: een druppel op een gloeiende plaat. Het is belangrijk, dat er goede hui zen beschikbaar komen voor wer kende en studerende jongeren, Hui zen. die bovendien goedkoop zijn, want een werkende jongere met zijn minimum jeugdloon heeft het niet breed. Er is deze maand weer een landelijke aktie gestart, opgezet door het NW-jongerenkontakt, voor be taalbare woonruimten voor jonge ren. In veel gemeentes in Nederland worden nu manifestaties georgani seerd. Ook in Venray willen we samen met de jongeren kijken, wat er nog schort aan de woonvoorzieningen voor jongeren. Een aantal mensen heeft hiertoe al het initiatief geno men. Wij willen deze groep graag uitbreiden. Dus als je interesse hebt, als jij ook slecht woont of nog hele maal geen goede woonruimte hebt, dan is dit de gelegenheid om met andere belanghebbenden samen ak tie te gaan voeren. Kom op DINSDAGAVOND 6 juni om 20.00 uur naar Free Wheelin'. Daar praten we dan verder. heer den Brok presteerde het bij herhaling zelfs op te merken iets :n de stukken te hebben gelezen. Op zo'n moment betreur je het. da-, een persman moet zwijgen Gelukkig hebben wij in de krant het laatste woord en komen wij bij deze onze belofte aan de heer Den Brok ge daan. na. Zo ontspon zich een discussie over iets. dat de heer Den Brok NIET in de stukken had gelezen, maar dat wel door de burgemeester werd toe gelicht. Het raadslid had hierover zijn twijfels, hetgeen de burgemees ter, op zijn zachtst uitgedrukt, „merkwaardig" vond. En dat terwijl de raadsvoorzitter niet wist, dat de heer Den Brok op het laatste ogen blik in sneltreinvaart door de stuk ken was heengeraasd Wat de heer Den Brok niet in de stukken had aangetroffen en toch wel eens zou willen zien, was wat in het pre-advies werd genoemd, de in abominabele staat verkerende in 1974 aangeschafte Roma 5000 tractor. „Al zat die dan niet bij de stuk ken, u zult het tóch moeten gelo ven". zei wethouder Loonen. Merkwaardig: Raadslid K. Achten hield zich precies aan zijn slagzin waarmee hij de verkiezingen ls in gegaan. Om precies half acht nam hij het woord en bewees daarmee dat hij vóór „zeven voor achten" (aan het woord) was. „rk weet niet of u het in de stuk ken hebt gelezen", zei de raadsvoor zitter op een gegeven ogenblik tot de heer Den Brok. „Jazeker" antwoordde het raadslid en dat kostte ons weer bijna het puntje yan onze tong. Sinds dinsdagavond weten we. dat er in de gemeente Venray een ..jo#1' delende fluiter" ronddoolt. Volgens de heer J. Konings is dat brigadier v. d. Hof in Ysselsteyn, die moederziel alleen achter stropers aanjaagt ,in duisternis, over slecht begaanbare, onverharde wegen. Daarvoor zou hij volgens het raads voorstel een terreinwagen nodig hebben. De P.v.d.A. fraktievoorzitter vond het onverantwoord de man alleen achter wildstropers te laten jagen en pleitte voor versterking. Volgens de burgemeester had hij die in dc vorm van een levensgrote bijzonder goed gedresserde hond in een klepkooi (waarvan de aanschaffing indertijd door de raad was goedgekeurd). De gehele gang van zaken rond de verkoop van de voormalige hout bouw van de LOM-school zat de heer Den Brok niet lekker „Ik geef u voor dit werkstuk beslist geen tien" zei hij. „De raad gaat zo mooi ef „We zullen de raad voorstellen deze akkefietjes in het vervolg aan het college van b. en w te dele geren" antwoordde de voorzitter Na hetgeen in commissievergade ringen over de verbouw van het oude gemeentehuis tot muziekschool was gezegd, bekende wethouder van Oers. dat hij zijn huiswerk niet had gemaakt, maar desondanks niet had gespijbeld. „Ik heb wel nagedacht en eerst nadenken is als voorberei ding voor het maken van huiswerk bijzonder belangrijk." En hiermee bewees de voormalige huishoudschoolleraar, dat hij zijn oude stiel nog niet is vergeten Voor het verrichten van reparatie werkzaamheden aan het torentje en de klokkestoel van de St. Oda- kerk in Ysselsteyn moesten de ar beiders gebruikmaken van een kraan, die hen - opgesloten in een kooi - op hun arbeidsplaats hesen. Natuurlijk had deze niet alledaagse bezigheid veel bekijks en ook me nig automobilist op de drukke Put ten weg waagde een oogje aan dit „hemelse" sohouwspel.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 3