VERENIGINGSNIEUWS I G >NJ tummers JUM Merselo Venrays Mannenkoor Jeugddag Venray SCHUTTERSNIEUWS >uttü" i 't Kelderke, Oirlo viert lustrum Geweldige gezinsrit Verzamelvereniging „Venrode" EllTERPENlEllWS St. Theobaldusgilde Overloon THE L00 *fl Den Dissel. Venray IN installatiebedrijven b.v. Broodaktie Rode Kruis Venray Benoeming PEEL EN MAAS ook üw krant Donderdag 1 juni om 19.30 uur re petitie voor de 2e tenoren en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Zaterdag 3 juni verzamelen in uni form om 19.45 uur in de schouwburg alwaar, zoals bekend, met de zuster verenigingen M.G.V. Ahrweiler, 't PLEM koor en Harmonie Euterpe uit Venray 'n gezellige avond met muziek en zang wordt gehouden. Donderdag 10 juni om 19.30 uur repetitie voor de baritons en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Zondag 11 juni: deelname aan de Jeugdvierdaagse. Opgeven bij dhr. H. Schulz en J. Ncoyen. Plaats van verzameling en tijdstip wordt op de repetitie bekend gemaakt. Op de j.l. gehouden repetitie werd dhr. Jac. Janssen P zn. gekozen als nieuw bestuurslid. Hij volgt hiermee dhr. M. Aarts op, die zich n.l. heeft teruggetrokken. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat 7, tel. 2687 of Hotel Almonda, tel. 5777. Vrijdag 2 juni: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Zendag 4 juni: 10.15 Hoogmis voor het hele koor in de Paterskerk. Maandag 5 juni: I 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. Dinsdag 6 juni: 18.30 Repetitie voor de aspiranten. 19.15 Repetitie voor de sopranen. Woensdag 7 juni: 18.30 Spelavond in de Galmhut. Donderdag 8 juni: 18.30 Repetitie voor de aspiranten. Vrijdag 9 juni: 18.30 Repetitie voor de sopranen I en alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. Buys, tel. 1091. Rjjbeurten Blitterswijck-Venray v.v.: vrijdag 2 juni: Hr. Megens zondag 4 juni: Hr. Remmers maandag 5 juni: Hr. Kunikeler vrijdag 9 juni: Hr. Fijneman. De voorbereidingen voor de „We- nenreis" zijn in vólle gang. Laat daarom geen repetitie verloren gaan, zodat we na afloop van deze reis kunnen zeggen: Het was een fijne vakantie en we hebben goed gezon gen! P.S. Wanneer er jongens zijn die iets veranderd willen hebben aan het uniform, dan kunnen zij dat mel den bij Mevr. Alkim, die maandag 5 juni a.s. in de GaLrrihut is om je daarmee te helpen. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 6 juni. 20.00 uur repetitie voor het hele koor in de Essel, Ur- sulastraat. Dinsdag 13 juni, 20.00 uur repetitie voor het hele koor in de Vredeskerk, Kennedyplein. Indien U verhinderd bent, dan ge lieve U zich af te melden bij: Mw. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 6159. Vrijdag 2 juni trouwt ons medelid Maria Houwen. Komt U allen in de Vredeskerk om half twee haar hu welijksmis opluisteren. 's Avonds brengen we haar en haar man een serenade. Nadere ge gevens hoort U tijdens de repetitie. Woensdag 7 juni repetitie voor het hele koor om 20.00 uur in de school „De Essel" aan de Ursulastraat. Als U bent verhinderd, dan graag uw afmelding aan Mevrouw Schroo- ten, tel. 3309, of aan Mevrouw v. d. Bekerom, tel. 3332. Op zaterdag 3 juni a.s. zal er in Venray voor het eerst een jeugddag worden georganiseerd voor alle jeugdverenigingen in de gemeente Venray. Deze jeugddag staat in het teken van de LANDENDAG. Door middel van allerlei opdrachten zullen de deelnemers verschillende spelaktivi- teiten uitvoeren. Deze jeugddag zal gehouden wor den rond de Watermolen te Oostrum en in de Geysterse bossen. Aanvang 9.45 uur. Bij slecht weer zal een jeugdfilm worden gedraaid in de Watermolen. Nadere inlichtingen: Regionaal Jeugdcentrum, Bergweg 4, Venray. Tel. 04780-3676. GESLAAGDE SCHIETWEDSTRIJD Zondag j.l. hebben de schutterijen 't Zandakker en 't End een zeer ge slaagde schietwedstrijd gehouden op het terrein van 't Zandakker. Be gunstigd door bijzonder goed weer werd om twee uur begonnen aan een lange maar spannende wedstrijd met de Oud Limburgse buks. Als eerste werd gestart met een persoonlijk duel waar alras bleek dat onze gas ten goed schutters waren. Er werd bijzonder goed geschoten, wat alleen al plezierig was. Het kwam de sfeer ten goede. Voordat het afkavelen begon werd eerst de korpswedstrij den verschoten, die na een felle strijd bij 't Zandakker terecht kwa men, hier bleek natuurlijk het meer geroutineerd zijn met de bus van 't Zandakker. Daarna ging het persoonlijk schie ten weer door voor de tweede ronde, toen werd het pas spannend. Er vie len vele schutters af. In de tweede ronde waren er nog zestien, na de derde ronde nog elf. Daarna in de vierde rende nog negen en zo ging het verder tot er nog vijf schutters over waren, jammer genoeg waren het geen schutters van onze zuster- vereniignig. Deze gingen met elkaar kampen om de prijzen, wat nog vele ronden duurde. Er werd geen krimp gege ven. Aan elke wedstrijd komt een einde en zo werden de prijzen toch behaald door: 5. mevr. T. Stevens, 't Zandakker 4. mevr. M. Stiphout 't Zandakker 3 H. de Klein 2. H. v. d. Laar (koning) 1. M. Lenssen De twee korpsbekers kwamen ook ■bij 't Zandakker terecht. Jammer dat er geen prijs bij onze zusterver eniging St. Anna terecht kwam. Dit zal aan het einde van augustus wel anders uit kunnen vallen als 't Zand akker op bezoek gaat en hopenlijk zal het dan ook zulk mooi weer zijn als op deze wedstrijd. O.L. VROUWE GILDE HOLTHEES Het oude O.L. Vrouwe Gilde van 1340 zal zondag 4 juni met drum band Limbra deelnemen aan de Kring Gildedag van Land van Cuyk te Gennep. Vertrek gezamenlijk van het Gil- dehuis, zaal 't Trefpunt om 12.15 uur precies. Willen de Gildebroeders en de drumband hier beiden rekening mee houden. Wij wensen onze Gil debroeders en de vendeliers veel succes toe. Deze jeugdige vendeliers zullen voor 't eerst deelnemen aan wedstrijden. Alle \Jdubs zijn nu afgesloten. Iedere klub heeft zijn eigen afslui ting gehouden op de manier die de leiding het leukste vond voor die groep. Langs deze weg danken wij alle leiding, ouders en mensen die ons dit seizoen weer mogelijk gemaakt heb ben om de kinderen plezierige uren te geven. Wij zoeken nog leiding voor het volgende seizoen voornamelijk voor dinsdagavond en zaterdagmorgen. Hierover kunt U kontakt opnemen met mevr. C. Ter Beek. Rochusstraat 26. tel. 2839. Het gaat hier om' han denarbeid en speelklubs. Voor de schaatsklub hebben wij de teleurstellende mededeling dat we tot nu toe nog steeds geen be schikbare ruimte hebben. Misschien het volgende seizoen? Als iemand nog iets weet, geef het door. Het is de moeite van het proberen waard. Jongerensociëteit ,,'t Kelderke" te Oirlo viert in het weekend van 9, 10 en 11 juni feest. In de feesttent na bij de jeugdsoos aan het Bodden- broek te Oirlo zal herdacht worden dat 5 jaar geleden met de aktivitei- ten werd gestart. Doel was het organiseren van ont spanningsavonden voor de Oirlose jeugd. Verder zijn nog droppingen, oriëntatietochten, sport- en spelmid- dagen gehouden, terwijl er ook ge regeld films worden gedraaid. De grote deelname aan deze aktivieti- A.s. zondag De organisatoren van „DSV" uit Venray en MAC Rooy hebben een eenvoudige en gezellige gezinsrit voor auto's uitgezet. Deze toch is NIET geschikt voor de doorgewinter de rallyrijders, maar voor gewone gezellige vaders en moeders met kinderen welke er wel eens een keer uit gaan rijden. Bij de diverse spe len zullen u jeugdherinneringen bo ven komen en u zult wedijveren met een clown. Tijoens de rit worden de kinderen verrast met gratis limona de. Bij inlevering van de kontrole- kaart ontvangt iedereen een leuke herinnering. Natuurlijk zijn er ook fantastische vrijetijdsprijzen te winnen. De prijs uitreiking met route-uitleg begint om klokslag 18.00 uur. Bij deze prij zen behoort natuurlijk ook de grote Rank Xerox Gezins Wisselbeker. U laat u toch ook inschrijven tus sen 12.00 en 14.30 uur in het Ge meenschapshuis te Leunen. Het in schrijfgeld bedraagt slechts 12.50 per gezin (auto). Doé het en bezorg U een onvergetelijke middag. Verzamelvereniging „Venrode" or ganiseert op zondag 4 juni a.s. weer haar maandelijkse ruilbeurs in Hotel De Burggraaf. Iedereen is van harte welkom en kan er zijn keus maken of zelf aan bieden zoals ansichtkaarten, munten, postzegels, sigarenbandjes, stickers, enz. De ruilbeurs duurt van 10.00 tot 13.00 uur. Donderdag 1 juni a-s.: 19.30 uur repetitie harmonieorkest Prinsenhof. Na afloop van de re petitie bestaat de gelegenheid de voetbalwedstrijd DuitslandPolen, welke op de video is opgenomen, te bekijken. Vrijdag 2 juni: serenade diamanten bruidspaar Zaal In den Engel. Bijeenkomst 19.15 uur in Prinsenhof. Beige hemd en rode das. Zaterdag 3 juni: Concert in schouwburg met Ven rays Mannenkoor, koor uit Ahr weiler en PLEM koor. Bijeen komst om 19.45 uur in foyer van schouwburg. Uniform: wit hemd met zwarte vlinderdas. Na afloop concert 21.30 uur feestavond in aanwezigheid van alle bij de ver enigingen betrokken dames. Maandag 5 juni: serenade gouden bruidspaar café Thielen. Bijeenkomst om 19.30 uur parkeerterrein Vredeskerk. Donderdag 8 juni: 19.30 uur repetitie harmonieorkest Prinsenhof. Zondag 11 juni: Intocht jeugdvierdaagse. Opstellen cm 16.15 uur op schouwburgplein. LEERLINGENOPLEIDING Maandag: 16.30 klarinetten o.l.v. Jo van Els; 18.00 klarinetten o.l.v. Sip van Goinga; 19.00 klarinetten o.l.v. Ben Lucassen. Dinsdag: 16.30 koper o.l.v. Jan Ver stegen. Woensdag: Individuele repetities o.l.v. Doris v. d. Broek. Donderdag: 18.30 jeugdorkest o.l.v. Bruno Lucassen. Afmelden leerlingen bij de heer Raedts, telefoon 2803. Afmelden harmonieorkest uitslui tend bij de secretaris, tel. 1225 tot donderdag 19.00 u., daarna Prinsen hof tel. 1671. Op zondag 4 juni zal de drum band en het St. Theobaldusgilde deelnemen aan de Gildedag die in Gennep zal worden gehouden. Het zal dan de eerste keer zijn dat het Gilde en drumband met de nieuwe uniformen buiten Overloon zal ver schijnen. Vertrek bij het Gildehuis om 12.00 uur. ten heeft bewezen dat ,,'t Kelderke" zeer zeker bestaansrecht heeft. Vrijdag 3 juni worden de festivi teiten om 20.00 uur geopend met een optreden van het bekende orkest „Midnight" uit Herkenbosch Zaterdag 10 juni zal „Flavium" hun swingende blues-rock ten geho re brengen. Dit optreden begint om 21.00 uur. Zondagmorgen om 11.00 uur begint het matinee waaraan de „Kelder band" uit Oirlo en de „Vorster Ka pel" uit Broekhuizenvorst hun mede werking zullen verlenen. Zondag avond zal met de VARA drive-in discotheek vanaf 20.00 uur het eer ste lustrum feestelijk afgesloten worden. jeugdnatuurwacht Excursies A.s. zondag 4 juni houden we weer een zondagochtendexcursie. We gaan deze keer een kijkje nemen in een botanische tuin in Merselo. We ver trekken om 9 uur b(j de kerk te Mer- selc. Vooral voor de leden die ge ïnteresseerd zijn in wilde planten, raden wij deze excursie bijzonder aan. We hopen op mooi weer en ver wachten dat vele geïnteresseerde leden deze natuurwandeling mee maken. Op woensdag 7 juni gaat de laat ste groep van de leden uit de zesde klas per bus naar het Peelmuseum van Jan Vriends en het Bciaardmu- seum te Asten. We wensen jullie een interessante en leerzame middag! Vergeten jullie je groene boekje (waar de stempels in staan) a.u.b. niet! Lourdescomité afd. Venray ZATERDAG 3 JUNI: BLOEMENAKTIE Dankzij de medewerking van Ven- ray's gemeentebestuur kunnen we a.s. zaterdag 3 juni voor het tweede achtereenvolgende jaar een bloemen- aktie houden. Verleden jaar is dit een groot sukses geworden konden vier kinderen met de Kinderbede vaart naar Lourdes. Op donderdag 8 juni a.s. gaat men weer naar Lourdes en onder de 65 Venrayse deelnemers bevinden zich 22 zieken, die dankzij de steun van velen en de opbrengst van diverse akties deze reis kregen aangeboden en daarmee een wens in vervulling zagen gaan, waar ze al lang naar hebben uitgekeken. De bloemenverkoop begint 's mor gens om 9.00 uur en zal praktisch de gehele gemeente bestrijken, uitge zonderd Merselo. We prijzen ons gelukkig dat we vrij veel medewerkers(stres), waar- ondr veel jongeren, tot onze beschik king hebben. We hopen dan ook dat velen een bosje snijbloemen zullen afnemen, zodat hun werk, wat zij geheel belangeloos doen voor de zie ke medemens, toch nog beloond zal worden door een goede verkoop. Zie vcor meer informatie een artikeltje elders in dit blad. WE GAAN NAAR LOURDES In de loop van deze week hebben allen, die volgende week donderdag 8 juni naar Lourdes gaan, alle reis- bescheiden thuis gekregen. Men doet er goed aan alles nog eens goed na te kijken en na te lezen. Bevestig uw labels goed aan tassen en koffers en vergeet deze niet in te vullen. Bewaar uw treinkaartje zo, dat U het in de trein kunt tonen als daar om gevraagd wordt. Denik ook aan uw paspoort of toeristenkaart. Neem voldoende prroviant mee, want de eerste maaltijd in Lourdes krijgt men pas vrijdag 9 juni om 7 uur 's avonds. Voor de eerste maal kan men ddt jaar in Venray op de trein stappen. De gele trein is om 17.15 uur in Oos trum en vertrekt aldaar om 17.34 u. Zorg op tijd aanwezig te zijn, zo dat men alles op z'n gemak kan doen. Mensen die hulp nodig hebben met hun bagage worden geholpen. Doe vooral alles op uw gemak. Goede reis en veel devotie. Vrijdag 2 juni: Vanavond gaan we er 'n dolle boei van maken. Niet té dol natuurlijk, maar uitermate gezellig. Guus en Henk zorgen dat jullie 'n aardig vlot muziekje te horen krijgen om jullie danskunsten te begeleiden. Disko dus! Verder zijn aanwezig: Hans, Me- lanie, Marij en Jan. Tot vrijdag! Zaterdag 3 juni: Zoals bekend gaan we voetballen. Willen de deelnemers uit Merselo om 10 uur bij JUM aanwezig zijn en de deelnemers uit Venray om kwart over tien bij 't oude Lyceum aan de Leunseweg. Hartelijk dank en veel succes. Voor 's avonds hebben we weer grootse plannen om de avond te la ten slagen. Niets bijzonders, alleen 'n goed zonnig humeur en de juiste muziek zorgen er voor dat 't 'n ge zellige boel wordt. De aanwezige lei ding is: Hans, Guus, Jan Theo, Ma- rij en Jos. Jarigen deze week: Wilmie Pluk 1 juni; Theo Hendrix 3 juni; Hans van Dartel 5 juni. Woensdagavond: Wegens omstandigheden is de woensdagavond tijdelijk gesloten. Ouders: Die ouders die zo vriendelijk zijn geweest te rijden (J.O.L.) hartelijk dank namens de leiding, bestuur en natuurlijk de jeugd, omdat deze er zonder uw hulp niet gekomen wa ren. De T-shirts zijn aanwezig en de stickers zijn bijna op, als jullie er nog willen kopen moeten jullie vlug zijn. Indien de vraag naar stickers zo groot is, zijn wij niet te beroerd er nog bij te bestellen. Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad VRIJDAG 2 JUNI BIJ DE FOEKEPOT BRUKSKE OPTREDEN VAN In 1977 werden de Rubbers gefor meerd. Dit was een punkgroep die bestond uit vier mensen uit Broek huizen. Na enige tijd vertrok de zan ger. Deze werd door iemand uit Venray vervangen. Twee weken daarna viel de groep definitief uit een. In Venray probeerde de zanger een nieuwe formatie tot stand te brengen. Deze kwam tot stand op 18 maart 1978. Hun eerste optreden was op 27 maart 1978 in de Stokvishal in Arnhem. Inmiddels hadden ze acht eigen nummers gemaakt. Deze num mers werden twee tot drie keer ge zongen en gespeeld. Daarna maakten ze bekend dat hun naam definitief gewijzigd was, via de Jesus Jumping Extasy in „The Loo". Er traden in Arnhem nog twee groepen op. Door middel van stemming werd beslist dat The Loo terug kon komen voor een voorprogramma. Dit wordt waar schijnlijk het voorprogramma van de Talking Heads of de Runaways. Hun tweede optreden was in Am sterdam. Tegen het éénrichtingsver keer in naderde het busje van disco theek Paranoid Paradiso op de We teringenschans. Hier werden ook 3 groepen uitgenodigd. The Loo moest als eerste optreden. Het was weer een sukses. Ze werden door Fer Abrahamsen uitgenodigd om in juli of augustus terug te komen. Op 19 mei 1978 vond hun eerste optreden in Venray plaats en wel in de Brak. Dit was een gezellige avond. Vrijdag 2 juni treden ze op in het Brukske op het grasveld bij de Foe- kepot, aanvang 20.30 uur. De groep bestaat uit vier perso nen: Cor Keur, drums; Jackie Gaal, bas; Rob Meissen gitaar; Nico Cor- dewener zang. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Dat is ons stopwoord om de veer tien dagen. Dat weet natuurlijk iedereen al lang. Want jullie weten wel waar het leuk en gezellig is. Zo ook a.s. zaterdag is er weer zo'n disco-knaller. Als het allemaal mee zit, zijn er misschien wel een paar plaatjes te verdienen, maar dat zien we zaterdag dan wel. Overigens heeft de jeugdleiding weer gevoet bald, zoals andere jaren. De tegen stander was de leiding van Jong Ne derland. De eerste helft ging het aar dig tegen elkaar op, we mochten zelfs een voorsprong nemen, maar ja, eerste gewin was deze keer kalte- gespin. We hadden deze keer ook weer de dames in het elftal staan, die voortreffelijk meespeelden ove rigens, maar dit mocht deze keer niet helpen. De tweede helft gingen we dan ook ruimschoots de boot in en verloren met 10-3. Na de wedstrijd moest het uitge werkte vocht weer op pijl gebracht worden, en dat hebben we toch wel in ons voordeel kunnen beslissen. Binnenkort kunnen we nog een keer de wei in met de jeugdleiding, want dan zal er tegen de koffiedienst van de wijkraad gespeeld worden. Maar dat laten we dan nog wel we ten. Dus kom zaterdag 3 juni naar tref centrum „Den Hoender" Ursulastraat 2, Venray. De Jeugdleiding. Pierotten nieuws Repetities dinsdag 6 juni: Junioren: 19.00 - 20.30 uur; Senioren: 20.15 - 21.30 uur. Woensdag 7 juni: Senioren: 18.45 - 19.45 uur. Door een fout van mij was er vo rige week geen NJN-nieuws. Maar daarom niet getreurd, want hier ben ik weer. BELANGRIJK Vrijdag 2 juni a.s. om 19.00 uur is er een bestuursvergadering van de NJN. Iedereen is van harte welkom. De vergaderzaal is gelegen op Bie- zenvenneke 2 (of liever, er onder). Verder zijn er zaterdag 3 juni weer enkele ekskursies. Vertrek is om 07.00 uur bij de schouwburg. Drie ekskursiese staan al vast: 1. Spurkt - Overloonse duinen. E.L. is Jan. Trek vooral niet te dikke kleren aan, want het zal wel warm worden. 2. Schuitwater bij Meerlo. Boema heeft de supervisie. Laarzen en hybienet meenemen (allemaal ijverig aan de slag om hybienet- jes te maken). 3. Maasheggenlandschap. Gert-Jan is E.L. Hier is 't zaak om je vogel- gids en flora mee te nemen. Neem voor elke ekskursie voldoen de brood en drinken mee, want met z'n tienen uit één thermosfles drin ken is niet zo komfortabel. Ook een goed humeur en weinig klooizin is wel gewenst. Waarschijn lijk zullen er nog wel enkele eks kursies zijn, maar dat merk je van zelf wel. Als je ideeën hebt voor volgende ekskursies, geef dat dan even door aan Boe na. Ook interes sante waarnemingen kun je bij hem doorgeven. Tot op ekskursie. Hoi, Henk. venray langstraat t 04780-3040 elektrotechnische installaties meet- en regeltechnische installaties voor industrie, utiliteit en particuliere bouw balie-verkoop van installatiemateriaal voor bedrijven - hobbyisten tummers-cremers venray maakt deel uit van tummers-cremers installatiebe drijven b.v. met vestigingen te maastricht. roermond, helden-panningen en venray. 2 en 3 juni aj. Is er een nationale broodaktie ten bate van het Neder landse Rode Kruis. In samenwerking rret het Neder landse Rode Kruis afd. Venray zal er op deze dag een informatiestand komen. Tevens zullen er diverse ar tikelen verkocht worden van en over het Rode Kruis. De opbrengst is voor de afd. Venray. De stand, die 2 dagen bij bakkerij Pijpers op het trottoir aan de Grote Markt zal staan, zal bemand worden door leden van het Rode Kruis afd. Venray die graag hun vrije tijd voor dit goede doel op willen offeren. Daarom wordt iedereen aangespoord om deze stand te komen bezichtigen en als het kan Koopt U dan iets of geef uw geldelijke bijdrage hieraan. Deze nationale broodaktie houdt in dat ieder dit een brood koopt er 'n plastic broodzak van het Rode Kruis bij kan kopen. U betaalt er 50 cent voor, die helemaal voor het Nederlandse Rode Kruis zijn. Stic kers kunt u ook kopen, deze kosten eveneens 50 cent. Verder zullen er op die vrijdag en zaterdag worstebroodjes verkocht worden in de stand op de Grote Markt bij Pijpers, door leden van de Venrayse colonne; de opbrengst van de verkoop is tevens voor de plaat selijke afd. van het Rode Kruis. Laten we allen vierkant achter de aktie staan en 'n plustic zak en'of 'n ronde sticker kopen. Dus tot 2 en 3 juni op de Grote Markt Het Rode Kruis rekent op UI De oud-Oirlonaar, de Zeereerwaar- de Heer B. Boerstal, thans pastoor te Haalderen, is met ingang van 1 juli door kardinaal Wilebrands benoemd tot pastoor te Schalkwijk Utrecht. Auto in brand Het is nog een raadsel hoe de ge parkeerde Mercedes-personenauto, geparkeerd staande op de parkeer plaats bij de Grote Kerk in brand is geraakt. De eigenaar had zijn auto, zoals uit zijn verklaring bleek, goed afgesloten, maar toen de politie ter plekke was bleek het linker achter- portier open te zijn. Venrays politie mannen hebben nog getracht de brand te blussen, maar dat gelukte maar ten dele. De verdere blussing werd door brandweerlieden overge nomen. De eigenaar had de auto al leen tegen W.A. verzekerd en voor hem betekent de brand een behoor lijke schadepost. antennes Martens Schoolstraat 30 telefoon 5666 VETERANFN A.s. zaterdag ONASW, aanvang 4 uur op sportpark De Wieën. Af meldingen vrijdagavond bij H. Gom mans, tel. 4348. J. Laurentzen, V. Lucassen, H. de Bruyn, M. Beerkens, H. Swaghoven, J. Gommans, Th. Swinkels, P. Bo- nants, E. van Mill, J. Driessen, P. de Haart, J. van Kempen. m openbare bibliotheek venray Julianasingel 33 - Tel. 1970 Afdeling voor volwassenen Keuze uit de aanwinsten voor de leeszaal: Elseviers aquariumencyclopedie van tropische zoetwatervissen, aqua riumtechniek en aquariumplanten. Holland camping 1978. International film guide 1978. J. van Lennep en J. ter Gouw. Het boek der opschriften. J. van Lennep en J. ter Gouw. De uithangteekens. 2 dln. De Maasgouw, (ongewijzide herdruk van de jaargangen 1879- 1881). Muziekkrant Ooris eerste Neder landse geïllustreerde pop encyclo pedie. Onderwerpen actuele dokumentatie: Auto's; verkeersveiligheid. Limburg; D.S.M. Limburg; streekplan Noord- Mid den-Limburg. Woonwagenbewoners. Aanrijdingen Op de Leunseweg nabij hot viaduct vond een aanrijding plaats. De personenauto, bestuurd door de 58-jarige J. uit Venray naderde een stilstaande personenauto, bestuurd door de 34-jarige T. uit Venray. die linksaf wilde indraaien en daarvoor ook stond voorgesorteerd. Doordat J. de auto van T. te laat opmerkte kon hij niet meer tijdig tot stilstand ko men. Op de kruising Merseloseweg Kruitweg vond een botsing plaats tussen de personenauto's, bestuurd door de 51-jarige E. de H. uit Vier lingsbeek en dc 38-jarige J. v. d, E. uit Venray. Op de Lorbaan vond een aan rijding plaats tussen een personen auto en een vrachtauto. De perso nenauto werd bestuurd door mevr. C. M.-G. uit Hegelsom en de vracht auto door F, v. d. R. uit Venray. De bestuurder van de vrachtauto werd door de opkomende zon verblind en ging aan de linkerkant van de weg rijden. Daardoor ontstond die bot sing. Op de Wilhelminastraat lette de bestuurder van een personenauto onvoldoende op bij het achteruitzct- ten. Daardoor botste hij met zijn auto tegen een geparkeerde auto. Hij reed zonder zijn identiteit bekend te maken door, maar de politie kon de bestuurder vrij snel achterhalen. Het bleek A. B. uit Geysteren te zijn. Een extra procesverbaal werd opge maakt. Op de kruising BrukskeZuid singel verleend de 34-jarige bestuur der van een personenauto H. J. uit Venray geen voorrang aan de perso nenauto, bestuurd door de 43-jarige A. C. uit Venray. met als gevolg een botsing. De bestuurder van een perso nenauto. mevr. P. K.-C. u:t Venray, verleende op de kruising Veulense- weg-Teeuwenhofweg-Kraakse Pas geen voorrang aan de van rechts ko men de personenauto, bestuurd door H. J. uit Venray. Ook hier botste het. Op de Leunseweg verleende de bestuurder F. B. geen voorrang aan een personenauto, bestuurd door C. J., wat wederom een botsing tot ge volg had. Diefstallen Ten nadele van H. P. uit Oos trum werden vanaf zijn aspergeveld in Oostrum, ongeveer 300 kg. asper ges illegaal gestoken. Een schadepost van ongeveer 2100 gulden. Venrays politie gaat. evenals de rijkspolitie in Noord Limburg een strengere kon- trole uitoefenen op het illegaal ste ken van asperges. Ten nadele van S. P. werd uit de garderobe van Free Wreelin een leren jasje gestolen. Ten nadele van C. S. uit Over loon werden van zijn bromfiets, staande in de Hofstraat^ twee knip perlichten gestolen. Vernielingen In en nabij een cafetaria te Ys- selsteyn werden door enkele jeug dige personen vernielingen aange richt. o.a. het uittrekken van strui ken uit een tuin. Dronken bestuurder Wegens het onder invloed van al cohol besturen van een auto. hield de politie de 42-jarige Venlonaar P. J. aan. Blazen, bloedproef en een rij verbod van 8 uur waren het gevolg. Met de aanzegging van een proces verbaal werd hij huiswaarts gezon den. Bommelding Tot driemaal toe kreeg een Venrry- se barhouder een telefonische mede deling dat door onbekenden onder het orkestpodium een bom was ge plaatst. De mededeling was van dien aard dat men er rekening mee hield dat de melding ernst was Deskun digen stelden een onderzoek in, maar konden niets wat op een bom leek onder het podium ontdekken. Dc mogelijkheid werd niet uitgesloten geacht dat er sprake van een misse lijke grap om de barhouder zijn broodwinning kapot te maken. De plaatsing van de bom zou een voort zetting zijn van de „Zuid Molukse zaak". In hoeverre Zuid Molukkers aan de plaatsing en/of mededeling debet waren, kon uit het door de politie ingestelde onderzoek niet wor den vastgesteld. Snelheidscontrole Op de Noordsingel en de Albion- s tra at werden snelheidscontroles ge houden. Totaal 50 overtreders met snelheden tussen de 61 en 96 km per uur werden verbaliseerd. De helft van de overtreders betaalden prompt handje kontantje.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 11