van AC Wegrestaurant Sevenum op Zaterdag 27 mei! tummers Opmerkelijke extra service Poffertjeskraam spannende... Nóg meer balion attrakties Limburgse markt Rabobank S VENRAY >1 l| VAKATURE- BANK Haal nu bij de Rabobank het spaarvarken met echte ingebouwde radio 30 jaar geleden D'66 OP DE BRES VOOR EEN GOEDE AGRARISCHE TOEKOMST installatiebedrijven b.v. RAADSVERGADERING VIERLINGSBEEK Om lange reizen wat lichter te ma ken, hebben we een aantal opmer kelijke voorzieningen getroffen. We noemen er een paar: speciale baby kamer, toilet voor mindervaliden, kinderspeelhoek, wasgelegenheid, douches, ingangen voor rolstoelen, een zeer ruime parkeerplaats en ga zo maar door. Bovendien is daar ook nog de Giftshop, waar allerhande nuttige, leuke, praktische en grappige artikelen en cadeaus te krijgen zijn. Kortom, er is aan alles gedacht! Lekkere poffertjes voor de kinderen, A I'll*1" fXT dat wordt smullen! AiilUW dat wordt smullen! De poffertjeskraam is er alléén op Zaterdag 27 mei, van 9 00 tot 18.00 uur. K>noere /die we nog even geheim houden, om 't extra spannend te maken. Kom maar kijken op Zaterdag 27 mei. met de specifieke Limburgse produkten zoals asperges, champig nons, etc. Daarnaast veel informatie over Limburg op z'n best. Van 9.00 tot 18.00 uur. Tot ziens dus op Zaterdag 27 mei in AC Wegrestaurant Sevenum! J. A. L. Gorse (manager). Binnen D'66 wordt door de werk groep Landbouw van de Stichting Wetenschappelijk Bureau D'66 ge studeerd op oplossingen op kortere en langere termijn van de ontwik kelingen, welke in de landbouw sector gaande zijn. Evenals andere politieke partijen worden ook door D'66 de ontwikkelingen met zorg gevolgd. Met name wordt het niet aanvaardbaar geacht, dat rond 1990 eenderde deel van de huidige agrarische bedrijven zyn bestaan zal hebben beëindigd, zoals door het ministerie van landbouw wordt voorspeld in een structuur visie. Door deze politieke partij wordt feet ook voor een gemeente als Ven- ay noodzakelijk geacht, dat de agra- ische problematiek aandacht krijgt n het overheidsbeleid. De sociaal- ïconomische aspecten worden daar- >ij van het grootste belang geacht. Het enorme terugvallen van het aantal arbeidsplaatsen in de agrari sche sector, het zeer grote risico van een te hoog opgeschroefde bio-indus- Irie .raken volgens de afdeling Ven- ay van D'66 ook Venray. In dit verband wordt herinnerd in de menselijke ellende van zovele luizenden, die him bedrijf in de toe- comst zullen moeten opgeven, maar nok aan de ellende, die de dieren in Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 januari 1978 tot en met 16 mei 1978 werden 1454 vakatures op genomen in de vakaturebank; op 17 mei 1978 was in 945 vakatures voor den, zodat er thans nog 509 plaat sen vakant zijn. waarvan 276 buiten iet rayon Venray. Hier volgt een greep uit de vaka- ures in het rayon Venray: f- in de bouwsektor en aanverwan te sektoren: (leerling) metselaars, stucadoors, (leerling) timmerlieden, opperlie den, grondwerkers, (leerling) dak dekkers, (leerling) schilders, (leerling) uitvoerders, woning inrichter/stoffeerder, bouwkundig calculator, kostprijsdeskundige, organisatieasisstent, projektlei- der. in de metaalsektor: gereedschapmaker, autogeen/ elektrisch pijplassers, plaatwer ker/spuiter, (leerling) automon teurs, (leerling) telefoonkabel- monteurs, c.v.-monteurs, monteur legbaterijen, zinkwerker/loodgie- ter, gereedschapslijper, slijper/ polijster, draaiers, frezers, hoor ders, profielwalsers, machinebe dienden, montagemedewerkers, richter, industrielakspuiters, spui ters. in de dienstensektor: administratief medewerk(st)er, receptionist, assistent accountants jongste bediende, commercieel medewerk(st)er verkoopsters, ver kopers, verkoop-inspekteur, ver tegenwoordiger, serveerster, gast docenten, v^rpleegkundige-B, anestfhesie-assistent(e), hulp bad meester, rij-instrukteur/trice, in ternationaal chauffeur. overigen: schoonmaakster, algemeen assis tent civiele dienst, produktie- medewerkers, magazijnbediende, pluimveeverzorger, medewerker varkensbedrijf. De vakatures worden snel bezet! Een vakature van vandaag kan mor gen reeds voorzien zijn. Kom U daarom zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebestand. De vakaturebank is geopend, iede re werkdag van 's morgens 08.15 tot 12.30 uur en 's middags van 13.45 tot 17.00 uur. de bio-industrieën doormaken. Men weet zich in dit laatste gesterkt door uitlatingen van de Wageningse pro fessoren tijdens een aldaar gehouden landbouwdag. Daarnaast noemt de afdeling Ven ray de aspecten van landschapsbe- derf door bio-bedrijven. Lelijke grootschalige loodsen in het buiten gebied maken dat Venray als woon- en werkcentrum onaantrekkelijk wordt. Milieuvervuiling door gier- lozingen, overbemesting en stank verergeren volgens de afdeling Ven ray dit euvel. Omdat de boeren een groot deel van het buitengebied van Venray beheren, noemt D'66 de agrarische belangen en het perspectief voor de boeren een belangrijke en politieke zaak. Omdat voor een goede toe komst een alternatieve weg zal die nen te worden gezocht, meent de af deling, dat de gemeenteraad hieraan leiding zal moeten geven. Kleinscha liger produceren moet op zijn minst een kans krijgen want daarin liggen de mogelijkheden om meer arbeids plaatsen te scheppen en het mense lijk geluk te bevorderen. „Er zit dan wellicht wat minder omzet aan, maar het is een bevredi gender bestaan, ook voor de bees ten, die tenslotte toch ook schepselen Gods zijn", aldus afd. Venray van D'66. Drank in bestuurders Een 26-jarige bestuurder van een personenauto uit Venray moest pijp je blazen en de bloedproef onder gaan omdat bij de politiecoontrole kon worden vastgesteld dat de be stuurder teveel alcohol had genut tigd Tevens werd geconstateerd dat de bestuurder niet in het bezit van een rijbewijs was. Daarvoor kreeg hij uiteraard een extra procesver baal aangezegd. Een 28-jarige autobestuurder uit Venray kreeg een rijverbod op gelegd wegens het besturen van een auto na drank te hebben genuttigd. Een autobestuurder uit het Brabantse Schayck had te veel al cohol gebruikt en na het pijpje bla zen werd een bloedproef afgenomen. Omdat hij erg lastig was, werd hij in de daarvoor bestemde ruimte ter ontnuchtering ingesloten. Bestuurder had niets geleerd Een 25-jarige bestuurder van een personenauto uit Oeffeit werd door de politie aangehouden en de politie mannen konstateerden alcoholge bruik. De eerste blaasproef ging niet goed omdat de bestuurder niet op de juiste wijze kon blazen; de twee de blaasproef weigerde hij. Hij on derging wel de bloedproef Proces verbaal werd aangezegd en hij kreeg een rijverbod opgelegde. Tien minu ten later zag een politiepatrouille de bestuurder echter weer achter het stuur van zijn auto zitten. Nu kreeg hij een extra procesverbaal aange zegd en het besturen van zijn auto werd onmogelijk gemaakt. Oorlogstuig In Ysselsteyn werden tijdens landbouwwerkzaamheden 6 nog op scherp staande brisantgranaten aan getroffen. De manen van de E.O.D. zullen zich over het oorlogstuig ont fermen. Kind met step tegen fiets Op Kleindorp te Merselo stak de 6-jarige Igor al steppende de weg over en botste tegen een hem in halende fiets, bestuurd door een 31- jarige inwoner uit Boxmeer. De step pende jongen liep dusdanige ver wondingen op dat hij naar het zie kenhuis moest worden vervoerd. PEEL EN MAAS uw krant Materiële schade Op de kruising Wanssumseweg- Deumeseweg - Mgr. Hanssenstraat - Witte Vennenweg verleende de 69-ja- rige bestuurder van 'n personenauto - H.P. uit België - geen voorrang. Daardoor ontstond een botsing met de personenauto bestuurd door H. G. uit Tilburg. De bestuurder van een perso nenauto, de 34 jarige A. W. uit Gen nep. zag, toen hij vanuit een uitrit de Horsterweg wilde oprijden, te laat een 17 jarige bromfietser uit Horst, welke over het fietsenpad naderde. Bij onderzoek in het ziekenhuis ble ken de verwondingen mee te vallen en kon de bromfietser naar huis wor den vervoerd. De 27 jarige bestuurder van 'n vrachtauto, A. v. D. uit Eindhoven, verleende op de kruising Langstraat- Paterslaan geen voorrang aan de 26- jarige fietser L.B. uit Venray. Ook bij deze botsing viel het achteraf nogal mee en bleef het bij materie- Het niet verlenen van voorrang was oorzaak dat op de kruising WestsingelMerseloseweg een bot sing plaatsvond tussen de personen auto bestuurd door de 49-jarige J. T. uit Venray en de 60-jarige bestuur der van een personenauto met aan hangwagen P. L. uit Sevenum. In de Pa tersstraat botste een personenauto tegen een lossende vrachtauto op. De lossende vracht wagen welke aan de linkerkant van de rijbaan stond werd bestuurd door de 37-jarige A. v. d. M. uit Bemmel. Omdat rechts nog een vrachtauto geparkeerd stond, bleek de doorgang tussen die twee auto's te smal te zijn; dat ondervond althans de be stuurster van de personenauto, de 41-jarige Mevr. W. K. Lichte schade overigens. Onvoldoende opletten was oor zaak dat op de kruising Langstraat- Westsingel de personenauto's be stuurd door de 43-jarige M. v. O. en de 38-jarige Th. S. met elkaar in bot sing kwamen. Ook bij deze botsing viel de schade achteraf mee. Daders inbraak Torro aangehouden Het is de politie van Venray ge lukt reeds binnen enkele dagen klaarheid te brengen in de recente lijk gepleegde diefstal bij de super markt. Torro. Aangehouden werden een 20-jarige jongeman uit Deume en zijn twee mededaders, e enl6- en een 18-jargie uit Venray. De ver dachten uit Venray hebben naast dio inbraak ook bekend vanaf 1976 in Venray en omgeving een groot aan tal diefstallen te hebben gepleegd en daar voor een waarde van meer dan 10.000 gulden te hebben buitge maakt In overleg en in opdracht van de officier van justitie te Roer mond is het drietal na de nodige processenverbaal huiswaarts gestuurd o nn fo venray langstraat 1 04780-3040 elektrotechnische installaties meet- en regeltechnische installaties voor industrie, utiliteit en particuliere bouw balie-verkoop van installatiemateriaal voor bedrijven - hobbyisten tummers-cremers venray maakt deel uit van tummers-cremers installatiebe drijven b.v. met vestigingen te maastricht, roermond, helden-panningen en venray. Uit de gehouden raadsvergadering van de gemeente Vierlingsbeek no teerden wij voor U de volgende be sluiten en agendapunten: Van grote stofoverlast door het bedrijf Havens te Maashees kan geen sprake meer zijn. Het lijkt dat door enkele personen bewust of on bewust getracht wordt die overlast zwaar te overtrekken Deskundigen zijn van mening dat het bedrijf tot het modernste in zijn soort gerekend kan worden en dat de stofoverlast mede door ingebruikstelling van de nieuwste installatie teruggebracht werd tot nog geen 1%. Maar zowel de onderzoekende instanties als het gemeentebestuur zullen de ontwik keling op de voet blijven volgen. Het raadslid Litjens, zelf eertijds graan handelaar geweest, is overtuigd dat de direktie van de fa. Havens alle mogelijke moeite doet om stofover last tot een minimum te beperken en daarvoor zelfs offers brengt. Voor de reconstructie van de rondweg te Overloon werd een be drag gevoteerd van 21.712,voor aankoop van gronden, waardoor de Rondweg tot 5 meter zal kunnen worden verbreed. Voor de reconstructie van de Ste- vensbeekseweg en de aanleg van een fietspad werd op 26 september van verleden jaar een krediet beschik baar gesteld van 855.600,Blij kens de gehouden aanbesteding zal een bedrag nodig zijn van 734.000,-. Het eertijds genomen besluit werd nu aangepast aan de huidige prijzen. Een subsidie van 35% werd inmid dels door de Rijksoverheid toege kend. De rekening van de gewone dienst over het jaar 1975 werd vastgesteld op het totaal van de inkomsten op 12.3904.Ip2,en uit uitgaven op een bedrag van 12.338.880,der halve een batig saldo van 55.222, en de kapitaalsdienst op een inkom sten van 16.983.675,en uitgaven ten bedrag van 16.653.671,der halve een batig rekeningsaldo van 330.004,—. De ruitervereniging te Overloon kan op haar oefenterein een verlich ting aanleggen en kreeg daarvoor 'n eenmalige subsidie van 8.592, Voor de bouw van een kantine vo teerde de raad een krediet van 89.198,en stelde de jaarlijkse huur vast op 8.700, Veel werd er gepraat over de aan koop van het jeugdhuis te Vierlings beek van het kerkbestuur van Vier lingsbeek. De koopsom werd vast gesteld op 65.000,maar het bis dom heeft aan die verkoop de voor waarde verbonden dat de bestem ming jeugdhuis aan dit voormalige klooster gedurende 25 jaar gehand haafd zal blijven. Wat betreft de jeugdaccommodatie te Overloon, zullen nadere plannen worden uitgewerkt. Daar hoopt de raad, mede met ondersteuning van de fraktie Overloon. op een later tijdstip op terug te komen. ATTENTIE: deze speciale aanbieding geldt uitsluitend zolang de voorraad strekt! battcrijvakjeI I— spaar vakje Met het radio-spaarvarken ontvangt u de midden golf. Het wordt kompleet met batterij geleverd. geld en goede raad UIT PEEL EN MAAS VAN 15 MEI 1948 - No. 20 De firma A. de Haen alhier, le verde dezer dagen een kluisdeur van 4000 kilo aan een grote bankinstel ling te Amsterdam en een brandkast voor Indië van bijna 2000 kilo. Zondag werd de 2e ronde van Oir- lo verreden. Van de plm. 40 deelne mers verschenen er 8 leden van de Venrayse Wielerclub aan de start. Dat zij hun best gedaan hebben blijkt wel uit de uitslag. Alleen was het jammer, dat de jury 'n grote fout beging anders waren de krans en bloemen naar Venray gegaan. An- toon van den Munckhof werd no. 2; Sjefke Goumans ,die ook te Arcen beslag wist te leggen op de 3e prijs, werd ook hier no. 3: Janssen Tien- ray 4; J. Swaghoven 6; Bergmans 8; Fr. Poels 9 en L. Janssen 12. Slechts Hans Voesten moest wegen kramp de baan verlaten. Jongens, dit was een mooie prestatie van jullie. Over 14 dagen in Sevenum zullen onze wielrenners het weer eens kunnen opnemen tegen de beste renners van Noord-Limburg. Mgr. Goumans O.S.C. Apostolisch Vicaris va Bandoeng, arriveerde te Venray. Hij werd begroet op het schitterend versierde Kerkpad. Over al in de buurt waaiden vlaggen en een grote ereboog met Zijn wapen wezen de weg naar het ouderlijke huis. Venrays Harmonie bracht een serenade, waarbij Dr. H. Sala het welkomstwoord sprak. Ook Deken W. Berden en Burgemeester Janssen schetsten Monseigneur aks een ijve rige Bisschop in Indonesië. De drie sprekers hoopten, dat de maanden vakantie Mgr. Goumans weer geheel zouden opknappen en wensten hem prettige en aangename dagen toe in Venray. Mgr. Goumans was reeds 22 jaren in de missie werkzaam en ver bleef meer dan drie jaren in een concentratiekamp van de Jappen. Over drie maanden vertrekt deze Venrayse Missie-Bisschop weer naar Bandoeng. A.s. Pinkster-maandag, houdt, na de hoogmis, de afd. Ysselsteyn een ledenvergadering van de K.V.P., in zaal van Asten. Naast de huishou delijke punten spreekt dhr. Frits Hovens uit Venray, Propagandalei der der K.V.P. Statenkring Horst, over: „Het Communistisch gevaar". Het bestuur rekent op een grote op komst. De soldaten Th. van de Pasch. G. H. Maassen en J. Spreeuwenberg, hopen 18 mei a.s. met de Johan van Oldenbameveld weer in Nederland aan te komen. Met de Grote Beer, die waarschijnlijk 27 mei aankomt, vaart H. van Leuken „huistoe". Op 22 mei a.s. hoopt Peter Jennis- kens, zoon van Thomas Jer.niskens, de H. Priesterwijding te ontvangen en zal 23 mei zijn plechtige H. Mis opdragen in de St. Louis Cathedral te New-Orleans Louisiana U.S.A. Woensdagmiddag om half zes heeft H.M. de Koningin Wilhelmina in een radiorede aan Haar volk medege deeld. het voornemen te hebben, om in september a.s., na afloop van Haar jubileumfeesten afstand te doen van de troon ten behoeve van Prinses Juliana. 2e Pinksterdag zal de K.J.M.V. ,,St. Andries" afd. Venray haar jaarlijk se voetbaltoernooi houden op de sportvelden aan de Leunseweg. Werd het vorig jaar in een spannen de finale tussen Venlo en Venray de Dr. Poels wisselbeker gewonnen door Venlo, ook dit jaar belooft het weer een spannende kamp te wor den. Deelnemers zijn: Venlo, Horst, Tegelen, Weert, Siebengewald en Venray. Na afloop zal aan de bezoe kers 'n gezellige avond worden aan geboden in zaal Gitsels. Paterslaan. Het Venrayse elftal bestaat uit: A. Voesten. P. Goumans, L. Oudenho ven. P. Volleberg, C. Janssen, M. Janssen, Fr. van Gerven, Fr. van Haren. Res.: L: Seuren, H. Tacken en M. Hendriks. Tijdens de raadsvergadering van vrijdag j.l. deelde de voorzitter me de dat de plannen zover gevorderd zijn dat binnen afzienbare tijd een pompstation gebouwd zal worden voor de Waterleiding Venray-Horst. Het gebouw zal komen op Venrayse grond „De Breehei", van waaruit de hoofdleidingen zullen lopen. Ook zal er een nieuwe weg komen. De oude brandweerwagen, de oude Ford die zijn 22ste verjaardag vier de, zal vervangen worden door een 100 p.k. G.M.C, Truck, met voor en achterwiel aandrijving, met pomp- installatie en tanks voor 3000 liter en 100 liter autogeenvloeistof, dit alles bekroond met een schuimka- non met tussenmengingen. koolzuur- sn eeuwapparaten en aluminium zirigkrof voor de somma van 18.765.—. De vereniging van Landbouw onderwijs is van plan haar leerplan uit te breiden met primaire vakken, waardoor 37 lesuren per week ge geven worden. Deze uitbreiking kost de gemeente 197.130, Ook de Landbouwschool moet uit breiden, zowel in leerlingen als in plaatsruimte. Er moet een lokaal bij gebouwd worden. Per 11 maart 1948 was de woning- commissie ter ziele. Drie leden wil len wel terug komen, n.l. Verbeek, Creemers en Vermeulen. Men zag tot zijn vreugde, dat het grootste ge deelte van de commissie bleef zitten. Deze werd uitgebreid en aangevuld door de benoeming van: W Selder en P. Schoester. Verder werd nog behandeld: pachtovereenkomsten, jachtrecht, financiën, de wederop bouw, hand- en spandiensten. En gelse schade en andere schade. UIT PEEL EN MAAS VAN 22 MEI 1948 - No. 21 Tijdens de Pinksterdagen hield de handboogschutterij „St. Hubertus" van Merselo haar jaarlijkse koning- schieten. Na een enerverende strijd wist onze oude Keizer Jan Arts, ook nu weer te eindigen met 't hoogste j aantal punten n.l 189. Na hem volg- de dan H. Arts, zaal, met 172 pun ten die het Koningschap verwierf. Hierna volgden enkel jonge schut ters met enkele punten verschil ach ter de Koning. Te Overloon slaagde voor Linge rie van de r.k. vereniging tot bevor dering van de industrie en huishoud- onderwijs voor meisjes ..St. Anna", o.m. dc dames: Betsie Nellen en Ma ria Rutten, Smakt; Bertha Janssen, Truus Michels, Lies Noyen, Mia Wis- mans en Maria Poels. Merselo; Ma ria Cremers en Maria Gommans, Leunen. Donderdagmiddag is de 46-jarige landbouwer W. Clephas. Overloon- seweg, werkzaam op de boerdrij van het St. Annagesticht aldaar dood ge vonden. op de betonnen vloer van de schuur. C. zou stro af gaan gooien voor te vullen strozakken. Waar schijnlijk is hij daarbij van de zol der gegleden en op de betonnen vloer terecht gekomen. C. laat een vrouw met 9 kinderen achter. Voor de eerst maal na de bevrij ding hoopt men dit jaar weer de jaarlijkse H. Sacramentprocessie te houden in Huize „St Servatius". Vanwege de oorlogshandelingen zal de processie nog niet in de oude luis ter plaats hebben. Evenals vroeger zal er dan ook gelegeriheid zijn voor 't publiek om deze processie te vol gen. De processie zal plaats hebben op donderdag (H. Sacramentsdag) 27 mei a.s. Op de Hunsrück. gaat de volgen de week tussen Rijn en Moessel in Duitsland een nieuwe grote hout exploitatie beginnen voor de Ned. Regering Zoals bekend heeft de Ned. Regering toestemming gekregen van de geallieerden om in Duitsland hout te kappen. Deze exploitatie bekend onder de naam Coblenz, wordt uit gevoerd door een viertal Hollandse firma's onder centrale leiding van de Venrayse N.V. Houtbedrijf „De Peel" v.h. Min. Ongeveer 80 mensen uit Venray trekken mee naar dit gebied. Op 2e Pinksterdag gehouden Gil- defeesten te Tongelre, behaalde onze schutterij „St. Anna" de navolgende prijzen: le prijs geschonken door Prins Bemhard, voor het schoonste geheel; le prijs voor de schoonste Koningin; 2e prijs tamboers junio ren (H. Janssen). Aan het Techn. Installatie Bureau Tillemans te Venray, is opgedragen de levering en installatie van cen trale verwarming, olies tookinrich- ting, waterleiding, sanitair, wasserij etc. van het klooster-noviciaat der Paters Oblaten te Sevenum en van de Rosastichting te Langeboom. De gelegenheid voor aanmelding bij de Nationale Reserve, is nog tot nader aankondiging opengesteld. Het aantal oefenuren zal ten hoogste 200 per jaar bedragen. Voor de vele en hartelijke belang stelling, bij onze thuiskomst uit In dië. ondervonden, betuigen wij onze oprechte dank aan de buren. Katho liek Thuisfront, vrienden en beken den: Theo en Joos Gommans, Ovw. 2 - 8 R.I. Leunen K 47.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 7