VERENIGINGSNMIWS wa.wv >NJ iee Henriëtte Poels-Peters - Lijst 1 - Nr.2 O.J.C. PUREE EUTERPEMEUWS Venray IN GEMEENTEI'RAAT Venrays Mannenkoor Pierotten nieuws K.V.V. Venray Vrouwenkonfakt Veltum Nieuws uit Overioon St. Theobaldusgilde Overioon DUIVENSPORT S.V. Venray BEKENDMAKING Als raadslid stond zij 8 jaar op de bres voor ALLE inwoners. Dit hebt U kunnen ervaren. Ook de komende periode kunt U op haar rekenen. Spreek daarom duidelijk Uw voorkeur uit voor Lid Provinciale Staten C.D.A. re Donderdag 18 mei om 19.30 uur repetitie voor de bassen en om 20.00 uur voor het gehele koor. Donderdag 25 mei om 19.30 uur repetitie voor eerste tenoren en om i.OO uur voor het gehele koor. Zaterdag 27 mei om 13.30 uur ver trek per bus naar Heeswijk voor de plaatopname Verzamelen in uni form om 13.15 uur bij Almonda. Om ca. 18 uur wordt er in Zeeland aan 'n Brabantse koffietafel aangezeten, waarna thuiskomst om ca. 20 uur. Maandag 29 mei bestuursvergade ring in Almonda. Zaterdag 3 juni is er in de foyer van de schouwburg een feestelijke avond, samen met MGV Ahrweiler, harmonie Euterpe en 't PLEMkoor, waarbij om beurten 'n kort optreden wordt verzorgd. Een orkest zorgt verder voor de stemming, waarbij de dansliefhebbers ook aan hun trek komen. De dames zijn natuurlijk ook present. Zondag 4 juni om 12 uur Früh- schopen met Ahrweiler in Almonda. Verdere gegevens volgen nog. Afmelden uitsluitend bij de heer H. Gcmmans, Niessenstraat 7 telef. 2687 of bij Hotel Almonda tel. 5777. A.s. donderdag 18 mei: Serenade fam. Steyvers te Horn. Vertrek vanaf Prinsenhof om 19.00 u. Vrijdag 19 mei: Serenade fam Troisfontaine, Bijeen komst om 22.00 uur Prinsenhof. Bei de serenades: beige hemd en rode das. Donderdag 25 mei: 19.30 uur repetitie harmonieorkest in Prinsenhof. Na de pauze gezamen lijke repetitie met Mannenkoor in verband met concert op 3 juni. Vrijdag 2 juni: Serenade diamanten bruidspaar. Zaterdag 3 juni: Concert in schouwburg met Ven rays Mannenkoor, koor uit Ahrweiler, Plem koor. Na afloop concert, feest en dansavond voor leden en dames van deze verenigingen. Zondag 11 juni: Intocht jeugdvierdaagse. Zaterdag 1 juli: Serenade i.v.m. jubileum schutterij St. Anna. Zaterdag 2 sept.: Taptoe Venray 1978. Zaterdag 21 okt.: Gemeentelijk muziektoernooi (onder voorbehoud). Zaterdag 28 okt.: Concert in schouwburg met Horst en Blerick. Zondag 5 nov.: Deelname concours te Vught. Zondag 3 dec.: Zondagochtendconcert met harmonie Well. Afmelden repetitie harmonieorkest uitsluitend bij de sekretaris, tel. 1225 tot donderdag 19.00 uur, daarna Prin senhof, tel. 1671. LEERLINGENOPLEIDING Maandag: 16.30 klarinetten o.l.v. Jo van Els; 18.00 klarinetten o.l.v. Sip Goinga; 19.00 klarinetten o.l.v. Ben Lucassen. Dinsdag: 16.30 koper o.l.v. Jan Verstegen. Woensdag: individuele repetities o.l.v. Doris v. d. Broek. Donderdag: 18.30 jeugdorkest o.l.v. Bruno Lucas sen Vereniging van Hoger Personeel Rank Xerox Venray Voorzitter: M. W. Ernens Langstr. 90, Venray, Tel. 04780-3940 LEDENVERGADERING Het bestuur nodigt U uit voor een ledenvergadering op dinsdag, 23 mei 1978, aanvang 1800 uur in Hotel- Restaurant De Burggraaf, Stations weg 1 te Venray. Uw aanwezigheid wordt ten zeer ste op prijs gesteld. Het bestuur. en Woensdag 24 mei om 20 uur repe titie voor het gehele koor; dus geen partij-repetitie vooraf. Zaterdag 27 mei zingen we om 19 uur in de VredeskePk tijdens de mis enige meerstemmige liederen. Het is dan Sacramentsdag. Wanneer u door een dringende reden bent verhinderd wilt u dat dan melden aan mevr. v.d. Bekerom, tel. 3332 of aan mevr Schrooten, tel. 3309 Vrydag 19 mei: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Maandag 22 mei: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. Dinsdag 23 mei: 18.30 Repetitie voor de aspiranten. 19.15 Repetitie voor de alten. Woensdag 24 mei: 18.30 Spelavond in ae Galmhut. Donderdag 25 mei: 18.30 Repetitie voor de aspiranten. Vrijdag 26 mei: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor de tencren en bassen. Zondag 28 mei: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk voor het hele koor. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. Buys, tel. 1091. We zijn hard aan het werken voor de „Wenenreis" waar we elke repe titie voor nodig hebben. Deze vakan tie belooft een groot succes voor het koor te gaan worden, mits Iedereen eraan meewerkt geen repetities te verzuimen. Willen de ouders, die opgegeven hebben voor de „pendeldienst" Blit- terswijck-Venray v.v., zelf in de ga ten houden wanneer hun rij beurt is! VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 23 mei, 20.00 uur repetitie te Tegelen in de Haandert met het Tegels Symphome Orkest Vervoer op eigen gelegenheid. Verzamelen 19.30 uur bij de Essel. Zaterdag 27 mei, 15.00 uur kerke lijke inzegening van het huwelijk van ons lid Nelly Haex met Ben Jeucken. Medewerking van ons koor in de kerk te Oostrum. Officiële kleding. Wilt u om 14.00 uur aanwe zig zijn voor een korte repetitie. 19.30 receptie in het Pelgrimshuis St, Jozef te Smakt. Dinsdag 30 mei, 20.15 uur generale repetitie in de Grote Kerk, Markt. Donderdag 1 juni, 20.15 uur Lus trumviering in de Grote Kerk. Indien u verhinderd bent, d3n ge lieve u zich af te melden bij: Dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 6159. Repetitie"dinsdag 23 mei *78: Junioren: 19.00 - 20.30 uur; Senioren: 20.15 - 21.30 uur. Woensdag 24 mei '78: Senioren: 18.45 - 19.45 uur. Ik hoop dat ik nu geen fouten maak. zoals vorige week, toen ik schreef dat de ekskursie op donderdag was i.p.v. op zaterdag. Maar de a s. ekskursie is weer gewoon op zondag (echt waar!). We vertreken om 7 00 uur. Ekskursiegebeiden zijn: 1. Hamert, met Jan als E.L. en 2 Blakt, met Boema als E.L. Eeten en drinken meenemen (voor zover je dat nodig acht). Er zijn maar 2 ekskursies want Gert-Jan kan niet. Verder nog 2 oproepen: a. Wij hebben nog steeds mensen (van 12 t.m. 23 jaar) nodig die veel van planten en/of insecten weten. Als je belangstelling hebt, kom dan een keer op ekskursie (ook niet-specialis- ten zijn altijd van harte welkom). b. Tom, de SOVON een onder zoek naar de (broed) vogelstand van Nederland) - coördinator voor Brabant heeft Boena gevraagd of IEDEREEN die kraanvogelwaarnemingen (waarnemin gen van ijsvogels of grote gele kwik staarten zijn ook welkom) uit deze om geving heeft, deze via Boena (adres Smakterweg 1, Venray) aan hem door wil geven. Liefst natuurlijk met bijzon derheden zoals plaats, gedrag, aantal e.d. Tot op ekskursie. Hoi, Henk Op zondag 21 mei zal ter gelegen- hei van de kermis in Leunen optre den de groep WHITE WHEEL. Voor ingewijden een bekende groep, want ze heeft op de kermis in Ysselsteyn al verschillende swin gende optredens verzorgd. In Puree zullen zij een matinee verzorgen dat om 11.30 uur zal beginnen. De entree is gratis. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dames, dinsdag 20 juni hebben we ons jaarlijks uitstapje naar Giet hoorn en Urk. Kosten 35,- per per soon. Zo spoedig mogelijk opgeven. Uiterlijk voor 4 juni bij een van de bestuursleden. Vrouwen en politiek Sinds 1919 hebben vrouwen het aktieve en passieve kiesrecht. Ze mogen kiezen en kunnen gekozen worden. Blijkbaar stemmen vrou wen op mannen. In onze Venrayse Gemeenteraad bijvoorbeeld zitten maar twee vrouwen, die het zeker zo goed doen als de mannelijke kolle ga's. Schijnbaar zijn er te weinig vrouwen die belangstelling en erva ring hebben om gekozen te worden. Omdat in de politiek beslissingen genomen worden, die onze direkte woon-, werk- en leefomgeving bein vloeden, is het belangrijk dat wij - vrouwen - op onze beurt de politiek beinvloeden Dit kan door een be wust stemgedrag en eventueel door aktief mee te doen. Woensdag 24 mei om 20.00 uur or ganiseert de Vrouwen Kontaktgroep Veltum een discussieavond die tot onderwerp zal heben „Vrouwen en Politiek". Afgevaardigden van alle politieke groeperingen, die met de gemeenteraadsverkiezingen meedoen hebben wij voor deze ..open"avond uitgenodigd. Open voor mannen en vrouwen, ook van buiten onze wijk. Door de afgevaardigden hopen we op de hoogte gesteld te worden over de hoofdpunten uit hun verkiezings programma's, o.a. de aandacht die zij denken te geven aan de belangen van vrouwen. Ook zouden we graag vernemen waarom zij aktief bezig zijn. Wellicht zal het onze eigen mo tivatie versterken om via politiek onze leefsituatie te optimaliseren. Tot woensdag 24 mei, om 22.00 u. in het Wijkcentrum Veltum, Graten- straat 6, Venray. jeugdnatuurwacht EXSCURSIES A.s. zondag 21 mei vindt onze vierde zondagochtendexcursie plaats. We vertrekken om 9 uur vanaf de parkeerplaats van restaurant „Vlak water" aan de Kempweg en maken dan een wandeling door het Loo- beekdal. Deze excursie is gericht op de berm- en waterplanten en de weidevogels in dit gebied. Het is raadzaam laarzen aan te trekken en wat de overige kleding betreft, rekening te houden met het weer. We hopen op mooi weer en we verwachten veel belangstelling voor deze excursie in dit mooie stuk na tuur in onze gemeente. De regeling van de excursie voor de J.N.W.-leden van de zesde klas sen is nog niet helemaal rond. Het ligt in de bedoeling op een aantal woensdagmiddagen naar het Peel- museum te Asten te gaan. De data en de vertrektijden worden zo gauw mogelijk bekend gemaakt. openbare bibliotheek v/enray Julianasingel 33 - Tel. 1970 Afdeling voor volwassenen. Keuze uit de aanwinsten: E. Cairo. Adoebe-lobi/alles tegen al les. Ph. Carr. Sarabande voor twee zus ters (hist) U. Curtiss. De dood ligt begraven, (det) Doktersomnibus. M. L. Fischer. Liefde als inzet (fam) M. van Hoorn. Eens komt de grote zomer. C. Freeman. Erfenis van het verle den (fam) W. Spillebeen De vossejacht J, Vance. De domeinen van Kory- phon; en, De zoon van de boom. H. Vervoort. Zwarte rijst. Lour descomité afd. Venray Het Lourdes-comité afd. Venray heeft gemeend er goed aan te doen om de Bedevaartgangers, die op 8 juni a.s. naar Lourdes gaan. goed voor te bereiden op deze lange reis Daarvoor is oen speciale bijeenkomst belegd op a s. maandag 22 mei om 20.00 uur in het parochiezaaltje van de Vredeskerk. Ter verduidelijking van een en ander zal de heer H Theeuwen het geheel met dias' omlijsten. Vooral degenen, die voor de eerste keer naar Lourdes gaan. is het raad zaam deze bijeenkomst bij te wonen. Bovendien kan men op deze avond reeds met elkaar kennis maken, want bijna alle pelgrims, die via onze afde ling naar Lourdes gaan ,zijn in hetzelf de hotel (Fr. d'Assise) ondergebracht. Mocht U verhinderd zijn. doch wel enige informatie wensen, maak dat dan even kenbaar bij ons sekretariaat: Noordsingel 11, Venray, tel. 04780-3428. Zij, die geen persoonlijke uitnodiging hebben ontvangen, gelieve deze mede deling als zodanig te beschouwen. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Zaterdag 20 mei is het weer zover. Natuurlijk is er dan weer zo n grandio ze disco-avond zoals jullie die graag hebben Ook dan rekenen we erop dat jullie weer allemaal, met vriend of vriendin, present zijn. We beginnen om 19.30 uur tot 22.00 uur en de entree be draagt nog steeds maar 0.50. Tot ziens in trecentrum „den Hoen der". Ursulastraat 2 te Venray. KIEN VERENIGING OVERLOON De kicnvereniging „Overioon" zal vrijdag 19 mei kienen voor de Over- loonse verenigingen in het gemeen schapshuis. Aanvang 20.00 uur. KLEDINGAKTIE VOOR „MENSEN IN NOOD" Van maandag 22 t.m. 24 mei zal alhier een jaarlijkse'Inzameling wor- den gehouden van gebruikte kleding. Deze kleding kan men deponeren in de Garage van J. Crooymans, Past. Cremersstraat 7, die /.ijn garage voor dit goede doel gratis ter beschikking heeft gesteld. De organisatie „Men sen in Nood" hoopt dat veel inwo ners hun kasten en opbergplaatsen eens grondig onderzoeken of hier niet het een en ander gemist kan worden. Men mag al vóór 22 mei 'kleding bezorgen. De ingezamelde kleding wordt 25 mei opgehaald door het Centraal Magazijn. Dus na 24 mei niets meer brengen. VERJAARDAGEN AKTIE De verjaardagenaktie over de maanden maart en april ten bate van de Overloonse jeugdverenigin gen, heeft opgebracht ruim 500, Programs voor de aanbieding en presentatie van de nieuwe uniformen op 27 en 28 mei 1978 Zaterdag 27 mei: Rond 9 uur zal Beschermheer burgemeester van Heusden, de nieuwe uniformen of ficieel aanbieden. Dit zal gebeuren in het Gildehuis, gelegen aan de Pas toor van Boxtellaan 2. Na de aan bieding zal men gezellig onder ge not van muziek in het Gildehuis ver blijven waar iedereen de uniformen van dichtbij kan bekijken. Zondag 28 mei: In de hoogmis van half 11 zal Pastoor der Kinderen de uniformen van drumband en gilde inzegenen. Tevens zal het nieuwe hoofdvaandel worden ingezegend. Deze H. Mis wordt met Gilde-eer op gedragen. Na de H. Mis zal men en kele groepsfoto's maken. Om kwaft over 1 zal men de uni formen officieel aan de bevolking tonen. Dit zal gebeuren in de wieler ronde van Overioon. Men zal dan n.l. met vooraf gegaan de Fanfare „Vriendenkring" hel hele parcours rondtrekken. Hierna gaat men weer naar het Gildehuis waar de feeste lijkheden zullen worden besloten. PAPIERAKTIE De volgende papieraktie van het St. Theobaldusgilde zal zijn op 20 mei. Vodden kunnen ook mee gege ven worden, mits ze apart verpakt zijn. Nogmaals het verzoek, doe er geen huisvuil bij. NOTITIES K\ \ll Dl 1)11 l\U A Dl .1 Ml I 11VhNR.U Rrtlmlii- C A. Silniltr. Burraii VtHirli( tiling OPSLAGTERREIN TEN BEHOEVE VAN WOONWAGEN KAMPJE Naar aanleiding van een publikatie in „Peel en Maas" onder de kop „Ma ken beloften nog schuld" is enige ver warring ontstaan rond de gemeente lijke plannen tot aanleg van een op slagterrein ten behoeve van het woon- wagenkamp(je) aan de Spurkterweg. Inderdaad is steeds betoogd, dat de toekomstige bewoners van het kampje aan de Spurkterweg geen sloopterrein op hun kamp zullen krijgen en dat eventuele slopers het sloopterrein bij „In de Romer" te Venlo zullen blijven benutten. Door de ontwikkelingen hiertoe ge noodzaakt hebben b. en w. in prin cipe besloten thans een werk'sloop- terrein beschikbaar te stellen. NAGEKOMEN SPORTBERICHTEN Recreatieve fiets driedaagse was een groot succes In navolging van het vorig jaar, is ook de fietsdriedaagse dit jaar een groot succes geworden. Mede dank zij het redelijke weer verschenen bijna 2x zoveel deelnemers aan de staart als het vorig jaar (bijna 200), terwijl ook een toename van de be langstelling uit de omringende dor pen viel te bespeuren De routes, ook nu weer met zorg gekozen, werden zeer goed gewaardeerd door de fiet sers, met name de belangstelling voor de trimroutes is flink toegeno men. De organisatie, in handen van het comité rekreatiesport Venray in samenwerking met T.W.C. Oostrum, verliep zonder problemen. De grote toename van het aantal deelnemers t.o.v. het vorig jaar en het enthou siasme van de deelnemers heeft de organisatie doen besluiten volgend jaar opnieuw een fietsdriedaagse te organiseren. De winnaar vna de criëntatietocn- ten zijn: 1. J. Cleffers, Patersstraat 7. Ven ray (groep 4 personen) 165 pnt. 2. A v. Nunen. Margrietstr. 20, Horst (na loting) 158 pnt. 3. J Swinkels. Langstr 49, Venray (na loting) 156 pnt. De winnaars hebben bericht ont vangen. P.D.V. YSSELSTEYN Wedvlucht Houdeng. 4 mei 1978. G. Linders 1 5 13 18 21 27 30 34; P. Arts 2 3 8 23 31; J. Cox zn 4 28 36 39; J. Custers 6 7 19 33 35 38 47; J. W. Hendrix 9 10 15 16 24 25 32 41 45; J. van Soest 11 52; J. v .d. Eijn- den 12 26 29; M. Arts 14 22 48; H. v. d. Eijnden 17 37; A. van Osch 20 44 49; H. Hendrix zn 40 43 50; H. Janssen 42; Th. Arts 46 51. Afd. softbal honkbal HONKBAL SENIOREN: In een spannende en snelle wed strijd heeft Venray de punten niet kunnen veroveren op Maastricht. Onder aanvoering van pitcher H. de Röomph en catcher W Dommeck werd de goede slagploeg van Maas tricht goed in bedwang gehouden, maar door foutjes van Venrayse kant kon Maastricht toch winnen met 5-1. SOFTBAL SENIOREN: In eer. redelijke wedstrijd werd verdiend gewonnen van Knuppelaars met 16-4. SOFTBAL JUNIOREN: De meisjes hebben van het zeer sterke HSCN Nuenen verloren met 27-7. Toch geen slechte prestatie, gezien het grote klasseverschil tus sen beide teams. Programma komend weekend: Honkbalseniorcn Zondag 21 mei: Frogs—Venray, aan vang 14.30 uur; vertrek 8.30 uur bij Klomp met de bus. Honkbal junioren: Zaterdag 20 mei HSCN 2—Venray, aanvang 11.00 uur, vertrek 9.00 uur bij de kantine van SVV. Softbal senioren: Zondag 21 mei: Frogs-Venray, aan vang 11.00 uur. Vertrek 830 uur bij Klomp met de bus. Softbal junioren: Zaterdag 20 mei: Venray—HSCN 2, aanvang 11.00 uur. Bijeenkomst 9.30 uur op het veld. De verwarring ia gelogen in de plaats bepaling van het werkterrein. In het be wuste artikel in „Peel en Maas" staat: „Tegemoetkomend aan de wens van de gemeenteraad, de buurt Smakter- heide en de woonwagenbewoners, is een terein aangewezen op het nog te realiseren industrieterrein aan de Spurkt. hoek Spurkt-Middeldijk. Het is een terrein met een totale oppervlak te van 4800 m2. zijnde acht kavels van elk 600 m2. Om nog duidelijker te zijn: het werk- terein komt NIET bij ot in de onmiddel lijke nabijheid van het woonwagen kampje. maar ligt daar hemelsbreed 1' km en in te rijden afstand 2 2V» km van verwijderd. Het komt te lig gen ten westen van de in aanbouw zijnde zuiveringsinstallatie en even ten noorden van de aardappelopslagplaats van de fa. Kroef. Het terreintje zal worden voorzien van een drie meter hoge wal. die be plant zal worden met een afrastering aan de binnenzijde. De mogelijkheid tot het oprichten van opstallen zal aan wezig zijn. Nu b. en w. besloten hebben dit ter reintje voor werkterrein voor te dragen, za Ide hele procedure (voorbereidings- besluit industrieterrein) nog moeten worden gevolgd. KERMIS LEUNEN van 20 t.m. 23 mei De kermis te Leunen begint op za terdag 20 mei om 16.0 Ouur en duurt tot dinsdagavond 23 mei om 24.00 uur. Op het kermisterrein bij de kerk wor den de volgende atracties geplaatst: 1. autoscooter - van Boeken, Helmond 2. kindervliegtuigmolen - van Boeken, Helmond: 3. nougat-suikerkraam - van fa. Camps Zonen, Horst; 4. buldozer-schuifspel - van Gerrits. Soesterberg; 5. lijntrekspel - van Joostink. Arnhem; 6. bussenspel - van Joostink, Arnhem; 7. suikerspin - van Lugtens Roermond; 8 zweefmolen - van Manders. Hel mond: 9. schietsalon van Van Werven. Arnhem; 10. viskraam - van Otten, Gemert. In het algemeen zijn de exploitanten niet gebonden aan een vastgesteld ta rief. maar voor de vliegtuigmolen en de zweefmolen mag de ritprijs ten hoogste 50 cent bedragen, voor het lijntrekspel de spelprijs ten hoogste 50 cent en voor het bulldozer-schuifspel de spel prijs ten hoogste 35 cent per penning. De exploitanten mogen de attracties vroeger openen dan hieronder aange geven, maar op de volgende tijden moeten zij openen: op zaterdag te 17.00 uur; op zondag te 13.00 uur: op maandag te 16.00 uur; op dinsdag te 16.00 uur. Voor de viskraam gelden afwijkende tijden, te weten: 18.00 uur, 15.00 uur, 18.00 uur en 18.00 uur. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat bij Konink lijk Besluit van 27 aprii 1978 nr. 18, de twee na te noemen besluiten van de raad der gemeente Venray zijn goed gekeurd: a. het besluit van 28 februari 1978, nr. 306, waarbij vanaf 1 januari 1978 een tijdelijke heffing op het keur loon (vleeskeuringsdienst) is inge voerd en b. het besluit van 28 februari 1978, nr. 309, waarbij de tarieven van de on- roerendgoedbelastingen zijn ver laagd van 4,87 naar 3,56 per 3.000.van de economische waarde voor de gebruikers en van f 6,09 naar 4,47 per f 3.000.— voor de zakelijk gerechtigden een en ander eveneens met ingang van 1 januari 1978. Het tarief van de onder letter a be doelde tijdelijke heffing is door de mi nisters van landbouw en visserij en van volksgezondheid en milieuhygiëne vast gesteld. Bovenvermelde tarieven liggen voor eenieder vanaf heden gedurende drie maanden ter inzage op de afdeling be lastingen van de gemeente-secretarie, Maasheseweg 1. Venray, kamer 023. UITBREIDING HUISVUIL OPHAALDIENST De huisvuilophaaldienst welke zo- ais bekend wordt verzorgd door het Speciaal Transport Deume. zal in de gemeente Venray op een drietal pun ten worden uitgebreid. IN YSSELSTEYN: met ingang van 1 Juni a s zal op verzoek van de bewo ners de Puttenweg op de route van de huisvutiophaaldienst worden aangeslo ten. Tevens zullen dan ook de panden gelegen aan de Paardekopweg tussen Puttenweg en Moostdijk worden aan gesloten IN SMAKT: tot op heden werd de huisvuilophaaldienst in Smakt verzorgd door het Streekgewest Land van Cuyk door bemiddeling van de gemeente Vierlingsbeek Met ingang van 1 juli zal het vuilnis ophalen worden verzorgd door Speciaal Transport Deurne door bemiddeling van de gemeente Venray. De nieuw-aangeslotenen in Yssel steyn en Smakt zullen dezer dagen nog persoonlijk middels een brief op de hoogte worden gesteld. IN VELTUM: gebleken is dat bij de flats in Veltum geen ruimte is om tij delijk het huisvuil op te slaan. Het ge- volq is. dat bijna iedere dag vuilniszak ken buiten de flats staan. Besloten is op een nader vast te stellen datum de vuilniswagen tweemaal per week bij de flats te laten langskomen. Volgende week zal de ingangsdatum worden be kend gemaakt. Uiteraard verwacht het gemeentebe stuur dat deze kostbare ingreep van gemeentezijde door de bewoners van de flats wordt gewaardeerd, in die zin, dat buiten de ophaaldagen geen huis vuil buiten wordt neergezet. BEKENDMAKING HINDERWET Gemeente Deurne Openbare kennisgeving van een ver zoek om een vergunning ingevolge de Hinderwet. Op de secretarie van de gemeente Deurne. afdeling Ruimtelijke Ordening en Milieuzaken, kamer 31. ligt ter in zage een verzoek met bijlagen van: J. v. d. Zanden. Paardekopweg 18. Deurne. om vergunning tot ex artikel 6a voor een varkensfokkerij en -mesterlj, waar mest en meststoffen worden be waard. Datum verzoek: 6 januari 1978. adres inrichting: Paardekopweg 18. kadastraal bekend gemeente Deurne sectie H nr. 6397. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan eenieder gedurende vier weken na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bi) het gemeentebestuur. De Ingekomen bezwaarschriften worden mede ter In zage gelegd. Mondelinge bezwaren kan eenieder persoonlijk of bij gemachtigde inbren gen op een openbare zitting, welke ge houden wordt op: 24 mei 1978 om 10.30 uur in het gemeentehuis van Deurne. Beroep tegen de later te nemen be schikking kan ingesteld worden door: 1. aanvrager; 2. degenen, die in persoon of bij ge machtigde op de openbare zitting zijn verschenen; 3. degenen, die binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaar hebben ingediend en indien zij woonachtig zijn in de gemeente(n) waar deze bekendmaking heeft plaats gehad, op de openbare zitting te verschij nen. Deurne, 5 mei 1978 Burgemeester en wethouders van Deurne. drs. A. A. J. M. van Genabeek, burgemeester mr. J. W. M. J. van Roosmalen, secretaris. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot het gemeentehuis van Deurne. afdeling Ruimtelijke Ordening en Milieuzaken.' telefoon 04930-4800. toestel 230. De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend. dat ingaande 22 mei 1978 gedurende een maand ter ge meentesecretarie, afdeling ruimtelijke ordening, kamer 204, voor eenieder ter inzage liggen ontwerp-bestemmingsplannen met bij behorende toelichtingen en gebruiksvoorschriften voor de dorpen Castfenray, Heide, Merselo, Oirlo en Ysselsteyn. Gedurende bovengenoemde termijn kan eenieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren indienen tegen de ontwerpen. Venray, 19 mei 1978. De burgemeester voornoemd, mr. H. J. M. Defesche

Peel en Maas | 1978 | | pagina 9