GEMEENTEPRAAT LUX 1 AGENDA VEfRAY 'N VUILE WOONWIJK WAARDERING VAN HUURWONINGEN NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting wordt nooit gebouwd, wél gemaakt 3 7 mei: stemmen voor gemeenteraad Individuele huursubsidie 1978-79 MmcnwE^cinc Het blijkt, dat een deel van de inwoners van de gemeente Ven- ray er nog steeds moeite hee heeft zich te houden aan de regels voor het buitenzetten van huisvuil. Ook hierdoor wordt de milieu-vervuiling natuurlijk wèl in de hand gewerkt en dat in een tijd, waarin iedereen de mond vol heeft over de hygiëne van datzelfde milieu Maar ook op andere wijze wordt het Venrayse milieu aange tast door slordigheid en onzorgvuldigheid van de inwoners. Hier voor behoeft men maar even te kijken bij de door de gemeente geplaatste glascontainers. En tenslote moet men maar eens kijken op straten, trottoirs, par ken en plantsoenen, speelterreintjes en groenstroken om te con stateren hoe onze honden dapper meewerken aan de vervuiling van het milieu. Wij willen er daarom nog eens op wijzen hoe men er aan kan meewer ken om Venray schoon te houden. Een schoon Venray, een schone woonwijk en een schone straat be gint gewoon bij iedere inwoner voor de deur. HUISVUIL De grootste boosdoener is in vele gevallen die vuilniszak, die niet of slecht gesloten is en dan ook nog te vroeg wordt buitengezet. Eerste voorwaarde is dan ook: De goedgekeurde (Komo) huis- vuilzaken niet te vroeg buiten te zetten en nooit de avond van te voren. Zorg er voor, dat de zak vooral GOED GESLOTEN langs de trottoirrand wordt gezet! Géén kartonnen dozen gevuld met afval, tuinvuil enz. naast de vuilnis zak zetten. Alle afvalstoffen, die met een weinig moeite verkleind kunnen worden moet men aanbieden in (al weer) goed gesloten plastic huisvuil- zakken Doe nooit glas of glasscher ven in de plastic huisvuilzakken. Wanneer men lege flessen niet in een door de gemeente geplaatste glascontainers doet, doe ze dan in een kartonnen doos, die goed is dichtgebonden. Bij nat weer kan het HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: F.A.M. Mulders, Eijkenhofweg 14. Veulen-Venray, om vergunning tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een varkensfokkerij waar mest en mest stoffen worden bewaard. Adres in richting Eijkenhofweg 14, Veulen, kadastraal bekend gemeente Venray sectie O no. 219; L. Philipsen, Timmermannsweg te Ysselsteyn - Venray, om ver gunning tot het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een rundveehouderij en pluim veehouderij waar mest en meststof fen worden bewaard Adres inrich ting Timmermannsweg 82, Yssel steyn. kadastraal bekend gemeente Venray, sectie I no. 97; Gebr. Kleuskens, Herstraat 17 te Horst, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een kuiken- broederij annex pluimveehouderij, waar mest en meststoffen worden be waard. Adres inrichting Rouwkui- lenweg 3 te Ysselsteyn, kadastraal bekend gemeente Venray, sectie N, no. 4; Gebr. Zanders, Bremmenkamp 2 te Oirlo-Venray, om vergunning tot het uitbreiden van een kippenhou- derij waar mest en meststoffen wor den bewaard. Adres inrichting Oirlo Bremmenkamp - Zandhoek, kadas traal bekend gemeent Venray sectie R6 no. 326; J. Arts, Vredeweg 2. Vredepeel om vergunning tot het oprichten en in werking brengen en in werking houden van een kippenhouderij waar mest en meststoffen worden be waard. Adres inrichting: Vredeweg 2, Vredepeel, kadastraal gemeente Venray sectie K-3 nr. 42 (ged.). Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 31 mei 1978, om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maashese weg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 12 mei 1978 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. nl. gebeuren, dat de bodem uit de doos zakt. Het dichtbinden zal dat kunnen voorkomen. Ook groot afval kan men weke lijks aan de straat zetten. Maar als het even kan, probeer het grote af val dan zo klein mogelijk en zo licht mogelijk te maken. De vuilnisophalers van Speciaal Transport Deurne zijn tenslotte ook geen menselijke heftrucks. GLASCONTAINERS Door de gemeente zijn in Venray- kom drie glascontainers geplaatst waarin men de lege flessen kwijt kan. Deze containers staan nabij het winkelcentrum en Brukske en Vel- tum en op de parkeerruimte aan de Jan Hensenstraat. Het is natuurlijk logisch, dat men de flessen IN de container doet en NIET er naast gooit. Even logisch is het, dat men de doos, waarin men de flessen heeft meegebracht, niet naast de contai ner zet, maar weer mee naar huis neemt. Toch wordt hiertegen regel matig gezondigd. De rommel rond om de containers is er het bewijs Het glas, dat in de container wordt geworpen gaat naar de glasfabriek terug, die er weer nieuwe flessen van maakt. Daarpm wordt verzocht de flessen te ontdoen van plastic doppen, deksels en kurken Karton en plastic zakken behoren niet thuis in de glascontainer. De glasfabriek heeft al laten weten, dat er geen containers meer wor den geaccepteerd waarin veel kar ton en plastic zakken z(jn gegooid. Met name in de glascontainer in Brukske worden veel plastic zakken gevonden. Is men milieubewust en wil men graag dat oude materialen worden gebruikt voor fabrikage van nieuw materiaal, dan is het zeker nodig, dat men zich aan de richt lijnen houdt! HOUDT VENRAY SCHOON Er zijn nog ander dingen, die men op een eenvoudige wijze (niet) kan doen om Venray schoon te houden. Nooit lege sigarettendoosjes, patatzakjes en ander klein afval op straat gooien Gooi dit afval in een papierbak of in de eigen vuilnisbak. Leeg nooit de asbak uit de auto op straat of op het parkeerterrein. Een plastic zakje in de auto is altijd handig, ook om andere soorten vuil in te doen. Wanneer men zelf de olie van de auto ververst, gooi dan nooit de afgewerkte olie in de riolering. Dat is wel het ergste wat men kan doen. Niet alleen bestaat het levensgrote gevaar van verstopping, maar erger is, dat de olie de rioolbuizen aantast. Afgewerkte olie kan men kwijt in tonnen op de gemeentewerf aan de Accaciastraat en in vaten op de gemeentelijke stortplaats in Ven- rays Broek. Laat de hond altijd zijn behoef te doen in de goot. Nooit op straat, nooit op de stoep, nooit in parken en plantsoenen en zeker nooit op sport en speelvelden. Stuurgroep huisvesting vergadert donderdag Op donderdag 11 mei om 16.30 uur vergadert de Stuurgroep Huisves ting alleenstaanden en tweeper soons huishoudens in het gemeente huis. Het belangrijkste punt van be spreking zal zijn de nota omtrent het voortbestaan van de Stuurgroep Huisvesting. De vraag is namelijk of de stuurgroep per 1 januari 1979 door zal moeten gaan en zo ja in welke vorm dat zal moeten gebeu ren. Ook de samenstelling van de stuurgroep wordt hierbij aan de or de gesteld. Afsluiting deel van Oirloseweg In verband met de aanleg van riolering in de Oirloseweg ter hoog te van de aansluiting van de Henri Dunantstraat, zal de Oirloseweg op woensdag 17 mei en eventueel op donderdag 18 mei voor alle verkeer worden afgesloten. Dit betekent, dat het verkeer, ko mende vanuit de richting Oirlo niet bij het station zal kunnen komen. Dit verkeer zal dan moeten rijden via de Witte Vennenweg/Mgr. Hanssen- straat. Vanaf de Stationsweg blijft het station bereikbaar. PLAKKEN VOOR VERKIEZINGEN Het blijkt steeds weer, dat in de tijd vóór de verkiezin gen eigendomen van anderen waaronder transformator huisjes, verdeelkasten, schut tingen, muren, verkeersbor den etc. worden gebruikt voor het opplakken van verkie- ingsaffiches. Nog afgezien van het feit, lat dit volgens de Algemene Politieverordening strafbaar is brengt het verwijderen van de aangebrachte affiches en het herstellen van de schade aan verfwerk aanzienlijke kosten met zich. Daarnaast betekent het plak ken van affiches op plaatsen, die hiervoor niet zijn bestemd, een ernstige optische milieu vervuiling. Een politieke groepering of partij, die zichzelf respecteert zal zich ongetwijfeld niet aan optische milieuvervuiling schuldig willen maken, Ophalen van huisvuil op 2e Pinksterdag Op maandag 15 mei Tweede Pinksterdag zal in de gemeente Venray GEEN huisvuil worden op gehaald. Dus het zijn weer de kerk dorpen, die een dag verstoken blij ven van deze ophaalservice. Omdat er met de beste wil van de wereld geen mogelijkheid is om een inhaalroute in te voegen wordt be grip gevraagd voor deze sjtuatie van de op de huisvuilophaaldienst aan gesloten inwoners van de kerkdor pen. Men zal dus weer genoodzaakt zijn het huisvuil een weekje langer op te sparen. Voorlopig zijn er echter geen ,,op- haalloze maandagen" meer in zicht. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray, overwegende, dat recon structiewerkzaamheden aan de Zuid singel het noodzakelijk maken voor de verkeersveiligheid enige tijdelijke verkeersmaatregelen te treffen; dat de wegen waarvoor de ver keersmaatregelen zullen gelden on der beheer zijn van de gemeente en zijn gelegen binnen de bebouwde kom in de zin van de Wegenver keerswet; gelet op het besluit van de raad van 19 februari 1968, nr. 297, waar bij aan hun college machtiging is verleend tot het nemen van maat regelen genoemd in artikel 132 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens; mede gelet op de overige desbe treffende bepalingen van genoemd reglement; besluiten met ingang van 8 mei t.m. 15 augus tus 1978 of zoveel korter of langer als in verband met de werkzaam heden mogelijk dan wel noodzake lijk is: I. door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens de Zuidsingel voor het gedeelte gelegen tussen de Kruisstraat en de Leunse- weg af te sluiten voor alle verkeer behalve voetgangers; II. voor zover genoemde werk zaamheden dit toelaten en de veililg- heid van personen of goederen niet in gevaar wordt gebracht onthef fing te verlenen van de onder I ge noemde verkeersmaatregelen ten be hoeve van bestuurders van motor voertuigen op meer dan twee wie len: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de on der I vermelde weg(en) en de wo ning met het door hen bestuurde motorvoertuig kunnen bereiken; b- wanneer zij het motorvoertuig besturen in opdracht of met toe stemming van de onder a. ver melde personen en onder aan die personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aanne melijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dat de onder I genoemde verkeersmaatregel geldt, gebruik moeten maken van de onder I vermelde weg(en) voor het laden of lossen van goederen of voor het verrichten van nood zakelijke werkzaamheden met het door hen bestuurde motorvoer tuig en deze activiteiten niet of bezwaarlijk op andere wijze kun nen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubli ceerd is beroep aantekenen. Het be roepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de Commis saris van de Koningin. Afschrift van dit besluit zal wor den gezonden: 1. in tweevoud aan de heer hoofd ingenieur-directeur van de pro vinciale waterstaat, Stadhuis straat 4 te Maastricht; 2. in drievoud aan de heer hoofd ingenieur-directeur van de rijks waterstaat, directie Limburg te Maastricht; 3. aan de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N W.B., Wasse- naarseweg 220 te 's-Gravenhage; 4. aan de Koninklijke Nederlandse Automobielclub K.N.A.C., Sophia- laan 4 te 's-Gravenhage; 5. aan de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging, Zijpen- daalseweg 1 te Arnhem. Venray, 3 mei 1978. Burgemeester en wethouders voor noemd. mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Op woensdag 31 mei a s is de stemming voor het verkiezen var de gemeenteraad van Venray. Voor deze stemming worden alle inwoners van de gemeente Venray opgeroepen die kiesgerech tigd zijn. Dat zijn inwoners, die op 18 april j.l. stonden ingeschre ven in het bevolkingsregister van de gemeente Venray en op de dag van de stemming woensdag 31 mei a s. achttien jaar of ouder zijn. Stemmen staat vrij, maar Het al dan niet deelnemen aan een stemming is een persoonlijke za'ak. Men is niet verplicht om te gaan stemmen, maar het is niet verstan dig om een stem verloren te laten gaan Waarom is het nuttig en zinvol om nu op 31 mei te gaan stemmen? Om dat men daardoor ZELF kan bepa len, wat er in de eigen gemeente ge beurt. Uit uw midden kiest u op 31 mei zelf de drieëntwintig mensen, die de gemeenteraad van Venray gaan vor men. Als u zelf mee wilt bepalen wat er in de gemeente Venray in de komende vier jaren gebeurt, dan is het nodig, dat u gaat stemmen! Zeg nooit, dat u zich niet met po litiek bemoeit. Feit is, dat de poli tiek zich wel met U bemoeit. De ge meentelijke zaak gaat ook U aan. KIEZERSLEGITIMATIEKAART Het is natuurlijk mogelijk, dat het op 31 mei voor u erg moeilijk is om te gaan stemmen op uw eigen stem bureau. Maar dan kunt u op die dag wel ergens anders in de gemeente Venray gaan stemmen. Dan dient u voor 17 mei schrifte lijk of voor 26 mei mondeling een kiezerslegitimatiekaart aan te vra gen op het gemeentehuis bij de af deling bevolkingszaken U moet dan uw oproepingskaart meebrengen omdat deze kaart wordt omgezet in een kiezerslegitimatie kaart. STEMMEN BIJ VOLMACHT Als u op 31 mei a.s. niet zelf in de gemeente Venray kunt stemmen, omdat u misschien ergens anders in het land óf in het buitenlnad bent óf omdat u door ziekte de deur niet uit kunt. dan zijn er twee mogelijk heden om bij volmacht te stemmen opdat uw stem niet verloren gaat. VOLMACHT BIJ OVERDRACHT - U geeft uw oproepingskaart aan een ander, die op hetzelfde stem bureau als U gaat stemmen. U moet dan de oproepingskaart aan de voor zijde volledig invullen. Bovendien moet de oproepings kaart getekend worden door degene, die een ander wil laten stemmen èn door degene, die stemt voor die per soon. Iemand die bij volmacht voor een ander stemt, mag dit voor ten hoog ste twee personen doen en moet daarbij gelijk zijn/haar stem uit brengen met de stemmen waarvoor een volmacht is afgegeven. Bijvoorbeeld: Een vader en een zoon moeten volgens de oproe pingskaart - op hetzelfde stem bureau gaan stemmen. De zoon is echter op die dag buiten de stad. Het is in dit geval mogelijk, dat de zoon zijn vader voor hem laat stemmen. Zy vullen dan de voor zijde van de oproepingskaart in en zowel de vader als de zoon moeten deze kaart tekenen. iDe vader moet dan de stem van zijn zoon tegelijk met zijn eigen stem uitbrengen. VOLMACHT OP SCHRIFTELIJK VERZOEK - Als u op 31 mei niet persoonlijk naar de stembus kunt deelnemen, door b.v. ziekte, vakan tie. zakenreis etc. en u wenst geen gebruik te maken van de volmacht bij overdracht, dan kunt u tot en met 17 mei a.s. kontakt opnemen met de afdeling bevolkingszaken. Afdeling bevolking geeft u dan een formulier waarop u kunt aan geven wie u machtigt voor het laten uitbrengen van uw stem. De ge machtigde moet in ieder geval zelf stemgerechtigd zijn. In dat geval kan degene, die voor u stemt, stemmen op het stembureau van zijn keuze binnen de gemeente Venray. Bijvoorbeeld: Een kennis van u woont in Veltum en wil graag dat u voor hem gaat stemmen. Zelf woont u in Brukske Hjj kan dan bü de afdeling bevolking een for mulier afhalen, waarin hij vraagt om u voor hem te laten stemmen. U kunt dan de stem van uw ken nis uitbrengen op het stembureau van uw keuze binnen de gemeente Venray. In de regel zal dat uw eigen stembureau zijn. Ook op de ze manier kan men ten hoogste voor twee mensen atemmen. WELK STEMBUREAU? Op de oproepingskaart is vermeld waar men moet gaan stemmen; dus op welk stembureau men moet zijn. Men doet er goed aan goed na te kijken welk stembureau staat aan gegeven. omdat in een enkel geval straten in een ander stemdistrict zijn ingedeeld. De kans bestaat dus. dat men op 31 mei op een ander stembureau moet gaan stemmen dan bij de ver kiezingen voor provinciale staten- aangepast aan gestegen inkomens en huren Staatssecretaris Brokx (Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening) heeft de tabellen voor de indivi duele huursubsidie, die zullen gel den voor het subsidietijdvak van 1 juli 1978 tot 1 juli 1979, aange past aan de gestegen inkomens en huren. Van deze tabellen kan wor den afgelezen welke bijdrage men krjjgt bij een bepaald inkomen en een bepaalde huur. De belangrijkste wijzigingen ten opzichte van de vorige tabellen en bedragen zijn: subsidie voor gezinnen en alleen staanden van 30 jaar en ouder kan worden verkregen tot een belastbaar jaarinkomen van (38:000— (was I 35.000,—) en een huur boven 2 160,(was 2.035,-). maar onder de 6.750,- (was f 6.300.—) per jaar (respec tievelijk 180.en 562,50 per maand). De maximumbijdrage voor deze groep is verhoogd van 3.600, tot 3.900.— per jaar. subsidie voor alleenstaanden jon ger dan 30 jaar kan worden ver kregen tot een belastbaar inko men van 22.500,- was 21.500,-) en een huur boven de f 1 635, was f 1.560,maar onder de f 4.500— was f 4.200,per jaar respectievelijk 136,25 en 375, per maand). De maximumbijdrage voor deze groep is verhoogd van 2.220, tot 2,400,per jaar. De hoogte van de eventuele sub sidie hangt af van de verhouding tussen het inkomen in die periode en de huur, die op 1 juli 1978 moet wor den betaald. Het inkomen voor de periode 1 ju li 1978 tot 1 juli 1978 wordt bere kend door het belastbaar inkomen over 1977 met 10% te verhogen. Die 10% is een schating van de groei van het irtkomen vanaf begin 1977 tot 1 juli 1979, dus over anderhalf jaar. Huurders, die op 1 juli 1978 65 jaar of ouder zijn, of anders vóór 1 juli 1979 deze leeftijd bereiken, en die in een huurhuis wonen met een huur van meer dan 6.750,— per jaar 562,50 per maand), komen alleen voor subsidie in aanmerking als ze al op 30 juni 1978 deze woning be woonden. Dit betekent een verrui ming van de regeling ten opzichte van de voorgaande: deze zou name lijk voor de komende periode in houden dat bejaarde huurders van Ook dit jaar wordt evenals vorige jaren de huurprijs bepaald aan de hand van het woningwaarderings- stelsel. Die waarderingsmethode dient om te kunnen beoordelen of de huurprijs van >een woning on geveer op een goed niveau ligt. De methode is zeker niet bedoeld om de huurprijs exact te kunnen vaststellen. De meest belangrijke factoren voor het woongenot zijn erin opgenomen. Door de staatssecretaris van volks huisvesting en ruimtelijke ordening zijn richtlijnen gegeven hoe de di verse aspecten (bijvoorbeeld aantal en oppervlakte van vertrekken, de aanwezigheid van een centrale ver warmingsinstallatie, een goede dou che- of badruimte, het sanitair, de keuken, een bruikbare zolder, een berging, de aanwezigheid van een tuin en de woonvorm) móeten wor den beoordeeld. Voor één aspect heeft de staatssecretaris gemeend dat niet te moeten doen wegens de plaatselijke verschillen. Dit betreft de ligging en woonomgeving. Dit aspect kan derhalve naar plaatse lijke omstandigheden worden inge vuld met inachtneming van een pun- tcnbijtelling tot maximaal 25 pun ten. Er is een adviesgroep samen gesteld bestaande uit vertegenwoor digers van huurders, bejaarden- werk, vrouwenadviescommissles. de gemeente en de Woningbouwvereni ging. Deze adviesgroep heeft een aanbeveling opgesteld, die door het gemeentebestuur is overgenomen. Het aspect ligging en woonomge ving is daarbij op een zestal onder delen beoordeeld, namelijk de mate van aanwezigheid van aankledings- groen, de loopafstand tot een speel- gelegenheid voor jonge kinderen, een basisschool, winkels voor dagelijkse levensbehoeften, een openbare par keergelegenheid c.q. de bereikbaar heid van het openbaar vervoer en tenslotte de onderhoudstoestand van de woonomgeving. Voor de verschillende wijken en kerkdorpen van Venray heeft dit ge resulteerd in een waardering varië rend tussen 10 en 18 punten. In het algemeen zullen huurders van wo ningen van de Woningbouwvereni ging op hun aanzeggingsformulier tot huurverhoging voor de waardering van ligging en woonomgeving een pyntenbijtelling tussen de hiervoor gemelde grenzen kunnen terugvin den. Meer informatie over het boven staande kunt u verkrijgen op het gemeentehuis, kamer 204 (de heer Aarts). Verder kunt u met betrekking tot de komende huurverhoging de bro chure ..Huuraanpassingen in 1978" raadplegen. Deze brochure zal op korte termijn algemeen verkrijgbaar zijn. een normale huurwoning met een hogere huur dan 6.750,per jaar in alle gevallen van individuele huursubsidie zouden zijn uitgesloten. Voor de berekening van de bijdra ge wordt, als in de huurprijs een be drag is begrepen wegens stookkos ten, f 780.— van de huurprijs afge trokken bij woningen en 390.bij wooneenheden in woongebouwen (was respectievelijk 680,— en 340,-). De bewindsman heeft een en an der in een zo vroeg mogelijk stadium bekend gemaakt om verhuurders die het bedrag van de bijdrage direkt op de huur in mindering brengen, voldoende gelegenheid te geven de bijdrage van hun huurders te bere kenen. Bestuurscommissie voor sportzaken, jeugd- en jongerenwerk Donderdag 11 mei om 18.30 uur vergadert de bestuurscommissie voor sportzaken, jeugd- en jongerenwerk ten gemeentehuize. In de eerste plaats wordt gespro ken over de uitbreiding van de kleedaccommodatie te Leunen. Hier voor zal een krediet van 330.000, nodig zijn. Verder wordt van gedachten ge wisseld over het beschikbaarstellen van een krediet van 66.000,t.b.v. renovatie van de barak achter Free Wheelin en de eerste inrichting daarvan. Zoals bekend wordt de ba rak gedeeltelijk aan de Zuidmolukse gemeenschap en gedeeltelijk aan Spio beschikbaar gesteld. Als derde en laatste punt wordt het beschikbaar stellen van een kre diet van 50.000,— t.b.v. bouw en eerste inrichting van een jeugd- accommodatie te Smakt/Holthees aan de orde gesteld. BEKENDMAKING De burgemeester van Venray maakt bekend, dat burgemeester en wethouders van Venray voornemens zijn .met toepassing van de artikelen 50, lid 8, van de Woningwet en 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, vooruitlopend op een in voorbereiding zijnde planherziening, aan G. Verkoeyen te Leunen bouw vergunning te verlenen voor het uitbreiden van een slachthuis aan de Horsterweg 3 te Leunen. Het bouw plan ligt ingaande 15 mei a.s. ge durende 14 dagen voor iedereen ter inzage ter gemeentesecretarie, afde ling ruimtelijke ordening, kamer 204. Gedurende voornoemde termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk bezwaren indienen bij burgemees ter en wethouders. Venray. 12 mei 1978. De burgemeester van Venray mr. H. J. M. Defesche BEKENDMAKING De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan artikel 23, lid 2, van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend, dat ingaande 16 mei 1978 gedurende een maand ter ge meentesecretarie, afdeling ruimtelij ke ordening, karne' 204. voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp- bestemingsplan „Landweert" met bijbehorende toelichting en gebruiks voorschriften. Het plangebied wordt omsloten door het tracé van de door te trek ken Oostsingel, de Maasheseweg, de Provjncialeweg SW1 en de Stations weg. Gedurende de genoemde termijn kan een ieder schriftelijk bij de ge meenteraad bezwaren indienen tegen het ontwerp. Venray, 16 mei 1978 De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluit van 26 april 1978 nr. 606. waarbij met ingang van 1 mei tot medio oktober 1978 of zoveel koter of langer als ln verband met de werkzaamheden mogelijk dan wel noodzakelijk is, gedurende de school- ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Von zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor da potitnten van de huisartsen 8loemen, Franken, lankveld, von Thiel, De Muinck Keizer en Wittgen Eerste Pinksterdag: Dr. WITTGEN Langstraat 76 - telefoon 3558 Tweede Pinksterdag; A. P. G. FRANKEN, arts Allegrostraat 43 - Tel. 2824 Weekenddienst voor de potitnten von de huisortsen Beckers. Corver, Vercauteren en De Vocht Eerste Pinksterdag: D. VERCAUTEREN, arte Merselosewea 33 tal. 2200 Tweede Pinksterdag: J. BECKERS, arte Julianasingel 11. tel. 3700 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'smiddags van 17-18 uur WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK ST. ODA hoek Schoolstraat-Passage telefoon 1255 ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 ZONDAGSDIENST GROENB KRUIS Venray-Meerlo-Wanssuro eerste en tweede Pinksterdag ZR. N. DE HAAN telefoon 04780 - 1269 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg, tel. 1289 uitsluitend op afspraak. Inlichtingen en boodschappen iedere morgen van 8.30 tot 9 uur, behalve in het weekend. Na 9 uur kunnen eventuele berichten gedurende de gehele dag eveneens worden door gegeven aan de administratie onder hetzelfde nummer. CONSULTATIEBUREAU BRUKSKE Dependance Bachstraat, eveneens op afspraak, tel. 3859 of 1269. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS in de Clockert, Bergweg 4, Venray, kamer 27. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 1600 tot 16.30 uur. In het weekend alleen voor de spoedgevallen bij de zuster van de zondagsdienst. ZWANGERSCHAPSGYMNASTIEK Opgave hiervoor bij Het Groene Kruis Venray, telefoon 04780-1269 of bij mevr. van Herwaarden, Tuin straat 3 te Venray, telefoon 04760- 6085. KRAAMCENTRUM HOR8T-VENRAY telefoon 04709-1324 OPEN BEJAARDENWERK Dagelijks van 9.00—10.00 uur. Telefoon 2998 MaaltUden ten behoeve van bejaarden Aanmelden en afhalen dagelijks tussen 10.30 en 11.30 uur. ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN elke donderdagmiddag van kwart voor vier tot half vijf in het ge meentelijk zwembad 1,50 per deelnemer per keer GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP plaatselijke dienst Westsingel 5 Venray tel. 04780-6363 spreekuur maandag Lm. vrijdag van O trvt in uur VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw 8tevens-Hetnen Merseloseweg 23. Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tiggeloven-Kuypera Florishof 23 Venray telefoon 04780-2411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert. volgens afspraak dagen en schooluren door het plaat sen van borden 11 van bijlage II van het reglement verkeersregels en verkeerstekens het gedeelte van da Vollebergstraat gelegen tussen da Blauwververstraat en Nleuenitraat als speelstraat aan te w(Jsen. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd ls beroep aantekenen. Het beroep schrift wordt aan de Koningin ge richt en ingediend bij de Commissa ris van de Koningin. Venray, 28 april 1978 Burgemeester en wethouders voorn. mr. H.J.M. Defesche, burgemeester, J.M. Poels, secretaris.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 11